Чи існує справжня дружба?

говоримо про все на світі

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення Олюнька » 16 червня 2010, 10:22

Олюнька писав:
donatanvova писав:Справжня дружба перевіряється часом.
Безліч критичних ситуацій у яких і покажется твій справжній друг по житті.
Раджу почитати книгу Еріх Марія Ремарк(три товариші) мені сподобалась.
:Rose:

Не знаю, в мене на кожний час інші друзі. :( Якось так виходить, що з часом починають розходитись інтереси і просто припиняється спілкування.
Вистава "Три товариші" зараз йде в львівському театрі М. Заньковецької, чула багато хороших відгуків, сама ще не була, поки-що :D

Вчора була на виставі, тепер можу розказати. Вистава гарна, постановка непогана, сюжет трохи трагічний. Багато гарних фраз, які претендують на класику:
"Людина без кохання - всеодно, що покійник у відпустці". Можна і про дружбу таке сказати. :wink:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення прочанка » 16 червня 2010, 12:13

В Заньковецької є ще й інша постановка-"Три ідеальні подружжя". Трагікомедія... Так в ній якраз зовсім інший бік медалі показаний. Люди деколи воліють жити самообманом, прикриваючись вірною дружбою і коханням. Але все -відносне, як і все у цьому світі з непостійними людськими цінностями :(
Не бійтеся!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення Олюнька » 06 липня 2010, 12:40

"Господь і я" писав:Здається, то був святий Августин… Він писав, що книжка – це добрий друг, який говорить з тобою, коли ти до нього приходиш, і чекає, скільки потрібно, коли тебе нема. Але цей вислів читається не гірше й справа наліво: друг – це книжка, завжди розгорнута для тебе, коли ти поруч, і той, хто чекатиме, навіть якщо ти відвернувся й пішов...

ЗНІМАЙТЕ КАПЦІ
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення Just_me » 12 липня 2010, 09:21

Чи та "справжня дружба" аж така важлива з функціональної точки зору, як про неї говорять? Якщо наразі життєві дороги людей сходяться і йдуть в одному напрямку - добре, якщо ж розходяться - не переймайтеся. Я особисто ніколи не задумуюся, чи ті зв"язки, котрі мене пов"язують з іншими людьми - дружба, чи ні. Як на мене, від того, що це окреслити якимось визначенням, нічого не зміниться. Не слід ламати собі голову над речами, котрі не дають практичного результату, це як економія мислення. Якщо хто-небудь вигадає собі ідеал друга, то навряд чи знайде людину, котра в нього вписується. Як на мене, у стосунках між людьми основне лише одне - повага, а все інше немає значення.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення прочанка » 13 липня 2010, 10:04

Наприкінці історії свободиhttp://www.catholic-media.org/ua/index.php?option=com_content&task=view&id=775

Ісус Христос прийшов “як настало виповнення часу” (Гал 4, 4). Він здійснює усе Одкровення, що починалось від Авраама. У ньому все “звершилось” (Ів 19, 30). Отже, видається, що дружба є чеснотою звершення. Отже, вона приходить наприкінці шляху. Разом з нею, шлях, що піднімається вгору стає легким, бо любов вводить у відпочинок та мир. Вона не поєднує істоти задля їхнього задоволення; вона їм наказує жити у радості та надає її їм. Це радість, яку ніхто не може забрати. Іван Хреститель, наприкінці свого пророчого шляху, визнає себе “другом” Ісуса та каже, що радість його “здійснилась” (Ів 3, 29).



Як ще більше підкреслити тісний зв’язок, що поєднує життя та дружбу? Неможливо жити без дружби. Не може спасіння принести життя, не даруючи водночас дорогоцінного друга. “Дружба є необхідною. Що я кажу?, викрикує в свою чергу наш філософ. Вона є чудовою.”1

Якщо на думку філософа, дружба перебуває біля витоків життя, у біблійному Одкровенні вона знаходиться наприкінці. Щоб гармонійно поєднати філософа та Євангеліє, слід уточнити, що ми розуміємо під словом “наприкінці”. Насправді, дружба, про яку говорить Ісус приходить наприкінці історії Одкровення, здійсненої в Ізраїлі. Проте, ця історія Божого народу була позначена визволенням від країни рабства, якою був Єгипет (пор. Вихід 20, 2). Бог є тим, хто звільнює від рабства. Наприкінці святої історії приходить Христос, який здійснює цю історію звільнення Ізраїлю. Христос через свою смерть та Воскресіння дає “волю слави синів Божих” (Рим 8, 21). Христос є тим, хто “для волі нас визволив (Гал 5, 1). Дар дружби, який Христос робить своїм учням, здійснюється у той же ж час, що й дар свободи синам Божим. Так, немов би дружба та свобода повинні співіснувати. Друг народжується із приходом справжньої свободи. Не кожен гідний гарного імені “друг”. Людина, звільнена від свого рабства та своїх масок, воістину отримує його. Чи, швидше, людина, яка усвідомила свої маски і яка хоче жити у справжній свободі, усвідомила, хоча й не до кінця, ціну дружби. З нею вона знаходить силу просуватись по цьому шляху свободи та життя. Вона відчула в глибині себе цю іскру життя. Вона відчуває її смак. Вона безладно а іноді й болісно шукає її. Вона має потребу у дружбі, щоб рішуче розпочати цей пошук життя. Цей пошук починає зривати маски. Тоді може з’явитись справжня дружба; вона бере за руку та веде по цьому гарному крутому шляху до життя. Для учнів Ісуса, яких він називає своїми друзями, він є “дорога, і правда, і життя” (Ів 14, 6). Цей пошук життя є також пошуком правди. Людина, яку супроводжує справжній друг, є спраглою бути правдивою. Дружба допомагає їй стати такою, знайти свою радість, стаючи такою. Дружба є джерелом радості, бо вона є незамаскованим сопричастям правдивого. Дружба та правда обіймаються. Сімон Вей, молода філософ, що померла у віці 33 років у 1942 році, завжди шукала правду. Вона завершує свою “духовну автобіографію” листом від 15 травня 1942 року, адресованим її духовному Отцеві, ченцю домініканцю, що на чотири роки старший за неї, говорячи йому про свою “дочірню дружбу”.2
Отже, на перший погляд видається, що дружба приходить наприкінці історії. Вона є плодом історії правдивості; вона також є плодом історії свободи. Поступово та в муках народжується дружба із розквітом свободи. Отже, другом не може бути кожен, хто хоче! Ніхто не народжується другом. Кожен є покликаний ним стати. Кожен ним стає наприкінці певної історії. Кожен має цю потенційність, бо, від свого народження, має здатність любити цим особливим почуттям, яке розділяють друзі. Кожна маленька людина покликана зростати в свободі, щоб любити. Цей ріст здійснюється поступово. Вражає бачити якої чудової зрілості досягають діти віком 11 чи 12 років. Вони свідчать про красиву рівновагу. Їхній запал робити послуги, працювати, як і бавитись, виявляє красиву свободу. В той самий час, ми є свідками красивих дружніх стосунків, де всім діляться, навіть таємницями про Бога чи про молитву. Ми пам’ятаємо таку красиву дружбу святої Терези з Лізьє із її сестрою Селіною, тоді як їм було 10 та 12 років. Згодом приходять юнацькі роки, коли дитина відкриває себе чоловіком або жінкою. Вона повинна віднайти свою свободу, усвідомлюючи свої власні таланти та включаючи їх у свою мужність чи жіночість. Вона повинна відкрити різницю між властивостями чи бажаннями, рабом яких вона є більшою чи меншою мірою, та дружбу, де вона почуває себе вільною. Гарні дружні стосунки повертаються після цього перехідного періоду.
Стати друзями означає стати тим, чим ми є, стаючи вільними істотами. Дружба є привілеєм вільних людей, які скуштували цієї свободи, що перебуває у глибині них самих і прагне справді виринути. Ми народжуємося із цією дружбою, “привілейованою ознакою образа Божого” у кожній людині, як про це заявляє Пасторальний устав “Gaudium et spes” (№17). Нам слід навчитися жити згідно цієї свободи. Кожен етап цього навчання характеризується дружбою. Якість набутої дружби вимірює ріст у свободі. Чим більше свобода розвивається, тим ціннішою та рідкісною є дружба. Справді вільним чоловікам та жінкам відповідають рідкісні друзі, які поділяють таку ж свободу. Святий любить всіх людей; проте у нього мало друзів.
Востаннє редагувалось 13 липня 2010, 12:15 користувачем прочанка, всього редагувалось 1 раз.
Не бійтеся!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення прочанка » 13 липня 2010, 10:07

Краса дружби
http://www.livingrosary.org.ua/saviorwa ... uzhbi.html

Дружба є необхідною для життя. Аристотель говорить про це у перших же реченнях розділів, присвячених дружбі: "Без друзів ніхто не хотів би жити, навіть якщо б його переповнювали усі інші блага."1 Без друзів, що зустрічаються та бачать один одного, додали б коментатори XIII століття! Бо дружба міцнішає, коли друзі бачать один одного. Саме тому, коли непередбачені обставини перешкоджають друзям зустрітися, їх огортає певний смуток, який виліковується надією на скоре побачення. Їм необхідно бачитися, щоб їхня дружба ткала зв'язок їхньої єдності! Друзі християни з України, бачачи Вас у вірі та молитві, я благословляю Бога за цей дар дружби.

У своїх "Потаємних щоденниках" Моріс Блондель, французький філософ минулого століття, що помер у 1949 році, встановив для себе, ще будучи студентом Педагогічного інституту: "Дружба посідає велике місце у моєму житті".2 Біблійні мудреці оспівують її: "Вірний приятель - міцна захорона: хто знайшов його, той знайшов скарб. Вірному другові немає ціни, і немає ваги, щоб вартість його зважити" (Сир 6, 14-15). Дружба є настільки необхідною для життя, що вона перебуває у серці спасіння, котре здійснює Христос. Швидкий перегляд Біблії супроводжуватиме нас у наших роздумах. Святе Письмо із легкістю показує, до якої міри дружба є центральною у всьому людському існуванні. Легко уявити, якою постає дружба у серці кожного життя, щасливого та стражденного. Ми намагатимемося виділити якості дружби у той спосіб, щоб вона повернула кожному людському життю його справжню красу.

"Я вже більше не буду рабами вас звати...а вас назвав друзями я"

Наприкінці довгої та святої історії Одкровення, ми чуємо ці блаженні слова Ісуса: " Я вже більше не буду рабами вас звати...а вас назвав друзями я" (Ів 15, 15). Проте, ми знаємо, Ісус є "життям", як каже Євангеліє від Івана (14, 6). Він навіть прийшов, щоб люди "мали життя - щоб достоту мали" (Ів 10, 10). В той момент, коли він приходить, щоб дати своїм учням життя достоту, він називає їх гарним ім'ям, обраним із усіх інших, "друзі". Євангеліє вчить нас, що ці учні залишили все, щоб піти за своїм Вчителем. Можна було б сказати, що вони відмовилися від усіх володінь, щоб знайти дружбу. Саме в ній вони знаходять тамування своїх бажань. Вони зрозуміли, що кориснішим є звільнитися від усього, щоб отримати дружбу від Христа. Чи не є вона тією "дорогоцінною" перлиною Євангелія (Мт 13, 46), задля якої купець продає все, щоб купити її? Через Христа та його друзів, учнів, відкривається увесь смисл цього вірша Святого Письма: "Приятель вірний - то лік життя, і його знайдуть ті, що Господа страхаються" (Сир 6, 16).

Отже, Аристотель та Євангеліє сходяться у думках. Як каже філософ, неможливо прожити людське життя, якщо воно не зіткане із дружби. Усі інші блага, навіть якщо володіємо ними у великій кількості, не дають справжнього смаку життю. Саме дружба є його привілеєм. Разом з нею, життя постає як безцінний дар. Вона є джерелом життя. Видається навіть, що вона породжує його у всій його красі. Чи не бачимо ми людей пригнічених тягарем нікчемного життя, котрі воскресають, бо знаходять вірного друга? Ісус знає це. Своїм учням, котрим він приносить життя, він робить неоціненний дарунок дружби: він стає їхнім другом. Блукаючим та виснаженим вівцям добрий Пастор повертає смак життя даром своєї дружби. Щоб людське життя могло народитись, зрости та розквітнути у всій своїй величі, потрібно, щоб у ньому була присутня дружба, як його матриця.
Востаннє редагувалось 13 липня 2010, 12:19 користувачем прочанка, всього редагувалось 1 раз.
Не бійтеся!

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення Just_me » 13 липня 2010, 12:01

Як на мене, то слід визначити, що є цінним: поняття дружби, чи людські якості/ характеристики/почуття, котрі її супроводжують. Коли задумуюся, чи я сама є комусь другом, то приходжу до висновку, що скоріш за все ні. Проте поважати стараюся всіх людей (наскільки на це мені вистачає моїх людських сил) і у скрутній ситуації допоможу навіть незнайомій мені людині, якщо це буде можливо. Але я не є їм другом, чи не так?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення прочанка » 13 липня 2010, 12:25

Just_me писав:Як на мене, то слід визначити, що є цінним: поняття дружби, чи людські якості/ характеристики/почуття, котрі її супроводжують. Коли задумуюся, чи я сама є комусь другом, то приходжу до висновку, що скоріш за все ні. Проте поважати стараюся всіх людей (наскільки на це мені вистачає моїх людських сил) і у скрутній ситуації допоможу навіть незнайомій мені людині, якщо це буде можливо. Але я не є їм другом, чи не так?


якщо ви допоможете незнайомій людині у скруті, то будете більше ніж другом. допомога ближньому... ЗГАДАЙТЕ ДОБРОГО САМАРЯНИНА
Не бійтеся!

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення Just_me » 13 липня 2010, 12:38

Думаю, під справжньою дружбою переважно розуміється щось перевірене роками, "і в радості, і в горі", коли людина знає про тебе все, але ніколи цим не користується в особистих інтересах і т. п. Я такого не шукаю і не бачу в цьому самоцілі, якщо в когось є таке - пощастило, а як ні- ну то ні, не варто й засмучуватися. Не люблю і стараюсь не вживати слів "назавжди", "до смерті", "ніколи", "вічно" про речі, які стосуються звичайного земного життя. Ці слова можна сказати лише про Небо. Пам"ятаєте, як у пісні Бумбокса "Не обіцяй на вічно, не обіцяй, не треба. Залежить час найближчий, та не завжди від тебе". Тому питання, чи щось земне буває справжнім, а особливо якісь такі аморфні речі, як дружба, не варте відповіді. Слід просто жити, не шукати друзів чи ворогів, хіба Неба :)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення прочанка » 13 липня 2010, 15:31

був такий фільм"Ніколи не кажи"ніколи".
Кому потрібні пафосні високопарні слова, які насправді пусті.
Ісус вчив не клястися, а говорити чітко -"так" або "ні". Ми занадто слабкі, що мати впевненість у наступних діях, вчинках чи навіть думках. Хоча б до прикладу і апостол Петро, який обіцявся бути до останнього вірним, а при першій небезпеці тричі відрікся. Чи була в тому його вина? Мабуть, ні! Тому, що сам не відав, про що клянеться, тому й був прощеним.
Ніщо й ніхто нам не належить у цьому світі, приходимо й відходимо без нічого з цього світу. Але маємо любити всім серцем і душею Бога, бачити в Ньому друга і з любові до Бога люит ближнього
Не бійтеся!

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення kristik » 28 серпня 2010, 17:32

Справжня дружба існує :friends: ! Є люди які не вміють дружити!
те ж саме можна сказати і про любов.
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення neoxgeforce » 28 серпня 2010, 17:35

Ні.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення ShMariam » 28 серпня 2010, 18:07

neoxgeforce писав:Ні.

Що саме "Ні"?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення neoxgeforce » 28 серпня 2010, 18:13

Відповідь на питання. Дружба грунтується на вигоді.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення ShMariam » 28 серпня 2010, 18:16

neoxgeforce писав:Відповідь на питання. Дружба грунтується на вигоді.


Справжня дружба грунтується на любові. Ми тут говоримо про справжню дружбу
Востаннє редагувалось 28 серпня 2010, 18:58 користувачем ShMariam, всього редагувалось 1 раз.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення neoxgeforce » 28 серпня 2010, 18:36

В теорії багато чого існує, а на практиці ?

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення kristik » 28 серпня 2010, 18:37

ShMariam писав: Справжня дружба грунтується це любові. Ми тут говоримо про справжню дружбу.


Істина!!!! :good:
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення о.Олег » 28 серпня 2010, 18:50

neoxgeforce писав:В теорії багато чого існує, а на практиці ?

на практиці я (Олег Жаровський) - люблю, я друг. Справжній.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення Злий Іван » 30 серпня 2010, 08:55

Дружба грунтується на вигоді.

neoxgeforce Скажу, як класик: Борис, ты не прав!
Перепрошую, що на "ти", але це цитата, прошу не судити строго...
Те, що грунтується на вигоді, називається бізнес. Дружба і близько біля цього не лежить.
Є навіть така приказка: хочеш втратити друга -- позич йому гроші.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення Just_me » 30 серпня 2010, 10:26

Розумієте, про "справжність" дружби (як і любові, прихильності чи ще там чогось) можна судити аж тоді, коли життя пройшло. Бо критерій тої "справжності" - постійнійсть і безкінечність (настільки це можливо, в межах людського життя). А сказати - "Він - справжній друг" нмсд трохи неправильно.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення Злий Іван » 30 серпня 2010, 10:30

Можна сказати просто: він -- друг!
Хіба справжня дружба/любов вимагає доведення?
Коли він не справжній друг, то просто приятель?
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення Olya » 31 серпня 2010, 08:56

Інколи бувають моменти в житті, що починаються сильні випробування і негаразди. Ми можем надіятися на друга, подзвонити йому - він в перший період підтримає, але в нього також є особисте життя і згодом він забуде про тебе - перестане брати слухавку, щоб не чути і не перейматися, бо має свої клопоти. Ти зрозумієш, що перегнув палицю і через свою емоційність засильно понадіявся на друга, а він ж просто людина. Тебе починає боліти душа, здається, що все намарне, що в тебе нікого немає і що залишився сам в якісь своєрідній пустці і безвиході, що нікому немає до тебе діла, а телефон... просто замовкає і ти вже сам відсторонюєшся і ні з ким не хочеш розмовляти. І в цій пустці, тиші, при якій здається час зупиняється - ти відчуєш Його - справжнього Друга, який так віддавно вже кличе тебе :"Прийди до мене, Я ж коло тебе, довірся Мені!"
Як добре, коли ми здатні почути єдиного Друга, який з любові до нас не відвернеться і завжди буде поруч - потрібно тільки захотіти прийняти Його запрошення дружби та любови. :Rose:
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення o.Mykil » 02 жовтня 2010, 03:51

Секрети справжньої дружби http://www.bw-school.com.ua/ukr/publish/104
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

євдоким
дописувач
дописувач
Повідомлень: 128
З нами з: 18 червня 2010, 14:41
Звідки: Удеч
Контактна інформація:

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення євдоким » 06 грудня 2011, 17:54

прочанка писав:справжня дружба є, але не вічна, як і все на нашій грішній землі.
Як співав Висоцький, треба йти з людиною в гори, щоб в екстримальних умовах зрозуміти хто є хто...
Не всі, на жаль, витримують випробування владою й грошима, тоді й потреба в друзях змінюється...
Але суть дружби в нас самих, в нашому розумінні... Ми маємо бути вірними, а якщо товариш вже вас не потребує, відпустіть його з миром...

Нещодавно зробив щось подібне до того, що рекомендується в останньому реченні. Бо усвідомив, що людина час від часу намагається використати (а, може, і підставити), й тоді знову на тривалий час не хоче знати мене. Водночас інколи молюсь, аби Господь перемінив його серце. Опісля ж він мені "віддячує", хоча швидше за все, що це :evil: керує тоді його діями, бо не хоче так легко відпустити !?
Востаннє редагувалось 23 червня 2012, 15:59 користувачем євдоким, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення andrey s. » 06 грудня 2011, 19:50

євдоким писав:
прочанка писав:справжня дружба є, але не вічна, як і все на нашій грішній землі.
Як співав Висоцький, треба йти з людиною в гори, щоб в екстримальних умовах зрозуміти хто є хто...
Не всі, на жаль, витримують випробування владою й грошима, тоді й потреба в друзях змінюється...
Але суть дружби в нас самих, в нашому розумінні... Ми маємо бути вірними, а якщо товариш вже вас не потребує, відпустіть його з миром...

Нещодавно зробив щось подібне до того,що рекомендується в останньому реченні. Бо усвідомив, що людина час від часу намагається використати (а,може, і підставити), а тоді знову на тривалий час не хоче знати мене. Водночас інколи молюсь, аби Господь перемінив його серце. Опісля ж він мені "віддячує", хоча швидше за все, що це :evil: керує тоді його діями, бо не хоче так легко відпустити !?

У Вас погано вдалось то зробити(як в останньому речені), якщо написали про це, так.
Ви навряд чи відпустили по своїй волі, як про це писала Прочанка, тай бачу це різні випадки.

Ви також не хочите так легко відпускати, чи ні??? :) .
Дружба, часами, це доволі прикра штука :) , але парадокс у тому, що потребуєм перш за все її ми, що про це балакаєм.
Але вірю, що всетаки справжня дружба вічна...якщо навіть прервана у цьому грішному світі, то буде мати продовження у Вічності.
Бути другом, то ого-го..., хоч з іншої сторони, так просто.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення Володимир85 » 07 грудня 2011, 19:52

stekona писав:Чи направду вона є?В чому вона полягає?Зідзвонюватись кожен день,підтримувати один одного у всьому,відкривати очі на недоліки і прогріхи?Чи це щось інше?Вище ... :)


Так!

Часто людина думає, чому немає справжніх друзів, але не задумується, чи я достойний мати друга...
Тобто треба самому стати другом, а для цього слід навчитися служити людям, не думаючи, чи служитимуть нам взамін.
Бо справжні друзі — служать, вони високих моральних, духовних цінностей і щоб дружити з ними — нам слід бути такими ж, як вони.
І коли людина стає сильною в служінні, то в житті такі люди зустрінуться обов’язково :Rose:

Найвища дружба між людьми — коли йдуть вони однією духовною дорогою до Бога. А щоб мати таких друзів потрібно бути достойним такого високого роду відносин.
А найвища дружба з усіх можливих – дружба людини з Господом, Який є найкращим Другом, що ніколи не підведе і не покине у важку хвилину.
Напевно, такої дружби удостоюється така людина, що ніколи в Господа нічого не просить, а лише служить в чистоті душевній, безкорисною люблячи, віддаючи себе Йому, віддаючи свої бажання, сили для задоволення Найкращого Друга, забуваючи про себе, що важко...

Так мені уявляється дружба...
Не судіть строго.
З повагою.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення luksander » 31 грудня 2011, 18:22

Якщо не хочете втрачати друзів – не вимагайте від них неможливого…

:Rose:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення о.Олег » 31 грудня 2011, 22:50

luksander писав:
Якщо не хочете втрачати друзів – не вимагайте від них неможливого…

:Rose:

вимагайте неможливого від себе :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення Володимир85 » 02 січня 2012, 23:03

Перш ніж стати другом, треба чітко усвідомлювати, що *мені ніхто нічого не винен*. Хто по-справжньоиу буде в такому настрої – стане щасливим і у дружбі, і у сім’ї і на роботі.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення luksander » 20 січня 2012, 22:56

о.Олег писав:
luksander писав:
Якщо не хочете втрачати друзів – не вимагайте від них неможливого…

:Rose:

вимагайте неможливого від себе :Rose:

:oops: не вимагати неможливого від друзів?..


Повернутись до “Балачка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 20 гостей