Про секс

говоримо про все на світі

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення brat Martyn » 22 жовтня 2010, 21:29

ShMariam писав:
brat Martyn писав:Романе, оскільки Старий Завіт, особливо книга Буття повна образів взятих з міфів і багато переносних значень з розкриттям завдяки ним правди про Єдиного Бога, то Адам і Єва могли цілком реально бути першими людьми, тобто необов"язково це був один чоловік і одна жінка.

Занадто вільне трактування Біблії, нмд.


Ну, моя школа, - це школа Українського Католицького Університету...
А в таких питаннях, то можете пошукати о. Тараса Барщевського і попитати в нього про підстави подібного роду "вільнодумності". Ну дуже надхненний бібліст!

Для себе особисто стараюся вибирати середину між вільнодумністю і зашореністю..
Помагає рухатися по житті, при тому стоячи на фундаменті.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 23 жовтня 2010, 15:42

о.Олег писав:
Yur писав:...Можна, але краще посиланями, аби не виходило, що я комусь нав'язую власні думки.
Я сказав був у серці своєму: Це для людських синів, щоб Бог випробовував їх, і щоб бачити їм, що вони як ті звірі,
бо доля для людських синів і доля звірини однакова доля для них: як оці помирають, так само вмирають і ті, і для всіх один подих, і нема над твариною вищости людям, марнота бо все!... (Еклезіаст 3:18,19)
Людина в пошані, але нерозумна, подібна худобі, що гине! (Псалом 49:20/21)
а я немов бидло й не знаю, я перед Тобою худобою став!... (Псалом 73:22)

Внаслідок первородного гріху пстраждала людська природа.

безперечно - постраждала. От лише Ви всеж нав`язуєте власні думки

Думки мої я нікому не нав'язую, тим паче й не мої вони. Бо в усьому посилаюся на Святе Письмо, праці святителів Церкви йофіційні джерела Катехизм зокрема.
Цитати з Псалмів і Екклезіяста про людську упалість наведені вище.
Про інакший спосіб розмноження говорить Святель Григорій Ниський, невірити святителю у мене немає підстав.
утратив тот способ, каким ангелы возросли до множества, поэтому самому примышляет для естества способ размножения, сообразный для поползнувшихся в грех, вместо того что прилично ангельскому величию, насадив в человечестве скотский и бессловесный способ взаимного преемства. Поэтому-то, кажется мне, и великий Давид, сожалея о бедности человека, такими словами оплакивает человеческое естество:
Человек в чести сый не разуме, называя честью равночестие с ангелами; поэтому продолжает: Приложися скотом несмысленным, и уподобися им (Пс. 48, 21). Ибо подлинно стал скотен принявший природу свою по наклонности к вещественному этот текучий способ размножения.http://www.vehi.net/nissky/nissky.html


Свтятитель Григорій Палама пише:
Рождается Христос от Девы, потому что плотское вожделение, будучи независимым от воли и непокорным духу, хотя у некоторых, силою воли и держится в рабстве и послабляется целомудренным образом только ради деторождения, - оно как то от начала превносит осуждение, будучи тлениеим и называясь так и рождая, конечно же, человека для истления. Оно является страстным движением человека, не сохранившего чести, но уподобившегося животным" (Свт. Григорий Палама. Омилия на Введение Богородицы во Храм 1:4 // Омилии. Т. 3, с. 79 )

Іоан Златоуст із Бесіди на книгу Буття:
4. .. Откуда известно ему стало, что будет совокупление между мужем и женой? Ведь оно произошло после падения; а до того люди жили в раю, как ангелы, не разжигались похотию, не распалялись и другими страстями, не обременялись нуждами телесными http://www.ccel.org/contrib/ru/Zlatgen/Zlatgen15.html

Евфимий Зигабен Толковая Псалтирь, Пс. 50:7. Репринт с изд. Киев, 1882г. с. 313).
«Если бы Адам не согрешил, то не было бы ему надобности и в плотском соитие с Евою. Итак, грех породил таковое совокупление, а это совокупление – тех, кто от негородились у Адама и Евы, и так далее, до самого Давида. И хотя браки по закону стали честны пред Господом чадородия ради, но в существе своем и они суть порождение греха. Потому и сам Давид имел согрешить, как бы подчиняясь необходимости природы»

Про що й КАТЕХИЗМ.
377 «Управління» світом, яке Бог від початку довірив людині, здійснювалося передусім у самій людині як панування над собою. Людина була бездоганною й упорядкованою у цілому своєму бутті тому, що була вільною від потрійної пожадливості (Пор. 1 Ів. 2, 16.), — підпорядковує її чуттєвим насолодам, пожаданню земних благ і самоствердженню всупереч наказам розуму.
http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38


Отже, коли не було чуттєвих насолод і згідно Златоустого не обременялись нуждами телесными й людина жила у Божій Благодаті, що означає слідування Божому: "Плодіться й розмноуйтеся", це й дає підстави стверджувати, що розмножувалася людина в інший спосіб.
=======================================================================================================

Тож шукали вони, щоб схопити Його (Івана 7:30)
Востаннє редагувалось 23 жовтня 2010, 15:51 користувачем Yur, всього редагувалось 1 раз.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про секс

Повідомлення ShMariam » 23 жовтня 2010, 15:50

Yur писав:
Отже, коли не було чуттєвих насолод і згідно Златоустого не обременялись нуждами телесными й людина жила у Божій Благодаті, що означає слідування Божому: "Плодіться й розмноуйтеся", це й дає підстави стверджувати, що розмножувалася людина в інший спосіб.

А також стверджувати, що Бог дав людині зайву систему органів. :o
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 23 жовтня 2010, 15:55

ShMariam писав:
Yur писав:Отже, коли не було чуттєвих насолод і згідно Златоустого не обременялись нуждами телесными й людина жила у Божій Благодаті, що означає слідування Божому: "Плодіться й розмноуйтеся", це й дає підстави стверджувати, що розмножувалася людина в інший спосіб.

А також стверджувати, що Бог дав людині зайву систему органів. :o

Органів не прибавилося й не убавилося. Призначення змінилося, замісто духовного на тілесне.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про секс

Повідомлення ShMariam » 23 жовтня 2010, 15:57

Yur писав:Органів не прибавилося й не убавилося. Призначення змінилося, замісто духовного на тілесне.

Тобто? (тільки без мудрих цитат, а конкретно)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення viter » 23 жовтня 2010, 16:02

Yur писав: це й дає підстави стверджувати, що розмножувалася людина в інший спосіб.

Ага, тоді дітей в капусті знаходили. :D
А якщо серйозно, то не вже Ви, пане Юр, справді думаєте, що Бог створив людей без статевих органів? А якщо ці органи були від початку, то для чого?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 23 жовтня 2010, 16:05

ShMariam писав:
Yur писав:Органів не прибавилося й не убавилося. Призначення змінилося, замісто духовного на тілесне.

Тобто? (тільки без мудрих цитат, а конкретно)

Тобто людську тілесність маємо сприймати не як зовнішньо/просторові форми, а як знаряддя душі.

p.s.гадаю у форматі питання/відповідь найкраще буде продовжувати розмову
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про секс

Повідомлення ShMariam » 23 жовтня 2010, 16:11

Я мала на увазі:
Yur писав: Призначення змінилося, замісто духовного на тілесне.

Яке було їх призначення спочатку (кажете, що духовне, а конкретніше)?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 23 жовтня 2010, 16:19

ShMariam писав:Я мала на увазі:
Yur писав: Призначення змінилося, замісто духовного на тілесне.

Яке було їх призначення спочатку (кажете, що духовне, а конкретніше)?

КАТЕХИЗМ
377 «Управління» світом, яке Бог від початку довірив людині, здійснювалося передусім у самій людині як панування над собою. Людина була бездоганною й упорядкованою у цілому своєму бутті тому, що була вільною від потрійної пожадливості (Пор. 1 Ів. 2, 16.), — підпорядковує її чуттєвим насолодам, пожаданню земних благ і самоствердженню всупереч наказам розуму. http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38

Зовнішні відчуття, як ото: зір, слух, нюх, смак, дотик були суттєво обмеженими.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення viter » 23 жовтня 2010, 16:24

Пане Юр, а можна відповідь на моє питання поставлене трохи вище?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 23 жовтня 2010, 16:28

viter писав:
Yur писав: це й дає підстави стверджувати, що розмножувалася людина в інший спосіб.
Ага, тоді дітей в капусті знаходили. :D
А якщо серйозно, то не вже Ви, пане Юр, справді думаєте, що Бог створив людей без статевих органів? А якщо ці органи були від початку, то для чого?

А вам не здається, що ви нав'язуєте свої думки :)
Ви від мене чули коли небуть, що Бог сотворив людину без статевих органів?

Запитуйте.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про секс

Повідомлення ShMariam » 23 жовтня 2010, 16:31

Yur писав:КАТЕХИЗМ...
Зовнішні відчуття, як ото: зір, слух, нюх, смак, дотик були суттєво обмеженими.


Ну це не відповідь. Так, людина повністю контролювала себе. Але поясність, який тоді був сенс контролювати цілу систему органів, коли вони абсолютно непотрібні.
І знову повертаємося до питання для чого тоді вони були.
А якщо припустити, що Єва мала би тоді після народження дітей залишатися дівою, тоді зайвою стає статева система чоловіка і половина статевої системи жінки. (до речі системи, де все чітко продумано до найменшої дрібниці!)
П. С. Таке враження, що говоримо різними мовами. Слава Богу, що закінчила природничий факультет.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення viter » 23 жовтня 2010, 16:41

ShMariam писав:Але поясність, який тоді був сенс контролювати цілу систему органів, коли вони абсолютно непотрібні.
І знову повертаємося до питання для чого тоді вони були.
А якщо припустити, що Єва мала би тоді після народження дітей залишатися дівою, тоді зайвою стає статева система чоловіка і половина статевої системи жінки. (до речі системи, де все чітко продумано до найменшої дрібниці!)

Саме на ці питання і хотілося б отримати конкретну відповідь.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 23 жовтня 2010, 16:54

ShMariam писав:
Yur писав:КАТЕХИЗМ...
Зовнішні відчуття, як ото: зір, слух, нюх, смак, дотик були суттєво обмеженими.

Ну це не відповідь. Так, людина повністю контролювала себе. Але поясність, який тоді був сенс контролювати цілу систему органів, коли вони абсолютно непотрібні.
І знову повертаємося до питання для чого тоді вони були.

Це уже видно хочете, аби я нав'язував вам мої думки :)
Уже казав, що людське тіло, саме та система органів про яку кажете, згідно вчення Церкви маємро сприймати перш за все як "заряддя душі".
7. ..То, что находится вне (меня), — это не лично «я», но это «мое». Рука — это не «я», но «я» — это разумное начало души. Рука же — часть человека. Поэтому тело — это (как бы) орудие человека, орудие души; словом «человек» обозначается душа как таковая. http://www.orthlib.ru/Basil/sixday10.html
Себто не форма зовнішньо/просторова є визначальною членів тілесних, а їхнє призначення.
Для прикладу "рука Москви", ми розуміємо що це таке, але не маємо це за форму руки.

ShMariam писав:А якщо припустити, що Єва мала би тоді після народження дітей залишатися дівою, тоді зайвою стає статева система чоловіка і половина статевої системи жінки. (до речі системи, де все чітко продумано до найменшої дрібниці!)

Нічого зайвого, усі органи на місці!
5. .. Если мы сотворены по образу Бога, как об этом сказано, то и строение (συμμορφος) у нас то же самое. У Бога есть глаза и уши, голова, руки, седалищная часть, — ведь и говорится в Писании, что Бог восседает, — также ноги, на которых Он ходит. Разве Бог не таков? Но устрани из сердца непотребные выдумки (представления). Отбрось от себя мысли, не соответствующие величию Бога. Бог не имеет очертаний (ασχηματιστος) http://www.orthlib.ru/Basil/sixday10.html

ShMariam писав:П. С. Таке враження, що говоримо різними мовами. Слава Богу, що закінчила природничий факультет.

... щоб «дивились вони — і не бачили, слухали — і не розуміли». Міг би і вашою мовою, але так тим більше ні до чого не дійдемо.
Бувають такі ситуації, коли не сам зміст важливий, а форма подання, у котрій не міститься заперечень.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про секс

Повідомлення ShMariam » 23 жовтня 2010, 17:08

Yur писав:Це уже видно хочете, аби я нав'язував вам мої думки :)

Ні, лише конкретна відповідь в межах пристойного і не буде це ніяким нав'язуванням думок.
Уже казав, що людське тіло, саме та система органів про яку кажете, згідно вчення Церкви маємо сприймати перш за все як "заряддя душі".

І як ці органи, тобто "знаряддя душі" мали б використовуватися, якби Адам і Єва пройшли випробування? Яке було б їхнє призначення? (А в наш час, як розумію, - контроль задля вдосконалення).
Міг би і вашою мовою, але так тим більше ні до чого не дійдемо.

Чому? Нормальна здорова логіка чим погана?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 23 жовтня 2010, 17:20

ShMariam писав:
Yur писав:Уже казав, що людське тіло, саме та система органів про яку кажете, згідно вчення Церкви маємо сприймати перш за все як "заряддя душі".

І як ці органи, тобто "знаряддя душі" мали б використовуватися, якби Адам і Єва пройшли випробування? Яке було б їхнє призначення? (А в наш час, як розумію, - контроль задля вдосконалення).

По-перше слід відкинути зовнішність відчуттів: слух, нюх, зір, смак, дотик[. Натомість спробувати відчути, що є радість, смуток, впевненість .., тобто усе те, котре міститься в серці, але не залежить напряму від зовіншніх факторів.

ShMariam писав:
Yur писав: Міг би і вашою мовою, але так тим більше ні до чого не дійдемо.

Чому? Нормальна здорова логіка чим погана?

У тому то й справа, що наша логіка побудована на розумових (емпіричнодослідимих) спостереженнях. Уявити скажімо себе по-за часом і простором ми не вміємо. Але ж саме звідти й Одкровення.

p.s. можливо є сенс перевести розмову в іншу гілку скажімо сюди viewtopic.php?f=18&t=1965, аби не спокушати ..
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення viter » 23 жовтня 2010, 17:26

Пане Юр, Ви можете, врешті-решт, сказати для чого людям в Раю були потрібні статеві органи, якщо люди розмножувалися, як Ви кажете, якось інакше.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення viter » 23 жовтня 2010, 17:29

Yur писав:5. .. Если мы сотворены по образу Бога, как об этом сказано, то и строение (συμμορφος) у нас то же самое. У Бога есть глаза и уши, голова, руки, седалищная часть, — ведь и говорится в Писании, что Бог восседает, — также ноги, на которых Он ходит.

Перший раз чую, що ми створені на подобу і образ Бога тілом. Це вже якась маячня.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 23 жовтня 2010, 17:34

viter писав:Пане Юр, Ви можете, врешті-решт, сказати для чого людям в Раю були потрібні статеві органи, якщо люди розмножувалися, як Ви кажете, якось інакше.

Ви ж не слухаєте. Статеві органи потрібні людині усюди і завжди, але в небесному духовному вимірі маємо їх сприймати не як форму (те що можна побачити, помацяти, понюхати й .. так далі), а за їх призначенням viewtopic.php?f=8&t=892&start=210#p27530
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення viter » 23 жовтня 2010, 17:35

Ну так яке ж їх призначення?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про секс

Повідомлення ShMariam » 23 жовтня 2010, 17:39

Якщо в стані до первородного гріха контроль над ними не викликав жодних труднощів, значить не було вдосконалення.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 23 жовтня 2010, 17:44

viter писав:
Yur писав:5. .. Если мы сотворены по образу Бога, как об этом сказано, то и строение (συμμορφος) у нас то же самое. У Бога есть глаза и уши, голова, руки, седалищная часть, — ведь и говорится в Писании, что Бог восседает, — также ноги, на которых Он ходит.

Перший раз чую, що ми створені на подобу і образ Бога тілом. Це вже якась маячня.

У Святителя маячні немає. Прегляньте його усю бесіду http://www.orthlib.ru/Basil/sixday10.html
=======================================================================================================

А також про Божі тілесні ознаки.

А ноги Його подібні до міді, розпалені, наче в печі; а голос Його немов шум великої води.
А Його голова та волосся білі, немов біла вовна, як сніг; а очі Його немов полум'я огняне.
І сім зір Він держав у правиці Своїй, а з уст Його меч обосічний виходив, а обличчя Його, немов сонце, що світить у силі своїй.
І коли я побачив Його, то до ніг Йому впав, немов мертвий. І поклав Він на мене правицю Свою. (Об'явлення 1:14-17)
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про секс

Повідомлення ShMariam » 23 жовтня 2010, 17:49

Yur писав:У Святителя маячні немає.

Ще й як може бути. Раз святий - не факт, що непомильний

А також про Божі тілесні ознаки.

Бога ніхто не бачив (вибачте, що без посилання).
Тоді ж Бог об'явився подібним на людину.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 23 жовтня 2010, 17:52

viter писав:Ну так яке ж їх призначення?

Плодитися, розмножуватися й наповняти землю.

ShMariam писав:Якщо в стані до первородного гріха контроль над ними не викликав жодних труднощів, значить не було вдосконалення.

Бог сотворив людину у поступі до її досконалости. Її первісний стан не означає есхатологічного призначення. Цю думку можемо розвинути тут viewtopic.php?f=9&t=1966#p27466
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про секс

Повідомлення ShMariam » 23 жовтня 2010, 17:55

Yur писав:
viter писав:Ну так яке ж їх призначення?

Плодитися, розмножуватися й наповняти землю.


і як це співвідноситься з оцим:
Yur писав:Це не я хочу сказати, воно так і є. Діва Марія, що позбавлена первородного гріху, зачала в утробі мужа не знаючи, й привела на світ Сина Божого позоставшись Дівою.
А отже зачаття й народження людини не прив'язане до того, про що тема.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 23 жовтня 2010, 18:02

ShMariam писав:
Yur писав:У Святителя маячні немає.
Ще й як може бути. Раз святий - не факт, що непомильний

Тоді й притензії до Святителя :wink:

ShMariam писав:Бога ніхто не бачив (вибачте, що без посилання).
Тоді ж Бог об'явився подібним на людину.

Бог ЛЮДЯНИЙ завжди.

359 «Справді, лише в таїнстві воплоченого Слова правдиво висвітлюється таїнство людини» (II Ватиканський Собор, Паст, конст. « Gaudium et spes », 22, § 1.):
«Св. Павло навчає, що двоє людей дало початок людському роду: Адам і Христос... Перший Адам, говорить він, був створений як людська істота, що отримала життя; останній є духовною істотою, що дає життя. Перший був створений останнім, від якого перший Адам отримав душу, що оживляє його... Другий Адам умістив свій образ у першому, коли його створив. Звідси й те, що Він узяв на Себе його роль і прийняв його ім'я, щоб не втратити того, кого Він створив на Свій образ. Перший - Адам, останній - Адам: перший має початок, останній не має кінця. Бо останній є насправді першим, як Він Сам сказав: «Я - Перший і Останній» (Св. Петро Хрисолог, Проповіді, 117, 1-2.).http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38


Побачити бога можна лише "блаженим баченням".

1028 Через Його трансцендентність, Бога неможливо побачити таким, яким Він є, доки Він Сам не відкриє Свого таїнства для безпосередньої контемпляції з боку людини і доки не дасть їй здатності до цього. Це бачення Бога у небесній славі Церква назвала «блаженним баченням»:
«О, якою буде твоя слава і твоє щастя: бути допущеним бачити Бога, мати честь брати участь у радості спасіння та вічного світла в товаристві Христа Господа, твого Бога, (...) тішитися в Царстві Небесному разом із праведниками і друзями Божими радощами дарованого безсмертя» (Св. Кипріян Карфагенський, Послання, 58, 10.). http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38

=======================================================================================================

ShMariam писав:
Yur писав:
viter писав:Ну так яке ж їх призначення?

Плодитися, розмножуватися й наповняти землю.

і як це співвідноситься з оцим:
Yur писав:Це не я хочу сказати, воно так і є. Діва Марія, що позбавлена первородного гріху, зачала в утробі мужа не знаючи, й привела на світ Сина Божого позоставшись Дівою.
А отже зачаття й народження людини не прив'язане до того, про що тема.

Так і співвідноситься. Духовне зачаття і духовне народження тілесної людини.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення viter » 23 жовтня 2010, 18:07

Yur писав:У Святителя маячні немає. Прегляньте його усю бесіду http://www.orthlib.ru/Basil/sixday10.html

Так справді немає. Слова "Если мы сотворены по образу Бога, как об этом сказано, то и строение (συμμορφος) у нас то же самое. У Бога есть глаза и уши, голова, руки, седалищная часть, — ведь и говорится в Писании, что Бог восседает, — также ноги, на которых Он ходит." св. Василій вживає, щоб потім їх заперечити, щоб люди не думали, що ми тілом створені на Його подобу. Бо далі каже "Но устрани из сердца непотребные выдумки (представления). Отбрось от себя мысли, не соответствующие величию Бога. Бог не имеет очертаний (ασχηματιστος), Он прост (απλους). Не фантазируй насчет Его строения; не преуменьшай на иудейский манер Того, Кто велик; не замыкай Бога в свои телесные представления; не ограничивай Его мерой своего ума.". І робить висновки висновки "«Создадим человека по образу Нашему», т. е. дадим ему превосходство в разуме. ... И вот ты стал подобный Богу своей добротою, терпением, послушанием, любовью к брату и ближним; ты ненавидишь зло и подавляешь греховные страсти, дабы приобрести право владычествовать...."
А Ви, пане Юр, видали ці цитати в невластивому їм значенні.

Yur писав:А також про Божі тілесні ознаки.

А ноги Його подібні до міді, розпалені, наче в печі; а голос Його немов шум великої води.
А Його голова та волосся білі, немов біла вовна, як сніг; а очі Його немов полум'я огняне.
І сім зір Він держав у правиці Своїй, а з уст Його меч обосічний виходив, а обличчя Його, немов сонце, що світить у силі своїй.
І коли я побачив Його, то до ніг Йому впав, немов мертвий. І поклав Він на мене правицю Свою. (Об'явлення 1:14-17)

Тут скоріше йдеться про прославлене тіло Ісуса Христа, в якому Він показався св. Іванові. Ці ознаки, як Ви кажете, з'явилися після Воскресіння Христового і не мав їх Бог тоді коли створював людину. ІМХО.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 23 жовтня 2010, 18:20

viter писав:
Yur писав:У Святителя маячні немає. Прегляньте його усю бесіду http://www.orthlib.ru/Basil/sixday10.html

Так справді немає. Слова "Если мы сотворены по образу Бога, как об этом сказано, то и строение (συμμορφος) у нас то же самое. У Бога есть глаза и уши, голова, руки, седалищная часть, — ведь и говорится в Писании, что Бог восседает, — также ноги, на которых Он ходит." св. Василій вживає, щоб потім їх заперечити, щоб люди не думали, що ми тілом створені на Його подобу. Бо далі каже "Но устрани из сердца непотребные выдумки (представления). Отбрось от себя мысли, не соответствующие величию Бога. Бог не имеет очертаний (ασχηματιστος), Он прост (απλους). Не фантазируй насчет Его строения; не преуменьшай на иудейский манер Того, Кто велик; не замыкай Бога в свои телесные представления; не ограничивай Его мерой своего ума.". І робить висновки висновки "«Создадим человека по образу Нашему», т. е. дадим ему превосходство в разуме. ... И вот ты стал подобный Богу своей добротою, терпением, послушанием, любовью к брату и ближним; ты ненавидишь зло и подавляешь греховные страсти, дабы приобрести право владычествовать...."
А Ви, пане Юр, видали ці цитати в невластивому їм значенні.

А в якому значенні я їх видав, пане viter :)
І як це взагалі можливо змінити значення, не змінюючи слів :o

viter писав:
Yur писав:А також про Божі тілесні ознаки.
А ноги Його подібні до міді, розпалені, наче в печі; а голос Його немов шум великої води.
А Його голова та волосся білі, немов біла вовна, як сніг; а очі Його немов полум'я огняне.
І сім зір Він держав у правиці Своїй, а з [u]уст Його меч обосічний виходив, а обличчя Його, немов сонце, що світить у силі своїй.
І коли я побачив Його, то до ніг Йому впав, немов мертвий. І поклав Він на мене правицю Свою. (Об'явлення 1:14-17)

Тут скоріше йдеться про прославлене тіло Ісуса Христа, в якому Він показався св. Іванові. Ці ознаки, як Ви кажете, з'явилися після Воскресіння Христового і не мав їх Бог тоді коли створював людину. ІМХО.

Особливо уст Його меч обосічний :)
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення viter » 23 жовтня 2010, 18:35

Yur писав:А в якому значенні я їх видав, пане viter :)

Що людина створена на Образ Божий тілом.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 23 жовтня 2010, 18:56

viter писав:
Yur писав:А в якому значенні я їх видав, пане viter :)

Що людина створена на Образ Божий тілом.

359 Перший був створений останнім, від якого перший Адам отримав душу, що оживляє його... Другий Адам умістив свій образ у першому, коли його створив. Звідси й те, що Він узяв на Себе його роль і прийняв його ім'я, щоб не втратити того, кого Він створив на Свій образ. Перший - Адам, останній - Адам: перший має початок, останній не має кінця. Бо останній є насправді першим, як Він Сам сказав: «Я - Перший і Останній» (Св. Петро Хрисолог, Проповіді, 117, 1-2.).
704 «Що ж до людини, то Він Сам утворив її власними руками [тобто Сином і Духом Святим] (...) і витиснув на сформованому тілі Свою власну форму - так, щоб навіть видиме мало Божий образ» (Св. Іриней Ліонський, Пояснення апостольської проповіді, 11.).
Дух обітниці
705 Спотворена гріхом і смертю, людина залишається «образом Божим», образом Сина, хоч «позбавлена слави Божої» (Рим. 3,23), позбавлена «подоби». Обітниця, дана Авраамові, починає ікономію спасіння, наприкінці якої Сам Син прийме «образ» (Пор. Ів. 1, 14;Флп. 2 7) і відновить його у «подібності» до Отця, повертаючи йому Славу, «животворного» Духа. http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38

=======================================================================================================

Й ще в стосунку святителя, хто і як подає в невластивому значенні.

viter писав:Так справді немає. Слова "Если мы сотворены по образу Бога, как об этом сказано, то и строение (συμμορφος) у нас то же самое. У Бога есть глаза и уши, голова, руки, седалищная часть, — ведь и говорится в Писании, что Бог восседает, — также ноги, на которых Он ходит." св. Василій вживає, щоб потім їх заперечити, щоб люди не думали, що ми тілом створені на Його подобу. Бо далі каже "Но устрани из сердца непотребные выдумки (представления). Отбрось от себя мысли, не соответствующие величию Бога. Бог не имеет очертаний (ασχηματιστος), Он прост (απλους). Не фантазируй насчет Его строения; не преуменьшай на иудейский манер Того, Кто велик; не замыкай Бога в свои телесные представления; не ограничивай Его мерой своего ума.". І робить висновки висновки "«Создадим человека по образу Нашему», т. е. дадим ему превосходство в разуме. ... И вот ты стал подобный Богу своей добротою, терпением, послушанием, любовью к брату и ближним; ты ненавидишь зло и подавляешь греховные страсти, дабы приобрести право владычествовать...."
А Ви, пане Юр, видали ці цитати в невластивому їм значенні.

Саме ви, пане viter, й намагаєтесь видати ці цитати у невластивому їм значенні. Святитель ясно каже: строение (συμμορφος) у нас то же самое; натомість Бог не имеет очертаний (ασχηματιστος). Себто маємо два значення.
Ви ж, намагаєтесь строение утотожнити з очертаниями.
Утім святитель в першому випадку каже (συμμορφος), а в іншому (ασχηματιστος)
Він же ж не каже спочатку що у Бога є строение, а потім що нема строения. Він каже є таке саме строение, але немає очертаний.

Майте свою голову на плечах.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)


Повернутись до “Балачка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей