Существует ли Бог?

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення samael » 15 квітня 2010, 19:02

Я цитату взяв звідси: http://www.stephenjaygould.org/ctrl/quo ... stein.html

“It seems to me that the idea of a personal God is an anthropological concept which I cannot take seriously. I feel also not able to imagine some will or goal outside the human sphere. My views are near those of Spinoza: admiration for the beauty of and belief in the logical simplicity of the order which we can grasp humbly and only imperfectly. I believe that we have to content ourselves with our imperfect knowledge and understanding and treat values and moral obligations as a purely human problem—the most important of all human problems.”

Albert Einstein, 1947; from Banesh Hoffmann, Albert Einstein Creator and Rebel, New York: New American Library, 1972, p. 95.


“I believe in Spinoza's God who reveals himself in the orderly harmony of what exists, not in a God who concerns himself with fates and actions of human beings.”

Albert Einstein, upon being asked if he believed in God by Rabbi Herbert Goldstein of the Institutional Synagogue, New York, April 24, 1921, published in the New York Times, April 25, 1929; from Einstein: The Life and Times, Ronald W. Clark, New York: World Publishing Co., 1971, p. 413; also cited as a telegram to a Jewish newspaper, 1929, Einstein Archive 33-272, from Alice Calaprice, ed., The Expanded Quotable Einstein, Princeton, NJ: Princeton University Press, 2000, p. 204.


I do not believe in immortality of the individual, and I consider ethics to be an exclusively human concern with no superhuman authority behind it.”

Albert Einstein, letter to a Baptist pastor in 1953; from Albert Einstein the Human Side, Helen Dukas and Banesh Hoffman, eds., Princeton, New Jersey: Princeton University Press, 1981, p. 39.


У безсмертя він теж не вірив...
Є посилання на публікацію.
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення andrivovk » 16 квітня 2010, 12:21

Вчені вірують : http://nt-creaz.org.ua/education/vyslovy-vchenyh.htm :Yahoo!:
Іван климишин "Вчені знаходять Бога" : http://nt-creaz.org.ua/education/klymyshyn2.htm
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення andrivovk » 16 квітня 2010, 13:08

image11.jpg
image11.jpg (25.84 Кіб) Переглянуто 22200 разів
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення andrivovk » 25 квітня 2010, 20:13

ієром. Діонисій писав:Найщиріші вітання, п. andrivovk.
Ви незалежно вивели "парі Паскаля": http://uk.wikipedia.org/wiki/Парі_Паскаля.
Воно, на жаль, має свої слабкі сторони.


Уривок зі статті
Послідовний підхід, що випливає з парі Паскаля, може призводити і до інших результатів. Наприклад, легко показати, що вірити вигідніше в суворого (жорстокого), а не милосердного бога. Хід думки може бути наступним:

Страхаючись суворого бога, ми нічим не ризикуємо, навіть якщо він реально милосердний. У той же час відсутність страху перед милосердним небезпечна, якщо він реально виявиться суворим

Не згідний з цією "слабкою стороною" Парі Паскаля.Коли б Бог був жорстоким, то по-перше Він би нікому не дозволив писати такі нісенітниці (в країнах, де є диктатура журналісти пишуть тільки "правильні статті"), по-друге Він би не чекав кінця світу, щоб покарати людей, імхо.Згідно цієї теорії, людям, які страхаються жорстокого бога, було б краще ніж тим, які його не бояться?

Ми бачимо доброту, милосердя і довготерпеливість Бога у нашому повсякденному житті.Деякі святі дивувались, чому Бог такий терпеливий.
Свята Фаустина Ковальська запитала Ісуса, чому Він не карає людей, які його так ображають.Він відповів (приблизно так) : "Для покарання Я маю вічність.А тепер нехай користають з мого Милосердя".
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення andrivovk » 27 квітня 2010, 12:46

Історія одного навернення

Колись по радіо (здається передача "Кредо" з Києва) священик розповідав історію : Колись давно одна жінка чи бабця приходила до продавця м'ясом просити щось поїсти.Ну а він був атеїстом, напевно сміявся з неї і відсилав ні з чим.Одного разу вона прийшла до нього і подала листок, на якому було написано "я пожертвувала за вас Службу Божу".Він каже,сміючись : "Подивимося скільки заважить твоя Служба Божа".Поклав на одну шальку терезів листок(який нахилив у свою сторону терези), а на другу кинув кістку.Шальки стояли на місці, не похитнулись.Він подумав, що вага поломалася.Все познімав і перевірив, але виявилася справною.Потім він він знову поклав все на терези.Результат аналогічний.Він понакидав до кістки ще й м'яса.Але Служба Божа переважила.З того часу він навернувся і постійно давав їй м'яса.А потім священик говорить : "Цим продавцем м'яса був батько вашого покірного слуги (тобто цього священика)".Це історія мене дуже вразила.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Міша
дописувач
дописувач
Повідомлень: 74
З нами з: 23 березня 2009, 12:43
Звідки: США
Контактна інформація:

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення Міша » 03 травня 2010, 10:44

БОГ ІСНУЄ!!!
1908 року, напередодні Різдва Христового, в Італійському місті Мессіні, що на острові Сицилія, в масонському журналі появилася стаття, в якій заперечувалося існування Господа Бога. Закінчувалася вона такими богохульними словами: "Якщо ти Боже, існуєш, то пошли нам землетрус на Різдво, і тоді ми повіримо в Тебе!" Так і сталося - Італію на Різдво потрясло. Особливо потерпіли острови. У тій же Мессіні загинуло близько 100 тисяч осіб.
Ось доказ існування Бога Живого!
Якщо вже сьогодні не зустрінемо Ісуса у наших ближніх, то хто-зна чи потім Він зустріне нас як ближніх...

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення samael » 04 травня 2010, 07:39

Цікава розповідь... Проте, будьмо об'єктивні:

1. Землетрус відбувся 28 грудня 1908 р. (не зовсім на Різдво)
2. Землетрус по масштабності на 15 місці (від 100 до 200 тис. загиблих)
3. Знаходження островів на місці стику африканської та європейської плит, спричиняє до регулярних (раз в 3 тис. років) масштабних землетрусів

Ось, як це описував Гомер:
Зображення

Порівняння з описами очевидців 1908 р.:
Зображення

Світлини тих часів: http://commons.wikimedia.org/wiki/Categ ... Earthquake
Стаття з дослідженнями тих подій: http://www.inauka.ru/earth/article93260

На жаль, згадок про описану Вами статтю в Інтернеті не знайшов :(
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення andrivovk » 06 травня 2010, 18:19

Подібні історії до тої, що написав Міша.

  1. На Атлантичному океані, серед островів Малих Антилів, лежить багатий і гарний острів Мартиніка.Там є вулканічна гора Монт Пелє - Лиса гора, вершина якої сягає 1350 метрів над рівнем моря.У підніжжя цієї гори знаходиться портове містечко Ст.Пєр.
    Наприкінці березня 1902 року це містечко стало центром страшних богохульств.Місцеві масони влаштували у Страсну П'ятницю, 28 березня 1902 року, великий банкет.Перед забавою вони пронесли вулицями міста безрогу (тобто свиню - andrivovk ), прибиту до хреста.У банкетному залі, на головному столі, серед напитків і м'ясних страв, помістили карикатуру Христа, яку після банкета, серед богохульних сміхів і вигуків, занесли на вулканічну гору та вкинули її до вулканічного кратера.Вони не лякалися Бога, бо кричали, що Бога немає.Не страшний їм був і вивержений вулкан, бо вже минуло 50 років від останнього вибуху.
    Минуло кілька тижнів.Прийшло свято Вознесіння Господа Нашого Ісуса Христа, яке припадало тоді на день 8 травня.В саме полудне вибухнув вулкан.Гаряча лава, зі швидкістю 150 км на годину, продовж кількох хвилин залила містечко Ст.Пєр, а його мешканці, майже всі (біля 30 тисяч осіб), загинули страшною смертю.
    Страшне і нечуване богохульство, свідками якого були мешканці Ст.Пєр у Страсну П'ятницю, стало покаране Всемогучою Правицею Бога у свято Вознесіння, що є установлене на згадку тріумфального повороту Христа до неба! - Чи це можна назвати тільки випадковим збігом обставин?Чи краще бачити тут караючу Руку Божу?
    Джерело : О.Володимир Гавліч, ЧСВВ "Терпіння - невідступний приятель людини."
  2. І друга.
    Якось у неділю, в одному галицькому селі, зібрався гурт людей у корчмі, яка стояла біля церкви.Усі були веселі, пили, жартували і вели погані розмови.Раптом почули звук дзвону, котрий звіщав, що на Службі Божій відбувається освячення Дарів.Не поклякали вони на його голос, не билися в груди, не жаліли за гріхи, що збезчестили святий день і ширили між земляками спокусу.Наче скажені, стали спільно хулити Бога, Пресвяту Тайну Євхаристії і Божу Матір.При цьому дісталося і священикам не одне лихе слово.Господарю було прикро слухати таку бесіду та даремно він заступався за Божу честь.Безбожники не лишень не послухали його, але ще й ганьбили : "Йди, дурний, - сказав йому один, - бійся ти Бога, а я Його не буду боятися.Він не в силі мені заборонити випити навіть цю чарку горілки, бо Його нема на світі".Тільки ці слова закінчив, тільки доторкнувся устами чарки, - захитався й упав мертвий на землю.Страшна кара постигла гіршителя на місці.(Місіонар - 1909. -с.38.)
    Джерело О.Данило Бодревич "Стежечка в рай"
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення samael » 07 травня 2010, 07:29

Ну, якщо Ви так вважаєте, тоді:
Землетрус на Гаїті був карою за їх безбожність, далі цитата (не моя):

Идея предначертанности всего происходящего и неотвратимости наказания стала основной идеей патриарших выступлений в Казахстане. «Гаити - страна нищеты и преступности, голода, наркомании, коррупции, потери нравственного облика людей, - обрушился на пострадавший регион патриарх, призванный быть для своей паствы образцом христианского смирения, терпимости и милосердия. - Многие эти беды, которые лежат, в первую очередь, не в области социальной политики, а проистекают из глубинного состояния человеческого духа... Какую бы проблему современности мы не взяли - от наркомании, коррупции, преступности до загрязнения окружающей среды - везде первой причиной является состояние человеческого духа».

В отличие от гаитян, казахи, хоть и живут в сейсмоопасных зонах, не страдают от землетрясений, а Казахстан, по словам патриарха, «замечательно развивается» - а все потому, что Господь помнит добро и гостеприимство казахов во времена политических репрессий (патриарх не стал говорить «сталинских»). «У казахов есть своя национальная особенность, сочетаемая с восточной ментальностью. Это гостеприимство! Иногда денег не хватает, но на последние гроши казах накрывает стол и принимает гостей, что не принято у других культур... В годы политических репрессий в Казахстан привозили заключенных со всего бывшего Союза. У казахов никто тогда не спрашивал разрешения, людей привозили сюда эшелонами, а местное население помогло этим бедным изгнанникам. Это были так называемые «враги народа», с которыми было опасно общаться. Теперь мы знаем, что абсолютное большинство людей были невиновны. Но в то время об этом не знали. Многие остались в живых только потому, что простые люди, жившие на этой земле, не побоялись протянуть руку помощи «врагам народа». У простого казахского народа есть доброта - это то, что мы теперь называем политкорректностью. Доброта их была сильнее, чем страх перед наказанием. Я думаю, что никогда в России и других странах советского пространства никогда не будет забыт этот опыт общения с казахским народом. Может, поэтому сейчас Господь способствует замечательному развитию Казахстана», - одобрил патриарх происходящее в Казахстане.

http://www.newsland.ru/News/Detail/id/452592/
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення о.Олег » 07 травня 2010, 09:04

колись давніше читав про "стояние Зои" - молодої дівчини, яка (1956, здається) вирішила потанцювати з Іконою Святого Миколая і стоячи завмерла на 128 днів. Десь про це і художній фільм був ("Чудо" або якось так) недавно випущений. Цікаво було б подивитись.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення о.Олег » 07 травня 2010, 09:32

знайшов посилання на цю історію http://www.pravmir.ru/article_2567.html
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Міша
дописувач
дописувач
Повідомлень: 74
З нами з: 23 березня 2009, 12:43
Звідки: США
Контактна інформація:

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення Міша » 17 травня 2010, 15:21

Ця історія обійшла сторінки багатьох християнських видань. Але слави Божої багато не буває. А саме про неї йде мова в оповіді Бориса Пилипчука із Хмельницької області. Милостиве зцілення, а тим більше воскресіння із мертвих, завжди були однією із багато-чисельних граней характеру люблячого Бога...
12 серпня 2003 р.
Раптова смерть такого здорованя, офіцера міліції, схвилювала багатьох і була подією №1. Про це свідчили часті телефонні дзвінки в лікарню співробітників і віруючих, які молилися в багатьох церквах України. Лікарі зафіксували смерть в результаті крововиливу, який вразов 95 % поверхні головного мозку.
Про смерть Бориса було негайно повідомлено дружині, котра в молитві чекала результатів боротьби за життя. Після констатації у Бориса клінічної смерті, лікарі ще близько півгодини боролися за його життя, а після встановлення біологічної смерті пройшло ще не менше двох годин, протягом яких він знаходився у відділенні реанімації. Отож, незворотні процеси і загибель мозкової тканини давно вже настали, оскільки часу на оживлення після клінічної смерті відводиться лише 4-5 хвилин. У даному випадку людина "мертвіша" бути вже не може. Смерть Бориса була встановлена лікарями і підтверджена приладами, які були підключені до його тіла. Через дві години дружині дозволили супроводжувати каталку з тілом чоловіка до дверей моргу... Далі сталися неймовірні події.
Ось що розповів сам Борис Пилипчук у розмові з коресподентом київської газети "Слово віри" Любов'ю Василенко.
– Борисе, розкажіть про свої відчуття, що ви бачили?
– Я не знаю, як передати ці видіння словами, але мені хочеться, щоб ви уявили собі цю картину. Після внутрішнього поштовху в тілі я відчув себе у свідомості і став бачити все немов зверху! Лікарі намагалися повернути мене до життя, вводили всілякі препарати, але нічого в них не виходило. Я став віддалятися від землі. Вона ставала все меншою і меншою, поки зовсім не зникла. Моє переміщення супроводжувалося тривалим свистом в вухах.
Ангели, ангели...
Я потрапив у незвичайне місце, дуже світле. Мені стало надзвичайно добре. Я побачив широкі золоті сходи. По обидва боки були золоті перила, вздовж яких на сходинках стояли ангели в білих одежах із золотими поясами. Зовні вони були схожі на людей. Волосся в них було біле, ноги і руки за кольором подібні до блискучої мідної стружки. Навколо сходів і під ними їх було безліч. Вони співали псалом. Я не знаю якою мовою вони співали, але в той момент я повністю розумів значення кожного слова псалма. Вони співали: "Достойний Ти, Господи, всієї слави і хвали! Ти, Господи, сотворив небо і землю! Ти достойний цього прославляння!"
Місто
В кінці східців я побачив світло. Але воно було не таке, як від сонця або від зварювального апарату, яке ріже очі. Воно було яскраве, але м'яке, від нього йшло тепло, спокій, радість і мир. Це світло наповнило мене таким захопленням, яке неможливо передати словами. І звідти, звідки лилося це прекрасне світло, я почув: "Сину Мій, ввійди до мене! Я покажу тобі дещо. Я дам тобі допомогу".
Від величезного числа ангелів віддокремилось двоє і стали позаду мене по ліву і праву руку. Я не обертав голови, не оглядався, але у мене було таке відчуття, що я все бачу на 360 градусів довкола себе.
Я перемістився на велику галявину по якій бігали дуже гарні білі коні. Посеред галявини стояло величезне місто в формі куба. Переміщаючись у просторі, я не торкався ногами до землі, це було як ковзання.
У міру наближення до міста моє захоплення від побаченого ставало все більшим. Високі стіни складались з різнокольорових шарів, котрі виблискували і мінилися в сяйві світла. Я бачив основу міста, зроблену з 12 дорогоцінних каменів цього світу, бачив ворота з перлів, по 3 в кожній стіні. Я не вимірював їх, але одна перлина була більше двох метрів, – як я оцінив. Господь підвів мене до цього міста з кута, тому я бачив тільки шість воріт. Коли я пройшов всередину міста, то побачив два надписи: один над воротами, другий – під ними. Над воротами було написано одне із імен Ізраїлевих колін, а під ними – ім'я одного з апостолів. Я зайшов у місто і завмер від захвату: воно було повністю золотим. Вулиці, будинки, двері – все з прозорого як скло золота. Я ще ніколи не бачив такого блиску. Я бачив, як виблискують золоті прикраси в ювелірному магазині, але ніщо в порівнянні з тим, що я побачив в цей момент. Про це я читав у Біблії, але не міг уявити, що твердий метал може бути таким прозорим і чистим. А тепер я все це побачив і захотів торкнутися.
Дерево
Я не питав у ангелів куди мені йти, а наче знав, куди йду. Було повне відчуття, що знаходжуся дома. Коли пішов по місту далі, ближче до центру, то в одному місці побачив велике дерево. На ньому висіли плоди грушевидної форми розміром з літрову банку. Листя нагадувало липове, але було більшим, як листя лопуха. Я підійшов до дерева і мені захотілося зірвати один з плодів. Я простягнув руку і подивувався: моя рука була прозорою. Я готовий був зірвати плід та ангел, котрий стояв трохи позаду, перепинив мій порух. Жестом він показав, що рвати не потрібно. Для мене було дивним, що я без всякого жалю і смутку відійшов від дерева.
Повернення
Коли я наблизився до самого центру міста, то побачив надзвичайно яскравий потік світла. Мій захват продовжував зростати, досягнувши найвищої точки. Важко передати словами цей надзвичайний стан душі. Коли я побачив центр цього випромінювання, то опустив голову і відчув непереборне бажання стати на коліна. Та ангели підтримали мене, і я почув голос: "Сину Мій, того, що Я показав тобі поки достатньо. Ти повинен повернутися назад, щоб сповістити Мою славу, силу і могутність, щоб передати те, що побачив і почув".
Я зрозумів, що зі мною говорить Господь, і став просити Його: "Господи, я не хочу назад!" На що Господь мені відповів: "У тебе є дружина і троє дітей. Ти повинен повернутися до них, тому тобі ще не час бути тут".
Тоді я знову почав благати: "Господи, я не хочу назад. Дозволь мені зостатися з Тобою".
Але Господь сказав мені: "Сину Мій, будь покірним і стриманим, не ремствуй, повертай назад. Ти повинен розповісти всім про Мою славу".
Вмить я перемістився в просторі і побачив, як на ношах встановлених на каталці, медпрацівники везли моє тіло. Коли я побачив дружину, що йшла поряд, то зрозумів, що везуть мене. Один з працівників заспокоював її і намагався не допустити в кімнату, куди везли тіло. В кімнаті на столах лежали люди, деякі були розрізані, я зрозумів, що знаходжуся в морзі. Двері перед моєю дружиною зачинили. Люди почали віддалятися. Коли я побачив все це, то відчув поштовх і різко опустився в своє тіло. Тут же відчув величезну силу, яка вибила двері моргу. Двостворчасті двері ударом зірвало з петель і вони впали на підлогу, а каталку з тілом викотило з приміщення моргу. Після цього верхня частина мого тіла піднялася, простирадло спало.
Санітар, сповзаючи вниз по стіні, упав, медсестра також... Обидва лежали напівпритомні. Прийшла ще одна медсестра і, побачивши мене сидячого, знепритомніла. Та ж надприродна сила поставила каталку вертикально, і я став на ноги. Каталка впала і покотилася назад у морг.
Я хотів іти, але не зміг. Було таке відчуття, що я не в своєму тілі, ноги мене не слухалися. Тоді я став молитися, тому що думки у мене були ясні. Я все усвідомлював, але голоси були якимись чужими, протяжними. Було враження, якби магнітофонну стрічку прокручували на зменшеній швидкості. Я став посити Господа, щоб Він дав мені сили піти. Коли закінчив молитися, то відчув приплив потужної енергії. Було таке відчуття, ніби волосся відділилося від голови і тисячі голок торкнулися мого чола. Я отримав такий приплив енергії, що мені здалося, ніби ноги мої по ступні взгрузли в підлогу. Я відчув тепло і велику силу з голови до ніг і пішов у напрямку ординаторської, де засідали лікарі.
Жах лікарів
Моя дружина впала на коліна, дякуючи Богові за те, що Він воскресив мене. Коли вона прийшла до тями, то схопила простирадло і побігла за мною, щоб прикрити мою голизну. На моєму шляху медпрацівники розбігалися з криками; хтось з них падав, хтось закривався в палатах. Дружина догнала мене біля ординаторської і накинула на мене простирадло. Я підійшов і легким доторком руки відчинив двері. Пізніше я дізнався, що лікарі замкнули двері на ключ, підсунули шафу і забарикадувалися зсередини. Але двері піддалися мені легко – їх відчинила сила Божа.
Коли я увійшов в ординаторську, дехто знепритомнів, дехто зі страхом збилися в купку в дальному кутку і кричали: "Хто ти? Що тобі від нас потрібно?" Я заспокоїв їх: "Не бійтеся, дайте мені тільки одяг". Бачачи на їхніх обличчях невимовний страх, я зрозумів, пояснювати причину свого воскресіння цим бідним переляканим лікарям. Щоб я їм не сказав, вони однаково не почули і не повірили б мені. Я повторно: "Віддайте мені одяг і я піду додому". Лікарі швидко дозволили мені звідси вийти, бо відчували страх в моїй присутності. Я одягнувся, нам вислали автомобіль, і ми поїхали додому.
– А що було потім?
– Всім, хто знав про те, що сталося важко було повірити, що я живий-здоровий. Коли наступного дня я прийшов на роботу, мій начальник сказав: "Я не можу допустити тебе до служби. Після інсульту тобі, як мінімум, потрібно отримати першу групу інвалідності. До того ж твоя смерть і твоє загадкове воскресіння".
Я сказав йому, що здоровий, як віл. Але мій начальник відповів: "Так, я тебе бачу і чую, але все одно такого бути не може".
-І до якого висновку прийшли медики?
– Питання про моє подальше перебування на службі два з половиною місяці вирішували 15 комісій. Лікарі хотіли довести, що повинні бути якісь наслідки того, що зі мною сталося. Але всі результати досліджень засвідчували, що я абсолютно здоровий. Мені дали допуск до подальшого проходження служби оперативним черговим райвідділком міліції.
Шлях відкритий
Лікарі просили мене, щоб я нікому не розповідав про своє воскресіння. Але Господь повернув мене на землю, щоб я повідав про це людям. Я стверджую, що Бог – це реальна особистість. І небеса реально існують. Деякі лікарі, свідки того, що сталося зі мною в лікарні, покаялися.
– Ваше воскресіння – це унікальний випадок. Я хочу задати вам питання, яке хвилює багатьох людей: "Що треба робити, щоб після смерті бути з Богом?"
– Цей шлях відкритий кожному. Я чистосердечно покаявся, звернувся до Бога. Ісповідав Ісуса Христа своїм Господом і Спасителем і прийняв тверде рішення жити за Божим словом. Це шлях для всіх, хто хоче мати благословенне життя з Богом тут, на землі, і вічне життя з Ним після фізичної смерті. Бог повернув мене на землю, щоб я підтвердив цю істину.
Ось доказ існування Бога Живого!
P.S. Борис Пилипчук – старший лейтенант міліції одного з райвідділів Хмельницької області. Зараз йому 37 років, одружений, має троє дітей. Проживає в Старосинявському районі в селі Нова Синявка Хмельницької області.
Якщо вже сьогодні не зустрінемо Ісуса у наших ближніх, то хто-зна чи потім Він зустріне нас як ближніх...

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення прочанка » 21 травня 2010, 13:57

Кожному - по вірі. Одна жінка спитала чи допоможе їй проща до Люрду у вирішення проблеми зі здоров"ям, а я відповіла, що це залежить від її віри. Сама ж була свідком див там, у Люрді чи після прощі до нього. Бог завжди поруч, Він чи святі, ангели, наші небесні заступники. Треба відкрити серце й щиро вірити! Скільки моментів було в житті, коли думалося...все - виходу нема, а помолишся, віддашся на волю Божу і гляди... проблема вирішилась чи втратила гостроту...
Вже офіційна наука визнає Боже начало, що такий найскладніший апарат, як людина - не міг би творити жоден найталановитіший вчений...Що там клони чи пробірки... А смерть? Хіба хтось від неї втік, відкупився? Комуністичні лідери, які не вірили в Бога, для яких людське життя нічого не важило, дуже боялися смерті, тому шукали "молодильних яблучок" і елексирів вічного життя, Результат - вмирали важко, страшно, в самоті під злорадне очікування вчорашніх посіпак...
Не бійтеся!

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення Olya » 25 травня 2010, 15:29

прочанка писав:Кожному - по вірі. Одна жінка спитала чи допоможе їй проща до Люрду у вирішення проблеми зі здоров"ям, а я відповіла, що це залежить від її віри. Сама ж була свідком див там, у Люрді чи після прощі до нього. Бог завжди поруч, Він чи святі, ангели, наші небесні заступники. Треба відкрити серце й щиро вірити! Скільки моментів було в житті, коли думалося...все - виходу нема, а помолишся, віддашся на волю Божу і гляди... проблема вирішилась чи втратила гостроту...
Вже офіційна наука визнає Боже начало, що такий найскладніший апарат, як людина - не міг би творити жоден найталановитіший вчений...Що там клони чи пробірки... А смерть? Хіба хтось від неї втік, відкупився? Комуністичні лідери, які не вірили в Бога, для яких людське життя нічого не важило, дуже боялися смерті, тому шукали "молодильних яблучок" і елексирів вічного життя, Результат - вмирали важко, страшно, в самоті під злорадне очікування вчорашніх посіпак...


Це дійсно так. Коли ми віримо в Бога, але не просто на словах, а щиро, з відкритим серцем, то нам не страшні будуть ніякі випробовування. Господь поруч - потрібно тільки одне - вірити в Нього, надіятися на Нього і Любити Його. Тому, напевно, так часто говориться в Біблії про важливість віри, надії та любові. Дуже шкода тих людей, які ніяк не можуть знайти ніяких доказів існування Бога. Вони все шукають, коли навіть відбудеться якесь чудо, вони будуть скептично тлумачити його або взагалі не вірити, говорячи, що це провокація. Зі мною їхала на Прощу одна жінка, яка говорила, що вона хвора і що їй Проща все одно не допоможе, бо їздить вже більше як 14разів, а толку мало. Я їй казала, щоб вона повірила, тоді і результат буде, але жінка сумно похитала головою і відповіла, що і так не допоможе. Я їй привела приклад з свого зцілення, яке відбулося після поїздки на першу мою Прощу. Так вона мені відповіла, що мені просто повезло. А що таке повезло? це ж і є Боже чудо, яке трапилося в мому житті.
І таке запитання - чи існує Бог на мою думку, якесь незрозуміле, бо, здається, що все довкола вказує на існування Бога. :Rose:
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення прочанка » 25 травня 2010, 15:42

зі свого досвіду - молоді пари, які мали проблеми з народженням дітей, після прощ до Люрду й святих місць Італії, завдяки своїй вірі, отримали бажане. Я знаю 5 сімей, в яких вирішилося це складне питання. Це те, що знаю, а які ще блага отримали інші - думаю, їх було чимало. Віра твоя спасла тебе!З нами Бог, якщо ми того бажаємо і навіть, якщо в своєму нерозумінні, впираємося, то Бог, як люблячий батько завжди дає нам шанс купити "свій лотерейний квиток"
Не бійтеся!

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення andrivovk » 19 липня 2010, 17:20

Коли якийсь атеїст говорить вам, що не вірить у існування Бога через те, що не бачить Його, то можна йому відповісти, що "я теж не бачу вашого розуму"(мається на увазі очима). :crazy:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення прочанка » 20 липня 2010, 11:45

Кожному -по вірі його.
Останнім часом мала доволі підтверджень на собі, що Бог - поруч, допомагає і чує молитви через святих посередників. Це як в Псалмі 90-му. " Бо Він тебе вирве з тенет птахолова, з моровиці згубної,
4 Він пером Своїм вкриє тебе, і під крильми Його заховаєшся ти! Щит та лук Його правда.
5 Не будеш боятися страху нічного, ані стріли, що вдень пролітає,
6 ані зарази, що в темряві ходить, ані моровиці, що нищить опівдні,
7 впаде тисяча з боку від тебе, і десять тисяч праворуч від тебе, до тебе ж не дійде!..."

А отець Піо - живе підтвердження діянь Бога Живого. А хто не вірить...
Згадаймо Булгакова і невіруючого Берліоза... Третього не дано...
Не бійтеся!

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення andrivovk » 11 серпня 2010, 21:41

Докази існування Бога
Сьогодні попри результати останніх опитувань, де 90% населення земної кулі вірить в існування Бога або якоїсь иншої вищої сили, та ж сама статистика стверджує актуальність питання про те, чи існує Бог!
Навіть незважаючи на таку велику кількість віруючих, існування Бога не може бути доведене чи спростоване. Біблія говорить, що нам слід вірою приймати факт існування Бога: «Тим, які приходять до Бога, треба вірити, що Він є і що винагороджує тих, які Його шукають» (Євр.11,6). Якби Бог хотів, то міг би просто з’явитися і довести всьому світові, що Він інує насправді. Але якби Він це зробив, вже не було б потреби у вірі. «Каже йому Ісус: Тому що ти побачив Мене, ти повірив? Блаженні ті, що не бачили й повірили!» (Ів. 20,29).Однак це не означає, що доказів існування Бога немає. Біблія свідчить: «Небо звіщає про Божу славу, а про чин Його рук розповідає небозвід.Оповіщує день дневі слово, а ніч ночі показує думку – без мови й без слів, нечутний їхній голос,
та по цілій землі пішов відголос їхній, і до краю вселенної їхні слова!» (Пс. 19,2<5). Зорі на небі, безмежний Всесвіт, чуда природи, краса заходу сонця – усі ці явища вказують на Бога-Творця. Текст Еклезіаста 3:11 каже нам: «…усе Він (Бог) прегарним зробив свого часу, і вічність поклав їм (людям) у серце…» Та якщо й цього недостатньо,
то відчуття присутности Бога закладене і в наших серцях. Глибоко в душі ми погоджуємося з існуванням чогось, що виходить за межі нашого життя, і когось поза цим світом. Ми можемо заперечувати це знання інтелектуально, але Божа присутність у нас і через нас від цього не зникає. Оскільки 98% людей упродовж всієї історії, в усіх культурах, цивілізаціях і на всіх континентах вірили в існування певного „бога” – щось (або хтось) мало би спричинити цю віру.
Окрім біблійних аргументів Божого існування є й логічні факти. По<перше, це онтологія. Найпопулярніша форма онтологічного аргумента використовує розуміння Бога для доведення Його існування. Вона починається з визначення Бога як «такого, величнішого за якого не можна уявити». Далі доводиться, що існування величніше, ніж неіснування, а тому найвеличніша істота, яку можна уявити, мусить існувати. Якщо Бог не існує, тоді Він не може бути цією найвеличнішою істотою, а це суперечить вихідному визначенню Бога. Другий аргумент – телеологічний – полягає в тому, що оскільки всесвіт демонструє такий вражаючий задум, мав бути Божественний творець. Наприклад, якби Земля була розташована навіть на сотню кілометрів ближче чи дальше від Сонця, то вона не змогла би забезпечувати умов для життя. Якби співвідношення елементів у нашій атмосфері відрізнялося б навіть на декілька відсотків, все живе на землі померло б. Шанс випадкового формування одинарної молекули білку дорівнює 1 до 10243, а кожна клітина складається з мільйонів молекул білка! Третій логічний аргумент існування Бога називається космологічним. Кожне явище повинне мати причину. Цей всесвіт та все в ньому – це явище. Мусить бути причина, що привела до появлення всього. У кінцевому рахунку має бути щось первинне, щоби спричинити виникнення
всього иншого. Цим первинним є Бог. Четвертий аргумент – моральний. Кожна культура в історії людства мала певну форму закону. Кожна людина має відчуття добра і зла. Вбивство, обман, крадіжка, аморальність заперечуються майже всюди. Звідки ще могло піти це відчуття добра і зла, як не від святого Бога? Незважаючи на все це, Біблія застерігає, що дехто буде продовжувати заперечувати існування Бога: «Безумний говорить у серці своїм: Нема Бога!»

Джерело : "Пізнай правду" №2(80) березень−квітень 2007
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

alla79
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 02 травня 2010, 22:12

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення alla79 » 12 серпня 2010, 21:50

Поможіть мені, будь-ласка, довести близькій мені людині про існування Бога.
Просто дати відчути, як це відчуваю я,
передати любов і віру - це дуже важко, коли немає релігійного виховання...

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення o.Mykil » 12 серпня 2010, 21:56

alla79 писав:Поможіть мені, будь-ласка, довести близькій мені людині про існування Бога.


Живіть гідно по-християнськи, виконуйте Божі Заповіді, роздумуйте часто над Божим Словом (св. Писанням), не забуваючи ніколи за Христову Церкву тощо. І це б мало промовити у світлі Св. Духа. Як кажуть, особистий приклад-найкраща проповідь. Часом слова зайві. :)
Востаннє редагувалось 13 серпня 2010, 06:54 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення о.Олег » 13 серпня 2010, 06:31

o.Mykil писав:
alla79 писав:Поможіть мені, будь-ласка, довести близькій мені людині про існування Бога.


Живіть гідно по-християнськи, виконуйте Божі Заповіді, роздумуйте часто над Божим Словом (св. Писанням) не забуваючи ніколи за Христову Церкву тощо. І це б мало промовити у світлі Св. Духа. Як кажуть, особистий приклад-найкраща проповідь. Часом слово зайві. :)

так.
Окрім того, якщо маєте справу з спадкоємцем атеїзму ссср, що здатен мислити філософськи: з досвіду розмов знаю, що їм, з одного боку, найбільше неприйнятною є ідея того, що щось (Бог) може існувати вічно, з іншого - свято вірять ввічне існування матерії, з якої все розвинулося... нмсд - цн непогана точка дотику для діалогування. Але не доказу, звичайно - тут поможе свідчення Вашого життя християнина і володіння знанням про те, в що вірите, а що є наклепом атеїстів.
Одним з важливих таких наклепів є вигадка: приписування християнам твердження "вірую, бо абсурдно". Можемо поговорити про це, якщо є потреба. Біжу на Літургію. З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення прочанка » 13 серпня 2010, 21:34

Мій син вступив в омріяний ВУЗ, на омріяну спеціальність, на бюджет. На такий результат ніхто з нас не сподівався, бо того року був дуже великий конкурс і шанси були в кращому випадку на платне відділення. Рік був важкий, повний випробувань і тільки молитва тримала в моменти відчаю. Останній місяць став свідком Божих див, які я переживала на собі, але останнє -перевищили мої найсміливіші сподівання. Сльози щастя й безмежної вдячності до Бога навалили лавиною...
Наші рідні й близькі теж тішилися з нами... Але одна близька родичка( в неї не склалося особисте життя і вона часто просто богохулить, що то Бог винен у її долі, хоч насправді, вона добра душею людина, але особисті негаразди озлобили її . Вона не знає, як собі з тим дати раду. Її "претензії" до Бога часто нагадують вередування несвідомої дитини, які не дісталась найкрасивіша лялька. Часто її переконую, розраджую, але вона вміє впертися і шкода слів) вчора сказала:
- я вже собі думала - О! Такі побожні і що з того? А тут - те, що не сподівались!
А я відразу відказала:
- Так, Бог нам допоміг і попробуй тепер щось таке сказати.

По-людськи мені її щиро шкода і на службу завжди даю за неї,що той "вінок безшлюбності"( як тепер модно казати) її минув. В людині маса нерозтраченої уваги, любові, а на кого - нема, але то не є Божа кара. Не маю таких аргументів щоб переконати,бо людина не чує. Але, сподіваюсь, що такі, як ото вчора випадки, зможуть їй змінити свою закам"янілість.
Не бійтеся!

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення andrivovk » 13 серпня 2010, 21:47

прочанка писав:Мій син вступив в омріяний ВУЗ, на омріяну спеціальність, на бюджет. На такий результат ніхто з нас не сподівався...

Вітаю :Rose: .З вас :beer:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення прочанка » 13 серпня 2010, 22:04

:D Дякую! :friends: не пляшка, а ціле відро :D , але спершу подячна молитва :)
Не бійтеся!

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення Olya » 20 серпня 2010, 15:33

Вчора переглядала один документальний фільм про вчених і їх думки про Бога. То мені сподабалась фраза одного вченого, який сказав: "Справжній фізик ніколи не скаже, що Бога немає...бо відкриваючи нові закони потрібно усвідомлювати, що їх хтось придумав і застосував щодо Всесвіту"
Це певне людська гординя і самовпевненість промовляє в людях і заставляє відмовлятися у віру в Бога, тому що все довкола вказує на те, що існує Творець. Коли Ньютон створив макет нашої сонячної системи, то його товариш запитав: "Хто зробив такий гарний макет?". На що Ньютон відповів "Сам створився!.. Чому ти дивуєшся, ти ж запевняєш, що Бога немає і така велика Сонячна система виникла сама по собі, то чому ж такий маленький макет не міг виникнути по такому ж принципу...?"
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення прочанка » 21 серпня 2010, 14:53

Ньютон, коли вимовляв ім"я Бога, кожного разу побожно вставав і скидав капелюха.Пастер-засновник сучасної бактеріології каже:
Чим більше я вивчаю природу, тим більше я зупиняюсь у благоговійному подиві перед ділами Творця.
Лінней:
Воістину є Бог, великий,вічнийбез Якого нічого не може існувати.
Кеплер:
О, великий Господь наш і велика Його могутність і мудрість Його не має меж.
Дарвін6
Перша ланка тваринного світу прикута до Престолу Всевишнього
Вчений Деннет, провівши статистичні дослідження серед 423 вчених,прийшов до такого висновку:56-утримались,349- віруючі,18- невіруючі або байдужі.
"Тільки напівзнання приводить людей до безбожництва. Ніхто не заперечує буття Божого, крім тих,Кому це вигідно",- підсумував Бекон.
Не бійтеся!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення Олюнька » 08 вересня 2010, 11:00

Думки опонента Ньютона:
Відомий британський астрофізик Стівен Хокінг прийшов до висновку, що Всесвіт виник на підставі об'єктивних фізичних законів, і його появу не можна пов'язувати з діяльністю вищого розуму.
У своїй новій книзі під назвою "Великий задум" (The Great Design), яка виходить в світ 9 вересня, Хокінг задається питанням, чи потребував Всесвіт творця. Його відповідь - однозначне "ні".

Астрофізик Хокінг: Бог не створював Всесвіт

=@ от цікаво, чи хоч один експеримент підтвердив таку думку, що випадковим чином може створитись хоча б найменша річ. :oops: Чомусь після ядерних вибухів нічого крім пустки не з'явилося.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення прочанка » 08 вересня 2010, 11:17

і який він після цього вчений? Так собі, комерційний писака...Адже "об"єктивні закони фізики" не виникли самі собою
Не бійтеся!

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення Злий Іван » 08 вересня 2010, 11:23

Хокінг дуже великий вчений, повірте мені. Мабуть, рівня Ейнштейну.
Не судіть його. В кожного свій шлях до Бога. :)
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Существует ли Бог?

Повідомлення прочанка » 08 вересня 2010, 11:38

не йдеться про судження. Людина-слабке створіння. Але справжній вчений мислить іншими категоріями, далекими від примітивних земних "мод, упереджень". Тому дивно...таке мислення, а ще в публічному виступі... і сумно...
Не бійтеся!


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей