Богослов'я тіла: виховання до буття людиною (Крістофер Вест)

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Богослов'я тіла: виховання до буття людиною (Крістофер Вест)

Повідомлення Michail » 20 квітня 2012, 00:04

Michail писав: а й збагатьох інших Ваших гидких виражень про біологічні рідини... по всіх діалогах, де ми з Вами спілкувались (і це також чітко і без викручувань пояснюю ,вживаючи слово "так").
Прошу навести оті "мої гидкі вираження".

Щоб не було, що я просто так сказав (Не хочу залишати такі закиди без відповідей) :

Із за внутрішньої огиди Ви перечите своїм словам (не знаю, свідомо, чи несвідомо):

Проблеми власне почалися, коли людина вчинивши непослух, відчула сором, почепивши фігові листки :oops: Він й далі не покидає людину.
А на небесах ці члени будуть одні з найславніших. Але знову ж таки, відкиньмо те, що колись доводилось бачити в лазні.


Не знаю про може, але одружуватись не будуть, а отже потреба в статевому житті (в нашому земному розумінні) відпаде, а отже й причандалля наше нам уже не знадобиться :)


Цитовано звідси: http://forum.jerelo.info/viewtopic.php?t=1009&start=90 (Стать: Він
Написано: 885
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик )

Згоден з вами. Але ви ж то, кажучи що зрозуміємо, коли з нами відбудеться, й далі намагаєтесь залишити у своїй уяві оте зовнішньо/просторове!.
Ви ж зрозумійте, що коли так міркувати, отже виходить Христос вознісся на небо з усім отим обрізним причандаллям .. Навіщо воно Йому там?..

Цитовано: http://forum.jerelo.info/viewtopic.php?t=1009&start=75

Написано: 885
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик

У ісуса Христа найсвятіше тіло (хоч і прийшов у подобі до нашого грішного тіла, але подоба саме до грішного а не до тіла, бо прийшов у справдньому тілі). Ніяких негативних відчуттів в нас не може викликати.

Ну і ще: Що за натяки?
А фізичне звідки походить :)


http://forum.jerelo.info/viewtopic.php?t=1009&start=90

Написано: 885
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик _

Поверніться вище і подивіться, що самі написали, що Бог створив. І Крістофер Вест написав про фізичне в Раю!

І інші є Ваші натяки і вирази про відходи і таке інше. Але все збирати до купи - то ціла нуакова дослідницька робота по психолдогії індивідуума вийде.

Чесно кажучи, я раий що присутні на форумі взагалі у Вічне Життя вірять (напротивагу німецькм приблизно 42% католиків (і приблизно такій же цифрі лютеран), які вже за статистикою в це не вірять...). А як було в Раю ,як буде в Царстві Небесному, хіба це є необхідно аж так, щоб писати про ті чи про інші теорії щодо воскреслого тіла як про "найбільший обман антихриста"

Код: Виділити все

Насправді у намаганні допасувати земне людське до Небесного Божого криється найгидкіша єресь антихриста.

КАТЕХИЗМ
675. .. Найбільший релігійний обман - це обман антихриста, тобто обман псевдомесіанізму, коли людина прославляє себе саму замість Бога і Його Месії, який прийшов у тілі (Пор. 2 Сол. 2, 4-12; 1 Сол. 5, 2-3; 2 Iв. 7; 1 Iв. 2, 18.22.).

http://forum.jerelo.info/viewtopic.php?p=25727
Написано: 885
Звідки: Chicago Il.

Тут в цитаті з катехизму КЦ не йдеться про допасування земного життя до небесного. Адже в Біблії багато разів аналогується Небесне на основі земного. Ця цитата вказує, що не можна себе прославляти замість Бога і Сина Божго!

НЕ можна вважати себе "самоспасителем" (покладатись на себе замість Бога), який своїми ділами чи-то заробляє чи-то заслуговує на небо. Треба всю довіру і всю прославу передати Ісусу Хриисту, щоб нас спас і всі справи виконувати з вдячністю, бо Бог робить в нас всі добрі діла, не розвивати егоїзм, не забувати про інших, про розвиток душі, про те, що тіло - Храм Духа Святого..., що Христос воскресить наші тіла подібно своєму воскреслому тілу , як написано в Новому завіті.

А Ви просто протрактували цей уривок катехизму своєю думкою щоб звести все до уявлень християн про воскресіння тіла... (А воно буде одухотворене, преображене, безгрішне.. і якраз ці християньскі, церквоні, біблійні терміни відкидують "допасування" земного до небесного., але зовсім не відкидуютьтого, що Бог спасе все створене (створіння), що було добре, коли Він його створив. Бо не створюється щоб зникло безслідно.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Богослов'я тіла: виховання до буття людиною (Крістофер Вест)

Повідомлення Michail » 20 квітня 2012, 22:25

Максим Борець писав:Не хочу вдаватися до самовільної модерації(відбирати хліб в о. Олега :) ): люди, будьте взаємно культурними. Дописуємо на церковному форумі, то будьте добрі хоча би аргументувати свої думки і не переносити свою особисту неприязнь в тему Форуму.


Чесно кажучи в останньому дописі пана Юри (який він зробив) я не відчув до себе образливого... Я б не хотів щоб йому назовсім заборонили спілкування. Може він від спілкування також більше дізнається потроху.

А щодо воскресіння тіла то у цій проповіді вжиті такі слова "реанімування", "біологічного життя".
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... tLmEwhO-w0

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Богослов'я тіла: виховання до буття людиною (Крістофер Вест)

Повідомлення о.Олег » 21 квітня 2012, 06:48

Michail писав:
Максим Борець писав:Не хочу вдаватися до самовільної модерації(відбирати хліб в о. Олега :) ): люди, будьте взаємно культурними. Дописуємо на церковному форумі, то будьте добрі хоча би аргументувати свої думки і не переносити свою особисту неприязнь в тему Форуму.


Чесно кажучи в останньому дописі пана Юри (який він зробив) я не відчув до себе образливого... Я б не хотів щоб йому назовсім заборонили спілкування. Може він від спілкування також більше дізнається потроху.

А щодо воскресіння тіла то у цій проповіді вжиті такі слова "реанімування", "біологічного життя".
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... tLmEwhO-w0

допоки п.Юр відсутній - пропоную перейтися за поданим мною посиланням
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Богослов'я тіла: виховання до буття людиною (Крістофер Вест)

Повідомлення Michail » 21 квітня 2012, 23:08

о.Олег писав:допоки п.Юр відсутній - пропоную перейтися за поданим мною посиланням
З повагою, о.Олег



http://www2.maidan.org.ua/news3/view.ph ... %F2_%EB%EE

У мене щось оформлення того оруму глючне... Каскад посилань... Але Юр там точно є, чи був...

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Богослов'я тіла: виховання до буття людиною (Крістофер Вест)

Повідомлення Michail » 22 квітня 2012, 00:22

Ну накінець. Знайшов статтю Католицької Церкви про воскресне тіло. Нею можна закінчити всі бесіди на цю тему з Юр.

http://catholicnews.org.ua/vazhki-pitan ... zhe-#point

Все те, що я стерджував йому (або приблизно, наскільки міг своїми словами):

"однак відповідь, дана Святим Письмом, ясна: наше тіло воскресне, але воно буде славним."


"оно не буде підкорятися більше біологічним потребам і обмежуватися просторово-часовими рамками."


(на це він і сам наголошуував і тут в принципі були в нас спільні точки. Але це стосується воскреслого тіла, а не тіла в Раю до гріхопадіння)

Оце та теза ,яку я відстоював у всіх дискусіях на дану проблематику:

"[url]Що стосується ідентичності нашого тіла, то воно буде тим же самим, що і зараз[/url]. Як писав святий Тома Аквінський, якби воно не було тим же самим, то тоді не можна було б говорити про «воскресіння»."


Ну і це дуже важливе:

"Сам воскреслий Ісус дозволив до Себе доторкнутися. Святий Тома каже: «Згідно його природи, до славного тіла можна доторкнутися, проте в силу надприродних особливостей до нього не може доторкнутися тіло неславне. Тому святий Григорій стверджує: «Господь показав учням, що можна доторкнутися до Його тіла, яке перейшло через закриті двері, щоб показати: після Воскресіння Його тіло - таке ж за своєю природою, проте не таке ж по своїй славі»."


Так що думаю питання про воскресне тіло закрите в дискусіях з ним. Ці твердженя католицькі.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Богослов'я тіла: виховання до буття людиною (Крістофер Вест)

Повідомлення о.Олег » 23 квітня 2012, 21:50

Michail писав:Ну накінець. Знайшов статтю Католицької Церкви про воскресне тіло. Нею можна закінчити всі бесіди на цю тему з Юр...

мій досвід каже, що твердити про "кінець" можетелише тому, що пан Юрій наразі може лише читати, а дописувати ні
будете охочі продовжити - скажіть: зніму заборону на той час,який буде Вам потрібний, щоб обмінятися приватними мейлами, або домовитися про площадку, на якій будете дискутувати. Тут же для такої специфічної розмови багато небезпеки згіршити людей і при першій спробі продовжити ходження колами тверджень - знову забороню дописувати
перепрошую
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Богослов'я тіла: виховання до буття людиною (Крістофер Вест)

Повідомлення Michail » 23 квітня 2012, 22:09

Ні, дякую мені в цій темі точно не треба. Це кінцева стаття (яку я привів з Католицького оглядача), яка для мене принаймні все вияснює що треба в цій темі. Стараюсь не багато тем брати до розгляду, а одну дві на певний період часу, щоб поглибити знання, поспілкуватись в християнському середовищі.

До теми можу лиш додати слова з книги Аврелія Августина "О Граде Божьем" про восвреслі тіла:

"Или вас озадачивает то, что Он вознес на небо тело, которое оставил после смерти и изменил на лучшее воскресением, сделав его нетленным и бессмертным? Быть может, вы отказываетесь этому верить потому, что Порфирий в книгах «О возвращении души», из которых приведены мною многие цитаты, весьма часто советует избегать всякого тела, чтобы душа могла пребывать блаженной с Богом? Но вам скорее следовало бы исправить в этом пункте самого Порфирия, особенно из-за тех невероятных представлений, которые вы имеете вместе с ним о душе настоящего видимого мира, этой столь необъятной телесной громады....

Какими будут тела святых в воскресении, вопрос этот гораздо тщательнее может быть обсужден людьми, глубоко знающими священное Писание; мы нисколько не сомневаемся, однако же, что они будут вечными, и будут такими, каким было и тело Христово в Его воскресении. Но какими бы эти тела ни были, коль скоро проповедуется, что они будут нетленными, бессмертными и ничем не мешающими тому созерцанию души, которым она устремляется к Богу"


І з іншої частини книги "О граде Божьем"

". Но если тело будет нетленным, как обещается это святым в воскресении, то хотя оно и будет иметь неутрачиваемое свойство самого нетления, однако, поскольку телесная субстанция останется, не будет само нетление. Ибо нетление в каждой отдельной части тела будет цельным и не будет там большим, а здесь меньшим: потому что ни одна часть не будет нетленнее другой; но само тело в целом будет больше, нежели в части; однако же, хотя в нем одна часть будет объемистей, другая меньшей, более объемистая часть не будет нетленнее той, которая меньше.

Итак, одно есть тело, которое не во всякой своей части есть целое тело; и иное — нетление, которое в каждой части есть целое: потому что каждая часть нетленного тела, хотя она и не равна прочим частям, в равной степени нетленна. Например: из-за того, что палец меньше целой руки, рука не будет нетленнее пальца. Итак, хотя рука и палец не равны, нетленность руки и пальца одинаковы. А потому, хотя нетленность неотделима от нетленного тела, однако же одно дело — субстанция, называемая телом, и иное — ее свойство, называемое нетлением. И, следовательно, она сама не есть то, что имеет. Также точно и душа, когда она будет освобождена навеки, однако же будет мудрой через общение с неизменяемой мудростью, которая не есть то же, что сама душа. "
(в цій книзі ще багато про восвресел тіло, і як буду доходити до тих місць, то запишу сюди)


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей