Сторінка 1 з 1

Весілля в п'ятницю

Додано: 05 вересня 2009, 10:19
viter
Дуже часто у Франківську в п'ятницю можна побачити весільні кортежі, наречені гуляють у парку. Хіба можна в п'ятницю справляти весілля, невже в цей день у Церкві дають шлюби? Прошу форумчан прокоментувати цю ситуацію.

Додано: 05 вересня 2009, 13:43
Олюнька
Думаю, що сам шлюб піст не є, а тільки весільна гостина. :wink:

Додано: 30 листопада 2009, 06:44
alaan222
Українську весільну обрядовість можна умовно поділити на три цикли: передвесільний, власне весілля і післявесільний. Кожний з цих етапів має свій стиль, час і свої риси святкування, якими він і відрізняється від інших частин весільного дійства.
Починалося все із сватання, основні моменти якого зводились до того, що наречений вибирав сватів, які йшли сватати дівчину в будинок її батьків. Вибір сватів - це відповідальний момент, тому що від нього залежали результат і подальший розвиток подій самого весілля.

Переступивши поріг, одержавши дозвіл ввійти в будинок, свати кланялися в знак вітання і подяки господарям будинку. Потім запитували чи туди вони прийшли, де живе прекрасна дівиця і т.п. Батьки дівчини, заздалегідь приготувавшись до приходу сватів, зустріча ли їх хлібом - сіллю і накритим до обіду столом. За частуванням мова зводилась до того, що « у Вас є красива молода дівиця, а в нас молодий хлопець, якому припала до серця саме ця дівчина ». Якщо дівчина була згідна вийти заміж за цього "доброго молодця", вона виносила рушники, якими перев'язувала сватів . Це означало , що дівчина приймає їхню пропозицію. Коли ж вона відмовлялася, то, згідно ураїнської традиції, вона дарувала молодому гарбуза. У такому випадку про хлопця казали, що він «вхопив гарбуза» або «облизав макогін».

У разі успішного сватання через певний час відбувалися умови (оглядини, домовини) – знайомство з господарством молодого, а за два тижні до весілля влаштовували заручини – своєрідне скріплення договору про шлюб. На заручини до оселі молодої приходили батьки й родичі молодого, сідали до столу, а дівчину й хлопця виводили на посад. Старший староста накривав рушниками хліб, клав на нього руку дівчини, зверху – руку хлопця і перев'язував їх рушником. Після цього ритуалу молода перев'язувала старостів рушниками, а всіх присутніх обдаровувала хустками, полотном або сорочками. Після усіх цих церемоній дівчина і хлопець вважалися зарученими і вже не мали права відмовлятися від шлюбу. Спроба відмовитись вважалася безчестям, за відмову ж сплачували відшкодування матеріальних витрат та ще й “за образу”.
______________________________________
buying steroids
honeymoon

Додано: 30 листопада 2009, 11:32
Lilly
Наскільки мені відомо, у п"ятницю шлюбуються православні ( Київського патріархату зокрема), бо субота вважається задушним днем і служби в цей день йдуть тільки за померлих. Про піст в п"ятницю не згадується... А держава розпише в будь-який день.

Додано: 02 грудня 2009, 11:42
ola
:)

Додано: 02 грудня 2009, 13:00
orest
так, справді у православних вінчання відбувається в пятницю після 12:00 - то вже ніби переддень суботи, а гостина розпочнеться після 17:00, тобто після суботньої вечірні - вже в суботу! :Yahoo!:
в них заборонено шлюб напередодні свят і неділь і в свята та неділі, бо тоді власне гостина перешкоджає християнському святкуванню...

Додано: 02 грудня 2009, 14:22
Andriy10
Я думаю, саму тайну Подружжя Церква може вділяти в будь-який день. Але в наш час весілля не закінчується тільки в церкві. Завжди після цього іде велике застілля, тому шлюб дають переважно в суботу, бо тоді немає посту.

Додано: 02 грудня 2009, 17:04
orest
ну тоді так:
"Согласно каноническим правилам, не разрешается совершать венчание в течение всех четырех постов, в сырную седмицу, Пасхальную седмицу, в период от Рождества Христова до Богоявления (святки). По благочестивому обычаю не принято совершать браки в субботу, а также накануне двунадесятых, великих и храмовых праздников, дабы предпраздничный вечер не проходил в шумном веселии и развлечениях. Кроме того, в Русской Православной Церкви браковенчание не совершается по вторникам и четвергам (накануне постных дней - среды и пятницы), накануне и в дни Усекновения главы Иоанна Предтечи (29 августа/11 сентября) и Воздвижения Креста Господня (14/27 сентября). Однако, исключения из этих правил могут быть сделаны по нужде только правящим архиереем.
Венчания совершаются во всех православных храмах, кроме монастырских, т.е. находящихся на территории действующих монастырей."

Re: Весілля в п'ятницю

Додано: 04 березня 2012, 22:44
Just_me
Давно мене цікавило це ж питання. Я особисто вважаю п'ятницю найкращим днем для шлюбу з 2-х причин: по-перше, кінець тижня, по-друге, люди, котрі в суботу були на весіллі, в неділю частенько не потрапляють на Службу Божу. Проте водночас із цим у п'ятницю піст. Можливо, хтось із отців прокоментує, як Церква ставиться до такого?

Re: Весілля в п'ятницю

Додано: 22 листопада 2015, 15:03
Алекс23
Добридень. В мене таке запитання. Чи існують яки-небудь вимоги до вибору кільця для заручин. Щодо обручалок, то знаю, що вони повинні бути гладкими и ми вже пригледіли собі так в Золотому стандарті. А чи можна носити кільце для заручин з цирконієм.

Re: Весілля в п'ятницю

Додано: 22 листопада 2015, 17:10
о.Олег
немає якихось специфічних вимог
З повагою, о.Олег