Сторінка 1 з 1

Лікування гіпнозом за чи проти

Додано: 07 вересня 2010, 00:53
сhristian
Слава Ісусу Христу! Читаючи католицьку енциклопедію польскою мовою http://www.okiem.pl/nauka/hipnoza.htm, католицьку статтю http://www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=1359, відповіді польського костелу (правда відповідає не священник) http://zapytaj.wiara.pl/wyszukaj/wyrazy?q=hipnoza&search_type=wiara, на рахунок того чи можна лікуватися кодуванням, я дізнався, що Церква дозволяє використовувати гіпноз в лікувальних цілях. Існує стаття психотерапевта англійською http://www.infinityinst.com/articles/hyp_relfaith.html, де він аргументовано хоче довести, що гіпноз є допустимим: наводить цитату з Біблії про те що Бог приспав Адама гіпнозом щоб забрати ребро та розповідає як священники беруть участь в сеансі гіпноза. Думка РПЦ з цього приводу http://hramnagorke.ru/question/1339, http://www.truechristianity.info/ask_priest_alcoholism.php однозначно гіпноз в будь-яких проявах (в тому числі гіпнотерапія) - це тяжкий гріх не лише через те, що це насильницький вплив на свідомість, а й тому, що під час такого сеансу відбувається вплив нечистих сил на людину. Відповіді греко-католицьких священників не однозначні: одні дозволяють, інші категорично ні. У відповідях польського костелу прибігати до гіпнотерапії дозволяють усім, мотивуючи тим, що в гіпнозі залишився науковий аспект, хоча мало відомо чим все-таки є це явище, але якщо воно лікує, то нічого поганого немає. Проте відомі випадки, коли зловживання гіпнозом приводить до одержимості http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=240680&t=240680&v=f чи дійсно він такий добрий: чи може він одно лічить, а друге калічить, що дуже подібне до "ходіння по бабкам". Можливо, тут треба враховувати не тільки факт впливу на свідомість, що само собою є не дуже морально виправданим, можливо є ще вплив потойбічних сил. Зараз гіпноз використовують для анастезії, для покидання шкідливих звичок, для зниження зайвої ваги, для підтвердження достовірності інформації і навіть для тесту при прийомі на роботу (початок статті http://www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=1359). Інтересно було б почути думку форумчан, а також прочитати статті українською (тому що не знайшов) або переклад офіційної статті з Ватикану, бо можливо не так щось зрозумів. Буду дуже вдячний.

Re: Лікування гіпнозом за чи проти

Додано: 07 вересня 2010, 02:41
o.Mykil
Декотрі думки на тему можна знайти тут http://old.ugcc.org.ua/ukr/church_in_ac ... iv/prochko

Особисто скажу, що досліджував феномен гіпнозу і збагнув, що його основою часто-густо є саме окультизм (магічність), екстрасенсорика чи парапсихологія. Проте сьогодні є різні види гіпнозу, крім класичного... Тобто є так звані методи комп'ютерного гіпнозу, вербального, еротичного, звукового тощо.

Читав якось раніше в одній католицькій укр. газеті, що до середньої школи запросили були лікаря-психіатра, який володів гіпнозом... Він хотів застосувати цей свій "дар" на дітях у школі. І от коли всі були у класі, то він почав. Всі діти впали відразу в сон, крім однієї дитини. Лікар почав бентежитися, не знаючи, чому "гіпноз" всіх не бере. Потім виявилося, що дитина в той час щиро молилася... Така правда.

Теж існує шарлатанство у ділянці гіпнозу http://lohotrontoday.narod.ru/statti/pr ... gipnoz.htm

Цигани, як відомо, практикують вуличний гіпноз. Не одному пустили в очі туман і забрали гроші, коли в людини вимкнулась під магічною дією свідомість... Вони, отже, полюбляють займатися магією і часто поводяться як язичники чи наближені до поганства.

Як був малий, нерозумний дещо, то вичитав одній книзі, як можна... "гіпнотизувати" курей, гусей, котів і т. д. Вирішив спробувати на домашній курці. Поставив її догори ногами на стіл (як писало в інструкції) і швидко завернув голову за тулуб, бо голова мала бути стисненою між тулубом і столом. Та відразу впала у сплячку. Спала доти, поки не звільнив її голову назад. Але це все дуже просто, виглядає на природні речі та без якогось езотеризму... :)

Що цікаво, Папа Венедикт XV з 2 квітня 1917 р. проголошуючи, між іншим, заборону брати учать у спіритичних сеансах (комунікацію з духами), як активну так і пасивну, заодно заборонив і сполучення того з гіпнотизмом і без нього...

Тобто явище гіпнозу є дуже різноманітне, не зводиться тільки до лікування. І, до речі, відомий у науці психології З. Фрейд, що особисто займався в минулому гіпнозом, писав наступне: “Ця діяльність нагадує магію, заклинання і всілякі чари!” Мав рацію чоловік.

Re: Лікування гіпнозом за чи проти

Додано: 13 вересня 2010, 00:05
сhristian
o.Mykil писав:Що цікаво, Папа Венедикт XV з 2 квітня 1917 р. проголошуючи, між іншим, заборону брати учать у спіритичних сеансах (комунікацію з духами), як активну так і пасивну, заодно заборонив і сполучення того з гіпнотизмом і без нього...

Буду дуже вдячний якщо отримаю ссилку в Інтернеті.

Re: Лікування гіпнозом за чи проти

Додано: 17 вересня 2010, 08:45
o.Mykil
"Гипноз можно косвенным образом связать с библейскими предостережениями против «ворожбы». Исторически он связан с языческими и оккультными практиками. Даже сторонники гипноза предупреждают о возможности его неправильного и неэтичного использования. Эти соображения в сочетании с отсутствием доказуемой и нейтральной, нерелигиозной теории гипноза говорят о потенциальной опасности гипноза, таким образом его нельзя рекомендовать христианам".


http://www.apologetika.ru/win/index.php ... 26&id2=140