+Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

говоримо про все на світі

Модератори: Artur, ihor

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення Sotnik » 23 липня 2010, 20:45

[quote="о.Олег"]
а тим часом нмд саме Галичина твердоі незламно корумпована частина України... :( Помиляюся?[/quote]

Даремно іронізуєте, отче.
Наприкінці 90-х років, коли кримінальною столицею України був Дніпропетровськ, Господь Бог зглянувся на наші молитви і звільнив людей від залежності криміналу. Я не кажу про справу Лазаренко, а про відвертий жахливий кримінал, який Ви бачили, скоріш за все, лише у фільмах. Просто взяв і звільнив. Це було диво. Проте ці люди виявили шалену невдячність, в першу чергу Богу, і відповідно повели себе. І де вони зараз? Маю на увазі і Кучму з Деркачем, і Тимошенко зі своєю командою, і ін.
Чому Галичина? Бо там люди найбільш віруючи і активні...
"...досконало надійтеся на ту ласку, що вам приноситься об’явленням Ісуса Христа." (1 Пет 1:13)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення о.Олег » 24 липня 2010, 06:40

Sotnik писав:..Даремно іронізуєте, отче...

не іронізував, що Ви. Просто неодноразово стикаюся з тим, що у нас вимагають хабара. Від друзів, що мешкають в інших регіонах країни постійно чую, що Львів - чиненайбільш корумповане місто України... :(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення Sotnik » 24 липня 2010, 18:27

[quote="о.Олег"]
не іронізував, що Ви. ...
[/quote]

Вибачте, отче. Просто я не вважаю, що Львів більш корумпований, ніж інші міста. Тому вирішив, що Ви іронізуєте :Rose:
"...досконало надійтеся на ту ласку, що вам приноситься об’явленням Ісуса Христа." (1 Пет 1:13)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення о.Олег » 24 липня 2010, 19:30

Sotnik писав:Вибачте, отче. Просто я не вважаю, що Львів більш корумпований, ніж інші міста. Тому вирішив, що Ви іронізуєте :Rose:

сперечатися не буду - надіюся, що Ви маєте рацію. Але те, що преславута західна релігійність не надто має позитивного впливу на корумпованість галицького суспільства - факт, серед якого живу...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення romanm » 26 липня 2010, 21:34

Галичина, тепер, тим більше, не є і не буде ніяким рушійом ніяких процесів. І даремно наші депутати іт.д. роблять хорошу іну при поганій грі, як от http://wz.lviv.ua/pages.php?atid=84784
Я. особисто, думаю що Андрухович,все - таки, має рацію. Так буде і добре як для одних (Схід) так і для інших(Захід). І можна буде любитися на дистанції.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення о.Олег » 27 липня 2010, 06:00

romanm писав:Галичина, тепер, тим більше, не є і не буде ніяким рушійом ніяких процесів. І даремно наші депутати іт.д. роблять хорошу іну при поганій грі, як от http://wz.lviv.ua/pages.php?atid=84784
Я. особисто, думаю що Андрухович,все - таки, має рацію. Так буде і добре як для одних (Схід) так і для інших(Захід). І можна буде любитися на дистанції.

а Ви не думаєте, що поділена Україна буде проковтнута з одного боку Росією, з іншого ЄС? Щезне.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення viter » 27 липня 2010, 08:38

Те, що буде проковтнуте Росією точно щезне, але в Криму і Донбасі Україна все одно вже щезла (серце кров'ю обливається коли думаю про це). Решта ж України ніким не буде поглинута (хіба що насильно). Що ж до ЄС, то хіба ті країни які приєдналися до нього щезли?
Це все роздуми, а як буде - одному тільки Богові відомо.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення о.Олег » 27 липня 2010, 12:43

viter писав:Те, що буде проковтнуте Росією точно щезне, але в Криму і Донбасі Україна все одно вже щезла (серце кров'ю обливається коли думаю про це). Решта ж України ніким не буде поглинута (хіба що насильно). Що ж до ЄС, то хіба ті країни які приєдналися до нього щезли?
Це все роздуми, а як буде - одному тільки Богові відомо.

боюся - щезають. Особливо, якщо брати християнський аспект... А Крим та Донбас - українські росіяни. НМД як тільки Україна дасть слабинку тереторіальній цілісності - почнеться незворотній процес розділу держави і не думаю, що якась частинка збереже свою суверенність...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення romanm » 27 липня 2010, 21:01

боюся - щезають. Особливо, якщо брати християнський аспект... А Крим та Донбас - українські росіяни. НМД як тільки Україна дасть слабинку тереторіальній цілісності - почнеться незворотній процес розділу держави і не думаю, що якась частинка збереже свою суверенність...

Отож то і воно, отче, " украіїнські росіяни", до чого їм Україна, яка, ще й до того не може запропонувати чогось такого, щоби тут ХОТІЛОСЯ залишитися, і бути такими як тут? Чогось у Європі чи Америці такого немає.
Ахіба територіальна цілістність побудована на тому, що тримають пока то все вкупі бо вигідно, є ліпшою ніж дати свободу усім частинам без крові? Суверенність, пробачте, не є догма.

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення ljubomyr_ps » 27 липня 2010, 21:03

Як в молитві-пісні співається: "Боже великий, єдиний нам УКРАЇНУ храни"... - не Галичину, Донбас чи Крим а саме УКРАЇНУ - єдину соборну і неподільну!
А які слова ми знаходимо у вірші нашого УГК священника, куплети з якого стали гімном України: ..."від Сяну до Дону... ще ми браття запануєм"....
Не можна бути короткозорим дивлячись на продажну, практично не українську теперішню владу, духовний занепад народу. Ми наче ті нерозумні мурахи які живуть в земній суєті і не знаємо Божого Провидіння, але Бог посилає кожному народу, якого любить своїх Мойсеїв, яким був і Шевченко, який і тепер промовляє до сучасників: "Обніміться брати мої молю вас благаю"...
Що ж ми тепер будем роздирати Україну своїми ж руками чи молитись-боротись за єдність, за духовне відродження та й зрештою і найперше за Божу Ласку для усього українського народу.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення о.Олег » 28 липня 2010, 06:00

так є різні проблеми і в європах з америками просто нас болить саме наше і, як там в приказці: "у сусіда хата біла і жінка миліша"... Але не про те :) : наш бардак в Україні є такий жахливий не лише через наших властьімущих, а й тому, що тим самим америкам/європам (а не лише Росії) ми потрібні лише в якості придатку до їхніх економік/політик тощо ("розмінна монета") і точно - не як сильна суверенна держава.
А "догма"... може це моя проблема сприйняття, але коли Ви говорите про догму - це Ви вважаєте, що я грішний насаджую Вам свою думку і вписую свої погляди в обов'язковість віри греко-католика? Просто мене, Романе, дуже "б'є" це слово, коли уживається не в значені окреслення віри...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення о.Олег » 28 липня 2010, 06:03

ljubomyr_ps писав: ..."від Сяну до Дону..."

"одна єдна від Тиси по Кавказ" :D
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення romanm » 28 липня 2010, 07:14

о.Олег писав:так є різні проблеми і в європах з америками просто нас болить саме наше і, як там в приказці: "у сусіда хата біла і жінка миліша"...


Просто , мені здається, що незважаючина проблеми, які звичайно є і там, але у більшості ті, хто живе на цих територіях , стають такими як і корінні жителі в 2 чи 3іх поколіннях. Вивчають мову , культуру і немає різниці чи ти нігер, чи латинос, чи білий. Усі, стараються бути одинаковими. У нас такеж саме?


Але не про те :) : наш бардак в Україні є такий жахливий не лише через наших властьімущих, а й тому, що тим самим америкам/європам (а не лише Росії) ми потрібні лише в якості придатку до їхніх економік/політик тощо ("розмінна монета") і точно - не як сильна суверенна держава.


Може й так,навіть не може. Правління помаранчевих це чітко показало, побачимо що покажуть бєло - галубіє, хоче, впевнений, що різниця буде невеликою. Зміниться лише крен на схід. А відноситися до нас як вЄвропі так і на Сході будуть як і відносяться. А то, що Андрухович говорить, напр., про читання - освіту, 100% підтримую. Сподівватися на то, що хтось прийде і щось зробить для України - марно. Сподіватися, що нарід щось зрозуміє і докорінно замінить ситуацію - смішно.



А "догма"... може це моя проблема сприйняття, але коли Ви говорите про догму - це Ви вважаєте, що я грішний насаджую Вам свою думку і вписую свої погляди в обов'язковість віри греко-католика? Просто мене, Романе, дуже "б'є" це слово, коли уживається не в значені окреслення віри...
[/quote]

Ні, "догма" = "аксіома",можливо невдало примінив термін.
Хочу просто зрозуміти, що дальше? Яке майбутнє для України. Бо то не лише Львів, Тернопіль і Франківськ, та й то, один Почаїв чого вартує.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення о.Олег » 28 липня 2010, 08:43

romanm писав:Просто , мені здається, що незважаючина проблеми, які звичайно є і там, але у більшості ті, хто живе на цих територіях , стають такими як і корінні жителі в 2 чи 3іх поколіннях. Вивчають мову , культуру і немає різниці чи ти нігер, чи латинос, чи білий. Усі, стараються бути одинаковими. У нас такеж саме?

вони всі дуже різні. Воюють між собою на рівні міжнаціональному, міжрасовому... Просто є сильна держава, яка подає імператив: "ми нація", а щоб точно слухалися - казки (в енну кількість раз перебільшені реалії) про загрози то з боку комуністів, то з боку терористів, то ще якось... У нас не "таке саме" лише тому, що немає сильної держави. І не буде, якщо не втримаємося, давши собі слабинку і запустивши механіку роз`єднання донбасів/кримів/тощо. Думаю, варта просто зрозуміти, що всі, хто мешкає на території України - українці. Відітнеться частина території - віднімутьсяі від України українці. Так: татари, росіяни, німці, поляки... але - українці. Аналогія з США досить доречна - велика кількість американців англійської не знає (особливо - південь), та і англійська у них дуже різниться між собою, кожен має своє національне походження... але - американець...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення o.Mykil » 28 липня 2010, 09:29

В России впервые отметят День крещения Руси http://top.rbc.ru/society/28/07/2010/442001.shtml

Повний абсурд проти історичної правди з політичним сучасним підтекстом! ІМХО. %)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення viter » 28 липня 2010, 14:06

Вже кілька днів по радіо чути богослужби... на російській мові.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення ljubomyr_ps » 28 липня 2010, 15:05

Вчора дивився по ТVі "Правда з А.Скрипіним було показане цікаве відео з богослужіння Кирила показали пусті турнікети через які ніхто не проходив на службу до Кіріла були лиш священники московської церкви, групка людей ну і звичайно все наше теперішнє керівництво країни.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення Sotnik » 28 липня 2010, 15:39

«Володимир справді знайшов дорогоцінну перлу Христа. Треба було перейнятися тим віднайденням Бога. Треба було бути настільки автентичним християнином, настільки повірити у Господа ім’я, щоби насправді переконати свій нарід, що нарешті прийшов час, коли до країни приходить правдивий Бог. Треба було бути настільки завзятим у вірі, щоби повірити у Господа, побачити ці вузькі ворота Божого Царства, щоби намагатися переконати свій нарід і охрестити цілу свою державу». Про це сказав єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ Владика Йосиф (Мілян) під час Архиєрейської Божественної Літургії у Патріаршому соборі Воскресіння Христового, що зводиться на Лівому березі Дніпра у Києві. (http://www.ugcc.org.ua/news_single.0.html?&tx_ttnews[tt_news]=3286&tx_ttnews[backPid]=2&cHash=e85d0c074a)

На прикладах святого рівноапостольного князя Володимира і багатьох інших ми явно бачимо, що зміни на краще в країні цілком можливі. Треба лише в житті слідувати тому у що віримо, нести нашу віру до людей.
"...досконало надійтеся на ту ласку, що вам приноситься об’явленням Ісуса Христа." (1 Пет 1:13)

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення romanm » 28 липня 2010, 20:28

http://echo.msk.ru/ua/blog/699002-echo/

прочитайте коментарі, і на "правді" також. Хто взірвав? Нацики, хтож і ще. :(

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення о.Олег » 29 липня 2010, 06:18

romanm писав:http://echo.msk.ru/ua/blog/699002-echo/

прочитайте коментарі, і на "правді" також. Хто взірвав? Нацики, хтож і ще. :(

коментарі як коментарі (є і здорові), а от людей дуже шкода...
Уявив собі таке у нашому переповненому Храмі.
Кінці не знайдуть, а якщо і ні - гарантії, що не знайшли цапа-відбувайла, не буде...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення o.Mykil » 29 липня 2010, 07:29

Україна чи Малоросія: історична довідка для протод. Андрія Кураєва http://bogoslov-club.org.ua/?p=136&cpage=1#comment-3035
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення romanm » 29 липня 2010, 08:52

o.Mykil писав:Україна чи Малоросія: історична довідка для протод. Андрія Кураєва http://bogoslov-club.org.ua/?p=136&cpage=1#comment-3035


Во время визита Патриарха Кирилла в Украину протодиакон Андрей Кураев, профессор богословия и член Синодальной Богословской Комиссии РПЦ, в телепередаче "Со своей колокольни" поделился со зрителями своими размышлениями о том, "как сегодня извращена политика и идеология, в том числе — в государственных школах" Украины — на примере того всего лишь, что само это государство именует себя "Украиной", а не "Малороссией". С видеозаписью данного выступления можно ознакомиться здесь; главные его тезисы были опубликованы на сайте Интерфакс-Религия. Алиса Донченко опубликовала на нашем портале развернутую историческую справку для о. протодиакона; я хочу немного ее дополнить.

Кураев заявил, что "слово "Украина" навязано скорее Польшей" и является польской "презрительной кличкой" — "кличкой своих былых колонизаторов и оккупантов, тех, против кого боролся Тарас Бульба". Оставлю в стороне вопрос, что Тарас Бульба — вымышленное лицо, литературный персонаж (возникший из-под пера русского писателя украинского происхождения Н. В. Гоголя), а не историческая личность. Отец Андрей противополагает название "Украина" как "презрительную кличку" польского происхождения — слову "Малороссия", которое он считает "высоким и коренным самоименованием" нынешнего соседа России. Кураев также утверждает, что само слово "Украина" означает не что иное, как "окраина" Польши.

Сказанное тут Кураевым о происхождении названий "Украина" и "Малороссия" напрочь не соответствует действительности.

Прежде всего, слово "украина" или "украйна" безусловно имеет очень древнее и именно восточно-славянское происхождение. Оно возникло вовсе не во времена "польской оккупации" и не в устах "ясновельможных польских панов" по отношению к "диким северным или восточным варварам", как утверждает профессор богословия. Первое известное упоминание слова "украина" — в Ипатьевской летописи под 1187 годом, применительно к Переяславскому княжеству (о смерти переяславского князя Владимира Глебовича: "о нем же украина много постона" — "о нем же украина сильно скорбела"), а затем — под 1189 и 1213 годами относительно Галицкого и Волынского княжеств соответственно. В соответствующей статье в Википедии приводится множество других примеров летописного употребления слова "украина" и связанных с ним прилагательных, задолго до "польской оккупации" и, естественно, вне какой-либо связи с ней.

Относительно первоначального значения этого слова некоторые споры идут до сих пор. Большинство историков полагает, что оно действительно имело значение "пограничная территория". Однако, это слово также могло обозначать любую определенную местность, территориальную единицу, безотносительно ее удаленности от чего-либо. Определенную аналогию мы можем видеть с современным употреблением однокоренного слова "край" и почти точную аналогию — со словом "страна" (т. е. "сторона"). Кстати сказать, слово "украина" без приставки "у" и имеет в украинском языке именно это значение — просто "страна", "государство", а вовсе не окраина чего-либо.

Таким образом, заявления Кураева, будто бы название "Украина" является польским по происхождению и имеет характер польской "презрительной клички", напрочь не соответствуют действительности. Это название является исконно восточно-славянским и систематически употреблялось в летописях по отношению к очень многим землям Руси (естественно, без малейшего негативного оттенка).

Если Кураев полагает, что именование Украины таким образом является оскорбительным, то можно задать вопрос: не оскорбляет ли его чувств тот факт, что в Гимне Российской Федерации само это государство неоднократно именуется "страной" (например: "Россия - любимая наша страна!")? В "стороне" от чего находится Россия? "Стороной" для кого, для каких оккупантов она является?

Кураев заявляет, что именно "Малороссия" и является "коренным самоименованием" нынешней Украины. С этим также невозможно согласиться. В этом же выступлении сам о. Андрей вообще-то справедливо утверждает, что слово "Малороссия" было изобретено греками по образцу различения "Малой Эллады" (собственно Греции) и "Великой Эллады" (ее колоний). Отмечу, что это было сделано на Синоде Константинопольского патриархата в 1303 г. "Таким образом, термины Россия, Малороссия, Великороссия и все производные от них слова сформировались в церковных канцеляриях вселенского патриарха" (цитата из "исторической справки для протодиакона") Коренным же "самоименованием" основной части земель нынешней Украины было, конечно же, "Русь". Чего, однако, никак нельзя сказать о территориях нынешней России, даже ее европейской части — в древнейших летописях название "Русь" относительно северных княжеств вовсе не употреблялось (см.: "Спор Руси с Московией закончится победой Украины").

Протодиакон Андрей Кураев предложил переименовать Россию в "Колонии Руси" Хотя выражение "Малая Россия" и было изобретено греками в начале 14-го века, однако, до конца 16-го века оно встречается исключительно редко. Оно является более поздним, чем летописное "Украина", и было искусственно создано в греческой церковной канцелярии. Поэтому его невозможно считать, как это требует Кураев, "коренным самоназванием" — тем более по сравнению с более древним и исконно восточно-славянским "Украина".

Кураев утверждает: "сегодня в украинских школах учат, что вот "кляті москалі" называют нас малороссами, и считают, что это очень оскорбительно" и сетует, "как сегодня извращена политика и идеология, в том числе — в государственных школах". Хотелось бы попросить протодиакона привести какие-либо ссылки для подтверждения своих слов. А именно: действительно ли в украинских школах в учебниках по истории используется выражение "кляті москалі" и действительно ли в учебниках утверждается, что название "малоросс" использовалось "москалями" именно как "очень оскорбительное"?

Если же допустить, что о. Андрей прав во всем своем выступлении, то что необходимо сделать? Отец Андрей пламенно выступает за возвращение государствам их исконных названий и за отказ от "презрительных кличек", обозначающих окраины. Очевидно, что Украине придется отказаться от своего нынешнего "презрительного" наименования (хотя по сути оно обозначает не что иное как "країна" — то есть "страна") и вернуть свое историческое — "Русь". Однако, как же тогда именоваться самой России? Ведь "Россия" является по сути тем же словом "Русь", но только вовсе не "коренным", а в грецизированном варианте. О. Андрей заявляет, что "Малороссия — это Русь в собственном смысле слова, коренная, а Великороссия — это ее колонии". Поскольку протодиакон пламенно выступает за использование "коренных названий", можно было бы посоветовать ему, чтобы он первый показал образец правильного словоупотребления: перестал называть свое государство чужим, "некоренным" (и искаженным) именем. Если о. Андрей желает, он, так и быть, может именовать свою страну "Великой Русью", но только подчеркивая при этом каждый раз, что слово "великая" вовсе не обладает в его устах значением "величественности", а обозначает просто "колонии" (от соседнего государства на юго-западе). Но чтобы не возникало недоразумений из-за такой "двусмысленности" слова "великая", Украину и Россию о. Андрей может просто именовать: "Коренная Русь" и "Колонии Руси" соответственно. Собственно, именно это он прямо и предлагает, очень пламенно и убежденно, причем вовсе не вкладывая в последнюю фразу никакого уничижительного оттенка. Наконец, "Колониям Руси" (бывшей России) следует отказаться от презрительной клички "страна" ("сторона"; точный аналог настолько же презрительного "країна") — которая четырежды звучит в государственном гимне РФ.

P. S. Хотелось бы отметить, когда Кураев произнес по-древнегречески "Микра Эллада", что в слове "микра" ударение ставится на последний слог, а вовсе не на первый, и что "Эллада" в древнегреческом — это форма винительного падежа; в именительном слово "Греция" звучит как "Эллас" (у профессора богословия получилось, если перевести на русский: "Малая Грецию" и с неправильным ударением в первом слове). Еще также отмечу, что ни одна из тех территорий, которые член Синодальной Богословской Комиссии перечислил как "Большую Элладу" — Крым, Херсонес и Абхазия — никогда в подлинную "Великую Элладу" не входили. "Великой Элладой" именовались исключительно лишь греческие колонии в Южной Италии и на Сицилии.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення vitalko » 29 липня 2010, 17:15

У Києві проходить хресний хід розкольників з нагоди річниці Хрещення Русі

Представники самопроголошеного "Київського патріархату" беруть участь у середу в хресній ході в українській столиці, приуроченій до річниці Хрещення Русі.

Серед учасників ходи - народні депутати Лілія Григорович, Анатолій Матвієнко, Тарас Стецьків та лідер всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок. Колона розтягнулася приблизно на кілометр, в ній йдуть більше 5 тис. чоловік, передає кореспондент "Інтерфакс-Україна".

Заходи "Київського патріархату" з нагоди святкування річниці Хрещення Русі почалися з "літургії" у Володимирському соборі, після чого колона пройшла спочатку бульваром Тараса Шевченка, а потім вулицею Володимирською до пам'ятника святому князю Володимиру на Володимирській гірці.


http://patriarch.1tv.com.ua/uk/news/2010/07/28/150

Вже і Перший національний співає московським наспівом.... Що ж буде далі?
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення прочанка » 01 серпня 2010, 20:53

"Проти всіх" - лозунг діє безвідмовно.
Що хотіли, те й маємо. Не можна випробовувати Боже терпіння, терпімо тепер Божий допуст. Колись один мудрий чоловік, будучи "маленький" у цьому світі, прорік те, чого б варто дослуховуватись усім християнам, бо його слова запам"ятав на все життя Кароль Войтила. Зло, в тому чи іншому прояві рветься на той світ, і якщо ми, християни, не будемо пильними, то знову з"явиться вже під іншою личиною... В той час він мудро зауважив зміну нацизму на комунізм...
Не бійтеся!

Андрій85
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 22 червня 2010, 22:16

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення Андрій85 » 02 серпня 2010, 19:57

прочанка писав:"Проти всіх" - лозунг діє безвідмовно.

Вибір між "малим" злом і "великим" злом - це все - одно вибір на користь зла, а саме перед таким вибором, на мою думку, стояли люди наперододні другого туру виборів. Я голосував "проти всіх" і не вважаю свій вибір якимось ганебним. Чому хтось має голосувати за кандидата, дії якого не підтримує?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення о.Олег » 02 серпня 2010, 20:48

Андрій85 писав:
прочанка писав:"Проти всіх" - лозунг діє безвідмовно.

Вибір між "малим" злом і "великим" злом - це все - одно вибір на користь зла, а саме перед таким вибором, на мою думку, стояли люди наперододні другого туру виборів. Я голосував "проти всіх" і не вважаю свій вибір якимось ганебним. Чому хтось має голосувати за кандидата, дії якого не підтримує?

так. не ганебно в жодному разі. Тільки щоб не заспокоїтися і щоб не змиритися зі злом, яке є. Тобто - нмд мусить бути після "проти всіх" наступний крок, який таки заявить не лише те проти, а й те, за що "за".
Правда :) - на нашому Форумі правилами забороняється обдумувати такі кроки.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення ShMariam » 02 серпня 2010, 20:51

Андрій85 писав: Чому хтось має голосувати за кандидата, дії якого не підтримує?

Бо все одно хтось виграє...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Андрій85
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 22 червня 2010, 22:16

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення Андрій85 » 03 серпня 2010, 19:31

ShMariam писав:
Андрій85 писав: Чому хтось має голосувати за кандидата, дії якого не підтримує?

Бо все одно хтось виграє...

Так, виграє, але не потрібно в жодному разі йти на компроміс із своєю совістю. Про це навіть у Посланнях Апостолів чи у Діяннях Апостолів написано, точно не пригадаю. Якщо совість підказує, що жоден не достойний посади Президента, значить так і треба чинити.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення ShMariam » 03 серпня 2010, 19:49

Андрій85 писав:
ShMariam писав:
Андрій85 писав: Чому хтось має голосувати за кандидата, дії якого не підтримує?

Бо все одно хтось виграє...

Так, виграє, але не потрібно в жодному разі йти на компроміс із своєю совістю. Про це навіть у Посланнях Апостолів чи у Діяннях Апостолів написано, точно не пригадаю. Якщо совість підказує, що жоден не достойний посади Президента, значить так і треба чинити.

Так, але нічогонероблення теж може бути гріхом - коли я не зроблю нічого (законного :) ), щоб "гірший" з кандидатів не виграв. Нмсд, не варто ставити собі питання "Чи я роблю гріх, голосуючи за того і того" але "Що зробити, щоб моєму народові стало краще" або "Що зробити, щоб мій народ менше страждав" (після виборів).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення о.Олег » 03 серпня 2010, 20:39

ShMariam писав:Так, але нічогонероблення теж може бути гріхом - коли я не зроблю нічого (законного :) ), щоб "гірший" з кандидатів не виграв. Нмсд, не варто ставити собі питання "Чи я роблю гріх, голосуючи за того і того" але "Що зробити, щоб моєму народові стало краще" або "Що зробити, щоб мій народ менше страждав" (після виборів).

нічогонероблення - це нмсд не прийти голосувати.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Балачка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей