Чому саме греко-католицизм?

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
duncan
початківець
початківець
Повідомлень: 35
З нами з: 11 травня 2009, 06:19
Звідки: львів
Контактна інформація:

Чому саме греко-католицизм?

Повідомлення duncan » 11 травня 2009, 07:07

Одразу перепрошую, якщо створив тему, яка дублює старішу...

У мене просте питання до панства: чому саме греко-католицька церква, а не, скажімо, синагогальний юдаїзм?.. :wink:

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: чому саме греко-католицизм?

Повідомлення o.Mykil » 11 травня 2009, 08:14

duncan писав:одразу перепрошую, якщо створив тему, яка дублює старішу...

у мене просте питання до панства: чому саме греко-католицька церква, а не, скажімо, синагогальний юдаїзм?.. :wink:



Тому що помер головний рабин, коли вчув звістку про воскресіння Божого Сина! :D
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: чому саме греко-католицизм?

Повідомлення romanm » 11 травня 2009, 09:26

mmm82 писав:
duncan писав:одразу перепрошую, якщо створив тему, яка дублює старішу...

у мене просте питання до панства: чому саме греко-католицька церква, а не, скажімо, синагогальний юдаїзм?.. :wink:



Тому що помер головний рабин, коли вчув звістку про воскресіння Божого Сина! :D


Ага:) Чому камінь а не пісок?

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: чому саме греко-католицизм?

Повідомлення ljubomyr_ps » 11 травня 2009, 10:13

duncan писав:одразу перепрошую, якщо створив тему, яка дублює старішу...

у мене просте питання до панства: чому саме греко-католицька церква, а не, скажімо, синагогальний юдаїзм?.. :wink:


Піди, Друже, до нашого храму , відкрий своє серце Богу, помолись... і все зрозумієш - головне серце чисте і щире.
помагай Тобі Бог!
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 11 травня 2009, 11:45

у мене просте питання до панства: чому саме греко-католицька церква, а не, скажімо, синагогальний юдаїзм?..

а можна сформулювати своє "просте питання" не аж так по-єврейському? :o

Вас цікавить назва? Чи те, чому греко-католики належать до греко-католицької Церкви? Поясніть, будь ласка :)
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

Аватар користувача
duncan
початківець
початківець
Повідомлень: 35
З нами з: 11 травня 2009, 06:19
Звідки: львів
Контактна інформація:

Повідомлення duncan » 11 травня 2009, 14:26

насправді питання є просте, мені навіть дивно, чому виникло таке сум’яття... :)

чому людина має бути саме греко-католиком?..
не римо-католиком, не православним, не юдеєм...

пс. а піти до церви можна і буддистської...

wpab
дописувач
дописувач
Повідомлень: 52
З нами з: 01 травня 2009, 20:39

Повідомлення wpab » 11 травня 2009, 20:02

До Вас теж є просте питання:
Ви завітали на цей форум щоб "потролити"?

Якщо Вас дійсно цікавить поставлене Вами питання, то перш ніж задавати його на форумі незавадило б прочитати відповідну літературу, а вже потім, якщо незважаючи на всі зусилля щось незрозуміло - питайте.

Те саме Вам скажуть на будь-якому форумі.

Якщо Ви і надалі продовжуватимете в тому дусі, то не ображайтеся, що Вас вважатимуть банальним тролем.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 11 травня 2009, 20:13

Якщо Вас дійсно цікавить поставлене Вами питання, то перш ніж задавати його на форумі незавадило б прочитати відповідну літературу, а вже потім, якщо незважаючи на всі зусилля щось незрозуміло - питайте
.

+100

Аватар користувача
duncan
початківець
початківець
Повідомлень: 35
З нами з: 11 травня 2009, 06:19
Звідки: львів
Контактна інформація:

Повідомлення duncan » 12 травня 2009, 18:47

wpab писав:До Вас теж є просте питання:
Ви завітали на цей форум щоб "потролити"?

тролінг - засмічування форуму флудом.
троль - людина, яка провокує, задає питання, які не стосуються тематики форуму, або такі, які можуть образити форумлян...
я вас образив питанням щодо того, чому саме греко-католицька церква?
чи ви просто відповіді не знаєте?
wpab писав:Якщо Вас дійсно цікавить поставлене Вами питання, то перш ніж задавати його на форумі незавадило б прочитати відповідну літературу,
а навіщо тоді форум?

wpab
дописувач
дописувач
Повідомлень: 52
З нами з: 01 травня 2009, 20:39

Повідомлення wpab » 12 травня 2009, 19:42

duncan писав:
wpab писав:До Вас теж є просте питання:
Ви завітали на цей форум щоб "потролити"?

тролінг - засмічування форуму флудом.
троль - людина, яка провокує, задає питання, які не стосуються тематики форуму, або такі, які можуть образити форумлян...
я вас образив питанням щодо того, чому саме греко-католицька церква?
чи ви просто відповіді не знаєте?

Просто Ваше питання не має сенсу ("чому людина має бути саме греко-католиком?.. не римо-католиком...").

Потрудіться освоїти хоча б базові понняття!

Це виглядає, наприклад, як би Ви зайшли на форум електротехніків і спитали "чому саме фаза?.. не заземлення, не громовідвід..."
wpab писав:Якщо Вас дійсно цікавить поставлене Вами питання, то перш ніж задавати його на форумі незавадило б прочитати відповідну літературу,
а навіщо тоді форум?

Тут Вам ніхто нічим не зобов'язаний!

Аватар користувача
duncan
початківець
початківець
Повідомлень: 35
З нами з: 11 травня 2009, 06:19
Звідки: львів
Контактна інформація:

Повідомлення duncan » 13 травня 2009, 07:13

wpab писав:Потрудіться освоїти хоча б базові понняття!


у мене з "базовими поняттями" все гаразд...

wpab писав:Якщо Вас дійсно цікавить поставлене Вами питання, то перш ніж задавати його на форумі незавадило б прочитати відповідну літературу


і літератури я прочитав предостатньо...

wpab писав:Тут Вам ніхто нічим не зобов'язаний!

само собою...
але враження від людей складаєтсья не з того, як вони гарно самі з собою розмовляють і самі себе прославляють, а з того, як вони спілкуютсья з іншими людьми... :wink:

оскільки відповіді на таке просте питання все одно не буде, я підсумую: "греко-католиком тре бути бо тому що"... :)

пс. для ваших роздумів:
якщо людина стоїть перед дверима церкви і питає священика, який з церкви виходе "отче, я вирішив бути християнином, чому я маю ходити до вашої церкви"?
священик відповідає: "троль, почитай літературу, поцікався предметом, а тільки тоді приходь"... :D

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 13 травня 2009, 08:20

пс. для ваших роздумів:
якщо людина стоїть перед дверима церкви і питає священика, який з церкви виходе "отче, я вирішив бути християнином, чому я маю ходити до вашої церкви"?
священик відповідає: "троль, почитай літературу, поцікався предметом, а тільки тоді приходь"... :D


Мені здається, що питання як ви поставили, не є коректне. Ми не знаходимося в супермаркеті, або на базарі, де кожен повинен хвалити свій товар. Бери штани які я продаю, бо.....

Тут річ йде про те, що, якщо ви читали і маєте базові поняття, дивно що ставите такі питання. Чому? Тому, що або вам не підходить і ви просто питаєте лиш би запитати, або ви нічого не зрозуміли. ТОді ліпше ставити конкретні питання.

Вибирати чому саме гр.- кат., а не інші, маєте ви сам, по своїм переконанням, а вже потім люди можуть і відповісти.

Якщо ви, особисто, повторюсь, не вирішили для себе, то ваше питання в першому дописі, для мене особисто звучить щось на тему: чому один напильник залізний, а другий зелений????

З повагою.

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 13 травня 2009, 16:02

у мене з "базовими поняттями" все гаразд...


Дякую за зізнання :)

У такому разі, що Ви мали на увазі, пишучи:
а піти до церви можна і буддистської...

коли вище вказано:
належать до греко-католицької Церкви


Погодьтеся, існує різниця між:
до Церкви належати (членом Церкви бути),
до церкви (храму) ходити
і релігію (як-от, синодальний юдаїзм, буддизм, християнство) сповідувати.

чому людина має бути саме греко-католиком?..
не римо-католиком, не православним, не юдеєм...

Чому Ви ставите в один ряд католиків, православних (християн) і юдеїв (які все ще чекають на Месію в більшості...)?

Якби вдалося із Вами з'ясувати принаймні ці "моменти", то, може, стало би ясніше, що саме Ви намагаєтеся прояснити. А може, просто шукаєте аргументів для тієї практичної ситуації, описаної Вами вище... Ну тоді - інша справа. Й інша дискусія.

З надією
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

Аватар користувача
duncan
початківець
початківець
Повідомлень: 35
З нами з: 11 травня 2009, 06:19
Звідки: львів
Контактна інформація:

Повідомлення duncan » 13 травня 2009, 16:19

багато (не скажу, що більшість) людей є в пошуці...
хтось усе життя шукає, а комусь достатньо, що за нього вирішили...
невже у вас ніколи не виникає сумніву?..
у мене, до прикладу, постійно сумнів у правильності вибору...

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 13 травня 2009, 16:24

duncan писав:багато (не скажу, що більшість) людей є в пошуці...
хтось усе життя шукає, а комусь достатньо, що за нього вирішили...
невже у вас ніколи не виникає сумніву?..
у мене, до прикладу, постійно сумнів у правильності вибору...


Може попробувати порівняти???? Почитати людей, які можуть вам сказати набагато більше ніж ми( маю наувазі оо.церкви). Сумніви вони є і будуть, мені здається, що це навіть добре, дають поштовх до вивчення, до більшого розуміння, в моєму випадку Християнства, не знаю як у вас.

А якщо ви шукаєте різницю між Християнством і релігією мумба юмба, то тим паче ви самі повинні вивчати.

Ми віримо в Всемогутнього Бога, Творця неба і землі, що його син, стався чоловіком, що є життя після смерті і ми всі будемо жити і т.д. Другі, нпр. юдеї, Христа не рахують Богом, ось вам перша різниця чого гр. - кат а не юдаїзм, принаймі для мене. Коли мені дано світло(Христос) я не маю ніякого бажання сидіти в пітьмі.

Так що не треба плутати Боже дарування з яєшнею.

Зверніть увагу на вірш Мт. 12,30

Ще одне, чи є різниця, на вашу думку, якщо Бог сам прийшов спасти нас із - за своєї любови, які ніякої заслуги не маємо перед ним, або послав пророка, а сам десь там, високо. Бог, не шукає з нами істину, він Є Істина.

а те що є багато інших релігій, зовсім не говорить про їх правдивість. Різниця в релігіях дуже важлива, поверхньо здається все одинаково, але головне -в деталях.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 13 травня 2009, 19:11

duncan писав:невже у вас ніколи не виникає сумніву?..
у мене, до прикладу, постійно сумнів у правильності вибору...


Із сумніву та подиву народжується філософія, як знаємо. Сумнів у вірі краще відкинути, бо через нього там народжуються, наприклад, теж секти...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 16 травня 2009, 07:11

Або ми офігенні специ і чоловіку все стало ясно( в чому сумніваюся), може проблеми з інтернетом( що теж може бути),
або просто захотілося поставити питання, лиш би поставити( що не відкидаю)

Ну або, дійсно, спєци :)

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 16 травня 2009, 13:52

romanm писав:Або ми офігенні специ і чоловіку все стало ясно


Інколи людина краще щось розуміє, якщо звертатися до неї її мовою!

Тільки варто, як на мене, трохи відфільтровувати словечка, адже мова форуму має бути безжаргонною та відповідною - порада і вам, і не вам! :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 16 травня 2009, 14:08

Зрозумів:) Справді, дякую за підказку.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 17 травня 2009, 16:17

romanm писав:Зрозумів:) Справді, дякую за підказку.


Хай Бог благословить! :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Xrystia
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 24 листопада 2008, 20:38
Звідки: Neapol'

Повідомлення Xrystia » 18 травня 2009, 00:00

ja skazhu chomu ja greko-katolyk, a ne , skazhem, rymo-katolyk chy pravoslavna.Bo mene z dytynsta zavely do ciei cerkvy, ja v niu "zrostala".ja ne e rymo-katolykom, bo blyschyu meni grec'kyu obrjad.Ja ne pravoslavna, bo vyznaju peshis' Papy Ryms'kogo.Ale v Nebo vystachyt' ysim pravednykam!
"Jakwo y vas v dywi mur,vu vsjudu vdoma!I vsjudu vil'nuu!Bo tou,xto ne mae mury,dywe zalewnuu,adwe palae bawannjam robutu zlo.Krawe vuprominjuvatu dobro."L.Hyzar

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 18 травня 2009, 09:20

Xrystia писав:ja skazhu chomu ja greko-katolyk, a ne , skazhem, rymo-katolyk chy pravoslavna.Bo mene z dytynsta zavely do ciei cerkvy, ja v niu "zrostala".ja ne e rymo-katolykom, bo blyschyu meni grec'kyu obrjad.Ja ne pravoslavna, bo vyznaju peshis' Papy Ryms'kogo.Ale v Nebo vystachyt' ysim pravednykam!


Золоті слова: В Небі вистачить місця усім праведникам".

Так стараймося бути ними - діяти й молитись щоб ними стали всі на втіху й радість Божу!
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 18 травня 2009, 10:19

Мені цікаво, люди які задають питання, дійсно хочуть щось взнати, чи тільки так???? Аби просто подивитися що народ говорить? При всій повазі:)

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Повідомлення Olya » 19 травня 2009, 07:31

Деколи хочеться поспілкуватися з іншими людьми і дізнатися їхню думку. І чи вона співпадає з твоєю. І також можна взнати стільки всього нового.
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Xrystia
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 24 листопада 2008, 20:38
Звідки: Neapol'

Повідомлення Xrystia » 19 травня 2009, 22:01

ljubomyr_ps писав:Так стараймося бути ними - діяти й молитись щоб ними стали всі на втіху й радість Божу!

Tak, "ne nam, Gospody, ne nam, ale Imeni Tvoemu dau slavu"
"Jakwo y vas v dywi mur,vu vsjudu vdoma!I vsjudu vil'nuu!Bo tou,xto ne mae mury,dywe zalewnuu,adwe palae bawannjam robutu zlo.Krawe vuprominjuvatu dobro."L.Hyzar

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Повідомлення enginer » 23 травня 2009, 10:59

Думаю більше питання яке випливає з даної теми - чи потрібен зараз на сучасному етапі греко-католицька церква? Чи вона можливо вже виконала свою місію? Що буде з УГКЦ після створення Єдиної Помісної Української Церкви? Яка її роль в тому?

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 23 травня 2009, 11:11

enginer писав:Думаю більше питання яке випливає з даної теми - чи потрібен зараз на сучасному етапі греко-католицька церква? Чи вона можливо вже виконала свою місію? Що буде з УГКЦ після створення Єдиної Помісної Української Церкви? Яка її роль в тому?


:shock: Вибачте, але до помісної церкви, УгКц на має ніякого відношення. В католицькому світі нема поняття автокефалії, є поняття sui iuris, і головне це єдність з наступником Петра. УгкЦ і так незалежна і помісна. З таким самим успіхом можна запитати а яка роль католицької церкви взагалі.

Дальше - в ПЦерквах немає єдиного процесу для отримання автокефалії, що видно по УпЦКп і проблемами з РПЦ. В крайньому разі, правосавні хай приєднуються до правдивої церкви.

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Повідомлення orest » 23 травня 2009, 12:29

вибачаю...
8) хм.. дійсно, на жаль, нема... в документах Ватиканського Собору помісною Церквою названо єпархію!!!:shock: так, це має сенс (єпископ місця і Церква довкола нього), але ж є потреба в окресленні більшої сукупності єпархій як Помісної Церкви і тут поняття sui juris допомагає лиш частково...
впродовж століть Рим перебирав на себе функції безпосередньої канонічної (юридичної та адміністративної) влади над іншими Церквами (йдеться особливо про таких як і ми "уніатів"), воднораз відходячи від первісного принципу першості в любові (авторитету і влади ЛИШЕ в питаннях віри, моралі та в суперечках між Помісними Церквами), а не в безпосередній підпорядкованості і то фактично підпорядкованості не папі, а бюрократу (чиновнику) одного з багатьох римських міністерств - Конгрегації у справах Східних Католицьких Церков - еклезіологічний АБСУРД!!! %)

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 23 травня 2009, 12:48

orest писав:питаннях віри, моралі та в суперечках між Помісними Церквами), а не в безпосередній підпорядкованості і то фактично підпорядкованості не папі, а бюрократу (чиновнику) одного з багатьох римських міністерств - Конгрегації у справах Східних Католицьких Церков - еклезіологічний АБСУРД!!! %)


А хіба зараз, згідно кан права, патріарша церква = верховного архиєпископа не має повного самоуправління. Як, наприклад, в судових так і інших справах????

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Повідомлення orest » 23 травня 2009, 13:56

хм... ні. не має.
ось що читаємо в ККСЦ:

Кан. 43 – Єпископ Римської Церкви, в якому перебуває доручення, дане Господом самому Петрові, першому з Апостолів, і яке має бути передане його наступникам, є главою Колегії Єпископів, Заступником Христа і Пастирем усієї Церкви тут на землі. Тому силою свого уряду він має найвищу, повну, безпосередню і загальну звичайну владу в Церкві, яку може завжди вільно виконувати.

Кан. 45 – § 1. Силою свого уряду Римський Архієрей має владу не тільки над усією Церквою, а й також одержує над усіма єпархіями та їх спільнотами верховну звичайну владу, через яку одночасно зміцнюється й оберігається власна, звичайна і безпосередня влада, яку мають Єпископи щодо довіреної їхній опіці єпархії.
§ 3. Проти вироку або декрету Римського Архієрея немає апеляції ані відклику.

Кан. 46 – § 1. Римському Архієреєві у виконуванні його уряду помагають Єпископи, які можуть це чинити по-різному, в тому через Синод Єпископів; крім того, помагають йому Отці Кардинали, Римська Курія, Папські Легати, а також інші особи та різні інститути відповідно до потреб даного часу. Усі ці особи й інститути від його імені і його владою виконують доручений їм уряд для добра всіх Церков, згідно з нормами, встановленими самим Римським Архієреєм.

Кан. 48 – Під Апостольським Престолом або Святим Престолом слід розуміти в цьому Кодексі не лише Римського Архієрея, а й Дикастерії та інші інституції Римської Курії, хіба що щось інше застерігає право або випливає з природи речі.

як справедливо зазначив Бурега Владимир Викторович у статті "Украинский католицизм в зеркале Папского ежегодника":
С определенной долей условности можно сказать, что канонический статус УГКЦ сегодня примерно соответствует тому статусу, который имеет Украинская Православная Церковь, находящаяся в составе Московского Патриархата. Обе Церкви являются самоуправляемыми, хотя их автономия остается ограниченной.
http://www.bogoslov.ru/text/403960.html

ось так... %)


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей