Все про індульгенції

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Все про індульгенції

Повідомлення о.Олег » 26 березня 2011, 22:13

капрал писав:
о.Олег писав:
капрал писав:в мене не має жодних навмисних умислів...
перепрошую, а хто носій церковних правил і догм?!
думаю люди, які наближенні до церкви?!

носієм (в кожному окремому випадку) являється кожен окремий (незалежно від сану) віруючий (Ви/я - кожен). А віра всієї Церкви - це Святе Передання (усне і письмове). Якщо християнин чинить щось, що суперечить вірі Церкви - його дії Церква осуджує. Як і було на Тридентійському Соборі з тими, хто викривляв (намірено чи ненамірено) поняття Індульгенцій
З повагою, о.Олег

От і знову п.Олеже, ви пишите, що носій церковних правил є кожний віруючий, так ось в Конституції України написано - Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ, і як ви відчуваєте свій власний вплив на суверенітет (особливо Харківські угоди) і власне відчуваєте власну владу в Україні?!
це все гра слів...

перепрошую - Ви не надто уважно прочитали про носія (якщо перечитаєте - я стверджую, власне, що носії не самодостатні: для перевірки їхніх сердець маємо Передання) і, якщо вже провадити аналогії з конституцією: Христова Церква народжена Богом (Бог словами не бавиться), а конституції/держави - людиною (гра слів... присутня). Відповідно можливість впливати на Церкву через Бога я грішний/ Ви маємо певну через те, що... це Бог; на держави (що б там не написали в основних законах) мій/Ваш вплив сумнівний - бо це люди
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

капрал
дописувач
дописувач
Повідомлень: 107
З нами з: 23 березня 2011, 20:35

Re: Все про індульгенції

Повідомлення капрал » 26 березня 2011, 22:37

перепрошую, я читати вмію і Ви написали, що "носієм (в кожному окремому випадку) являється кожен окремий (незалежно від сану) віруючий (Ви/я - кожен).", так я от і говорю, що це не так і говорю ствердно зі своєї практики з тих моментів, коли я спілкувавсся зі особами, які себе величають отцями, чи може №окремі випадки" я не зовсім зрозумів, так от я такий маю вплив на церкву, на її догми і статут, як Ви на управління держава Україна.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Все про індульгенції

Повідомлення о.Олег » 27 березня 2011, 06:28

капрал писав:перепрошую, я читати вмію і Ви написали, що "носієм (в кожному окремому випадку) являється кожен окремий (незалежно від сану) віруючий (Ви/я - кожен).", так я от і говорю, що це не так і говорю ствердно зі своєї практики з тих моментів, коли я спілкувавсся зі особами, які себе величають отцями, чи може №окремі випадки" я не зовсім зрозумів, так от я такий маю вплив на церкву, на її догми і статут, як Ви на управління держава Україна.

ні - написав, що написав і повторюсь, якщо написав неясно: те, чи людина (отець в т.ч.) являється "носієм" (це Ваш термін, я під ним маю на увазі християнина, який чинить/намагається відповідно до Вчення) перевіряється Церквою (Переданням). Можливо, допоможе пояснення/приклад: монах продавав Індульгенції, обманював людей, що "купуючи Індульгенцію людина купує собі прощення гріхів" - такий монах не "носій", бо Свята Католицька Церква вчить щось цілком іншого (як вчить - див.вище); такий "монах" - самозванець, а не "носій" віри Христової Церкви
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Все про індульгенції

Повідомлення ShMariam » 03 березня 2013, 12:56

Чи можливо отримувати відпусти в період sede vacante? Бо ж вкінці молимося "в наміренні Святішого Отця", а раз Святішого Отця (діючого) вже немає, то й намірень його не має... Хіба в наміреннях попереднього Папи... (в тому сенсі, що ті справи й досі актуальні)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Все про індульгенції

Повідомлення andrivovk » 03 березня 2013, 14:10

ShMariam писав:Чи можливо отримувати відпусти в період sede vacante? Бо ж вкінці молимося "в наміренні Святішого Отця", а раз Святішого Отця (діючого) вже немає, то й намірень його не має... Хіба в наміреннях попереднього Папи... (в тому сенсі, що ті справи й досі актуальні)

Цікаве запитання. :) Хоча він - таки Папа, просто на пенсії. І якісь намірення та й має. :)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Все про індульгенції

Повідомлення ShMariam » 03 березня 2013, 14:37

andrivovk писав:
ShMariam писав:Чи можливо отримувати відпусти в період sede vacante? Бо ж вкінці молимося "в наміренні Святішого Отця", а раз Святішого Отця (діючого) вже немає, то й намірень його не має... Хіба в наміреннях попереднього Папи... (в тому сенсі, що ті справи й досі актуальні)

Цікаве запитання. :) Хоча він - таки Папа, просто на пенсії. І якісь намірення та й має. :)

Таки Папа, але недіючий, - титул зберігся, а повноваження - ні. Тому логічно його не згадується на Літургії, і його молитви - не молитви Папи, а тільки Папи-емерита.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Все про індульгенції

Повідомлення о.Олег » 03 березня 2013, 15:00

ShMariam писав:Чи можливо отримувати відпусти в період sede vacante? Бо ж вкінці молимося "в наміренні Святішого Отця", а раз Святішого Отця (діючого) вже немає, то й намірень його не має... Хіба в наміреннях попереднього Папи... (в тому сенсі, що ті справи й досі актуальні)

актуальні
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей