Манявський скит

говоримо про все на світі

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Манявський скит

Повідомлення romanm » 19 липня 2010, 14:46

Манявський скит


Пробачте моє невігластво, а це де?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Манявський скит

Повідомлення о.Олег » 19 липня 2010, 14:59

romanm писав:
Манявський скит


Пробачте моє невігластво, а це де?

в Маняві :)
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0% ... 0%B8%D1%82
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Манявський скит

Повідомлення Zolotce » 19 липня 2010, 15:05

romanm писав:
Манявський скит


Пробачте моє невігластво, а це де?


с.Манява Івано-Франківська область, там чоловічий монастир в якому отець зцілює копієм і Блаженний камінь, що плаче, їздили туди в суботу, надзвичайно спокійне місце, неможу описати свої відчуття спокою і душевного піднесення після поїздки. Доречі, як наша група була в церкві на вулиці раптом зчувся страшенний крик. я готувалась до сповіді , тому намагалась не звертати увагу, але коли вийшли священники на вулицю , тоді зрозуміла що щось таки відбувається. Виявляється привели дівчину а вона кричала настільки голосно "Ні, я не можу туди зайти, ні , а-а-а-а, не можу, не хочу .." Реально дівчина не могла зайти до церкви, це страшно. Неможу сказати чим то закінчилось бо я з церкви не виходила, але і вона таки не зайшла

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Манявський скит

Повідомлення o.Mykil » 19 липня 2010, 15:12

Zolotce писав:
romanm писав:
Манявський скит


Пробачте моє невігластво, а це де?


с.Манява Івано-Франківська область, там чоловічий монастир в якому отець зцілює копієм і Блаженний камінь, що плаче,


Несерйозно "зцілювати копієм", це по-перше. Навіть з області марновірства. Про це вже згадували раніше на форумі. По-друге, мене особисто ще раніше дивувало в Маняві дивне поєднання "блаженний камінь". Слово "блаженний" достосовуємо до осіб, а не до каміння, дерев і т.д. І як "плаче"? Вода там просто тече. Природні речі. :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Манявський скит

Повідомлення Олюнька » 19 липня 2010, 15:18

Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Манявський скит

Повідомлення Zolotce » 22 липня 2010, 12:33

o.Mykil писав:
Несерйозно "зцілювати копієм", це по-перше. Навіть з області марновірства. Про це вже згадували раніше на форумі.

Де раніше? Направте бо незнайшла

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Манявський скит

Повідомлення о.Олег » 22 липня 2010, 18:30

Zolotce писав:
o.Mykil писав:
Несерйозно "зцілювати копієм", це по-перше. Навіть з області марновірства. Про це вже згадували раніше на форумі.

Де раніше? Направте бо незнайшла

напевно десь у цьому контексті viewtopic.php?f=7&t=1821&p=21427&hilit=%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D1%96%D1%94%D0%BC#p21427
але було ще десь. Знайду - подам
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
NetomaN
новик
новик
Повідомлень: 22
З нами з: 29 грудня 2008, 20:45
Контактна інформація:

Re: Манявський скит

Повідомлення NetomaN » 25 липня 2010, 21:19

Взагалі то інформація про лікування копієм неперевірена, донедавнього часу там такого не було, + додаткова інформація про блаженний камінь, а отці тут лукавлять бо монастир все таки православний)

Історія Манявського скиту приховує багато нерозгаданих досі таємниць. А найбільшою загадкою для дослідників залишаються цілющі властивості води, яка збирається всередині печери, що утворилася у велетенському камені, який лежить на горі поряд із монастирем. Здавна монахи використовували цю воду для зцілення недужих, тож недаремно, мабуть, цю брилу нарекли Блаженним каменем. На відстані 400 метрів від виїзної брами монастиря знаходиться так званий "Блаженний камінь". Камінь-брила із гротом нагадує велетенський горган з отвором. Грот цей і є давнім житлом ченців — скитом. З цієї брили віками витікала вода, яка зникла в час закриття монастиря і так само чудесно з'явилась, коли монастир відродився знову. Були неодноразові випадки зцілення цією святою водою. За свідченням ченців від води з Блаженного каменя видужала дівчина, яка хворіла на виразку шкіри, також від чудодійної води в час хрещення отримав зцілення п'ятнадцятилітній хлопчик, який від народження пересувався на інвалідній колясці. Вода допомагає відновлювати зір очей і зцілює хвороби костей.


Додаткову інформацію про скит ви тикож можете знайти на сайті: http://www.kalushbratstvo.if.ua

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Манявський скит

Повідомлення о.Олег » 26 липня 2010, 06:12

NetomaN писав:...а отці тут лукавлять бо монастир все таки православний...

:( де лукавлять? Поясніть, якщо можна.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Манявський скит

Повідомлення Zolotce » 28 липня 2010, 08:28

о.Олег писав:
Zolotce писав:
o.Mykil писав:
Несерйозно "зцілювати копієм", це по-перше. Навіть з області марновірства. Про це вже згадували раніше на форумі.

Де раніше? Направте бо незнайшла

напевно десь у цьому контексті viewtopic.php?f=7&t=1821&p=21427&hilit=%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D1%96%D1%94%D0%BC#p21427
але було ще десь. Знайду - подам

Щось не зрозуміла Вашої думки у цій ссилці, поясніть свою позицію, аргументуйте

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Манявський скит

Повідомлення о.Олег » 29 липня 2010, 11:37

Zolotce писав:...Щось не зрозуміла Вашої думки у цій ссилці, поясніть свою позицію, аргументуйте

це взагалі до о.Микіла, напевно. А для мене грішного надто багато незрозумілого у такого роду практиках... Проте... логіка мого (особистого) відношення до таких дій Копієм приблизно, як і до описаного тут заглядання в Чашу
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Манявський скит

Повідомлення Zolotce » 29 липня 2010, 13:30

о.Олег писав:
Zolotce писав:...Щось не зрозуміла Вашої думки у цій ссилці, поясніть свою позицію, аргументуйте

це взагалі до о.Микіла, напевно. А для мене грішного надто багато незрозумілого у такого роду практиках... Проте... логіка мого (особистого) відношення до таких дій Копієм приблизно, як і до описаного тут заглядання в Чашу

Так, до о.Микіла, перепрошую.
Я взагалі перший раз чула і про Копіє і про Чашу, але якщо таке існує то хотілось би про це знати. Тобто, якщо Ви почали обговорювати цю тему то вже аргументуйте свої думки так щоб людям які цього не розуміють стало все достатньо зрозумілим. Найпростіше сказати, цитую "o.Mykil написав:
Несерйозно "зцілювати копієм", це по-перше. Навіть з області марновірства..."

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Манявський скит

Повідомлення о.Олег » 29 липня 2010, 13:40

Zolotce писав: Найпростіше сказати, цитую "o.Mykil написав: Несерйозно "зцілювати копієм", це по-перше. Навіть з області марновірства..."

так отець нмд таки правий - це надто часто якраз і з марновірства виходить... Напевно, краще дискутувати про це у темах, які я грішний для Вас познаходив (там або там). Як вже писав у темі про Колодіївку - цю практику можна і оправдати і засудити. Визначальним є для мене грішного не "що" (який обряд тощо) робить, а "хто" (чи від імені Церкви, чи дозволено, чи довіряє Церква тому священикові тощо). У випадку з Скитом Манявським мені важко судити (це не католики).
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Манявський скит

Повідомлення o.Mykil » 29 липня 2010, 15:32

Zolotce писав:Щось не зрозуміла Вашої думки у цій ссилці, поясніть свою позицію, аргументуйте


Все стає зрозумілим, якщо серйозно зайнятися християнством. Як чув, у требнику Петра Могили йде мова про використання копія у схожих цілях, проте тільки у сиволічній дії над головою людини, не колячи її скрізь де попало... Як мені розповідали, одного разу в Солонці біля Львова відвідала православного священика одна лікарка, що вдається, як відомо, до марновірних практик (якого ніби не визнає жодна з офіційних Православних Церков). Він почав її скрізь по тілі колоти копієм і вона логічно почала кричати від болю, а він: "О, то вже... біс виходить із вас...". Ну несерйозно то все. Інша річ, коли це зробити кілька кругів над головою людини, відсилаючись в час короткого обряду саме до благодаті Божої з метою полегші, а не до хто-зна чого. Імхо.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Манявський скит

Повідомлення Zolotce » 30 липня 2010, 08:42

o.Mykil писав:
Zolotce писав:Щось не зрозуміла Вашої думки у цій ссилці, поясніть свою позицію, аргументуйте

Він почав її скрізь по тілі колоти копієм і вона логічно почала кричати від болю, а він: "О, то вже... біс виходить із вас...". Ну несерйозно то все. Інша річ, коли це зробити кілька кругів над головою людини, відсилаючись в час короткого обряду саме до благодаті Божої з метою полегші, а не до хто-зна чого. Імхо.

В Маняві ніхто силою не коле, абсолютно , то навіть невідчутно. Проводять над головою , по руках ,по спині, читають молитву... Я не оправдовую і не засуджую я не настільки освічена в обрядах і взагалі в християнстві, але це робить священник в Божому Домі і я не вправі навіть думати що це може бути неправдивим, я коли заходжу до Церкви - я вірю у все що в ній відбувається

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Манявський скит

Повідомлення о.Олег » 30 липня 2010, 08:48

Zolotce писав:В Маняві ніхто силою не коле, абсолютно , то навіть невідчутно. Проводять над головою , по руках ,по спині, читають молитву... Я не оправдовую і не засуджую я не настільки освічена в обрядах і взагалі в християнстві, але це робить священник в Божому Домі і я не вправі навіть думати що це може бути неправдивим, я коли заходжу до Церкви - я вірю у все що в ній відбувається

будемо надіятися, що в Скиту це діється з єпископського благословення, а не всупереч йому (як це, нажаль, розповідають про Солонку біля Львова)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
NetomaN
новик
новик
Повідомлень: 22
З нами з: 29 грудня 2008, 20:45
Контактна інформація:

Re: Манявський скит

Повідомлення NetomaN » 09 серпня 2010, 21:55

Я думаю там точно нічого такого не відбувається без благословіння архимандрита та владики Івано-Франківського і Галицького Іоасафа :)

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Манявський скит

Повідомлення romanm » 10 серпня 2010, 07:19

Згадав. Хор, з однієї парафії УгкЦ, їздив в цей скит. Залишились приємно враженими тією гостинністю, яку зарезервувала їм братія. Що там говорити. Між ними і Почаєвом - прірва.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Манявський скит

Повідомлення о.Олег » 10 серпня 2010, 07:53

NetomaN писав:Я думаю там точно нічого такого не відбувається без благословіння архимандрита та владики Івано-Франківського і Галицького Іоасафа :)

а можете описати, що саме відбувається?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Манявський скит

Повідомлення Zolotce » 11 серпня 2010, 12:02

romanm писав:Згадав. Хор, з однієї парафії УгкЦ, їздив в цей скит. Залишились приємно враженими тією гостинністю, яку зарезервувала їм братія. Що там говорити. Між ними і Почаєвом - прірва.

А можете конкретніше, в чому саме "прірва" ?

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Манявський скит

Повідомлення romanm » 11 серпня 2010, 21:39

[/quote]
А можете конкретніше, в чому саме "прірва" ?[/quote]

Прірва? У відношенні до ближніх,які можуть бути не такі як ти, з точки зору віри.
MOD: прошу навчитись цитувати.Поради новачкам і не тільки

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Манявський скит

Повідомлення Zolotce » 12 серпня 2010, 09:56

romanm писав:

А можете конкретніше, в чому саме "прірва" ?[/quote]

Прірва? У відношенні до ближніх,які можуть бути не такі як ти, з точки зору віри.[/quote]
То хочете сказати що в Почаєві є якісь упередження ?
MOD: прошу навчитись цитувати. Поради новачкам і не тільки

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Манявський скит

Повідомлення о.Олег » 12 серпня 2010, 17:52

Zolotce писав:То хочете сказати що в Почаєві є якісь упередження ?

а Ви говоріть в Почаєві українською, скажіть, що греко-католик... Це не поясниш - це треба відчути. Таке от... :(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Манявський скит

Повідомлення romanm » 12 серпня 2010, 21:10

Zolotce писав:А можете конкретніше, в чому саме "прірва" ?


Прірва? У відношенні до ближніх,які можуть бути не такі як ти, з точки зору віри.

Zolotce писав:То хочете сказати що в Почаєві є якісь упередження ?


Так, Є.
MOD: прошу навчитись цитувати. Поради новачкам і не тільки [/quote][/quote]
Востаннє редагувалось 12 серпня 2010, 22:32 користувачем romanm, всього редагувалось 5 разів.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Манявський скит

Повідомлення o.Mykil » 12 серпня 2010, 22:05

Їздили колись туди на екскурсію цілою семінарією. Дуже гостинно нас прийняли, необхідне розказали, зокрема о. Елеазар, який потім, на жаль, покинув монашество через певну причину. Розповідали, що колишній президент Л. Кучма (давніше керівництво) допомогло у відбудуванні цього мальовничого монастиря.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Манявський скит

Повідомлення o.Mykil » 11 січня 2011, 07:22

Замітка про Маняву, світлини тощо http://www.castles.com.ua/?maniava
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Манявський скит

Повідомлення andrivovk » 21 лютого 2011, 23:00

Один священик казав, що трійка найстаріших монастирів України - це
  1. Манявський скит.
  2. Монастир у Лаврові.
  3. Києво-Печерська Лавра.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Манявський скит

Повідомлення о.Олег » 22 лютого 2011, 06:47

andrivovk писав:Один священик казав, що трійка найстаріших монастирів України - це
  1. Манявський скит.
  2. Монастир у Лаврові.
  3. Києво-Печерська Лавра.

та так виглядає, що тут забуто Підгорецький монастир :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Манявський скит

Повідомлення romanm » 22 лютого 2011, 22:01

andrivovk писав:Один священик казав, що трійка найстаріших монастирів України - це
  1. Манявський скит.
  2. Монастир у Лаврові.
  3. Києво-Печерська Лавра.

І всьо просто капєц.Про Лаврів не знаю. А Києво - Печерская Лавра, то просто розсадник християнства. :)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Манявський скит

Повідомлення о.Олег » 22 лютого 2011, 22:19

romanm писав:
andrivovk писав:Один священик казав, що трійка найстаріших монастирів України - це
  1. Манявський скит.
  2. Монастир у Лаврові.
  3. Києво-Печерська Лавра.

І всьо просто капєц.Про Лаврів не знаю. А Києво - Печерская Лавра, то просто розсадник християнства. :)

?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Балачка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей