Віра в Отця, Сина і Святого Духа

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Yur » 08 червня 2010, 00:08

andrivovk писав:А Сина ви можете збагнути? (ви там слово написали з помилкою, тому не знаю, може ви мали на увазі "незбагненності"?)

Так, це було помилкою. Більшість Отця, -- в Його незбагненності.
Стосовно Сина, а й також Духа Святого, гадаю ми не те що можемо, але й повинні збагнути, впустивши Бога у своє серце.
Розумове осмислення теж можливе в певній мірі, якщо Дух Святий цього захоче ..

А нам Бог відкрив це Своїм Духом, усе бо досліджує Дух, навіть Божі глибини. (1-е Кор. 2:10)

Отець же, руками Своїми [тобто Сином і Духом Святим] (704 http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38) виявляє Себе Триєдиним.

Утім, Бог може й не творити.
296 Ми віримо, що для творення Бог не потребує нічого наперед існуючого, жодної допомоги (Пор. І Ватиканський Собор: DS 3022.). Творення не є також необхідною еманацією Божого єства (Пор. І Ватиканський Собор: DS 3023-3024.). http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38

Ось такого Бога нЕтворця ми собі уявити не можемо. По тій простій причині, що безмежні думки не сягають Його. Він НЕЗБАГНЕНИЙ для розуму. У тому й полягає Його більшість за Сина.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Вова » 08 червня 2010, 21:07

Yur писав:Більшість Отця, -- в Його незбагненності........У тому й полягає Його більшість за Сина.

Я думаю, так говориться про більшість Отця у тому смислі що Ісус став Людиною,Він залишив рівність Божу і став подібний до нас.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Отець і Ісус

Повідомлення прочанка » 08 червня 2010, 21:54

Бог Отець так полюбив світ, що віддав за людські гріхи свого Єдинородного Сина, приніс у жертву...
Син Бог міг відмовитись, але покірний волі Отця, прийняв людську подобу і випив свою чашу до дна. З моменту в Гетсеманському саду Ісус віддав своє Боже"я" і піддався людським мукам і болям, хоч власне Божа сутність дозволила Йому пережити всі тортури аж до хресної смерті. Проста людина не витримала б навіть бичування. Ісус у своїх терпіннях свідомо покладався на волю Отця і в руки Отця ввідав Духа.
До Отця можна прийти тільки через Сина.
Не бійтеся!

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Вова » 08 червня 2010, 22:08

прочанка писав: З моменту в Гетсеманському саду Ісус віддав своє Боже"я"

Не з того моменту, а з того моменту як Він тільки народився.
Фил.2:6 Він, бувши в Божій подобі, не вважав за захват бути Богові рівним, 7 але Він умалив Самого Себе, прийнявши вигляд раба, ставши подібним до людини; і подобою ставши, як людина, 8 Він упокорив Себе, бувши слухняний аж до смерти, і то смерти хресної...
Він був на землі і зараз є 100% Бог і 100% Людиною.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Отець і Ісус

Повідомлення прочанка » 09 червня 2010, 12:11

Вова писав:
прочанка писав: З моменту в Гетсеманському саду Ісус віддав своє Боже"я"

Не з того моменту, а з того моменту як Він тільки народився.
Фил.2:6 Він, бувши в Божій подобі, не вважав за захват бути Богові рівним, 7 але Він умалив Самого Себе, прийнявши вигляд раба, ставши подібним до людини; і подобою ставши, як людина, 8 Він упокорив Себе, бувши слухняний аж до смерти, і то смерти хресної...
Він був на землі і зараз є 100% Бог і 100% Людиною.


Ісус - Богочоловік, з народження прийняв людську сутність, але Боже начало не зникало в Ньому, зате в Гетсиманському саду відбулася геть інша метаморфоза. Приводжу цитати з уже згаданої раніше мною книги "Марія"

"Він звів очі до Бога Отця; Він в духу молився за сповнення пророцтва Захарії, щоб смерть сягла невинного, щоб меч Божественної Справедливості був вийнятий з піхов над Добрим Пастирем і - щоб він впав із смертоносною ярістю на Богочоловіка. У молитві Господь давав згоду на всі муки Його Страстей і смерті. З цієї хвилі Він відрікався від усякої полегші, яку могла надати незнищима Божественна частина Його Істоти, і вступав у круг безпощадних мук, як звичайна людина.
І Бог Отець ту жертву прийняв.

Зразу же морок глибокого смутку обняв Спасителя і Він звірився апостолам: "Сумна Моя душа аж до смерті." А тоді упав долілиць на землю і затужив до Предвічного Отця: "Отче, якщо можна, нехай мине ця чаша Мене." (Мат. 26, 39). Христос-Богочоловік, навіть із беззахисними тепер членами немічного людського тіла, і зараз не боявся ні смерті, ні зневаг. Причиною Його агонії-тривоги стала свідомість того, що безліч людей не спасуться і підуть на вічну загибель, бо погордують Його спасенною жертвою жахливих Страстей і смерті. Їх нещаслива доля так глибоко вразила милосердного і всевідучого Бога Сина, що великі краплі кривавого поту виступили з Його тіла і потекли аж на землю.Ця молитва в Гетсиманії не могла врятувати вже осуджених. Зате благословення були щедро помножені для тих, що не опиралися спасенню; овочі Відкуплення були більшою мірою приділені для Святих і праведних; а багато дарів і ласк, що їх відкинули осуджені, були передані спасенним. Людська воля Христа, що піддала себе Божій Волі, прийняла тоді терпіння за всіх, і кожного із людей - зокрема: і за тих, що вже йдуть до осудження, якщо вони ще захочуть прийняти потрібну їм поміч, і за тих, що мають спастися, щоб вони могли у співпраці із Божою ласкою забезпечити собі спасення. Ось такий був початок діянь по спасенню членів містичного тіла Його святої Церкви, яку встановив і очолив Христос Господь."
Не бійтеся!

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Вова » 09 червня 2010, 14:08

прочанка писав: Приводжу цитати з уже згаданої раніше мною книги "Марія"

Це апокрифічна книга, на ній будувати вчення не можна. Тому і реагувати не буду на ваш запис, для мене це не пояснення.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Yur » 09 червня 2010, 16:31

Вова писав:
прочанка писав: З моменту в Гетсеманському саду Ісус віддав своє Боже"я"

Не з того моменту, а з того моменту як Він тільки народився.
Фил.2:6 Він, бувши в Божій подобі, не вважав за захват бути Богові рівним, 7 але Він умалив Самого Себе, прийнявши вигляд раба, ставши подібним до людини; і подобою ставши, як людина, 8 Він упокорив Себе, бувши слухняний аж до смерти, і то смерти хресної...
Він був на землі і зараз є 100% Бог і 100% Людиною.

Авжеж, прихід Сина Божого у подобі гріховного тіла (Римлян 8:3) знаменує собою невластивий для Бога стан понижености. Цим Своїм умаленням Бог показав Свою Божествену велич Чоловіколюбця.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Отець і Ісус

Повідомлення о.Олег » 09 червня 2010, 17:34

Вова писав:
прочанка писав: Приводжу цитати з уже згаданої раніше мною книги "Марія"

Це апокрифічна книга, на ній будувати вчення не можна. Тому і реагувати не буду на ваш запис, для мене це не пояснення.

це авторське пояснення Мт. 26, 39. Нічим не гірше, аніж інших авторів. Отак автор це переживає.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Отець і Ісус

Повідомлення прочанка » 13 червня 2010, 20:48

Вова писав:
прочанка писав: Приводжу цитати з уже згаданої раніше мною книги "Марія"

Це апокрифічна книга, на ній будувати вчення не можна. Тому і реагувати не буду на ваш запис, для мене це не пояснення.


:( навіщо віруючу людину переконувати? Це нагадує " поки не вкладу палець в рану й не побачу на власні очі..." :(
Не бійтеся!

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Вова » 13 червня 2010, 22:59

прочанка писав: навіщо віруючу людину переконувати?

Часом треба, бо все знати не можливо і можна помилятися.

А я просто не реагую на цитати, які надають із апокрифічних книг, або катехизму. Тобто, можна наводити їх, але говорити це правильно, або правильна доктрина, бо так там написано не можна. Всі доктрина мають базуватися на канонічному Писанні.
Якщо ви замітили Слово Боже писалося 1500 років, і уже точно не пам’ятаю десь біля 40 авторів. і воно собі не суперечить і не потребує доповнення. А все інше постійно доповнюється і суперечить собі і головне суперечить Писанню. Хіба це не чудо?

Я для себе поставив за правило, якщо щось суперечить Писанню, це єрись.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Yur » 14 червня 2010, 00:23

Вова писав:Я для себе поставив за правило, якщо щось суперечить Писанню, це єрись.

Це добре правило. Але не можна вважати a priori єрессю усе те, котре не включене до Святого Письма.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Отець і Ісус

Повідомлення прочанка » 14 червня 2010, 08:48

Вова писав:
прочанка писав: навіщо віруючу людину переконувати?

Часом треба, бо все знати не можливо і можна помилятися.

А я просто не реагую на цитати, які надають із апокрифічних книг, або катехизму. Тобто, можна наводити їх, але говорити це правильно, або правильна доктрина, бо так там написано не можна. Всі доктрина мають базуватися на канонічному Писанні.
Якщо ви замітили Слово Боже писалося 1500 років, і уже точно не пам’ятаю десь біля 40 авторів. і воно собі не суперечить і не потребує доповнення. А все інше постійно доповнюється і суперечить собі і головне суперечить Писанню. Хіба це не чудо?

Я для себе поставив за правило, якщо щось суперечить Писанню, це єрись.


Не можна бути таким категоричним, бо життя вносить свої корективи. Місце диву є і сьогодні. Доктрину про непорочне зачаття Пресвятої Богородиці було прийнято аж 19ст. А "документальне" підтвердження -1858році отримала Бернедетта Субіру у Люрді...
Це тільки один маленький приклад.
Не бійтеся!

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення viter » 14 червня 2010, 10:20

прочанка писав:
Вова писав:Я для себе поставив за правило, якщо щось суперечить Писанню, це єрись.


Не можна бути таким категоричним, бо життя вносить свої корективи. Місце диву є і сьогодні. Доктрину про непорочне зачаття Пресвятої Богородиці було прийнято аж 19ст. А "документальне" підтвердження -1858році отримала Бернедетта Субіру у Люрді...
Це тільки один маленький приклад.

Ви знайшли кому давати таку відповідь - протестантові Вові. :) Протестанти відкинули повноту вчення Святого Духа і обмежили себе лише писаним Словом (і то трактуючи його кожен на свій лад). Тому для Вови це не аргумент.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Отець і Ісус

Повідомлення прочанка » 14 червня 2010, 11:20

:( тоді, справді переконати важко, якщо людина не хоче переконуватись... А Бог - Він всюди, і не тільки в Писанні. Він - в житті кожного, головне, щоб людина захотіла Його впустити в своє серце. "Стукайте, і вам відчинять". Дива мають місце нашому житті, тільки треба зуміти це побачити.
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Отець і Ісус

Повідомлення о.Олег » 14 червня 2010, 11:31

viter писав:
прочанка писав:
Вова писав:Я для себе поставив за правило, якщо щось суперечить Писанню, це єрись.


Не можна бути таким категоричним, бо життя вносить свої корективи. Місце диву є і сьогодні. Доктрину про непорочне зачаття Пресвятої Богородиці було прийнято аж 19ст. А "документальне" підтвердження -1858році отримала Бернедетта Субіру у Люрді...
Це тільки один маленький приклад.

Ви знайшли кому давати таку відповідь - протестантові Вові. :) Протестанти відкинули повноту вчення Святого Духа і обмежили себе лише писаним Словом (і то трактуючи його кожен на свій лад). Тому для Вови це не аргумент.

так можливо, от лише буде набагато гірше, якщо ми почнемо вживати навіть при всій повазі до Вови протестантські аргументи - так відійшов він, а тут би відійшли і ми...
Маю прекрасний приклад, коли якісь протестанти ходили по Раківцю і проповідували Слово Боже, зокрема, що з нього не випливає Святість Богородиці, а в цьому селі за декілька років до того відбувся Хресний Хід з Чудотворним Образом Богородиці і дівчинка, яка вже не дихала, Ласкою Божою воскресла. Це і був аргумент, після якого протестанти повтікали зі своїми "розуміннями"...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Отець і Ісус

Повідомлення ShMariam » 14 червня 2010, 11:36

прочанка писав:
Вова писав:Я для себе поставив за правило, якщо щось суперечить Писанню, це єрись.


Не можна бути таким категоричним, бо життя вносить свої корективи. Місце диву є і сьогодні. Доктрину про непорочне зачаття Пресвятої Богородиці було прийнято аж 19ст. А "документальне" підтвердження -1858році отримала Бернедетта Субіру у Люрді...
Це тільки один маленький приклад.

Справжнє підтвердження догми - нетлінні мощі св. Бернадетти.
Олюнька писав:
прочанка писав:ми бачили Бернедету Субіру... Красива, як жива... А тепер чекаємо поїздки в Барі й СанДжовані Ротондо...


Кажуть, що в її зіницях навіть блиск залишився, так ніби вона в цей момент бачить Марію.
З книжки М. Маріїна: "У Святому Письмі знаходимо конкретну ознаку святості людини: "Ти не попустиш Своєму святому побачити тління" (Пс. 15 (16); 10), (Ді 2; 27)....
Не все так просто, п. Вово.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Отець і Ісус

Повідомлення прочанка » 15 червня 2010, 09:54

Таке ж диво - отець Піо: його життя, діяльність на славу Божу, нетлінні мощі і нескінченний людський потік. Люди їдуть звідусіль не просто так, кожному - по вірі...
Це неможливо описати словами. Їдеш автобусом по серпантинк вгору. Спіраль... Навіть до самого Сан Джовані автобусом не доберешся. Далі - пішки або дрібним транспортом. Гора, спека - дихати важко. А люди все йдуть і йдуть... Ось, що означає віра. Жива віра, а не фарисейське дотримання "закону".
Не бійтеся!

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Yur » 15 червня 2010, 15:46

ShMariam писав:Справжнє підтвердження догми - нетлінні мощі св. Бернадетти.

Справжніми підтвердженнями є ВІРА.

Блаженні, що не бачили й увірували! (Івана 20:29)
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Вова » 15 червня 2010, 22:40

viter писав:Протестанти відкинули повноту вчення Святого Духа і обмежили себе лише писаним Словом (і то трактуючи його кожен на свій лад).

Як це зрозуміти повноту вчення Д.С.? У Писанні чітко написано не можна додавати і віднімати від Його.
А трактують на свій лад, тоді кожний як захоче, навіть у вас. Хоч ви маєте Катехизм. От ви, наприклад, вважаєте мене сектантом, а інші ні, то хто правий?
Є католики із якими я хочу спілкуватися, а є такі із якими ні.

Писаним Словом Божим, ане людьми. І ви чумусь принизлово про Писання написали?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Вова » 15 червня 2010, 22:47

прочанка писав::( тоді, справді переконати важко, якщо людина не хоче переконуватись...

Це саме і я можу до вас сказати, то як будем переконувати один одного? Я думаю тільки одним Писанням, а ви? А то із лісу не вийдемо.

прочанка писав: А Бог - Він всюди, і не тільки в Писанні. Він - в житті кожного, головне, щоб людина захотіла Його впустити в своє серце. "Стукайте, і вам відчинять". Дива мають місце нашому житті, тільки треба зуміти це побачити.

А це речення із першим не в’яжеться.
Християнин який упустив Христа у своє життя, це видно відразу. Не хочу хвалитися, але я людям не кричу що я віруючий, але чомусь ваші і православні самі замічають це, як ви думаєте чому?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Вова » 15 червня 2010, 22:51

о.Олег писав:так відійшов він, а тут би відійшли і ми...

:D від чого відійшов?
І чому ви вважаєте що ви не відійшли, ви мене із сторони побачили, то чому ви не думаєте що я із сторони теж бачу.

До речі, ви бачите як практично живуть ваші віряни у гріхах? Тут ще дуже добре подумати треба хто відійшов і від чого.
Востаннє редагувалось 15 червня 2010, 23:09 користувачем Вова, всього редагувалось 2 разів.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Вова » 15 червня 2010, 22:55

ShMariam писав:конкретну ознаку святості людини: "Ти не попустиш Своєму святому побачити тління" (Пс. 15 (16); 10), (Ді 2; 27)....
Не все так просто, п. Вово.

Дуже просто, то про яке тут тління говориться? Не перекручуйте Писання як писав хтось, як собі хто захоче?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення viter » 15 червня 2010, 23:20

Вова писав: Як це зрозуміти повноту вчення Д.С.? У Писанні чітко написано не можна додавати і віднімати від Його.

Повноту вчення Святого Духа я розумію, як Святе Письмо + Апостольська Традиція + Навчальний уряд Церкви. І ніхто нічого до Святого Письма в нас не додає і не віднімає. Воно яким було на момент визнанням Церквою його канонічності таким і залишається по цей день.
Вова писав:А трактують на свій лад, тоді кожний як захоче, навіть у вас. Хоч ви маєте Катехизм.

У нас Святе Письмо трактує Навчальний уряд Церкви, яким провадить Святий Дух і всі вірні дотримуються того трактування. На відміну від протестантів та сектантів, які через вільне трактування святого Письма наплодили купа сект та церков.
Вова писав:От ви, наприклад, вважаєте мене сектантом, а інші ні, то хто правий?

Ні, я вважаю Вас протестантом, хоча для мене (чисто моя суб’єктивна думка) протестанти та сектанти - одне й те саме, це ті хто відійшов від Правди.
Вова писав:Писаним Словом Божим, ане людьми. І ви чумусь принизлово про Писання написали?

Не знаю чому Ви кажете, що я принизливо написав про Святе Письмо. Навпаки я його шаную, бо це одна з (не єдина, а саме одна з) підвалин Католицької Віри.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Вова » 15 червня 2010, 23:43

viter писав:
Вова писав: Як це зрозуміти повноту вчення Д.С.? У Писанні чітко написано не можна додавати і віднімати від Його.

Повноту вчення Святого Духа я розумію, як Святе Письмо + Апостольська Традиція + Навчальний уряд Церкви. І ніхто нічого до Святого Письма в нас не додає і не віднімає. Воно яким було на момент визнанням Церквою його канонічності таким і залишається по цей день.

Але це не вчення Д.С....Д.С. не додає і не віднімає слова Христа.
Iван.14:26 Утішитель же, Дух Святий, що Його Отець пошле в Ім'я Моє, Той навчить вас усього, і пригадає вам усе, що Я вам говорив.


viter писав:
Вова писав:А трактують на свій лад, тоді кожний як захоче, навіть у вас. Хоч ви маєте Катехизм.

У нас Святе Письмо трактує Навчальний уряд Церкви, яким провадить Святий Дух і всі вірні дотримуються того трактування. На відміну від протестантів та сектантів, які через вільне трактування святого Письма наплодили купа сект та церков.

А ще Прочанка говорить що протестанти зазомбована. Католики теж наплодили купа сект та церков.

viter писав:
Вова писав:От ви, наприклад, вважаєте мене сектантом, а інші ні, то хто правий?

Ні, я вважаю Вас протестантом, хоча для мене (чисто моя суб’єктивна думка) протестанти та сектанти - одне й те саме, це ті хто відійшов від Правди.

Це так само як мені сказати про ваша церкву і підгорецьких (вроді ви так говорите на них). Для мене теж немає різниці, а для вас я бачу є. То що рівняємо всіх під одне?

viter писав:
Вова писав:Писаним Словом Божим, ане людьми. І ви чумусь принизлово про Писання написали?

Не знаю чому Ви кажете, що я принизливо написав про Святе Письмо. Навпаки я його шаную, бо це одна з (не єдина, а саме одна з) підвалин Католицької Віри.

Так чомусь склалося враження по тому записі. Вибачайте.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Отець і Ісус

Повідомлення о.Олег » 16 червня 2010, 09:25

Вова писав: Iван.14:26 Утішитель же, Дух Святий, що Його Отець пошле в Ім'я Моє, Той навчить вас усього, і пригадає вам усе, що Я вам говорив.

так все вірно - пригадує. Просто не все записане.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Отець і Ісус

Повідомлення vitalko » 16 червня 2010, 11:43

Iван.14:26 Утішитель же, Дух Святий, що Його Отець пошле в Ім'я Моє, Той навчить вас усього, і пригадає вам усе, що Я вам говорив.


Та й навчить усього також, як бачимо.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Отець і Ісус

Повідомлення о.Олег » 16 червня 2010, 11:59

Вова писав:
о.Олег писав:так відійшов він, а тут би відійшли і ми...

:D від чого відійшов?
І чому ви вважаєте що ви не відійшли, ви мене із сторони побачили, то чому ви не думаєте що я із сторони теж бачу.
До речі, ви бачите як практично живуть ваші віряни у гріхах? Тут ще дуже добре подумати треба хто відійшов і від чого.

тобто Ви твердите, що мої віряни живать у гріхах, а Ваші ні? Поясніть, якщо можна, бо я (Католицька Церква) точно не твердив, що всі католики святі як рівно ж не твердив, що всі протестанти грішні. З Ваших же слів це некритично випливає і MOD: Вам попередження
Стосовно ж "відійшли", то там також все чітко написано і ми з Вами вже про це говорили досить багато, щоб Вам не було зрозуміло, про що пишу: не можна переймати хвору логіку протестантів навіть дискутуючи з ними. А хворіє логіка тим, що бере одну Догму Христової Церкви, хоча саму Христову Церкву відкидає, хворіє тим, що формалізує Живу Церкву до "релігії Книги", відкидаючи Усне (те, що передається з уст в уста, живими свідками віри) Передання...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Вова » 16 червня 2010, 23:30

о.Олег писав: Поясніть, якщо можна...........MOD: Вам попередження

Та для чого пояснювати, вам у очі не можна правду говорити, зразу бубоните, заходьте на протестантський форум можете усе говорите і вас не забубонять, ви хоч для себе просто перевірили чи ви дійсно такі не помильні. Вам тут можна все на протестантів наговорювати " відійшли", а ви не помильні не відійшли, не від чого.
Мені от наприклад католик сказав що у протестантів не все правильно, я для свого інтересу і перевірки із Писанням сам запропонував напиши що у нас не таке.
Є одне хороше прислів’я: Який би шофер не мав досвіду керування, він із закритими очима далеко не заїде. От подумайте.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

xomikvp
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 04 вересня 2009, 09:05
Звідки: Україна

Re: Отець і Ісус

Повідомлення xomikvp » 17 червня 2010, 02:06

Вова писав:
о.Олег писав: Поясніть, якщо можна...........MOD: Вам попередження

Та для чого пояснювати, вам у очі не можна правду говорити, зразу бубоните, заходьте на протестантський форум можете усе говорите і вас не забубонять, ви хоч для себе просто перевірили чи ви дійсно такі не помильні. Вам тут можна все на протестантів наговорювати " відійшли", а ви не помильні не відійшли, не від чого.
Мені от наприклад католик сказав що у протестантів не все правильно, я для свого інтересу і перевірки із Писанням сам запропонував напиши що у нас не таке.
Є одне хороше прислів’я: Який би шофер не мав досвіду керування, він із закритими очима далеко не заїде. От подумайте.



Вибачте мені модератори та й дописувачі шо я не за темою пишу але хіба не варто нам шукати шо нас єднає а не роз'єднює стільки всякого бруду виливається задля чого шоб хтось доказав шо він(вони, ми) кращі одні одних??? ДЛЯ ЧОГО? :pardon:

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення viter » 17 червня 2010, 07:43

xomikvp писав:Вибачте мені модератори та й дописувачі шо я не за темою пишу але хіба не варто нам шукати шо нас єднає а не роз'єднює стільки всякого бруду виливається задля чого шоб хтось доказав шо він(вони, ми) кращі одні одних??? ДЛЯ ЧОГО? :pardon:

В якому з дописів конкретно Ви знайшли бруд?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 56 гостей