Сторінка 1 з 1

Андріївський хрест

Додано: 22 жовтня 2008, 12:46
Інквізитор
Слава Ісусу Хресту!
Прошу допомогти. В мене є протирiччя щодо того чи є х-образний хрест символом перемоги магії над вірою. Які в кого є думки?

Додано: 14 серпня 2009, 10:54
IgorKkul
Не цілком зрозуміле ваше питання.
наскільки відо хрест про який ви згадуєте, шанується на знак того що апостола Андрія було розіпято саме на токої форми хресті.

Re: Андріївський хрест

Додано: 29 грудня 2009, 16:55
Andrew
Інквізитор писав:Слава Ісусу Хресту!
Прошу допомогти. В мене є протиряччя щодо того чи є х-образний хрест символом перемоги магії над вірою. Які в кого є думки?

хрест - це вже є символ, якого боїться сатана. Є одна проповідь почитайте її. Тема - ХРЕСТУ ТВОЄМУ ПОКЛОНЯЄМОСЬ, ВЛАДИКО... почитати можна тут: http://www.svitlo.ucoz.ua/publ/khrestu_ ... /10-1-0-80.

Re: Андріївський хрест

Додано: 31 грудня 2009, 12:00
о.Олег
Інквізитор писав:Слава Ісусу Хресту!
Прошу допомогти. В мене є протирiччя щодо того чи є х-образний хрест символом перемоги магії над вірою. Які в кого є думки?

Дмитрій Ростовський (Туптало) гарно пише про різноманітність форм Хреста: "Лобызаю подножие крестное, аще косое, аще не косое, и обычай крестоделателей и крестописателей, как церкви непротиворечащий, не оспариваю, снисхожу" (Розыск, кн. 2, гл. 24)."

Який хрест є правильним для УГКЦ

Додано: 14 липня 2010, 12:19
ljubomyr_ps
прочитавши відповідь на питання "про хрести" в рубриці "Запитання священнику" на сайті УГКЦ є бажання дещо більше вияснити по даній тематиці:
З наведеної відповіді http://ugcc.org.ua/21.0.html?&no_cache= ... tannia_pi1[category]=single&tx_putannia_pi1[uid]=1614 незрозуміло одне, а саме "Натомість, УГКЦ віддавна використовує так званий «патріарший» хрест, де ця історична ймовірність цілком збережена без будь-якої догматичної інтерпретації: трираменний хрест, із поперечками «напису» вгорі та «опертя ніг» внизу.
Думаю, що саме такий хрест буде височіти і над куполом нашого головного собору у Києві".

Практично на усіх церквах УГКЦ височить нормальний так званий "Римський хрест" без поперечин. Тим більше на сайті УГКЦ (в т.ч. й на сторінці даної замітки є малюкок-фотографія Патріаршого собору в Києві зі звичним хрестом без поперечин... :) Нащо видумувати "нового велосипеда" і переходити на "православні" хрести, що тепер будемо знімати з церков "римські" хрести і переходити на "східні". Деколи це стремління до всього східного переходить межі, не хотів би щоб так сталось з хрестами :(
Ще одна відповідь цікава http://ugcc.org.ua/21.0.html?&no_cache= ... tannia_pi1[category]=single&tx_putannia_pi1[uid]=1613 . І справді у церквах на даний час суцільний різнобій: на розпяті хрест з трьома цвяхами, над вівтарем з чотирьма ... Одні побожні жіночки повчають що цей хрест "правильніший", іншим байдуже, а хтось просто дивується такому різнобарвю хрестів... Що ж немає єдності у нас навіть у цьому... :cry:
Хоча я особисто схиляюсь до думки, що Ісус на хресті був прибитий трьома цвяхами.

Re: Який хрест є правильним для УГКЦ

Додано: 15 липня 2010, 00:14
o.Mykil
Посилання, не працюють, тобто на відповіді. Думаю, що частково відповідь на своє питання знайдете в цій вітці форуму viewtopic.php?t=1881

Одне цікаве фото http://www.flickr.com/photos/calakmul/3812938813

Мова про різні види хрестів http://www.slovnyk.net/?swrd=%D5%D0%C5%D1%D2

Re: Який хрест є правильним для УГКЦ

Додано: 15 липня 2010, 00:54
o.Mykil
Питання з розділу "Запитання священику":

Який хрест є правильним для УГКЦ - "прямий", як у римо-католиків, чи з нижньою косою-перетинкою, як у православних? Чому на греко-католицьких храмах немає одинакового зображення хреста? Який хрест буде стояти на Патріаршому Соборі у м. Києві?

Відповідь:

Кожний із видів хресного розп’яття, які Ви згадуєте, як рівно ж і інші видоформи хреста, прийняті пізніше та закорінені традиційно у вжитку тих чи інших помісних Церков у знак певної культурної спадщини світосприйняття та розвитку віри у Христа-Спасителя того чи іншого народу, є однаково цінним з огляду на віру – адже він є певним символом, через який та чи інша віруюча людина долає шлях усвідомлення та зросту власної віри. Що ж стосується безпосередньо фізичної форми хреста, як воно було історично, маємо всі підстави, щоби ствердити наступне:
- найправдоподібніше, хрест, на якому був розп’ятий Христос, був специфічним – на ньому, принаймні, на відміну від двох інших хрестів, які височіли в той день на Голгофі, була прибита таблиця із написом у трьох мовах, на якій римляни мали звичай вказувати особу засудженого та причину такого жорстокого його покарання; цей напис містився над головою Хреста, тому хрест Христовий не мав Т-подібної форми, як це деколи траплялося, а був повним (так званий «римський» хрест), причому над поперечиною, до якої були прибиті руки Ісуса, була ще маленька поперечина із написом;
- окрім того, для продовження мук страждаючого засудженого римляни традиційно давали йому можливість дещо опиратися ногами на саме древко хреста, адже в противному випадку смерть засудженого наступала би дуже швидко – тіло би провисало під власною вагою, і засуджений в скорому часі помирав би від задухи; з огляду на цей факт, маємо всі підстави припустити і існування маленької підніжної поперечини, котра слугувала би подібним опертям. Старовинне передання говорить про те, що в момент Христової смерті саме ця поперечина і перекосилася, вказуючи таким чином напрям уверх, до Божого Царства, розбійникові, який покаявся, і вниз, до пекла, тому, хто злословив Ісуса. Саме цей момент віри і є інтерпретованим через форму хреста, який традиційно використовується, зокрема, Російською Православною Церквою.
Натомість, УГКЦ віддавна використовує так званий «патріарший» хрест, де ця історична ймовірність цілком збережена без будь-якої догматичної інтерпретації: трираменний хрест, із поперечками «напису» вгорі та «опертя ніг» внизу.
Думаю, що саме такий хрест буде височіти і над куполом нашого головного собору у Києві.

Re: Який хрест є правильним для УГКЦ

Додано: 15 липня 2010, 16:51
ljubomyr_ps
o.Mykil писав:Посилання, не працюють, тобто на відповіді.

Вибачаюсь за непрацюючі посилання :( Хто хоче той знайде їх у рубриці "Запитання священнику" на сайті УГКЦ.

на поданому Вами посиланні http://www.flickr.com/photos/calakmul/3812938813 якраз і є Хрест Господній без поперечин з трьома цвяхами його й можна вважати як там пише українським католицьким хрестом! :)

Re: Який хрест є правильним для УГКЦ

Додано: 26 серпня 2010, 17:41
о.Олег
ljubomyr_ps писав:
o.Mykil писав:Посилання, не працюють, тобто на відповіді.

Вибачаюсь за непрацюючі посилання :( Хто хоче той знайде їх у рубриці "Запитання священнику" на сайті УГКЦ.

на поданому Вами посиланні http://www.flickr.com/photos/calakmul/3812938813 якраз і є Хрест Господній без поперечин з трьома цвяхами його й можна вважати як там пише українським католицьким хрестом! :)

вибачте, але не знаю українських чи католицьких чи неукраїнських чи некатолицьких чи православних чи неправославних... - знаю лише Хрест Христовий. "Різнобій", як Ви кажете, в зображеннях/формах нічим не відрізняється від різнобою в Іконографічних зображеннях чи Скульптурах, бо зображає собою не те, як виглядав Христос чи Розп'яття, а Правду про те, що Христос дав себе підняти на Хрест, на якому і віддав за Тебе/мене/нас Своє Життя. Це єдине, про що можу сказати: правильний Хрест. Решта - людське. З тенденцією переростати у гріх ідолянства, наголошуючи на різницях, їх вишукуючи...
маємо тягнутися до Бога
решта - абсолютно зайве
З повагою, о.Олег Жаровський

Re: Який хрест є правильним для УГКЦ

Додано: 15 жовтня 2010, 18:59
luksander
Змішані мови … Змішані хрести … Рідко, мабіть, нас і по двоє збирається – все відмінності шукаємо, все в нас (тільки мене?) хтось більш неправильний …

Re: Який хрест є правильним для УГКЦ

Додано: 28 січня 2012, 20:58
andrivovk
Хрест св.Франциска
Символ "Тау"
18.jpeg
18.jpeg (1.95 Кіб) Переглянуто 18975 разів


"Тау" - буква в древнееврейском и греческом алфавитах. В книге пророка Иезекииля Господь говорит Своему ангелу: "Пройди посреди города, посреди Иерусалима, и на челах людей скорбящих, воздыхающих о всех мерзостях, совершающихся среди него, сделай знак (Тау)" (Иез 9, 4). По преданию, на IV Латеранском соборе Папа Иннокентий III сказал: "Тау - это последняя буква еврейского алфавита, а его форма в точности соответствует кресту на Голгофе, к которому еще не была прибита табличка Пилата. Те, кто будут носить "Тау" - знак покаяния и обновления во Христе - удостоятся милосердия".

Первые биографы Фрациска отмечали, что святой Франциск почитал знак "Тау" "особой любовью, часто вспоминал о нем в своих беседах и означал им те письма, которые сам писал, ведь главным его делом и было, по слову пророка, на челах людей скорбящих, воздыхающих и обращающихся ко Христу ставить знак "Тау"".

Знак "Тау" стал эсхатологическим символом обратившихся грешников.


http://www.francis.ru/order/symbols.html

На могилі відомої стигматички Терези Нойман теж стоїть подібний хрест.
Сегодня, приехав в Коннерсрейт, можно побывать на могиле Терезы, которая вся выложена табличками на всех европейских языках – «Спасибо!» «Я вылечился!» «Продолжай в том же духе, Резл!». Рядом стоит то самое странное распятие в форме буквы «ипсилон» (или «игрек»), очень высокое, с замечательным ликом Христа.


По книге Вольфганга Иоаннеса Бека «Тереза из Коннерсрейта»

Re: Який хрест є правильним для УГКЦ

Додано: 28 січня 2012, 21:00
andrivovk
Крест святого Дамиана http://www.francis.ru/spirituality/arti ... amian.html

Re: Який хрест є правильним для УГКЦ

Додано: 28 січня 2012, 22:04
andrey s.
P28-01-12_21.53.jpg
Зображення Хреста
P28-01-12_21.53.jpg (50.59 Кіб) Переглянуто 18966 разів

Ніхто не знає про таке зображення Хреста??? Чи бачив десь???
Дякую.

Re: Який хрест є правильним для УГКЦ

Додано: 31 січня 2012, 17:49
прочанка
в спільноті Тезе хрест - у вигляді голуба. Папа Іван Павло мав цікаве Розп"яття. Хіба зміст у зображенні? Він у нашій вірі в нього. Хрест має бути вибитим у нашій душі.