Про секс

говоримо про все на світі

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Про секс

Повідомлення andrivovk » 28 вересня 2010, 22:09

Olya писав: Гарну білизну можна купити у магазині з білизною на мою думку... :oops:

Купальники для православних жінок http://www.credo-ua.org/2010/07/31086
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення o.Mykil » 29 вересня 2010, 02:58

andrivovk писав:
Olya писав: Гарну білизну можна купити у магазині з білизною на мою думку... :oops:

Купальники для православних жінок http://www.credo-ua.org/2010/07/31086



А для католицьких щось запропонуєте "канонічне"?:))
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Jaroslav
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 08 вересня 2010, 15:35
Звідки: Lviv

Що Ви думаєте про книгу Ксаверія Нтотца "Секс якго незнаєте?

Повідомлення Jaroslav » 07 жовтня 2010, 17:44

Цікаво буде почути роздуми молодих людей на цю тему. Бо серед моїх одногрупників ця книга викликала чимало дискусій...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що Ви думаєте про книгу Ксаверія Нтотца "Секс якго незнаєте?

Повідомлення о.Олег » 07 жовтня 2010, 18:43

Jaroslav писав:Цікаво буде почути роздуми молодих людей на цю тему. Бо серед моїх одногрупників ця книга викликала чимало дискусій...

може... Кнотца? Обговорюємо уже. Прошу приєднатися viewtopic.php?f=8&t=892&hilit=%D0%9A%D0%BD%D0%BE%D1%82%D1%86&start=60
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Jaroslav
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 08 вересня 2010, 15:35
Звідки: Lviv

Re: Про секс

Повідомлення Jaroslav » 11 жовтня 2010, 15:06

якщо бути відвертим, то я тут не зустрів ніяких думок про книгу Кнотца "Секс якого не знаєте".
Про що тут йде мова, то це причепилися до слів секс, футбол і гей :D
а деж роздуми про саму книгу???
Народ, Ви що прочитали лише назву книжки??? :)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 11 жовтня 2010, 15:11

Jaroslav писав:якщо бути відвертим, то я тут не зустрів ніяких думок про книгу Кнотца "Секс якого не знаєте".
Про що тут йде мова, то це причепилися до слів секс, футбол і гей :D
а деж роздуми про саму книгу???
Народ, Ви що прочитали лише назву книжки??? :)

:( чому? Моє відношення можете на 6-тій сторіночці прочитати (16 вересня 2010, 21:00), а як хочете глибше про щось розкрити - просимо ласкаво. Що скажете Ви про цю книгу?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Jaroslav
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 08 вересня 2010, 15:35
Звідки: Lviv

Re: Про секс

Повідомлення Jaroslav » 11 жовтня 2010, 16:03

каюся... поправлюся :) я ще тут просто не кінця зрозумів всі тонкощі... що і як де шукати. Так, є цікаві речі. А стосовно моєї думки про цю книгу то писати можу купу, але буду хіба потрохи - часу нема :)
Особисто я був присутній на презентації книги і мені видалось, що отець ці все речі написав і їх пропагує не як розпусту, як то вище дехто тут висловлюється, але просто хоче допомогти подружнім парам позбутися стереотипів, що в подружньому статевому акті дозволена лише одна поза зверху і крапка. Я взагалі то вважаю себе слухняним католиком, але ніяк не можу зрозуміти чому той ОС вважається гріхом якщо він передує статевому акту??? а зрозуміти це мені дуже конче бо наступного літа буду одружуватися і не хочу щоб моє статеве життя було невпорядкованим, а також не хочу вважати гріхом ті речі що не є такими і навпаки. Бо якщо бути щирим, то коли почав читати цю книгу - зрадів... подумав, що нарешті знайшов відповіді на свої запитання.А тут бачу не мало критики.
Можливо наше суспільство ще просто не готове сприйняти ці речі про які пише отець Ксаверій, бо немає здорового сприйняття того, що Подружжя - це дійсно Свята Тайна.
Незнаю... може щось скажите....
Востаннє редагувалось 11 жовтня 2010, 19:07 користувачем Jaroslav, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 11 жовтня 2010, 17:04

Jaroslav писав:... бо немає здорового сприйняття того, що Подружжя - це дійсно Свята Тайна.
Про це насамперед й пам'ятайте.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 11 жовтня 2010, 18:48

Jaroslav писав:...Незнаю... може щось скажите....

радий, що розібралися.
про особисті речі при потребі запитуйте особисто (в ПП): не варта допускати, щоб люди якусь відповідь на питання, що стосується певного конкретного випадку проектували (а так вже стається - надто часто люди некоректно проектують чужий досвід) на себе - скоріш за все помиляться, отримають нагоду до гріха... Не знаю, чи додам загально ще щось до сказаного мною грішним раніше. Хіба приватно. З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Jaroslav
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 08 вересня 2010, 15:35
Звідки: Lviv

Re: Про секс

Повідомлення Jaroslav » 11 жовтня 2010, 19:06

Дякую!!!!!!!!
Буду розважати над цим...

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Про секс

Повідомлення andrivovk » 12 жовтня 2010, 22:31

Подружнє життя без страху і гріха http://www.credo-ua.org/2010/10/34810 :oops:
і Церква, етика… про секс? http://www.credo-ua.org/2010/03/16862 :oops:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Про секс

Повідомлення andrivovk » 12 жовтня 2010, 22:56

Цікава стаття про подружнє життя. Подружнє життя як спільна дорога до святості. http://kairos.dominic.ua/pages/pg_inreviu/rodina.htm
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Jaroslav
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 08 вересня 2010, 15:35
Звідки: Lviv

Re: Про секс

Повідомлення Jaroslav » 13 жовтня 2010, 13:10

Подружнє життя без страху і гріха http://www.credo-ua.org/2010/10/34810

Не погана стаття... ПП добра річ, але на практиці працює не завжди, адже не у всіх жінок організм аналогічний. З досвіду спілкування з молодими подружніми парами знаю, що до народження першої дитини це ще трохи працює, а після народження дуже тяжко. І що тоді????

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 13 жовтня 2010, 15:21

Jaroslav писав:... І що тоді????

стримуватися, володіти собою, бути відкритим до того, що щоразу Господь з супругами може покликати до життя людинку Божу - хотіти її, любити її ще навіть не зачату :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Jaroslav
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 08 вересня 2010, 15:35
Звідки: Lviv

Re: Про секс

Повідомлення Jaroslav » 13 жовтня 2010, 16:02

о.Олег написав:
...стримуватися, володіти собою, бути відкритим до того, що щоразу Господь з супругами може покликати до життя людинку Божу...

Це все супер якщо двоє такі свідомі, а гадаю самі добре знаєте, що не завжди так є. І що тоді має робити та молода жінка яка захопилася ПП? постійно чоловікові відмовляти? і жити у страсі щоб він не пішов кудись в інше місце де цього не пошкодують??????????????????????????????????

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 13 жовтня 2010, 17:13

Jaroslav писав:о.Олег написав:
...стримуватися, володіти собою, бути відкритим до того, що щоразу Господь з супругами може покликати до життя людинку Божу...

Це все супер якщо двоє такі свідомі, а гадаю самі добре знаєте, що не завжди так є. І що тоді має робити та молода жінка яка захопилася ПП? постійно чоловікові відмовляти? і жити у страсі щоб він не пішов кудись в інше місце де цього не пошкодують??????????????????????????????????

найперше - технічна річ: вгорі повідомлення, яке Вас зацікавило і хочете його процитувати, натискайте "цитата", а тоді під ним у віконечку, що відкрилося, пишіть власний коментар. Так краще для велення нормального діалогу на Форумі.Стосовно ж того, що є і що не завжди - за всіх не можемо говорити: можемо за себе, за власну сім`ю, яку з Божою Допомогою створили чи прагнемо з Божою Допомогою створити. Відповідно: гріх існує, існують люди, які ведуться на його поклик... але: чому цією людиною маю бути "я", чому не святим/святою? Жінка/чоловік - не машина статевих задоволень вседозволеності. Треба робити над собою зусилля. Немає жодного святого, який це зусилля над собою не робив. А... знаків питання може бути і буде у житті набагато більше, аніж Ви поставили. От лише варта, щоб вони не були виявом загальної цікавості до небезпек, що обов`язково супроводжують життя кожного Христового - варта, щоб вони стосувались конкретних викликів, які Вам ставить життя. І про це - приватно на Сповіді, в Пораднях, в ПП... Не бійтеся, що не зможете витримати виклику життя - Бог не дає того, що нам не сила знести. Не бійтеся - все у Вашій сім`ї може бути свято - бо з нами Бог: "хто може бути сильніший?" :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Про секс

Повідомлення romanm » 14 жовтня 2010, 07:45

............Не бійтеся, що не зможете витримати виклику життя - Бог не дає того, що нам не сила знести......


Отче, думаю все-таки тут краще вести мову в приваті.Бо... тепер незнаю, чи правдиві ці слова, чи ні..... На жаль, життя, те що бачу перед собою,показує трішки навпаки. Бачив таких, що, як мені ЗДАЄТЬСЯ, напевно цього виклику не витримали.

Підкреслюю, я не проти Ваших слів, але ...не знаю.Коли життя в такій сім ї(багатодітні і т.д.) перетворюється на виживання, коли.....та купа "коли". Не знаю, чи я маю рацію, але все - таки потрібно зважати на свої можливості і бажання. Не факт, що якщо вродиться дитина,а ви живете....як живете,що станеться по інакшому. Не знаю(повторюся в 3є). Це просто роздуми над... як мені вважається, практикою життя, а не теорією.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 14 жовтня 2010, 08:19

romanm писав:
............Не бійтеся, що не зможете витримати виклику життя - Бог не дає того, що нам не сила знести......


Отче, думаю все-таки тут краще вести мову в приваті.Бо... тепер незнаю, чи правдиві ці слова, чи ні..... На жаль, життя, те що бачу перед собою,показує трішки навпаки. Бачив таких, що, як мені ЗДАЄТЬСЯ, напевно цього виклику не витримали.

Підкреслюю, я не проти Ваших слів, але ...не знаю.Коли життя в такій сім ї(багатодітні і т.д.) перетворюється на виживання, коли.....та купа "коли". Не знаю, чи я маю рацію, але все - таки потрібно зважати на свої можливості і бажання. Не факт, що якщо вродиться дитина,а ви живете....як живете,що станеться по інакшому. Не знаю(повторюся в 3є). Це просто роздуми над... як мені вважається, практикою життя, а не теорією.

так і являюсь практиком (в приваті вже спілкуємось) - я "землянин" :) , українець, священик, що часто глибоко досвідчує людські душі, одружений, маю дітей... Людина дійсно часто не витримує виклику. Бо має свободу - витримала б, якби Господь примусив, але не витримує часто (моя практика - найчастіше) не через кількість діточок, а через недостатньо якісне особисте життя у Бозі. На все це накладається тиск збочень суспільства... Знаєте - вірю (знаю навіть), що тих самих діточок (особливо в нашому контексті розмови, коли тих діточок багацько) Господь Дарує не лише батькам - народові, суспільству, державі і... важко батькам саме через те, що нашому суспільству (його керівникам) не вигідні багатодітні сім`ї, наслідком чого є не те, що прийняття на себе суспільного обов`язку допомогти батькам виховати своїх діточок хорошими громадянами цього суспільства, а... осуд - "понаплоджували", мовляв, "чим думали"... Чому я - віруючий мав би переймати цю суспільну ненормальність/хворь? Господь дає сім`ї дітей - поможу виховати, дарує неповносправну дитину - приймаю участь у її житті, вмирає (втікає) хтось з батьків - беру на себе відповідальність. Який інший вихід сповняти християнське життя відповідально можете запропонувати?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 14 жовтня 2010, 17:26

о.Олег писав: так і являюсь практиком (в приваті вже спілкуємось) - я "землянин" :) , українець, священик, що часто глибоко досвідчує людські душі ...

Такі запитання.
Як дивитися на ситуацію, коли б вас у приваті хтось глибоко досвідчував в плані сексу.
Чи вважаєте такі приватні спілкування єдиним засобом вирішення проблеми. Як вважаєте, чи міг би священик досвідчувати в цьому плані власних батьків.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 14 жовтня 2010, 20:04

Yur писав:...Як дивитися на ситуацію, коли б вас у приваті хтось глибоко досвідчував в плані сексу...

не розумію :(
так це мене і досвідчують: не я цікавлюся, а в мене цікавляться. І якщо питається батько - також вчу словами Христової Церкви "что такое хорошо, а что такое плохо": що морально добре, а що морально зле.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 15 жовтня 2010, 01:04

о.Олег писав:так це мене і досвідчують: не я цікавлюся, а в мене цікавляться. І якщо питається батько - також вчу словами Христової Церкви "что такое хорошо, а что такое плохо": що морально добре, а що морально зле.

На скільки бачу з дописів цієї гілки, не стільки тих запитань, скільки бажання усе зводити до приватних розмов.
У вас особисто виникало бажання, аби вас хтось приватно повчав словами Христової Церкви "что такое хорошо, а что такое плохо" в плані сексу?
Й чому такі розмови, що ведуться словами Христової Церкви, на вашу думку повинні носити приватний характер.
Хіба Папська Енцикліка "Про належний порядок передавання людського життя" (Humanae vitae) не є загальноприйнятою для всіх католиків.

Зрозумійте мене вірно. Мені зовсім не залежить хто і про що розмовлятиме у приваті. Але позиція Церкви в цьому плані є чіткою і однозначною.
Особистісні ж проблеми подруги й вирішують особисто, і їм самими вирішувати до кого звертатись і чи вартує це робити.
Слова ж Христової Церкви, -- для всіх одинакові, ширі і відкриті. viewtopic.php?f=9&t=1960
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 15 жовтня 2010, 06:23

Yur писав:На скільки бачу з дописів цієї гілки, не стільки тих запитань, скільки бажання усе зводити до приватних розмов...

усе? Ні - не усе: лише особисті випадки, в яких хоче людина розібратися в намаганні жити праведно. Дуже часто людині важко самій розібратися в своєму житті, зрозуміти чи достосувати загальні тези вчення Христової Церкви про мораль до конкретних ситуацій, в яких опинилась. Відповідно - у багатьох виникає потреба звернутися до священика/спеціаліста з проблем співжиття у сім'ї. Приватності такий процес вимагає саме через те, що в процесі дорадництва люди відкривають подробиці свого життя, на які вчимося реагувати разом Словом, голошеним Святою Церквою.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 15 жовтня 2010, 08:07

Є категорія людей, котрі люблять звертатися за порадами. Хто до кого в залежності від життєвих перепитій. Звертаються до психологів, лікарів, інших фахівців, іноді просто до людей з досвідом.
Але не впевнений, що з питаннями сексу вартує шукати поради у священинків, тим паче у приватній формі. Правду кажучи мені навіть важко уявити як на парохії у якомусь селі чиясь дружина буде ходити на плебанію за подібними порадами до священика, котрий може бути й нежонатим (чи жонатим), і як би в селі дивилися на цього священика.

Першочергове завдання священика -- уділяти Святих Таїнств. Це всі священики роблять одинаково добре, не залежно від їх людських якостей. Бо уже не людське уділяють, а Боже, отримане через Духа Святого у рукоположені. У Тайні Сповіді людина може ділитися проблемами такого роду. У приватній же формі такі розмови будуть всього лиш простими розмовами.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 15 жовтня 2010, 14:33

Yur писав:...Але не впевнений, що з питаннями сексу вартує шукати поради у священинків, тим паче у приватній формі...

це не специфічні якісь поради стосовно статевого життя - це пояснення, як жити християнським життям. І можна було б обговорювати такі питання і не приватно, якби не небезпека, що навколишні будуть радити не з позиції віри в Христа і Його Церкву, а з свого (часто негативного або гріховного) власного досвіду. Тому і є потреба дорадництва від священика. У всіх сферах життя. Без винятків. А хто би там що "подумав", як би на це "подивився" - залежить від священика лише у тій мірі, що зустрічі такі мають відбуватися по змозі у Церкві, у часі Сповіді. В нашому ж випадку інтернетної розмови не думаю, що є об'єктивна можливість звинуватити священика у неморальних намірах (хіба - суб'єктивна, пов'язана з особистими проблемами обвинувачувача).
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 15 жовтня 2010, 14:53

Yur писав:Є категорія людей, котрі люблять звертатися за порадами...

зрештою... Що Вам до цих людей? Церква приймає всіх - жодного не відкидає, розраджує, дає поради... Не розумію Ваших останніх дописів у цій темі. :(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 15 жовтня 2010, 15:11

о.Олег писав:це не специфічні якісь поради стосовно статевого життя - це пояснення, як жити християнським життям. І можна було б обговорювати такі питання і не приватно, якби не небезпека, що навколишні будуть радити не з позиції віри в Христа і Його Церкву, а з свого (часто негативного або гріховного) власного досвіду. Тому і є потреба дорадництва від священика. У всіх сферах життя. Без винятків.

А чи упевнені, що такі пояснення/поради від священиків, будуть завжди правильними у всіх сферах життя й у кожному приватному випадку. Чи не знаходите небезпеки, що й священик у таких справах може "наламати дров".
Стосовно позиції віри в Христа і Його Церкву, знову ж, хіба усі священики одностайні в усіх нюансах. Чи не краще просто дослуховуватися до Церкви і робити так як вона каже.
В даному випадку ознайомитися з Папською Енциклікою, обговорити окремі моменти незрозумілі і важкі для сприйняття, прийняти вчення Церкви на віру і жити за вірою. viewtopic.php?f=9&t=1960
=====================================================================================================

о.Олег писав:зрештою... Що Вам до цих людей? Церква приймає всіх - жодного не відкидає, розраджує, дає поради... Не розумію Ваших останніх дописів у цій темі. :(

У моєму розумінні бути з Церквою, це насамперед триматися Голови. Себто ні на йоту не відходити від її вчення, що у Святому Письмі, й інших офіційно затверджених Церквою документах.
Вважаю не конче потрібним заохочувати людей до приватних розмов. Усе у Церкві має бути щиро і відкрито.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 15 жовтня 2010, 15:39

Yur писав:...А чи упевнені...

Ви ж говорите про конкретний випадок мого запрошення до приватної бесіди замість привселюдної на Форумі. Впевнений, звичайно. Жодних відходів від Магістеріуму не пропагую. Просто подавати вчення Церкви треба вміти лагідно. З Божою поміччю вмію.З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 15 жовтня 2010, 15:45

о.Олег писав: Просто подавати вчення Церкви треба вміти лагідно. З Божою поміччю вмію.

Блаженні лагідні, бо землю вспадкують вони (Матвія 5:5)
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення Олюнька » 15 жовтня 2010, 16:33

Тримайтесь теми!!!
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 15 жовтня 2010, 22:17

Й по темі, як святі отці Церкви відносяться до цього питання.

Заботься не на земле оставить детей, но возвести на небо, не прилепляйся к супружеству плотскому, но стремись к духовному, рождай души и воспитывай детей духовно.
(Свт. Василий Великий.)

Вступившим в брачную жизнь неудобно с душевным спокойствием посвящать себя жизни Божественной. А тем, которые совершенно удалились от этой бурной жизни и всякого развлечения, очень легко предаваться высочайшим упражнениям.
(Свт. Григорий Нисский, 23, 284).

Если жена может тебе дать то же, что и Бог, то супружеская жизнь равна безбрачной. А если не может, то и между этими родами жизни нет равенства.
(Свт. Григорий Богослов).

Брак, хотя и честен, но может достигать только того, что не оскверняет живущего в нем, а сообщать еще святость один он не в состоянии, — это уже дело не его силы, но девства
(Свт. Иоанн Златоуст, 45, 320).

Брак дан для деторождения, а еще более для погашения естественного пламени
(Свт. Иоанн Златоуст, 45, 311).

.. Девство я считаю гораздо досточтимее брака; и однако чрез это я не поставляю брака в числе худых дел, но даже очень хвалю его
(Свт. Иоанн Златоуст, 45, 302).

Блажен, кто, немного уступив законам брака, приносит Христу большую часть любви
(Свт. Григорий Богослов, 14, 273).
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)


Повернутись до “Балачка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей