Як пояснити восьмирічній дитині звідки з'явився Бог?

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Олександр_Л
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 17 жовтня 2010, 16:13

Як пояснити восьмирічній дитині звідки з'явився Бог?

Повідомлення Олександр_Л » 28 жовтня 2010, 21:13

"Як з'явилася земля?" Її сотворив Бог "А звідки з'явився Бог?" На початку було Слово і Слово було Бог "А хто сказав це слово?" Бог "А його хто сотворив?" ...
Моя восьмирічна дитина задала мені ці питання і я навіть не знаю, як це їй зрозумілими словами пояснити. Допоможіть, будь-ласка.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Як пояснити восьмирічній дитині звідки з'явився Бог?

Повідомлення ShMariam » 28 жовтня 2010, 21:45

А як дитина реагує на відповідь "Ніхто не створив. Бог вічний"?
Якщо каже, що не розуміє, то може треба сказати, що це навіть ніхто з дорослих не розуміє, але віримо. :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Олександр_Л
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 17 жовтня 2010, 16:13

Re: Як пояснити восьмирічній дитині звідки з'явився Бог?

Повідомлення Олександр_Л » 28 жовтня 2010, 23:11

Коли кажу, що Бог вічний, виникають нові питання: "Шо таке "вічний"? Коли вічність починається? Що було до вічності?" ... замучила своєю "філософською" цікавістю. Просто вона почала ходити на катехизацію, і задає певні питання, які у неї виникають, і мені також. А я, як батько, який має бути авторитетом у всьому, не хочу відповідати, що не знаю, або що не можу це пояснити... І при цьому хочеться це сказати доступними для її віку словами...

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Як пояснити восьмирічній дитині звідки з'явився Бог?

Повідомлення luksander » 29 жовтня 2010, 10:35

Що таке вічність, безмежність – не знаю чи і дорослим пояснив хто-небудь доступними їм словами. А це – атрибути Бога. І те, що людина не здатна зрозуміти до кінця Бога, не таке вже і погане пояснення для дитини.
Головне щоб дитина зрозуміла, що якщо вона хоче зустрітися з Богом і буде йти Йому назустріч – це неодмінно станеться!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Як пояснити восьмирічній дитині звідки з'явився Бог?

Повідомлення Олюнька » 29 жовтня 2010, 10:39

Олександр_Л писав:Коли кажу, що Бог вічний, виникають нові питання: "Шо таке "вічний"? Коли вічність починається? Що було до вічності?" ... замучила своєю "філософською" цікавістю. Просто вона почала ходити на катехизацію, і задає певні питання, які у неї виникають, і мені також. А я, як батько, який має бути авторитетом у всьому, не хочу відповідати, що не знаю, або що не можу це пояснити... І при цьому хочеться це сказати доступними для її віку словами...

:) це добре, що ваша дитина така цікава і відкрита. Маю сестру такого віку ( 9 років), тому вас розумію :wink:
Нмсд, в багатьох випадках помилкою дорослих є творити ілюзію свого всезнання. Це нормально пояснити дитині, що в світі є речі, про які ми не можемо все знати, тоді дитина не розчарується в батьківському авторитеті. Але то моя приватна, можливо помилкова, думка.
Хоча, на курсах аніматорів нам теж про те говорили, що в таких випадках вартує міняти концепцію, бо інакше дитина буде питати доти, доки не підловить вас (аніматора, вчителя) на незнанні, тоді інтерес згасає.

Щодо питання про вічність, спробуйте пояснити дитині на своєму прикладі. Так, як вона не знає, що ви робили до її народження, так само й ви не можете з впевненістю сказати, коли почалася вічність, бо вас тоді не було :D
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Як пояснити восьмирічній дитині звідки з'явився Бог?

Повідомлення luksander » 11 листопада 2010, 21:06

Пане Олександр, то Вам вдалося пояснити?


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 27 гостей