Що таке гріх?

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Непростимий гріх проти Святого Духа...

Повідомлення Вова » 01 квітня 2010, 13:41

o.Mykil писав:«Тому-то кажу вам: усякий гріх, навіть богозневага, проститься людям...» (Матв.І2,31). Далі читаємо: «...Але богозневага на Духа не проститься! І як скаже хто слово на Людського Сина, то йому проститься те; а коли скаже проти Духа Святого, — не проститься того йому ані в цім віці, ані в майбутнім!» (Матв.12:31—32).

Тільки одного гріха (!!), як бачимо, не може простити Бог, що може швидко призвести до пекла, — гріха проти Святого Духа, і причина очевидна: без Святого Духа ми ніколи не змогли б прийняти Христа і йти шляхом, який освітлений світлом правди Святого Письма. Без Святого Духа, Який викриває гріх, ми ніколи не змогли б покаятися у своїх гріхах. Адже тільки прийнявши Божий дар покаяння, ми зможемо отримати прощення. Господь простить наші гріхи лише за такої умови:

«Коли ми свої гріхи визнаємо, то Він вірний та праведний, щоб гріхи нам простити та очистити нас від неправди всілякої» (1Івана 1:9).

«...Та коли не покаєтесь, то загинете всі так!» (Лука 13:3).


Ви самі задали питання і на нього відповіли, Я теж так вважаю що після вознесіння Христа він нам послав Д.С.
Вiд Iвана 16: 7 Та Я правду кажу вам: Краще для вас, щоб пішов Я, бо як Я не піду, Утішитель не прийде до вас. А коли Я піду, то пошлю вам Його. 8 А як прийде, Він світові виявить про гріх, і про правду, і про суд: 9 тож про гріх, що не вірують у Мене; 10 а про правду, що Я до Отця Свого йду, і Мене не побачите вже; 11 а про суд, що засуджений князь цього світу.

Людина має проміжок свого життя щоб покаятися і визнати Ісуса за Господа. Д.С. сьогодні кличе до Господа щоб усі люди покаялися і навернулися цілим серцем до Бога. Якщо вона цього не зробить то вона не зможе навіть у вічності змінити своє становище, а піде тільки у пекло.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Непростимий гріх проти Святого Духа...

Повідомлення o.Mykil » 02 квітня 2010, 00:02

Вова писав:
Ви самі задали питання і на нього відповіли, Я теж так вважаю що після вознесіння Христа він нам послав Д.С.


Ну, не цілком. Назва теми як і сама тема більше розповідного характеру... :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Непростимий гріх проти Святого Духа...

Повідомлення o.Mykil » 02 квітня 2010, 00:05

ієром. Діонисій писав:При нагоді, вітаю зі святом. :Rose:


Взаємно, отче Діонисію. Хай св. Дух надихає на ще більшу працю у Христовому Винограднику! :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Цікаве тлумачення

Повідомлення Kaktus » 09 квітня 2010, 09:45

Недавно я чув, як пояснювали цю тему на англомовному католицькому каналі EWTN (дуже раджу всім, хто володіє англійською мовою, його дивитися). Там є така передача, коли два досвідчені священики відповідають на імейли і телефонні дзвінки глядачів. Отож, гріх проти Святого Духа - це опирання діянню Святого Духа, наприклад, духовне закостеніння й відмова каятися у власних гріхах. Іншими словами, Господь не може спасти нас насильно, простити нас тоді, коли ми самі цього не хочемо.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Цікаве тлумачення

Повідомлення Злий Іван » 12 квітня 2010, 07:58

Kaktus писав: Отож, гріх проти Святого Духа - це опирання діянню Святого Духа, наприклад, духовне закостеніння й відмова каятися у власних гріхах. Іншими словами, Господь не може спасти нас насильно, простити нас тоді, коли ми самі цього не хочемо.

Виділення моє.

Думаю, що справа не в тому, що Бог не може нас спасти насильно, можливо, моя думка крамольна, прошу пробачення зразу наперед, Бог не хоче рятувати нас насильно. Згадайте притчу про блудного сина. Бог дав нам свободу волі.
Ми самі повинні прийти до Нього і тоді Він нас спасе :Yahoo!:
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Непростимий гріх проти Святого Духа...

Повідомлення Yur » 09 травня 2010, 20:11

Чому, як скаже хто слово на Людського Сина, то йому проститься, а богозневага на Духа не проститься.
Бо йдеться про щирість і про лукавство.
Людина може в серцях понарікати на Бога, але бути щирою, як ото праведник Йов, що здобув Божу прихильність. А його друзі, поучуючи Йова, замісто того, аби щиро молитися й просити за нього у Бога, заледве не поплатилися.
Й коли Бог вислухавши молитви праведника Йова, все ж поростив їх, інша справа вийшла з Ананієм і Сапфірою. Котрі свідомо вирішили злукавити перед Богом.

Це приблизно те саме, коли свідомо грішити й говорити собі, що прийде час і я за все покаюсь.
Таке не прощається ні тут, ні у Чистилищі.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Непростимий гріх проти Святого Духа...

Повідомлення Володимир ІФ » 09 травня 2010, 22:29

Наш Господь Ісус Христос,прийшовши у світ відкрив людям Отця,котрого ніхто з людей не бачив,а тільки вибрані з народу Ізраїлевого могли спілкуватися з Ним.З Його слів люди дізналися про велику любов Бога до всіх людей,не важливо чи була ця людина грішною,як Магдалина,чи богобоязливою.Саме це і робив Христос на протязі всіх трьох років свого проповідування до навернення людей.Так само і Дух Святий,котрий був зісланий після відходу нашого Божественного Спасителя,відкрив людям Христа,бо до того часу не розуміли вони Його і навіть самі апостоли не завжди погоджувалися з Його наукою.І коли Петро визнав Христа сином Божим,то сам Христос відразу пояснив йому,що це не він сам до цього дійшов своїм розумом,а Дух Святий йому це відкрив.Саме тому і не проститься ніякий гріх проти Духа,бо він є присутній вже і тепер у кожній людині,а тіло людське є Його Храмом.Та в дуже багатьох випадках цей храм є порожнім.У ньому немає його господаря.А замість справжнього господаря там поселились різного роду перекупки,котрі занедбують його.Всякого роду речі,котрими людина захоплюється,ставлячи їх вище за Бога в любий спосіб принижують Його,а так бути не може!Отож такій людині потрібно очистити цей храм від всякого роду нечистоти,а радикальним засобом для цього є щира сповідь,і відкрити двері для його законного Власника.Правда,це не так просто зробити,бо людське сумління у багатьох випадках каже протилежне:Я нічого такого не зробив,нікого не вбив,нікого не обікрав,а отже не потрібно мені та сповідь.Я колись також так думав,та на превелику радість для мене Господь відкрив мені очі і я побачив себе таким,яким є насправді.
Дуже цікава тема,а особливо зараз,бо заближається свято Вознесіння Господнього.

євдоким
дописувач
дописувач
Повідомлень: 128
З нами з: 18 червня 2010, 14:41
Звідки: Удеч
Контактна інформація:

Re: Гріхи.

Повідомлення євдоким » 01 вересня 2010, 13:24

Olya писав:Як ви справляєтеся з гріхом? Я кожен ранок встаю з думкою, що я грішити сьогодні не буду, навіть стараюся перед роботою зайти в Катедру і помолитися, але ввечері я все одно аналізуючи прожитий день бачу, що не раз згрішила (переважно мене підводить мій язик, люблю багато розмовляти) : :P

Якщо вечірній іспит совісті є щодня, тоді Ви на вірному шляху! Адже "людське -грішити, а диявольське-тривати у грісі"! А ще краще регулярна сповідь у постійного сповідника!!!
Востаннє редагувалось 12 січня 2012, 14:23 користувачем євдоким, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Що таке гріх?

Повідомлення Yur » 24 вересня 2010, 20:02

Гріх.
Можна було б сказати що це усе, що по-за Богом. Але ж Бог незбагнений ..
Тож логічним буде гріхом вважти те, що по-за Його Божою волею.

Сказав: "з дерева знання добра й зла не їж", отже така Його Божа воля. Непослух Його Слову започатковує гріх, з усіма його подальшими виявами.

Можна також сказати, що гріх це нЕдосконалість. Але ж ДОСКОНАЛИМ Є ОДИН Бог, й виходить твориво Його, яке Ним не є, теж недосконале. Сказати таке, означало б піддати сумнівам можливості Творця, що теж є не логічно. Бо коли ми сотворені є недосконалими, то як можемо щось говорити про досконалість. Отже творіння Його теж має бути досконалим.

Утім, досконалість й така, що містить у собі ЗВЕРШЕНІСТЬ і НЕЗРУШНІСТЬ. Сотворена людина не є звершеною, але такою, до чого прямує.

Учень не більший за вчителя; але, удосконалившись, кожен буде, як учитель його. (Луки 6:40)
Отож, будьте досконалі, як досконалий Отець ваш Небесний! (Матвія 5:48)


Людина як така, що має сій початок, але немає кінця ..

Непослуху, а з ннм і гріху, могло б і не бути. Й тоді б і не було самого Буття, було б щось інше ..
Що, зрештою, нас земних уже стосуватися не може. Ми не з тієї парафії.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Що таке гріх?

Повідомлення viter » 26 вересня 2010, 10:45

Yur писав:Непослуху, а з ннм і гріху, могло б і не бути. Й тоді б і не було самого Буття, було б щось інше ..

Як це не було б буття? Бог створив всесвіт і людину - і це вже є буття. І Бог не створював це все для гріха. Чи Ви хочете сказати, що Бог створив людину, бо ангели згрішили, а якби не згрішили, то і людини не було б?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Що таке гріх?

Повідомлення Yur » 26 вересня 2010, 14:55

viter писав:
Yur писав:Непослуху, а з ннм і гріху, могло б і не бути. Й тоді б і не було самого Буття, було б щось інше ..

Як це не було б буття? Бог створив всесвіт і людину - і це вже є буття. І Бог не створював це все для гріха. Чи Ви хочете сказати, що Бог створив людину, бо ангели згрішили, а якби не згрішили, то і людини не було б?

По-перше говоримо про Буття на Біблійній основі. Щось інше неповне або надумане Буттям уже не буде.
Окрім того, згідно Божих настанов, людина не повинна була чинити непослуху. Не було б непослуху, залишилася б людина у Раю.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Що таке гріх?

Повідомлення Yur » 26 вересня 2010, 17:33

Хотів би де-що розвинути думку з цього приводу. Говорити про те, як би воно там було, коли б так не сталося, позбавлене смислу. Наша віра від Бога, стоїть на Святому Письмі. Бог доносить її Духом Святим через своїх пророків. А звідкіля б взялися пророки, коли б не було непослуху?.. А отже й нам "пророкувати" не варто, яке ж воно буття у Раю. Таке взагалі на словах не передаси.
що до раю був узятий, і чув він слова невимовні, що не можна людині їх висловити. (2-Кор. 12:4)

Божий витвір довершений. Як той симфонічний твір, що має чотири частини .. З нього нічого не добереш і нічого не додаси.
Тож маємо слухати цей витвір з уст Святої Католицької Церкви, самим бути учасником й остерігатися фальші.

А отже пам'ятати, що:
КАТЕХИЗМ
280 Творення є основою «усіх спасенних Божих задумів», «початком історії спасіння» (Конгрегація духовенства, Загальний катехитичний директорій, 51.), вершина якої - Христос.
http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38


Спасіння потребують ті, хто вляпався по самі вуха.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
Andrew
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 05 червня 2009, 10:40
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Гріхи.

Повідомлення Andrew » 06 жовтня 2010, 14:56

На одному сайті я прочитав наступне: - "Ласкаво прошу помолитися за визволення Наталі від налогового гріха. Дуже потребуємо ваших молитов. Щире спасибі." Вирішив дізнатися що таке ті налогові гріхи, перечитуючи розділ гріхи, дізнався що це гріхи погані звички, чи правильно я це зрозумів. Буду вдячний за більше розтлумачення.
__***__
Любов - єдиний скарб, який після поділу збільшується. (Б.Ферреро. Квіти просто квітнуть)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Гріхи.

Повідомлення о.Олег » 07 жовтня 2010, 09:43

Andrew писав:На одному сайті я прочитав наступне: - "Ласкаво прошу помолитися за визволення Наталі від налогового гріха. Дуже потребуємо ваших молитов. Щире спасибі." Вирішив дізнатися що таке ті налогові гріхи, перечитуючи розділ гріхи, дізнався що це гріхи погані звички, чи правильно я це зрозумів. Буду вдячний за більше розтлумачення.

так. Лише потрібно розуміти, що гріхом, до якого людина звикла (поганою звичкою), може бути і тяжкий гріх.
щоб трошки глибше зрозуміти класифікацію гріхів, пропоную прочитати статтю з Катехизму http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=42
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Гріхи.

Повідомлення kristik » 09 жовтня 2010, 14:39

Може хтось пояснити, що означає гріх Содому і Гомори?
Якщо можна своїми словами, будь-ласка!
Дякую! :Rose:
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Гріхи.

Повідомлення viter » 09 жовтня 2010, 14:44

На скільки я знаю, то це гомосексуалізм.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

boroda
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 11 вересня 2010, 15:12
Звідки: Львів

Re: Гріхи.

Повідомлення boroda » 10 жовтня 2010, 09:54

Тяжко боротися з гріхом,особливо повсякденним,щоб не заздрити,неосудити,необмовити,немати нечистих думок...Без Божої ласки,допомоги це неможливо.Але коли перебуваєш в Божій ласці(сповідь і св*яте причастя)тоді таке відчуття ніби спрацьовують якісь гальма,які недають згрішити.
Завжди так небуде.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Гріхи.

Повідомлення viter » 10 жовтня 2010, 21:39

boroda писав:Тяжко боротися з гріхом,особливо повсякденним,щоб не заздрити,неосудити,необмовити,немати нечистих думок...Без Божої ласки,допомоги це неможливо.

Так. Не дарма Ісус Христос каже:"Без мене ж ви нічого чинити не можете".
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Mirik
новик
новик
Повідомлень: 26
З нами з: 06 січня 2007, 18:48
Звідки: Ternopil
Контактна інформація:

Re: Що таке гріх?

Повідомлення Mirik » 03 серпня 2011, 20:19

Як я розумію і співчуваю Namelles_One, знаходжуся бо в подібній ситуації пошуку відповіді Церкви на деяки зі своїх особистих питань. Але нажаль отці відповідають:це гріх і все, не аргументуючи нічим, або відповідають дуже розмито, чим відповідь ставиться під сумнів, нажаль. Ось і тут людина запитала: ЩО ТАКЕ ГРІХ? І немає жодної внятної відповіді від компетентних представників Церкви, знову нажаль. Так можна і розчаруватися в самому інституті Церкви. Але хватить водички, більше конкретики.
Ітак:
ГРІХ – це моральний злий людський акт або свідоме й добровільне переступлення Божого закону – заповіді. Коли переступлення закону є несвідомим, або недобровільним – то це не є Гріхом.
Термін „переступлення” розуміємо як порушення ділом чи залишення діла, думкою або словом. Вислів „Божого закону” – як закону, що основується на Божому розпорядженні, та який зобов”язує в совісті, а навіть і людського закону за який теж є відповідальність перед Богом. Якщо людський закон не зобов”язує в совісті, тоді й переступлення не є гріхом.
Поділ гріхів
Гріхи подфляються на:
1. Первородний – це є особистий гріх Адама, який перейшов на всіх людей.
2. Особистий – це гріх, який поповнює зокрема кожна людина вільною волею.
3. Тяжкий - смертельний і легкий – повсякчасний у залежності від того, яка матерія порушується через гріх – велика чи мала.
4. Актуальний чи габітуальний: а)актуальний – це є діло, або залишення діла, яке противиться Божому закону в данний момент; б) габітуальний – це є повторення актуальних гріхів, які залишаються в душі, через що постає гріховний стан.
5. Гріх діла і гріх залишення діла: а) гріх діла є тоді, коли допускаємось забороненого злого вчинку: Приклад – крадіжка; б) гріх залишення діла є тоді, коли щось, що повинні зробити, залишаємо. Приклад: залишення Служби Божої. Коли робимо якесь діло в тому часі в якому ми були зобов”язані виконати закон, тоді таке діло буде грішне, якщо воно стало причиною переступлення закону; якщо діло не було причиною переступлення завжди, то воно не було грішне. Приклад: хтось постановив залишити Службу Божу, щоб студіювати, то студіювання буде грішне, бо воно є причиною упущення Служби Божої; коли хтось не піде на Службу Божу з іншої причини, а щоб не дармувати, студіює, то це студіювання не буде гріхом.
6. Зовнішній і внутрішній: а) зовнішній – це гріх, довершений ділом або словом; б) внутрішній – це гріх, довершений у серці, в думці.
7. Гріхи проти любові: а) до Бога – це такі, які є проти тих чеснот, безпосереднім предметом яких є сам Господь Бог. Приклад: богохульство; б) до ближнього – це такі, які є проти тих чеснот, предметом яких є відношення до ближнього. Приклад: обмова, очернення; в) самого себе - це такі, які є проти тих чеснот, котрі опановують власні пристрасті. Приклад: пияцтво, розпуста.
8. Гріхи, які випливають з переможного незнання, за які відповідають перед Богом.
9. Гріхи немочі, які походять від раптового вибуху пристрасті.
10. Гріхи злоби, які походять від злої волі, отже тоді, коли спокуси не тягнуть до гріха, а він все таки грішить. Тоді цей гріх діється заради гріха й називається диявольським.
11. Матеріальний і формальний: а) матеріальний – це несвідоме переступлення Божого закону; б) формальний - це свідоме і добровільне переступлення Божого закону. Матеріальні гріхи противляться законові, а формальні противляться і законові, й совісті.
12. Гріхи свої, яких допускаємсь самі.
13. Гріхи чужі, Яких допускаються інші, тому, що ми дали згіршення:радами, приказуванням, не напімнули або в якийсь інший способ спричинилися до гріха іншого.
Взято з книжки "Моральне Богослов"я Католицької Церкви" Том 1
Все, що не робиться,.. до гріха.
Зло в перших рядах. Добро лізе як черепаха.

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Що таке гріх?

Повідомлення Володимир85 » 03 серпня 2011, 21:01

Думаю, всі гріхи йдуть від одного бажання – бажання жити для себе, а не для Бога, не служити Йому безкорисно, а задовільняти свої егоїстичні бажання, забуваючи, попираючи, ставлячи на друге чи на будь-яке інше місце бажання, потреби (звичайно, що мова про те, що принесе щастя) навколишніх людей.
А оскільки майже всі люди живуть за таким принципом – для себе, то виникає між егоїзмами конфлікт, кожен рве на себе одіяло (хтось законно, хтось ні, але за саме цим принципом) і як наслідок породжуються гнів, жадність, зависть, злість, негативізм, образа, ненависть (ці емоції намі по собі є гріховними), а там і до відповідних вчинків недалеко...


Не скажу, що власні бажання (що не суперечать Божим законам) не треба задовільняти, треба їх поставити на останнє місце, що важко, можливо, найважче у світі. Але Господь – найбезкорисніший і хто поставив за мету в житті полюбити Його і служити Йому – рано чи пізно стане безкорисним.
Також слід вивчити, що таке безкористя, як його правильно проявляти до людей, адже різні бувають, можуть безкористя того, хто проявляє його на їхню адресу, намагатись повернути на власну користь, обманути... То ціла наука, яку, без сумніву, отці церкви знають і вміють наставити людину на шлях служіння Богу і людям.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що таке гріх?

Повідомлення о.Олег » 03 серпня 2011, 23:00

Mirik писав:...це гріх і все, не аргументуючи ...

а чим погане взяте Вами з Т1 (про які аргументи йдеться)?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Mirik
новик
новик
Повідомлень: 26
З нами з: 06 січня 2007, 18:48
Звідки: Ternopil
Контактна інформація:

Re: Що таке гріх?

Повідомлення Mirik » 04 серпня 2011, 11:11

Cлава Ісусу Христу! Отче, тут то як кажуть і собака порилася... В Т1 є чітка і зрозуміла(аргументована) відповідь що таке ГРІХ, я це знайшов сам. Багато людей не мають такої змоги знайти відповідні документи церкви особисто, тому і йдуть за допомогою до отців церкви з надією знайти відповіді. І отримують ті відповіді описані мною вище(як це було зі мною). Я ще написав, що мене цікавить питання іншого характеру,(на яке я не можу знайти, наразі, аргументованої відповіді) яке я не буду озвучувати, щоб не офтопити.
Гарного всім дня!
Все, що не робиться,.. до гріха.
Зло в перших рядах. Добро лізе як черепаха.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що таке гріх?

Повідомлення о.Олег » 04 серпня 2011, 12:27

Mirik писав:Cлава Ісусу Христу! Отче, тут то як кажуть і собака порилася... В Т1 є чітка і зрозуміла(аргументована) відповідь що таке ГРІХ, я це знайшов сам. Багато людей не мають такої змоги знайти відповідні документи церкви особисто, тому і йдуть за допомогою до отців церкви з надією знайти відповіді. І отримують ті відповіді описані мною вище(як це було зі мною). Я ще написав, що мене цікавить питання іншого характеру,(на яке я не можу знайти, наразі, аргументованої відповіді) яке я не буду озвучувати, щоб не офтопити.
Гарного всім дня!

зрозуміло...
Навзаєм!
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
alex1980
дописувач
дописувач
Повідомлень: 131
З нами з: 06 серпня 2011, 19:57

Re: Що таке гріх?

Повідомлення alex1980 » 08 серпня 2011, 22:15

Перечитав всю тему. Думаю в мене полетить багато каміння, але я скажу.
Я повернусь до того, що так здалеку пробував зрозуміти автор. Я НЕ СХИЛЬНИЙ ДУМАТИ ЩО ГРІХ - ЦЕ БАНАЛЬНА ОБРАЗА БОГА!
Я зараз постараюсь розяснити що я маю на увазі.
По-перше, я рахую що тему про "образу Бога" - породив нездоровий розум. Можливо в деяких творах святих тема образи використовувалась як аналогія відносин між людьми, щоб дати зрозуміти що це неправильний духовний шлях. Але потім це в якийсь час взяли за основу і побудували на цьому цілу вежу божевільних доктрин. Ось може хтось мені скаже як можна образити Бога? Адже ж по суті Бог незмінний, інакше б Він не був би досконалим, Він безстрастний, адже ж образа - це вияв гріховної стасті, далі може хтось скаже як Любов може вміщати в себе образу???
Виходячи з цього я розумію гріх в 2 аспектах. По відношенню до себе і по відношенню до Бога.
По відношенню до Бога гріх не ображає Бога, але віддаляє мене від його пізнання, в цьому і є сила гріха!!! Адже ж всяке благо від Бога і віддаляючись від Бога людина себе обрікає на відсутність цих благ, а значить на стадання. Тому ад - це не кара Божа, це стан людини, яка сама себе віддалила від Бога настільки що навіть присутність Божа була б для неї незносним стажданням. Це як би якийсь хворий ненавидів лікарство яке може йому принести користь - йому приносять його, але він від нього відвертається. Тому з цьої точки зору навіть ад - це не місце покарання, а милість Божа для людей, для яких присутність Божа була б ще більшим стажданням.
Я рахую що банальний юридичний погляд на гріх - це сліпота душі, яка вважає що Бог не є любов, а якийсь лютий інквізитор.
По відношенню до себе гріх - це хвороба, ХВОРОБА ДУШІ!!!!
Тут вся тема впирається просто в розуміння первородного гріха. Адже ж папа каже що після гріхопадіння у людини просто забрали її праведність, а душевні сили залишились незмінні. А я так не думаю. І я рахую що і біблія і життя цьому вчить, але люди загалом не хочуть думати - дуже удобно щоб хтось подумав за мене і вирішив як правильно. Але ось яка справа. Адам в раю спілкується з Богом, для нього це майже як норма. Тут він грішить і що робить??? Він ховається!!! Людина яка могла спілкуватись з Богом, знала про Його всемогутність думає що може сховатись від Бога в кущах!!! Чи не говорить цим біблія з перших сторінок що розум змінився і розуміння сутності речей. Потім приведу приклад який може кожен перевірити - візьміть любого алкоголіка, наркомана і т.д. і спробуйте з ним поспілкуватись на серйозні речі, чи навіть про Бога. Через декілька хвилин ви зрозумієте що людина здеградувала і в розумі і в волі, тому що воля її надломлена. Як тоді можна казати що гріх - це просто юридичний термін, який не впливає не сили душі? Якщо ж ви скажете що я кажу про алкоголь і наркотики - речі які самі по собі руйнують людину, а гріх ні при чому, то подивіться на людей для яких цей світ зійшовся на тому щоб смачно поїсти чи на тих, які намагаються переспати з половиною людства. Хіба не гріх довів їх до такого стану?
Я напевно написав тут в же майже цілий трактат, але без цього було б не зрозуміло чому я так думаю. А думаю я в двох словах що гріх по своїй природі, це хвороба душі, яка виникає внаслідок того що воля людини розходиться з волею Божою. Наслідком же гріха є страдання душі і віддалення від Бога.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Що таке гріх?

Повідомлення andrey s. » 09 серпня 2011, 00:42

alex1980 писав:Перечитав всю тему. Думаю в мене полетить багат......

Не журіться так,каміння до Вас не долетить :D .І здорові думки,як на мене...
Просто тепер застосуйте їх,в сенсі,що Бог присутній в кожному з нас.І думаю все склладеться. :)
(Є Три Божі Особи,на цій підставі це тверження,про образу Бога,хоча і не тільки..)
Пишіть,поспілкуємось(не хочу писати теради :) ,а думки у Вас дорослі).
Дякую..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Що таке гріх?

Повідомлення viter » 09 серпня 2011, 07:41

alex1980 писав:Адже ж папа каже що після гріхопадіння у людини просто забрали її праведність, а душевні сили залишились незмінні.

А можете дати посилання де Папа таке каже?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Що таке гріх?

Повідомлення Злий Іван » 09 серпня 2011, 08:55

alex1980 писав:... Тому ад - це не кара Божа, це стан людини, яка сама себе віддалила від Бога настільки що навіть присутність Божа була б для неї незносним стражданням. Це як би якийсь хворий ненавидів лікарство яке може йому принести користь - йому приносять його, але він від нього відвертається. Тому з цьої точки зору навіть ад - це не місце покарання, а милість Божа для людей, для яких присутність Божа була б ще більшим стражданням.


Ад -- милість. Цікава концепція. :shock:
А можна конкретніше, але у відповідній темі, щоби модераторів не дразнити :P :Rose:

alex1980 писав: Адам в раю спілкується з Богом, для нього це майже як норма. Тут він грішить і що робить??? Він ховається!!! Людина яка могла спілкуватись з Богом, знала про Його всемогутність думає що може сховатись від Бога в кущах!!! Чи не говорить цим біблія з перших сторінок що розум змінився і розуміння сутності речей.


Адам, певно, мав виняткову можливість спілкуватися з Богом, але він ховався від Нього навіть знаючи, що Бог всезнаючий. Та й Бог питався у Адама при цьому:
(Бут 3:9) писав:І закликав Господь Бог до Адама, і до нього сказав: Де ти?



alex1980 писав:Я напевно написав тут в же майже цілий трактат


Нічого, тут деякі цілі епопеї видають. :)
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
alex1980
дописувач
дописувач
Повідомлень: 131
З нами з: 06 серпня 2011, 19:57

Re: Що таке гріх?

Повідомлення alex1980 » 09 серпня 2011, 13:36

viter писав:
alex1980 писав:Адже ж папа каже що після гріхопадіння у людини просто забрали її праведність, а душевні сили залишились незмінні.

А можете дати посилання де Папа таке каже?


Якщо ви не в курсі, то це офіційна доктрина римо-католицької Церкви. Вона впирається в поняття про первородний гріх. Інтересно що протестанти, католики і православні трактують первородний гріх по-свому. І по суті, іменно трактовка первородного хріха дає направлення для дуже багатьох понять відносин між Богом і людиною.
По суті.
1) Католицтво каже що Адам був обдарований первородною праведністю, яка після гріхопадіння була у нього віднята і природа Адама в "чистому" виді не відрізнялась від природи нащадків. Звідси і ростуть всі ноги що гріх - це банально юридична провина, за яку людина несе покарання. Думаю що такий спосіб трактовки появився доста пізно - мені здається що з Анзельма Кентерберійського - тобто 11 століття. Анзельм бачив сутність первородного гріха хіба в відсутності первородної праведності. Далі його підтримав Дунс Скотт, який вів роздуми в такому руслі що: гріх формально є неправедність, а неправедність - це втрата дарованої праведності. Кардинал Беллярмін в 16 ст. підвів яскравий підсумок такому вченню кажучи що стан Адама до гріхопадіння відрізняється від стану після гріхопадіння точно так як відрізняється одіта людина від роздітої. Доречі в 1931 цей кардинал був проголошений як вчитель Церкви. Тому я і стверджую що папа, як власне і вся Католицька Церква так вчить. Власне це ставить підсумок що гріх не міняє сил душевних, а лише є юридичною провиною. Тому і всі рішення цієї проблеми, маю на увазі первородний гріх, в католицтві і носять характер або заслуг перед Богом а деколи і свехзаслуг (від чого я просто, як каже брат, "фігію без баяна") або образу Бога, що ще абсурдніше. Просто, як я розумію, при розкладі що гріх не міняє природу людини, інших понять і не придумаєш, тобто воно логічно виплило з першого.
2) В православії первородний гріх розглядається як порча душевних сил, але при цьому у людини є сили до того щоб звернутись до Бога і таким чином, через спілкування з Богом і життя по заповідям, людина отримує благодать від Бога яка "лікує", вдосконалює стан душі і робить її богоподібною.
3) В протестантизмі первородний гріх також розуміється як порча душі, але стверджується що людина настільки була зіпсована що тепер вона по суті не може зробити нічого для свого спасіння, звідси росте теорія предестенації, тобто що Бог наперед опреділив хто має бути в раю, а хто в аді. При цьому ти хоч головою в стінку бийся, але ти нічого змінити не можеш.

Аватар користувача
alex1980
дописувач
дописувач
Повідомлень: 131
З нами з: 06 серпня 2011, 19:57

Re: Що таке гріх?

Повідомлення alex1980 » 09 серпня 2011, 13:56

Злий Іван писав:Адам, певно, мав виняткову можливість спілкуватися з Богом, але він ховався від Нього навіть знаючи, що Бог всезнаючий. Та й Бог питався у Адама при цьому:
(Бут 3:9) писав:І закликав Господь Бог до Адама, і до нього сказав: Де ти?


Казати що до гріхопадіння Адам ховався від Бога знаючи що Бог є всевідучим і що Він є любов, значить дати Адаму характеристику трошки пришелепкуватого. Звідси потрібно було б казати що Бог створив Адама вже з порушеним розумом, а значить звинуватити Бога у всьому що угодно. Бо й справді за що було б Адама виганяти з раю якщо він неадекватний - адже ж який з нього спрос? З таким розсудом треба сказати що Бог злий, бо створив недосконале творіння, а потім його і вигнав з раю за те що воно не досконале. Тому тему про те що Адам і раніше спілкувався з Богом, але мав при цьому звичку ховатись рахую просто необдуманим вигуком.

Відносно цитати із книги Буття, то скажу слідуюче - було б не по-християнськи трактувати цей вірш інакше як заклик до покаяння. Бог ніби каже до Адама: Адаме, подивись де ти тепер. Ти був моїм найдосконалішим творінням, тобі я поручив владу і мав на тебе плани, а ти впав в безумство. Покайся!
Ось що я бачу в цьому вірші.
Інакше трактуючи цей вірш треба сказати що Бог не знав де Адам, а значить він не є всевідучим, значить не досконалим, а значить взагалі і не Бог.
Востаннє редагувалось 09 серпня 2011, 14:16 користувачем alex1980, всього редагувалось 2 разів.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Що таке гріх?

Повідомлення andrey s. » 09 серпня 2011, 18:20

alex1980 писав:
Казати що до гріхопадіння Адам ховався від Бога знаючи що Бог є всевідучим і що Він є любов, значить дати Адаму характеристику трошки пришелепкуватого. Звідси потрібно було б казати що Бог створив Адама вже з порушеним розумом, а значить звинуватити Бога у всьому що угодно. Бо й справді за що було б Адама виганяти з раю якщо він неадекватний - адже ж який з нього спрос? З таким розсудом треба сказати що Бог злий, бо створив недосконале творіння, а потім його і вигнав з раю за те що воно не досконале. Тому тему про те що Адам і раніше спілкувався з Богом, але мав при цьому звичку ховатись рахую просто необдуманим вигуком.

Відносно цитати із книги Буття, то скажу слідуюче - було б не по-християнськи трактувати цей вірш інакше як заклик до покаяння. Бог ніби каже до Адама: Адаме, подивись де ти тепер. Ти був моїм найдосконалішим творінням, тобі я поручив владу і мав на тебе плани, а ти впав в безумство. Покайся!
Ось що я бачу в цьому вірші.
Інакше трактуючи цей вірш треба сказати що Бог не знав де Адам, а значить він не є всевідучим, значить не досконалим, а значить взагалі і не Бог.

Слухайте,а Ваше розуміння цих речей черпається тільки з книги Буття,чи з С.П. на загал,тобто повністю..???
І чи якось вписується Християнство у рамки Вашого розуміння???
І чи можливо,Християнину гріхом образити себе,чи всетаки Бога???Доречі ми в Христа зодягненні...тобто нас уже не має бути,а власне це для перемоги над нами,над гріхом...То кого ображаєм???(хоча,з чисто люцкої точки зору...тупо грішити,бо шкодимо собі..тут є доля істини :) ,бо нас уже не існує,в принципі,...)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей