Віра в Отця, Сина і Святого Духа

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення romanm » 06 жовтня 2010, 14:00

о.Олег писав:не іронізуйте - стараймося порозумітися
Господь Заповів "навчати всі народи..." - протестанти не виняток. Маю надію, як і viter. Надія вмирає останньою. В мене грішного - не вмерла.


Ні, та я не іронізую. Щодо п.Володимира, то вся моя повага. Просто логіка протестантів..... не зовсім логічна.

Хіба ж для них має вагу той же Климентій (Римський) і його лист(Ad Chorinthios, 1, 56), чи Євсевій Цезарійський, який говорить про перебування св. Петра в Римі. Чи вони щось знають про т.зв. "трофей Гая" про який говорили першіхристияни в Римі і про що пише це й же Євсевій?
Може в курсі про напис "ПЕТРОС ЕНІ" на могилі, яка була місцем паломництва САМИХ ПЕРШИХ християн? Вартує продовжувати? Не думаю.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення о.Олег » 06 жовтня 2010, 14:09

romanm писав:... Вартує продовжувати?...

вартує. Тут же не лише Вова - для всіх. Поясніть трошки глибше і обов`язково продовжіть. Дуже прошу
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення viter » 06 жовтня 2010, 14:23

romanm писав:Чи вони щось знають про т.зв. "трофей Гая" про який говорили першіхристияни в Римі і про що пише це й же Євсевій?
Може в курсі про напис "ПЕТРОС ЕНІ" на могилі, яка була місцем паломництва САМИХ ПЕРШИХ християн?

Так, будь-ласка, розкажіть про це трохи більше.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення Вова » 06 жовтня 2010, 14:31

viter писав:Для людей доброї волі мають. Шкода, що в протестантів/сектантів тої доброї волі нема, дарма, що не перестають голосити, що просвічені Святим Духом та народжені згори.

Бачу коли не має що говорите начинає знов сектантами обзивати. Ну хваліть дальше себе.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення Вова » 06 жовтня 2010, 14:36

romanm писав:Хіба ж для них має вагу той же Климентій (Римський) і його лист(Ad Chorinthios, 1, 56), чи Євсевій Цезарійський, який говорить про перебування св. Петра в Римі. Чи вони щось знають про т.зв. "трофей Гая" про який говорили першіхристияни в Римі і про що пише це й же Євсевій?
Може в курсі про напис "ПЕТРОС ЕНІ" на могилі, яка була місцем паломництва САМИХ ПЕРШИХ християн? Вартує продовжувати? Не думаю.

Для мене все має значення, але остаточно дивлюся що говорить Писання. тому можете все наводити і всіх цитувати, це ж історія. Але головна думка у Мт. 16:18 у вас не правильна, бо я уже цитував що сам Петро говорить про себе як не пресвітера, а апостола.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення о.Олег » 06 жовтня 2010, 14:39

Вова писав:
viter писав:Для людей доброї волі мають. Шкода, що в протестантів/сектантів тої доброї волі нема, дарма, що не перестають голосити, що просвічені Святим Духом та народжені згори.

Бачу коли не має що говорите начинає знов сектантами обзивати. Ну хваліть дальше себе.

хто себе хвалить? А про термін "секта" і похідні я грішний вже пояснював: це не обзивання, а констатація того факту, що протестантизм з`явився в наслідок відпаду від Христової Церкви (ще раз закликаю - порівняйте свою віру з вірою людей, які прийняли догму Святого Письма).
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення romanm » 06 жовтня 2010, 14:40

Для мене все має значення, але остаточно дивлюся що говорить Писання. тому можете все наводити і всіх цитувати, це ж історія. Але головна думка у Мт. 16:18 у вас не правильна, бо я уже цитував що сам Петро говорить про себе як не пресвітера, а апостола.


Не зрозумів.

В 2словах:
4ст.Константин будує базиліку(церкву) на місці, де по переданню, знаходиться могила св. Петра. Практично до початку 20 віку, це залишалося тільки переданням і ніякого наукового підтвердження не мало.
Папа Пій 12 починає археологічні розкопки(хто був в Ватикані, знає, що під базилікою св. Петра знаходиться древній цвинтар). Все починається в 1941 і триває до 1950. Ось тоді виявляється дохристиянський некрополь. Сама крайня Західня зона некрополя знаходиться під куполом базиліки (папський престіл). Проводячи розкопки дальше,вчені констатують, що вищевказана зона некрополя має невеличку площадку ( т.зв.поле "Р") і коло цієї площадки є т.зв. "Червоний Мур"(покритий червоним кольором). В центрі цього мура є ніша,а над цим муром є інший "G" який покритий різними написами.

Дальше :
Не вдаюся в подробиці,але річ йде про віднайдений "Трофей Гая(письменник ранньохристиянський, який про це писав). І в центрі цього трофею, археологи віднаходять перше місце поховання Петра(64 рік), але воно порожнє. Як це пояснити?

Почали шукати, і на північ, від першого поховання знаходять мрамурну нішу(початок 4 ст) яку було виготовлено вже в готовому мурі(мур G) за наказом імператора куди було покладено обгорнуте в золотий пурпур тіло апостола.
Північна стіна мура G була повна графітів з ім ям Марії, Христа і Петра, але археологи на це не звернули увагу.
* * *
Короче проф. Гуардуччі знаходить графіт, який судячи з місця де він знаходиться ( не вдаюся в подробиці, по це не цікаво)а знаходиться він на внутрішній стороні ніші, і судячи з усього перед закриттям могили апостола, хтось написав на грецькій мові ПЕТРОС ЕНІ= Петро тут.

Також всі реконструкції базиліки проводилися і не порушили того місця, в якому Константин поховав Апостола.
От і все. Коротко.
Востаннє редагувалось 06 жовтня 2010, 15:02 користувачем romanm, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення Вова » 06 жовтня 2010, 14:54

о.Олег писав:
Вова писав:
viter писав:Для людей доброї волі мають. Шкода, що в протестантів/сектантів тої доброї волі нема, дарма, що не перестають голосити, що просвічені Святим Духом та народжені згори.

Бачу коли не має що говорите начинає знов сектантами обзивати. Ну хваліть дальше себе.

хто себе хвалить? А про термін "секта" і похідні я грішний вже пояснював: це не обзивання, а констатація того факту, що протестантизм з`явився в наслідок відпаду від Христової Церкви (ще раз закликаю - порівняйте свою віру з вірою людей, які прийняли догму Святого Письма).

Ну добре, тоже фіксуємо факт, чому протестанти відділилися від ортодоксальної церкви? тому що та відступила від Бога, навіть візьміть до прикладу пункти, з якими я не згодився.

А під термін «секта» ви теж підпадаєте, навести факти?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення Вова » 06 жовтня 2010, 15:02

romanm писав:
Для мене все має значення, але остаточно дивлюся що говорить Писання. тому можете все наводити і всіх цитувати, це ж історія. Але головна думка у Мт. 16:18 у вас не правильна, бо я уже цитував що сам Петро говорить про себе як не пресвітера, а апостола.


Не зрозумів.

1-е Петра 5 1 Тож благаю між вами пресвітерів, зауважили як говорить петро, значить він не був пресвітером, а значить папою.
1Петр.2:4 Приступайте до Нього, до Каменя живого, дорогоцінного Петро говорить хто є Камінь у Церкві, невже він забув що йому сказав Ісус у мт 16:18?
Еф.2:20 збудовані на основі апостолів і пророків, де наріжним каменем є Сам Ісус Христос,
1.І так говорить історія, тодішнє християнство немало такої організації керування церквою як це є сьогодні, чи у вас, чи у нас.
2. Павло теж підкреслює на кому збудована церква і хто є тим каменем.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення romanm » 06 жовтня 2010, 15:07

Ну добре, тоже фіксуємо факт, чому протестанти відділилися від ортодоксальної церкви? тому що та відступила від Бога, навіть візьміть до прикладу пункти, з якими я не згодився.

А під термін «секта» ви теж підпадаєте, навести факти

П. Вово, які протестанти? Ті які "вичвячують" гомосексуалістів, чи інші? Ви виражаєте т. зору своєї деномінації і не погодитеся нпр. з навчанням іншої. Але це так. Не важливо.

Просто ми ніколи не дійдемо до порозуміння, бо те що вам вигідно , приймаєте(канон св. Писання), що ні, відкидаєте як єресь якого немає у св. Письмі.

Наведіть факти, було би цікаво, але не такі факти як то інквізиції і т.д. А нпр. Ранньо -християнське вчення було таке і коли К.Ц. почала вчити не так, тоді і ми відділилися.
Востаннє редагувалось 06 жовтня 2010, 15:09 користувачем romanm, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення romanm » 06 жовтня 2010, 15:08

1-е Петра 5 1 Тож благаю між вами пресвітерів, зауважили як говорить петро, значить він не був пресвітером, а значить папою.
1Петр.2:4 Приступайте до Нього, до Каменя живого, дорогоцінного Петро говорить хто є Камінь у Церкві, невже він забув що йому сказав Ісус у мт 16:18?
Еф.2:20 збудовані на основі апостолів і пророків, де наріжним каменем є Сам Ісус Христос,
1.І так говорить історія, тодішнє християнство немало такої організації керування церквою як це є сьогодні, чи у вас, чи у нас.
2. Павло теж підкреслює на кому збудована церква і хто є тим каменем.


А хіба ми говоримо що Христос не камінь?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення о.Олег » 06 жовтня 2010, 15:11

Вова писав:Ну добре, тоже фіксуємо факт, чому протестанти відділилися від ортодоксальної церкви? тому що та відступила від Бога, навіть візьміть до прикладу пункти, з якими я не згодився.
А під термін «секта» ви теж підпадаєте, навести факти?

не підпадаємо: в "пункти", з якими Ви не згодились вірили єпископи, які Догматизували Святе Письмо, що Ви ним (з повикреслюваними своєвільно Лютером, але, в основному - ним) оперуєте, перецитовуючи протестант протестанта :(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення Вова » 06 жовтня 2010, 22:30

romanm писав:
Ну добре, тоже фіксуємо факт, чому протестанти відділилися від ортодоксальної церкви? тому що та відступила від Бога, навіть візьміть до прикладу пункти, з якими я не згодився.

А під термін «секта» ви теж підпадаєте, навести факти

П. Вово, які протестанти? Ті які "вичвячують" гомосексуалістів, чи інші? Ви виражаєте т. зору своєї деномінації і не погодитеся нпр. з навчанням іншої. Але це так. Не важливо.

Ну давайте не будемо так говорити. Ви забули в якій ми країни живемо, то ті що тепер хочуть прийняти закон про вільні сексуальні відношення, в якій Церкві хрестилися? А про педофілів я так зрозумів ви забули.

Просто ми ніколи не дійдемо до порозуміння, бо те що вам вигідно , приймаєте(канон св. Писання), що ні, відкидаєте як єресь якого немає у св. Письмі.

Ви знаєте я так само говорю про вас, якось дивно виходить. А про яку єресь ви говорите?

romanm писав:Наведіть факти, було би цікаво, але не такі факти як то інквізиції і т.д. А нпр. Ранньо -християнське вчення було таке і коли К.Ц. почала вчити не так, тоді і ми відділилися.

Добре, підготую.
На початок прочитайте перші три повідомлення viewtopic.php?f=3&t=1102&start=0
Востаннє редагувалось 06 жовтня 2010, 22:42 користувачем Вова, всього редагувалось 1 раз.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення Вова » 06 жовтня 2010, 22:32

romanm писав:
1-е Петра 5 1 Тож благаю між вами пресвітерів, зауважили як говорить петро, значить він не був пресвітером, а значить папою.
1Петр.2:4 Приступайте до Нього, до Каменя живого, дорогоцінного Петро говорить хто є Камінь у Церкві, невже він забув що йому сказав Ісус у мт 16:18?
Еф.2:20 збудовані на основі апостолів і пророків, де наріжним каменем є Сам Ісус Христос,
1.І так говорить історія, тодішнє християнство немало такої організації керування церквою як це є сьогодні, чи у вас, чи у нас.
2. Павло теж підкреслює на кому збудована церква і хто є тим каменем.


А хіба ми говоримо що Христос не камінь?

Ні, ви два каменя наріжних ставите, але він має бути один.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення о.Олег » 07 жовтня 2010, 09:00

Вова писав:
romanm писав:П. Вово, які протестанти? Ті які "вичвячують" гомосексуалістів, чи інші? Ви виражаєте т. зору своєї деномінації і не погодитеся нпр. з навчанням іншої. Але це так. Не важливо.

Ну давайте не будемо так говорити. Ви забули в якій ми країни живемо, то ті що тепер хочуть прийняти закон про вільні сексуальні відношення, в якій Церкві хрестилися? А про педофілів я так зрозумів ви забули.

прошу не допускати підміни понять (MOD: нажаль, бан продовжуємо ще на місяць), пане Вово: у випадку з протестантами говоримо (з їхніх проповідей "вільної любові", "норми гомосексуалізму", з їхньої віри, як вони її сповідують/пояснюють) про те, що ці люди перецитовуючи Святе Письмо "доказують", що їхній вірі не перечить гомосексуалізм, педофілія тощо.., тобто така їхня віра; у випадку з католиками-збоченцями - Христова Церква їх не оправдовує і прямо говорить, що це грішники, які допустилися провини перед Богом і людьми. Різниця мала б бути очевидною і для Вас: протестантизм (не всі його представники, але Роман говорить саме про це і незрозуміти його - треба ще дуже постаратися) збочення оправдовує, а Христова Церква - засуджує.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення romanm » 08 жовтня 2010, 21:13

Саме страшніше коли думається,що знається :(


Вова писав:Ні, ви два каменя наріжних ставите, але він має бути один.

Ав и сформулюйте як про це говорять самі католики, а не так як Вам про це розповіли. Взагалі -то, правилом хорошого тонa, в дискусіях, вважається не читати "про науку когось в переказі...", а прочитати " цю саму науку"! Отож, хотілося би знати, як католики ставлять2 наріжних каменя? Процитуйте якийсь офіційний документ КЦ. Інакше вимушений констатувати,що....

Поки відповіді, думаю,з моєї сторони не буде.

Хоча не можу зрозуміти:
Просто ми ніколи не дійдемо до порозуміння, бо те що вам вигідно , приймаєте(канон св. Писання), що ні, відкидаєте як єресь якого немає у св. Письмі.



Вова писав:Ви знаєте я так само говорю про вас, якось дивно виходить. А про яку єресь ви говорите?


Отож пояснююсь вже в 100 раз.

Не я приводив слова, що св. Писання є ТІЛЬКИ ЄДИНИМ авторитетом а того,чого немає в ньому -єресь. Значиться, якими путями приймається канон св. Писання? Св.Духом? А може просто "духом?" Яким макаром дається гарантія ,що це св.Дух а не просто інший дух?
А тут,здається, таке враження,що або питання не розуміється, або спецом доводиться до абсурду.

Дальше, я просив щоби привели приклади порушення К,Ц богословської = св. Писання. А мені знову приводять педофілів в доказ.


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей