Cпасіння людей інших вірувань

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Іса Корану це Ісус Біблії?

Повідомлення о.Олег » 18 лютого 2010, 06:42

Слава Ісусу Христу!
Ігор Куліковський писав:
ксюша писав:ІСУС є єдиний Месія, єдиний Христос, єдиний Спаситель людського роду.Спасіння кожної людини тільки в Ісусі Христі і ні в кому іншому

Цілком з Вами згідний, але тоді постає питання, чи спасуться тільки християни? а як же спасіння інших людей?
Цікаво, яка позиція Другого Ватиканського собору на цю ситуацію, щодо спасіння людей інших вірувань?
відносно порушеної теми "Іса Корану це Ісус Біблії?"
Наскільки відомо мені, Коран говорить про Господа Ісуса, але щоправда тільки як одного з пророків...
по цій темі знайшов в інтернеті інформацію.
кому цікаво прошу глянути http://www.islam.ru/lib/Isa/life_Isa/

ми надіємося на спасення всіх людей, але знаємо, що спасаються люди Христом Ісусом. Говорити про Спасення проблематично навіть в примінені саме до християн, адже грішимо і цим відходимо від Христа... Думаю - це гідна нової теми розмова - відкривайте.
А от про Ісу як про Ісуса - це, пане Ігоре, твердять панове мусульмани, а цікавить саме позиція нас - християн
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Іса Корану це Ісус Біблії?

Повідомлення прочанка » 18 лютого 2010, 09:28

Цілком згідна з отцем, це вже зовсім нова тема,але...
Ісус казав, щоб пізнати Царство Небесна треба стати як діти - щирими, відкртими. ТОму..., хто читав останню книгу із серії Хронік Нарнії, мене зрозуміють, для тих, хто не читав...
В алегоричній формі, у вигляді казки описане життя живих істот Країни, одвічна боротьба добра і зла і рятівник Аслан. Остання книга - Апокаліпсис - кінець одного світу і перехід у інших світ, вимір, де всім добре, всім щасливі. Так от, в цю країну потрапив іновірець, який зовсім не визнавав Аслана,а поклонявся місцевому ідолові, якійсь нечисті-демонові, але як сказав Аслан, своїми вчинками, думками цей воїн, хоч і несвідомо служив саме Аслану, тому йому теж є місце в цьому світі.
На хлопський розум сприймаю так, що навіть ті, що не вірять у Спасителя, мають свої віри і релігії, але живуть БОжими законами й заповідями, побачать Царство Небесне.
Поправте мене, отче, якщо я не зовсім зрозуміло висловилась, але суть, думаю, ви зрозуміли.
Востаннє редагувалось 18 лютого 2010, 09:53 користувачем прочанка, всього редагувалось 1 раз.
Не бійтеся!

ксюша
новик
новик
Повідомлень: 22
З нами з: 16 лютого 2010, 11:44
Звідки: Львівська область

Re: Іса Корану це Ісус Біблії?

Повідомлення ксюша » 18 лютого 2010, 09:43

чи спасуться тільки християни,це знає Господь,в Тройці єдиний і нероздільний.Але ж який Ісус пророк?Ісус є Бог,воплочене Слово,Він взяв на себе наші гріхи,Кров Ісуса очищає нас від кожного гріха,Його ранами ми зцілені і Він з нами до сьогодні як і обіцяв,той сам,живий.Я не богослов,я проста грішна людина,написала,що думаю я і не тільки я,Слово Боже,Святе Письмо на все дає відповідія.Хай Господь благословить!
Світ живе так,ніби вічність не існує

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Іса Корану це Ісус Біблії?

Повідомлення viter » 18 лютого 2010, 10:40

прочанка писав:На хлопський розум сприймаю так, що навіть ті, що не вірять у Спасителя, мають свої віри і релігії, але живуть БОжими законами й заповідями, побачать Царство Небесне.

Може воно й так, але тоді виникає питання для чого Син Божий воплотився, жив, навчав, страждав, помер, воскрес та, зрештою, заснував Свою Церкву? Для чого це все якщо для спасіння вистачить дотримуватися морального закону?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Іса Корану це Ісус Біблії?

Повідомлення о.Олег » 18 лютого 2010, 10:40

прочанка писав:Цілком згідна з отцем, це вже зовсім нова тема,але...
Ісус казав, щоб пізнати Царство Небесна треба стати як діти - щирими, відкртими. ТОму..., хто читав останню книгу із серії Хронік Нарнії, мене зрозуміють, для тих, хто не читав...
В алегоричній формі, у вигляді казки описане життя живих істот Країни, одвічна боротьба добра і зла і рятівник Аслан. Остання книга - Апокаліпсис - кінець одного світу і перехід у інших світ, вимір, де всім добре, всім щасливі. Так от, в цю країну потрапив іновірець, який зовсім не визнавав Аслана,а поклонявся місцевому ідолові, якійсь нечисті-демонові, але як сказав Аслан, своїми вчинками, думками цей воїн, хоч і несвідомо служив саме Аслану, тому йому теж є місце в цьому світі.
На хлопський розум сприймаю так, що навіть ті, що не вірять у Спасителя, мають свої віри і релігії, але живуть БОжими законами й заповідями, побачать Царство Небесне.
Поправте мене, отче, якщо я не зовсім зрозуміло висловилась, але суть, думаю, ви зрозуміли.

це Ви про Льюісовське: "Я є всюди - відповів Аслан, але там я ношу інше ім`я і ви маєте мене впізнати"? :)
Бачите - Спасення без Христа не буває: все Ним Сотворене, відійняте від влади смерті, Він буде всіх Судити... Це те, що нам Відкрив Бог, те, що знаємо. Тому і ширимо Добру вістку про Спасителя "всім народам, христячи їх в Ім`я Отця і Сина і Святого Духа" (Мт.28). А от про інших... Про інших можемо лише надіятися - впевненості немає. Є лише небеспека впадати то в "надмірну надію", то в "безнадію на Боже Милосердя" і знання: якщо будуть "причисленими до вибраних", то саме Христом Ісусом - Богом нашим.
от думаю собі... волхви (маги і окультисти астрологи???) прийшли поклонитися Дитяткові - вони ж і не знали Бога юдеїв, а Бог веде і їх зіркою... Думаю, не лише заради їхнього спасення, але заради і нас-Христових, щоб не возгордились, беручи на себе вирішувати кого в Рай, а кого в ад, щоб доцінювали прямий шлях до Спасення, який проторував християнам Христос
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Ігор Куліковський
новик
новик
Повідомлень: 26
З нами з: 12 лютого 2010, 15:28
Звідки: Тернопіль

Cпасіння людей інших вірувань

Повідомлення Ігор Куліковський » 18 лютого 2010, 10:45

Попередньо було порушено тему спасіння людей у християнстві і у інших віруваннях у цій темі
viewtopic.php?f=8&t=1679&start=15
Оскільки це визріло у окрему тему пропоную надалі писати тут.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Cпасіння людей інших вірувань

Повідомлення о.Олег » 18 лютого 2010, 10:57

Ігор Куліковський писав:Попередньо було порушено тему спасіння людей у християнстві і у інших віруваннях у цій темі
viewtopic.php?f=8&t=1679&start=15
Оскільки це визріло у окрему тему пропоную надалі писати тут.

мовою Прочанки :) з "Последняя битва" Льюіса до теми, думаю (чоловік, який все життя поклоняється вигаданій богині стає перед Творцем Нарнії):
    Я упал к Его ногам и подумал: "Уверен, что настал мой смертный час, ибо достойный всякого поклонения Лев знает, что я все дни моей жизни служил Таш, а не Ему. Но лучше увидеть Льва и умереть, чем быть Тисроком в этом мире, и жить, и не видеть Его". Но Славнейший наклонил свою золотистую голову, коснулся моего лба языком и сказал: "Добро пожаловать, сын". Я произнес: "Увы, Господин, я не сын Твой, я слуга Таш". Но Он ответил: "Дитя, все, что ты отдавал Таш, ты отдавал Мне". А потом, ибо я страстно желал мудрости и понимания, я пересилил свой страх и спросил Славнейшего: "Господин, разве правду сказал Обезьян, что Таш и Ты - это одно и то же?" И Лев зарычал в ответ так, что земля сотряслась (но гнев Его был не против меня), и сказал: "Это ложь. Не потому, что она и Я это одно, но потому, что мы - противоположное. Я беру себе то, что ты отдавал ей, ибо Я и она настолько различны, что служение Мне не может быть отвратительным, а служение ей - отвратительно всегда. Если кто-то клянется именем Таш и сдержит клятву правды ради, это Мною он клялся, того не зная, и Я отвечу ему. Если же кто совершит жестокость именем Моим, и скажет "Аслан", он служит Таш, и Таш примет его дело. Ты понял, дитя?" И я сказал: "Господин, Ты знаешь, что я понял". И еще я сказал (ибо не мог лгать): "Я искал Таш все мои дни". "Возлюбленный, - сказал Славнейший, если бы твое желание было не ко Мне, ты не искал бы так долго и так искренне, ибо искренне ищущий - всегда находит".
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Іса Корану це Ісус Біблії?

Повідомлення прочанка » 18 лютого 2010, 10:58

о.Олег писав:
прочанка писав:це Ви про Льюісовське: "Я є всюди - відповів Аслан, але там я ношу інше ім`я і ви маєте мене впізнати"? :)
Бачите - Спасення без Христа не буває: все Ним Сотворене, відійняте від влади смерті, Він буде всіх Судити... Це те, що нам Відкрив Бог, те, що знаємо. Тому і ширимо Добру вістку про Спасителя "всім народам, христячи їх в Ім`я Отця і Сина і Святого Духа" (Мт.28). А от про інших... Про інших можемо лише надіятися - впевненості немає. Є лише небеспека впадати то в "надмірну надію", то в "безнадію на Боже Милосердя" і знання: якщо будуть "причисленими до вибраних", то саме Христом Ісусом - Богом нашим.
от думаю собі... волхви (маги і окультисти астрологи???) прийшли поклонитися Дитяткові - вони ж і не знали Бога юдеїв, а Бог веде і їх зіркою... Думаю, не лише заради їхнього спасення, але заради і нас-Христових, щоб не возгордились, беручи на себе вирішувати кого в Рай, а кого в ад, щоб доцінювали прямий шлях до Спасення, який проторував християнам Христос


В одній з поїздок нам крутили фільм про четвертого волхва, який мав їхати з іншими, але відразу йому то не вдалось, бо мусів комусь допомогти. Так він все життя шукав Ісуса - немовлятко, дитину, Вчителя - і завжди спізнювався, бо знаходились люди,яким нагло була потрібна його допомога і він не міг відмовити, бо до того ще був лікарем.
Знайшов він Ісуса вже розп"ятого на Голготі і дуже гірко плакав, що не здійснив своє призначення. Але згодом йому з"явився воскреслий Господь і сказав, що той заслуговує Царство більше, ніж хто інший, бо не знаючи Ісуса, він все життя його шукав і жив заповіддю - люби ближнього.
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Іса Корану це Ісус Біблії?

Повідомлення о.Олег » 18 лютого 2010, 11:11

"Я - двері: коли через Мене хто ввійде - спасеться" (Ів.10,9)

"Я тебе підперезую, хоч ти не знаєш мене" (Іс.45,5)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Cпасіння людей інших вірувань

Повідомлення прочанка » 18 лютого 2010, 14:11

Я спеціально дальше цитую витяги із книги "Чому я вірю в потойбічне життя "
Мартінетті Джованні
Виходить, люди які пережили клінічну сметь як правило зустрічають ангелів та СВІТЛО-Ісуса, відчувають любов і радість, а ще переживають глибокий сум, встид, коли перед очима проходить життя. Навіть люди, які не визнають Христа взагалі чи як Бога.

"У стані науково засвідченої клінічної смерти (коли серце і легені не функціонують, з рівною електроенцефалограмою) багато людей бачить (раніше, ніж їх повернуть до тями) особи й обставини, які вважають неземними, події цього світу (потім задокументовані як дійсні), які підтверджують правдивість потойбічного видіння.

Вищезгадані паранормальні явища і ДБС особливо цінні у підтвердженні релігійних вірувань тому, що були відкриті й проаналізовані науковцями, які часто не вірили в життя після смерти.
Здоровий розум не забороняє думати, що сьогодні Бог дає на підтвердження релігійних вірувань таке велике число правдивих свідчень про життя після смерти, бо не хоче, щоб через брак релігійної віри ми дивилися на життя після смерти як на щось цілком незнане, неймовірне і страшне, і вірили в нього тільки зусиллям сліпої волі.

Не можемо перешкодити Богові засвітити ще одну милосердну свічку для тих, хто знаходиться в повній темряві.
Оповідання людей, які пережили стан клінічної смерти, подібні між собою і узгоджуються з досвідами минулих століть незалежно від рас, культур, релігійних вірувань і очікувань щодо потойбічного. Навіть суб'єкти, які не вірили в Бога, мали ті досвіди.
Часто суб'єкт зустрічає одну або більше світлих істот, деколи у вигляді людей, що з прихильністю телепатично говорять до нього. А він вважає, що це ангели.
У деяких випадках вмираючий переконаний, що істоти, які зустрів, є його ангелами-хоронителями.Деякі люди, які пережили клінічну смерть, бачать Істоту, що випромінює набагато сильніше світло ніж инші істоти, світло, що не засліплює, і відрізняється від земного.Істота зі світла виливає глибоку радість і спокій та огортає «померлого» любов'ю і розумінням. «Померлий» відчуває себе творцем усіх речей.З більшості оповідань стає зрозуміло, що суб'єкти відчувають повний спокій, волю і радість, більші від тих, які переживали в земному житті. А той, хто має нечисте сумління і не покаявся, опиняється у тривожній темноті, оточений ворожими істотами, які докоряють йому і навіть ненавидять його."
Не бійтеся!

Вадім
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 18 лютого 2010, 11:26

Re: Cпасіння людей інших вірувань

Повідомлення Вадім » 18 лютого 2010, 23:25

Я висловлю навчання Другого Ватиканського Собору, що людина може спастись тоді коли вона без своєї вини не пізнала правдивого Бога, але жила згідно свого сумління то Господь може її допровадити до спасіння відомими Йому шляхами. І я з цією думкою погоджуюсь цілком.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Cпасіння людей інших вірувань

Повідомлення о.Олег » 19 лютого 2010, 07:17

Вадім писав:Я висловлю навчання Другого Ватиканського Собору, що людина може спастись тоді коли вона без своєї вини не пізнала правдивого Бога, але жила згідно свого сумління то Господь може її допровадити до спасіння відомими Йому шляхами. І я з цією думкою погоджуюсь цілком.

так :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
hucul
початківець
початківець
Повідомлень: 40
З нами з: 15 лютого 2010, 11:13

Re: Cпасіння людей інших вірувань

Повідомлення hucul » 26 лютого 2010, 13:18

о.Олег писав:
Вадім писав:Я висловлю навчання Другого Ватиканського Собору, що людина може спастись тоді коли вона без своєї вини не пізнала правдивого Бога, але жила згідно свого сумління то Господь може її допровадити до спасіння відомими Йому шляхами. І я з цією думкою погоджуюсь цілком.

так :Rose:


все сказано))))) ТАК!!!!

Аватар користувача
Aleksej
дописувач
дописувач
Повідомлень: 71
З нами з: 19 лютого 2010, 15:35
Звідки: Россия
Контактна інформація:

Re: Cпасіння людей інших вірувань

Повідомлення Aleksej » 26 лютого 2010, 13:27

Язычники будут судиться по совести.
"Да будут все едино; как Ты, Отче, во Мне, и Я в Тебе, так и они да будут в Нас едино" (Ин. 17:21-22).


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей