Чи можливо нині вірити в диявола (злих духів)?

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Чи можливо нині вірити в диявола (злих духів)?

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 11 березня 2011, 13:29

Йосип Вісаріонович

Переглядаючи дописи до цієї теми мені пригадалася одна реальна житєва історія. Через місяць після того як у нас “бемкнула” революція до мене прийшов один знайомий з рукописом своєї книжки, аби я дотоміг у її виданні. Ця книга була присвячена недавнім соціально-політичним подіям; точніше їх критиці по суті. Книга була в усіх відношенях прекрасною і найголовніше правдоподібно висвітлювала свою тему. Я був приємно здивований як він зумів виконати такий великий обєм робіт за такий короткий час. Він відповів: “Сам не знаю. Просто працювалося дуже легко, на одному подиху, з надхненням”. Десь через тиждень він прийшов знову попросив мене повернути рукопис і вийшовши на вулицю спалив її. На моє чому він відповів: “Я її не сам писав. Так буде краще.”

Наступного дня мого приятеля звільнили з роботи. Потім пішла від нього дружина. Пізніше він був позбавлений судом батьківських прав. Ну і так далі аж до неформального (але реального) відрахування його компетентними особами з числа християн.

Через шість років мені попала до рук тільки видана книга відомого літератора; котра виявилася на 95% аналогічна рукопису мого давнього доброго і нещасливого приятеля. Я тоді зрозумів, без жодних сумнівів, хто був співавтором.

Сьогодні ця книга є прекрасною і навіть не шкідливою; але коли відійте покоління переживше революцію їх наступники будуть, скоріш за все, сприймати її по прямому призначеню, наперед визначеному її скромним і таємним співавтором.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи можливо нині вірити в диявола (злих духів)?

Повідомлення о.Олег » 11 березня 2011, 16:19

Йосип Вісаріоноаич писав:Йосип Вісаріонович

Переглядаючи дописи до цієї теми мені пригадалася одна реальна житєва історія. Через місяць після того як у нас “бемкнула” революція до мене прийшов один знайомий з рукописом своєї книжки, аби я дотоміг у її виданні. Ця книга була присвячена недавнім соціально-політичним подіям; точніше їх критиці по суті. Книга була в усіх відношенях прекрасною і найголовніше правдоподібно висвітлювала свою тему. Я був приємно здивований як він зумів виконати такий великий обєм робіт за такий короткий час. Він відповів: “Сам не знаю. Просто працювалося дуже легко, на одному подиху, з надхненням”. Десь через тиждень він прийшов знову попросив мене повернути рукопис і вийшовши на вулицю спалив її. На моє чому він відповів: “Я її не сам писав. Так буде краще.”

Наступного дня мого приятеля звільнили з роботи. Потім пішла від нього дружина. Пізніше він був позбавлений судом батьківських прав. Ну і так далі аж до неформального (але реального) відрахування його компетентними особами з числа християн.

Через шість років мені попала до рук тільки видана книга відомого літератора; котра виявилася на 95% аналогічна рукопису мого давнього доброго і нещасливого приятеля. Я тоді зрозумів, без жодних сумнівів, хто був співавтором.

Сьогодні ця книга є прекрасною і навіть не шкідливою; але коли відійте покоління переживше революцію їх наступники будуть, скоріш за все, сприймати її по прямому призначеню, наперед визначеному її скромним і таємним співавтором.

тобто... Ви не думаєте, що його заставив відмовитися від авторства той "відомий літератор"?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чи можливо нині вірити в диявола (злих духів)?

Повідомлення romanm » 18 березня 2011, 09:53

Не можу знайти, але десь тут говорилося про те, що сатана = злі духи знають майбутнє. Ось тут "напоровся"на думку Томи Аквінського(Summa Theologica I, 57 Art. 3), річ йде про те, що якби сатана знав майбутнє, то знав би і час кінця світу. Але це знає лише один Отець.
До речі св. Августин говорить в " Де чівітате Деі", що ангели знають більше ніж демони. Тому, що через Слово контемплюють все творіння і його кінець.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Чи можливо нині вірити в диявола (злих духів)?

Повідомлення Злий Іван » 18 березня 2011, 11:00

romanm писав:Не можу знайти, але десь тут говорилося про те, що сатана = злі духи знають майбутнє. Ось тут "напоровся"на думку Томи Аквінського(Summa Theologica I, 57 Art. 3), річ йде про те, що якби сатана знав майбутнє, то знав би і час кінця світу. Але це знає лише один Отець.
До речі св. Августин говорить в " Де чівітате Деі", що ангели знають більше ніж демони. Тому, що через Слово контемплюють все творіння і його кінець.


Я думаю, що ангелів і демонів слід розрізняти, бо після падіння (а до того вони були суть одне) вони стали іншими.
Ну щось десь так, як святий і грішник.
Тільки от грішник може стати святим (через покаяння), а демон знову ангелом??
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чи можливо нині вірити в диявола (злих духів)?

Повідомлення romanm » 18 березня 2011, 11:18

Злий Іван писав:Тільки от грішник може стати святим (через покаяння), а демон знову ангелом??


ні не може
Ангели являються також творіннями Бога. І вони підлягають як часу так і простору. Тільки один Бог не підлягає ні часові ні простору і є всюди присутнім.Все інше, цього немає. Зрозуміло що ангельські ліміти не такі як наші. ТОбто вони мають іншу від нас концепцію простору і часу, але є залежними від ПОДІЯ - НАСЛІДОК ( по аналогії).

ТОбто існує "До" коли сатана не був сатаною, але був просто ангелом. А також є момент коли сатана падає, і це не є в момент сотворення їх Богом, інакше усі ангели були би бунтівниками.

Говориться про те, що Бог випробував ангелів, і не всі витримали це випробування. І іх вибір немає зворотнього руху ( на відміну від нас). Тобто після "бою" добрі ангели мають повне бачення Бога, а демони є там, де Бога немає = їхнє буття є безбожне.
Востаннє редагувалось 18 березня 2011, 11:40 користувачем romanm, всього редагувалось 3 разів.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Чи можливо нині вірити в диявола (злих духів)?

Повідомлення Злий Іван » 18 березня 2011, 11:26

Тобто там дорога в один бік... :sorry:
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чи можливо нині вірити в диявола (злих духів)?

Повідомлення romanm » 18 березня 2011, 11:41

власне так.

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Чи можливо нині вірити в диявола (злих духів)?

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 20 березня 2011, 22:38

Виглядає так, що диявол може обдурити якщо не усіх, то майже усіх. Але це йому чомусь замало; він прагне свідомого і добровільного поклоніння людини. Найчастіше він невидимо допомагає людині щось здобувати у свому житті; і коли ця людина відчуває себе за крок до "олімпу", він легенько дає зрозуміти чиїми "трудами" людина туди дійшла. І перед нещасним постає дуже непростий вибір.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Чи можливо нині вірити в диявола (злих духів)?

Повідомлення Злий Іван » 21 березня 2011, 10:49

Йосип Вісаріоноаич писав:Виглядає так, що диявол може обдурити якщо не усіх, то майже усіх. Але це йому чомусь замало; він прагне свідомого і добровільного поклоніння людини. Найчастіше він невидимо допомагає людині щось здобувати у свому житті; і коли ця людина відчуває себе за крок до "олімпу", він легенько дає зрозуміти чиїми "трудами" людина туди дійшла. І перед нещасним постає дуже непростий вибір.

"Западло" не спить!
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Чи можливо нині вірити в диявола (злих духів)?

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 11 квітня 2011, 21:20

Злий Іван писав:
Йосип Вісаріоноаич писав:Виглядає так, що диявол може обдурити якщо не усіх, то майже усіх. Але це йому чомусь замало; він прагне свідомого і добровільного поклоніння людини. Найчастіше він невидимо допомагає людині щось здобувати у свому житті; і коли ця людина відчуває себе за крок до "олімпу", він легенько дає зрозуміти чиїми "трудами" людина туди дійшла. І перед нещасним постає дуже непростий вибір.

"Западло" не спить!

Так. Диявол не спить. А люди сплять... Але це нічого, Всевишній також не спить.


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 21 гостей