Що таке гріх?

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
Історик
дописувач
дописувач
Повідомлень: 65
З нами з: 08 жовтня 2008, 20:59
Звідки: Хмельницький

Повідомлення Історик » 18 лютого 2009, 19:27

ljubomyr_ps писав:Може так краще для розуміння людини (простої) поняття гріховності адже в більшості своїй люди прості і не занадто вникають у Богословія. Сильно вумних і вчених є мало - може то й добре.


Знаєте, Любомире, Ви праві. Пригадую одного з самих відомих філософів людства - Канта, який говорив: "мені довелось посунути розум, щоб дати місце вірі". Дякую Вам за думку :)

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Гріхи.

Повідомлення Olya » 26 лютого 2009, 15:21

Як ви справляєтеся з гріхом? Я кожен ранок встаю з думкою, що я грішити сьогодні не буду, навіть стараюся перед роботою зайти в Катедру і помолитися, але ввечері я все одно аналізуючи прожитий день бачу, що не раз згрішила (переважно мене підводить мій язик, люблю багато розмовляти) : :P
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: Гріхи.

Повідомлення ljubomyr_ps » 26 лютого 2009, 17:22

Olya писав:Як ви справляєтеся з гріхом? Я кожен ранок встаю з думкою, що я грішити сьогодні не буду, навіть стараюся перед роботою зайти в Катедру і помолитися, але ввечері я все одно аналізуючи прожитий день бачу, що не раз згрішила (переважно мене підводить мій язик, люблю багато розмовляти) : :P


Добре Ви робите і сумління у Вас чисте, раз Ви бачите свої поступки. Якраз зараз надходить хороший час посту у якому зі ще більшим завзяттям тре викорінювати свої гріхи особливо налогові (залежності)
Я, наприклад, хочу постановити не пити під час посту кави до якої звик, обмежити себе в дивленні телевізора, збільшити час на молитву набоженства...і взагалі приділити увагу до налогових звичок. Звичка може бути на перший погляд безобідною але якщо її запустити то переростає в залежність яка вже отруює наше життя і заважає нам спілкуватись з Богом.

Правду Ви кажете тре коженого вечора звіряти в сумлінню прожитий день.

Дай Боже щоб сумління було наше чисте немов джерельна водиця!
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Гріхи.

Повідомлення Igor » 27 лютого 2009, 12:28

ljubomyr_ps писав:Правду Ви кажете тре коженого вечора звіряти в сумлінню прожитий день.

Дай Боже щоб сумління було наше чисте немов джерельна водиця!


А може краще сісти і подумати: А що доброго я зробив за сьогодні? Чи став я на крок ближче до свого призначення?

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: Гріхи.

Повідомлення ljubomyr_ps » 27 лютого 2009, 14:53

Igor писав:
ljubomyr_ps писав:Правду Ви кажете тре коженого вечора звіряти в сумлінню прожитий день.

Дай Боже щоб сумління було наше чисте немов джерельна водиця!


А може краще сісти і подумати: А що доброго я зробив за сьогодні? Чи став я на крок ближче до свого призначення?


Добре. Найкраще робити одне й друге.

Іспит сумління і зростання у Христі творячи добрі діла й наближаючись до свого призначення (мети) - одне одному не суперечить а доповнює.
Так ми справді зростаємо і укріплюємось у Христовому вченні.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Повідомлення ShMariam » 04 березня 2009, 16:35

Nameless_One написав:


Наприклад з точки зору християн гріх це порушеня волі бога, волю бога ж можна дізнатись від святих отців і з біблії, але в біблії все так заплутано шо всерівно треба йти до святих отців. Крім того до гріхів вони відносять порушення моральних норм, табу і т.д. Які теж частково спричинені святими отцями протягом тривалого історичного процесу.

На мою думку ніяких гріхів нема, гріхи це лише спосіб задурювання і залякування людей. Є лише наслідки. Вбив людину - можеш сісти в тюрму. А можеш і не сісти. Перейшов на червоне світло - тебе можуть збити. А можуть і не збити. І так далі. Коли людина щось робить вона повинна бути готовою за це відповідати. А не надіятись що якийсь жидик її вже відкупив тим шо помер на хресті, а сотня гривень кинута в скриньку пожертви зробить ту людину святою перед очима бога.
Чесне слово, я досі дивуюсь як церква пішла на скасування індульгенцій)


Якщо ти наприклад сильно, по-споравжньому любиш дівчину, а їй дуже не подобається коли ти робиш те, те і те. Значить ти мусиш перестати це робити. А якщо ти вже таке зробиш, то будеш дуже жаліти, коли її образиш. Так само з Богом. Якщо ти Його любиш, то мусиш жаліти за те, коли Його ображаєш. Образа Бога - то є й власне гріх. А конкретніше - заповіді, ще конкретніше - в катехизмі. Хоч я бачу, що ні те, ні друге для тебе не авторитет. (Не ображайся, що на "ти", ми майже однолітки ). Але проблема в тому, що ти дивишся на християнського Бога як на такого собі тирана, який лише чекає на те, щоб людина згрішила і щоб її покарати або чекає на твої гроші. Та не потрібні Йому твої гроші, лише твоя любов. Але ти не знаєш, як Він тебе любить. Він полюбив тебе раніше , ніж ти з'явився на сівт, Він саме заради Тебе, не заради якоїсь абстрактної людини, а заради Тебе прийшов на світ в жахливих умовах, жив в бідності, проповідував, а потім ще багато страждав і помер. Але ні, Йому було того мало і Він залишився у Св. Євхаристії. Яке приниження! Всемогутній Бог ховається під видом творіння рук Свого творіння! І Він все це зробив, щоб показати Свою Любов. І Він чекає на тебе... Сподіваюся, дочекається.

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 04 березня 2009, 16:57

ShMariam писав:Якщо ти наприклад сильно, по-споравжньому любиш дівчину, а їй дуже не подобається коли ти робиш те, те і те. Значить ти мусиш перестати це робити. А якщо ти вже таке зробиш, то будеш дуже жаліти, коли її образиш. Так само з Богом. Якщо ти Його любиш, то мусиш жаліти за те, коли Його ображаєш.

А в чому власне образа Бога?
Для багатьох людей наука це уже образа Бога. А для Вас?


ShMariam писав:Образа Бога - то є й власне гріх. А конкретніше - заповіді, ще конкретніше - в катехизмі.

Яка сама галовна заповідь? Люби ближнього, всі решта похідні від неї.

ShMariam писав:Але проблема в тому, що ти дивишся на християнського Бога як на такого собі тирана, який лише чекає на те, щоб людина згрішила і щоб її покарати або чекає на твої гроші.

Якщо брати до уваги і Старий Завіт, як це робить катехизм, то християнський Бог не тільки тиран, він ще і своєнравний і безжальний.

ShMariam писав:Та не потрібні Йому твої гроші, лише твоя любов.

Давно були на гілці про десятину?

ShMariam писав: прийшов на світ в жахливих умовах, жив в бідності, проповідував, а потім ще багато страждав і помер.

Мене завжди дивує, чому бідність для християн стала чеснотою, і якщо так, то чому самі священники до цього не прагнуть.
Але питання в іншому, чому на кожному кроці говориться, що Христос з апостолами були бідними?

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 05 березня 2009, 12:41

Igor писав:Яка сама галовна заповідь? Люби ближнього, всі решта похідні від неї.


Якщо брати до уваги і Старий Завіт, як це робить катехизм, то християнський Бог не тільки тиран, він ще і своєнравний і безжальний.


Мене завжди дивує, чому бідність для християн стала чеснотою, і якщо так, то чому самі священники до цього не прагнуть.
Але питання в іншому, чому на кожному кроці говориться, що Христос з апостолами були бідними?


Головна заповідь: Любити Бога всім серцем, всім розумом, всіма силами своїми; і похідна від неї любити свого ближнього як самого себе зберігаючи й дотримуючи заповіді Божі

Бог наш - Бог любові і справедливості. Такий він вчора, нині й навіки. Новий Заповіт відкрив нам джерела Божого Милосердя з яких ми можемо користати через заслуги і Хрест Сина Божого Ісуса Христа, якому навіки слава!

Бідність для християн є дорогою до раю, якщо вона не затьмарена заздрістю до багацтва.
Христос з апостолами були такими як їх і описує Євангеліє "Сину Чоловічому нема де й голови прихилити..."
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Повідомлення ShMariam » 05 березня 2009, 13:04

А в чому власне образа Бога?
Для багатьох людей наука це уже образа Бога. А для Вас?


Не розумію, до чого тут наука?
Яка сама галовна заповідь? Люби ближнього, всі решта похідні від неї.

Перша заповідь: Люби Бога всім серцем своїм, всією своєю душею, всією думкою своєю. А друга подібна до неї: Люби ближнього свого як себе самого. А всі решта похідні від них. Нову заповідь даю вам: любіть один одного...(Надіюсь правильно процитувала слова Ісуса)



Якщо брати до уваги і Старий Завіт, як це робить катехизм, то християнський Бог не тільки тиран, він ще і своєнравний і безжальний.


Старий Завіт не повний без Нового. А чому Бог Старого Завіту так відрізняється від Бога Нового Завіту? Думаю, люди Старого Завіту були не готові прийняти не лише всіх правд про Бога, а також і відповідного Його ставлення. То були люди з іншою ментальністю, ніж ми, а всі решта народи і племена навколо них поклонялися ідолам. Старий Завіт підкреслює велич Бога, Його могутність і Його справедливість. В наш час люди сильно не добачають ці риси. Власне, перш ніж звинувачувати Його в тиранізмі, треба звернути увагу на те, що ми і ангели - ніхто перед Ним, порох і Він має повне право нас знищити коли ми Його образимо. Це щось такого коли я щось зроблю, а воно мені не сподобається і я маю право це знищити. Але вже й в Старому Завіті також виразно говориться про Боже Милосердя - невід'ємну Його рису. Натомість в Старому Завіті більше дозволялося (наприклад, можна було дати жінці розвідного листа, Соломон мав багато жінок і т. д.) Згадайте вибраний народ, коли він ходив по пустелі і постійно відвертався від Бога. Або коли Мойсей на горі 40 днів був з Богом, а народ за той час вже встиг собі зробити ідола.
З Біблії: Кого Бог любить, того й карає. Точного формулювання не пам'ятаю: Якщо батько не карає свою дитину, то він її не любить.
А це вже слова з Нового Завіту: Коли Бог нас карає, Він нас напоумлює, щоб ми не були засуджені зі світом.
До речі, заповідь Любові, яку я написала вище, згадується в Старому Завіті.
А недобачати Божого Милосердя і надмірно надіятись на нього - то вже хула на Святого Духа.



Давно були на гілці про десятину?


Давно. Звичайно, ми повинні віддячувати священикам за їхню нелегку працю, але Ісус вимагає від нас скарбів духовних, які вимірюються мірою любові (стримування від гріха, виконання своїх обов'язків, добрі вчинки)
Мене завжди дивує, чому бідність для християн стала чеснотою, і якщо так, то чому самі священники до цього не прагнуть.
Але питання в іншому, чому на кожному кроці говориться, що Христос з апостолами були бідними?

Все марнота марнот - це ще сказав Соломон. Біда не в тому, коли людина багата, а коли робить гроші своїм ідолом, тобто прив'язується до них. І вже золотих ідолів ніхто не виливає, а світ повний ідолопоклонників. Зараз дуже складно говорити, наскільки Христос з апостолами були бідними (якщо перекласти на наш час). Народився в убогості, а скоро мусив втікати на чужину, де Свята Родина була без засобів до існування і мусила починати все спочатку. Відомо, що одяг, який Він носив, носили заможніші люди (напевно Діва Марія постаралася, щоб Син виглядав гідно). Коли Він працював теслею, то точно не розкошував, хоч і мав що їсти. А коли проповідував, то постійно подорожував, не мав де голови приклонити.
Востаннє редагувалось 11 березня 2009, 12:01 користувачем ShMariam, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 05 березня 2009, 17:12

ShMariam писав:
Все марнота марнот - це ще сказав Соломон.




Соломон? А я думав, що Проповідник, Когелет чи Еклезіяст! :)

Взагалі-то, коли я мав лекції св. Писання, то поважний викладач казав, що ця думка Когелета є дещо єретична, як не дивно... Адже хто творив світ і з якою метою? Всевишній усе мудро для нас обдумав, і якщо б усе було "марнотою марнот" або "суєтою суєт", то це б було запереченням Божої всемогутності, мудрості, величі тощо і показало б слабкість Бога. Хоча...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Повідомлення ShMariam » 11 березня 2009, 12:04

Взагалі тут йдеться не про природу, яку Бог створив, а про багатства, розкоші в яких жив Соломон і від яких Ісус відмовився.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Re: Гріхи.

Повідомлення Tornado » 13 березня 2009, 21:59

Olya писав:Як ви справляєтеся з гріхом? Я кожен ранок встаю з думкою, що я грішити сьогодні не буду, навіть стараюся перед роботою зайти в Катедру і помолитися, але ввечері я все одно аналізуючи прожитий день бачу, що не раз згрішила (переважно мене підводить мій язик, люблю багато розмовляти) : :P


Якщо людина бачить свої гріхи - це добре. Добре не тим, що вони є, а що ми їх знайшли, зрозуміли, і треба аналізувати чому ми їх вчинили. Бо нерідко можна почути такий вислів: "Я не буду сповідатися, бо нікого не вбив!".
Так що Олю, це Божа ласка, що ви бачите свої гріхи.

О, ще згадав дуже гарний вислів одного монаха: "Говорити навчився за 2 роки, а мовчати - за 60років". :)

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 18 травня 2009, 10:25

Щоби не відкривати нову тему.

Матір Божа, могла згрішити, чи ні???

Тобто: як може нам даватися в приклад М.Б. коли вона без первороднього гріха???
Т.є. без схильності грішити??? Так???
А чи можемо слідувати за М.Б. коли ми не є звільнені, як Вона, від гріха????

Хотілось би послухати ваші думки.

Soren117
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 27 квітня 2009, 22:05

Повідомлення Soren117 » 19 травня 2009, 23:49

Давай по порядку.

1. Не Матір Божа, а матір Сина Божого! (Луки 1:31-35);
2. Біблія говорить: «Через одного чоловіка [Адама] ввійшов у світ гріх, і з гріхом смерть, і таким чином смерть перейшла на всіх людей, бо всі згрішили» (Рим. 5:12).

Чи це стосується також Марії?
Біблія повідомляє, що згідно з вимогою Мойсеєвого Закону через 40 днів після народження Ісуса Марія принесла в Єрусалимському храмі жертву за гріх для очищення від нечистоти. Вона теж успадкувала від Адама гріх та недосконалість (Луки 2:22—24; Лев. 12:1—8 ).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 20 травня 2009, 08:11


1. Не Матір Божа, а матір Сина Божого! (Луки 1:31-35)
;

Дякую, особливо за 35 стих, "Той хто народиться буде святий, і званим Сином Божим"(переклад мій, на жаль не маю на укр. мові. Мене цікавить чому називає євангелист "святим"??? Якщо прочитати також інші джерела, то це слово означає визнання божественності Христа. Тобто, Христос - Бог(Лк. 4.34 коли оздоровлює біснуватого і до нього зверьаються демони).

Але щоби не бути голослівним, дозволю собі привести ось деякі фрази з Бібліє, які мені подобаються:

«І зійшов на мене дух Господній і сказав мені: скажи, так говорить Господь"... (Єзек. 11:5)

Також дивно, що Ісус, не бувши рівним Богові, ставить себе на один рівень з ним:
"Тоді сказали йому: хто Ти?: Ісус відповів, від початку" ....до кінця фрази....(Ів. 8:25)
Чи не подібні ці слова на ті, якими Бог говорить до Мойсея, Сущий послав тебе.(Вихід. 3:14)




2. Біблія говорить: «Через одного чоловіка [Адама] ввійшов у світ гріх, і з гріхом смерть, і таким чином смерть перейшла на всіх людей, бо всі згрішили» (Рим. 5:12).


Ага, правда була би ваша, якби лист до Римлян закінчувався тут. Але, на жаль є дальше, я би просив звернути увагу на 18-19 стихи.



Чи це стосується також Марії?
Біблія повідомляє, що згідно з вимогою Мойсеєвого Закону через 40 днів після народження Ісуса Марія принесла в Єрусалимському храмі жертву за гріх для очищення від нечистоти. Вона теж успадкувала від Адама гріх та недосконалість (Луки 2:22—24; Лев. 12:1—8 ).


Стосовно Марії, якщо вона грішна, то і Син Божий грішний. Це так виходить???

Soren117
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 27 квітня 2009, 22:05

Повідомлення Soren117 » 20 травня 2009, 23:28

Дякую, особливо за 35 стих, "Той хто народиться буде святий, і званим Сином Божим"(переклад мій, на жаль не маю на укр. мові. Мене цікавить чому називає євангелист "святим"??? Якщо прочитати також інші джерела, то це слово означає визнання божественності Христа. Тобто, Христос - Бог(Лк. 4.34 коли оздоровлює біснуватого і до нього зверьаються демони).


Тут мушу ввести деякі уточнення.
Ісус Христос є богом, але не всемогутнім!

Також дивно, що Ісус, не бувши рівним Богові, ставить себе на один рівень з ним:
"Тоді сказали йому: хто Ти?: Ісус відповів, від початку" ....до кінця фрази....(Ів. 8:25)
Чи не подібні ці слова на ті, якими Бог говорить до Мойсея, Сущий послав тебе.(Вихід. 3:14)


Я нічтго спільного не бачу в цих віршах!
Ісус мав початок, а Бог немає початку
Псалом 89 (90):2 «Перше ніж гори народжені, і поки Ти витворив землю та світ, то від віку й до віку  — Ти Бог!»

Ага, правда була би ваша, якби лист до Римлян закінчувався тут. Але, на жаль є дальше, я би просив звернути увагу на 18-19 стихи.


А дальше Біблія чудово описує, як з людського роду буде зняте прокляття смерті: «Через переступ одного [Адама] на всіх людей прийшов осуд, так і через праведність Одного [Ісуса, кульмінацією якого стала його смерть] прийшло виправдання для життя на всіх людей. Бо як через непослух одного чоловіка [Адама] багато-хто стали грішними, так і через послух Одного [Ісуса] багато-хто стануть праведними» (Римлян 5:18, 19).

Стосовно Марії, якщо вона грішна, то і Син Божий грішний. Це так виходить???


Та ні, не так виходить!
Луки 1:34,35 Марія завагітніла з допомогою Божої сили - святого духу! І тому Ісус не успадкував перворідний гріх Адама!

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення viter » 21 травня 2009, 07:43

Soren117 писав:Ісус Христос є богом, але не всемогутнім!



Ісус Христос є Богочоловіком. І як Бог Він всемогутній. І як Бог Він не має початку, хоч і народжений від Отця. Нам не дано (в цьому житті) пізнати таємницю Божу, тому, думаю, не варто мудрувати на цю тему.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 21 травня 2009, 07:51

УВАГА:

Не відхиляйтеся тут від основої теми про ГРІХ. Звичайно, Ісус - Богочоловік, а не тільки найбільша Людина, яка жила коли-небудь на землі, як це вчать, для прикладу, всупереч Біблії, Свідки Єгови. Та це вже інша ТЕМА! :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Повідомлення Olya » 21 травня 2009, 07:58

Soren117 писав:Тут мушу ввести деякі уточнення.
Ісус Христос є богом, але не всемогутнім!



Я взагалі в шоці. Чому ви пишете Бог з малої букви. Чи ви думаєте, що Біблія неправильно висловлюється? (А Хома відповів і сказав Йому: "Господь мій і Бог мій!") Ів. 20:28

А свідчення про Ісуса Христа ( Бо троє свідкують на небі :Отець, Слово й Святий Дух, і ці Троє - Одно.) 1 Ів.5:7

Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Бог було Слово Ів. 1:1

Я й Отець - Ми одне! Ів. 10:30

Та це так . А гріх почав володіти людиною, відколи вона себе захотіла прирівняти до Бога. (зїли яблуко пізнання добра і зла).

Грішить людина завжди чи подумки, чи діями, але потрібно визнавати ці гріхи, каятися, сповідатися і старатися більше не грішити.

Гріх - це ярмо людини, яке вона сама, без Божої помічі не може скинути і спокійно нести.
Востаннє редагувалось 21 травня 2009, 08:09 користувачем Olya, всього редагувалось 1 раз.
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 21 травня 2009, 08:05

Olya писав:

І ще багато доказів можу привести з Біблії, що Ісус Бог (з великої літери) і Господь



Я ж просив... Скільки вже можна! Тема в нас про ГРІХ, а не про те, чи Ісус є Богом чи - ні. Хочете провадити богословські дискусії на цю тему, створюйте нову! Інакше зайві повідомлення будуть видалені!

Це вже називається "флуд" (писання не по темі) , хоч і богословський...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 21 травня 2009, 09:01

Soren117 писав:Давай по порядку.

1. Не Матір Божа, а матір Сина Божого! (Луки 1:31-35);
2. Біблія говорить: «Через одного чоловіка [Адама] ввійшов у світ гріх, і з гріхом смерть, і таким чином смерть перейшла на всіх людей, бо всі згрішили» (Рим. 5:12).

Чи це стосується також Марії?
Біблія повідомляє, що згідно з вимогою Мойсеєвого Закону через 40 днів після народження Ісуса Марія принесла в Єрусалимському храмі жертву за гріх для очищення від нечистоти. Вона теж успадкувала від Адама гріх та недосконалість (Луки 2:22—24; Лев. 12:1—8 ).


Ви напевне нічого не чули(чи не хочете чути) про Непорочне Зачаття Діви Марії.
Яка нечистота, яке очищення від неї, прощо ви теревените. Пречиста Діва Марія, як єврейка по національності сповнила належний всім евреям обряд так як й Ісус сповнив обряд обрізання й хрещення водою від Івана хоча Йоан нехотів цого робити вважаючи себе негідним, але Ісус йому відповів:"Допусти це тепер бо так годиться нам виповнити усю праведність".
Пречиста Діва Марія - Цариця Неба й Землі - Матір народів -наша небесна Матінка й заступниця!

Почитайте хоча б Акафіст до Богородиці - багато чого зрозумієте.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 22 травня 2009, 11:59

Диспут про Христа та Богородицю http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1282

Тут тема про гріх...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Paul_1
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 24 травня 2009, 23:32

Що таке гріх? є

Повідомлення Paul_1 » 24 травня 2009, 23:58

Гріх(особистий) - це заподіяння шкоди самому собі. а причиною гріха є пристрасті.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Що таке гріх? є

Повідомлення romanm » 28 травня 2009, 22:25

Paul_1 писав:Гріх(особистий) - це заподіяння шкоди самому собі. а причиною гріха є пристрасті.


Ну не тільки самому собі. Гріх, навіть особистий, впливаючи на нас, впливає і на тих, хто кругом.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Що таке гріх? є

Повідомлення o.Mykil » 29 травня 2009, 08:57

romanm писав:
Paul_1 писав:Гріх(особистий) - це заподіяння шкоди самому собі. а причиною гріха є пристрасті.


Ну не тільки самому собі. Гріх, навіть особистий, впливаючи на нас, впливає і на тих, хто кругом.


Є, отже, ще таке поняття гріха як гріх структуральний...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 06 грудня 2009, 09:57

Невже це все можна назвати ГРІХОМ?

Ще раніше стикнувся був в інтернеті ось із цим так званим «списком гріхів», який не може викликати подиву чи сміху andrejev.tripod.com/spisok_grehov.htm

«Їла крадькома від інших»
«Дивилась у храмі на годинник»
«Вставала їсти і пити вночі»
«Плювала і смаркалась на підлогу у приміщеннях»
«По дорозі в церкву заходила в магазин»
"Працювала перукарем"

І т.д. Начебто те все стосується тільки жінок. Тобто є якісь виключно «гріхи жіночі». Але якщо перелік стосується тільки монахинь, то все одно це, як на мене, є з області фанатизму та нездорової примітивної релігійності.

Дивує, що там усе змішано в один «сніп» - етикет, духовність, мало не психологія і т. д. Подрібнено аж забагато. Це все виконати буде людям, приналежним до Церкви, просто не під силу. Та й твердять, що Російська Православна Церква бере твори св. Отців із перших століть, певні речі, що стосуються лише ченців, накидаючи їх мирянам, виховуючи серед них фанатиків. Але і в Отців Церкви подібне важко знайти, що подається в перелікові на поданому веб-ресурсі. Невже він фальшивий? Хоча я зустрічав схожі «премудрості» серед представників Православної Церкви не раз і не два…

Є етикет, культура людини, духовність, виховання… І деколи варто розрізнити ці речі, щоб гріх дійсно був гріхом. Гріх, зокрема важкий, є найперше провиною проти Бога та ближнього, духовним злом, вбивцею Божої ласки…

Такі дивацтва тільки компрометують наше християнство, особливо в очах різних атеїстів!


http://besedka.info/viewtopic.php?t=667
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Di
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 12 грудня 2009, 22:41
Звідки: Закарпаття,м.ВиноградІв

Повідомлення Di » 15 грудня 2009, 00:23

Шановний Namelles_One,не Бог вкладає в людину "ті бажання"! Бог наділив людину РОЗУМОМ,використання якого веде до появи різного роду бажань(або не використання),і СВОБІДНОЮ ВОЛЕЮ,завдяки якій людина вибирає доцільність втілення бажань.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Повідомлення luksander » 26 грудня 2009, 20:28

Як я розумію, перший гріх мав місце в раю. І ось тут виникають декілька запитань:
- людина була створена «… за образом Нашим, за подобою Нашою…», а спокусилася можливістю стати «… як Боги…». Так наче ж і так вже як Боги були?
- першим гріхом вважається порушення заборони їсти, тобто – непослух. Але ж там було «дерево пізнання добра і зла». То можливо гріх зійшов на землю коли люди почали зважувати що добро, а що зло кожен на свій розсуд. Ось тут «Рай» і закінчився.
З того часу відчуття себе богом з тільки своїм правильним добром є частиною природи людини, вона стала недосконалою. І ось тепер, коли цей недосконалий інструмент надіється сам себе зремонтувати і вернутися до первісного стану, то це вже навіть не нонсенс.
Ось тому Еклезіяст і називає всі людські спроби знайти сенс життя марнотою і ловленням вітру. І недаремно в підсумку: Бога бійся, і чини Його заповіді, бо належить це кожній людині!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Непростимий гріх проти Святого Духа...

Повідомлення o.Mykil » 01 квітня 2010, 08:16

Як каже нам св. Писання, усякий гріх людині проститься (тобто коли вона щиро за нього кається, наприклад, у святій сповіді), крім гріха проти Святого Духа. Сам Господь Ісус це твердить. Бог майже все нам грішним і немічним пробачає, але...

«Тому-то кажу вам: усякий гріх, навіть богозневага, проститься людям...» (Матв.І2,31). Далі читаємо: «...Але богозневага на Духа не проститься! І як скаже хто слово на Людського Сина, то йому проститься те; а коли скаже проти Духа Святого, — не проститься того йому ані в цім віці, ані в майбутнім!» (Матв.12:31—32).

Перед розп'яттям на хресті Спаситель сказав до своїх учнів:

«...Краще для вас, щоб пішов Я, бо як Я не піду, Утішитель не прийде до вас. А коли Я піду, то пошлю вам Його. А як прийде, Він світові виявить про гріх, і про правду, і про суд... А коли прийде Він, Той Дух правди, Він вас попровадить до цілої правди...» (Івана 16:7—8,13).

Місія Святого Духа — свідчити про Христа, виявляти людині її гріхи і провадити до правди. Без Святого Духа, що є водночас і душею Христової Церкви, спасіння нашої душі було б неможливе. Через наше сумління Він не тільки вказує на наші гріхи, а й спонукує нас до щирого покаяння. Він дарує нам силу жити новим життям, з дня на день отримуючи перемогу над злом.

Тільки одного гріха (!!), як бачимо, не може простити Бог, що може швидко призвести до пекла, — гріха проти Святого Духа, і причина очевидна: без Святого Духа ми ніколи не змогли б прийняти Христа і йти шляхом, який освітлений світлом правди Святого Письма. Без Святого Духа, Який викриває гріх, ми ніколи не змогли б покаятися у своїх гріхах. Адже тільки прийнявши Божий дар покаяння, ми зможемо отримати прощення. Господь простить наші гріхи лише за такої умови:

«Коли ми свої гріхи визнаємо, то Він вірний та праведний, щоб гріхи нам простити та очистити нас від неправди всілякої» (1Івана 1:9).

«...Та коли не покаєтесь, то загинете всі так!» (Лука 13:3).


П. С. Ще трохи про відпущення гріхів з Католицького Катехизму http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38
Востаннє редагувалось 11 березня 2011, 07:04 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: Непростимий гріх проти Святого Духа...

Повідомлення ієром. Діонисій » 01 квітня 2010, 13:34

Щоб зрозуміти краще ці слова Ісуса Христа (з Мт 12,31-32), потрібно порівняти їх з тими ж словами у Євангелії від Марка:
"Істинно кажу вам: Усе буде відпущене синам людським, гріхи та богохульства, скільки б вони не хулили. Але хто хулу вирече супроти Святого Духа, -- тому повіки не проститься: той підпаде під гріх довічний." Вони бо мовили: "Він має нечистого духа." (Мр 3,28-30).
Згідно з поясненням Марка, гріх проти Святого Духа (принаймні у цьому випадку) -- це приписування сатані діл Божих і зневажання цим Святого Духа. Таким чином людина сама собі ставить перешкоду у прийнятті Божого дару, у тому числі прощення, яке можливе завдяки дії Святого Духа, як Ви, отче, гарно про це написали. :)
При нагоді, вітаю зі святом. :Rose:
Востаннє редагувалось 01 квітня 2010, 13:56 користувачем ієром. Діонисій, всього редагувалось 1 раз.


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 54 гостей