З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

З ким Католицька Церква скоріше осягне єдність?

З православними
23
72%
З протестантами
9
28%
 
Всього голосів: 32

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення Вова » 03 квітня 2010, 18:38

viter писав:Шановний Вова, пробачте мені якщо образив Вас.

Вова писав: Я так зрозумів що ви тільки хочете приєднання, а не єднання? Різницю відчуваєте?

Цікаво як Ви бачите це єднання?


Якщо чесно то не знаю, як це можливо. Та як для мене це не можливо знов зробити одну Церкву. І як це зробити щоб всі називалися одними словом ХРИСТИЯНИН!!!!!!!! ....в Антіохії найперш християнами названо учнів. (Дiї.11:26)
Покрайні мірі не сваритися, не битися, не обзивати хто є хто.
Для мене поки що хватає просто спілкування, мене цікавлять доктрини як кожна конфесія дивиться на одне і те саме питання. І робити висновки самому.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення viter » 03 квітня 2010, 18:59

А тим часом Тіло Христове - Церква залишається розірваним на шматки. Так, особисто я за приєднання, бо об'єднання, на мою думку, не можливе. Але наголошую - це моя приватна думка. Я хотів би щоб всі, хто називає себе християнами, повернулися в лоно Католицької Церкви, бо тільки одну Церкву створив Христос і то на Петрі. І протестантам, для котрих найвищим авторитетом є Святе Письмо, кажу, що абсолютно ніщо в науці Католицької Церкви не суперечить Святому Письму.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення Вова » 03 квітня 2010, 20:02

viter писав: І протестантам, для котрих найвищим авторитетом є Святе Письмо, кажу, що абсолютно ніщо в науці Католицької Церкви не суперечить Святому Письму.

Ви йдете дуже глибоко знов на лезо, як би не було причини то б ніхто з відтам не пішов? Чому Лютера вигнали з католицької церкви, не задумувалися, я розумію що все тепер можна видумати про нього. Думаєте через свою примху він пішов, ні. Можливо через відступництво від перша апостольського вчення. Ви читали історію церкви? Які гріх папи робили, хто кардиналами були , індульгенції , христові походи, а скільки убили протестантів і багато іншого грубого.
Де це все у Біблії прочитали щоб так робити??? Спочатку християни самі були гонимі чотири ст. , а потім стали державною релігією самі почали гонити.
Ви забуваєтеся не на Петрі потрібно строяти свою віру, а на Голові Церкви, а голова Ісус Христос:
1-е до коринтян 3:4 Бо коли хто каже: Я ж Павлів, а інший: Я Аполлосів, то чи ж ви не тілесні? 5 Бо хто ж Аполлос? Або хто то Павло? Вони тільки служителі, що ви ввірували через них, і то скільки кому дав Господь. 6 Я посадив, Аполлос поливав, Бог же зростив, 7 тому ані той, хто садить, ані хто поливає, є щось, але Бог, що родить! 8 І хто садить, і хто поливає одне, і кожен одержить свою нагороду за працею своєю! 9 Бо ми співробітники Божі, а ви Боже поле, Божа будівля.
11 Ніхто бо не може покласти іншої основи, окрім покладеної, а вона Ісус Христос.
Кол.1:18 І Він Голова тіла, Церкви. Він початок, первороджений з мертвих, щоб у всьому Він мав першенство.
До ефесян 5 23….як і Христос Голова Церкви, Сам Спаситель тіла! 24 І як кориться Церква Христові, так і дружини своїм чоловікам у всьому. 25 Чоловіки, любіть своїх дружин, як і Христос полюбив Церкву, і віддав за неї Себе, 26 щоб її освятити, очистивши водяним купелем у слові, 27 щоб поставити її Собі славною Церквою, що не має плями чи вади, чи чогось такого, але щоб була свята й непорочна!

От ви бачите ви знов за своє, за приєднання, а не обєднання, а чому не сісти дійти до однієї доктрини верхушкам конфесій. І всім признати свою вину, бо кожен щось я думаю не те наробив.

P.S. А можливо от такі прості як ми це зробимо!!!!!!!!
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення Олюнька » 04 квітня 2010, 19:35

Думки, навіяні вищепрочитаними і взагалі ситуацією на форумі і в світі.
Основна проблема в міконфесійному спілкуванні - таке собі "перетягування каната" правий-неправий.
Найперше, людина і іншої конфесії переважно приходить на форум, щоб тут нас всіх "направити на путь істинний" і в свою чергу отримує зворотню реакцію, але в кілька разів потужнішу, бо тепер вже всі активні форумчани намагаються її навернути на свій " путь істинний".
А ще, людина іншого віровизнання приходить на форум для самостверждення і з вже наявним комплексом меншовартості і тому реагує на все: "а чому зразу я", "я так і знав, що так буде"...
Мусимо всі навчитись бути врівноваженішими. :pardon:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення Вова » 04 квітня 2010, 23:28

От бачу ви постійно на мене наїжаєте Олюнька і я вас розумію ви маєте владу тут на форумі. Немає проблем спілкуйтеся самі. І в мене з комлексами все добре. Я висновок для себе зробив і не в хорошу сторону. На протестанському форумі такого навіть СЄ не говорять. Я так зрозумів вам можна мене оскорбляти і всяке писати....
І не думайте що я на вас обіжаюсь, просто не люблю так спілкуватися. Божих Вам благословінь.
MOD: Наклеп на Христову Церкву. Видалено модератором. Друге попередження користувачеві Вова. Попередження видав о.Олег
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення Олюнька » 05 квітня 2010, 16:52

Вова писав:От бачу ви постійно на мене наїжаєте Олюнька і я вас розумію ви маєте владу тут на форумі. Немає проблем спілкуйтеся самі. І в мене з комлексами все добре. Я висновок для себе зробив і не в хорошу сторону. На протестанському форумі такого навіть СЄ не говорять. Я так зрозумів вам можна мене оскорбляти і всяке писати....

Будь ласка конкретніше про те, хто і коли вас образив і про які наїзди мова (бажано в приват). Я висловила свої думки про міжконфесійне спілкування, а не про когось конкретно, тим більше про вас. До речі, ви тут не одні негреко-католик і так само католики реєструються на форумах інших конфесій і ситуація є такою ж. Це мої спостереження і все.
Можете викласти тут своє бачення. :good:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення ljubomyr_ps » 05 квітня 2010, 21:19

Вова писав: Я так зрозумів вам можна мене оскорбляти і всяке писати....


Друже, ніхто Вас тут не збирається оскорбляти. Ви маєте свою думку... хтось має іншу.
А на рахунок Вашої так би мовити "притчі" наведу вам бувальщину, свідком якої був.

Приходить одного разу на вечірнє Богослуження до Церкви молодий чоловік слухає відправу і проповідь священника і щось йому не сподобалось у словах слуги Божого. Підходить цей молодик до переду та й починає повчати на всю церкву священника мовить: "так то й так, що ви тут говорите всяку дурню дайте я буду до людей промовляти". Підходить священник до цього молодика та й тихо йому каже: "Друже, бачиш тут зібрались люди, які прийшли вшанувати Бога, послухати мою проповідь, науку... Хочеш поговорити зі мною приходи, буть добрий, другим разом, коли я буду вільний від служби, а до людей промовляй будь-ласка поза церквою на майданіскільки хочеш, якщо вони тебе захочуть слухати"... На тому все й добре скінчилось.
А висновок такий цієї бувальщини: не варто повчати в чужій парафії й ображатись що тебе не хочуть слухати, нерозуміють та й ще й оскорбляють... Це все субєктивна думка того чий єгоїзм не був задоволений...
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення romanm » 12 квітня 2010, 19:01

http://www.krotov.info/acts/19/1840/18480506.html

Послання деяких П.патріархів щодо їх незгоди з навчанням КЦ. 1848 рік.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення Yur » 18 жовтня 2010, 18:35

Гадаю повної єдності як такої не буде ніколи, а от екуменічну єдність набагато скоріше можна осягнути з протестанськими деномінаціями (не всіма). На мою думку з окремими можна дійти згоди практично у всьому.
З православними ж єдність неможлива в принципі. Бо по великому рахунку догматичних розбіжностей як таких і не існує, зате існує сам СУПРОТИВ. Як у тому мультику "А баба яга проти". Під цей супротив й вишукються розбіжності, у котрих немає одностайности й котрі інтерпритуються православними по-різному.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: З ким скоріше єдність - з православними чи протестантами

Повідомлення luksander » 21 березня 2012, 23:51

о.Олег писав: Замішення творять різні політичні реверанси, яких і процитували, як і брак одностайності всього Православія, однак є дуже багато прикладів невизнання православними католицького Хрещення (це вже не кажучи про щось іще). В кожному разі пропоную зробити Вам розвідку не у політично лояльні гасла, а у Богословіє Православія про Церкву і відповісти на запитання: Єдина Церква (з "Вірую"), про яку говорять Православні наші брати це..? хто?

Ось розвідка :wink:
История принятия западных христиан в Греческой Церкви и богословие акривии и икономии
http://www.bogoslov.ru/text/2478466.html

:pardon:


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей