Віра в Отця, Сина і Святого Духа

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Отець і Ісус

Повідомлення о.Олег » 17 червня 2010, 08:36

Вова писав:
о.Олег писав: Поясніть, якщо можна...........MOD: Вам попередження

Та для чого пояснювати, вам у очі не можна правду говорити, зразу бубоните, заходьте на протестантський форум можете усе говорите і вас не забубонять, ви хоч для себе просто перевірили чи ви дійсно такі не помильні. Вам тут можна все на протестантів наговорювати " відійшли", а ви не помильні не відійшли, не від чого.
Мені от наприклад католик сказав що у протестантів не все правильно, я для свого інтересу і перевірки із Писанням сам запропонував напиши що у нас не таке.
Є одне хороше прислів’я: Який би шофер не мав досвіду керування, він із закритими очима далеко не заїде. От подумайте.

найперше - коментувати модераторіал на Форумі заборонено. Можна лише приватно (ПП). Прошу (всіх прошу) більше у своїх відповідях модераторіал не цитувати.
Стосовно ж Ваших висловлювань, то у мене до Вас аргумент: Ви (протестанти) взяли з Христової Церкви її Догму - Святе Письмо: тут Ви Церкві чомусь довіряєте (про абсурдність доказу святості Письма на основі самого Письма вже говорилося), тобто (коментуючи цей Ваш допис) саме Ви визнаєте (не прямо - дух протесту Вам не дозволяє сказати це прямо, але кожен, хто задумується і трошки знає історію і володіє деяким логічним апаратом може зробити висновок, що Ви визнаєте у питанні Святого Письма) непомильність Христової Церкви, яку "протестуєте"; у Вас же аргументація містить (окрім Вашого нерозуміння Святого Письма, яке (і це природньо) Ви не можете зрозуміти без Церкви - Святе Письмо є Її Догмою) лише образливі лозунги ("ваші вірні- грішники" чи тепер от: "шофер з закритими очима"), які одинаково можна приміняти до кожної людини не залежно від її віри/конфесії - кожна людина грішна... От і маємо у нашій розмові те, що маємо...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення o.Mykil » 17 червня 2010, 09:09

Може вже слід із протестантами навести на форумі порядок? Хай краще про своїх братів по вірі міркують http://www.youtube.com/watch?v=zaoLHyUWSDc
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Отець і Ісус

Повідомлення о.Олег » 17 червня 2010, 09:15

xomikvp писав:Вибачте мені модератори та й дописувачі шо я не за темою пишу але хіба не варто нам шукати шо нас єднає а не роз'єднює стільки всякого бруду виливається задля чого шоб хтось доказав шо він(вони, ми) кращі одні одних??? ДЛЯ ЧОГО? :pardon:

так і я не хочу бруду. Але він (бруд) є. Стараюся бути чистим сам. І шукаю те, що об'єднує. Знайшовши, наприклад, у нашому випадку, Біблію, бачу, що об'єднує Святе Письмо нас лише фізично, як "річ", нажаль - "в закритому стані", а як тільки відкриваємо, то навіть погляд на зміст, я вже не говорю за трактування, виявляє, що це не дуже вже і спільність... Нажаль. Мені дійсно прикро. І тут, зрозумійте правильно, не відстоюється "я" - Ваше "кращі одні за одних" - відстоюється Бог, Богородиця, Його Церква Свята у Небі і на Землі... Чи треба перестати молитися до Богородиці, бо з нами протестант? Потім, може (і це буде логічно з точки зору постановки Вашого питання) - до Ісуса Христа, бо з нами юдей? Потім... - я не фантазую: це реальність у світі релятивізму... Стосовно ж "ДЛЯ ЧОГО?"... для чого Бог сатану з Неба скинув? "Забанив" (по інтернетному сленгу чи "забубонив" по Вовиному) і... далі потексту Вашого питання? Ні - не приписую собі Божої непомильності рішень, але точно знаю, що Бог непомильність віри дарував Церкві Христовій і... що? Мовчати на неправди? Коли цих неправд вчать моїх ближніх? Не розумію Вас. Ви дійсно вважаєте, що задля, вибачте, примари "того, що нас об'єднує" маю перестати говорити правду про Бога? Бачите - сучасний світ ставить у центрі всесвіту людину, відповідно - порозуміння між людьми набрало тої ваги, яку чую у Вашому дописі. Цей спосіб мислення нмд призвів не до порозуміння - ні: до мовчання (задля людини, задля миру, задля... ще якогось гарного гасла) на зло, яке у світі є, до узаконення бруду, приклади чого можна наводити від абортів до гомосексуальних подружь (не виявляти цього "здобутку" представників протесту?). А насправді в центрі світу стоїть не людина, а Бог. Не людей, не себе ("кращі одні за одних") а Його проповідую. З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Отець і Ісус

Повідомлення прочанка » 17 червня 2010, 09:47

як не сумно, але протестанти чи сектанти, прикриваючись пошуками істини чи Бога, насправді шукають виправдання своїм діям. Думаю, серед них є люди, які розуміють, що не ВСЕ СХОДИТЬСЯ, але визнати це означає дуже багато втратити в розумінні земних благ. Я мало знаю з того, що знають священики у богослов"ї, Святому Писанні, але трохи орієнтуюся в історії... Ті церковні розколи( протестанські) виникали через чисто людські амбіції... Хоча б народження англіканської церкви...християнська протестантська церква, яку було засновано в 1534 Генріхом VIII унаслідок Реформації. Головою Англіканської церкви був англійський король. Усі католицькі догмати та обряди зберігалися, землі й цінності монастирів конфіскувались і переходили у власність короля. З часом, на церкву все більше впливали різні протестантські рухи, і на теперішній час, вона оформилась в течію, майже ідентичну лютеранству, але відкидає лютеранське розуміння євхаристії та пастирського служіння. А чому виникла? Бо Король Генріх захотів черговий раз одружитися, розлучившись черговий раз, а Папа відмовився. Тоді король, відомий кількістю дружин, яких він то страчував, то просто "розлучався" - запротестував і... розколов церкву...
Не бійтеся!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Отець і Ісус

Повідомлення прочанка » 17 червня 2010, 10:18

Я,звичайно,нікому не відкриваю Америку, але хочеться нагадати. Протестанти відірвались від Католицької
Церкви, в знак тих чи інших розходжень, але вони далі діляться і множаться далі, бо навіть у "своїх" нема згоди... і християнського підходу... Ті,що ділили Церкву, не дуже думали за Бога... Це був протест проти людських непорозумінь і бажання влади, земної людської слави... Думаю, сатана добре працює...

"Протестантизм народився після виступу Мартіна Лютера (1483-1546) 1517 року. Він намагався реформувати тогочасну Церкву, але в його вченні знайшлися деякі догматичні хиби. 1517 року Лютер склав і опублікував 95 тез свого вчення, в яких під виглядом реформи спотворив вчення Католицької Церкви. 1520 року публічно спалив папську буллу, в якій засуджувався 41 пункт його вчення як єретичний. Цим фактом Лютер зі своїми прибічниками формально відділився від Католицької Церкви. 1530 року складено і оголошено “Аугсбурзьке визнання віри” – офіційний текст вчення Лютера.

Протестантизм розпадається на багато різних церков і вчень. Головні з них такі:

1. Анабаптисти – 1522р.

2. Лютеранство – 1530р

3. Англіканство – 1534р.

4. Меноніти – 1559р.

5. Кальвінізм – 1534р.

6. Пресвітеріани – ХVIст.

7. Баптисти – 1633р.

8. Методисти – 1729р.

9. Адвентисти – 1844р.

10. Свідки Єгови – 1872р.

11. П’ятидесятники – ХХ ст.

12. Євангельські християни баптисти – 1944р.

Головне джерело такого роздрібнення – довільне і суб’єктивне пояснення Св. Письма. "
Для прикладу, Кальвін( не буду згадувати про ріки крові)
Кальвінізм – один з історичних напрямів протестантизму. Засновник його – Кальвін (1509-1564). 1534 року він, яка стала центром його діяльності.догма про абсолютне призначення, тобто, людина ще до свого народження визначена “спастися” чи “загинути”. Головним джерелом віри вважається Св. Письмо. Кальвін усунув із церкви вівтарі, ікони, хрести, свічки. Богослужіння складається із читання Біблій і співу псалмів...
Не бійтеся!

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Вова » 17 червня 2010, 18:08

о.Олег писав:Стосовно ж Ваших висловлювань, то у мене до Вас аргумент: Ви (протестанти) взяли з Христової Церкви її Догму - Святе Письмо: тут Ви Церкві чомусь довіряєте (про абсурдність доказу святості Письма на основі самого Письма вже говорилося), тобто (коментуючи цей Ваш допис) саме Ви визнаєте (не прямо - дух протесту Вам не дозволяє сказати це прямо, але кожен, хто задумується і трошки знає історію і володіє деяким логічним апаратом може зробити висновок, що Ви визнаєте у питанні Святого Письма) непомильність Христової Церкви, яку "протестуєте"; у Вас же аргументація містить (окрім Вашого нерозуміння Святого Письма, яке (і це природньо) Ви не можете зрозуміти без Церкви - Святе Письмо є Її Догмою) лише образливі лозунги ("ваші вірні- грішники" чи тепер от: "шофер з закритими очима"), які одинаково можна приміняти до кожної людини не залежно від її віри/конфесії - кожна людина грішна... От і маємо у нашій розмові те, що маємо...

Та я вам уже говорив, що Н.З. був визнаний християнством до вашого ним затвердженням і також давав силки де уже у самому Писанні говориться що Слова Павла - Слова Бога. Проблема була тільки із книгою Об’явлення і все. Тому вам не личить говорити що Писання ви затвердили, а то були б тут атеїсти, або не віруючі і точно скажуть « релігія – це опіум для народу, або придумали щоб людьми керувати .......Я хочу сказати що Голова думає які книги зробити Святим Писання, а не Тіло.
"ваші вірні- грішники" та я не за всіх, чомусь їх більшість. Можливо ви не правильно зрозуміли, я хотів сказати що вони свідомо грішать. Далеко не буду йти, у мене на роботі ні одного не має вірного Христу католика чи православного. Навіть ваш католик визнає на протестантському форумі що вірні у вас приблизно 30%. І я не говорю що у вас всі святі.
А те що всі грішні, або Писання говорить" хто не має гріха той не правдомовець", то це зрозуміло що ми живемо у тілі грішному, яке хоче завжди грішити. Але Писання говорить:
Гал.5:16І кажу: ходіть за духом, і не вчините пожадливости тіла....
1Iван.3:9 Кожен, хто родився від Бога, не чинить гріха, бо в нім пробуває насіння Його. І не може грішити, бо від Бога народжений він.

Отже справжні християни не грішать, бо від Бога вони народжені. Чи може Писання саме собі суперечить?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Вова » 17 червня 2010, 18:10

viter писав:В якому з дописів конкретно Ви знайшли бруд?

А ви погляньте не із католицької сторони
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Вова » 17 червня 2010, 18:29

о.Олег писав:
xomikvp писав:Вибачте мені модератори та й дописувачі шо я не за темою пишу але хіба не варто нам шукати шо нас єднає а не роз'єднює стільки всякого бруду виливається задля чого шоб хтось доказав шо він(вони, ми) кращі одні одних??? ДЛЯ ЧОГО? :pardon:

так і я не хочу бруду. Але він (бруд) є. Стараюся бути чистим сам. І шукаю те, що об'єднує. Знайшовши, наприклад, у нашому випадку, Біблію, бачу, що об'єднує Святе Письмо нас лише фізично, як "річ", нажаль - "в закритому стані", а як тільки відкриваємо, то навіть погляд на зміст, я вже не говорю за трактування, виявляє, що це не дуже вже і спільність... Нажаль. Мені дійсно прикро. І тут, зрозумійте правильно, не відстоюється "я" - Ваше "кращі одні за одних" - відстоюється Бог, Богородиця, Його Церква Свята у Небі і на Землі... Чи треба перестати молитися до Богородиці, бо з нами протестант? Потім, може (і це буде логічно з точки зору постановки Вашого питання) - до Ісуса Христа, бо з нами юдей? Потім... - я не фантазую: це реальність у світі релятивізму... Стосовно ж "ДЛЯ ЧОГО?"... для чого Бог сатану з Неба скинув? "Забанив" (по інтернетному сленгу чи "забубонив" по Вовиному) і... далі потексту Вашого питання? Ні - не приписую собі Божої непомильності рішень, але точно знаю, що Бог непомильність віри дарував Церкві Христовій і... що? Мовчати на неправди? Коли цих неправд вчать моїх ближніх? Не розумію Вас. Ви дійсно вважаєте, що задля, вибачте, примари "того, що нас об'єднує" маю перестати говорити правду про Бога? Бачите - сучасний світ ставить у центрі всесвіту людину, відповідно - порозуміння між людьми набрало тої ваги, яку чую у Вашому дописі. Цей спосіб мислення нмд призвів не до порозуміння - ні: до мовчання (задля людини, задля миру, задля... ще якогось гарного гасла) на зло, яке у світі є, до узаконення бруду, приклади чого можна наводити від абортів до гомосексуальних подружь (не виявляти цього "здобутку" представників протесту?). А насправді в центрі світу стоїть не людина, а Бог. Не людей, не себе ("кращі одні за одних") а Його проповідую. З повагою, о.Олег Жаровський


Та я не прийшов тут вас вчити, що ви сектанти, а я святий. Я вас поки що рахую за братів, хоч погляди у нас дуже різні, а ви бачу уже ні.
Я теж не можу говорити на чорне біле, але із вами не можна про це говорити, бо ви одразу говорите що ви "не помильні". Я думаю якщо всі християни будуть об’єднуватися навколо тільки Писання, тоді можливе порозуміння і апостольська віра, а так у вас свій катехизм, у православних свій, ще нам свій придумати, все християнству кінець, у тому розумінні що люди істину не найдуть ніколи, бо це виглядає як великий бізнес.
Напевно получається так, нехай кожний сидить у своїх хатинці і говорить на іншого що він сектант.

Я уже говорив мене цікавить думки інших конфесій, можливо я помиляюся, або наша конфесія, от і спілкуюся із вами, треба Писання вивчати всесторонньо і історично, але бачу напевно треба із вами зав’язувати, а просто читати як ви трактуєте Біблію, хоч тут дуже мало є розгляду біблійних віршів.

Напевно християнству разом бути не можливо, тільки містично. І як ми будемо у царстві Небесному жити разом?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Вова » 17 червня 2010, 18:35

прочанка писав:як не сумно, але протестанти чи сектанти, прикриваючись пошуками істини чи Бога, насправді шукають виправдання своїм діям. Думаю, серед них є люди, які розуміють, що не ВСЕ СХОДИТЬСЯ, але визнати це означає дуже багато втратити в розумінні земних благ.

Те саме тільки наоборот, у вас теж дуже багато є тих що визнають що не всі доктрини у вас чисті. Але є люди які Бога насправді шукають не на словах, а на ділі.

І взагалі для чого таке писати, якщо дивитися у дзеркало і себе можна побачити.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Вова » 17 червня 2010, 18:40

прочанка писав:Я,звичайно,нікому не відкриваю Америку, але хочеться нагадати. Протестанти відірвались від Католицької
Церкви, в знак тих чи інших розходжень, але вони далі діляться і множаться далі, бо навіть у "своїх" нема згоди... і християнського підходу...

Не відірвалися, а так само як і зараз ви не хочете знати всю істину, і Лютера вигнали ви, ще й убити хотіли. А Лютер не хотів іти, не перекручуйте історію.

Та ви до сіх пір ділитеся, але ви це називаєте" вилученням від церкви". Ви хоч свій форум почитайте, або дивіться всесторонньо.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Отець і Ісус

Повідомлення прочанка » 17 червня 2010, 21:48

Я проста вірянка, але тих, хто "рве" Христову Церкву, ніколи не оправдувала. УГКЦ - цей той місток, що намагається об"єднати православ"я і католицизм, інша справа, що не всі того хочуть і чинять в той чи інший спосіб супротив.
А Лютер... Його справи судить Бог, а яка з того користь людям...Я беру для розгляду історика, незаанґажованого у підробці тих чи інших подій. Норман Дейвіс...


Лютер став монахом після певного знамення..."Іншим разом, коли вертався з родинного дому до Ерфурту, в дорозі застала його раптова буря. Почуття гріховності оволоділо всіми його гадками і наповнило великим страхом. Наразі так близько вдарив грім, що повалив його на землю. Він закликав з переляку: “Врятуй мене, свята Анно, і я стану монахом”. Ці слова він уважав своєю обітницею, яку склав самому Богові."

"Лютер виявився на чолі першого протестанського бунту.Лекції Лютера як професора теології у Вітенберзькому університеті засвідчують, що його доктрина"виправдання самою вірою" формувалася уже кілька років, проте, як чоловік,що обстоював свої найглибші переконання, він не мав терпцю спілкуватися з тогочасними шляхетними гуманістами. Лютер був навдивовижу брутальним і дратівливим. Його мову інколи навіть годі переказати." (дивно, як на монаха-августинця, чи не так?).
"31 жовтня 1517р. напередодні дня Всіх Святих, він пішов на рішучий крок, прибивши на дверях замкової церкви у Вітенбергу список з95тез.
Лютер встряг у низку публічних дискусій,зокрема у ляйпцізьку дискусію з папським теологом доктором фон Еком,що скінчилася офіційним відлученням. Він прилюдно спалив"Звеличуйся, Господи!", папську буллу про своє відлучення.1521р. імператор Карл п2ятий запросив Лютера, вимагаючи смиренності,на засідання імператорського парламенту у Ворсі..."
РЕЗУЛЬТАТ - релігійний протест обернувся на політичний бунт, повсталих селян потопили у морі крові. На все це Лютер прикривався вірою"Япронизаний Святим Письмом, яке цитує моє сумління - полоненик Божого слова. Я не можу і не буду ні від чого відмовлятись...

Далі події розгортались ще сумніше.(я коротко)
1518р. у ШвейцаріїГ. Цвіґлі поділяв концепцію Лютера виправдання вірою і навчав0 що Причастя - звичайнісінька церемонія... ( новий розкол!)
15821р. у Цвікау в Саксонії з явилися анабаптисти. Вони поділялись на чимало течій та угрупувань... Лютер одразу засудив їх.
1592р. Англійський корольГенріх( про нього я вже згадувала вище)
1541р. -Кальвін. Він стверджував, що людство наперед поділене на проклятих і обраних...

"Лютеранство безпосередньо зверталось до незалежно настроєних вололарів. Воно потверджувало леґітимність їхньої влади0 а водночас підтримувало наявний соціальний лад.1540р. лютеранство вступило у фазу затяжної кризи, після того як Лютер виправдав бігамний шлюб Філліпа Гесенського, порадивши головному покровителю нової віри "щиро збрехати""

Ось вам кілька історичних фактів. Пошануйте мою працю,прочитайте і не кажіть, що то не Святе Писання. Це історичні факти, які свідчать про те, що людину охопила гординя і пиха, а ще психічна неврівноваженість. Він повстав про Бога,зрікшись своїх монаших обітниць, а потім, прикриваючись Богом, розколов церкву і кинув "кістку роздору" в народ.
Чим колись страждав і сатана... А тепер, скинутий на землю, мутить на протязі століть людські розуми. Може варто зупинитись? Поки ще є час!
Не бійтеся!

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Вова » 17 червня 2010, 22:35

Справді не залежний автор, чи то ви берете те що вам вигідно???? То де тоді історія як він приїхав у рим і повз по сходах на колінах, де побачив який бізнес крутять із індульгенціями, де історія як його хотіли ви вбити, де історія як він хотів зробити реформу у католицькій церкві, де розповідь що він був монахом, а Біблії навіть не був прочитав (ще говорили що це не можна її читати), де розповідь про 95 тез, де розповідь що ви його самі вигнали із католицької Церкви. Не лицемірте, не повна правда, те саме як обман.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Вова » 17 червня 2010, 22:37

До речі назву теми варто змінити
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення o.Mykil » 17 червня 2010, 23:21

Вова писав:Справді не залежний автор, чи то ви берете те що вам вигідно???? То де тоді історія як він приїхав у рим і повз по сходах на колінах, де побачив який бізнес крутять із індульгенціями, де історія як його хотіли ви вбити, де історія як він хотів зробити реформу у католицькій церкві, де розповідь що він був монахом, а Біблії навіть не був прочитав (ще говорили що це не можна її читати), де розповідь про 95 тез, де розповідь що ви його самі вигнали із католицької Церкви. Не лицемірте, не повна правда, те саме як обман.



Записка о тщете протестантских заблуждений http://crusader.org.ru/protestant.html


Лев Х, Exsurge domine, 15.06.1520, п.41:

… тому що [багато] помилок міститься в книжках чи писаннях Мартіна Лютера, Ми … осуджуємо, ганимо та відкидаємо цілковито книжки та всі писання й проповіді згаданого Мартіна, будь-то латиною чи иншою мовою, та котрі містять зазначені помилки чи будь-яку з них; і Ми бажаємо, щоб їх вважали як повністю осуджені, зганені й відкинуті. Ми забороняємо всім та будь-кому з вірних будь-якої статі на підставі святої покори та з огляду на [наведені в цій буллі] кари, котрі в разі порушення накладаються автоматично, читати, стверджувати, проповідувати, хвалити, друкувати, оприлюднювати чи захищати їх.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Вова » 17 червня 2010, 23:34

o.Mykil писав:Ми забороняємо всім та будь-кому з вірних будь-якої статі на підставі святої покори та з огляду на [наведені в цій буллі] кари, котрі в разі порушення накладаються автоматично, читати, стверджувати, проповідувати, хвалити, друкувати, оприлюднювати чи захищати їх.


А паклюжити я так зрозумів можна.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення o.Mykil » 17 червня 2010, 23:44

Вова писав:

А паклюжити я так зрозумів можна.


П. Вово, якщо чесно, мені дивно, чому на форумі УГКЦ з вами модератори так довго бавляться, де категорично заборонено висловлювання проти Церкви чи віри, зневагу католицизму тощо... %)
Подивіться нарешті правді у вічі, не підкидаючи жару до вогню на рівні провокацій!! З Богом!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Отець і Ісус

Повідомлення о.Олег » 18 червня 2010, 09:06

Вова писав:До речі назву теми варто змінити

MOD: ні - варта писати пам'ятаючи про тему
у зв'язку з тим, що тут на Форумі не існує поки врівноваженої теми про Лютера, відкриваю (якщо не встигну - прошу, щоб це зробив якийсь доброволець) тему в "балачці" Мартін Лютер
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Вова » 18 червня 2010, 18:46

o.Mykil писав: де категорично заборонено висловлювання проти Церкви чи віри, зневагу католицизму тощо...

Та Боже борони що я щось на Церкву говорив, що ви таке побачили, я говорю свою думку із іншої сторони Церкви. А якщо б я зневажав вас то взагалі із вами дискусії не вів, а мене цікавлять погляд із іншої сторони. З Богом

А це що я написав " що паплюжити можна". То виходить доброго про нього не можна говорити, а що він "був біснуватий" можна, хіба це коректо із вашої сторони?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення o.Mykil » 18 червня 2010, 20:57

Вова писав:
А це що я написав " що паплюжити можна". То виходить доброго про нього не можна говорити, а що він "був біснуватий" можна, хіба це коректо із вашої сторони?


Я навів історичні дані, факти з наукових джерел щодо іншої сторони діяльності Лютера (але ця тема тут про інше) як матеріал для дискусії. Це не мої твердження. Так що не треба. І взагалі варто дивитися нам усім правді у вічі. :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Вова » 18 червня 2010, 21:59

o.Mykil писав: І взагалі варто дивитися нам усім правді у вічі. :)

Та я теж про це, а ви сказали вам заборонено про це говорити:


Справді не залежний автор, чи то ви берете те що вам вигідно???? То де тоді історія як він приїхав у рим і повз по сходах на колінах, де побачив який бізнес крутять із індульгенціями, де історія як його хотіли ви вбити, де історія як він хотів зробити реформу у католицькій церкві, де розповідь що він був монахом, а Біблії навіть не був прочитав (ще говорили що це не можна її читати), де розповідь про 95 тез, де розповідь що ви його самі вигнали із католицької Церкви.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Олюнька » 18 червня 2010, 22:03

Тему закрито через надмірний офтоп
Хто має намір продовжити дискусію згідно з назвою теми - прошу сюди: Віра в Отця, Сина і Святого Духа
Про Лютера і протестантів тем також є достатньо.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення Yur » 28 вересня 2010, 21:34

У Пресвяту Трійцю маємо насамперд вірити. Але тим, хто противиться святій католицькій вірі, треба уміти й довести.

Сам догмат не є просто аксіомою, він містить у собі осмислення. Аби дійти усієї стрункості і безаапеляційності осмислення Божої Триєдиности, треба починати з НЕОСМИСЛЕННОГО, що і Є БЕЗПОЧАТКОВИЙ НЕЗБАГНЕНИЙ Бог.
Осмислювати здатен той, хто Є. Той кого не існує мислити не може.
Бог «з нічого» сотворив світ (видимий/невидимий), тим започаткувавши наше ІСНУВАННЯ. Утім, міг би й не творити.
КАТЕХИЗМ
296 Ми віримо, що для творення Бог не потребує нічого наперед існуючого, жодної допомоги (Пор. І Ватиканський Собор: DS 3022.). Творення не є також необхідною еманацією Божого єства (Пор. І Ватиканський Собор: DS 3023-3024.). Бог творить власною волею «з нічого» (IV Латеранський Собор: DS 800; І Ватиканський Собор: DS 3025.): http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38

І коли б не було нікого Ним сотвореного, нікому й було б про Нього думати і осмислювати Його. Божа ж сутність до наших думок не дотична. Сущий залишається Сущим. Тому й кажемо, що Бог незбагнений, бо сутність Його по-за думками.

Аде Бог вирішує (Його воля) творити й творить Він «з нічого». Зрозуміло, що саме творення Ним не є, бо воно започатковане, тоді як Бог безпочатковий.
Аби нам краще було розібратися в Божій будові, подумаймо що потрібно для будівництва. Очевидно спершу потрібен сам задум будівництва, потім треба спроектувати і нарешті побудувати. Отже протрібен керівник вищої інстанції, потрібен проектант і потрібен будівельник.
Керівник це не проектант, проектант це не будівельник, а будівельник це не керівник. Це різні професії, котрі самодостатні і можуть співпрацювати. Утім одна й та ж людина може бути водночас й одним, і другим, і третім.
На будівництві він буде будівельником, в конструкторському бюрку він буде проектантом, а в академії очолювати її і бути вченим. Кожна посада вимагає ОСОБистої відповідальності.

Подібно й у Божому домобудівництві є ТРИ відповідальні Особи.
Отець Він як джерело, Син як Той Ким усе сотворено, Дух Святий -- Той Хто пов'язує воєдино творіння з Богом.
Ці три ОСОБИ є ОДИН Бог Творець всесвіту.


p.s. гадаю віровідступників на цьому форумі немає :) , а от запитання для розвитку думки не завадять
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення Злий Іван » 29 вересня 2010, 09:03

Yur писав:
Подібно й у Божому домобудівництві є ТРИ відповідальні Особи.
Отець Він як джерело, Син як Той Ким усе сотворено, Дух Святий -- Той Хто пов'язує воєдино творіння з Богом.


А ось про це, будь-ласка, конкретніше, бо я щось не дозрозумів. :)
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення Yur » 29 вересня 2010, 15:23

Злий Іван писав:
Yur писав:Подібно й у Божому домобудівництві є ТРИ відповідальні Особи.
Отець Він як джерело, Син як Той Ким усе сотворено, Дух Святий -- Той Хто пов'язує воєдино творіння з Богом.

А ось про це, будь-ласка, конкретніше, бо я щось не дозрозумів. :)

Залюбки. Сподіваюся до нашої розмови долучаться й інші дописувачі. Адже питання першочергове й не може залишати двозначності після себе, тим паче на офіційному форумі УГКЦ.

Джерело, як те начало БЕЗНАЧАЛЬНОГО, що ізливає себе, виходячи на поверхню. Саме на поверхні, будучи виЯВленим можна дати оцінку й здобути осмислення Божественого наповнення.
Безначальний вирішив (Його воля) ізливати Себе в любові. В любові, бо дарування Себе не може бути виявом чогось поганого (погане те що руйнує). Тією чистою джерельною життєдайною водою Є Христос Син Бога живого. Котрий Сам і є Життям.
Дух Святий це ДІЯ Божа течія. Він немов би, як посередник між волею, що в Отці і реалізацією цієї волі, що в Сині. Дух є розвитком і становленням Божої сутности, завдяки Духові творіння осягає Божу досконалість.
Син же є образом Отця у тому плані, що відображає (виявляє) Божу сутність.

ОСОБистість Бога Творця виявляємо у Його твориві. За уже наведеною аналогією ученого керівника, будівельника й проектанта, через котрих відбувається реалізація самого проекту. Будучи ОДНИМ, Кожен несе особисту відповідальність у Божому проекті.


p.s. тут можна багато перебирати словами, але найголовніше спробувати запалитися
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення Вова » 29 вересня 2010, 23:23

Yur писав:У Пресвяту Трійцю маємо насамперд вірити. Але тим, хто противиться святій католицькій вірі, треба уміти й довести.

p.s. гадаю віровідступників на цьому форумі немає :) , а от запитання для розвитку думки не завадять

А чому ви вважаєте що доктрина про Трійцю ( Єдність Божу ) це католицька вчення, а не біблійне? Якщо б тут були віровідступники вони б сказали що це фальшиве вчення, бо доктрина має базуватися на тому що говорить Писання, а не Церква, чи людина?
От я думаю, що всяку теорію що не говориться у Писанні можна сміло відносити до релігії, або до людського вчення, а християнин має мати живу віру і не релігійні відносини із Богом?
Люди здатні помилятися, про що і говорить історія, чи Ви Yur не погоджуєтеся?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення Yur » 30 вересня 2010, 00:15

Вова писав:
Yur писав:У Пресвяту Трійцю маємо насамперд вірити. Але тим, хто противиться святій католицькій вірі, треба уміти й довести.

p.s. гадаю віровідступників на цьому форумі немає :) , а от запитання для розвитку думки не завадять

А чому ви вважаєте що доктрина про Трійцю ( Єдність Божу ) це католицька вчення, а не біблійне? Якщо б тут були віровідступники вони б сказали що це фальшиве вчення, бо доктрина має базуватися на тому що говорить Писання, а не Церква, чи людина?
От я думаю, що всяку теорію що не говориться у Писанні можна сміло відносити до релігії, або до людського вчення, а християнин має мати живу віру і не релігійні відносини із Богом?
Люди здатні помилятися, про що і говорить історія, чи Ви Yur не погоджуєтеся?

Та погоджуюся я.
Але також я вірю моїй Церкві і вірю, що позабіблійного вчення вона не виносить. А як же інакше, яким би я тоді був католиком.
Те, що помиляються люди, не означає, що помиляється Дух Святий. Котрий просто не допустить, аби через Його Церкву до людей доходило щось позабіблійне.
Хоча згоден, найкраще вести розмову по-суті, не киваючи на конфесійну приналежність, й усі розбіжності котрі виникають, узгоджувати у Його Слові. До чого й закликаю.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення о.Олег » 30 вересня 2010, 06:14

Вова писав:А чому ви вважаєте що доктрина про Трійцю ( Єдність Божу ) це католицька вчення, а не біблійне?

та бо Біблія - це Католицьке Вчення: спершу була Католицька Церква, єпископи якої, надхнені Святим Духом і визначили де Біблія, а де апокриф, а де єресь. Власне - і до сьогодні визначають :) Біблія потребувала канонізації/догматизації - Католицька Церква; Біблія потребує непомильного трактування - Католицька Церква..: в Сотворену Богом Церкву все впирається, Вово - навіть не знаю, як цього можна не помітити
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення Вова » 30 вересня 2010, 17:08

Yur писав:Але також я вірю моїй Церкві і вірю, що позабіблійного вчення вона не виносить. А як же інакше, яким би я тоді був католиком..

От і замкнуте коло. І я вірю що у моїй церкві Біблійне вчення, інакше я б не був би протестантом.

о.Олег писав: ...спершу була Католицька Церква, єпископи якої, надхнені Святим Духом і визначили де Біблія, а де апокриф, а де єресь.

Ту можна поспорити чи спочатку була Церква чи Писання, бо Ст. З. свідчить про Христа.
Не хочу повторятися, але Писання уже існувало і до канонізації у 395 році в такому вигляді яке сьогодні сповідують протестанти, там лише офіційно затвердили те що існувало уже 4 ст.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення Yur » 30 вересня 2010, 17:18

Вова писав:От і замкнуте коло. І я вірю що у моїй церкві Біблійне вчення, інакше я б не був би протестантом.

Можна бути замкнутим, а можна шукати порозуміння у Божому Слові.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення Вова » 30 вересня 2010, 17:33

Yur писав:Можна бути замкнутим....

Не перекручуйте...

Yur писав:...а можна шукати порозуміння у Божому Слові.

Дай Боже це всім таке розуміння.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 26 гостей