Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

говоримо про все на світі

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 18 лютого 2014, 09:12

Навіть не дочекавшись відповіді на попереднє запитання, задам нове :) : якщо хтось молиться т.зв. листами щастя (ну не розуміє людина, що то марновірство), то якщо отримає відповідь у визначений день ( чи то через думку, чи через обставини тощо), чи буде це від Бога? Бо ж по вірі дається...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення kristik » 23 лютого 2014, 19:56

ShMariam писав:Міро, я то розумію, що трагічні випадки - рідкість. Тим більше, що зараз матерям з Rh- просто колять відповідні ліки і все. Але ж тисячоліттями таке було (і тут не той випадок, коли говорять про те, що колись люди були здоровіші - навпаки, конфлікт є наслідком реакції імунної системи, яка "по-дурості" :) атакує найближчу людину) і... невже це один з наслідків первородного гріха?


резус "+", резус "-" начитані і "занадто" освідчені теперішні майбутні матері от і спокус набагато більше. Десь століть 3 тому або нащо далеко ходити ще наші бабці не знали нічого крім вагітна значить, якщо на те воля Божа, через 9 місяців родить. А яка вже дитина народиться (здорова чи хвора) тут так само вбачали благословння або хрест такий і це на мою думку наймудріший підхід.
Пам*ятаю, коли я була вагітна першою дитиною (а родила і відповідно всі передродові обстеження проходила я закордоном). Перед 20 тижнем вагітності мені подзвонили з поліклініки повідомити що я в такий то день і годину маю явитися на УЗД, я відповіла, що не зможу прийти, бо поїхала в подорож ( а була якраз по дорозі додому, на Україну), то на іншому кінці дроту почула, та ти що, якщо Узд покаже якісь відхилення і потрібно буде абортувати, то потім вже буде пізно. Я тоді твердо відповіла, що нічого такого буде не потрібно. Родила здорове гарненьке маля. І знаю точно, що родила б в будь-якому випадку, що б мені не сказали лікарі. На все Воля Господня, а моя свобідна воля нехай, поки житиму, підчиняється Їй. Амінь!
ShMariam писав:Навіть не дочекавшись відповіді на попереднє запитання, задам нове :) : якщо хтось молиться т.зв. листами щастя (ну не розуміє людина, що то марновірство), то якщо отримає відповідь у визначений день ( чи то через думку, чи через обставини тощо), чи буде це від Бога? Бо ж по вірі дається...

Я думаю, якщо прохання було добре, тобто не перечило заповідям, то все таки це є Божа відповідь. А якщо людина направду не розуміє то Бог в той чи інший спосіб дасть їй розуміння цього. Головне що? Чи з чистим серцем людина звертається в молитві до Творця. А хто ж найкращий Знавець наших сердець як не наш Господь?
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 23 лютого 2014, 20:24

kristik писав:
ShMariam писав:Навіть не дочекавшись відповіді на попереднє запитання, задам нове :) : якщо хтось молиться т.зв. листами щастя (ну не розуміє людина, що то марновірство), то якщо отримає відповідь у визначений день ( чи то через думку, чи через обставини тощо), чи буде це від Бога? Бо ж по вірі дається...

Я думаю, якщо прохання було добре, тобто не перечило заповідям, то все таки це є Божа відповідь. А якщо людина направду не розуміє то Бог в той чи інший спосіб дасть їй розуміння цього. Головне що? Чи з чистим серцем людина звертається в молитві до Творця. А хто ж найкращий Знавець наших сердець як не наш Господь?

Штука в тому, що про чистоту серця тут говорити трошки... гм... Виправдовує те, що це несвідомо.
А крім того... Багато тепер думаю над тим, що людина часто шукає те, що ХОЧЕ почути. А як знайде (як наполегливо шукає, то таки знайде), то сприймає те як Божу відповідь на молитву. :(
kristik писав:
ShMariam писав:Міро, я то розумію, що трагічні випадки - рідкість. Тим більше, що зараз матерям з Rh- просто колять відповідні ліки і все. Але ж тисячоліттями таке було (і тут не той випадок, коли говорять про те, що колись люди були здоровіші - навпаки, конфлікт є наслідком реакції імунної системи, яка "по-дурості" :) атакує найближчу людину) і... невже це один з наслідків первородного гріха?


резус "+", резус "-" начитані і "занадто" освідчені теперішні майбутні матері от і спокус набагато більше...
І можливостей рятувати дітей теж більше. :) А моє питання було в тому, чому ж воно так є... Проблеми на пустому місці... Не знаходжу іншої відповіді, як про наслідок первородного гріха.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення kristik » 23 лютого 2014, 21:03

Штука в тому, що про чистоту серця тут говорити трошки... гм... Виправдовує те, що це несвідомо.

І я про те ж. Людина перед Богом, як мала дитина перед батьком просить, просить...,просить... часто не знаючи, що їй більшість того, що просить непотрібно. Відмінність небесного Отця від земного, що Він знає наші наміри і тим більше чи потрібне нам те, про що просимо.
А крім того... Багато тепер думаю над тим, що людина часто шукає те, що ХОЧЕ почути. А як знайде (як наполегливо шукає, то таки знайде), то сприймає те як Божу відповідь на молитву. :(

Ну тут напевно варто подумати чи дана людина дійсно сприймає Бога як Творця, який всім управляє і від Нього залежить все, тобто від Його волі. Чи може Господь для неї як "банкомат" з якого має намір користати і користати не задумуючись, що Бог таки не чарівник з казки, який дає все, що тільки хочеш. Тут вже питання віри: чи вона дійсно глибока і шукає спасіння, чи поверхнева, яка шукає тільки свого?
А на рахунок того що людина шукає те, що ХОЧЕ почути то таким макаром оправдовується і вчинений гріх і всі наші небажання духовно зростати і т.д. Тут так само питання чи ми дійсно шукаєм Істину чи шукаємо способів оправдати наші грішні вчинки і бажання. :(
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 23 лютого 2014, 21:20

kristik писав: Ну тут напевно варто подумати чи дана людина дійсно сприймає Бога як Творця, який всім управляє і від Нього залежить все, тобто від Його волі. Чи може Господь для неї як "банкомат" з якого має намір користати і користати не задумуючись, що Бог таки не чарівник з казки, який дає все, що тільки хочеш. Тут вже питання віри: чи вона дійсно глибока і шукає спасіння, чи поверхнева, яка шукає тільки свого?
А на рахунок того що людина шукає те, що ХОЧЕ почути то таким макаром оправдовується і вчинений гріх і всі наші небажання духовно зростати і т.д. Тут так само питання чи ми дійсно шукаєм Істину чи шукаємо способів оправдати наші грішні вчинки і бажання. :(

Є така проблема. :(
Але в даній ситуації йшлося про вибір між двома речами, жодна з яких не була гріхом. :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 01 вересня 2014, 11:43

Була в мене недавно ситуація: треба було перейти від одного села до другого і на картах була стежка, та й місцеві жителі підтвердили. Отже йду... спочатку дорога як на фіру, потім вузенька стежка... потім вузенька не дуже протоптана стежка, а з обох боків - стіною камиші (сховатися - ідеальне місце :D ), потім щось таке, що можна було б назвати кладкою, частково занурене у воду... :D
До чого я веду: бувають в житті ситуації, коли берешся за якусь справу і розумієш, що не все буде морально чисто (або й не розумієш). І чим дальше йдеш, тим на більші компроміси зі совістю треба йти, а відступати вже не можна Чи... можна? А може... треба?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення о.Олег » 02 вересня 2014, 09:35

ShMariam писав:Була в мене недавно ситуація: треба було перейти від одного села до другого і на картах була стежка, та й місцеві жителі підтвердили. Отже йду... спочатку дорога як на фіру, потім вузенька стежка... потім вузенька не дуже протоптана стежка, а з обох боків - стіною камиші (сховатися - ідеальне місце :D ), потім щось таке, що можна було б назвати кладкою, частково занурене у воду... :D
До чого я веду: бувають в житті ситуації, коли берешся за якусь справу і розумієш, що не все буде морально чисто (або й не розумієш). І чим дальше йдеш, тим на більші компроміси зі совістю треба йти, а відступати вже не можна Чи... можна? А може... треба?

зі стежками з їхніми поворотами... - це просто...
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 02 вересня 2014, 14:28

о.Олег писав:зі стежками з їхніми поворотами... - це просто...
ОООО

?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення о.Олег » 03 вересня 2014, 09:00

ShMariam писав:
о.Олег писав:зі стежками з їхніми поворотами... - це просто...
ОООО

?

повернутись легко - взяв, і повернув на початок, на ширшу дорогу :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 03 вересня 2014, 20:47

о.Олег писав:повернутись легко - взяв, і повернув на початок, на ширшу дорогу :Rose:

За умови, якщо є час і сили, а найголовніше - якщо потрібно щось знайти саме на цій дорозі (або це одна дорога до чогось).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення о.Олег » 04 вересня 2014, 06:34

ShMariam писав:
о.Олег писав:повернутись легко - взяв, і повернув на початок, на ширшу дорогу :Rose:

За умови, якщо є час і сили, а найголовніше - якщо потрібно щось знайти саме на цій дорозі (або це одна дорога до чогось).

а коли розумієш, що "морально не все чисто": яка мотивація достатньо сильна, щоб повернути? :oops:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 04 вересня 2014, 19:51

о.Олег писав:а коли розумієш, що "морально не все чисто": яка мотивація достатньо сильна, щоб повернути? :oops:
Усвідомлення, що буде неможливо з цим жити. Хоча, все залежить: так можна і в вуз не поступати (або в певний вуз, або на певний факультет) знаючи, що НЕреально буде закінчити без хабарів.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення о.Олег » 04 жовтня 2014, 12:44

навіяло проблемою, поданою в темі про гомосексуалістів паном Експрес. Правда там в оригіналі, на який посилаються (іспанська) йдеться про трансексуала (людина, що відчувається не в свому тілі), а в українській і російській версії вже йдеться про трансвестита (оперованого, "перевдягнутого"). Для тамтої теми це не має надто важливого значення, але мене спонукало замислитися над тою реальністю, що пре до нас і, відповідно, питання:
як хрестити новонавернену Галю, що була Андрієм?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 04 жовтня 2014, 18:52

:D

Ану, чи вгадаю: ніяк не хрестити - спочатку навернути :D
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення о.Олег » 04 жовтня 2014, 19:43

ShMariam писав::D

Ану, чи вгадаю: ніяк не хрестити - спочатку навернути :D

вже навернена людина з такою от особливістю :(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення andrivovk » 04 жовтня 2014, 22:05

о.Олег писав:
ShMariam писав: :D

Ану, чи вгадаю: ніяк не хрестити - спочатку навернути :D

вже навернена людина з такою от особливістю :(

Мені, здається, що ким була людина при народженні, тим вона і вважається. А якщо хтось зробить собі операцію і "причепить" голову (хвіст чи копита) тварини якоїсь, то він все таки залишиться людиною. А не буде биком чи тигром.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 05 жовтня 2014, 08:34

Так, можна охрестити Андрієм, або іншим чоловічим іменем (якщо нема чоловічого відповідника імені "Галина" :D ).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 12 січня 2015, 01:08

Перепрошую, тільки та тема виявилася доречною для мого запитання :D : ситуація, коли дівчина виходить заміж за чоловіка, якого не кохає (але свідомо знає на що йде - "Вона вийшла заміж" О.Кобилянської), але робить вигляд, що він їй подобається (свідомий обман!) - чи не є це профанацією Таїнства? Думаю, що тут великою проблемою є нещирість. Але чи це є гріхом?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення luksander » 12 січня 2015, 16:49

ShMariam писав:Перепрошую, тільки та тема виявилася доречною для мого запитання :D : ситуація, коли дівчина виходить заміж за чоловіка, якого не кохає (але свідомо знає на що йде - "Вона вийшла заміж" О.Кобилянської), але робить вигляд, що він їй подобається (свідомий обман!) - чи не є це профанацією Таїнства? Думаю, що тут великою проблемою є нещирість. Але чи це є гріхом?

А спробуйте почитати "Чин вінчання", можливо самі знайдете відповідь :wink:

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 12 січня 2015, 18:56

luksander писав:А спробуйте почитати "Чин вінчання", можливо самі знайдете відповідь :wink:
:no: :pardon:

Чи маєш ти, ..., добру і непримушену волю та тверду думку взяти собі за мужа цього ..., що його тут перед тобою бачиш?

Тверду думку вона точно мала, а от непримушену волю... - примушена матеріальними обставинами. :( Але, перепрошую, не одна жінка виходить заміж, "примушена" вагітністю і Шлюб дійсний (інакше до Шлюбу не допустили б).

....прирікаю тобі любов, вірність, чесність і послух подружній
Залежить, що мати на увазі під словом чесність - чи чесно приховувати від чоловіка, що вона його... як то м'якше... не переносить? Тут нещирість, обман, але може бути йому доброю дружиною (якщо він не дізнається правди :crazy: ). З другого боку, чоловік там був тільки у виграші, а вона - жертвою обставин.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення luksander » 13 січня 2015, 06:53

ShMariam писав:
luksander писав:А спробуйте почитати "Чин вінчання", можливо самі знайдете відповідь :wink:
:no: :pardon:

я ще мав на увазі історії благословенних Богом подружніх пар :roll:
ShMariam писав:
Чи маєш ти, ..., добру і непримушену волю та тверду думку взяти собі за мужа цього ..., що його тут перед тобою бачиш?

Тверду думку вона точно мала, а от непримушену волю... - примушена матеріальними обставинами. :( Але, перепрошую, не одна жінка виходить заміж, "примушена" вагітністю і Шлюб дійсний (інакше до Шлюбу не допустили б).

....прирікаю тобі любов, вірність, чесність і послух подружній
Залежить, що мати на увазі під словом чесність - чи чесно приховувати від чоловіка, що вона його... як то м'якше... не переносить? Тут нещирість, обман, але може бути йому доброю дружиною (якщо він не дізнається правди :crazy: ). З другого боку, чоловік там був тільки у виграші, а вона - жертвою обставин.

нууууууу... "не кохає" і "не переносить" - то таки дві великі різниці :)
насправді, достатньо мати розуміння необхідності вийти заміж ( чи - одружитися ). І тоді, як і з роботою, хто хоче одружитися - шукає можливості, а хто не хоче - шукає причини... :pardon:
П.С. інколи так вранці не хочеться просинатися і йти на роботу, а приходиться, з примусу, напевно. То що, - в неділю - до сповіді? :oops:
П.С.
И то, что они целуют вас - ничего не значит, и то, что они выходят за вас - ничего не значит, всю жизнь будете думать, что она вас любит, и она вам это будет говорить, и не узнаете правды, и проживёте счастливо... /Мих. Мих. Жванецкий
:)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення о.Олег » 13 січня 2015, 10:32

ShMariam писав:Перепрошую, тільки та тема виявилася доречною для мого запитання :D : ситуація, коли дівчина виходить заміж за чоловіка, якого не кохає (але свідомо знає на що йде - "Вона вийшла заміж" О.Кобилянської), але робить вигляд, що він їй подобається (свідомий обман!) - чи не є це профанацією Таїнства? Думаю, що тут великою проблемою є нещирість. Але чи це є гріхом?

як і кожна приналежність до батька брехні.
А... чи "позбавляє святості" (profanatio) - ні, звичайно. Святість Таїнства не залежить від людського ставлення. І, найчастіше, такого роду заміжжя не має на меті блюзнірства. Тут проблема "важності" Таїнства Шлюбу. От лише... навіть з такого початку може вийти важний Шлюб. :)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 13 січня 2015, 14:24

нууууууу... "не кохає" і "не переносить" - то таки дві великі різниці :)
насправді, достатньо мати розуміння необхідності вийти заміж ( чи - одружитися ). І тоді, як і з роботою, хто хоче одружитися - шукає можливості, а хто не хоче - шукає причини... :pardon:
П.С. інколи так вранці не хочеться просинатися і йти на роботу, а приходиться, з примусу, напевно. То що, - в неділю - до сповіді?
По-перше, робота - це робота, а Шлюб - Таїнство. Взагалі непорівнювані поняття. :)

А по-друге, там навіть близько не йшлося про проблему відсутності великого кохання :D - ця дівчина відчувала саме до цього чоловіка дуже сильну антипатію (дуже не сходилися характерами). Виходила заміж, щоб покращити тяжке матеріальне становище своєї сім'ї. Наскільки пам'ятаю, її сестра все зрозуміла і просила не приносити себе в жертву...
Я, звісно, не експерт в питаннях сімейного життя, але, нмд, хоч якась взаємна симпатія мусить бути, інакше це...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення luksander » 13 січня 2015, 19:13

ShMariam писав:
нууууууу... "не кохає" і "не переносить" - то таки дві великі різниці :)
насправді, достатньо мати розуміння необхідності вийти заміж ( чи - одружитися ). І тоді, як і з роботою, хто хоче одружитися - шукає можливості, а хто не хоче - шукає причини... :pardon:
П.С. інколи так вранці не хочеться просинатися і йти на роботу, а приходиться, з примусу, напевно. То що, - в неділю - до сповіді?
По-перше, робота - це робота, а Шлюб - Таїнство. Взагалі непорівнювані поняття. :)

так таки так, та я не про роботу і Таїнство, я про волю
Одна з функцій людської психіки, яка полягає насамперед у владі над собою, керуванні своїми діями й свідомому регулюванні своєї поведінки

про різниці між бажанням і волею...
ShMariam писав:А по-друге, там навіть близько не йшлося про проблему відсутності великого кохання :D - ця дівчина відчувала саме до цього чоловіка дуже сильну антипатію (дуже не сходилися характерами). Виходила заміж, щоб покращити тяжке матеріальне становище своєї сім'ї. Наскільки пам'ятаю, її сестра все зрозуміла і просила не приносити себе в жертву...

так це ж у Ваших постах спостеріг еволюцію від "не кохає" до " не терпить" :wink:
ShMariam писав:Я, звісно, не експерт в питаннях сімейного життя, але, нмд, хоч якась взаємна симпатія мусить бути, інакше це...

я теж не експерт, я все ще вчусь, але теж не радив би експерементувати і одружуватися, якщо немає хоча б ваємної симпатії, тим більше - при антипатії. Хоча, - див. вище пов. о. Олега :good:
Якщо ж повернутися до початку, то відсутність закоханості="параду гормонів?" не може бути гріхом/перешкодою при одруженні. З минулого там важним є тільки чи не обіцяв комусь іншому одружитися, а все решта - в майбутньому і повністю в волі людини. :pardon:
п.с. яка різниця, "приневолена" людина гормонами чи матеріальними проблемами? :)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 13 січня 2015, 23:05

Обман у чомусь важливому, через що та людина могла б не погодитися на одруження, може стати причиною, що Таїнство буде неважним (якщо згодом доведуть).

п.с. яка різниця, "приневолена" людина гормонами чи матеріальними проблемами? :)
Різниця в тому, що з гормонів може вирости справжня любов (або може й не вирости :( ). І не раз поневолена гормонами (може не так сильно, як дехто), я не почувалася вимушеною - сказала собі "ні", "мені таке не підходить", в зародку задушила та й все. Матеріальні (або інші) проблеми так не усунеш...

luksander писав:так це ж у Ваших постах спостеріг еволюцію від "не кохає" до " не терпить" :wink:
Значить, на початку неправильно написала :pardon: . Вона фізично не переносила його присутності (наскільки пригадую, бо читала давно). Ридала перед весіллям... А він, звісно, нічого не зрозумів.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 20 серпня 2015, 08:34

І знову про любов :) .

Серіал. Дія розгортається на початку ХХ ст. Англія. Багатий будинок, в якому мешкає графська сім'я.

Одна з сюжетних ліній: відносини молоденької служниці і лакея (такого трохи незграбного доброго хлопчини). Вона відноситься до нього добре, але тільки як до друга (поглядає на іншого, але це безнадійно), а він, як пізніше виявляється, відчуває до неї щось більше. Принаймні тоді, коли його беруть на війну (І Світова), він просить її фотографію. Тоді вона хоче йому пояснити, що зовсім не хоче гм... ставати "офіційно" його дівчиною, бо не відчуває до нього того, що він до неї, але... Старші слуги переконали її, що не можна робивати серце хлопцеві, що йде на війну ("От повернеться живий і здоровий, тоді і скажеш правду"). Пізніше він признався, що та фотографія давала йому сили на війні. А повернувся він смертельно поранений... Вмираючи, просить дівчину терміново вийти заміж за нього, щоб вона отримала допомогу від держави як вдова солдата. (Вікарія тоді довго переконували, щоб він дав шлюб, - не хотів з тієї ж причини). А слуги знову переконують дівчину тепер вже вийти заміж, бо "не можна відмовляти вмираючому солдатові". За кілька годин після вінчання хлопець помер...

Після того дівчину довго мучать докори сумління. "Я ж його насправді не любила!" - "Ти вийшла за нього заміж з великої доброти" - переконують слуги. -"Ні! З великого обману!" Одного разу вона відкрилася графині і пояснила ситуацію. "Що ж, це і є справжня любов" - така відповідь старої графині ніби її заспокоїла. Принаймні відтоді вона більше не плакала з цієї причини і навіть почала більше спілкуватися зі своїм свекром (який пізніше хоче передати їй управління своєю фермою, як єдиній близькій людині).

Отож чи права була стара графиня, коли сказала, що з боку дівчини це і була справжня любов? (З вуст графині це звучало так авторитетно, що навіть я повірила :) ). Чи добре зробили слуги, що, фактично, заставили її вийти заміж? Чи треба було сказати правду, як дівчина відчувала?.. (Звісно, можливий і такий варіант: дівчина розказує хлопцю правду, але... і дає фотографію, і виходить за нього заміж. Але все одно виходить заміж не через кохання, а суто "по душевній доброті").

Інша історія, де дівчина веде себе точно навпаки. :) (Описана в книжці "Перш ніж скажеш "Кохаю").
Дівчина і хлопець зустрічаються. Хлопець занадто активно демонструє іншим ці стосунки: "Ось це моя дівчина! Ми зустрічаємося!". З цієї причини, а може ще й з інших причин дівчині він страшенно набридає і вона розриває стосунки. В хлопця розбите серце :( , він жаліється священикові (тому, що автор книги :) ). Священик переконує її, щоб залишилася з хлопцем, вона ж його в себе закохала ("приручила" за Сент-Екзюпері). А її відповідь звучить щось типу того: "Чого я повинна мучитися, я ж його не люблю... Я вільна і ніяких обіцянок не давала".

Отже, справжньою любов'ю тут було б дівчині далі продовжувати зустрічатися, чи?..

Просто намагаюся зрозуміти, що в цих історіях є (або могло би бути) справжньою любов'ю (відносно дівчат). Бо, чесно, я заплуталася. :oops:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення Wolodymyr » 24 серпня 2015, 17:06

А в чому проблема? в першому разі була любов, принаймі як до ближнього свого. В другому нема і він не вмирає, щоб його таким чином потішити.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 24 серпня 2015, 18:04

Wolodymyr писав:А в чому проблема? в першому разі була любов, принаймі як до ближнього свого.
:) Так. Правда, як я читала в книжці "Перш ніж скажеш "Кохаю", виходити заміж можна лише з любові (тобто з кохання), а не з почуття жалю, чи з іншої причини... І це має свій сенс. Правда, в даному випадку, дівчині довелося лише побути з ним лише до моменту його смерті і справді це було суто для того, щоб його потішити... Цікаво, що той факт, що вони обманюють державу її особливо не хвилював...

В другому нема і він не вмирає, щоб його таким чином потішити.
Може я неправильно висловилася: як повинна була повести себе дівчина в другому випадку? Покинути? - Вчинила чесно. І розбила йому серце... Просто вона ніби й має повне право його покинути, але... :( Самі розумієте.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення Wolodymyr » 24 серпня 2015, 19:40

А в чому проблема?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби�якщо��та�нша інтерпретативна�азуїстика

Повідомлення ShMariam » 24 серпня 2015, 20:45

В тому,�о вона�причинила страждання�лопця.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Балачка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей