Моральне богослов'я і аналіз ДНК

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Михайло Шелудько
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 06 жовтня 2005, 23:46
Звідки: Одеса
Контактна інформація:

Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення Михайло Шелудько » 15 грудня 2010, 18:48

Нещодавно зацікавився темою ДНК-досліджень в контексті зв'язку генетичного коду з гріховністю людини.

Дивіться. Сучасні генетичні дослідження дають можливість достатньо чітко визначити деякі гріховні схильності як самої людини, так і навіть її нащадків: ожиріння (гріх ненажерливості), алкоголізм і наркоманія, німфоманія тощо. Виходить, що кожна людина має від самої природі різні стартові умови, а отож той самий гріх для людей з різним генокодом буде мати різну важкість. Те, з чим може досить легко боротися одна людина, для іншої може стати непосильним випробуванням, і у разі скоєння того самого гріху перша людина перебуватиме у більшому моральному злі.

Пропоную практичний висновок для морального богослов'я: Церква мала би радити вірним проходити генетичні тести, робити так звану "гріхограму" задля того, щоби духівник міг би бути більш точним у своїх порадах, рівно ж як і міг накладати відповідні до важкості гріху покути.

Що думаєте?

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення Олюнька » 15 грудня 2010, 22:17

Михайло Шелудько писав:Пропоную практичний висновок для морального богослов'я: Церква мала би радити вірним проходити генетичні тести, робити так звану "гріхограму" задля того, щоби духівник міг би бути більш точним у своїх порадах, рівно ж як і міг накладати відповідні до важкості гріху покути.

Що думаєте?

Це все особистісно. Одна людина буде вважати, а інша навпаки, розслабиться, бо для чого старатися, якщо в мене схильність. :oops: І взагалі, в сповіді головне розкаяння, а не важкість гріха.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення о.Олег » 15 грудня 2010, 23:16

Михайло Шелудько писав:...Що думаєте?

думаю, що знання про генетично зумовлені схильності людини можуть допомогти у розумінні проблем не так духовнику, як самій людині (лише зауважу, що ожиріння не обов'язково походить від гріха ненажерливості) - щоб розуміла небезпеки, заакцентувала увагу/працю... Про моральне більше чи менше зло судить Бог, а священику знання про хворобу може послужити в мотивації направити каяника до певного спеціаліста. проте в жодному разі для алкоголіка гріх запоїв не перестане бути гріхом через те, що причина у його генетиці; загул не знімає з людини гріха чужолозтва через те, що німфоманка... А боротьба з гріхом - так: для одних важча, для інших легша у конкретних його (гріха) виявах, проте "стартові позиції" хоч і різні, але "фініш" один (святе життя Боже) і... Християнство, це ж не про "грішіть трошки менше, якщо Ваша ласка/позволяє генетика", а про "не гріши" (імператив), а все решта - щиро кайся (Бог розуміє/прощає і без генетичних тестів)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення luksander » 15 грудня 2010, 23:21

можливо те, з чим ми приходимо в цей світ (не тільки генетична спадковість) і є нашим хрестом? :oops:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення о.Олег » 15 грудня 2010, 23:28

luksander писав:можливо те, з чим ми приходимо в цей світ (не тільки генетична спадковість) і є нашим хрестом? :oops:

десь вже питався, але повторюся: "що відрізняє хрест і дар в людині"?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення Yur » 15 грудня 2010, 23:56

о.Олег писав: "що відрізняє хрест і дар в людині"?

Різниця тоді, коли дар не використовується для несення хреста.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення о.Олег » 15 грудня 2010, 23:59

Yur писав:
о.Олег писав: "що відрізняє хрест і дар в людині"?

Різниця тоді, коли дар не використовується для несення хреста.

напевно не зовсім порозумілися, тому можливо краще на прикладі: людина багата - хрест?/дар?/що робить багатство людини хресточ чи даром? Те ж саме про людина сильна, гарна, неповносправна, бідна, висока...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення Yur » 16 грудня 2010, 00:11

о.Олег писав:
Yur писав:
о.Олег писав: "що відрізняє хрест і дар в людині"?

Різниця тоді, коли дар не використовується для несення хреста.
напевно не зовсім порозумілися, тому можливо краще на прикладі: людина багата - хрест?/дар?/що робить багатство людини хресточ чи даром? Те ж саме про людина сильна, гарна, неповносправна, бідна, висока...
О ні, там де хрест, там самозречення. Принесення у жертву усіх дарів.

Коли хоче хто йти вслід за Мною, хай зречеться самого себе, і хай візьме свого хреста, та й іде вслід за Мною. (Матвія 16:24)
Коли хоче хто йти вслід за Мною, хай зречеться самого себе, і хай візьме свого хреста та й за Мною йде! (Марка 8:34)
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення luksander » 16 грудня 2010, 00:21

Нмд ...Дар - те, що може бути допомогою в слідуванні за Богом. А хрест - що заважає цьому.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення ShMariam » 16 грудня 2010, 00:26

luksander писав:Нмд ...Дар - те, що може бути допомогою в слідуванні за Богом. А хрест - що заважає цьому.

А якщо це одна і та ж річ? Нмд, краса, багатство, бідність, неповносправність, діти... є дарами і хрестами водночас, залежно на чому акцентувати увагу.
Стоп! А хіба хрест не є даром, бо ж за його допомогою ми наближаємося до Бога (до Голгофи - Воскресіння)?
Хрест - дар, який приносить терпіння.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення Yur » 16 грудня 2010, 00:47

Божий дар тоді, -- коли він Богоугодний. Богові угодно, що б ми взяли свій хрест (самозреклись) і йшли за Ним.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення luksander » 16 грудня 2010, 14:57

Нмд …
Коли людина приходить в світ, вона отримує тіло від своїх батьків/предків і народжується в певних часових і просторових рамках: ось це тіло і вплив світу є з нами весь час і коли ми хочемо прийти до Бога, то тоді вони і стають тим важким хрестом, який нам треба нести.
Дар Божий – те, що отримує наша душа при народженні, а можливо інколи і пізніше. Це ті властивості наші/нашої душі, які ми мали б постійно проявляти, якби не вплив тіла, навколишнього світу, ну та й нечистий не дрімає …
:pardon:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення о.Олег » 16 грудня 2010, 15:23

luksander писав:Нмд …
Коли людина приходить в світ, вона отримує тіло від своїх батьків/предків і народжується в певних часових і просторових рамках: ось це тіло і вплив світу є з нами весь час і коли ми хочемо прийти до Бога, то тоді вони і стають тим важким хрестом, який нам треба нести.
Дар Божий – те, що отримує наша душа при народженні, а можливо інколи і пізніше. Це ті властивості наші/нашої душі, які ми мали б постійно проявляти, якби не вплив тіла, навколишнього світу, ну та й нечистий не дрімає …
:pardon:

а... тіло не має виявів, які б Ви назвали Дар? Дуалізм якийсь виходить у Вас :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення Yur » 16 грудня 2010, 15:40

luksander писав:Нмд … Коли людина приходить в світ, вона отримує тіло від своїх батьків/предків і народжується в певних часових і просторових рамках: ось це тіло і вплив світу є з нами весь час і коли ми хочемо прийти до Бога, то тоді вони і стають тим важким хрестом, який нам треба нести.
Дар Божий – те, що отримує наша душа при народженні, а можливо інколи і пізніше. Це ті властивості наші/нашої душі, які ми мали б постійно проявляти, якби не вплив тіла, навколишнього світу, ну та й нечистий не дрімає …
:pardon:
Тіло містить задатки душі.
365 Єдність душі і тіла така глибока, що душу треба розглядати як «форму» тіла (Пор. Віденський Собор 1312р.: DS 902.), тобто завдяки духовній душі тіло, складене з матерії, є живим і людським тілом; дух і матерія в людині не є двома з'єднаними природами: з'єднання їх творить одну єдину природу. http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38

Тілесні ж бажання, ті що суперечать духові (Галатів 5:17), -- вони зі сторони, і є свідомим вибором людини розумної, котра здатна співставити й оцінити Боже з нЕбожим.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення luksander » 16 грудня 2010, 18:46

о.Олег писав:
luksander писав:

а... тіло не має виявів, які б Ви назвали Дар? Дуалізм якийсь виходить у Вас :(
З повагою, о.Олег

Yur писав:
luksander писав:
Тіло містить задатки душі.
365 Єдність душі і тіла така глибока, що душу треба розглядати як «форму» тіла (Пор. Віденський Собор 1312р.: DS 902.), тобто завдяки духовній душі тіло, складене з матерії, є живим і людським тілом; дух і матерія в людині не є двома з'єднаними природами: з'єднання їх творить одну єдину природу. http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38
Тілесні ж бажання, ті що суперечать духові (Галатів 5:17), -- вони зі сторони, і є свідомим вибором людини розумної, котра здатна співставити й оцінити Боже з нЕбожим.
[/quote][/quote]
:roll: :oops: :o
Говорячи про дар я мав на увазі дар благодаті, дар зцілення, дар пророкування, дар любови, дар Святого Духа і інше подібне, джерелом яких є Бог. І ще:
«Не обманюйтесь, брати мої любі! Усяке добре давання та дар досконалий походить згори від Отця світил, що в Нього нема переміни чи тіні відміни.»
Якщо дуалізм передбачає рівноправність душі і тіла людини – точно ні. Це ж треба щось в філософії петрати щоб про дуалізм розходитись …
Пояснення «хреста» виводжу з того що Ісус ніс хрест наших гріхів – не Його – , тому хрест християнина нести хрест наслідків гріхів своїх предків і світу – не її гріхів – . Я ні в якому разі не прирівнюю Хрест Спасителя і хрест людини!
Якщо тепер я знаходжуся на дорозі до спасіння, та, можливо, я просто лежу в багні, придавлений своєю гордістю, жадібністю, заздрістю, лінивством, гнівом …? Чи можу я надіятись, що сам підведусь і зроблю хоч один крок? :no:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення о.Олег » 16 грудня 2010, 19:21

luksander писав:...Говорячи про дар я мав на увазі дар благодаті, дар зцілення, дар пророкування, дар любови, дар Святого Духа і інше подібне, джерелом яких є Бог...

все це безперечно так, але в повторюваному і повторюваному тут запитанні маю на увазі не специфічні дари/хрести, а життя звичайної людини, в якому одна і та ж сама якість може бути хрестом (в значенні "тягарем"), а може бути даром. Наприклад... некрасива дівчина :) : можете продумати ситуацію, коли некраса є дар, а коли - хрест і... і від чого, власне, сприйняття некраси в якості дару або хреста залежить?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення Yur » 16 грудня 2010, 20:39

о.Олег писав:все це безперечно так, але в повторюваному і повторюваному тут запитанні маю на увазі не специфічні дари/хрести, а життя звичайної людини, в якому одна і та ж сама якість може бути хрестом (в значенні "тягарем"), а може бути даром. Наприклад... некрасива дівчина :) : можете продумати ситуацію, коли некраса є дар, а коли - хрест і... і від чого, власне, сприйняття некраси в якості дару або хреста залежить?

А ви подумайте, що означає для Господа некрасива дівчина, котра є Його творінням ...
От бачите, зразу усе стає на свої місця. Не можемо в жодному разі людські пріоритети рівняти з Божими. Але маємо розуміти, що милосердний Господь любить і розуміє людину в її слабинках і немочах. Для цього Він залишив нам Свою Матір, до котрої можемо приходити зі своїми жалями, болями, мріями а навіть захцянками, як до правдивої матері.
Але ніяк не можемо оте своє незформоване дитяче трактувати як Отцівське. Що є строге й безапеляційне: як сказав так і має бути.
Лише матір може ублажити батька і він її послухає, бо вони є одне.

Дар Божий не те, що доставляє людині тимЧАСову земну радість, а ті скарби душі, що наблизять її до Бога.
Отак і та некрасива дівчина, відчувши небесні скарби у своєму серці, приходить до Господа і зі спокоєм і легкістю несе свій хрест.

Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, і Я вас заспокою!
Візьміть на себе ярмо Моє, і навчіться від Мене, бо Я тихий і серцем покірливий, і знайдете спокій душам своїм.
Бож ярмо Моє любе, а тягар Мій легкий!
(Мат.11:28-30)


А поділеними, завжи буде таліпати. Павло ж не збреше. А я хочу, що б ви безклопітні були (1-е Кор.7:32)
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення о.Олег » 16 грудня 2010, 21:31

Yur писав:...А ви подумайте, що означає для Господа некрасива дівчина, котра є Його творінням ...

а це не про що означає для Господа, а про що означає для людини питання
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення Yur » 16 грудня 2010, 21:56

о.Олег писав:
Yur писав:...А ви подумайте, що означає для Господа некрасива дівчина, котра є Його творінням ...

а це не про що означає для Господа, а про що означає для людини питання
Християнину не варто виокремлювати себе від Господа.
Навпаки, маємо у всьому наслідувати Ісуса Христа. От і подумайте, що означає для Нього краса або некраса жінки.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення Yur » 17 грудня 2010, 17:43

Напевно кожен знає що таке піксель (pixel) -- найменший элемент двохмірного цифрового зображення. Й коли збільшуватимемо зображення на фотографії через мікроскоп, побачимо не зображення, а цяточки з яких складаєтся сам образ.

Давайте замислимось, а що було б, коли б саму людину спробувати розгледіти до найменших елементарних частинок. Очевидно питання про її матеріальність почне зникати. Адже чим глибше намагатимемось вникнути в суть матерії, тим більше матерія ставатиме не матерією. Що зрештою уже давно визнали в науковому світі, з огрунтуванням темної матерію (аниматерію) і темної енергії, що є поняття антифізичні.
Забагато не влиблюючись в світ елементарних частинок, треба визнати, що фізична/матеріальна сутність людини мусить мати якусь свою причину, коли невідомо що (йдеться про результат безмежного поділу елментарних частинок) набуває зформованих окресів людини розумної. Тут уже не тільки про ДНК маємо подумати, а й про саме упорядкування чогось невідомого в живу людину.
Настає час замислитись, а чим же тоді оте невідоме, роздріблене до бесконечності, відрізняється від нематеріальної душі ..
Й сам по собі напрошується висновок, що людина душевно/тілесна є цілісним сотворінням. Її ж матеріальність, як результат осмисленості.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення о.Олег » 18 грудня 2010, 11:02

Yur писав: Християнину не варто виокремлювати себе від Господа...

так - лише не всі це розуміють, звідси й питання
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення luksander » 18 грудня 2010, 11:13

Yur писав: людина душевно/тілесна є цілісним сотворінням. Її ж матеріальність, як результат осмисленості.

а хто осмислив? :roll:

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення Yur » 18 грудня 2010, 11:55

о.Олег писав:
Yur писав: Християнину не варто виокремлювати себе від Господа...

так - лише не всі це розуміють, звідси й питання
Коли нема розуміння -- виникають запитання: коли нема щирості серця -- немає розуміння.

luksander писав:
Yur писав: людина душевно/тілесна є цілісним сотворінням. Її ж матеріальність, як результат осмисленості.

а хто осмислив? :roll:
Людина ж і осмислила, взявши за основу зовнішньо/відчуттєве сприйняття. Коли б керувалася сприйняттям духовним й тілесність її була б духовною :)
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення luksander » 18 грудня 2010, 17:50

Yur писав:
luksander писав:
Yur писав: людина душевно/тілесна є цілісним сотворінням. Її ж матеріальність, як результат осмисленості.

а хто осмислив? :roll:
Людина ж і осмислила, взявши за основу зовнішньо/відчуттєве сприйняття. Коли б керувалася сприйняттям духовним й тілесність її була б духовною :)

Тобто – якби я себе не вважав/осмислював матеріально-тілесним, то зуб в мене не болів би? :oops: Чи в духовної тілесності теж зуби болять? :o

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення Yur » 18 грудня 2010, 18:27

luksander писав:
Yur писав: Людина ж і осмислила, взявши за основу зовнішньо/відчуттєве сприйняття. Коли б керувалася сприйняттям духовним й тілесність її була б духовною :)
Тобто – якби я себе не вважав/осмислював матеріально-тілесним, то зуб в мене не болів би? :oops:
Ні, звичайно. Жодної болі, як і плотських зубів :)
Такий стан остаточного відкуплення (душі і тіла) осягнемо у Воскресінні.

luksander писав:Чи в духовної тілесності теж зуби болять? :o
Духовній тілесності плотські зуби не потрібні :). Така черпає зі Слова Божого.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення kristik » 18 грудня 2010, 21:19

о.Олег писав:десь вже питався, але повторюся: "що відрізняє хрест і дар в людині"?
З повагою, о.Олег


Дар (безліч дарів для людини) : здоров´я, сім´я (родина), розум...,таланти...
Хрест - терпіння, випробування, труднощі...повсякденне життя... в якому ми маємо використовувати дари дані нам Богом, для досягнення Царства Божого.

Це иоє таке розуміння, воно може бути і не правильним :oops:
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення kristik » 18 грудня 2010, 21:40

Михайло Шелудько писав: Сучасні генетичні дослідження дають можливість достатньо чітко визначити деякі гріховні схильності як самої людини, так і навіть її нащадків: ожиріння (гріх ненажерливості), алкоголізм і наркоманія, німфоманія тощо.

Що думаєте?


Думаю, спадкові гріховні (генетичні) схильності, так як і спокуси не дають нам права грішити. Знаю багато людей,які генетично схильні до алкголізму, але далеко не всі грішать цим. Це, нмд, таке собі прикриття/виправдовування : п´ю, бо мій батько/мама пив/пила чи п´є безглуздо.
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення о.Олег » 18 грудня 2010, 22:44

kristik писав: Дар (безліч дарів для людини) : здоров´я, сім´я (родина), розум...,таланти...

чи буває так, що здоров´я, сім´я (родина), розум...,таланти... є хрестом людини?
kristik писав:Хрест - терпіння, випробування, труднощі...повсякденне життя...:

чи буває так, що терпіння, випробування, труднощі...повсякденне життя... є Дар??
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення ShMariam » 18 грудня 2010, 22:53

о.Олег писав:чи буває так, що здоров´я, сім´я (родина), розум...,таланти... є хрестом людини?

Ці речі часом можуть приносити терпіння: і родина (відповідні обов'язки, відповідні проблеми, часом дуже важко), розум (розумним жити завжди важче, бо краще розуміють суть речей, відповідно мають від того багато проблем), талант (труднощі з його реалізацією)... а от здоров'я - не уявляю ситуації, коли воно буває хрестом
о.Олег писав:чи буває так, що терпіння, випробування, труднощі...повсякденне життя... є Дар??
З повагою, о.Олег

Коли використовуються, щоб стати досконалішим. Який Святий став Святим без труднощів, випробовувань?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Моральне богослов'я і аналіз ДНК

Повідомлення luksander » 18 грудня 2010, 22:59

Yur писав: Ні, звичайно. Жодної болі, як і плотських зубів :)
Такий стан остаточного відкуплення (душі і тіла) осягнемо у Воскресінні.

[ Духовній тілесності плотські зуби не потрібні :). Така черпає зі Слова Божого.


Правий сіріус: по п’ять раз треба перечитувати написане людьми справді розумними коли намагаєшся з ними розмовляти … я так і не зрозумів – коли мова зайшла про тіло віруючої людини після її воскресіння … :o
Пригадалась приказка: краще мовчати – нехай думають, чи не дурень ти? – чим відкрити рот і не залишити в цьому ніяких сумнівів … :sorry:


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 62 гостей