Слова Христа:"Боже, чому Ти мене покинув" (прославив)???

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Слова Христа:"Боже, чому Ти мене покинув" (прославив)???

Повідомлення ljubomyr_ps » 05 грудня 2010, 09:25

У нас побільшало богословів...
Вже два рази бачив (на львівському телебаченні) і читав (в газеті "Експрес"), як письменниця, громадська діячка, а тепер вже й богослов відкриває нові таємниці Христології.
Ось дослівно передруковую її слова з тижневої газети Експрес за 2 грудня (в інеті ця газета платна):

"Я вже 10 років займаюсь текстами Біблії... Повірте Біблія - це незвичайні сторінки. І мені вперше вдалось виявити, що розіпятий на хресті Ісус казав не "Боже, Боже, чому ти мене покинув", як заведено вважати, а "Боже, Боже, чому ти мене прославив". Я знаю іврит. І Христос каже не "азаптань", що перекладається, як "покинув", а "шавахтань", що означає прославив".

Мда...?
По моєму, прийдеться переписувати Новий Завіт і пояснення до нього, я вже не кажу про Хресну дорогу, про останні слова Христа на хресті... сипеться все.
Втерла носа Ірина Калинець усім біблієзнавцям і отцям з минулих століть і теперішнім. %)
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Слова Христа:"Боже, чому Ти мене покинув" (прославив)???

Повідомлення о.Олег » 05 грудня 2010, 22:57

ljubomyr_ps писав:...Мда...?

думаю, вся проблема (є і інший ряд проблем з цим не пов'язаний) від незнання звичаю Вибраного народу перед смертю ("на відхід") відмовляти 22 (21) Псалом - що, власне, і робить Господь
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Слова Христа:"Боже, чому Ти мене покинув" (прославив)???

Повідомлення romanm » 07 грудня 2010, 23:47

Вартує звернути увагу на весь 22 салом. В деякій мірі це пророцтво про розпя ття самого Ісуса. Тобто в цей момент, коли Ісуса розпинають, воно виконується. І потім,ці слова сказані не на івриті.

Христос завжди взивав до Бога словом "Отче". Ніколи не називав його "Бог".
Тільки один раз, на хресті сказав : "Боже..." Ці словає початком вище вказанного псальму(якщо не помиляюся)

Цитуючи цей Псалм,Христос на самому дні своєї муки виражає переконання, що Бог Його воскресить.(від 23 стиха і дальше)
22 псалом , ось тут Отче Олеже, добавлю до Вами сказанного, говорився ізраїлем на празник Тумім( можна прочитати у книзі Естер, народ ізраїля засуджений на смерть, отримує чудесне спасіння). Ця молитва є повна надії.

В устах Ісуса цей вираз не значить, що Бог його покинув, бо Він і Отець- єдині. Значить, що Бог- Отець у своїх планах, полишає Христа - людину на поталу недругам, і не захищає його не від болі , не від смерті і т.д. Ця гірка Чаша була випита Господом до самого дна. св. Тома Аквінат говорить, що біль Христа була набагато більша, ніж болі усіх людей разом узятих.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Слова Христа:"Боже, чому Ти мене покинув" (прославив)???

Повідомлення luksander » 08 грудня 2010, 18:06

Для авторів Єванглії ці слова Ісуса не становили напевно ніякої загадки, адже вони добре знали і Старий Завіт, і звичаї єврейського народу.
Спроби ж деяких сучасних богословів тлумачення "незрозумілих місць" Біблії часто можна охарактеризувати висловом: "ломиться в открытую дверь"


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 19 гостей