Чи існує справжня дружба?

говоримо про все на світі

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
stekona
дописувач
дописувач
Повідомлень: 73
З нами з: 29 квітня 2007, 15:24
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Чи існує справжня дружба?

Повідомлення stekona » 16 жовтня 2007, 08:48

Чи направду вона є?В чому вона полягає?Зідзвонюватись кожен день,підтримувати один одного у всьому,відкривати очі на недоліки і прогріхи?Чи це щось інше?Вище ... :)
"Благословляйте,бо ви на те покликані,щоб успадкувати благословення"(I Пт.3,9)

Yuriy
новик
новик
Повідомлень: 12
З нами з: 29 травня 2007, 09:41
Звідки: Львів

Повідомлення Yuriy » 16 жовтня 2007, 09:01

Справжня дружба існує, і це незаперечний факт. Як на мене, то вона можлива як між чоловіком і чоловіком так і між чоловіком та жінкою. Принаймі у мене так є...

Прояви справжньої дружби - це всі вище перераховані дії та ще багато-багато інших. І тлумачення, що справжній друг пізнається в біді також правильне, але не потрібно чекати ніякої біди - дружити по-справжньому можна і у хвилини радості, щастя. Друзі у моєму житті займають одне з перших місць...і я тішуся цьому. :)

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 16 жовтня 2007, 13:02

так, існує.
З повагою, Дмитро.

Аватар користувача
Anna
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 26 січня 2008, 19:44
Звідки: Ukraine

Повідомлення Anna » 26 січня 2008, 20:01

Всім привіт!
Якось чула таку цікаву фразу:
Друг- це той, хто знає про тебе все і, всеодно, любить!..
*Anna*

Співрозмовниця
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 06 лютого 2008, 17:28

Повідомлення Співрозмовниця » 06 лютого 2008, 17:36

Дружба — відносини між людьми, засновані на довірі, взаємних симпатіях, загальних інтересах і захопленнях. Для появи і підтримки дружби необхідно, щоб людям було приємно спілкуватися один з одним.

Вважаеться що дружба між жінками неможлива,та є протилежністю чоловічій дружбі. Дружба передбачає своєрідну любов, та відсутість сексуальних стосунків.

Справжня дружба обєднує тільки тих людей, які здатні пробачити і зрозуміти недоліки інших. Дружба невід'ємна частинка життя кожної людини.

Як сказав Бенджамін Франклін - "брат може не бути другом - але друг завжди брат".

параска
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 05 лютого 2008, 20:53
Звідки: м.Соснівка

Повідомлення параска » 09 лютого 2008, 22:39

я повністю згідна з Співрозмовницею!моя найкраща подруга завжди говорить:"друг - це та людина, яка не боїться тобі в очі сказати, що це їй не подобається" тобто справжній друг - це людина, яка не боїться висловоти свою думку, яка під тебе не підтусовується :)
"Люблю життя, де повно сонця й грюку, і ця любов моя на сто століть"(Л.Українка)

Співрозмовниця
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 06 лютого 2008, 17:28

Повідомлення Співрозмовниця » 11 лютого 2008, 14:53

Десять заповідей дружби


1. Намагайся бути завжди спокійним, передбачаючи, що в деяких випадках можеш нервуватися.
2. Привітно вітайся навіть з тими, що є молодшими від тебе чи стоять на нижчому від тебе рівні. Будь люб’язним зі всіма, навіть неприємними тобі людьми.
3. Не говори погано про когось, хто би то не був. Співстраждай, помічаючи недостатки чи падіння інших, намагайся підкреслювати в людях те, що є добре.
4. М’яко виправляй того, хто помиляється, вибираючи найбільш зручний момент та спосіб.
5. Не нав’язуй своїх ідей, смаків, пристосовуйся до інших, жертвуючи та умертвляючи своє «я» з любові до Бога та брата.
6. Якщо ти допустився помилки, попроси вибачення, навіть в тому випадку, коли твої слова чи дії зрозуміли неправильно.
7. Похвали тих, що роблять добрі вчинки, особливо, якщо їх роблять твої піддані чи молодші за тебе.
8. Потіш того, хто засмічений, і поділяй страждання і смуток інших. Дай тому, хто просить, не відпускаючи нікого розчарованим чи незадоволеним.
9. Терпеливо знось набридливих людей і будь вдячним всім тим, які тобі роблять яку-небудь послугу.
10. Не вимагай нічого у твого друга, не претендуй «тримати» його тільки для себе, не бери силою його духовно-внутрішнє життя, поважай його вільну особистість.

Використання та копіювання інформації дозволене з посиланням на її джерело: www.sdbua.net
бр. Юрій сдб

Співрозмовниця
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 06 лютого 2008, 17:28

Повідомлення Співрозмовниця » 11 лютого 2008, 14:54

Десять заповідей братерства


1. Брат – це той, хто вміє слухати і розуміти інших.
2. Брат – це той, хто вміє бути тактовним та спокійним.
3. Брат – це той, хто вміє розділяти радість та страждання інших.
4. Брат – це той, хто чесним та справедливим з іншими.
5. Брат – це той, хто вміє прощати і не тримає в собі гніву.
6. Брат – це той, хто поширює мир навколо себе.
7. Брат – це той, хто не осуджує душі інших.
8. Брат – це той, хто не робить іншим того, чого не бажає для себе.
9. Брат – це той, хто перед потребами інших ніколи не каже: «Годі!».
10. Брат – це той, хто ділиться своїм хлібом з бідним.

Використання та копіювання інформації дозволене з посиланням на її джерело: www.sdbua.net
бр. Юрій сдб

Співрозмовниця
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 06 лютого 2008, 17:28

Повідомлення Співрозмовниця » 11 лютого 2008, 14:55

Десять заповідей любові


1. Перш ніж любити інших, необхідно навчитися поважати самих себе. Хто не поважає себе, не може любити.
2. Не можемо плутати любов з почуттями чи емоціями. Правдива любов – це плід дисципліни та особистого тренування.
3. Не можна змішувати любов з власністю. Горе тому, хто хоче оволодіти іншим Божим сотворінням.
4. Любов – це вияв зрілості. Вона з’являється після того, як людина пройшла довгий шлях особистого розвитку.
5. Не можна плутати любов із залежністю від іншої людини, з потребою підтримки, з страхом одинокості, з комфортом чи фізичною приємністю. Любов – це здатність бути, існувати незалежно, це – трансцендентність [нефізичність, нетілесність].
6. Любов, за визначенням, є вертикальним, а не горизонтальним, зв’язком. Її переживають тільки ті, кому вдалося вирватися з горизонтального плану грошей, влади, тілесної жадоби, успіху та користі.
7. Поверхнева людина ніколи не буде в змозі любити.
8. Той, хто не відчув духовних страждань, не знає любові.
9. Любов є прекрасною. Вона є подібною до квітки: якщо їй не дати води – вона засохне.
10. Всі говорять про любов, багато хто думає, що любить. В дійсності лічені особи люблять і про це мало хто знає.
Любов – це покора, а не гордість.
Любов – це духовна приємність.
Любов – це здатність страждати, але не мазохізм.
Любов – це вміння говорити «Ні».
Любов – це вміння робити вибір.
Любов – це збереження особистого достоїнства.
Любов – це бажання добра іншій особі.
Любов – це не егоїзм.
Любов – це істина.

Використання та копіювання інформації дозволене з посиланням на її джерело: www.sdbua.net
бр. Юрій сдб

Співрозмовниця
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 06 лютого 2008, 17:28

Повідомлення Співрозмовниця » 11 лютого 2008, 14:55

Блаженства молоді


1. БЛАЖЕННІ ми, молодь, якщо будемо прагнути істини та правди, коли брехня та компроміси будуть для нас зручнішими:
Правда визволить нас.

2. БЛАЖЕННІ ми, молодь, якщо побудуємо нашу молодість на повазі до життя і на увазі до людини, до світу хворого на тривогу та смуток:
Ми станемо свідками надії.

3. БЛАЖЕННІ ми, молодь, якщо в суспільстві, де кожен дбає лише за себе, зуміємо прийняти всіх, навіть останніх, відважно беручи на себе видатки та жертви:
Ми подаруємо інший світ.

4. БЛАЖЕННІ ми, молодь, якщо зробимо конкретні кроки до співпраці та діалогу між поколіннями:
Ми зустрінемося з новиною та мудрістю

5. БЛАЖЕННІ ми, молодь, якщо зуміємо закачати рукави в ситуаціях горя, злиднів, відчаю:
Будемо, як Богородиця, дружньою та делікатною присутністю, яка жертвується безкорисно.

6. БЛАЖЕННІ ми, молодь, якщо будемо безстрашно, чесно і реалістично шукати цінності, які дають сенс існуванню:
Ми разом побудуємо життя.

7. БЛАЖЕННІ ми, молодь, якщо в цьому світі, позбавленому орієнтирів, зможемо відважно казати в сім’ї, на роботі, серед друзів, що Христос – наша істина, дорога і життя:
Ми будемо сіллю землі.


Використання та копіювання інформації дозволене з посиланням на її джерело: www.sdbua.net
бр. Юрій сдб

angelus
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 24 березня 2010, 18:38
Контактна інформація:

Що таке дружба?

Повідомлення angelus » 26 березня 2010, 00:01

Чому настає момент, коли людині до болю потрібен друг? І не обов'язково в хвилини біди.
Чи самодостатні люди шукають друзів?
Чи тільки неміцна, недорозвинена, несформована психічно людина потребує друга?
Чи тільки та людина, що осягнула, що таке дружба, її потребує майже фізіологічно?
Що не можна казати другові?
Як з другом не можна поступати?
Скільки може бути справжніх друзів у людини?
На що можна піти заради дружби?
Чи буває дружба невзаємною? Тобто чи має право дружба, коли одна людина вважає себе другом іншої, а іншій то трохи пофіг?
Чи може бути дружба психозалежністю, чи штильовим respect-ом, чи ще чим?
Для чого існують друзі?
В яких ситуаціях ніхто так доречним не є, тільки - друг?
Чи є такий тип друзів - "лиш по нещастю"? - "лиш по щастю"?
Як впізнати друга? По яких ознаках, по симптомах?
Чи вважаєте хоча б одного з ваших батьків своїм другом? (Якщо так, то чому? Якщо ні, то чому?)
Чи може бути "віртуальний" друг?
Яка відмінність між другом, товаришем, колєгою, камрадом, побратимом, знайомим?
Чи може бути друг - не однодумець?
Чи може бути однодумець - не друг?
Чим дружба відрізняється від прив'язаності?
Взагалі - чи може бути другом тварина, інопланетянин :)
Чи в тваринах в інстинктах закладено поняття дружби і вірності?
Що ви знаєте краще за дружбу?
Яким мав би бути ваш друг?
Чи існує дружба між хлопцем і дівчиною?

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення Олюнька » 26 березня 2010, 10:33

Теми про дружбу об'єднано
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення o.Mykil » 28 березня 2010, 00:00

Чи існує людина? Це вже давно вирішено: існує справжня. Як казав філософ Арістотель у своїй "Нікомаховій етиці", передусім вона полягає на спільності інтересів. Ну, а правдиві друзі, як відомо, пізнаються в біді...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Olesia
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 28 липня 2009, 19:56

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення Olesia » 31 березня 2010, 21:36

o.Mykil писав:Ну, а правдиві друзі, як відомо, пізнаються в біді...


Але чомусь, інколи, коли присутня в житті радість, вони відвертаються від нас.
Напевно, вірні друзі пізнається не тільки в біді, але й в радості.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення romanm » 31 березня 2010, 21:57

:good:
Нам погано, людям радісно. Нам радісно, людям погано

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення Олюнька » 01 квітня 2010, 11:35

Olesia писав:Але чомусь, інколи, коли присутня в житті радість, вони відвертаються від нас.
Напевно, вірні друзі пізнається не тільки в біді, але й в радості.

То називається заздрість :-(

Напевно не може бути справжньої дружби, поки друзі не будуть справжніми християнами.
Знову ж справжньої дружби нас вчить Христос. Наприклад, дружба з Предтечею, у всіх словах Ісуса про Івана відчувається особлива повага, любов і співпереживання:
26 Прийшли вони до Йоана та й кажуть йому: «Учителю, отой, що був із тобою по той бік Йордану й що про нього свідчив ти, - он він христить, та й усі до нього йдуть.»
27 Йоан же у відповідь промовив: «Не може людина щось приймати, коли не дано воно їй із неба.
28 Самі ж свідчите мені, що я казав: Не Христос я, лише послано мене поперед нього.
29. У кого молода, той і молодий. Дружба ж молодого, що стоїть та й слухає, вельми на голос молодого радіє. Отака й моя радість, що оце сповнилося!
30 Йому треба рости, мені ж маліти.
Івана, 3

1 Коли ж Господь дізнався, що зачули фарисеї, начебто Ісус більше збирає і христить учнів, аніж Йоан,
2 - а не христив же Ісус сам, лише учні його,
3 то полишив він Юдею і подався знову до Галилеї.
Івана, 4
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Мар'яна
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 09 квітня 2010, 10:43

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення Мар'яна » 20 квітня 2010, 13:54

Христос Воскрес!
Справжня дружба є, і жіноча в т.ч. Просто це залежить від самої людини. Для мене дружба - це тоді, коли ти поряд з людиною, яку ти називаєш другом, є самим собою. І та людина, що поряд з тобою, може сказати так само (теж є сама собою).

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення ієром. Діонисій » 20 квітня 2010, 14:26

"Друг любить протягом усього часу; він братом буде, коли спаде нещастя" (Книга приповідок 17,17). :good:

Аватар користувача
donatanvova
дописувач
дописувач
Повідомлень: 140
З нами з: 10 грудня 2009, 21:55
Звідки: Львів

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення donatanvova » 21 квітня 2010, 08:02

Справжня дружба перевіряється часом.
Безліч критичних ситуацій у яких і покажется твій справжній друг по житті.
Раджу почитати книгу Еріх Марія Ремарк(три товариші) мені сподобалась.
:Rose:
Володимир

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення Олюнька » 21 квітня 2010, 10:58

donatanvova писав:Справжня дружба перевіряється часом.
Безліч критичних ситуацій у яких і покажется твій справжній друг по житті.
Раджу почитати книгу Еріх Марія Ремарк(три товариші) мені сподобалась.
:Rose:

Не знаю, в мене на кожний час інші друзі. :( Якось так виходить, що з часом починають розходитись інтереси і просто припиняється спілкування.
Вистава "Три товариші" зараз йде в львівському театрі М. Заньковецької, чула багато хороших відгуків, сама ще не була, поки-що :D
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Olesia
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 28 липня 2009, 19:56

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення Olesia » 21 квітня 2010, 20:07

Олюнька писав:Не знаю, в мене на кожний час інші друзі. :( Якось так виходить, що з часом починають розходитись інтереси і просто припиняється спілкування.
Вистава "Три товариші" зараз йде в львівському театрі М. Заньковецької, чула багато хороших відгуків, сама ще не була, поки-що :D


А й справді, дивлячись у минуле, можу сказати з власного досвіду, що друзі з часом змінюються. Можливо розходяться погляди на життя, а можливо просто у кожного своя дорога.
А що до вистави – то раджу відвідати, заставляє замислитись над життя.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення о.Олег » 22 квітня 2010, 04:55

Olesia писав:... друзі з часом змінюються...

для мене основне в дружбі - бути другом. Тобто не щоб мені хтось був другом, а щоб я.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення прочанка » 22 квітня 2010, 12:06

справжня дружба є, але не вічна, як і все на нашій грішній землі.
Як співав Висоцький, треба йти з людиною в гори, щоб в екстримальних умовах зрозуміти хто є хто...
Не всі, на жаль, витримують випробування владою й грошима, тоді й потреба в друзях змінюється...
Але суть дружби в нас самих, в нашому розумінні... Ми маємо бути вірними, а якщо товариш вже вас не потребує, відпустіть його з миром...
Не бійтеся!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення Олюнька » 22 квітня 2010, 13:52

о.Олег писав:для мене основне в дружбі - бути другом. Тобто не щоб мені хтось був другом, а щоб я.

Не знаю, напевно в слово дружба ми вкладаємо дещо різні поняття, кожен своє.
Те, про що ви говорите я розумію як друг-ближній. Допомогти в чомусь, вислухати - це означає "щоб я була другом". Нема питань, ніколи не відмовляю в такому, але не вважаю тих людей друзями в повному розумінні цього слова. Добре відчула це на "своїй шкірі" під час навчання, коли такі друзі бігали до мене за конспектами, а тепер навіть не згадують. :pardon: Та я не ображаюсь, бо не сприймала це тоді як дружбу.
Від справжніх друзів не вимагаю, щоб вони щось мені допомагали чи радили. Головне - бути на одній частоті, щоб було цікаво спілкуватись. Мають бути спільні ідеї, інтереси.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення о.Олег » 22 квітня 2010, 14:01

Олюнька писав:
о.Олег писав:для мене основне в дружбі - бути другом. Тобто не щоб мені хтось був другом, а щоб я.

Не знаю, напевно в слово дружба ми вкладаємо дещо різні поняття, кожен своє.
Те, про що ви говорите я розумію як друг-ближній. Допомогти в чомусь, вислухати - це означає "щоб я була другом". Нема питань, ніколи не відмовляю в такому, але не вважаю тих людей друзями в повному розумінні цього слова. Добре відчула це на "своїй шкірі" під час навчання, коли такі друзі бігали до мене за конспектами, а тепер навіть не згадують. :pardon: Та я не ображаюсь, бо не сприймала це тоді як дружбу.
Від справжніх друзів не вимагаю, щоб вони щось мені допомагали чи радили. Головне - бути на одній частоті, щоб було цікаво спілкуватись. Мають бути спільні ідеї, інтереси.

напевне так, от лише і на "спільній частоті" друзі не надто часто втримуються і говорю саме про випробування дружби (чогось глибшого, аніж "ближність") - коли "він"/"вона" вже зі своїми "частотами" і "забув дружити", а "я" зі "своїми частотами", але друг. Розумію, що тут (дружба) потребується взаємність, але вона бере початок з односторонньої готовності/постійності/вірності... і цю готовність/постійність/вірність... можу плекати лише за "себе" - не за "іншого"
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Olesia
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 28 липня 2009, 19:56

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення Olesia » 22 квітня 2010, 19:36

о.Олег писав:
Olesia писав:... друзі з часом змінюються...

для мене основне в дружбі - бути другом. Тобто не щоб мені хтось був другом, а щоб я.


Я є другом, так само і думаю про того хто поруч, що він теж є другом для мене. Але змінюється життєва ситуація, і виявляється, що друг лише друг на словах, і ота розмова про дружбу виявляється просто простими балачками. Так званий "друг" йде з твого життя, при цьому обіцяючи і надалі бути "другом", хоча обіцянка залишається тільки обіцянкою. Проходить час, і щось в житті нагадує про тебе "другові", і він намагається знову відновити спілкування. Отак час і відсіює так званих "друзів", які поруч лише тому, що так вигідно.
Хоча, коли вони звертаються по допомогу, я не відмовляю.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення Олюнька » 23 квітня 2010, 16:32

Всі ми зійшлись до думки, що справжньої дружби без взаємності не буває. :D Отакі ми егоїсти.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення о.Олег » 24 квітня 2010, 07:01

Олюнька писав:Всі ми зійшлись до думки, що справжньої дружби без взаємності не буває. :D Отакі ми егоїсти.

:) думаю, тут варта плакат намалювати, як, пам'ятаєте: "А Ти - записався в добровольці?!" - та ж сама строга пані, але закликає дружити
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення Olya » 27 квітня 2010, 14:08

Звичайно, що існує справжня дружба. Для мене друзі - це ті люди, які трапляються на мому життєвому шляху, бо з кожного знайомства і спілкування можна зробити собі корисний висновок і якесь повчання. Друзі - це ті котрим можна віддати частинку себе і чимось допомогти. Друзі - це ті, котрим ми потрібні, бо це дуже добре бути просто комусь потрібними , не чекаючи ніякої віддачі. :Rose:
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: Чи існує справжня дружба?

Повідомлення ієром. Діонисій » 20 травня 2010, 11:12

А ось поради Ісуса сина Сираха про дружбу (Сир 6,5-17): :good:
"7. Бажавши мати приятеля, спершу його випробуй - не квапся звірятись на нього;
8. бо буває і друг своєкорисний: він не лишиться при тобі в день горя твого.
9. Буває і приятель, що стає противником і відкриває твою сварливість тобі на сором.
10. Буває ще й друг, що з тобою трапезує, та не лишиться з тобою в день горя твого:
11. добре тобі - він, ніби другий ти, ще й на челядь твою покрикує,
12. а підупадеш, то й обернеться він проти тебе й твого уникатиме обличчя.
13. Від ворогів своїх відступись, а й друзів твоїх бережись!
14. Вірний приятель - міцна захорона: хто знайшов його, той знайшов скарб.
15. Вірному другові немає ціни, і немає ваги, щоб вартість його зважити.
16. Приятель вірний - то лік життя, і його знайдуть ті, що Господа страхаються.
17. Хто Господа страхається - зміцнює свою дружбу: який він сам, таким і друг його буде".
:friends:


Повернутись до “Балачка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 40 гостей