Катехизм УГКЦ

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Катехизм УГКЦ

Повідомлення Олюнька » 06 жовтня 2010, 12:45

Yur писав:Але не в цьому біда УГКЦ, а в тому, що намагаються написати свій катехизм, буцімто в угоду східній традиції. Безумовно що митрополит Андрей Шептицький такого б ніколи не допустив.
Цитата з теми: на мою думку девізУГКЦ: Згадай православних і роби що хочеш!

Одні кажуть біда, інші: Власний Катехизм — це ознака зрілості Української Греко-Католицької Церкви.
Думаю, про це вартує поговорити.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Катехизм УГКЦ

Повідомлення о.Олег » 06 жовтня 2010, 13:25

Олюнька писав:
Yur писав:Але не в цьому біда УГКЦ, а в тому, що намагаються написати свій катехизм, буцімто в угоду східній традиції. Безумовно що митрополит Андрей Шептицький такого б ніколи не допустив.
Цитата з теми: на мою думку девізУГКЦ: Згадай православних і роби що хочеш!

Одні кажуть біда, інші: Власний Катехизм — це ознака зрілості Української Греко-Католицької Церкви.
Думаю, про це вартує поговорити.

добре - говорімо.
Твердження пана Юрія не має під собою жодних основ, окрім підозрілого ставлення до УГКЦ. Прошу пана Юрія аргументувати свою недовіру до Катехизму УГКЦ.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Катехизм УГКЦ

Повідомлення Yur » 06 жовтня 2010, 13:39

о.Олег писав:
Олюнька писав:
Yur писав:Але не в цьому біда УГКЦ, а в тому, що намагаються написати свій катехизм, буцімто в угоду східній традиції. Безумовно що митрополит Андрей Шептицький такого б ніколи не допустив.
Цитата з теми: на мою думку девізУГКЦ: Згадай православних і роби що хочеш!

Одні кажуть біда, інші: Власний Катехизм — це ознака зрілості Української Греко-Католицької Церкви.
Думаю, про це вартує поговорити.

добре - говорімо.
Твердження пана Юрія не має під собою жодних основ, окрім підозрілого ставлення до УГКЦ. Прошу пана Юрія аргументувати свою недовіру до Катехизму УГКЦ.

Не до УГКЦ у мене недовіра, а до тих хто намагається відмежувувати її від Святого Престолу.
Зі своїми міркуваннями я уже ділився. Скажу іще раз.

Церква Христова продовжує зростати у Дусі Святому і її вчення розвивається, по своїй суті залишаючись незмінним.
Одні питання висвітлені в більші мірі інші в меншій. Сам стиль подання може змінюватися зі зіною епох. Але у будь-якому випадку не допустима двоякість, навіть у найменших її проявах!

Те, що затверджено Святим Престолом -- у такому вигляді має до нас католиків доходити. Слово в слово.

Адже не існує анінайменешої потреби якось по-іншому висвітлювати правду віри, такою якою вона подається в офіційному Катехизмі Католицької Церкви.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Катехизм УГКЦ

Повідомлення о.Олег » 06 жовтня 2010, 13:44

Yur писав:...Адже не існує анінайменешої потреби якось по-іншому висвітлювати правду віри, такою якою вона подається в офіційному Катехизмі Католицької Церкви.

існує потреба, пане Юрію і справа видання Катехизму УГКЦ - доручення і благословення Риму.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Катехизм УГКЦ

Повідомлення romanm » 06 жовтня 2010, 13:47

п.Юрію
Ну я би не був таким категоричним. Звідки Ви таке твердження берете? Всежтаки кожна помісна церква має обов язок(яби так сказав) і право "перекладати" = перетовмачувати католицькі істини на свою " мову"= традицію. Побачимо що з того вийде. Приклад такого: жонате католицьке священство і латинські целібати, але усі католики.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Катехизм УГКЦ

Повідомлення о.Олег » 06 жовтня 2010, 13:52

так і не про "право" йдеться - про обов`язок. І цей Катехизм буде перекладений на різні мови для катехизації людей, що живуть в країнах поселень українців
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Катехизм УГКЦ

Повідомлення Yur » 06 жовтня 2010, 13:58

romanm писав:п.Юрію
Ну я би не був таким категоричним. Звідки Ви таке твердження берете? Всежтаки кожна помісна церква має обов язок(яби так сказав) і право "перекладати" = перетовмачувати католицькі істини на свою " мову"= традицію.

Традиція від людей, вона змінюється. Мова, себто СЛОВО Боже, Воно вічне.

romanm писав:Побачимо що з того вийде. Приклад такого: жонате католицьке священство і латинські целібати, але усі католики.

Так що будемо під тих жонатих КАТЕХИЗМ переписувати? Не вийде з того нічого доброго.

о.Олег писав:
Yur писав:...Адже не існує анінайменешої потреби якось по-іншому висвітлювати правду віри, такою якою вона подається в офіційному Катехизмі Католицької Церкви.

існує потреба, пане Юрію і справа видання Катехизму УГКЦ - доручення і благословення Риму.

Ось коли під цим катехизмом УГКЦ буде підпис Папи, я його визнаю.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Катехизм УГКЦ

Повідомлення о.Олег » 06 жовтня 2010, 14:17

Катехизм УГКЦ створюється для того, щоб греко-католикам (і всім спорідненим нез`єдиненим) розкрити віру Христової/Католицької Церкви.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Катехизм УГКЦ

Повідомлення Yur » 06 жовтня 2010, 14:51

о.Олег писав:Катехизм УГКЦ створюється для того, щоб греко-католикам (і всім спорідненим нез`єдиненим) розкрити віру Христової/Католицької Церкви.

Що є такого в офіційно затвердженному КАТЕХИЗМОВІ Католицької Церкви, що заваджає розкривати віру Христову??. Не станемо ж ми змінювати Святе Письмо, тільки через те, що його хтось не так сприймає.
В принципі я не проти самого пошуку порозуміння між спорідненим нез`єдиненим, але твердо переконаний, що будь-які компроміси у питаннях віровчення НЕ ДПУСТИМІ.
Уже наперед знаю, так уявіть собі, що гарними намірами не обмежеться. З-під гарних намірів неодмінно виповзуть "безневинні доповненя" у вигляді роздумів на теми морального богослов'я, й у цьому плані.
Єдине у чому твердо переконаний, що Святий Престол на таке не піде. Що й виявить Who is Who
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Катехизм УГКЦ

Повідомлення о.Олег » 06 жовтня 2010, 15:25

Yur писав:
о.Олег писав:Катехизм УГКЦ створюється для того, щоб греко-католикам (і всім спорідненим нез`єдиненим) розкрити віру Христової/Католицької Церкви.

Що є такого в офіційно затвердженному КАТЕХИЗМОВІ Католицької Церкви, що заваджає розкривати віру Христову??. Не станемо ж ми змінювати Святе Письмо, тільки через те, що його хтось не так сприймає.

розумієте Ви, чи нерозумієте, але Ви щойно допустилися підміни понять "Катехизм" і "Святе Письмо". Вам попередження Святе Письмо має Боже походження і є незмінним (хоча - перекладається на різні людські мови з намаганням якнайкраще передати смисл оригінального тексту), а Катехизм має походження людське і його пишуть саме для того, щоб навчити людей вірити, як того Свята Католицька Церква навчає. Відповідно: людство змінюється і йому в різний спосіб Свята КЦ пояснює незмінну віру в Бога
Yur писав: В принципі я не проти самого пошуку порозуміння між спорідненим нез`єдиненим, але твердо переконаний, що будь-які компроміси у питаннях віровчення НЕ ДПУСТИМІ.

про жодні компроміси і не може бути мови. Про що Ви? Йдеться про те, що Традиція Сходу, яку ми (УГКЦ) має сво. "мову" богословського спілкування і саме оперуючи поняттями цієї мови Катехизм УГКЦ покликаний виразити віру Христової Церкви
Yur писав:Уже наперед знаю, так уявіть собі, що гарними намірами не обмежеться. З-під гарних намірів неодмінно виповзуть "безневинні доповненя" у вигляді роздумів на теми морального богослов'я, й у цьому плані.
Єдине у чому твердо переконаний, що Святий Престол на таке не піде. Що й виявить Who is Who

в цьому абзаці Ви знову пропагуєте недовіру до УГКЦ :(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Катехизм УГКЦ

Повідомлення Yur » 06 жовтня 2010, 15:58

о.Олег писав:
Yur писав:
о.Олег писав:Катехизм УГКЦ створюється для того, щоб греко-католикам (і всім спорідненим нез`єдиненим) розкрити віру Христової/Католицької Церкви.

Що є такого в офіційно затвердженному КАТЕХИЗМОВІ Католицької Церкви, що заваджає розкривати віру Христову??. Не станемо ж ми змінювати Святе Письмо, тільки через те, що його хтось не так сприймає.

розумієте Ви, чи нерозумієте, але Ви щойно допустилися підміни понять "Катехизм" і "Святе Письмо". Святе Письмо має Боже походження і є незмінним (хоча - перекладається на різні людські мови з намаганням якнайкраще передати смисл оригінального тексту), а Катехизм має походження людське і його пишуть саме для того, щоб навчити людей вірити, як того Свята Католицька Церква навчає. Відповідно: людство змінюється і йому в різний спосіб Свята КЦ пояснює незмінну віру в Бога

Є таке поняття непомильність у питаннях віровчення, котре має пряме відношення до Папи.
Усе, де стоїть його підпис, продиктоване Духом Святим.

АПОСТОЛЬСЬКА КОНСТИТУЦІЯ
Fidei depositum,

опублікована з нагоди видання
Катехизму Католицької Церкви,
укладеного після Другого Ватиканського
Вселенського Собору

Іван-Павло, Єпископ,
Слуга Слуг Божих
,
на вічну пам'ять

Вельмишановним братам Кардиналам, Патріархам,
Архиєпископам, Єпископам, Пресвітерам, Дияконам
і всьому Народові Божому

http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=48



о.Олег писав:Йдеться про те, що Традиція Сходу, яку ми (УГКЦ) має сво. "мову" богословського спілкування і саме оперуючи поняттями цієї мови Катехизм УГКЦ покликаний виразити віру Христової Церкви

Що означає своя "мова" богословського спілкування. Чим "мова Традицій Сходу" відрізняється від "мови Традицій Заходу"?
Наведіть приклад.


о.Олег писав:
Yur писав:Уже наперед знаю, так уявіть собі, що гарними намірами не обмежеться. З-під гарних намірів неодмінно виповзуть "безневинні доповненя" у вигляді роздумів на теми морального богослов'я, й у цьому плані.
Єдине у чому твердо переконаний, що Святий Престол на таке не піде. Що й виявить Who is Who
в цьому абзаці Ви знову пропагуєте недовіру до УГКЦ :(

Всього лиш вірю Святому Престолу.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Катехизм УГКЦ

Повідомлення о.Олег » 06 жовтня 2010, 18:01

Yur писав:Є таке поняття непомильність у питаннях віровчення, котре має пряме відношення до Папи.
Усе, де стоїть його підпис, продиктоване Духом Святим.

немає такої віри в Христовій Церкві. Говоримо про папську непомильність у питаннях віри та моралі лише у випадках, коли говорить ex catedra. Після проголошення цієї Догми Папа ex catedra говорив лише 1950-го року. Благословення Папи на одному Катехизмі КЦ не заперечує появи нових, які також виходять з благословення Риму. Інакше у католиків не буває. Пояснювати різні мови Католицького Богословія не маю змоги - дискусія про мови Богословія вимагає фахових учасників, які зможуть ці мови проаналізувати, розрізнити..: тобто не я цим мав би зайнятися і не на Форумі такого загального формату. В полеміку з приводу "де Юрій пропагує недовіру до УГКЦ" (пан Юрій відредагував заключну фразу свого повідомлення на більш коректне "Всього лиш вірю Святому Престолу."- щиро дякую за таку зміну і, хоча така фраза не знімає проблем з недовірою до поставлених Папою провідників УГКЦ, в полеміку) вступати не буду - вдумливий читач прочитає і зробить висновки, а моя функція модератора заключається у тому, щоб звернути на те Вашу увагу.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Катехизм УГКЦ

Повідомлення Yur » 06 жовтня 2010, 19:00

о.Олег писав:Благословення Папи на одному Катехизмі КЦ не заперечує появи нових, які також виходять з благословення Риму. Інакше у католиків не буває.

У будь-якому випадку Рим і повинен вирішувати.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Катехизм УГКЦ

Повідомлення о.Олег » 06 жовтня 2010, 19:02

Yur писав:
о.Олег писав:Благословення Папи на одному Катехизмі КЦ не заперечує появи нових, які також виходять з благословення Риму. Інакше у католиків не буває.

У будь-якому випадку Рим і повинен вирішувати.

так Рим і вирішив і дав УГКЦ завдання написати Катехизм, яке та виконує. Про що Ви?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Катехизм УГКЦ

Повідомлення Yur » 06 жовтня 2010, 19:11

о.Олег писав:
Yur писав:
о.Олег писав:Благословення Папи на одному Катехизмі КЦ не заперечує появи нових, які також виходять з благословення Риму. Інакше у католиків не буває.

У будь-якому випадку Рим і повинен вирішувати.

так Рим і вирішив і дав УГКЦ завдання написати Катехизм, яке та виконує. Про що Ви?

Давайте дочекаємось версії цього катехизму (якщо надрукують), усе, що зараз я можу сказати.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Катехизм УГКЦ

Повідомлення о.Олег » 06 жовтня 2010, 19:19

Yur писав:...Давайте дочекаємось версії цього катехизму (якщо надрукують), усе, що зараз я можу сказати.

на цьому і погодимся
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Катехизм УГКЦ

Повідомлення Олюнька » 07 жовтня 2010, 10:56

Цитую Вступ до Катехизму Католицької Церкви (виділення моє):
Цей Катехизм не призначений для того, щоб замінити різні місцеві катехизми, належно затверджені церковною владою, єпархіальними єпископами та Єпископськими Конференціями, особливо якщо вони отримали схвалення Апостольського Престолу. Він покликаний сприяти створенню нових місцевих Катехизмів, які враховуватимуть різноманітні ситуації і культури, але які турботливо зберігатимуть єдність віри і вірність католицькому вченню.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Катехизм УГКЦ

Повідомлення Yur » 07 жовтня 2010, 16:37

А від кого саме виходить ініціятива створення катехизму УГКЦ? І чи є у католицькому світі подібні приклади?
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Катехизм УГКЦ

Повідомлення о.Олег » 07 жовтня 2010, 18:51

Yur писав:А від кого саме виходить ініціятива створення катехизму УГКЦ? І чи є у католицькому світі подібні приклади?

мелхітські католики, наскільки пам'ятаю
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Катехизм УГКЦ

Повідомлення andrivovk » 25 червня 2011, 22:14

Маємо свій Катехизм http://www.ugcc.org.ua/1851.0.html

Хтось вже має його? :) Признавайтесь.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Катехизм УГКЦ

Повідомлення Володимир ІФ » 25 червня 2011, 22:55

На превеликий жаль ще не вдалося придбати,ось завтра після Служби завітаю до церковної крамнички і куплю,якщо звісно буде в наявності.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Катехизм УГКЦ

Повідомлення ShMariam » 25 червня 2011, 22:58

Коли буде в електронному варіанті, скажіть. :wink:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Катехизм УГКЦ

Повідомлення andrivovk » 26 червня 2011, 19:41

ShMariam писав:Коли буде в електронному варіанті, скажіть. :wink:

Ой дуже сумніваюсь, що буде, принаймні в найближчому майбутньому. :(

А буде коштувати (казали люди) - в твердій обкладинці - 55 грн, в м'якій - 45грн.Видало "Свічадо".
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Катехизм УГКЦ

Повідомлення andrivovk » 30 червня 2011, 18:06

Я вже купив.За 60 грн.Трохи дорогувато. :(
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Катехизм УГКЦ

Повідомлення о.Олег » 30 червня 2011, 18:57

andrivovk писав:Я вже купив.За 60 грн.Трохи дорогувато. :(

маленький тираж...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Катехизм УГКЦ

Повідомлення Олюнька » 30 червня 2011, 21:44

andrivovk писав:Хтось вже має його? :) Признавайтесь.

то ще й читати треба :wink: :D
Новий Катехизм УГКЦ - дар і виклик
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Катехизм УГКЦ

Повідомлення andrivovk » 30 червня 2011, 22:10

Олюнька писав:
andrivovk писав:Хтось вже має його? :) Признавайтесь.

то ще й читати треба :wink: :D
Новий Катехизм УГКЦ - дар і виклик

Буду читати.Трохи пізніше, бо ще іншу читаю.Не люблю купувати тільки для колекції.Коли купую якісь книжки, то читаю їх. :)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Катехизм УГКЦ

Повідомлення luksander » 30 червня 2011, 22:21

о.Олег писав:
andrivovk писав:Я вже купив.За 60 грн.Трохи дорогувато. :(

маленький тираж...
З повагою, о.Олег


просто "маленький" чи "ну дуже маленький"?
співрозмірний з кількістю парафій чи мирян?
П.С. (вже хочеться почати "доставать" :D )

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Катехизм УГКЦ

Повідомлення andrivovk » 01 липня 2011, 16:40

luksander писав:просто "маленький" чи "ну дуже маленький"?
співрозмірний з кількістю парафій чи мирян?
П.С. (вже хочеться почати "доставать" :D )

Думаю, що з часом будуть додруковувати.Розкуплять люди ці Катехизми, то надрукують ще.А якщо хтось народиться через 20 років і схоче купити собі, то що вже не буде?Певно, що ні.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Катехизм УГКЦ

Повідомлення andrivovk » 08 липня 2011, 22:38

Теперішній Катехизм, на відміну від попередніх, не є у формі питань-відповідей.

Першою несподіванкою , яку я запримітив, є головні гріхи.В кожному молитовнику пише (катехизмові правди), що є 7 головних гріхів (всім відомо).В новому Катехизмі пише, що це є характерно для християнського Заходу.А в нашій Східній традиції є 8 головних гріхів (в Святих Отців це є 8 головних пристрастей - черевоугодництво, розпуста, грошолюбство, гнів, печаль, нудьга, марнославство, гордість).Не знав, не знав.:oops:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 24 гостей