Про секс

говоримо про все на світі

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 18 вересня 2010, 15:06

o.Mykil писав: Може не так трохи висловися... Не так цікаво, як дивно, бо мене ще вчили на теології, що таке -це гріх... І взагалі сам писав немало про подружні справи. Кожен тут не вирішує для себе, а існують чіткі правила, які базуються в основному на волі Божій і Церква це проголошує, наприклад, ставить наголос на плідності та природності подружніх стосунків. В статевій сфері не може бути вседозволеності, бо все має свої межі в цьому світі...

"Розуміння тіла християнина як Храму Святого Духа і члена Тіла Христового – є догматичною основою для християнської моралі статевості і подружнього життя".

ОС є гріховним http://old.ugcc.org.ua/ukr/question/moral/article;3260


Згоден зо всім.
Утім маємо пам'ятати, що мова таки про двох, що мали б бути одним. Поділеність невід'ємна ознака земного супружества.
Окрім того не можемо шукати чистоти обіч досконалости.

о.Олег писав: Шлюбний стосунок є вираженням любові подругів у відкритості до продовження роду. Відповідно, у цьому стосунку може мати місце все, що не суперечить любові (не містить приниження одне одного, завдавання шкоди одне одному, негідності людини) і має природнє завершення, яке уможливлює зачаття.


Випорожнювання теж є невід'ємною фізіологічною потребою для людини. Але чи варто вдаватися в подробиці ..

о.Олег писав: І, до другого питання - варта знайти собі постійного сповідника, якому не потрібно буде щоразу переповідати подробиці свого життя. Доцільність подробиць може виникнути у перебігу Сповіді, але, з власної практики скажу, така глибока розмова зазвичай важко переживається і каяником, і сповідником.


Авжеж. Не раз пригадую собі сповідь у зовсім молодого священика, котрий проміж іншим запитував мене чи часом я не практикую з дружиною анальний секс. Я й зараз молюся за нього.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 18 вересня 2010, 15:15

Yur писав:Випорожнювання теж є невід'ємною фізіологічною потребою для людини...

випорожнювання не є вираженням любові; статевий акт не є "невід'ємним", не може бути зведеним до потреб фізіології.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 18 вересня 2010, 17:37

о.Олег писав: випорожнювання не є вираженням любові; статевий акт не є "невід'ємним", не може бути зведеним до потреб фізіології.

Саме тому кажучи про ЛЮБОВ не варто вдаватися до фізіологічних подробиць.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 18 вересня 2010, 17:59

Yur писав:
о.Олег писав: випорожнювання не є вираженням любові; статевий акт не є "невід'ємним", не може бути зведеним до потреб фізіології.

Саме тому кажучи про ЛЮБОВ не варто вдаватися до фізіологічних подробиць.

так - назагал не варта. Лише приватно.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Про секс

Повідомлення andrivovk » 21 вересня 2010, 22:43

Цікаво, чи має книга о.Ксаверія дозвіл вищої церковної влади(кого саме)?(маю на увазі польською мовою, бо у видавництві "Свічадо" книжка скоріш за все не має "за дозволом...")

І ще цікаво чи о.Ксаверій говорив українською мовою чи ні?(може хто був на Форумі)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення o.Mykil » 27 вересня 2010, 07:10

Начебто стверджує о. Ксаверій в інтерв'ю: "В самих же поисках сексуального счастья нет ничего плохого. Как и в том, что люди посещают секс-шопы, покупают и используют различные костюмы, кружевное белье...". http://risu.org.ua/ru/index/monitoring/ ... gest/38081

Ну це взагалі "абзац"! Недарма так само його позволення та схвалення ОС (див. вище) вважають декотрі найголовнішою помилкою. З якою метою ця розпуста пропагується?
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Про секс

Повідомлення romanm » 27 вересня 2010, 07:35

о.Олег писав:
Yur писав:
о.Олег писав: випорожнювання не є вираженням любові; статевий акт не є "невід'ємним", не може бути зведеним до потреб фізіології.

Саме тому кажучи про ЛЮБОВ не варто вдаватися до фізіологічних подробиць.

так - назагал не варта. Лише приватно.


"Пишет Иван Константинович Наум-Курбанов, киевлянин (ioannko): "Мою супругу [священник в Почаеве] до слез довел, при чем ему сказано было, что она церковный человек, регулярно исповедующийся и живущий церковной жизнью уже 15 лет. Священник задавал вопросы, касающиеся ранней юности, когда супруга даже не была крещена. А вопрос о частоте половой близости подвергнул её в шок, и она просто отошла".

Самый популярный украинский клирик-блоггер протоиерей Александр Авдюгин (rebrik) из Ровеньков на Луганщине признаётся: "Я всегда побаиваюсь тех своих прихожан, которые в Почаев съездили".
А вот признание москвички (yu_mon), пережившей исповедь в Почаеве еще 15 лет назад: "Мне молодой иеромонах такие вопросы задавал о "тонкостях" семейной жизни, с такими "терминами"...:) Я, к счастью, не робкого десятка, - спросила его прямо: батюшка, а что это такое?:))) Он сильно, помню, разгневался на меня".

http://portal-credo.ru/site/?act=news&id=79844

o.Mykil писав:Ну це взагалі "абзац"! Недарма так само його позволення та схвалення ОС (див. вище) вважають декотрі найголовнішою помилкою. З якою метою ця розпуста пропагується?


"В самих же поисках сексуального счастья нет ничего плохого. Как и в том, что люди посещают секс-шопы, покупают и используют различные костюмы, кружевное белье. Разве плохо, если женщина хочет красиво одеться? Граница между нормой и сексуальными проблемами проходит там, где человека возбуждает костюм, а не любимая женщина в костюме. Он жаждет новых образов, но женщина не хочет все время прикидываться кем-то другим. Она хочет, чтобы любили ее, а не медсестру или секретаршу. Женщина играет, это может ей даже нравиться, но она не чувствует, что ее любят. Это угнетает и подавляет ее".

:oops: Отче, ну де тут розпуста? :) Секс вподружжі, не тільки для того, щоби були діти і все. Та й зрештою, не все так просто в Датському королівстві(вимір відношень в інтимному), навіть і в теоріях і дискусіях тих самих теологів- моралістів. Не йде річ про явну розпусту чи про щось протиприроднє, але такі речі можуть бути в подружжі. Хібо то є розпуста, якщо жінка в якійсь красивій білизні? :)
Не для суперечок, просто думаю, що річ щодо одягу, навіть і близько не пахне розпустою, імхо.
Востаннє редагувалось 27 вересня 2010, 07:52 користувачем romanm, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення o.Mykil » 27 вересня 2010, 07:52

romanm писав:
:oops: Отче, ну де тут розпуста? :) Секс вподружжі, не тільки для того, щоби були діти і все.


Та цього ніхто не заперечує. Церква заохочує звертати увагу на плідні та неплідні дні жінки і т.д. Тобто має мати місце природне планування сім'ї, а не контрацепція і т. п. Та я трохи про інше-про походеньки до секс-шопів, де є всяке штучне, навіть знаряддя для садомазохізму чи фільми на збочені тематики... Знаю від інших. А подружжя теж покликане до своєрідної чистоти... Але то така слизька тема! %)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Про секс

Повідомлення romanm » 27 вересня 2010, 08:03

o.Mykil писав:
romanm писав:
:oops: Отче, ну де тут розпуста? :) Секс вподружжі, не тільки для того, щоби були діти і все.


Та цього ніхто не заперечує. Церква заохочує звертати увагу на плідні та неплідні дні жінки і т.д. Тобто має мати місце природне планування сім'ї, а не контрацепція і т. п. Та я трохи про інше-про походеньки до секс-шопів, де є всяке штучне, навіть знаряддя для садомазохізму... Знаю від інших. А подружжя теж покликане до своєрідної чистоти... %)


Згідний, але тут щось подібне до того, що я ходжу в аптеку і там є таблетки від голови, а є і абортивні. :) Отче, всюди можна знайти грязюку, навіть в найсвятіших місцях. Чистота в подружжі, я так думаю, не значить, що секс має бути ТІЛЬКИ без якого -небудь одягу, і в строго відведеному місці. Це ж не протирічить(слова о.Ксаверія щодо ріжного роду одягів, скажем так) цьому, що Ви сказали вище
Церква заохочує звертати увагу на плідні та неплідні дні жінки і т.д. Тобто має мати місце природне планування сім'ї, а не контрацепція і т. п.


Мені здається навіть більше, що під час сповіді священик має питатися не тільки (якщо питається про подробиці) про гріх, але і підсказати, особливо чоловікам, що розмова про "ЦЕ" на сповіді - не тільки "виявляння" того що не так зроблено, але і підсказка ЯК потрібно би робити. І слова о. Кнотца, імхо, нічим поганим не пахнуть, навпаки. Бо подружні відносини мають бути направлені не тільки на фізичне(де як правило більше отримує чоловік а жінка, буває і дулю), але і на духовне - психологічне.

Підсумовуючи впевнений, що на вас, священиках, лежить ДУЖЕ висока відповідальність , так як в цій царині можна все овульгарити( і людина під час сеску буде думати, що вона не так робить), а можна поставити і все по іншому, маю наувазі розмови на сповіді.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 27 вересня 2010, 12:24

o.Mykil писав:... А подружжя теж покликане до своєрідної чистоти...

так - Таїнство не є пропускним білетом у світ збочень. Межа дійсно є тонкою і розумію, що автор на ній балансує. От лише таке балансування на широку публіку не схвалюю - так можна говорити лише приватно, до людей, якими провадиш...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Про секс

Повідомлення romanm » 27 вересня 2010, 12:31

о.Олег писав:
o.Mykil писав:... А подружжя теж покликане до своєрідної чистоти...

так - Таїнство не є пропускним білетом у світ збочень. Межа дійсно є тонкою і розумію, що автор на ній балансує. От лише таке балансування на широку публіку не схвалюю - так можна говорити лише приватно, до людей, якими провадиш...

Проблема, тільки, в тому, що ті, хто пропагує інший спосіб життя, не робить це приватно. І не зовсім розумію, чому не можна такі речі голосити на широку публіку? Збочення - секс якщо жінка в нижній білизні? Таїнство не ставить догматичні рамки в таких питаннях. Чи помиляюся?
А щодо приватних розмов на такі теми... думаю, що зі 100 людей, пересилять себе 2-3 щоби щось про це поговорити. Отож і черпають в більшості своїй інфу, звідки не повинно би братися. А ми мовчимо, бо вважаємо такі речі тонкою гранню до збочень... Не знаю, але мені здається що все - таки о. Ксаверій має рацію.
Востаннє редагувалось 27 вересня 2010, 12:47 користувачем romanm, всього редагувалось 2 разів.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 27 вересня 2010, 12:33

romanm писав:... я ходжу в аптеку і там є таблетки від голови, а є і абортивні...

а... невже не бачите різниці між призначенням аптек (боротьба проти хвороби) і сексшопів (боротьба за хворобу)? Завжди ставлю собі перед очі Ісуса і: в аптеці я його бачу - в сексшопі ні. Та що там: от йдете по вулиці, відкриваються двері сексшопу і звідти виходить єпископ/священик (якийсь поважний громадянин... син Ваш, врешті решт...) - Ваше несприйняття є чимось, з чим треба боротися?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Про секс

Повідомлення romanm » 27 вересня 2010, 12:39

о.Олег писав:
romanm писав:... я ходжу в аптеку і там є таблетки від голови, а є і абортивні...

а... невже не бачите різниці між призначенням аптек (боротьба проти хвороби) і сексшопів (боротьба за хворобу)? Завжди ставлю собі перед очі Ісуса і: в аптеці я його бачу - в сексшопі ні. Та що там: от йдете по вулиці, відкриваються двері сексшопу і звідти виходить єпископ/священик (якийсь поважний громадянин... син Ваш, врешті решт...) - Ваше несприйняття є чимось, з чим треба боротися?

А хіба сексшоп боротьба за хворобу? З Ісусом трішки не тоє, бо я особисто, його можу і не бачити з золотою панагією на грудях, але це не повід до того, що єпископи мають від цього відмовитися. Звичайно є збочення, але якщо в сексшопі можна щось купити таке, що допоможе зробити інтимні стосунки більш... насиченими(не говорю про збочення), то не розумію чому ні? Читам все тільки для гріховного? Не думаю.

Я не апологет сексшопів, але відночити все до зла, а іншу річ(нпр. аптеки) до доброго теж не вартує. В секшопі я можу купити білізну і це, в деякій мірі може врятувати мені подружжя(відкриття нових, дозволених граней в інтимному), а в аптеці можу купити абортивну таблетку. Так, що і тут, імхо, тонка границя. :)
Востаннє редагувалось 27 вересня 2010, 12:42 користувачем romanm, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 27 вересня 2010, 12:42

romanm писав:... Збочення - секс якщо жінка в нижній білизні?...

так не про нижню білизну йдеться, коли про збочення - про сексшоп, який не лише нижню білизну продає (точніше - нижня білизна у асортименті може і не бути). Сексшопи створені для збоченого суспільства у намаганні використати це збочення, ширити його для власного збагачення. Ніколи нікому не пораджу йти в сексшоп купувати якісь речі не тому, що ця річ сама в собі є чимось поганим, а через те, що, власне, поганню є сексшоп. Ну от, наприклад, бачив колись інтерв'ю з власником Прокторендгембл - виявляється сатаніст, віддає 20% прибутку на церкву святого сатани в Америці: речі виробляє компанія якісні, розумні ціни... але - не купую.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 27 вересня 2010, 12:44

romanm писав:...А хіба сексшоп боротьба за хворобу?...

так. Я бував у сексшопах, каюсь.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Про секс

Повідомлення romanm » 27 вересня 2010, 12:45

Річ йде не про сексшопи, як такі, а про інше. Ми трохи не туди змістили акценти. :beer:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 27 вересня 2010, 12:56

romanm писав:Річ йде не про сексшопи, як такі, а про інше. Ми трохи не туди змістили акценти. :beer:

чому не йде? Саме про це і писав о.Микіл - перегляньте. Чи Ви думаєте, що йому є справа до того, в якій білизні буде жінка :) Ні - справа була саме у сексшопах і я грішний пишу про те, що недопустимо християнину там щось шукати саме тому, що сексшопи -хворь і її пропаганда. На відміну від аптек
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Про секс

Повідомлення romanm » 27 вересня 2010, 13:53

о.Олег писав:
romanm писав:Річ йде не про сексшопи, як такі, а про інше. Ми трохи не туди змістили акценти. :beer:

чому не йде? Саме про це і писав о.Микіл - перегляньте. Чи Ви думаєте, що йому є справа до того, в якій білизні буде жінка :) Ні - справа була саме у сексшопах і я грішний пишу про те, що недопустимо християнину там щось шукати саме тому, що сексшопи -хворь і її пропаганда. На відміну від аптек


Хм, не зовсім так, імхо. Кожен бачить ту реальність яку хоче бачити. Не розумію, чому аптека= захист життя( аджеж і там є те, що життя не рятує) а сексшопи "хворь"? Я не веду мову про збочення, підкреслюю це. А йдеться про те, що і в сексшопі можна купити щось, що різноманітить інтимне життя в рамках дозволеного. Якщо людина дружить з головою, то це (секшоп) не проблема. Бо ж оті самі презервативи, наприклад, в більшості своїй, хіба в сексшопах купуються?

Повторюся, я не апологет сексшопів, просто з повідомлення о. Микіла зрозумів інше:)

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Про секс

Повідомлення Olya » 27 вересня 2010, 14:12

romanm писав:
Хм, не зовсім так, імхо. Кожен бачить ту реальність яку хоче бачити. Не розумію, чому аптека= захист життя( аджеж і там є те, що життя не рятує) а сексшопи "хворь"? Я не веду мову про збочення, підкреслюю це. А йдеться про те, що і в сексшопі можна купити щось, що різноманітить інтимне життя в рамках дозволеного. Якщо людина дружить з головою, то це (секшоп) не проблема. Бо ж оті самі презервативи, наприклад, в більшості своїй, хіба в сексшопах купуються?

Повторюся, я не апологет сексшопів, просто з повідомлення о. Микіла зрозумів інше:)


Краще туди не ходити, а обходити стороною. Гарну білизну можна купити у магазині з білизною на мою думку... :oops:
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 27 вересня 2010, 14:18

romanm писав:...Хм, не зовсім так, імхо. Кожен бачить ту реальність яку хоче бачити. Не розумію, чому аптека= захист життя( аджеж і там є те, що життя не рятує) а сексшопи "хворь"? Я не веду мову про збочення, підкреслюю це. А йдеться про те, що і в сексшопі можна купити щось, що різноманітить інтимне життя в рамках дозволеного. Якщо людина дружить з головою, то це (секшоп) не проблема. Бо ж оті самі презервативи, наприклад, в більшості своїй, хіба в сексшопах купуються?

Повторюся, я не апологет сексшопів, просто з повідомлення о. Микіла зрозумів інше:)

о.Микіл сам процитує свій сьогоднішній допис (7.42, здається) та і взагалі - це до нього: припиняю
Попри прикрий факт продажу презервативів в аптеці можу вести мову не про збочення, а... Ви... дійсно не розрізняєте аптеку і сексшопи? Давайте тоді поставимо запитання так: для чого створене перше і для чого друге? Інакшими словами: як Ви можете увійшовши в сексшоп не вести мову про збочення?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Про секс

Повідомлення romanm » 27 вересня 2010, 14:51

Olya писав:
Краще туди не ходити, а обходити стороною. Гарну білизну можна купити у магазині з білизною на мою думку... :oops:


Мова не йде про ходити, чи не ходити взагалі.
Річ про те, що мені, особисто імпонує думка о. Ксаверія яку він говорить у своєму інтерв ю. Навіть якщо цього він і не сказав, все - рівно зайти в сексшоп і придбати щось для такого, про що говорилося, не бачу гріхом.

Щодо того, що хтось на щось відчисляє гроші(нпр. Проктерігембел)на усілякі сатанинські речі..... звичайно, потрібно це бойкотувати по мірі можливостей. Але ж з таким самим успіхом давайте попробуємо бойкотувати усі "Арсени" бо ж і там відкати і мафії, і потурання корупції і т.д.

[quote= "о.Олег"]а... Ви... дійсно не розрізняєте аптеку і сексшопи?


В загальному різниці немає, не бачу, просто концентрація різного роду товарів в аптеках менша, в секшопах більша. От і все.

о.Олег писав: Давайте тоді поставимо запитання так: для чого створене перше і для чого друге? Інакшими словами: як Ви можете увійшовши в сексшоп не вести мову про збочення?
[/quote]

Я не говорю, що КОНЧЕ необхідно йти в сексшоп, а говорю про те, що там, для думаючої людини можуть бути і корисні речі. І перше і друге сотворено для того щоби людина чулася комфортно, звичайно що може бути і гріховна комфортність = секшоп, а можебути і "менш" гріховна = аптека. Тобто якщо я правильний до кінця, то таке ж саме відчуття в мене має бути коли я заходжу в аптеку і бачу презервативи, гелі для всякого збоченняі т.д., як і відчуття у секшопі, де це є більш розвинуто.

Я би небрався стверджувати про чіткий і недвозначний розділ щодо того що аптека = супер, секшоп = гріх 100%.І там і там є нечестивці. Що ж тоді, від їхати в ліси і жити там, бо всюди гріх?.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 27 вересня 2010, 14:54

о.Олег писав:Межа дійсно є тонкою і розумію, що автор на ній балансує. От лише таке балансування на широку публіку не схвалюю - так можна говорити лише приватно, до людей, якими провадиш...

Якщо людина й потребує, й сама зветається за порадою, не треба її в цьому заохочувати. Такі справи більш ніж приватні. Вони інтимні.
Для такої справи годиться лише чоловік/дружина і Бог.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Про секс

Повідомлення romanm » 27 вересня 2010, 14:58

Yur писав:
о.Олег писав:Межа дійсно є тонкою і розумію, що автор на ній балансує. От лише таке балансування на широку публіку не схвалюю - так можна говорити лише приватно, до людей, якими провадиш...

Якщо людина й потребує, й сама зветається за порадою, не треба її в цьому заохочувати. Такі справи більш ніж приватні. Вони інтимні.
Для такої справи годиться лише чоловік/дружина і Бог.


Отче, а якщо не звернуться? Чому не можна говорити відкрито, в противагу збоченцям і пропогандистам вільних зв язків, про такі речі і в такий спосіб? Де ж тут гріх?
Потрібно говорити і направляти сексуальний нахил і інстинкт. А як його направляти? Говорити приватно? А якщо будуть "специ" типу цитованих почаївських чи ніших також? Тоді або махнуть рукою і будуть все рівно робити як захочуть, або ж потрібно якось думати.

Здається, що о. Ксаверій перехопив ініціативу у тих, хто заробляє гроші на вульгарщині, публікуючи нпр. різного роду матеріали про "ЦЕ". Він же говорить, що секс, це не є "ЦЕ", і не щось гріховне, де крок вліво чи вправо - смерний гріх. Адже такі розмови цікавлять усіх, особливо молодих, а чи багато у практиці , в порівнянні з числами парафіян, звертаються САМІ з проханнями про таку розмову? Якщо і звертаються, то вже після чогось, що сталося, а не до того.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Про секс

Повідомлення Yur » 27 вересня 2010, 15:16

Хоч і не священик, але думаю, що священик насамперд мав би заохочувати до чистоти. Молитва, піст.
Востаннє редагувалось 27 вересня 2010, 17:41 користувачем Yur, всього редагувалось 1 раз.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 27 вересня 2010, 16:51

romanm писав:...І там і там є нечестивці...

Аптека зайшла в сексшопи (пігулки для потенції, наприклад), сексшопи зайшли в аптеки (контрацепція, наприклад), але різниця в призначенні одного і другого і те, що і там і там можна купити хороші/погані речі - факт, але не аргумент для людини, яка знає, для чого створюються аптеки (помогти людині виздоровіти) і для чого створюються сексшопи (помогти людині бути хворою). Ви нмсд ненароком підмінили поняття, Романе. Тут - заводячи мову про всюдиприсутність нечестивців, трохи раніше - про неуявляння Христа з Панагією: Панагія добра сама в собі (через своє призначення, навіть, якщо хтось нею б надужив), аптека добра сама в собі (навіть, якщо там зайшло щось нечистого), а сексшопи самі в собі злі (навіть, якщо там поряд зі всім неподобством продається гарна білизна).
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 27 вересня 2010, 17:15

romanm писав:Отче, а якщо не звернуться? Чому не можна говорити відкрито, в противагу збоченцям і пропогандистам вільних зв язків, про такі речі і в такий спосіб? Де ж тут гріх?
Потрібно говорити і направляти сексуальний нахил і інстинкт. А як його направляти? Говорити приватно? А якщо будуть "специ" типу цитованих почаївських чи ніших також? Тоді або махнуть рукою і будуть все рівно робити як захочуть, або ж потрібно якось думати.
Здається, що о. Ксаверій перехопив ініціативу у тих, хто заробляє гроші на вульгарщині, публікуючи нпр. різного роду матеріали про "ЦЕ". Він же говорить, що секс, це не є "ЦЕ", і не щось гріховне, де крок вліво чи вправо - смерний гріх. Адже такі розмови цікавлять усіх, особливо молодих, а чи багато у практиці , в порівнянні з числами парафіян, звертаються САМІ з проханнями про таку розмову? Якщо і звертаються, то вже після чогось, що сталося, а не до того.

говорити треба, звичайно. Однак є певні моменти, в яких треба мати стримання. Бачите - моральна Богословія виникла на основі досвіду казуїстики - така собі збірка випадків, які ставалися з людьми і богослови давали на них відповіді, намагалися допомогти уникати гріха.., а, у обговорюваному прикладі, погляд вже не прив'язаного до конкретного випадку (казусу) сучасного мораліста о.-автора на сексшоп як на щось нормальне, на мою скромну думку не так допомагає людині (тут вже навіть - людству) уникати гріха, як запрошує у світ гріха, пропагованого сексшопами...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про секс

Повідомлення о.Олег » 27 вересня 2010, 17:41

romanm писав:...Я не говорю, що КОНЧЕ необхідно йти в сексшоп, а говорю про те, що там, для думаючої людини можуть бути і корисні речі...

можете привести приклад? Маю на увазі не так корисну річ (хоча... цікаво було б почути про таку дійсно корисну для християнина річ, яка буває лише в сексшопі), як думаючу людину в сексшопі. Чи Ви це так... - філософствуєте, Романе? Просто як практикуючий сповідник смію Вас завірити, що людина (100% випадків, жодного позитивного досвіду таких "думаючих людей" не маю - можливо інші присутні священики розрадять?), потрапляючи в такий магазин - статево грішить і там, і потім, і перед... Не знаю, про що Ви. :(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: Про секс

Повідомлення ljubomyr_ps » 27 вересня 2010, 21:45

о.Олег писав:
romanm писав:...А хіба сексшоп боротьба за хворобу?...

так. Я бував у сексшопах, каюсь.


От і я, грішний, був у секс-шопі та ще й прикупив єм там де-що :oops: , але от холєра ніц мені не помогло :cry:
Тепер до секс-шопу не ходжу, а на який пень мені теперка то сі здало, коли мам вже і так трійко діток :(
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Про секс

Повідомлення o.Mykil » 27 вересня 2010, 21:52

"Полуничка" часто має під собою анархію в інтимному плані, розпусту тощо, толерує найгірші пороки, що аж ніях не узгоджується із християнськими цінностями. Тому особисто проти такого, проти існування цих шопів у суспільстві. Розповідали, як свого часу в Івано-Франківську один священик закликав у церкві людей не йти у нововідкритий на видноті секс-шоп, бо це гріх тощо, а потім частина люду все-таки туди ринула з цікавості. =@
Востаннє редагувалось 28 вересня 2010, 06:25 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Про секс

Повідомлення romanm » 28 вересня 2010, 06:17

Признаю, переборщив :pardon:


Повернутись до “Балачка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей