Сленг, жаргон... щоб зрозуміли

говоримо про все на світі

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення andrey s. » 11 січня 2012, 08:04

andrivovk писав:Стаття про походження російських матюків http://obozrevatel.com/news/2011/1/11/415200.htm

Стаття пізнавальна, хоч і трохи предвзятості є, але в одночас її хочаб спромоглись обгрунтувати, довести...
Слово, то не просто так, коли воно вже вийшло з рота і язик у цьому брав участь :D , то з любої точки зору наслідки будуть.
Чи то з т.з.Святого Письма, де навіть просять Господа про варту до уст....і ще купа згадок з цією суттю..
Чи навіть суто з фізики, де на слово затрачається енергія, яка як знаємо не пропадає, а змінює форму(стан).
Я вже мовчу про такий вид енергії, який взагалі не досліджений, я про психокінитичну(чи як там її шибко умні називають. А в народі простіше, як скаже(накаркає), то точно станеться. :) )

Любе слово має силу, а якщо лине з душі, то це вже атомна енергія :) .
А ось що там в душах, то вже інше.....
Матюк, це така гидота, що я вам кажу...Хто сильно матюкається і при цьому відчуває якесь полекшення...то треба зайнятись само- екзорцизмом.Тут відчитки не поможуть, тут самому треба усвідомити це. А коли стане дууже бритко від розуміння походження цих словечок, від усвідомлення, що то всередині тебе, що ти тільки засіб для поширення цього бррррр. то вже початок, добрий початок.

Навіть на доказ цьому, коли справжній екзорцизм відбувається, то люди, та шо люди, діти, таке виговорюють(і повірте я не за сленг кажу :D ), що в принципі знати такого ще не можуть....
Та ну, навіть продовжувати не хочу...брррр.
Страаашно?? :)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення kristik » 28 липня 2012, 18:53

прочанка писав:з нашою мовою взагалі окрема історія - мішані шлюби( при розумною підході діти знають 2 мови), але частіше... неукраїнську, масові виїзди закордон, де діти рідну мову чують вдома...



Так то таки дійсно проблема. Якщо навіть і батько, і мати українці, але живуть закордоном, то діти вже розмовляють жахливо. Ще якщо таку дитину щось запитати,то вона ламаною українською відповість, а з однолітками ті діти спілкуються виключно на мові тої країни в якій живуть.
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення о.Олег » 28 липня 2012, 18:58

kristik писав:
прочанка писав:з нашою мовою взагалі окрема історія - мішані шлюби( при розумною підході діти знають 2 мови), але частіше... неукраїнську, масові виїзди закордон, де діти рідну мову чують вдома...



Так то таки дійсно проблема. Якщо навіть і батько, і мати українці, але живуть закордоном, то діти вже розмовляють жахливо. Ще якщо таку дитину щось запитати,то вона ламаною українською відповість, а з однолітками ті діти спілкуються виключно на мові тої країни в якій живуть.

от тільки не в... якій країні?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення kristik » 28 липня 2012, 19:56

о.Олег писав:
от тільки не в... якій країні?


Я мала на увазі Іспанію, але не думаю, що в інших країнах ситуація краща.
А проблема в тому, що де б діти не жили вони за національністю українці. А колись повернуться на Україну, а в гості приїзджають до бабусів, дідусів,а ті їх не розуміють...
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Bohdan_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 151
З нами з: 21 вересня 2011, 11:53

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення Bohdan_ » 28 липня 2012, 20:41

kristik писав:
о.Олег писав:
от тільки не в... якій країні?


Я мала на увазі Іспанію, але не думаю, що в інших країнах ситуація краща.
А проблема в тому, що де б діти не жили вони за національністю українці. А колись повернуться на Україну, а в гості приїзджають до бабусів, дідусів,а ті їх не розуміють...


Знаєте я з вами непогоджуюсь маю на то право :) І скажу чому. непогоджуюсь що в всіх родинах за кордоном погано вчать дітей рідної мови... Скажу приклад себе мої батьки і в тому числі і я розмовляємо дома і якщо навіть на вулиці чи де б ми небули тільки україньською. Якщо нас питають ми відповідаєм на мові якій потрібно і переключаємося назад на україньську. Так що казати що всі одинакові нетреба :). Правда знаю таких які за кордоном забувають свою мову і дітей невчать. На питання чому тільки одна мова? Відповідь проста: буде хотіти навчиться коли буде дорослий i на питання як він вона буде говорити з бабусею та дідусем які живить на Україні? відповідь очі і голову вниз... Я знаю що я і мої діти будуть знати нашу солов їну мову деб ми небули чи то в Африці чи то в Канаді чи в Індіі.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення о.Олег » 29 липня 2012, 06:06

kristik писав:
о.Олег писав:
от тільки не в... якій країні?


Я мала на увазі Іспанію, але не думаю, що в інших країнах ситуація краща.
А проблема в тому, що де б діти не жили вони за національністю українці. А колись повернуться на Україну, а в гості приїзджають до бабусів, дідусів,а ті їх не розуміють...

а я грішний мав на увазі, що лише в Україні не спілкуються на мові тої країни, в якій живуть. При чому - навіть тутешні, не приїжджі...
:(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення vitalko » 30 липня 2012, 12:37

о.Олег писав:а я грішний мав на увазі, що лише в Україні не спілкуються на мові тої країни, в якій живуть. При чому - навіть тутешні, не приїжджі...
:(


Ага, маю колєгу який їздить на роботу в Київ. То він говорить, шо багато західняків, опинившись в російськомовному середовищі, при спілкуванні також переходять на російську. :( Кажуть, що їм важко говорити на українській, що відчувають тиск(в той же час, в мене на роботі є декілька російськомовних людей, які у побутовому спілкуванні з ніким на українську не переходять(хоч є й такі, що переходять). Хіба коли дзвонять в якісь держустанови, то чуєш, що цілком нормально володіють державною мовою, і могли б її застосовувати легко.) То звідки така малодухість наша береться, скажіть мені? А кричимо, що ми патрійоти, бандерівці.... Тільки все на словах, бо коли прийдеться до діла, то весь патріотизм ховається з головою в пісок, на жаль :( Коли вже цей наш комплекс мешовартості буде остаточно вилікувано? Бо це повальне ментальне рабство вже дістало, чесно кажучи..... :(
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення kristik » 30 липня 2012, 13:00

Bohdan_ писав:

Знаєте я з вами непогоджуюсь маю на то право :)


А я з вами погоджуюсь, бо завжди є винятки, я також розмовляю з своїми дітьми тільки на українській мові, а вони вже як захочуть то хай вчать хоч 10 мов ніхто їм забороняти не буде. Знати найперше потрібно свою рідну, а хто ж її навчить як не власні батьки?
о.Олег писав:
kristik писав:
о.Олег писав:
от тільки не в... якій країні?


Я мала на увазі Іспанію, але не думаю, що в інших країнах ситуація краща.

А проблема в тому, що де б діти не жили вони за національністю українці. А колись повернуться на Україну, а в гості приїзджають до бабусів, дідусів,а ті їх не розуміють...

а я грішний мав на увазі, що лише в Україні не спілкуються на мові тої країни, в якій живуть. При чому - навіть тутешні, не приїжджі...
:(


Так то вже не проблема, а національна трагедія... і дуже шкода, що так є!
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення Georgij » 30 липня 2012, 16:15

Одного разу ми читали псалтир бііля покійного, воїна УПА. Приїхав його ховати син з Росії з двома своїми синами. Як син пізніше в розмові казав, на Україні не живе давно, навідувався до тата рідко. Приїхав поховати тата і все. Мовляв, на Україну не повернеться. Як ми читали псалтир, його сини себе відчували немов на іншій планеті, взагалі нічого не розуміли..
Все це не в тему, але мені тоді було ДУЖЕ боляче чомусь за того Упівця, що його приїхав ховати син москаль, і внуки його, яким до лампи дідо і його геройство, і їх мова, яку вони мали б знати, а не знають, бо татові до лампи те, що він народився українцем... Була б Україна успішною, розвиненою, мало б хто мав тоді таку занижену самооцінку, такий сором визнати себе українцем, і при любій нагоді "показував" би своє Українство, тим паче мову солов`їну.
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.


Повернутись до “Балачка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 27 гостей