Чистилище

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 22 квітня 2010, 22:11

о.Олег писав:
Вова писав:...тільки "Догмат про Чистилище ...

так і Біблія тільки "Догмат про Біблію".

Прошу поясніть. Я прочитав вашу догму і тут ви ствержуєте що християни які до кінця не заслужили раю йдуть у чистилище. Питання: Чому розбійник пішов одразу у рай, він би перший мав би піти у чистилище щоб очистити своє життя?

Лук.23:42 І сказав до Ісуса: Спогадай мене, Господи, коли прийдеш у Царство Своє!
"СЬОГОДНІ Ж ЗУСТРІНЕМОСЬ В РАЮ" (Лук.23:42)

Тоді також поясніть як це може бути, якщо тут ясно сказано, без усякого намйока на чистилище 23 Бо заплата за гріх смерть.... (Рим.6:23)
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 22 квітня 2010, 22:31

Yur писав:Я попросив вас висловити свої думки з приводу "майбутнього віку" з цитати (Матвія 12:32)


Інші дві Євангелії говорять інакше:

28 Поправді кажу вам, що простяться людським синам усі прогріхи та богозневаги, хоч би як вони богозневажали. 29 Але, хто богозневажить Духа Святого, повіки йому не відпуститься, але гріху вічному він підпадає.(Мар.3:28,29)

Лук.12:10 І кожному, хто скаже слово на Людського Сина, йому проститься; а хто зневажатиме Духа Святого, не проститься.

Тобто у інших Євангеліях ми не бачимо такого виразу, а цей вираз Матвія не суперечить інших, просто у нього інше вираження цього місця, відповідно до тих слів або виразів якими він спілкувався. Пояснення цих слів знайшов у інтернеті і та як я говорив це був вираз слів того часу, що означало "що ніколи цьому не бути"

Пояснення Уеслі 12:32 Хто скаже на Сина Людського, - у будь-якому іншому відношенні: він буде прощений - Після свого істинного покаяння: А хто скаже таким чином, проти Духа Святого, не проститься ні в цьому світі, ні в світі до кінця - Це було приказку вираз серед євреїв, за те, що ніколи не буде зроблено. Це в даному випадку означає далі, він не повинен уникнути покарання про це, ні в цьому світі, ні в світі прийдешньому. Суд Божий не повинен обганяти його, як тут, так і після.

Також Іван теж дає нам чітке пояснення що ми не зможемо після смерті щось змінити, і до речі ці слова стосуються не всіх людей, а тільки віруючих християн. Також читайте (Євр.6:4-6)і (Євр.10:26,27)
1Iван.5:16 Коли хто бачить брата свого, що грішить гріхом не на смерть, нехай молиться за нього, і Він життя йому дасть, тим, хто грішить не на смерть. Є й гріх на смерть, не про нього кажу, щоб молився. Як бачимо що після смерті хтось там, щось там не залишив якісь гріхи не зможе змінити і також наші молитви нічого не змінять.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Чистилище

Повідомлення Yur » 23 квітня 2010, 00:26

Вова писав:Ви що не замітили що Біблія ясно говорить що смерть і одразу суд. Де той проміжуток Чистилище іу тих віршах чи інших? Прокоментуйте їх, а то вийде що ви мені постійно питання будете задавати, ні би я богослов.

А де ви помітили цей проміжуток у моїх дописах?? Я ж писав, Чистилище й Царство Небесне суть позаЧАСові категорії; стан душі, а не подія. Одне й друге настає одразу ж після смерти. Чистилище, це ніби той душевний тягар, котрого людина не зуміла позбутися на землі.
Оте діло у (1-е Кор. 3:13-15) має до цього безпосереднє відношення. Це той душевний набуток, котрий або устоїть, або згорить. Устоїть СВЯТЕ, і з таким багажем душі оминають Чистилище. Набуток котрий не містить у собі чистої любови згоряє, але людина спасеться. Це і є Чистилище.

Вова писав:
Yur писав:Виглядає, що розмови по-суті вам й справді не потрібно. Я попросив вас висловити свої думки з приводу "майбутнього віку" з цитати (Матвія 12:32) , а також з приводу різниці між спасеними у (1-е Кор. 3:13-15), так ви усю увагу на описці сконцентрували (буду уважнішим).

Почекайте і теж усе не знаю, крім того я ще на роботі. Та майте совість відносно (1-е Кор. 3:13-15) я уже десь разів три пояснював, прочитайте з самого початку що я пишу, я не буду кожному хто появиться у дискусії знов з початку все пояснювати. Бо ви свою догму, а двох віршах побудували, це ж не думка всієї Біблії.

Часу ж на отакі відповіді у вас вистачає, чому б не відповідати по-суті, коли вас просять.

А про "майбутнього віку" працюю, дивлюся похожі місця, вивчаю що ті слова значили у той час. Бо якщо думати так як ви мені хочете пояснити, тоді Христос сам собі суперечить, ще один причина для критиків Біблії появиться.

Поки що я вам нічого не пояснював й суперечки хіба що у вашій голові. Тож ж спершу подумайте добре, а тоді запитуйте по-суті.

Вова писав:
Yur писав:Я попросив вас висловити свої думки з приводу "майбутнього віку" з цитати (Матвія 12:32)

Інші дві Євангелії говорять інакше:
. . .
. . .
Як бачимо що після смерті хтось там, щось там не залишив якісь гріхи не зможе змінити і також наші молитви нічого не змінять.

А тепер ще раз погляньте на оту купу ваших чорнозелених букв і яке вони мають відношення до поданого запитання стосовно прощення у "майбутньому віці" (не земному).
.. не проститься того йому ані в цім віці, ані в майбутнім!


Й стосовно поданих вами цитат які просите прокоментувати. Загалом можу вам сказати, що заперечення наявності Чистилища, -- хіба що у вашій уяві, але не в цих цитатах.
Можемо розібрати кожну цитату окремо не гамузом.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення viter » 23 квітня 2010, 08:09

Вова писав:Прошу поясніть. Я прочитав вашу догму і тут ви ствержуєте що християни які до кінця не заслужили раю йдуть у чистилище. Питання: Чому розбійник пішов одразу у рай, він би перший мав би піти у чистилище щоб очистити своє життя?

Лук.23:42 І сказав до Ісуса: Спогадай мене, Господи, коли прийдеш у Царство Своє!
"СЬОГОДНІ Ж ЗУСТРІНЕМОСЬ В РАЮ" (Лук.23:42)

Розбійник розкаявся в своїх гріхах, визнав перед Ісусом Христом свої провини а покутою його була страшна смерть на хресті. Саме своєю мукою на хресті він і очистив своє життя і тому Христос взяв його відразу до Неба. ІМХО.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Олюнька » 23 квітня 2010, 10:07

Вова писав:Ви що не замітили що Біблія ясно говорить що смерть і одразу суд. Де той проміжуток Чистилище іу тих віршах чи інших? Прокоментуйте їх, а то вийде що ви мені постійно питання будете задавати, ні би я богослов.

Книга Одкровення:
гл.27,4-6 І вони ожили і царювали з Христом тисячу років.
А решта мертвих не ожила, поки скінчиться тисяча років. Це - воскресіння перше.
Блаженний і святий, хто одержує часть у воскресінні першому: над такими друга смерть не має влади, але будуть священиками Бога і Христа і царюватимуть з ним тисячу років.
гл.20,11 Хто має ухо, нехай слухає, що Дух говорить Церквам: «Переможний не ушкодиться від смерти другої.»
гл.20,14І смерть і ад повержено в озеро вогню. Це є смерть друга, озеро вогню.


Маєте "проміжуток" - тисячу років. :D
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 23 квітня 2010, 10:25

viter писав:
Вова писав:Прошу поясніть. Я прочитав вашу догму і тут ви ствержуєте що християни які до кінця не заслужили раю йдуть у чистилище. Питання: Чому розбійник пішов одразу у рай, він би перший мав би піти у чистилище щоб очистити своє життя?

Лук.23:42 І сказав до Ісуса: Спогадай мене, Господи, коли прийдеш у Царство Своє!
"СЬОГОДНІ Ж ЗУСТРІНЕМОСЬ В РАЮ" (Лук.23:42)

Розбійник розкаявся в своїх гріхах, визнав перед Ісусом Христом свої провини а покутою його була страшна смерть на хресті. Саме своєю мукою на хресті він і очистив своє життя і тому Христос взяв його відразу до Неба. ІМХО.

Не вже ви хочете сказати якщо він не покаявся то б не помер? Щось я не зустрічав у Біблії що своєму смертю можна очистити гріхи, Христос прощає гріхи, Він для того і помер, щоб спасти людей від своїх гріхів. Цей розбійник попав на хрест, не тому що страждав за Христа, а по закону земному, це не про той хрест нести нам говорить Біблія. Він покаявся в останній момент і все.
Мар.16:16 Хто увірує й охриститься, буде спасений, а хто не ввірує засуджений буде.
.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 23 квітня 2010, 10:28

Олюнька писав:Маєте "проміжуток" - тисячу років. :D

Я бачу ви з юмором відповіли, напевно знаєте що це не про то говориться :), а уже про суд.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Олюнька » 23 квітня 2010, 10:39

Вова писав:
Олюнька писав:Маєте "проміжуток" - тисячу років. :D

Я бачу ви з юмором відповіли, напевно знаєте що це не про то говориться :), а уже про суд.

В кожному жарті є доля правди. :wink: Якщо б усе було так просто як ви кажете, то навіщо всі ті "заморочки" з першим-другим воскресінням?
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 23 квітня 2010, 10:58

Yur писав:А тепер ще раз погляньте на оту купу ваших чорнозелених букв і яке вони мають відношення до поданого запитання стосовно прощення у "майбутньому віці" (не земному).
.. не проститься того йому ані в цім віці, ані в майбутнім!


От не розумію,як би я так вам відповів мені б уже дали зауваження. Таке відчуттящо ви не читає моїх відповідей, навіть Олюнька замітила що я уже відповідав, а ви ще раз те саме питаєтеся, майте совість.
Тепер по суті, немає що сказати, то не стріляйтеся пустими словами. Я вам дав паралельні місця, відкрийте Біблію і прочитайте, інші євангелисти по інакшому пишуть, а Матвій чому так написав я вам пояснив, думайте самі трохи.

Yur писав:Й стосовно поданих вами цитат які просите прокоментувати. Загалом можу вам сказати, що заперечення наявності Чистилища, -- хіба що у вашій уяві, але не в цих цитатах.
Можемо розібрати кожну цитату окремо не гамузом.


Розберемо, а чому ні. Мені така розмова подобається. Бачу ви відкрили тему про чистилище на форумі "Джерелі". Отож будемо на два фронти писати. Я так зрозумів ви те саме що тут будете писати і там, якось нудно буде, чи якось інакше запропонуєте дискусію вести? Дам вам запитання там, на яке ви тут не відповіли відносно Коринтян 3 розділ.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Олюнька » 23 квітня 2010, 11:03

Вова писав:навіть Олюнька замітила що я уже відповідав, а ви ще раз те саме питаєтеся, майте совість.

Олюнька цього не помітила, не приписуйте мені своїх думок.

Вова писав:Розберемо, а чому ні. Мені така розмова подобається. Бачу ви відкрили тему про чистилище на форумі "Джерелі". Отож будемо на два фронти писати. Я так зрозумів ви те саме що тут будете писати і там, якось нудно буде, чи якось інакше запропонуєте дискусію вести? Дам вам запитання там, на яке ви тут не відповіли відносно Коринтян 3 розділ.

Звертання такого типу пишуться в приват
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 23 квітня 2010, 11:16

Олюнька писав:
Вова писав:
Олюнька писав:Маєте "проміжуток" - тисячу років. :D

Я бачу ви з юмором відповіли, напевно знаєте що це не про то говориться :), а уже про суд.

В кожному жарті є доля правди. :wink: Якщо б усе було так просто як ви кажете, то навіщо всі ті "заморочки" з першим-другим воскресінням?

У мене складніше, то у вас дуже просто, я уже говорив, я те ж не проти чистилища, таку халяву ніхто не хоче пропустити з віруючих, я можу зрозуміти ваших парафіян, получається віруюча людина грішить і все одно попаде у рай. Якось получається не чесно відносно інших віруючих, а не віруючі будуть мати дуже великі претензії на тому суді 1000 років, напевно їх буде замало :D ( тоже трохи юмору) .
Бачу ви знаєте про воскресіння, значить знаєте що у першому воскресінні воскреснуть тільки віруючі де їх не будуть судити, а давати нагороди, це якраз те місце про що ми так довго говоримо (1 Кор. З, 11-15), там усі спасуться, але нагороди одержать не всі. 13…… бо виявить день, тому що він огнем об'являється, і огонь діло кожного випробує, яке воно є. 14 І коли чиє діло, яке збудував хто, устоїть, то той нагороду одержить. От я дав був питання про який той день йде мова, ви я бачу знаєте.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 23 квітня 2010, 11:23

Олюнька писав:
Вова писав:навіть Олюнька замітила що я уже відповідав, а ви ще раз те саме питаєтеся, майте совість.

Олюнька цього не помітила, не приписуйте мені своїх думок.


Ви ж говорили що я уже писав про шеол, я теж не люблю повторяти по кілька раз свої слова. Бере вашу цитату.

Олюнька писав:
Вова писав:1. Це не якесь єврейське чи грецьке слово, а що це слово значило у той час. По друге треба враховувати культуру того часу, а не нашого часу.

Ви ж самі тут писали про шеол. :pardon:
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Олюнька » 23 квітня 2010, 11:32

Вова писав:У мене складніше, то у вас дуже просто, я уже говорив, я те ж не проти чистилища, таку халяву ніхто не хоче пропустити з віруючих, я можу зрозуміти ваших парафіян, получається віруюча людина грішить і все одно попаде у рай.

Я вже вам писала про те і дозволю собі повторитись, що ви сперечаєтесь про те, чого до кінця не розумієте. Ви мусите спочатку вияснити, що каже Церква про Чистилище, тоді буде КОНСТРУКТИВНА критика.

Чистилище - то не "халява", то муки подібні до пекельних, найжахливіша мука - туга за Богом і усвідомлення власних гріхів. Решта - читайте самі, вам вже не раз наводили відповідні посилання.

А при чому тут моя цитата про шеол, коли Yur вас питав про "майбутній вік" і чорнозелені букви?! :no:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 23 квітня 2010, 12:01

Олюнька писав:Я вже вам писала про те і дозволю собі повторитись, що ви сперечаєтесь про те, чого до кінця не розумієте. Ви мусите спочатку вияснити, що каже Церква про Чистилище, тоді буде КОНСТРУКТИВНА критика.Чистилище - то не "халява", то муки подібні до пекельних, найжахливіша мука - туга за Богом і усвідомлення власних гріхів. Решта - читайте самі, вам вже не раз наводили відповідні посилання.

Та не можна так дискусію вести "я не розумію, а ви розумієте", це означає що ви не знаєте що сказати. То покажіть що я до кінця не розумію? Не знаю чи є у вас таке правило дискусії, якщо немає то включіть.
Ви напевно не знаєте що таке Церква, Церква не каже, Церква виконує те що сказав І.Х., Iван.10:27 Мого голосу слухають вівці Мої, і знаю Я їх, і за Мною слідком вони йдуть. Друге, Церква є світло для світу, то це хіба світло коли ми говорили що можна грішити, а у чистилищі все нам проститься. Третя, Христос сказав нам нести хрест тут коли живемо, а не коли помремо.
Зверніть увагу на ті місця з Біблії, які я виділив нижче був.

А при чому тут моя цитата про шеол, коли Yur вас питав про "майбутній вік" і чорнозелені букви?! :no:
Це уже було пізніше спочатку йшла мова про шеол. А сама ваші слова тут не при ділах. Я хотів звернути увагу що ви пам’ятаєте що я пишу, а він почав писати з 9 ст. і все з початку тепер треба сугубо для нього пояснювати, нехай спочатку з 1 ст. прочитає.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Олюнька » 23 квітня 2010, 13:09

Вова писав:Та не можна так дискусію вести "я не розумію, а ви розумієте", це означає що ви не знаєте що сказати. То покажіть що я до кінця не розумію? Не знаю чи є у вас таке правило дискусії, якщо немає то включіть.

Я вам показала - читайте уважніше. :x Ви думаєте, що "Чистилище то халява", такий собі "талон №2" для студента, і відштовхуючись від того дискутуєте. Тому і виходить "каша", бо в слово чистилище ми з вами вкладаємо різне розуміння.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чистилище

Повідомлення luksander » 23 квітня 2010, 13:52

Вова писав:Та не можна так дискусію вести "я не розумію, а ви розумієте", це означає що ви не знаєте що сказати. То покажіть що я до кінця не розумію? Не знаю чи є у вас таке правило дискусії, якщо немає то включіть.
Ви напевно не знаєте що таке Церква, Церква не каже, Церква виконує те що сказав І.Х., Iван.10:27 Мого голосу слухають вівці Мої, і знаю Я їх, і за Мною слідком вони йдуть. Друге, Церква є світло для світу, то це хіба світло коли ми говорили що можна грішити, а у чистилищі все нам проститься. Третя, Христос сказав нам нести хрест тут коли живемо, а не коли помремо.
Зверніть увагу на ті місця з Біблії, які я виділив нижче був.

Цікава цитата з Біблії, та надіюсь з неї не випливає, що ті що не «йдуть» (сидять - приміром) - не можуть бути членами Церкви…? :)
А про Чистилище: я тільки недавно краєчком почав ознайомлюватись з поглядом Церкви на Чистилище – ніде не зустрічав заклику грішити і надіятись на «халяву» після смерті. Скоріше заклик до живих християн своїм безгрішним життям допомогти вже померлим.
Що ж до того, що ми тут не завжди розуміємо один одного, це мабіть підтвердження ще одного з законів Мерфі: якщо є хоч одна можливість зрозуміти написане тобою неправильно – саме так його зрозуміє опонент.
З повагою

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 23 квітня 2010, 14:13

Олюнька писав:....бо в слово чистилище ми з вами вкладаємо різне розуміння.

Інші розуміння, це те, що я говорю що ми спасаємося коли живемо, а ви, що можна спастися після смерті? Я правильно зрозумів?
Можливо ви відповісте мені, для чого помер і воскрес Христос. Ви говорите "що протестантів говорять спасаються вірою без діл" хоч ми так не говоримо, а практично получається що ви так робите.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Олюнька » 23 квітня 2010, 14:16

Вова писав:Інші розуміння, це те, що я говорю що ми спасаємося коли живемо, а ви, що можна спастися після смерті? Я правильно зрозумів?

Ні, це ви говорите, що ми говоримо, що можна спастися після смерті.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чистилище

Повідомлення о.Олег » 23 квітня 2010, 14:21

Вова писав:
о.Олег писав:
Вова писав:...тільки "Догмат про Чистилище ...

так і Біблія тільки "Догмат про Біблію".

Прошу поясніть. Я прочитав вашу догму і тут ви ствержуєте що християни які до кінця не заслужили раю йдуть у чистилище. Питання...

питання у тому, як можна цитувати Біблію, не довіряючи Церкві керованій Святим Духом. Не розумію я Вас просто. :pardon: Чому не цитуєте "Євангеліє" від Петра, Марії..? Ну твердите, що я лише "конфесія" - мені дуже шкода. Але саме ця Церква, яку Ви так обзиваєте, приймала канон Святого Письма. Що Вам до написаного в тому, що догматизувала Церква? Це ж, Вашими термінами, мав би бути "тільки догмат"... При чому тут Ваші трактування, Ваші посилання, Ваші висновки??? Чому Ви не розумієте, що стоїте лише на одному з Плодів Церкви Духа Святого (Догма Біблії), а говорите в даній темі про ще один Дар Церкви Духа Святого (Догма про Чистилище)? Ну Лютер взяв собі нашу Догму і відкинувши на свій особистий розсуд деякі з Книг, знайшов собі продовження у баптистів, євангелістів, адвентистів... що зводять і зводять Християнство від Церкви Духа Святого до "релігії Книги". Мормони хоч свою книгу написали, а тут... Чому Ви одночасно довіряєте Догмі Церкви і використовуєте її проти Догми Церкви? Чому Ви цитуєте Біблію????
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 23 квітня 2010, 14:29

luksander писав:Цікава цитата з Біблії, та надіюсь з неї не випливає, що ті що не «йдуть» (сидять - приміром) - не можуть бути членами Церкви…? :)

Не знаю що ви хотіли цим сказати, але тут за духовні очі і ходіння говориться, тобто наше внутрішнє духовне життя, не те що ми показуємо на людях, а те що бачить Бог і ви.


luksander писав:1. ніде не зустрічав заклику грішити і надіятись на «халяву» після смерті.
2. Скоріше заклик до живих християн своїм безгрішним життям допомогти вже померлим.
3. Що ж до того, що ми тут не завжди розуміємо один одного, це мабіть підтвердження ще одного з законів Мерфі: якщо є хоч одна можливість зрозуміти написане тобою неправильно – саме так його зрозуміє опонент.
З повагою

1.А і не треба це робити, це щось на зразок зворотної тяги. Якщо не потрібно жити свято, то автоматично вийде жити грішно, а у чистилищі ми все змінним.
2. Мені інтересно ви то не уловили, а я уловив. То де взялися ті грішні люди у пеклі, якщо тут всі живуть безгрішним життям. Тут підходить ваше правило №3.
3. От погоджуюсь з вами, тільки є можливість у Біблії знайти лазейку на простіше життя, то знаходять, а Царство Боже силою здобувається.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення viter » 23 квітня 2010, 14:33

Вова писав:Не вже ви хочете сказати якщо він не покаявся то б не помер? Щось я не зустрічав у Біблії що своєму смертю можна очистити гріхи, Христос прощає гріхи, Він для того і помер, щоб спасти людей від своїх гріхів. Цей розбійник попав на хрест, не тому що страждав за Христа, а по закону земному, це не про той хрест нести нам говорить Біблія. Він покаявся в останній момент і все.
Мар.16:16 Хто увірує й охриститься, буде спасений, а хто не ввірує засуджений буде.
.

Пане Вова, Ви свідомо перекручуєте дописи форумчан, чи Вам просто важко зрозуміти прості слова? Ваше запитання "Не вже ви хочете сказати якщо він не покаявся то б не помер?" взагалі не витримує критики.
Щодо очищення гріхів - хіба Христос на хресті не простив грішникові його гріхів?
А хрест про який говорить Біблія - це будь-яке страждання яке ми приймаємо з покорою та без нарікань, як прийняв його розбійник, що розкаявся. Якщо Вам здається, що смерть на хресті залегка для покути, то це Ваша проблема.
Ще раз прошу: не перекручуйте дописи форумчан. Чи це ознака всіх сектантів та протестантів усе перекручувати?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 23 квітня 2010, 15:25

о.Олег писав:питання у тому, як можна цитувати Біблію, не довіряючи Церкві керованій Святим Духом. Не розумію я Вас просто. :pardon:

Я питався що таке Церква? Для мене, Церква це не духовенство і парафіяни. Церква це Тіло І.Х. А якщо хтось має служіння від Бога, чи має якийсь дар від Бога то це не означає що він духовніший, це все на збудування Церкви і всі все одно рівні у Церкві. Чому ви ділите на духовенство і парафіян ? Я не зустрічав у Біблії такого. Є Голова і є Тіло. Я що сказав що я не довіряю, почитайте попередні мої повідомлення.

Чому не цитуєте "Євангеліє" від Петра, Марії..?
Бо це апокрифічні книги.

Ну твердите, що я лише "конфесія" - мені дуже шкода. Але саме ця Церква, яку Ви так обзиваєте, приймала канон Святого Письма. Що Вам до написаного в тому, що догматизувала Церква?

Ну якщо ви на мене кажете сектант, то це нормально? А чому я говорю "конфесія" це не із злоби. Бо Церква Христова це не тільки ваша конфесія. І я вас не обзиваю, не перебільшуйте, я вас поважаю і рахую поки що за братів, і хотів це також від вас. У мене є знайомі з вашої церкви з якими я співпрацюю, вони інакшою думки про всіх протестантів, а чому духовенство зневажає протестантів, я розумію, а не хочу про це писати і ви теж розумієте, але не скажете повної правди.

Це ж, Вашими термінами, мав би бути "тільки догмат"... При чому тут Ваші трактування, Ваші посилання, Ваші висновки???
Ні на оборот, історія чітко говорить коли ви упровадили цей догмат у Церкву. Хіба Христос дозволив щось добавляти до Біблії?

Чому Ви не розумієте, що стоїте лише на одному з Плодів Церкви Духа Святого (Догма Біблії), а говорите в даній темі про ще один Дар Церкви Духа Святого (Догма про Чистилище)?

Плід Церкви читайте у галатах 5 розділ. А Біблія це дороговказ у небо. І ми уже писали про це у іншій рубриці, ви самі затвердили що не можна додавати до 66 книг ще інші книги, навіть якщо це будуть ранні рукописи або інші послання апостолів.
Востаннє редагувалось 23 квітня 2010, 16:27 користувачем Вова, всього редагувалось 1 раз.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 23 квітня 2010, 15:42

viter писав:Щодо очищення гріхів - хіба Христос на хресті не простив грішникові його гріхів?
А хрест про який говорить Біблія - це будь-яке страждання яке ми приймаємо з покорою та без нарікань, як прийняв його розбійник, що розкаявся. Якщо Вам здається, що смерть на хресті залегка для покути, то це Ваша проблема.
Ще раз прошу: не перекручуйте дописи форумчан. Чи це ознака всіх сектантів та протестантів усе перекручувати?


От бачете о. Олег, якщо я не так думаю як католицька конфесія - розстріл на місці, жили б у середньовіччі мені винесли б анафему і спалили.

Питання: То Христос простив розбійнику тому що той покаявся, чи тому що розбійник помер на хресті, за свої земні гріхи проти держави?

MOD: Допис відкориговано. Прошу з більшою повагою говорити про Церкву і користувачів форуму
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення o.Mykil » 23 квітня 2010, 15:52

MOD: У вас, отче теж прошу висловлюватись стриманіше:
Востаннє редагувалось 23 квітня 2010, 15:57 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення o.Mykil » 23 квітня 2010, 15:55

Вова писав:Я уже почитав про Лютера що ви писали у інших рубриках, що він біснуватий, я розумію, а що вам ще лишається робити.


То відповідайте про свого шанованого ..., відлученого від святої Вселенської Христової Церкви там, де треба.
MOD: Див. допис вище
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 23 квітня 2010, 16:46

o.Mykil писав:
Вова писав:Я уже почитав про Лютера що ви писали у інших рубриках, що він біснуватий, я розумію, а що вам ще лишається робити.


То відповідайте про свого шанованого ..., відлученого від святої Вселенської Христової Церкви там, де треба.
MOD: Див. допис вище

Я говорив що не спалюють зараз, помилився! Правда не мене, а мої слова. Та ні, ви гірше до мене ставитися. По ваших словах завжди видно що ви нікого не сприймаєте більше. І ви мене завжди провокуєте, оті зараз знов.
Щось ви за великий об’єм узяли, не від вселенської, а від католицької. Мене інтересно тоді, яке ви право мали відлучати, якщо ви самі відлучили і прокляли православну церкву, а православна прокляла і відлучили вас?
А що таке Вселенська Христова Церква? Це хіба одні католики? Але перед тим як відповідати прочитайте секто ведення.

MOD: прошу не проектувати приватні полеміки на всю Церкву, пане Вова. Якщо маєте скарги на дописувача - зверху повідомлення є значок (оклику) "поскаржитись на повідомлення". Виявляти свої скарги на окремих чи навіть всіх дописувачів через загальний вилив негативу на Церкву Христову - так чинити на нашому форумі не можна. Вам попередження
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Олюнька » 23 квітня 2010, 17:00

Вова, досить офтопити тут. Останнього вашого повідомлення не видаляю, щоб всі бачили істинні ваші наміри на цьому форумі. Не вмієте вести нормальної дискусії, а коли вам ставлять конкретні питання - кидаєтесь безпідставними звинуваченнями
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 23 квітня 2010, 17:24

я теж хотів, щоб мені більше не задавали питань, смислу я теж уже не бачу. Я люблю дискусію, а коли починають з мене робити єретика, а то виходить так " було б людина, статю знайдем". Постараюся більше не відповідати тут.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення o.Mykil » 23 квітня 2010, 17:32

viewtopic.php?t=1342

Ще актуальне про існування чистилища відповідно до Божої волі та на противагу різним єресям, теологічним схибленням http://www.magadancatholic.org/PHP/disp ... ?choice=31
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чистилище

Повідомлення о.Олег » 24 квітня 2010, 08:12

Вова писав: Для мене, Церква це не духовенство ...

так це зрозуміло - і для мене також, проте я не заперечую установленого Богом духовенства, яке, власне, саме і зібралося собі на Собор та проголосило Догму (Біблія) в яку Ви віруєте-цитуєте, потім зібралося - проголосило Догму (Чистилище) яку Ви ...гм... критикуєте. Що тут спільного з Вами? Ну на "дереві" виріс один Плід, тоді "другий", "третій"... "сотий": "сотий" походить від "восьмого" чи таки від "дерева"?
Критерій Догм - Церква Христова, пане Вова. Словами Августина Блаженного (популярний був чоловік у протестантів): "Я не повірив би Біблії, якби не Церква". Все правильно - то все апокрифи, а осьтамто - Слово Боже. Повна Духа Святого Церква - гарантує. :Rose: Як і у випадку з Чистилищем/Митарствами.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей