Сторінка 1 з 2

переводимо годинники на зимовий час

Додано: 30 жовтня 2010, 21:45
о.Олег
здається нині?
Як Вам сенс таких переходів?

Re: переводимо годинники на зимовий час

Додано: 30 жовтня 2010, 22:00
о.Олег
о.Олег писав:здається нині?
Як Вам сенс таких переходів?

точно:
Після весняного переведення стрілок годинника в Україні, зворотний перехід (на зимовий час) відбувається в ніч на останню неділю жовтня.

У 2010 році цей день - 31 жовтня, тобто, в ніч з 30 на 31 жовтня переводять стрілки годинника.
Стрілки годинника переводяться на 1 годину назад.

Re: переводимо годинники на зимовий час

Додано: 30 жовтня 2010, 22:06
ShMariam
о.Олег писав:Як Вам сенс таких переходів?

Щоб ми навчилися шанувати час.
Жартую. :)

Re: переводимо годинники на зимовий час

Додано: 31 жовтня 2010, 07:23
о.Олег
ShMariam писав:
о.Олег писав:Як Вам сенс таких переходів?

Щоб ми навчилися шанувати час.
Жартую. :)

:)
У ніч на 31 жовтня Україна перейшла на зимовий час. О четвертій годині ночі стрілки годинників перевели на годину назад.

Необхідність щорічного переходу на "літній" та "зимовий" час неодмінно викликає запеклі суперечки у суспільстві. Багато лікарів дотримуються думки, що біоритми людини збиваються, і це шкодить здоров'ю, може призводити до загострення хронічних хвороб і депресії.

А вже кількарічними дослідженнями встановлено, що у перші кілька днів після переведення годинників у багатьох людей псується настрій, виникають порушення сну і стресові відчуття.

Чимало незручностей зимово-літні зміни часу приносять людям, які цієї ночі знаходяться в дорозі. Так, в ніч на неділю пасажири в потягах проведуть на годину більше часу. У суботу ввечері потяги виїдуть у призначений час, але вночі вони зменшать швидкість, щоб прибути в пункти призначення за графіком.

Натомість економісти запевняють, що ефект від зимово-літньої зміни часу чималий. Як відомо, переведення стрілок годинника на годину вперед влітку і на годину назад взимку було запроваджено саме з метою економії енергетичних ресурсів. Вперше такий експеримент було проведено у Великобританії в 1908 році, а у 1917-1918 роках до цього кроку вдалися багато інших країн світу.

Зараз різним часом влітку та взимку користуються 76 зі 192 країн. Але, що цікаво, різні держави переводять годинники в різний час. Так, у Намібії перехід на літній час здійснюється першу неділю квітня, на зимовий – в першу неділю вересня. У Бразилії діє схема "третя неділя лютого - третя неділя жовтня", у Йорданії - "останній четвер березня - остання п'ятниця вересня" тощо. У Європі (окрім Ісландії, що не користується перевагами літнього часу) та Росії перехід на зимовий час здійснюється тоді ж, як і в Україні.

З 2007 року в США і Канаді перехід на літній час здійснюється у другу неділю березня, і повертається назад в першу неділю листопада. А у штатах Гаваї і Арізона годинники взагалі не переводяться.

Також зміною часу не користуються багато країн, розташованих поблизу екватора, наприклад, у Африці стрілки переводять лише три країни - Єгипет, Туніс і Намібія.

Відмовилися від переведення стрілок Японія, Китай, Індія, Сінгапур, Узбекистан, Таджикистан, Туркменістан, Грузія, Казахстан, Киргизія.
http://tsn.ua/ukrayina/ukrayina-pereysh ... -chas.html

Re: переводимо годинники на зимовий час

Додано: 01 листопада 2010, 11:08
Злий Іван
На здоров'ї позначається дуже негативно. Особливо у дітей.
Та тільки влада ніскілечки не переймається такими проблемами. Вона економити буде.

От перевести годинники один раз на 30 хвилин -- і мати один літньо-зимовий час.
Зверніть увагу, як в індії час є.

Re: переводимо годинники на зимовий час

Додано: 01 листопада 2010, 18:55
прочанка
Я по собі відчуваю негатив від того переводу часу. Такі збої у сні! А від того починаються всі болячки. Для мене особисто ( для нормальної життєдіяльності) підходить європейський час. Але одне зле - темні вечори і неосвітлені вулиця, бо в нас це дає поштовх для посилення злочинності, в Європі ж великі міста й маленькі і навіть села освітлюються як вдень , ще вони рано лягають спати (8-9 год вечора), а в нас тільки життя починається( особливо у жінок)

Re: переводимо годинники на зимовий час

Додано: 26 березня 2011, 22:27
о.Олег
завтра спимо менше - переводимо годинники... :(

наш часовий пояс

Додано: 26 вересня 2011, 18:48
о.Олег
Звершилося! Кажуть - переходити вже більше на ту годину не будемо! Трошки був відірваний від "цивілізації", але чую - депутати проголосували і маємо такі от зміни. Наскільки пам'ятаю - перейшли ми на змінний час на початку 80-х і от. Ніби добре. Якби не... те, що наш то, від якого ми почали "скакати", був час - "зимовий", а не "літній" і, залишаючись на літньому, ми, якщо не помиляюсь, віддаляємось від норми у бік близькості до Росії...
Хтось розбирався з тим питанням?
З повагою, о.Олег

Re: наш часовий пояс

Додано: 26 вересня 2011, 19:20
прочанка
Львів перейде на зимовий час, навіть якщо вся Україна не переводитиме годинники.

Таку пропозицію про обчислення часу вніс депутат Львівської обласної ради Олесь Старовойт на засіданні президії обласної ради, повідомляє ЗіК.

О. Старовойт назвав постанову Верховної Ради про скасування переходу на зимовий час абсурдною і нелогічною. Він пояснив свою думку тим, що таким чином Україна переходить в азійський часовий простір.

Саме тому депутат виступив з пропозицією прийняти звернення до Верховної Ради щодо скасування цієї постанови. Якщо ж ВР не візьме його до уваги, тоді, за словами депутата, Львівщина має перейти «на свій час».http://www.golosua.com/ua/main/article/ ... moviy-chas

сумнівно, що нам таке дозволять. За себе скажу, що краще себе почуваю у зимовому часі,тобто європейському. якщо залишилось у теперішньому, відстанемо від Європи на 2 години, зате підтримаємо Росію...
Тепер ми все робимо як старший брат...

Re: наш часовий пояс

Додано: 26 вересня 2011, 22:37
KiYr
Головне,що не треба більше нам по два рази в рік стрілки годинників туди-сюди ганяти.А за деяких львівських депутатів трохи переживаю,бачачи їхню яскраво виражено росієфобію,яка не замінить здорового патріотизму. Бачте вже їм час не підходить,бо буде як Росії :o Через таких псевдопатріотів Україна занепадає.Хай краще думають не який у нас буде час російський чи європейський,а як ефективніше його використовувати,щоб були реальні результати.

Re: наш часовий пояс

Додано: 27 вересня 2011, 05:26
о.Олег
KiYr писав:Головне,що не треба більше нам по два рази в рік стрілки годинників туди-сюди ганяти.А за деяких львівських депутатів трохи переживаю,бачачи їхню яскраво виражено росієфобію,яка не замінить здорового патріотизму. Бачте вже їм час не підходить,бо буде як Росії :o Через таких псевдопатріотів Україна занепадає.Хай краще думають не який у нас буде час російський чи європейський,а як ефективніше його використовувати,щоб були реальні результати.

так - русофобія присутня. І в данному випадку питання природності для України "зимового" (ще один раз перевести стрілки і більше не переводити) часу зсунуто в болото політичних вигуків про "азійський" і "європейський" часовийпростір... :(
З повагою, о.Олег

Re: наш часовий пояс

Додано: 27 вересня 2011, 06:50
Nazariusz
Суть полягає у приналежності не до часового, а до культурнуго простору. Ми підлаштовуємось під Москву, і це ніяка не русофобія. Річ в тім, що ідею вищесгаданого депутата неможливо виконати :(

Re: наш часовий пояс

Додано: 27 вересня 2011, 11:23
KiYr
Nazariusz писав:Суть полягає у приналежності не до часового, а до культурнуго простору. Ми підлаштовуємось під Москву, і це ніяка не русофобія. Річ в тім, що ідею вищесгаданого депутата неможливо виконати :(

Культурний простір часом не визначається, тільки культурою.За кількістю вживання алкоголю і куріння ми вже давно підлаштувались під Росію.Ідея того депутата і не потрібна для виконання,хай він дурницями не переймається.

Re: наш часовий пояс

Додано: 27 вересня 2011, 12:08
прочанка
це все політичні ігри. Ніхто не дозволить Львову щось таке зробити. Але "хороший" депутат працює, дбає за львів ян. Вже засвітився, бонуси має. Колись один мудрий вигадав перевід часу і навіть дисертацію написав як воно для країни економно, тепер інший - відмінив. Головне, щоб не образити великий і могучий. А люди? "Народ в полі", як в тому анекдоті. Пора звикнути, що "біомаса" формально потрібна тільки на виборах.

Re: наш часовий пояс

Додано: 27 вересня 2011, 14:23
KiYr
Читав, що деякі вчені робили свої розрахунки,щодо впливу зміни часу на економію енергетичних ресурсів і дійшли висновку,що вже аж не така та економія велика,щоб заставляти людей відчувати дискомфорт. Просто необхідно активніше впроваджувати енергоощадні технології з чим в нас в Україні трохи слабувато.

Re: наш часовий пояс

Додано: 27 вересня 2011, 14:31
viter
Низький уклін старшому брату за те, що потурбувався за наш комфорт.

Re: наш часовий пояс

Додано: 27 вересня 2011, 15:01
andrey s.
Чомусь саме зараз бачу в цьому суто політичні міркування, особливо Євро на носі.(так щоб більше незручностей, щоб розуміли, що ми не Європа, а Росія)
Ну не бачу я тут турботи про нас, от не бачу і все.(у 80 змінили тільки суто з енергозаощадливості). І взагалі, то все цирк. Європа, Росія,,,, а Україна як??
І сам міністр "Здоровя :D " сказав, що з позиції впливу на здоровя людини, треба було перейти на зимній і так залишити.
Хоч в теперішній час любі дії розглядаються як політичні, якщо навіть то не так. :pardon:
Я проти того переведення. Чомусь думаю то не в компетентності депутатів, навіть комісію якусь не створили з цього приводу.
Тупо ухвалили.

Re: наш часовий пояс

Додано: 27 вересня 2011, 15:29
viter
andrey s. писав:Тупо ухвалили.

Щоб черговий раз тупо полизати ... старшому братові. Гидота. %)

Re: наш часовий пояс

Додано: 27 вересня 2011, 15:36
andrey s.
viter писав:
andrey s. писав:Тупо ухвалили.

Щоб черговий раз тупо полизати ... старшому братові. Гидота. %)

От просто цікаво, це за те, що вже отримали, чи за те, що тільки пообіцяли??
Чи це просто генетичне збочення, тобто байдуже за що, лиш би лизати.
Брат явно не проти.

Re: наш часовий пояс

Додано: 27 жовтня 2012, 22:57
ShMariam
Нині переводимо, щоб завтра не спізнитися на Службу Божу :)

Re: наш часовий пояс

Додано: 27 жовтня 2012, 23:08
о.Олег
ShMariam писав:Нині переводимо, щоб завтра не спізнитися на Службу Божу :)

дякую за пригадку :Rose: .То зараз яка?
ОООО

Re: наш часовий пояс

Додано: 27 жовтня 2012, 23:17
ShMariam
Насправді 00.17, але переводимо на 23.17.

Re: переводимо годинники на зимовий час

Додано: 26 жовтня 2013, 22:13
о.Олег
о.Олег писав:здається нині?

:Rose:
:(
Перехід на зимовий час: Україна в ніч з суботи на неділю переведе стрілки на годину назад
В останню неділю жовтня Україна перейде на зимовий час. Таким чином , 27 жовтня о 4 ранку стрілки годинника переведуть на годину назад.

Незважаючи на те , що українці отримають додаткову годину, який втратили в березні, фахівці запевняють, що перехід на зимовий час також може негативно позначитися на здоров'ї. У першу чергу через те, що за вихідні адаптуватися до нового режиму складно. З цієї причини можуть розвинутися проблеми зі сном і появи відчуття надмірної втоми.

Перехід на зимовий і літній час відбувається відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 р. № 509 "Про порядок обчислення часу на території України".

Нагадаємо у вересні 2011 року в Україні, як у Росії та Білорусії, було вирішено відмовитися від переведення стрілок і країна фактично перейшла в третій часовий пояс. У листопаді того ж року прийнято рішення встановити час другого часового поясу, а в січні 2012 року дійшли висновку, що до переведення стрілок слід повернутися, щоб не створювати незручностей в період проведення Чемпіонату Європи з футболу.

Також передбачалося , що в жовтні 2012 року Україна востаннє змінить час, проте поки країна продовжує переводити стрілки годинника вперед навесні і назад восени .

Слід зазначити, що в більшості країн Європи і Північної Америки стрілки годинника переводять двічі на рік. Не переводять час в Азії , а в таких країнах, як Індія, Японія ,Сінгапур, Росія і Білорусія спочатку переводили годинник, а потім від такої практики відмовилися. У деяких же країнах замість того, щоб переводити стрілки годинника, залежно від сезону міняють режим роботи - влітку на більш ранній , а взимку - навпаки.

Зазначимо також, що "Укрзалізниця" відкоригувала графік руху пасажирських поїздів у зв'язку з переходом 27 жовтня 2013 р. о 04:00 за київським часом на зимовий час (стрілки годинника буде переведено на 1 годину назад).

Re: наш часовий пояс

Додано: 26 жовтня 2013, 22:16
andrivovk
Незважаючи на всі залякування фахівців, мені подобається переходити на зимовий час. Лишня година не зашкодить. :)

Re: наш часовий пояс

Додано: 28 березня 2014, 17:44
andrivovk
Зображення

Re: наш часовий пояс

Додано: 25 квітня 2014, 13:02
о.Олег
andrivovk писав:Незважаючи на всі залякування фахівців, мені подобається переходити на зимовий час. Лишня година не зашкодить. :)

в мене на годиннику зараз 14.02
наш Форум не перейшов?
:)

Re: наш часовий пояс

Додано: 26 жовтня 2014, 06:45
о.Олег
что - апять!? (с)
хорошого всім дня :Rose:

Re: наш часовий пояс

Додано: 28 березня 2015, 20:09
andrivovk
Завтра не проспіть Літургію. :x

Re: наш часовий пояс

Додано: 28 березня 2015, 21:47
о.Олег
andrivovk писав:Завтра не проспіть Літургію. :x

ага - знову на годину менше спимо :(

Re: переводимо годинники на зимовий час

Додано: 25 жовтня 2015, 06:41
о.Олег
і як? Не забули??
:P