Существует ли Бог?

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

fresnal
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 17 травня 2011, 19:18

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення fresnal » 02 червня 2011, 21:03

Я вже зазначав що люба людина мусить вірити в надприроднє в якомусь з його проявів. Навіть атеїсти в щось вірять. Я особисто вірю в Бога. (хоча цікаве питання, що значить вірить в Бога?)
Віра в Бога для кожного власна та ніяких доказів не потребує доки це стосується людини й Бога. Але як тільки проблема віри виходить за межі людини та Бога та починає стосуватися громади, церкви , виникає проблема істинності тієї чи іншої віри. Тут потрібні об'єктивні докази існування Бога, теза що ніхто не доказав Його неіснування неактуальна. В світі багато релігій (не беручи до уваги роздробленість християнства) які борються за істинність і об'єктивній доказ існування Бога необхідний.
До речі, було б цікаво довідатися про історичні факти існування Ісуса.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення о.Олег » 02 червня 2011, 21:09

звертаю Вашу (fresnal) увагу на модераторіал (писане червоним, обов'язкове до виконання) в кінці минулої сторіночки цієї теми. Нагадую/інформую, що модераторіали можна обговорювати лише в ПП
fresnal писав:... До речі, було б цікаво довідатися про історичні факти існування Ісуса.

таких немає. Ні - існують спроби навести такі факти, але це не факти історичної науки
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення ShMariam » 02 червня 2011, 21:23

о.Олег писав:
fresnal писав:... До речі, було б цікаво довідатися про історичні факти існування Ісуса.

таких немає. Ні - існують спроби навести такі факти, але це не факти історичної науки
З повагою, о.Олег

Наводять цитати істориків Йосифа Флавія ("Юдейські стародавності"), Светонія ("Життя дванадцяти цезарів"), Тацита ("Аннали"), римського легата Плінія Молодшого про перших християн (до яких ставилися з презирством), там і згадується Ісус як їх засновник. Що ж, не знала що це не історичний факт. :oops:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення andrey s. » 02 червня 2011, 21:28

fresnal писав: Але як тільки проблема віри виходить за межі людини та Бога та починає стосуватися громади, церкви , виникає проблема істинності тієї чи іншої віри. Тут потрібні об'єктивні докази існування Бога,///

Пробачте,но не ясно кому потрібно.Бог існує,це моя віра.Хіба те, що хтось не вірить повинно мене турбувати???Чи таким чином мене це повинно стимулювати до сумнівів, що до існування Бога.Насправді такі "ревні" доказування свідчать про особисті сумніви(як на мене)
А ось вияв моєї віри в Бога,це вже зовсім інше.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення ShMariam » 02 червня 2011, 21:40

andrey s. писав:Хіба те, що хтось не вірить повинно мене турбувати???

А Ісуса (сам навчав і нам заповідав: "Ідіть і навчайте всі народи") і апостолів це чомусь турбувало.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення andrey s. » 02 червня 2011, 21:48

ShMariam писав:
andrey s. писав:Хіба те, що хтось не вірить повинно мене турбувати???

А Ісуса (сам навчав і нам заповідав: "Ідіть і навчайте всі народи") і апостолів це чомусь турбувало.

Ну тут не той акцент.І саме тут є вияв віри.Але я памятаю також слова Ісуса,що робити коли вас не приймають ,я про оптрушення пороху.
Я не Апостол,і моє покликання проповідувати життям Християнина(частіше всього це сама крута проповідь,чим балакати про це)..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

fresnal
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 17 травня 2011, 19:18

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення fresnal » 02 червня 2011, 21:49

ShMariam писав:
о.Олег писав:
fresnal писав:... До речі, було б цікаво довідатися про історичні факти існування Ісуса.

таких немає. Ні - існують спроби навести такі факти, але це не факти історичної науки
З повагою, о.Олег

Наводять цитати істориків Йосифа Флавія ("Юдейські стародавності"), Светонія ("Життя дванадцяти цезарів"), Тацита ("Аннали"), римського легата Плінія Молодшого про перших християн (до яких ставилися з презирством), там і згадується Ісус як їх засновник. Що ж, не знала що це не історичний факт. :oops:

Це історичний факт, але існування перших християн та їх віри, а не існування Ісуса. Ви ніколи не грали в поламаний телефон, спробуйте, Ви побачите наскільки мало потрібно для викревлення початкової інформації. За часів перших християн більшість інформації передавалося в усній формі.
Я чув розповідь як жінку похилого віку (бабу десь 70 років) перехрещували баптисти. За 10 років ця подія обросла чудесами з самозайманням ікон і т.д. Це в наш час, коли всі освічені. (Розповідь чув в Одеській області с. Шевченково) Раніше люди були інші?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення о.Олег » 02 червня 2011, 22:07

ShMariam писав:
о.Олег писав:
fresnal писав:... До речі, було б цікаво довідатися про історичні факти існування Ісуса.

таких немає. Ні - існують спроби навести такі факти, але це не факти історичної науки
З повагою, о.Олег

Наводять цитати істориків Йосифа Флавія ("Юдейські стародавності"), Светонія ("Життя дванадцяти цезарів"), Тацита ("Аннали"), римського легата Плінія Молодшого про перших християн (до яких ставилися з презирством), там і згадується Ісус як їх засновник. Що ж, не знала що це не історичний факт. :oops:

можу перевірити, але, з того, що пам'ятаю, "доведено", що у Флавия це пізніша вставка; решта дійсно можуть бути доказом існування християн, але про Ісуса не згадують
для християнина не потрібно якихось інших доказів існування Ісуса, окрім усного і записаного Передання, але, якщо можна/потрібно: наведіть тексти згаданих істориків - поміркуємо в якому значенні можемо говорити про них в якості "історичного факту існування Ісуса"
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення andrey s. » 02 червня 2011, 22:14

Правда не знаю чи це достовірно,але чув що є згадки про Ісуса у Юдеїв(в якихось там їхніх книгах),тобто не як про Богочоловіка,а трохи образливо.(хтось про це чув)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення о.Олег » 02 червня 2011, 22:24

andrey s. писав:Правда не знаю чи це достовірно,але чув що є згадки про Ісуса у Юдеїв(в якихось там їхніх книгах),тобто не як про Богочоловіка,а трохи образливо.(хтось про це чув)

писав якось я про це viewtopic.php?f=8&t=854&p=19968&hilit=%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BC%D1%83%D0%B4#p19968
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення ShMariam » 02 червня 2011, 22:31

о.Олег писав: решта дійсно можуть бути доказом існування християн, але про Ісуса не згадують

Светоній, римській історик у книзі "Життя дванадцяти цезарів", опублікованій у 120 році, згадує, що імператор Клавдій вигнав у 51 році з Риму "євреїв, які стали, під впливом Хрестоса, постійною причиною безпорядків".
В іншому місці, говорячи про Нерона, він розповідає, що "мучили християн, людей, які прийняли нові шкідливі забобони".

Тацит, великий історик Римської імперії, який писав у 115 р. і є незаперчним авторитетом в галузі сторії, у ІІІ-ій книзі своїх "Анналів" (15 глава) згадує про пожежу в Римі: "Щоб припинити поголоски (про те, ніби імператор сам викликав пожежу), Нерон придумав винуватців і віддав на винтончені муки тих, кого всі ненавиділи за їхню мерзотність і кого народ називав християнами. Ім'я це походить від "Христуса", що був страчений за імператора Тіберія намісником Іудеї Понтієм Пилатом. Придушене спочатку, це відразливе марновірство знову з'явилось і не лише в Юдеї, де воно зародилось, але й у Римі, куди стікає все, що найгірше й срамотне, та знаходить своїх прихильників".

Пліній Молодший, римський легат у провінції Віфинія в Малій Азії, обов'язком якого було переслідувати християн, пише до свого друга, імператора Траяна, прохаючи інструкцій. Цей документ був написаний 111 року після Різдва Христового: "ось якої лінії я дотримуюсь: після кількох допитів з погрозами я караю смертю тих, які вперто називають себе христинами... Деякі заперечували, що вони християни, приносили жертви перед статуями наших богів, навіть проклинали Христа. Але говорять, що від справжніх християн цього ніколи не можна добитись. Мої пошуки довели, що вони збираються у визначені дні до схід сонця, аби співати гімни Христові, наче богові, і присягати на те, що будуть уникати злодійства, блуду, розбою, а не на те, щоб допускатися злочинів. Вони збираються також вечорамиподілитися найзвичайнішою простою поживою. У моїй провінції їх дуже багато, так що культ у храмах занепадає, а м'ясо, принесене в жертву богам, не знаходить покупців".

Тівольє П. Споконвічні проблеми
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення andrey s. » 02 червня 2011, 22:31

о.Олег писав:
andrey s. писав:Правда не знаю чи це достовірно,але чув що є згадки про Ісуса у Юдеїв(в якихось там їхніх книгах),тобто не як про Богочоловіка,а трохи образливо.(хтось про це чув)

писав якось я про це viewtopic.php?f=8&t=854&p=19968&hilit=%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BC%D1%83%D0%B4#p19968
З повагою, о.Олег

Дякую,,значить мене не ввели в блуд. :) .Але читаючи С.П.,мені зовсім не дивно чому Юдеї так написали.Наскільки розумію це історичний документ,тобто не передання???
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення о.Олег » 02 червня 2011, 22:37

andrey s. писав:
о.Олег писав:
andrey s. писав:Правда не знаю чи це достовірно,але чув що є згадки про Ісуса у Юдеїв(в якихось там їхніх книгах),тобто не як про Богочоловіка,а трохи образливо.(хтось про це чув)

писав якось я про це viewtopic.php?f=8&t=854&p=19968&hilit=%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BC%D1%83%D0%B4#p19968
З повагою, о.Олег

Дякую,,значить мене не ввели в блуд. :) .Але читаючи С.П.,мені зовсім не дивно чому Юдеї так написали.Наскільки розумію це історичний документ,тобто не передання???

це їхнє передання, звичайно.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

fresnal
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 17 травня 2011, 19:18

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення fresnal » 03 червня 2011, 12:44

З доказами існування Бога складно. Залишається лише віра. Спираючись на моє розуміння віри, То в Україні майже ніхто не вірить. Що значить вірить в Бога?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення ShMariam » 03 червня 2011, 12:49

fresnal писав:З доказами існування Бога складно. Залишається лише віра. Спираючись на моє розуміння віри, То в Україні майже ніхто не вірить. Що значить вірить в Бога?

Для мене віра - це визнавати когось, щось без доказів (тобто я вірю і в диявола :) - була в нас така дискусія). Але знаю, що багато хто під цим поняттям має на увазі щось більше: любов, надію... Але слова - це тільки слова і не треба їм дуже надавати значення.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення ShMariam » 03 червня 2011, 20:08

о.Олег писав: якщо можна/потрібно: наведіть тексти згаданих істориків - поміркуємо в якому значенні можемо говорити про них в якості "історичного факту існування Ісуса"

І навела, і ніхто не дискутує.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення о.Олег » 05 червня 2011, 13:17

ShMariam писав:... і ніхто не дискутує.

перепрошую... надіявся, що хтось дискутуватиме, а я підключуся - з мене щось поганий дискутант: не встигаю :(
мабуть дуже поверхово (між двома Літургіями :) ), але спробую пояснити, що мав на увазі виходячи зі свого власного невтішного досвіду спілкування з атеїстами і про що мислив, відповідаючи на запитання дописувача fresnal.
Відразу прошу вибачення, якщо не так зрозумів суть його дописів
Ітак: докази, про які йдеться. Докази... чого? :) Існування... Ісуса?
Так для історика вже саме Євангеліє (хоча б після того, як твори Гомера, наприклад, допомогли Шліману віднайти Трою :) ) - важливий і основний історичний доказ існування особи Ісуса Христа (тобто історичність Ісуса для історика випливає з самої Християнської спадщини) і назване Вами (зі всіма можливими проблемами довіри/трактування) для історика носить лише допоміжний характер. Серйозний атеїстичний історик нормально знає про існування християн вже в 1 ст. і хіба вже дуже збочений ум буде відстоювати ідею того, що вигаданий міфологічний образ (Ісуса Христа) хтось віртуозно підшив в основу 2000 років історії людства (а для такого ума і назване Вами доказом історичності Ісуса Христа не буде). Для історика не є визначальним той факт, що Ісус Христос нічого не писав (цим фактом часто оперують): адже і, наприклад, Сократ також нічого не писав і згадки про нього з'являються далеко опісля його смерті, що не ставить питання про його існування...
Розумію, що люди/історики різні, але основа є саме такою: Євангеліє, Новий Завіт є основним джерелом і доказом історичності Ісуса.
Проблема ж, якій доказів немає і бути в розумінні матеріалістичного світогляду не може, описана самою нашою темою (Чи існує Бог? і саме на це відповідаю fresnal) і саме тому кажу: "доказів немає". Бо "доказ", для якого піднімають цю тему атеїсти (fresnal ж пише про матеріалістичний/атеїзтичний світогляд - сподіваюсь уважно його читав/розумію?), не про те, чи існував Ісус Христос, а... хто він був. Вихідною позицією атеїста є: неможливо воскрешати мертвих, перетворювати воду на вино, ходити по воді... - це (на думку атеїста) міф і всі наші з Вами звернення до того, що не лише Ісус це робив (зі списком сотен імен включно з нашими сучасниками, які б якраз і могли претендувати для атеїста на звання доказ/факт) будуть оголошені (з тої причини, що це суперечить матеріалістичному світогляду) підробкою/співпадінням або... хтось з них добросовісно спробує підвести під якийсь конкретний випадок матеріалістичний доказ, а інші його "здобуток" цитуватимуть як один з можливих виходів для атеїста, що діткнув чогось, що виходить за межі його світогляду, залишитися на засадах "матеріалізму" :( .
Отакий от у мене сумний досвід спроб спілкуватись з атеїстами... Томуі не бачу можливості говорити про "доказ" :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення andrey s. » 05 червня 2011, 15:16

Підтримую погляд о.Олега.Якби навіть існувала "машина часу",і була би змога переміститись щоб переконатись :) ,то всерівно були би матеріалістичні сумніви,тобто навіть це не було би доказом для тих хто до слова "Віра" відноситься з усмішкою.
Особисто я, в спілкуванні з "скептично настроїним матеріалістом",спитав:"А як ти вважаєш,чому приперлись ці люди",(Проща..Близько 8 тис.,без зручностей,жара невиносима,і т.д.),"Чи це не є живий доказ Існування Бога???"," Як на мене,Це Слава Божа....."
На що відповіді не було,незважаючи на те,що людина з якою я спілкувався дуже високомірна(з двома вищими освітами) і горда.(на рахунок останнього,не менше за мене :) )
Тобто доказом існування Бога є наше Християнське життя,,,наше витривання в Доброму,в тому що любе Господу...
Як на мене...
Дякую.
Востаннє редагувалось 05 червня 2011, 15:51 користувачем andrey s., всього редагувалось 1 раз.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення ShMariam » 05 червня 2011, 15:35

Тому я й задала на початку питання: Чому фарисеї не повірили? А чому інші люди повірили?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення о.Олег » 05 червня 2011, 18:10

ShMariam писав:...Чому фарисеї не повірили? А чому інші люди повірили?

нефарисеїв ("інші люди") не повірило велике множество...
На питання ж про фарисеїв (вчили ж добре: і про воскресення мертвих, і про ангелів.., Господь навіть чітко каже "...все, що вони вам наказують - робіть..." Мт.23) відповім - бо часто фарисеї лицемірили ("...говорять, але не роблять..." там само; порівняти можна ще з Мт.16; Лк.12) і Господь їм на це вказував; а не повірили, бо багатство вважали (мабуть не всі і таких, як фарисей Никодим могло бути і бути) - і це було важливою частиною їхнього вчення - ознакою Божого Благословення, на що Ісус їм про "служіння мамоні", притчу "про багатого і Лазаря", а вони з Нього сміялись...
Боюсь - це, як те порівняння: багатий, якому важче пройти в Царство Боже, аніж верблюдові в Вушко Голки...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення andrivovk » 05 червня 2011, 18:16

о.Олег писав:
fresnal писав:... До речі, було б цікаво довідатися про історичні факти існування Ісуса.

таких немає. Ні - існують спроби навести такі факти, але це не факти історичної науки
З повагою, о.Олег


ГЛАВА III ИСТОЧНИКИ ЖИЗНЕОПИСАНИЯ ИИСУСА http://agnuz.info/tl_files/library/book ... /index.htm


Карл Адам "ИИСУС ХРИСТОС", Автор книги, известный немецкий богослов, католический священник Карл Адам (1876-1966).
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення о.Олег » 05 червня 2011, 18:19

andrivovk писав:
о.Олег писав:
fresnal писав:... До речі, було б цікаво довідатися про історичні факти існування Ісуса.

таких немає. Ні - існують спроби навести такі факти, але це не факти історичної науки
З повагою, о.Олег


ГЛАВА III ИСТОЧНИКИ ЖИЗНЕОПИСАНИЯ ИИСУСА http://agnuz.info/tl_files/library/book ... /index.htm


Карл Адам "ИИСУС ХРИСТОС", Автор книги, известный немецкий богослов, католический священник Карл Адам (1876-1966).

не маю часу переглянути: там є щось в контексті "доказу" про що ми ще не говоримо?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення andrey s. » 05 червня 2011, 18:25

о.Олег писав:
ShMariam писав:...Чому фарисеї не повірили? А чому інші люди повірили?

нефарисеїв ("інші люди") не повірило велике множество...
На питання ж про фарисеїв (вчили ж добре: і про воскресення мертвих, і про ангелів.., Господь навіть чітко каже "...все, що вони вам наказують - робіть..." Мт.23) відповім - бо часто фарисеї лицемірили ("...говорять, але не роблять..." там само; порівняти можна ще з Мт.16; Лк.12) і Господь їм на це вказував; а не повірили, бо багатство вважали (мабуть не всі і таких, як фарисей Никодим могло бути і бути) - і це було важливою частиною їхнього вчення - ознакою Божого Благословення, на що Ісус їм про "служіння мамоні", притчу "про багатого і Лазаря", а вони з Нього сміялись...
Боюсь - це, як те порівняння: багатий, якому важче пройти в Царство Боже, аніж верблюдові в Вушко Голки...
З повагою, о.Олег

Знаєте,поділюсь своїм враженням:
Якщо розважати про дух фарисейства і книжництва,то природньо що хочиться поглянути на них,як ті фарисеї і книжники виглядають..
І всетаки я знайшов таке місце,доречі це місце дуже поширене,прям на кожному кроці,де можна добре роздивитися і поглянути на них,нього.
Хтось знає про яке місце йдеться???? :)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення о.Олег » 05 червня 2011, 18:28

andrey s. писав:
о.Олег писав:
ShMariam писав:...Чому фарисеї не повірили? А чому інші люди повірили?

нефарисеїв ("інші люди") не повірило велике множество...
На питання ж про фарисеїв (вчили ж добре: і про воскресення мертвих, і про ангелів.., Господь навіть чітко каже "...все, що вони вам наказують - робіть..." Мт.23) відповім - бо часто фарисеї лицемірили ("...говорять, але не роблять..." там само; порівняти можна ще з Мт.16; Лк.12) і Господь їм на це вказував; а не повірили, бо багатство вважали (мабуть не всі і таких, як фарисей Никодим могло бути і бути) - і це було важливою частиною їхнього вчення - ознакою Божого Благословення, на що Ісус їм про "служіння мамоні", притчу "про багатого і Лазаря", а вони з Нього сміялись...
Боюсь - це, як те порівняння: багатий, якому важче пройти в Царство Боже, аніж верблюдові в Вушко Голки...
З повагою, о.Олег

Знаєте,поділюсь своїм враженням:
Якщо розважати про дух фарисейства і книжництва,то природньо що хочиться поглянути на них,як ті фарисеї і книжники виглядають..
І всетаки я знайшов таке місце,доречі це місце дуже поширене,прям на кожному кроці,де можна добре роздивитися і поглянути на них,нього.
Хтось знає про яке місце йдеться???? :)

дзеркало?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення о.Олег » 05 червня 2011, 18:30

andrivovk писав:Карл Адам "ИИСУС ХРИСТОС", Автор книги, известный немецкий богослов, католический священник Карл Адам (1876-1966).

перепрошую - читав, як виявилося/пригадав, перейшовши по діагоналі.
Ваші враження?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення andrivovk » 05 червня 2011, 18:32

о.Олег писав:Ваші враження?

Що таки є докази. :)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення о.Олег » 05 червня 2011, 18:36

andrivovk писав:
о.Олег писав:Ваші враження?

Що таки є докази. :)

докази... чого?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення andrivovk » 05 червня 2011, 18:42

о.Олег писав:
andrivovk писав:
о.Олег писав:Ваші враження?

Що таки є докази. :)

докази... чого?
З повагою, о.Олег

Існують історичні факти існування Ісуса.(див вище)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення о.Олег » 05 червня 2011, 19:00

andrivovk писав:
о.Олег писав:докази... чого?

Існують історичні факти існування Ісуса.(див вище)

а тема наша (Существует ли Бог?) трошки інакша - на неї відповідав: немає доказів Божества Ісуса. Існування Ісуса (як би не вимовлялось ними це ім'я) історики якраз не оспорюють і основне джерело, звідки черпають - Новий Завіт і давні Апокрифи, а назване нехристиянське є лише допоміжним. Проблема нашого діалогу з матеріалістичним світоглядом (перегляньте спосіб ведення діалогу fresnal) не у тому чи, а у тому Хто був (є і буде :) ) Ісус Христос. Власне про це вже пояснював сьогодні 13:17: немає (і не може бути) такого доказу (бо... це у темі прохання навести приємлимий для матеріалістичного світогляду доказ існування Бога)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення ShMariam » 05 червня 2011, 19:10

о.Олег писав:нефарисеїв ("інші люди") не повірило велике множество...

:oops: Некореткно задала питання. Чому загалом одні люди повірили, інші не повірили в Ісуса Христа (з тих, що були свідками Його діяльності)?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей