чи існує зло?

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

чи існує зло?

Повідомлення Олюнька » 27 жовтня 2008, 15:39

Один розумний професор одного дня в університеті поставив своїм студентам таке запитання:
-Все, що існує, створено Богом?
Один студент сміливо відповів:
- Так, створено Богом.
- Бог створив все? - запитав професор.
- Так, сер, - відповів студент.
Професор запитав:
- Якщо Бог створив все, означає Бог створив зло, раз воно існує. І згідно з тим принципом, що наші справи визначають нас самих, означає Бог є зло. Студент принишкнув, почувши таку відповідь. Професор був дуже задоволений собою. Він вихвалявся студентам, що він ще раз довів, що віра в Бога це міф.
Ще один студент підняв руку і сказав:
- Можу я поставити вам питання, професор?
- Звичайно, - відповів професор.
Студент піднявся і запитав:
- Професор, холод існує?
- Що за питання? Звичайно, існує. Тобі ніколи не було холодно? Студенти засміялися над питанням молодої людини.
Молода людина відповіла:
- Насправді, сер, холоду не існує. Відповідно до законів фізики, те, що ми вважаємо холодом насправді є відсутністю тепла. Чоловік або предмет можна вивчити на предмет того, чи має він або передає енергію. Абсолютний нуль (-460 градусів по Фарегейту) є повна відсутність тепла. Вся матерія стає інертною і нездібною реагувати при цій температурі. Холоду не існує. Ми створили це слово для опису того, що ми відчуваємо за відсутності тепла.
Студент продовжив:
- Професор, темнота існує?
Професор відповів:
- Звичайно, існує.
Студент відповів:
- Ви знову не маєте рації, сер. Темноти також не існує. Темнота насправді є відсутність світла. Ми можемо вивчити світло, але не темноту. Ми можемо використовувати призму Ньютона щоб розкласти білий світ на безліч кольорів і вивчити різні довжини хвиль кожного кольору. Ви не можете виміряти темноту. Простий промінь світла може увірватися в світ темноти і освітити його. Як ви можете взнати наскільки темним є який-небудь простір? Ви вимірюєте яку кількість світла представлено. Чи не так? Темнота це поняття, яке людина використовує щоб описати що відбувається за відсутності світла.
Врешті-решт, молода людина запитала професора:
- Сер, зло існує?
Цього разу невпевнено, професор відповів:
- Звичайно, як я вже сказав. Ми бачимо його щодня. Жорстокість між людьми, безліч злочинів і насильства по всьому світу. Ці приклади є не чим іншим як проявом зла.
На це студент відповів:
- Зла не існує, сер, або принаймні його не існує для нього самого. Зло це просто відсутність Бога. Воно схоже на темноту і холод - слово, створене людиною щоб описати відсутність Бога. Бог не створював зла. Зло це не віра або любов, які існують як світло і тепло. Зло це результат відсутності в серці людини Божественної любові. Це на зразок холоду, який настає, коли немає тепла, або на зразок темноти, яка настає, коли немає світла.
Професор сів.
Ім'я молодого студента було - Альберт Ейнштейн.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

oremus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 97
З нами з: 11 вересня 2008, 20:02

Повідомлення oremus » 27 жовтня 2008, 22:46

Молодець.Чемна дитина.Файно. Ще щось підшукай нам. Це краще читати, аніж ...те , що читаємо. А читаємо і переймаємося на форумі брудом, бо бракує чистоти :cry:

Інквізитор
дописувач
дописувач
Повідомлень: 59
З нами з: 22 жовтня 2008, 12:04
Звідки: Перлина Поділля

Повідомлення Інквізитор » 29 жовтня 2008, 13:34

Клас! Просто бомба! Дякую. :Yahoo!: :Yahoo!:
Я є лиш чверть буття
Три чверті мене, то свобода
А те що бачиш ти не я
А двері крізь які немає входу
І коли щось я говорю, то не слова, а вітер
Я там де небо п'є зорю
Я вихід із всього на світі

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 01 листопада 2008, 12:39

Спеціально для oremusа: http://www.google.com.ua :D
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 01 листопада 2008, 23:35

Таке враження що Олюнька O:-) це божественний дух - ангел хоронитель всього форуму УГКЦ. (таке моє враження після прочитаних багатьох Ваших повідомлень на різні теми) Молодець.

Життя таке коротке поспішаймо творити добро (щоб менше місця залишилось для темноти (зла)).

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 02 листопада 2008, 17:38

Спеціально для ljubomyr_ps : http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1039 :lol:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 15 липня 2009, 09:11

Яке зло: філософське чи теологічне? У філософії зло - це лишень брак добра...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 15 липня 2009, 09:21

Яке зло: філософське чи теологічне? У філософії зло - це лишень брак добра...


А в теології тоді що?
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 15 липня 2009, 09:34

vitalko писав:

А в теології тоді що?


Зіпсоване добро, все, що відводить людину від Бога і заводить у глухий кут бездуховності; гріх, одним словом, якщо дивитися з позиції св. Писання. Імхо. :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 15 липня 2009, 09:45

А одне одному не суперечить.

Бог є любов, а отже і добро. Зло - все, що не таке як Бог, його протилежність, а отже протилежність до любові і добра, відповідно їх відсутність.

А протилежним воно стало внаслідок зіпсуття(між іншим за власним бажанням), такшо все гуд, імхо :)
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 15 липня 2009, 09:47

mykil писав:Зіпсоване добро, все, що відводить людину від Бога і заводить у глухий кут бездуховності; гріх, одним словом, якщо дивитися з позиції св. Писання. Імхо. :)


Напевно не зовсім правильно ототожнювати зло і гріх, швидше гріх є результатом зла. ІМХО
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 15 липня 2009, 09:51

Олюнька писав:Напевно не зовсім правильно ототожнювати зло і гріх, швидше гріх є результатом зла. ІМХО


А гріх хіба не моральне (й духовне) зло? http://www.christusimperat.org/uk/node/1664
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення viter » 15 липня 2009, 20:59

скоріше зло є результатом гріха. Через гріх зло прийшло у світ. А в тім, це настільки тонкі речі, що ми прсто можемо роздумувати, але без толку. Не все дано нам знати. :)
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 15 липня 2009, 21:32

viter писав:Не все дано нам знати. :)


Тобто існує теж таємниця зла?!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення viter » 16 липня 2009, 09:30

А як пояснити його походження? Знаємо, що вся біда почалася через гордість Люцифера. Але звідки то зло взялося в колишньому ангелі світла?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 16 липня 2009, 09:59

Просто можна розглядати зло як результат і зло як мотивацію.
Напевно Ейнштейн був правий, зло - чорна діра.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 16 липня 2009, 11:37

viter писав:А як пояснити його походження? Знаємо, що вся біда почалася через гордість Люцифера. Але звідки то зло взялося в колишньому ангелі світла?


від великого розуму, від прихильності Всевишнього народилась пиха й зарозумілість. Він знав, що було у Божому промислі... Коли він довідався про майбутнє призначення Діви Марії, як матері Божої і Цариці Небесної, коли він довідався, що вона розтопче змія... не витримав такої "несправедливолсті". Це у нас такі реколекції були... Бог знав, що Сатана повстане, так як і знав Ісус, що Юда його зрадить... АЛе завжди є вибір між добром і злом. Існує вільна неприсилувана воля... Це та велика довіра Бога до свого творіння.
Але як часто та межа між добром і злом є ефемерною... У ім"я всесвітнього блага чинилось зло.. Навіть приказка є - дорога до пекла викладена добрими справами, що свідчить - хочеш ніби дробре, а вийде біда і зло...

Хороша тема і дуже потрібна. Дякую, що її створили... :)

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 16 липня 2009, 11:57

від великого розуму, від прихильності Всевишнього народилась пиха й зарозумілість. Він знав, що було у Божому промислі...


А звідки він міг знати? Коли навіть ангели на небі не могли знати про прихід Ісуса на землю, його відкупительну місію, і те, як саме вона має здійснитися. Бо якби знав, то чи спокушав би його? Не думаю, що тут йому було щось відоме.
І наскільки я зрозумів з книги Одкровення, то диявол зі своїм військом був скинутий з неба ще до сотворення людини. А отже про людей, Богородицю взагалі тоді нічого не знав. Тоді можна зрозуміти чому спокушає усіх людей, бо якби він знав, що вибере людина, то спокушав би тільки тих, хто дасть себе спокусити

Якщо десь помиляюся поправте будь-ласка.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 16 липня 2009, 12:21

Якщо зберегти порівняння наведені в історії і перевести їх в історію Створення Світу. Спочатку була темрява (не сказано, що Бог створив темряву) і Бог сказав "хай буде світло".
Те саме з добром і злом. На всі створені речі Бог казав, що вони добрі. Тоді в Едемському саду посадив дерево ПІЗНАННЯ ДОБРА І ЗЛА.

П.С. Напевно тема з простої Балачки вже в Богослов'я перейшла. :wink:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 16 липня 2009, 12:24

в тому то й справа, що дуже розумним, вважав себе Божою десницею. Таку проповідь я чула і в підтвердження- є ікона,де Марія на кулі, розтоптує змію. Не міг пережити ідею створення людини і велич Матері Божої...

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 27 липня 2009, 10:53

Звичайно Бог не сотворив ангела з потенційним злом.

Цікаво прочитати деякі дописии Аквіната (De Malo) Люцифер хотів стати як Бог, що само по собі не є зло, але не властиве для нього (Люцифера), тобто він не може стати Богом, це для нього неможливе( для нікого це не можливе) от і зявилося зло.



Від мене : в усьому "вина" свобідної волі.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 04 серпня 2009, 13:50

"вільна воля"- великий Божий задум. Боже створіння завжди має вибір між добром і злом...

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 10 вересня 2009, 10:59

ВИГНАННЯ ДИЯВОЛА. XXI СТОЛІТТЯ
І в наш час є священики, котрі з дозволу єпископа погоджуються виконати місію гонителя нечистої сили.

У середні віки це дійство, як оповідають хроніки, практи­кувалося часто і масово. Але, вочевидь, не лише для очищення людських душ від диявольської скверни, а й для профілактики єретичного інакомислення. Тодішнє Христове воїнство, особливо жорстокі інквізитори, явно перегнуло палицю у протиборстві зі злими духами. Настільки, що реформатор Папа Пій IX наклав суворі обмеження на виконання цих процедур. Діють вони й понині. Сьогоднішній священик може взятися за цю нелегку справу лише на прохання, так би мовити, носія нечистої сили або когось із його близьких родичів і тільки з дозволу єпископа.

Ті, хто бачив увесь "технологічний цикл" вигнання диявола, стверджують, що видовище надто лоскоче нерви. До того ж далеко не кожна духовна особа зможе це зробити.

Уже знайомий читачам "УМ" отець Володимир Серемчук, парох церкви святої Великомучениці Параскеви в Болехові, за шістнадцять років своєї душпастирської практики провів з десяток таких "сеансів". Нагадаємо, нині-XXI століття.


-Тільки так. Якщо людина звертається по допомогу, то вона добровільно хоче позбутися напасті. Це вже плюс. Між іншим, вигнання диявола - непроста і виснажлива робота, що відбувається після Служби Божої. Бажаючі, особливо невіруючі, можуть бути присутні, щоб на власні очі побачити вибрики злої сили. З людиною, в яку вселився диявол, твориться щось страшне: то вона піднімається сантиметрів на п'ять над підлогою і починає крутитися, то їй вивертає долоні так, як не зможе зробити найвправніший фокусник, а тіло змореної роками бабусі стає гнучке, як у немовляти.


- Відповім так: якщо боїшся чи не впевнений у своїх силах -не берися, бо нечистий дух може вселитися в тебе. Мусиш сміло, як Божий воїн, боротися з дияволом. Опісля відчуваєш неймовірне фізичне виснаження, наче увесь день тяжко працював у полі або на будові.

Розповім такий випадок. Прийшла до мене жіночка з Долини. Вразив уже її дивний зовнішній вигляд: кожний локон волосся був зв'язаний клаптиком різнокольорової тканини-червоної, синьої, зеленої... Просила чимось зарадити, бо не мала спокою ні вдень, ні вночі. Снилися всілякі жахіття, у грудях ніби камінь тиснув (цей симптом відчувають майже всі "мічені дияволом"). Прочитав над нею молитву "Для несплячих і недужих" і відпустив з Богом.

Другого дня вона - знову на порозі. Сказала, що їй стало ще гірше. Тоді я зрозумів, що це за біда, і взявся за справу з усією серйозністю. Коли читав спеціальну молитву проти опанування людини нечистим духом, жіночка так кричала, що моя дружина, котра працювала на городі, почула і прибігла, бо подумала, що зі мною сталося щось зле. Люди, які були в церкві й побачили диявольський спротив, упали навхрест і почали молитися. Я поклав ту жінку на хреста, з боків поставив ще два хрести, роззувся, так учили мене "старі священики". Коли почав водити хрестами по тілу, вона зайшлася нестямним криком, аж посиніла. Як дійшов до горла-звідтіля вирвалося звіряче гарчання. Жінка знепритомніла. Покропив її свяченою водичкою, і вона здивовано розплющила очі. "Що це, - каже, - зі мною було? Нічого не пам'ятаю". Відтоді подібне ніколи з нею не траплялося.


- Чому ж, є конкретні докази існування і появи диявола в людській подобі. Ось один з них. У селі Рахиня Долинського району про нього добре пам'ятають. За рішенням тодішньої компартійної влади тут вирішили зруйнувати старовинну церковцю. Зрозуміло, що знайти охочих це робити - добровільно чи з примусу - було складним завданням. Побожні селяни нізащо не хотіли брати гріх на душу. Зрештою, виконавців знайшли. 3-поміж них - Михайло (прізвище з етичних міркувань не називатиму). Йому загрожувало три роки ув'язнення за крадіжку заводських деталей. Слідчий пообіцяв зам'яти справу в обмін на згоду попрацювати на ліквідації Рахинської церкви. Молодому чоловікові, котрий недавно одружився і мав маленького сина, запропонований компроміс видався прийнятним.

Перед виконанням "історичної місії" його та ще кількох завербованих чоловіків добре почастували горілкою, а пива давали, хто скільки хотів. Оковита взяла гору над страхом і совістю. Почали розбирати храм. На прохання і навіть прокльони рахинців увагу не звертали. До тями Михайла привели благальні слова старенької бабусі, яка просила хоч дзвіничку залишити: "Сину, спам'ятайся, ти ж хрещений; від мене можеш відвернутися, але від Бога не сховаєшся. Він усе видить. І тебе ж мама в якійсь церкві хрестила..."

Від почутого в нього наче просвітління настало і роздратування водночас - на слідчого, на себе і на весь світ. Вкрай знервований, Михайло кинув роботу, сів у власне авто і поїхав додому.

Що було далі, процитую за його записаними словами: "Тільки виїхав із села, як на схилі між Рахинею і залізничною колією, перед селом Новичка, невідомо звідки на дорозі з'явився кривоногий молодик у червоних штанях, червоній шапці з великим довгим кутасом і почав танцювати. Мені захотілося зігнати на ньому злість. Додавши газу, обігнав зухвальця і хотів швиденько вийти з машини, щоб його провчити. Та чомусь уперше заїло у дверцятах замок, і я ніяк не міг їх відкрити. А коли нарешті відкрив, то зловмисник зник безслідно - не було ніде: ні в льону, ні в рові, ні в кукурудзі. Спересердя я грубо вилаявся і сів у машину. Тільки вона набрала швидкість, як той кривоногий, у червоному одязі, знову вискочив на дорогу і почав танцювати. Я ще раз обігнав його і різко повернув, щоб перегородити дорогу. Від швидкості й різкого руху вбік машина перекинулася. Обірвався двигун, вирвалися дверцята, а я залишився живий і майже неушкоджений.

У розпачі вирішив, що порішу цього негідника і ніхто знати не буде. Однак він удруге наче крізь землю провалився. Але раптом хтось засміявся так голосно і різко, що я увесь здригнувся. Коли повернувся в той бік, звідки чувся сміх, то побачив, як, кружляючи по полю, нісся вихор, збираючи сміття на своєму шляху.

Мене огорнув страх: ось так диявол віддячив за службу. До мене дійшло, яким тяжким є гріх воювати з Богом. З того часу я кожного дня чекав Божої кари".


- Прикладів таких немало і в нашій окрузі. Той же Михайло відзначався міцним здоров'ям і великою фізичною силою, але через кілька років помер від хвороби серця. Остапові, котрий знищив храм у селі Вишків, лікарі згодом шість разів обрізали ноги. Зеньо з Осмолоди, який погодився розібрати в Підлютому резиденцію Митрополита Андрея Шептицького, збожеволів. Названими іменами перелік покараних не вичерпується.


-Для тих, хто вірить у Господа Бога і молиться, він не є небезпечним. Але бувають ситуації, коли, скажімо, дівчина хоче привабити хлопця і звертається до ворожбита. Де немає твердої віри, там шукають всілякі неправдиві сили і кличуть їх на допомогу.

Придивіться до книжкових розкладок. Майже скрізь ви побачите різноманітну окультну літературу - рекомендації, посібники, навчальні курси тощо. Ремесло мага стало загальнодоступним. Ось вам місцева ілюстрація. У селі Тисів глава сім'ї купив книжку "Чорна магія" і так начитався, що зумів викликати злого духа. А що з ним робити далі, не знав.

Пристрастився до алкоголю. Сім'я розпалася. Чоловік кудись виїхав, а нечисть причепилася до його доньки - заміжньої вагітної жінки. Народилася дитина з висолопленим язиком - страшно дивитися. Немовля почало задихатися. Ми тоді зі всією сім'єю поїхали в селище Перегінське до отця Василя Коваля. Він прочитав над дитиною молитву, і вона відразу одужала. А мама ще тривалий час мучилася. Довелося вже і кілька разів читати над нею молитву, дати освячений медальйончик і пшеницю. Слава Богу, диявол відступив.


- На моє переконання, ворожбитство тісно пов'язане з дияволом. Скажімо, зникає людина. Її рідні йдуть до ворожбита і просять дізнатися, жива вона чи ні. Той робить якісь маніпуляції і дає пораду. Мовляв, ідіть у такий-то ліс, знайдіть такого-то дуба і під ним лежить мертве тіло. Часто цей "прогноз" підтверджується. Хто його підказав? Тільки нечиста сила.

Отже, треба пам'ятати, що у світі існують дві потужні непримиренні сили - Господь Бог і диявол. Це як добро і зло, любов і ненависть, світло і тьма. Диявол опанував темрявою, той нечестивий дух намагається вселитися в людську подобу, страхом й улесливістю вибираючи прибічників, здебільшого нерозкаяних грішників і войовничих атеїстів.

Віруючу людину від сатанинського впливу завжди захистить молитва і освячений хрестик чи медальйон.


- Найперше дізнаюся, чи освячена оселя. Дехто думає, що для цього достатньо покропити хату свяченою водою. Ні, на кожній стіні треба намалювати єлеєм хрестик, покропити кожну кімнату, а потім обкадити ладаном. Ще освячують сіль і мак­вони як домашні обереги. Їх варто трохи посипати перед порогом, тобто там, де найбільше чарують. Перед воротами чи хвірткою, хто має обійстя. І сила чар розвіється.

Схожі випадки траплялися і в моїй практиці. Пригадується, 25 років тому в нас у Болехові повісився п'яний чоловік. Його донька виросла, вийшла заміж, але в сім'ї спокою не було: то посеред ночі чулися якісь крики, плачі, то несподівано падали тарілки. З настанням вечора всіх домочадців охоплював страх і заціпеніння. Хоч ця родина належала до іншої громади -православної, але висвятити хату попросили мене, греко-католицького священика. Потім приходила до мене їхня мама зі словами вдячності. Казала, що донька останнім часом перебувала на межі психічного потрясіння, за ніч спала хвилин 15-20. А після освячення проспала мало не дві доби, встала усміхнена. В оселю повернулися лад і спокій.

- З нашої розмови напрошується висновок про те, що злі сили можуть "інфікувати" людину поза її волею та бажанням.

- Переважно так і стається. Дуже вже багато в нас розвелося всіляких магів, чарівників, ворожбитів та їм подібних. Як один із запобіжних засобів я раджу своїм парафіянам інколи замовляти Службу Божу за ворогів. Так, саме за них. За Божу опіку, ласку Божу над їхніми сім'ями, над ними. Кажуть, допомагає.

Та найперше потрібно самому щиро молитися. У того, хто прихилився до Бога, завжди буде мир у душі й злагода з навколишнім світом.
Не бійтеся!


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 17 гостей