З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

З ким Католицька Церква скоріше осягне єдність?

З православними
23
72%
З протестантами
9
28%
 
Всього голосів: 32

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення о.Олег » 03 лютого 2010, 14:17

Христос Раждається!
Yuriy D писав:Ні отче Олег, в даному конкретному випадку мова йде не про Символ Віри, а про визнання Таїнств. Звичайно, православні вкладають в слова "Єдину Святу Соборну Апостольську Церкву" інший сенс ніж католики. Але я не хочу говорити від імені православних, лише як я розумію їхню позицію - прогресивна частина православних свідома того що, їх Церква не "єдіна спасаємая". А брак єдності думки в православних це так, це однозначно.

добре, що порозумілися у звязку між "визнанням Таїнств" і "спасаємістю". Це у кожному разі не та тема, що в ній я грішний готовий відстоювати те, що знаю і з історії "прогресивних", і з реального стану, і з Богословія (в послідовності якого така "прогресивність" можлива лише як виняткова воля Єпископа) - мабуть тому, що хотів би, щоб було саме так, як Ви стверджуете. От лише...
добре :oops: - подискутую на цю тему, якщо виявлю, що таке позитивне і похвальне Ваше бачення Православія може зашкодити Христовій Церкві.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

svjat
початківець
початківець
Повідомлень: 48
З нами з: 27 вересня 2005, 10:55
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення svjat » 04 лютого 2010, 12:51

о.Олег писав: чи визнає РПЦ таїнства УГКЦ?
ні. Включно з Таїнством Хрещення. І це логічно-послідовно з їхнього вчення про Церкву (еклезіології): Таїнства є елементами Спасння - поза Церквою нема Спасіння - Церквою є Православіє.

Славімо Його!
Отче Олег, тут напевно/на жаль не можна дати однозначної відповіді "так" чи "ні" %) І це провина самих православних. Очевидно, що на теоретичному/богословському рівні Таїнства визнаються.


цікаво, що якраз з богословської точки зору визнання Таїнств КЦ православними не є виправданим. І це саме однозначно. Лише єпископ для "упорядкування дому" (ейкойномія) може робити винятки і прийняти Хрещення католиків як дійсне, але це, хоч і часто застосовується - виняток і, навіть при умові, що один православний єпископ визнав хрещення католика, це ще не означає, що інший вчинить подібно (є історичні і сучасні приклади такого стану речей - навіть про щось подібне вже писав). Ігумен хоч і говорить від імені своєї Церкви - скоріше політик-екуменіст, аніж богослов. Або назвіть богословську причину, відповідно до якої православні можуть вважати дійсним Таїнство, вчинене не у Церкві (якою вважають православні себе)
Ще одна важлива річ: "батюшки" (якщо ви коректно пишите, тобто - священики) не мають влади визнавати/не - це лише пишу про єпископів


З богословської точки визнання таїнств КЦ Руська Церква виправдовує так:

"1.15. Православная Церковь устами святых отцов утверждает, что спасение может быть обретено лишь в Церкви Христовой. Но в то же время общины, отпавшие от единства с Православием, никогда не рассматривались как полностью лишенные благодати Божией. Разрыв церковного общения неизбежно приводит к повреждению благодатной жизни, но не всегда к полному ее исчезновению в отделившихся общинах. Именно с этим связана практика приема в Православную Церковь приходящих из инославных сообществ не только через Таинство Крещения. Несмотря на разрыв единения, остается некое неполное общение, служащее залогом возможности возвращения к единству в Церкви, в кафолическую полноту и единство...

1.17. Существование различных чиноприемов (через Крещение, через Миропомазание, через Покаяние) показывает, что Православная Церковь подходит к инославным конфессиям дифференцированно. Критерием является степень сохранности веры и строя Церкви и норм духовной христианской жизни. Но, устанавливая различные чиноприемы, Православная Церковь не выносит суда о мере сохранности или поврежденности благодатной жизни в инославии, считая это тайной Промысла и суда Божия...

Диалог с Римско-Католической Церковью строился и должен строиться в будущем с учетом того основополагающего факта, что она является Церковью, в которой сохраняется апостольское преемство рукоположений." Основные принципы отношения к инославию Русской Православной Церкви http://www.mospat.ru/ru/documents/attit ... rthodox/i/

І це позиція не якогось одного єпископа політика-екуменіста з РПЦ а соборна позиція РПЦ. Хоч в цьому тексті ви і не знайдете прямої фрази щодо визнання таїнств КЦ, але офіційне тлумачення цих положень по відношенню до КЦ таке як навів Іларіон Алфєєв. Тому саме перехрещення католиків є винятком, а не навпаки.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення о.Олег » 04 лютого 2010, 13:57

Христос Раждається!
svjat писав:З богословської точки визнання таїнств КЦ Руська Церква виправдовує так:
І це позиція не якогось одного єпископа політика-екуменіста з РПЦ а соборна позиція РПЦ. Хоч в цьому тексті ви і не знайдете прямої фрази щодо визнання таїнств КЦ, але офіційне тлумачення цих положень по відношенню до КЦ таке як навів Іларіон Алфєєв. Тому саме перехрещення католиків є винятком, а не навпаки.

гарно, якщо так. Але (говорите з практиком) у всіх відомих мені грішному випадках переходу греко-католиків у РПЦ їх перехрещували... Окрім цього, вже подавав десь тут інформацію про договір (після IIВатиканського Собору) між РПЦ і КЦ, за яким передбачалась можливість Причастя/Сповіді католицькими священиками - православних (якщо свого немає поблизу, а потреба нагальна), який не було сприйнято рештою Православія саме через невизнання Таїнств КЦ. Тобто питання ще й в тому, чи признане в РПЦ Таїнство КЦ буде визнане іншими православними (є цікавий історичний випадок з відомим англіканином, описаний В.Соловйовим, сьгоднішні ж керівники РПЦ оголошені повинними в "єресі екуменізму" як з боку інших православних, так і з боку своїх же ієрархів...). Тобто - все не так просто, як виглядає, прочитавши документ і таке ставлення на практиці - виняток і "ейкойномія" :(
Хоча богословська думка перегукується з Католицькою і викладена добре/конструктивно, погоджуюсь
дякую за сайт :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re:

Повідомлення о.Олег » 08 лютого 2010, 16:17

Христос Раждається!
svjat писав: Ось бачення майбутньої католицької еклезіології http://www.religion.in.ua/main/analitic ... -chii.html

так де ж тут щось з того, що відрізняє католицьку еклезіологію від православної?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення Yuriy D » 10 лютого 2010, 09:39

Блаженнійший Любомир Гузар про єдність з православними:
Дивіться: Ісус Христос створив єдину церкву. Ми всі кажемо: вірую в єдину, святу, соборну і апостольську церкву. Через наші людські немочі, через наш гріх ми поділилися на безліч різних частин: є католики, є православні, є протестанти – всі вони християни... Остаточний ідеал – у тому, аби ми усі повернулися до первісної єдності. Ця єдність не мусить бути одноманітністю. Ми розійшлися між собою: хтось ближче, хтось далі. Ми є дуже близькими з православними, і досить далекими – з протестантами, хоча і з ними спілкуємось на підставі хоча б того, що читаємо одну й ту саму Біблію і хочемо поводитися одне з одним як брати. Тим паче, ми є близькими з українськими православними – маємо спільне хрещення з часів святого Володимира. Шлях до єдності не є легким – різні нарости ускладнюють нам просування впродовж століть. Є різні стереотипи, які нам накинули, але це можна подолати при наявності доброї волі. Ми, власне, не є чотирма окремими церквами, ми є чотирма гілками однієї церкви. Як виглядатиме наново об’єднана церква? Напевно, що не так, як за часів Володимира, але ми ще не знаємо, як вона виглядатиме, ми тільки мріємо, щоб вона була єдиною. Якісь розв’язки ми знайдемо...

http://www.glavred.info/archive/2010/02 ... 157-3.html

Аватар користувача
wolf
початківець
початківець
Повідомлень: 34
З нами з: 03 лютого 2006, 08:57

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення wolf » 10 лютого 2010, 09:58

А де варіант: єдності не буде?
Open Your mind - Use Open Source!

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення Borrgdan » 10 лютого 2010, 10:18

Кожна Церква повинна "почистити" своє власне вчення, а не вчення опонента. Тоді вони прийдуть до одного. Але робити це добровільно ніхто не збирається, поки "біда не заставить".

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення Yuriy D » 10 лютого 2010, 10:45

wolf писав:А де варіант: єдності не буде?

В даному випадку мова йде за створення Української Помісної Церкви. А вона буде: раніше чи пізніше, але буде. :)
Варіант "єдності не буде" не розглядається, тому що це не Євангельське бачення подій.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення о.Олег » 10 лютого 2010, 13:53

Yuriy D писав:
wolf писав:А де варіант: єдності не буде?

В даному випадку мова йде за створення Української Помісної Церкви. А вона буде: раніше чи пізніше, але буде. :)
Варіант "єдності не буде" не розглядається, тому що це не Євангельське бачення подій.

Євангельське бачення: єдність Церкви є, її не може не бути
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення о.Олег » 12 лютого 2010, 15:52

о.Олег писав:Євангельське бачення: єдність Церкви є, її не може не бути

а тут Синодальне Послання про те, що має на увазі УГКЦ, коли говорить про єдність християн Володимирового Хрещення http://www.soborcerkiew.net/artykuly.ht ... ta-zertwa-

(Синодальне Послання 5, але краще читати у контексті 1, 2, 3, 4)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення romanm » 12 лютого 2010, 23:03

Прошу звернутиувагу і пояснити на рахунок єдності Церкви і також Помісної Української Церкви. Якщо ми говоримо, то повинні мати наувазі що терміни, які ми вживаємо, є дляусіх дописувачів одинаковими.
Висловлю свої деякі думки:

1. Єдність Церкви, як на мене, не значить, єдність всіх і вся. Такого не буде, це говорить саме Евангеліє ( куколь, чи буде віра і т.д.). Є!!!!!! єдина Церква, яка є наслідницею Христового вчення в ПОВНІЙ мірі.

Слідуючий пункт, витікає з першого:
2. Якщо чесно, не розумію мови про помісну Українську Церкву :no: про патріархат , ще можу, але не про помістність(тут я підрозуміваю православне поняття цього = саміпо собі). Тому, що зараз ми є в великій і повній мірі помісними, Рим вмішується тільки в краніх випадках, думаю. Отож, ми є католики в українській частині, тобто виражаємо Християнство через свою українскість, але це не повинно стояти на ПЕРШОМУ місці! А , моє враження, що ми всіма силами намагаємося сотворити ще раз людину( розмови про якісь ефімерні об єднання церков),імхо повинні думати про буття християнами а не про політику, яка немає майбутнього.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення о.Олег » 14 лютого 2010, 15:11

Слава Ісусу Христу!
romanm писав:Прошу звернутиувагу і пояснити на рахунок єдності Церкви і також Помісної Української Церкви. Якщо ми говоримо, то повинні мати наувазі що терміни, які ми вживаємо, є дляусіх дописувачів одинаковими.
Висловлю свої деякі думки:
1. Єдність Церкви, як на мене, не значить, єдність всіх і вся. Такого не буде, це говорить саме Евангеліє ( куколь, чи буде віра і т.д.). Є!!!!!! єдина Церква, яка є наслідницею Христового вчення в ПОВНІЙ мірі.
Слідуючий пункт, витікає з першого:
2. Якщо чесно, не розумію мови про помісну Українську Церкву :no: про патріархат , ще можу, але не про помістність(тут я підрозуміваю православне поняття цього = саміпо собі). Тому, що зараз ми є в великій і повній мірі помісними, Рим вмішується тільки в краніх випадках, думаю. Отож, ми є католики в українській частині, тобто виражаємо Християнство через свою українскість, але це не повинно стояти на ПЕРШОМУ місці! А , моє враження, що ми всіма силами намагаємося сотворити ще раз людину( розмови про якісь ефімерні об єднання церков),імхо повинні думати про буття християнами а не про політику, яка немає майбутнього.

У пропонованому до уваги Синодальному Посланні акцентується на тому, що в основі молитви/праці УГКЦ за об`єднання усіх конфесій в Українському Патріархаті стоїть єдність зі Святим Престолом у Римі. Звичайно, що важко надіятись на всезагальне порозуміння між гілками українського Християнства, пане Романе, от лише думаю, що така праця якраз і має свою гідність у тому, що пропонує нам бути християнами, відмовившись від чвар давно померших політиків. Політика (а, погляньмо в історію Схизми) дійсно не має права мати продовжувачів серед тих, хто хоче провадити життя християнина. А що ми маємо на сьогодні? Сучасний християнин здетермінований стосунками чужих (часто - вже навіть не існуючих) держав, що у намаганні використати Церкву Христову для своїх вигод, свідомо чи несвідомо використовували непорозуміння термінологій та різноманіття обрядів чи звичаїв для нарікання одне одного єретиками... Як нам "думати про буття християнами", коли живемо в полоні чужих політичних ідей "другого риму", "третього - четвертому не бувати"? :(
Думаю/надіюся, що пропоноване Синодом має майбутнє. У кожному разі - потрібне не лише для українського християнства, а і для усієї Христової Церкви.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення Yuriy D » 14 лютого 2010, 16:08

romanm писав:1. Єдність Церкви, як на мене, не значить, єдність всіх і вся. Такого не буде, це говорить саме Евангеліє ( куколь, чи буде віра і т.д.). Є!!!!!! єдина Церква, яка є наслідницею Христового вчення в ПОВНІЙ мірі.

А з чого ви взяли що мова йде про "єдність всіх і вся"? Я переглянув кілька останніх сторінок теми і ніде не побачив закликів типу "релігії всєго міра обєдіняйтесь" :crazy: ??
Наскільки я знаю екуменічний діалог не ведеться ні з мусульманами ні з буддистами :D Об'єднання стосується лише християн (в першу чергу православних і католиків а потім інших). Тим більше про Помісну Церкву - ІМХО об'єднання церков Київської традиції скоріше можливе ніж католиків і православних.

romanm писав: Слідуючий пункт, витікає з першого:
2. Якщо чесно, не розумію мови про помісну Українську Церкву :no: про патріархат , ще можу, але не про помістність(тут я підрозуміваю православне поняття цього = саміпо собі). Тому, що зараз ми є в великій і повній мірі помісними, Рим вмішується тільки в краніх випадках, думаю. Отож, ми є католики в українській частині, тобто виражаємо Християнство через свою українскість, але це не повинно стояти на ПЕРШОМУ місці! А , моє враження, що ми всіма силами намагаємося сотворити ще раз людину( розмови про якісь ефімерні об єднання церков),імхо повинні думати про буття християнами а не про політику, яка немає майбутнього.

Цікаво получається: помістність для вас "православне поняття" а патріархат - ні?? Патріархат в значенні форми церковного устрою/управління на певній території на сьогодні якраз більше присутнє в Православній Церкві.
Помісна церква є цілком природна річ для Східних Церков, до яких нмд належить і УГКЦ.

svjat
початківець
початківець
Повідомлень: 48
З нами з: 27 вересня 2005, 10:55
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Re:

Повідомлення svjat » 15 лютого 2010, 13:26

о.Олег писав:
svjat написав:
Ну еклезіологія розвивається через взаємодію Сходу і Заходу. І богослови, які беруть участь в католицько-праволавних переговорах стоять в авангарді цього розвитку. З часом ці напрацювання можуть стати офіційними документами КЦ.
Ось бачення майбутньої католицької еклезіології http://www.religion.in.ua/main/analitic ... -chii.html

думаю - це бачення майбутньої православної еклезіології
або: що пов`язує (окрім назви) наведене з католицизмом?

так де ж тут щось з того, що відрізняє католицьку еклезіологію від православної?

а там йдеться про вироблення спільної еклезіології через взаємодоповнення:

"Представьте себе, что все препятствия на пути к полноте общения преодолены, и полное общение, включая евхаристическое, восстановлено.
...Полное общение с православными повлекло бы за собой пересмотр католиками пределов полномочий Папы. Полное общение гарантирует сдержки и противовесы папской власти, существовавшие в течение некоторого времени в Церкви первого тысячелетия. Хотя для достижения взаимоприемлемого понимания папских полномочий еще предстоит потрудиться, в ситуации полноты общения Папа уже не сможет действовать односторонне или употреблять свою власть для отмены постановлений соборов.
....Полное общение позволит православным преодолеть дух отчуждения не только с Римом, но и друг с другом. Общение с католиками станет прямым вызовом духу ограниченного национализма, часто наблюдаемого в церквах Востока. Общение с Римом будет стимулировать восточных христиан выйти из своих этнических анклавов и поможет им лучше понять, что подчинение Евангелия националистической повестке дня есть предательство Евангелия. Говоря конкретнее, при полном общении, многочисленные юрисдикционные споры между православными патриархами могли бы в принципе решаться через восстановление древнего обычая передачи таких вопросов на рассмотрение Рима. Важно, чтобы папа не использовал восточные споры как повод для расширения полномочий Святого Престола, каким бы соблазнительным это ни казалось, а скорее способствовать восстановлению единства в братской любви."
Востаннє редагувалось 16 лютого 2010, 15:38 користувачем svjat, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Re:

Повідомлення о.Олег » 15 лютого 2010, 15:19

Слава Ісусу Христу!
svjat писав:а там йдеться про вироблення спільної еклезіології через взаємодоповнення: ...

так я грішний прочитав ще тоді і, окрім того, що Православіє приймає Папу в спілкування, далі не бачу "взаємодоповнення", а бачу повну відміну папства (Католицької Еклезіології) з вигодами для функціонування Православія. В чому Ви вбачаєте доповнення до Еклезіології ПЦ після такого прогнозованого об`єднання?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

svjat
початківець
початківець
Повідомлень: 48
З нами з: 27 вересня 2005, 10:55
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Re:

Повідомлення svjat » 16 лютого 2010, 15:36

о.Олег писав:так я грішний прочитав ще тоді і, окрім того, що Православіє приймає Папу в спілкування, далі не бачу "взаємодоповнення", а бачу повну відміну папства (Католицької Еклезіології) з вигодами для функціонування Православія.

о.Олег, де ж ви побачили повну відміну папства?
В чому Ви вбачаєте доповнення до Еклезіології ПЦ після такого прогнозованого об`єднання?

В тому ж самому що і автор статті. "Говоря конкретнее, при полном общении, многочисленные юрисдикционные споры между православными патриархами могли бы в принципе решаться через восстановление древнего обычая передачи таких вопросов на рассмотрение Рима."

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Re:

Повідомлення romanm » 16 лютого 2010, 15:53

Православіє ніколи не прийме Папства. Бо всі ті вислови : перший серед рівних, рівний серед перших(щодо Папи), в католицькій еклезіології немають ніякої бази. Навіть самі православні не можуть пояснити, що це таке. Папа буде ділити територію між православними, коли будуть сперечатися між собою? Цікава постановка:)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Re:

Повідомлення о.Олег » 17 лютого 2010, 06:44

Слава Ісусу Христу!
тобто ми тепер обоє розуміємо, що, пане Свят, Ваше твердження: "Ось бачення майбутньої католицької еклезіології" є настоюванням на тому, що католики мають перейняти сучасну еклезіологію православних?
Стосовно ж того, що Патріархи приймали, то це вже інше питання і відразу зазначу, що проблемне у самій постановці, адже навіть якщо заперечується кимось поважним Божа Правда, це не значить, що ми мали б від неї відмовитись і перейняти хибне вчення. Однак Ви не праві - приймали Патріархи і слово Папи було визначальним і у питаннях віри та моралі, і в адміністративних. Отакі у Церкви "древние обычаи".
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

svjat
початківець
початківець
Повідомлень: 48
З нами з: 27 вересня 2005, 10:55
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Re:

Повідомлення svjat » 17 лютого 2010, 15:15

о.Олег писав:повернення Православія до цієї древньої традиції (насправді маємо багато прикладів, коли Папа діє саме так, або коли схід покликається на його владу вирішити - мабуть треба буде відкрити тему, де наводити цитати)

Підтримую щодо відкриття теми. Цікаво буде проаналізувати такі приклади і чи вони сприймались християнським Сходом як традиція.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Re:

Повідомлення о.Олег » 18 лютого 2010, 15:06

браття - спробуйте відкрити гілочку.
добра тема. нелегка і важлива. спробую долучитися
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

svjat
початківець
початківець
Повідомлень: 48
З нами з: 27 вересня 2005, 10:55
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення svjat » 18 лютого 2010, 16:34

о.Олег писав:браття - спробуйте відкрити гілочку.
добра тема. нелегка і важлива. спробую долучитися

Відкрив відповідну гілочку viewtopic.php?f=9&t=1683&p=17814#p17814

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення Вова » 02 квітня 2010, 20:40

viter писав:Чому протистантів, які усі відкинули Христову науку називають християнами? Як таке може бути?

viter писав:Але як можна вірити в Христа, відкидаючи при цьому Його науку, волю?


А звідки ви взяли що протестанти відкинули християнську науку. Якщо протестанти наоборотна хочуть мати повноціну науку яку мала першоапостольська церква.

viter писав: В жодній протистанській церкві нема Євхаристії і не може бути. Нема там життя, значить є смерть. Яке може бути об'єднання зі смертю? Тільки якщо навернуться та повернуться до Католицької Церкви то зможуть жити. Як би це жорстоко це не звучало.


А ви колись були у протестанських церквах, що так говорите, у нас кожного місяця є Спомин смерті Ісуса Христа, де приймають Тіло і Кров І.Х. , і як можна це не робити якщо так є записано у Єванглії. Ви немає достовірних фактів про протестантів.
Востаннє редагувалось 02 квітня 2010, 21:39 користувачем Вова, всього редагувалось 1 раз.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення viter » 02 квітня 2010, 21:26

Вова писав:А ви колись були у протестанських церквах, що так говорите, у нас кожного місяця є Спомин смерті Ісуса Христа, де приймають Тіло і Кров І.Х. , і як можна це не робити якщо так є записано у Єванглії. Ви немає достовірних фактів про протестантів.

А можна трохи більше про те як ви (протестанти) приймаєте св. Євхаристію?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення Вова » 02 квітня 2010, 22:14

viter писав:
Вова писав:А ви колись були у протестанських церквах, що так говорите, у нас кожного місяця є Спомин смерті Ісуса Христа, де приймають Тіло і Кров І.Х. , і як можна це не робити якщо так є записано у Єванглії. Ви немає достовірних фактів про протестантів.

А можна трохи більше про те як ви (протестанти) приймаєте св. Євхаристію?


Раз у місяць віділяється окреме служіння де згадуємо страждання і смерть І.Х.
Вiд Луки 22:18 Кажу ж вам, що віднині не питиму Я від оцього плоду виноградного, доки Божеє Царство не прийде.
19 Узявши ж хліб і вчинивши подяку, поламав і дав їм, проказуючи: Це тіло Моє, що за вас віддається. Це
чиніть на спомин про Мене!
20 По вечері так само ж і чашу, говорячи: Оця чаша Новий Заповіт у Моїй крові, що за вас проливається.

Все як послідовно написано так і робимо.

Я думаю різниця є тільки одна. Апостол Павло говорить що до спомену треба бути готовим, а спомен сам по собі не причищає. І тому як для мене говорити "причастя" це не біблійний підхід , бо хто буде не гідно приймати Тіло і Кров той отримує від Бога осуд і через те можуть люди хворіти, приймуть Боже покарання. Тому перед тим як приймати треба перевірити своє серце, чи я готовий, совість підкаже.
1-е до коринтян 11:26 Бо кожного разу, як будете їсти цей хліб та чашу цю пити, смерть Господню звіщаєте, аж доки Він прийде. 27 Тому то, хто їстиме хліб цей чи питиме чашу Господню негідно, буде винний супроти тіла та крови Господньої! 28 Нехай же людина випробовує себе, і так нехай хліб їсть і з чаші хай п'є. 29 Бо хто їсть і п'є негідно, не розважаючи про тіло, той суд собі їсть і п'є! 30 Через це поміж вами багато недужих та хворих, і багато-хто заснули.

Особисто для мене, я згадую що за мене Помер Христос, постраждав своїм тілом, і пролив за мене кров.

1-е Петра 1:18 І знайте, що не тлінним сріблом або золотом відкуплені ви були від марного вашого життя, що передане вам від батьків, 19 але дорогоцінною кров'ю Христа, як непорочного й чистого Ягняти, 20 що призначений був іще перед закладинами світу, але був з'явлений вам за останнього часу. 21 Через Нього ви віруєте в Бога, що з мертвих Його воскресив та дав славу Йому, щоб була ваша віра й надія на Бога.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення viter » 03 квітня 2010, 09:43

Не обманюйте себе. Тільки на св. Літургії на заклик священика хліб стає Тілом Христовим, а вино - Його Кров'ю. Тому не маючи правно висвячених ні священиків, ні єпископів (бо відійшли від Церкви) ви споживаєте звичайний хліб і звичайне вино. Немає в вас Євхаристії. Не обманюйте себе. Ви весь час, щоб підтвердити свої слова, посилаєтеся на Святе Письмо. Це дуже добре. Але подивіться скільки багато є протестантських церков та сект і кожна з них претендує на свою істинність також посилаючись на Святе Письмо. То де ж правда? Істина тільки одна. Подумайте!
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення Вова » 03 квітня 2010, 11:01

viter писав:Не обманюйте себе. Тільки на св. Літургії на заклик священика хліб стає Тілом Христовим, а вино - Його Кров'ю. Тому не маючи правно висвячених ні священиків, ні єпископів (бо відійшли від Церкви) ви споживаєте звичайний хліб і звичайне вино. Немає в вас Євхаристії. Не обманюйте себе. Ви весь час, щоб підтвердити свої слова, посилаєтеся на Святе Письмо. Це дуже добре. Але подивіться скільки багато є протестантських церков та сект і кожна з них претендує на свою істинність також посилаючись на Святе Письмо. То де ж правда? Істина тільки одна. Подумайте!

Получайся вам пожна критукувати, а мені зразу попередження винесуть.
Ви пишете про Трійцю, а мені попередження дають.
Не рівні права.
Вам можна говорити що я сектант, а мені не можна говорити що у вас теж є відхилення від істоного і правдивого вчення І.Х.
Тому ви залишайтися при своїй думці, я вас ні в чому не переконую. Бо ви зараз мене на гостре лезе тягнете, щоб я говорив.

От істина ця є у Єванглії, треба її читати, а не наполиці тримати і думати що колективно Бог спасає. І одне знайте Бог не буде питатися у вічності ти був католиком чи православним чи протестантом, а буде приблизно так:

Вiд Матвiя 7:13 Увіходьте тісними ворітьми, бо просторі ворота й широка дорога, що веде до погибелі, і нею багато-хто ходять. 14 Бо тісні ті ворота, і вузька та дорога, що веде до життя, і мало таких, що знаходять її!
15 Стережіться фальшивих пророків, що приходять до вас ув одежі овечій, а всередині хижі вовки. 16 По їхніх плодах ви пізнаєте їх. Бо хіба ж виноград на тернині збирають, або фіґи із будяків? 17 Так ото родить добрі плоди кожне дерево добре, а дерево зле плоди родить лихі. 18 Не може родить добре дерево плоду лихого, ані дерево зле плодів добрих родити. 19 Усяке ж дерево, що доброго плоду не родить, зрубується та в огонь укидається. 20 Ото ж бо, по їхніх плодах ви пізнаєте їх!
21 Не кожен, хто каже до Мене: Господи, Господи! увійде в Царство Небесне, але той, хто виконує волю Мого Отця, що на небі. 22 Багато-хто скажуть Мені того дня: Господи, Господи, хіба ми не Ім'ям Твоїм пророкували, хіба не Ім'ям Твоїм демонів ми виганяли, або не Ім'ям Твоїм чуда великі творили? 23 І їм оголошу Я тоді: Я ніколи не знав вас... Відійдіть від Мене, хто чинить беззаконня!
24 Отож, кожен, хто слухає цих Моїх слів і виконує їх, подібний до чоловіка розумного, що свій дім збудував на камені. 25 І линула злива, і розлилися річки, і буря знялася, і на дім отой кинулась, та не впав, бо на камені був він заснований. 26 А кожен, хто слухає цих Моїх слів, та їх не виконує, подібний до чоловіка того необачного, що свій дім збудував на піску. 27 І линула злива, і розлилися річки, і буря знялася й на дім отой кинулась, і він упав. І велика була та руїна його!

І є дуже багато місць із Єванглії похожиш, якщо будете мати бажання я напишу. І я вам не говорю залишати католицьку церкву і ви мені цього не радьте щоб я залишав протестанську.

І ви правду підмітили щоб не обманюватися, але ви не так розумієте це обманювання. Гал.6:7 Не обманюйтеся, Бог осміяний бути не може. Бо що тільки людина посіє, те саме й пожне! Наше земне життя це сіяння, а у вічності будем жати згідно токо що ви виростили.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення Вова » 03 квітня 2010, 11:19

viter писав:Але подивіться скільки багато є протестантських церков та сект і кожна з них претендує на свою істинність також посилаючись на Святе Письмо. То де ж правда? Істина тільки одна. Подумайте!

Не замітив цього допису.
Як так можна помилятися. Покажіть хто із протестантських церков говорить що вона одна правдива Церква, я таких не знаю, можливо із сект там таке хтось говорить. Навіть так званому секто ведені є такий вислів одна із ознак секти є що вона і тільки вона є правильна і істина церква.
Ви що не замітили хто так говорить? Католицька говорить що вона, а Православна що вона. Протестанти так не говорять, можливо хтось десь ляпне, але це не загально прийнята думка. От я і через це говорю не можна звертатися до всяких там людських мудрих пунктів, як визначити секту, бо всі підпадають під ці пункт, тільки по одній Біблії можна істино о приділити чи церква жива чи мертва, я уже не говорю про педофілію, знаєте як можна тим зловживати ????. Отож, не привльний у вас підхід до ІСТИНИ ... у кожній церкві є "Юда", по ділам треба дивитися парафіян, а не по назві і не по одному парафіянину, а по загальних ділах і плодах церкви.

Тільки не подумайте щось погане, а про тверезий підхід до ІСТИНИ, а не називати один одного сектантами. Дякую якщо ви правильно мене зрозуміли.


Жертвой Иисуса Христа ты спасен от огня,
Ранами Иисуса Христа ты исцелён нет сомнения,
Кровью Иисуса Христа ты омыт от греха,
Через смерть Иисуса Христа тебе дана жизнь вечная!
ХРИСТОС умер за тебя и ВОСКРЕС для тебя!
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення viter » 03 квітня 2010, 13:48

Вова писав:Як так можна помилятися. Покажіть хто із протестантських церков говорить що вона одна правдива Церква, я таких не знаю, можливо із сект там таке хтось говорить. Навіть так званому секто ведені є такий вислів одна із ознак секти є що вона і тільки вона є правильна і істина церква.
Ви що не замітили хто так говорить? Католицька говорить що вона, а Православна що вона. Протестанти так не говорять, можливо хтось десь ляпне, але це не загально прийнята думка.

Яка мета Вашої участі у цьому форумі? Чому Ви тут, якщо вчення Католицької Церкви для Вас неправдиве?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення Вова » 03 квітня 2010, 15:59

viter писав: Яка мета Вашої участі у цьому форумі? Чому Ви тут, якщо вчення Католицької Церкви для Вас неправдиве?

Уже почалося, я не пишу там де сугубо ваші внутрішні рубрики, бо в них не розуміюся, мене цікавлять християнські доктрини, розуміння інших людей і так дальше. А вас що не цікавить? якщо ні, то це ваші розуміння.
І ви напевно забулися як рубрика називається, таких як я мало є з протестантів є що хочуть об’єднання всіх християн, але поспілкуюся з вами можу їх зрозуміти, ви відбиваєте бажання, та й у мене воно пропаде. Ви зразу в душу лізити. І напевно це те ж не реально мати єдність з вами ні духовно ні тілесно, бо ви всіх напевно сектами рахуєте хто не католик?
Я так зрозумів що ви тільки хочете приєднання, а не єднання? Різницю відчуваєте?

P.S. А ви чому тут? ( крім того що ви католик)
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення viter » 03 квітня 2010, 17:35

Шановний Вова, пробачте мені якщо образив Вас.

Вова писав: Я так зрозумів що ви тільки хочете приєднання, а не єднання? Різницю відчуваєте?

Цікаво як Ви бачите це єднання?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей