Чистилище

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чистилище

Повідомлення ShMariam » 17 листопада 2015, 17:49

Wolodymyr писав:Д За тяжкий гріх в якому не розкаявся дорога одна до пекла.
Якщо мені не довіряєте (повідомлення в темі "Гомосексуалізм"), то це ж і в Катехизмі:
Проте навіть, якщо ми можемо вважати, що той чи інший вчинок є важкою провиною, ми повинні довірити суд над цими особами справедливості і милосердю Божому.
(арт. 1861)

Wolodymyr писав:Дочасна кара за прощенні гріхи - чистилище. Перебування там до судного дня. І муки чистилища вроді всюди одинаково описуються. Чи десь пише що в когось легші муки, а в когось гірші в чистилищі?

А Ви як думаєте? Мука однакова і однаково довга не залежно від гріхів?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Чистилище

Повідомлення Wolodymyr » 17 листопада 2015, 20:04

А яке значення має те що ми вважаємо чи не вважаємо про якийсь гріх, до того як за нього судитиме Бог. А от на момент попадання в чистилище згідно того що він все знає, він вже знає рішення на суді.
А Ви як думаєте? Мука однакова і однаково довга не залежно від гріхів?

А що десь сказано. що хтось вийде з чистилища до останнього суду?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чистилище

Повідомлення ShMariam » 17 листопада 2015, 21:15

Wolodymyr писав:А яке значення має те що ми вважаємо чи не вважаємо про якийсь гріх, до того як за нього судитиме Бог. А от на момент попадання в чистилище згідно того що він все знає, він вже знає рішення на суді.

Я писала не про "себе", а про інших. Тобто, якщо я роблю те і те, знаю, що мушу покаятися, інакше - пекло. Але це ще не значить, що хтось когось може "записувати" до пекла, якщо людина не сповідалася і, ясна річ, тяжко грішила.
Wolodymyr писав:А що десь сказано. що хтось вийде з чистилища до останнього суду?
А десь сказано, що не вийде?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Чистилище

Повідомлення Wolodymyr » 17 листопада 2015, 21:46

ShMariam писав:
Wolodymyr писав:А яке значення має те що ми вважаємо чи не вважаємо про якийсь гріх, до того як за нього судитиме Бог. А от на момент попадання в чистилище згідно того що він все знає, він вже знає рішення на суді.

Я писала не про "себе", а про інших. Тобто, якщо я роблю те і те, знаю, що мушу покаятися, інакше - пекло. Але це ще не значить, що хтось когось може "записувати" до пекла, якщо людина не сповідалася і, ясна річ, тяжко грішила.

Я з вами не спорю.
А десь сказано, що не вийде?

Добре вийде і куда?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чистилище

Повідомлення о.Олег » 17 листопада 2015, 22:13

гм... напевно... варта згадати
- як людина опиняється в Чистилищі?
- чому вонно так називається (Purgatorium, Чистилище)?
- що людям в Чистилищі допомагає?
- куди людина попадає після Чистилища?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чистилище

Повідомлення ShMariam » 17 листопада 2015, 22:53

Wolodymyr писав:
А десь сказано, що не вийде?

Добре вийде і куда?
А куда "вийшов" розбійник, що розкаявся, після "земного" чистилища на хресті?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Чистилище

Повідомлення Wolodymyr » 17 листопада 2015, 23:05

Перечитати всю тему чи що...) Ладно попробую.

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Чистилище

Повідомлення Wolodymyr » 17 листопада 2015, 23:49

А-а-а-а. Скільки ж їх тут було. Я аж замучився всі ті єрисі тут класифікувати. Прихильники всяких божевільних "Патріархів", Єговісти, Лютерани, хто там ще? Признаюсь. Все не читав. їх перелистував.

Питання часу мук в чистилищі з моєї сторони знімаю. Просто через не матеріальну сутність душі і відповідно не можливість використовувати матеріальне поняття часу для цього. Згодні?
Молитва за душі в чистилищі безумовно потрібна.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чистилище

Повідомлення ShMariam » 18 листопада 2015, 17:37

Про чистилище: http://www.truechristianity.info/ua/boo ... _02.php#63

Wolodymyr писав:Питання часу мук в чистилищі з моєї сторони знімаю. Просто через не матеріальну сутність душі і відповідно не можливість використовувати матеріальне поняття часу для цього. Згодні?
Так, це вже "місце", де нема часу (вічність), однак воно існує доти, доки не було Страшного суду, а він же буде в часі. Тобто Чистилище все ж обмежене часовими рамками.
Душа може бути в Чистилищі максимум до Страшного суду. Є думка, що дехто там є лише мить (яка в умовах Чистилища, звісно, виглядає вічністю).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чистилище

Повідомлення о.Олег » 30 листопада 2015, 12:01

Wolodymyr писав:А-а-а-а. Скільки ж їх тут було. Я аж замучився всі ті єрисі тут класифікувати. Прихильники всяких божевільних "Патріархів", Єговісти, Лютерани, хто там ще? Признаюсь. Все не читав. їх перелистував.

Питання часу мук в чистилищі з моєї сторони знімаю. Просто через не матеріальну сутність душі і відповідно не можливість використовувати матеріальне поняття часу для цього. Згодні?
Молитва за душі в чистилищі безумовно потрібна.

питання часу - зрозуміло. А питання "місця" (через ту ж не матеріальну сутність душі)??
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Чистилище

Повідомлення Wolodymyr » 30 листопада 2015, 17:10

А що в когось виникало питання місця?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чистилище

Повідомлення о.Олег » 30 листопада 2015, 17:18

Wolodymyr писав:А що в когось виникало питання місця?

"Чистилище (пургаторій), згідно з католицьким віровченням - місце, де душі померлих грішників очищаються від неспокутуваних за життя гріхів..." (з католицької енциклопедії)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 30 гостей