Про секс

говоримо про все на світі

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 05 листопада 2011, 20:15

luksander писав:
Michail писав:http://daleko-po-sosedstvu-skachat.ru/2011/08/22/seks-neizvestnoe-ob-izvestnom-dlya.html

Загалу вже дана ця книжка. Тут її качають.
І знизу коментарі. Негативних поки що нема...

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Подробности:
Веб-страница:
http://daleko-po-sosedstvu-skachat.ru/2 ... -dlya.html
Описание:
ESET Smart Security заблокировал доступ к веб-странице.
Страница находится в списке веб-сайтов с потенциально опасным
содержимым.


:pardon:

в мене нормально відкрилася
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення Michail » 16 листопада 2011, 16:10

Yur писав:
ShMariam писав:Тобто розмноження таки було, але статевого потягу не було чи що?

Статевий потяг був. Пожадання не було.



Я Вам, Юра, це толкував на багатьох форумах, а Ви лиш тут до цього дійшли.

А от яким способом вони мали розмножуватись в Раю, який був на Землі... про це в Біблії не сказано. Тобто обговорення такого питання обєктивних результатів недасть. Як співається в одній пісні "...недостатньо інформації".

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення Michail » 16 листопада 2011, 16:32

Просто скажу по собі, насправді дуже важко християнину в теперішньому світі ставитися до людської сексуальності і статевих стосунків як до чогось морально доброго, попри те, що вони й благословляються Богом в подружжі. Та й в суспільстві сформований стереотип, що Церква тільки того й робить, що дивиться як би людей обмежити, підглянути за ними навіть в "Святая Святих" в подружжі - подружньому ложі, аби й там люди відчували на собі "гнівливий" погляд Бога, який слідкує за тим, щоб люди не отримували задоволення, бо то все від нечистого.


Так тому і треба, що б в таких книгах ,як написав о. Кнотц, Церква все пояснила.




Отець це все розвіює, навпаки доносить думку про те, що в подружжі двоє людей освячують одне одного, починаючи від виконання хатніх обов"язків і догляду за дітьми, закінчуючи подружніми взаєминами. А ще одна з ключових думок - це донесення ролі церкви як арбітра на футбольному полі, де гравцями є двоє подругів. Арбітр - не каже як грати, але сілдкує за дотриманням правил гри. Поле - обмежене, і вихід за межі поля є порушенням правил(відхід від вчення церкви), а як грати на полі - залежить від таланту, вміння, і, насамперед, наполегливої праці гравців, спрямованої на обдаровування іншої людини, а не культивування власного егоїзму.


Повністю підтримую.
Стосовно оральних пестощів також викликало запитання. Але... візьміть, та й прочитайте, бо в загальному книжка хороша, на мою думку. Тоді будете мати власні висновки з прочитаного, а не з слів інших.

о.Ксаверій не дозволяв у книзі орального сексу. Лише пестощі. Це треба обовязково зауважити. Якщо можна цілувати руку то можна і все тіло (цілунки і статевий акт - дві великі різниці). А прикриваються окремі органи з Нового Завіту відомо чому:

1Кор12, 22 Бож члени тіла, що слабшими здаються, є найпотрібніші;

23 і тим членам, що здаються непочесними в тілі, ми, власне, даємо більше чести, і наші непристойні члени зазнають більшої пошани;

24 ті ж, що у нас пристойні, її не потребують. Та Бог так уклав тіло, що дав більше чести нижчому членові,

І хоч це розуміється про Церкву, але на основі тіла, тому ці рідки мають два оригінальні значення.

А ось що є погано і що є плоттю:

Книга К Колоссянам > Глава 3 > Стих 5:
Итак, умертвите земные члены ваши: блуд, нечистоту, страсть, злую похоть и любостяжание, которое есть идолослужение,

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 19 лютого 2013, 07:04

Michail писав:...Так тому і треба, що б в таких книгах ,як написав о. Кнотц, Церква все пояснила...

не знаю, чи подавали тут це інтервю:
Глава УГКЦ не став би пастві легко рекомендувати книгу «Секс, якого не знаємо»
Церква осучаснюється та модернізується у своєму способі служіння, в методі пояснення тих чи інших вічних істин. Але церква не модернізується в сенсі зміни чи підміни свого віровчення.-AAA+Про це в інтерв’ю «Українській правді» розповів Глава УГКЦ Блаженнійший Святослав (Шевчук).

Журналіст запитала Главу УГКЦ: «З Блаженнійшим Любомиром ми не раз говорили про речі, які могли б засвідчити, що сучасна церква готова до певної модернізації, до того, щоб стати більш адекватною викликам часу. «Пройшли» у розмовах аборти, гомосексуалізм, евтаназію тощо. І з цих бесід ставало ясним те, що до більшої толерантності церква наразі не готова. Принаймні, українська греко-католицька… Тоді як більше року тому польський католицький священик Ксаверій Кнотц видав книжку «Секс, якого не знаємо», яка при всій своїй поміркованості та невинності мала ефект бомби, що розірвалась. Хоч Кнотц написав всього лише про те, що секс у подружжі існує не лише для продовження роду, що оральні пестощі теж мають право на існування – вочевидь, це перший суттєвий підрив традиційних християнських доктрин. Ви читали цю книжку? Порадите її своїй пастві?».

На що владика Святослав (Шевчук) відповів: «Відповім вам так. Церква осучаснюється та модернізується у своєму способі служіння, в методі пояснення тих чи інших вічних істин. Але церква не модернізується в сенсі зміни чи підміни свого віровчення. Коли мова йде про етику статевості та подружнього життя, то позиція церкви полягає у тому, щоб віровчення було певною мірою розвинене (і, можливо, уточнене) у зв’язку з сексуальною революцією кінця 60-х років, яка мала колосальні наслідки для сучасного суспільства.

В чому ж полягає така модернізація? Тут є яскравим прикладом постать блаженного Папи Івана Павла ІІ. Він мав колосальну здатність пояснювати сучасній людині елементи віровчення у такий спосіб, щоб це було доступно, привабливо та зрозуміло, і щоб сучасна людина перейнялася тими вартостями і ними жила.

Коли мова йде про книжку Кнотца, то вона є дуже неоднозначна. В ній є певні моменти, які нібито наслідують те, про що говорив Папа Іван Павло ІІ. До речі, будучи кардиналом Кракова та викладачем Люблінського університету, Папа написав дуже цікаву книжку, яка називалась «Любов і відповідальність». Там, розмірковуючи над статевістю, він пише, що то не є лише секс у нашому розумінні, що це – в першу чергу – міжособистісні стосунки.

І коли католицька церква говорить про сексуальну інтеграцію, то вона має на увазі те, що статевість людини як один з важливих елементів її буття потрібно ставити у контекст всієї особи. Не можна любити лише одну частину людини, одну частину її тіла, треба любити усю особу, яка за допомогою тілесності є присутньою у видимий, матеріальний спосіб. Оце є вчення Папи Івана Павла ІІ.

Тобто на сьогодні католицька церква (і я в тому числі) є спадкоємцями традиційної християнської етики. Тому ми ніколи не змінимо свого негативного ставлення до гомосексуалізму як такого, бо це є звироднілий спосіб статевого життя, який абсолютно суперечить Божому задуму про людину, і той, хто живе у такий спосіб, ніколи не відкриє справжнього змісту статевості.

Те саме стосується і абортів, хоч ця тематика і не торкається напряму статевості. Це проблема захисту гідності людського життя на його початку, тоді як евтаназія – проблема захисту гідності людського життя при його кінці. А якщо говорити про «модернізм» церкви в цілому, то в церковному лексиконі це слово має негативне значення, бо свого часу Папами були засуджені єресі модернізму. Тож коли ми наголошуємо на тому, що хочемо, аби церква була відкритою і доступною, то послуговуємось терміном «осучаснення» – його вжили отці Другого Ватиканського собору, маючи на увазі те, що церкву необхідно привести до потреб сьогоднішнього дня. Бо ми не можемо судити про потреби сучасної людини категоріями минулого століття.

А відносно книжки Кнотца… Ні, я б так легко не рекомендував її своїй пастві до прочитання (сміється)».
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення Michail » 19 лютого 2013, 20:43

Дякую за інтерв’ю.
І що тепер робити? В КЦ стільки пристосувальницького модернізму ( з тим негативним відтінком, який осуджували Папи Рисмські) ...

На рахунок міжособистісних стосунків то, головне щоб було природно і в любові.

(Десь у журналі МГКЄ "Благовісник" навіть статтю видали про інтимні стосунки в подружжі, і до якої межі дозволяються ласки, а що вже буде гріхолм, описали. Так що книга не є уже єдиним джерелом. щоб дізнатись про такі речі подружжям).

Я за інші модерністські речі кажу, про які і так всі в принципі чують по новинам...

(Наприклад такі: http://www.dezinfo.net/foto/61101-svyas ... ivaet.html Хоч може це і не найстрашніше, але якщо врахувати слова патріарха Святослава це не те що б мало бути...)
Востаннє редагувалось 20 лютого 2013, 17:00 користувачем Michail, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 19 лютого 2013, 22:18

Michail писав:...І що тепер робити? ...

те, що і завжди: закатати рукави і прибирати там, де насмітив ближній
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Про секс

Повідомлення Just_me » 26 лютого 2013, 18:53

о.Олег писав:це інтервю

Проблема в тому, що перечитала це інтерв"ю ще раз, хоч воно і не нове, але не знайшла в ньому уривку, де б наводилися конкретні аргументи чи критика на адресу тої книги, Блаженніший Святослав в тому інтерв"ю говорить про аборти, гомосексуалізм, евтаназію, які, як я по замовчуванню розумію (хоч і не читала самого видання), книга о. Кнотца не пропагує. То в чому полягає критика?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 26 лютого 2013, 19:50

Just_me писав:... То в чому полягає критика?

в тому, що у "списку рекомендованої літератури" +Святослава її буде нелегко побачити
з повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Про секс

Повідомлення Just_me » 26 лютого 2013, 19:57

о.Олег писав:в тому, що у "списку рекомендованої літератури" +Святослава її буде нелегко побачити

Я це зрозуміла з назви інтерв"ю. Але в самому інтерв"ю критикуються речі, яких, як я розумію, нема в книзі і взагалі ні слова про те, чим ця книга шкідлива, а підсумок "не рекомендовано". Мене цікавить конкретно з чого той підсумок зроблений, щоб я віднайшла причинно-наслідковий зв"язок.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 27 лютого 2013, 10:20

Just_me писав:
о.Олег писав:в тому, що у "списку рекомендованої літератури" +Святослава її буде нелегко побачити

Я це зрозуміла з назви інтерв"ю. Але в самому інтерв"ю критикуються речі, яких, як я розумію, нема в книзі і взагалі ні слова про те, чим ця книга шкідлива, а підсумок "не рекомендовано". Мене цікавить конкретно з чого той підсумок зроблений, щоб я віднайшла причинно-наслідковий зв"язок.

Олю - я грішний розумію, про що Ви питаєтеся, однак пропоную ще раз перечитати цю невеличку ремарку +Святослава: коротко передане слово Блаженнійшого нмсд чітко говорить про причинно-наслідковий звязок між сексуальною революцією 60-х з її проголошенням антилюдських "норм" ("вільного сексу", гомосексуалізму, контрацепційної свідомості, "права" на аборт, евтаназію тощо) і появою "кнотців" (називаю так різного роду прояви модернізму в Церкві, які не мають нічого спільного з заявленим на Вселенському Соборі "оновленням" тому) що підспівують збоченням сучасності :( замість того, щоб сучасному світові у доступний йому спосіб проповідувати Істину.
А от в чому підспівують - це видно із книжки, про яку мова. Правда - також нікому не раджу. Ще до того, як почув думку +Святослава. Як і про причинно-наслідковий звязок ідеї виокремлення "сексу" від відкритості до "бути плідними" і "норми" гомосексуалізму.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Про секс

Повідомлення Just_me » 27 лютого 2013, 10:28

Зрозуміло. Я ще раз кажу, книги не читала, бо потреби особливої не бачу, тому й не знала, що там щось пропагується заборонене. От тільки виникає в такому випадку підставове питання, яке вже не відноситься до даної теми (перенесу потім). На ту книгу в Польщі, до прикладу, не зустрічала ніколи ніякої критики. Більше скажу, люблю перечитувати на багатьох католицьких сайтах розділи "Запитання до священика", бо з них поповнюю свої знання. Так от, є море випадків, коли ксьондзи посилаються на неї і радять перечитати. Мало того, цей отець-монах не сидить на місці, постійно подорожує по Польщі, країнах ЄС з реколекціями, про які знає Церква і Єпископ їх очевидно благословив, бо о. Кнотц ДУЖЕ відома постать в Церкві і його протиправна діяльність не могла б у жодному разі залишитися непоміченою. В УГКЦ, як бачимо, на те ж питання дивляться інакше. Хіба нікого окрім мене не вражає те, що маємо одного Ісуса, а дивимося на все по-різному?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 27 лютого 2013, 11:37

Just_me писав:... тому й не знала, що там щось пропагується заборонене...

про "заборонене" в жодному разі не йдеться, Олю. Йдеться про те (прочитайте ще раз, якщо можна), що "не радив би". Знаю, що прагнемо (люди) мислити категоріями чорне/біле (дозволено/заборонено), проте все у світі набагато складніше.
все складно (с)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Про секс

Повідомлення Just_me » 27 лютого 2013, 13:56

о.Олег писав:про "заборонене" в жодному разі не йдеться, Олю. Йдеться про те (прочитайте ще раз, якщо можна), що "не радив би"

Що пересічна людина має думати при словах "не рекомендовано"? Якщо мені хтось щось не рекомендує, то я розумію, що це недобре, чи як думати, що "трошки добре, трошки недобре"? Сіль в тому, що наші брати по вірі рекомендують те, що в нас не рекомендують. Йдеться про розходження між римським та грецьким обрядом в підставових питаннях і трактуваннях, і якщо здавалося, що різниця мала б бути гіпотетично тільки в самому обряді, то на практиці наверх вилазять отакі колізії. Не може Бог одночасно вважати щось за добре і "не дуже" добре, давайте думати логічно. Це просто приклад, який трапився нам випадково, таких прикладів ще сотні. Мене таке, гм, як би це сказати.... не дуже влаштовує. Хочеться думати, що в результаті "всі одно", а практика доводить протилежне. Якось від того нерадісно.
Трохи оффтоп, але дивилася вчора тригодинний фільм про Блаженного Івана Павла ІІ, це Понтифік, який роззувався перед мечеттю і одягав єврейську кипу, щоб помолитися біля Стіни Плачу, Його переодягали в одяг африканських шаманів... Ніколи не чула, що Він у розмові з кимось виходив початково з позиції єретичності вчення опонента. Втілення екуменізму у всій його красі, сама толерантність. А тут ми з римо-католиками не можемо зійтися у поглядах на якусь книжку. Можете уявити, які мене охоплюють мішані почуття.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 27 лютого 2013, 14:51

немає у цьому питанні протиставлення римо і греко, Олю. Є і греко, що порекомендують, і римо, що не порекомендують. І так буде, допоки не отримаємо чіткої позиції Церкви Христової. Її ж не буде, бо о.Кнотц балансує на межі морального. Є й такі, що балансують на межі віри, покликаючись на того ж згаданого Вами Блаженного Папу. Проте і одне, і інше нікому рекомендувати не варта. От і не рекомендую. Незалежно від обряду - віра і мораль одна.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Про секс

Повідомлення Just_me » 27 лютого 2013, 17:33

о.Олег писав:Є і греко, що порекомендують, і римо, що не порекомендують. І так буде, допоки не отримаємо чіткої позиції Церкви Христової. Її ж не буде

Так є, говорять різне і всяке, а кого слухати - невідомо. Хтось рекомендує, хтось не рекомендує, і це не лише в питаннях трактування книжки отця Кнотца. Біда чорна, бо ото як у байці "направо підеш - коня згубиш, наліво підеш - сам помреш" чи щось на зразок. Невже так важко "говорити те саме", адже Бог всього один і думка у Нього одна і Церква теж всього одна? Бо справа не в тім, що хто каже, людей багато в кожного може бути якась позиція, але то слова Глави УГКЦ про книги, на видання яких (їх декілька) дозвіл видали польські єпископи Католицької Церкви. Це не просто приватна думка, а офіційна позиція, бо й особи офіційні. А що робити простим вірним? І до кого тоді звернені слова апостола Павла
Тож благаю вас, браття, Ім'ям Господа нашого Ісуса Христа, щоб ви всі говорили те саме, і щоб не було поміж вами поділення, але щоб були ви поєднані в однім розумінні та в думці одній!
?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про секс

Повідомлення ShMariam » 27 лютого 2013, 19:47

Just_me писав:
о.Олег писав:про "заборонене" в жодному разі не йдеться, Олю. Йдеться про те (прочитайте ще раз, якщо можна), що "не радив би"

Що пересічна людина має думати при словах "не рекомендовано"? Якщо мені хтось щось не рекомендує, то я розумію, що це недобре, чи як думати, що "трошки добре, трошки недобре"?
Саме так - є корисні речі, але й трохи збочення рекомендуються :pardon:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 27 лютого 2013, 20:37

думаю, Олю, Ви пишите в такий спосіб саме тому, що не читали і, відповідно, не розумієте, що проблема тут не в тому, що отець пише щось противного Моральній Богословії Церкви Христової і "тому +Святослав (чи я грішний) не радить" - тут проблема скоріше у... викладі, який сміливо може впроваджуватись серед душпастирів, що супроводжують сімейні пари й здатні почерпнути інформацію й розрізнити гріх від "не гріх" і те, що така книжка виходить для широкого кола читачів і нею (а це вже - практика, з досвіду) люди почали прикриватися для оправдання (і вимагання одне від одного - "отець же пише!! а Ти не хочеш отак-от??!") різних збочень.
Власне, модернізм, Олю, бачу саме у тому, що автор підспівує сучасності, допомагає витягнути з Шлюбу шлюбний звязок ("секс") і ...гм... смакувати (навіть, якщо лише на рівні ідеї: хоча з досвіду сповідництва скажу, що надіятись на це - марно) те, що лише для Шлюбу, поза Шлюбом; вчитися одне в одного (Шлюб у Шлюбу), переносити чужу ситуацію (казус) на "себе". Розумієте?
зрештою - це не обовязково Вам розуміти. Допоки Ваш законний супруг не начитається чогось такого "від отця ісходящого" і не почне підштовхувати Вас "спробувати" те, що Вашому Шлюбові і не потрібно було - лише шкодитиме: доти не порозуміємось, мабуть :(
припиняю
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Про секс

Повідомлення Just_me » 27 лютого 2013, 21:18

На жаль, ми не порозумілися. Суть не в книжці, ані в її змісті ні в назві, ні в авторові, можемо взагалі обговорити яке-небудь інше питання. Суть у тому, що один церковний Достойник не рекомендує те, на що інший церковний Достойник дав добро (засвідчив своїм підписом право видання). Мене взагалі та книга не цікавить, мене цікавить отой, як Ви кажете "казус", коли двоє Верховнопоставлених, як я вірю, Волею Божою, по факту не говорять те саме, не поєднанні "в однім розумінні і в думці одній" і мають на ту ж річ різне бачення. ІМХО, це небезпечно, чи то тільки мені так здається, а всі інші вважають, що така ситуація окей?
П.С. Пізніше дискусію перенесеться, бо та дискусія, як на мене, не про секс, а про світоглядні розбіжності.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про секс

Повідомлення ShMariam » 27 лютого 2013, 21:33

Just_me писав:На жаль, ми не порозумілися. Суть не в книжці, ані в її змісті ні в назві, ні в авторові, можемо взагалі обговорити яке-небудь інше питання. Суть у тому, що один церковний Достойник не рекомендує те, на що інший церковний Достойник дав добро (засвідчив своїм підписом право видання). Мене взагалі та книга не цікавить, мене цікавить отой, як Ви кажете "казус", коли двоє Верховнопоставлених, як я вірю, Волею Божою, по факту не говорять те саме, не поєднанні "в однім розумінні і в думці одній" і мають на ту ж річ різне бачення. ІМХО, це небезпечно, чи то тільки мені так здається, а всі інші вважають, що така ситуація окей?
П.С. Пізніше дискусію перенесеться, бо та дискусія, як на мене, не про секс, а про світоглядні розбіжності.
Може Вас розчарую, але так вже є, що часом окремі священики про одне й теж говорять різні речі... Тут вже треба добре думати, вивчати (і це одна з причин, чому я є на цьому форумі) і не піддаватися спокусі вибрати "що зручніше".
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 27 лютого 2013, 21:36

Just_me писав:... Суть у тому, що один церковний Достойник не рекомендує те, на що інший церковний Достойник дав добро (засвідчив своїм підписом право видання)...

суперечність є і сягає навіть таких глибин, що добро на видання книжки можна дати одночасно не рекомендуючи її всім і вся до читання
хоча в кожному разі непорозуміння у нас з Вами на рівні того, що книжки - це книжки: можуть бути в одних культурних середовищах зі знаком "+", а в інших - зі знаком "-", а ще в інших і так і сяк. Допоки там не йдеться про викривлення віри чи моралі, такі книжки можуть бути дозволені.
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення andrey s. » 27 лютого 2013, 21:40

Just_me писав: ІМХО, це небезпечно, чи то тільки мені так здається, а всі інші вважають, що така ситуація окей?

Це нормальна ситуація.. звичайно не плутати з досконала :) .
Вони єдині в Головній думці, в тому що власне їх робить Церквою, а те про що Ви.., це скоріш особливості відносин між людьми ( ментальність, культурні особливості і різна дрібедень в цьому дусі ) . Це було завжди в Церкві, але це не значить що не потрібно стремити до заклику Апостла ( який Ви цитували ).
Церква є Одна, і якщо слідувати Вашій логіці... то ті послання до Церков ( чи Апостолів, чи в Откровенні Йоановому ) свідчать що їх багато ?
Церква Одна, а ось людей ( зокрема Духовенства ) є багато і в кожних свої заскоки. Ви порівнюєте Польшу з Україною.., у нас на разі різні журби, гострі кути які слід зглажувати .
Незнаю.., я це бачу так . :pardon:
Востаннє редагувалось 27 лютого 2013, 21:43 користувачем andrey s., всього редагувалось 1 раз.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Про секс

Повідомлення Just_me » 27 лютого 2013, 21:42

ShMariam писав:Може Вас розчарую, але так вже є, що часом окремі священики про одне й теж говорять різні речі... Тут вже треба добре думати, вивчати (і це одна з причин, чому я є на цьому форумі) і не піддаватися спокусі вибрати "що зручніше".

Ні, Ви мене НЕ розчаруєте, Ви просто висловили тут думку, яку і я намагаюся донести. Це тотально поширене явище, коли двоє різних священиків висловлюють різні думки про одну й ту ж річ. А людям що в такій ситуації робити? Мене взагалі це трохи дивує.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення andrey s. » 27 лютого 2013, 21:48

Just_me писав: А людям що в такій ситуації робити? Мене взагалі це трохи дивує.

В досконалості слухати Церкву до якої належите, Церкву свого права, УГКЦ ( раз рахуєте себе вірною ). А в більш меншому маштабі.., свого священника , який на парафії. Ви бирете не зовсім коректний приклад до порівняння ( Р.К. і УГКЦ ) і зводите що мовляв два священника кажуть порізно
Ну це я про досконалість.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про секс

Повідомлення ShMariam » 27 лютого 2013, 21:55

Just_me писав: А людям що в такій ситуації робити? Мене взагалі це трохи дивує.
Ну я ж відповіла в другому реченні: думати своєю головою, вивчати науку Церкви, не піддаватися спокусі вибрати "зручніший" варіант, а ще можна знайти собі сповідника, духівника і з ним вирішувати різні такі питання.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 27 лютого 2013, 22:03

Just_me писав:
ShMariam писав:Може Вас розчарую, але так вже є, що часом окремі священики про одне й теж говорять різні речі... Тут вже треба добре думати, вивчати (і це одна з причин, чому я є на цьому форумі) і не піддаватися спокусі вибрати "що зручніше".

Ні, Ви мене НЕ розчаруєте, Ви просто висловили тут думку, яку і я намагаюся донести. Це тотально поширене явище, коли двоє різних священиків висловлюють різні думки про одну й ту ж річ. А людям що в такій ситуації робити? Мене взагалі це трохи дивує.

варта мати духівника
стосовно ж книжок - питатися духівника, чи "це" Вам варта читати
особисто з мого досвіду можу сказати (до теми): не мав жодної ситуації, коли б своїм духовним мав би нагоду порадити книгу Кнотца і така ситуація мною навіть теоритично не прогнозується. А от священикам - так, радив у певних контекстах
Стосовно ж "священики говорять різні речі" - сповідаюся вже більше 20 років і чув різних священиків, проте в основному (віра Церкви і її мораль) різниця мене не шокувала. Повезло?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Про секс

Повідомлення Just_me » 27 лютого 2013, 22:03

andrey s. писав:В досконалості слухати Церкву до якої належите, Церкву свого права, УГКЦ ( раз рахуєте себе вірною ). А в більш меншому маштабі.., свого священника , який на парафії.

Гм, як тут кількома постами вище писала Маріанна, і з цим теж постійно виникають проблеми. Проведіть експеримент - запитайте 10 священиків з різних парафій про гомеопатію - результати Вас вразять :pardon: А якщо і брати ширше, то чому не можна? Вже що не кажіть, а Католицька Церква - одна-єдина Христова Церква і розбіжності в обрядах за логікою не мали б тягти за собою інших, бо не забувайте, що Христос ОДИН. В мою голову не поміщається поєднання двох фактів: з одного боку є якась думка Божа на будь-яку справу, а з іншого боку Достойники, від яких прості люди ту думку очікують почути, говорять чи своїми діями демонструють різне ставлення, хоч Апостол Ім'ям Господа нашого Ісуса Христа закликає до єдності. :(
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про секс

Повідомлення ShMariam » 27 лютого 2013, 22:14

Олю, я все прекрасно розумію: коли я була аніматором, ми обговорювали кожну найменшу дрібницю - що ми дозволяємо дітям, а що ні. Але нас (аніматорів) було максимум до 30 чоловік. НЕРЕАЛЬНО, щоб ціла Церква зібралася і вирішувала НЮАНСИ і конкретні випадки типу книжки - от тому й вирішується все на власний розсуд. :pardon:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення andrey s. » 27 лютого 2013, 22:22

Just_me писав:, хоч Апостол Ім'ям Господа нашого Ісуса Христа закликає до єдності. :(

це одна з причин... з якої власне Він це і робить...,закликає. Власне не просто так закликає.., значить проблема ця була ще тоді, тобеж завжди.
Але ми Єдні в Головному, решта це вже життя і особисті спроби прилаштувати світ під себе ( свідчу за себе. Мав колись таку метаморфозу )
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 28 лютого 2013, 11:16

універсальними є офіційні документи Церкви, а не все, що випускається з дозволу когось із єпископів. Те, що благословляється єпископом, має, якщо притримуватися логіки влаштування Христової Церкви, благословення на друк-читання на саме його (єпископа) єпархію, а інші можуть з цього користати, або, через специфіку тих чи інших обставин - не дозволити розповсюдити/друкувати/читати (чи "не рекомендувати") в межах своєї компетенції. Більше того: такого роду дозволи можуть як "надаватись", так і "відкликатись". Причиною надання дозволу можуть бути якісь позитивні очікування і, якщо вони не справджуються чи спричинюють поганий ефект - дозвіл може бути відкликаний і самим, давшим його, єпископом, і іншими в межах їхньої компетенції, і вище стоящою владою.
Розумію, що в такому разі повстає питання як чинити простому вірному, який читає, бо "дозволено", а потім бачить "заборону" тощо - як вже десь зазначав: допоки є дозвіл читаємо (при цьому: бачу, що мені це шкодить - не читаю, сам собі даю "заборону"), як тільки отримав заборону - не читаємо.
Так - все складно
простотою чорно-білих рішень нікого не порадую
сам би хотів, щоб було простіше :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення Michail » 05 липня 2014, 11:32

тут знайшов одну відеопроповідь на цю тему (протестантський проповідник, але тема загальна)

https://www.youtube.com/watch?v=2TpV7nLUzPg#t=537
Цікава Ваша думка, учасники форуму.


Повернутись до “Балачка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей