Чи Бог добрий?

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Чи Бог добрий?

Повідомлення Talya » 07 червня 2012, 20:00

Раніше висловлювання про те, що Бог - добрий я прймала як аксіому. А от тепер дивлячись на всі болі і проблеми сучасного світу якось почала роздумувати над цим питанням. Може Він надто вже дав волю людям, або зовсім не втручається, так би мовит, усунувся. Не засуджуйте мене швидко, але... якось все не так. :(
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення Just_me » 07 червня 2012, 23:04

Таліє, знайомі мені Ваші роздуми. Я дійшла висновку, що ми, люди, просто не мислимо тими категоріями, якими мислить Бог. Цілком можливо, що Він все бачить інакше, навіть не питання масштабів мислення, тут питання критеріїв, доцільності і т.п. Тому Він для мене добрий, не очевидно, зате абсолютно. Маю на увазі, що я цього не бачу, але стосовно чогось абсолютного, яке мені не дано зрозуміти, Він безперечно добрий, інакше у що ж ми віримо? Думаю, може наші критерії "добра" занадто примітивні. Я теж не знаю, чи добре, коли діти страждають все життя в муках і помирають в 5 років від страшних недуг, чи добре, коли людині дається випробування, яке вона не витримує і вчиняє самогубство, чи добре дати світлій і щасливій людині терпіння, тим самим прибивши її до землі якимимсь турботами, яких могло би і не бути, чи добре, коли хтось тягне на собі тягар невдалого шлюбу, хоча міг би бути щасливим, і на смертному одрі розуміє, що так і прожив своє життя, будучи обманутим, принижуваним, зрадженим. За законами логіки це зле і жоден добрий батько не зробив би своїй дитині подібного. Але, повторюсь, цілком можливо, що в людини викривлені поняття добра і справедливості, що те добро якесь інше, ніж ми собі уявляємо його. Думаю, тут допоможе тільки мати віру, навіть якщо вона сліпа. Це лише моя така думка, на істину не претендую.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення vitalko » 08 червня 2012, 15:54

Це тому, що ми думаємо своєю людською логікою і дивимося тільки на теперішнє життя. Бог же має на це свій особливий погляд. Бо для тих, що з Богом - все співдіє на добро(за словами ап. Павла). Бог як творив з нічого, так і творить далі нове створіння. Бо смерть - відсутність життя, і все, що противиться життю(болі, хвороби, навіть гріхи) змагають до пустоти.

Але які дивні діла Божі! Коли Він з того, що ми - люди не приймаємо(і це нормально, бо ж створені для життя), з того, що веде до пустки, творить нове створіння, що перевершує за своєю красою і майбутніми блаженствами всі терпіння, які випали на його долю. В Бога нема нічого випадкового(як любить повторювати наш владика Венедикт), нічого марного. В Нього найменша дрібниця береться до уваги(кожна волосинка на наших головах порахована - знову ж Слово Боже). Просто наш обмежений розум не може за всіма обставинами нашого життя бачити Бога і його дію. Тому й не розуміємо....

Але на щастя є Церква, є її великі світичі - святі, життя яких проливає світло на діла Божі. Бо, дивлячись, на їхнє життя, на те, як вони переносили усі труднощі на своєму шляху, починає з"являтися надія на те, що все це не марно, не випадково, не просто так. Що все це є врешті вираженням Божої любові. І, впевнений, якщо б усі жили свято(а найперше кажу самому собі) то в світі страждань, непорозумінь, а особливо, відчаю було б набагато менше.

Раджу почитати "Історію однієї душі" св. Терези від Дитяка Ісуса. Сам в даний момент читаю, і справляє вона на мене просто величезне враження і дуже багато чого прояснює.

Такі ось мої думки....
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення Talya » 08 червня 2012, 18:27

Just_me писав: Я дійшла висновку, що ми, люди, просто не мислимо тими категоріями, якими мислить Бог. Цілком можливо, що Він все бачить інакше, навіть не питання масштабів мислення, тут питання критеріїв, доцільності і т.п. Тому Він для мене добрий, не очевидно, зате абсолютно. Маю на увазі, що я цього не бачу, але стосовно чогось абсолютного, яке мені не дано зрозуміти, Він безперечно добрий, інакше у що ж ми віримо? Думаю, може наші критерії "добра" занадто примітивні.

Віримо, що Бог є, що Він створив світ, нас і все.
Якось все надто химерно виглядає, щоб вірити, що цим керує Бог. Може Він лиш спостерігає, невтручаючись? :(
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення Just_me » 08 червня 2012, 20:12

Talya писав:Віримо, що Бог є, що Він створив світ, нас і все.

Ну, нехай, якщо Він просто створив, але Він не добрий, а строгий і справедливий щодо всього, що твориться без Його втручання, то що від цього міняється? Ми можемо інтерпретувати ті чи інші явища й події на свій розсуд, але ми це робитимемо в будь-якому випадку. Хм, не знаю, як висловити свої думки. Все є, як є, і від того, як воно насправді те "є як є" не міняється.
Мені основне, щоб Бог був милосердний. Маю на увазі до нашої душі після смерті. Бо те, що тут, то я впевнена, що вся інтерпретація Бога і всього, що Його стосується неточна. Впевнена, що жодна людина, жодна не трактує такі речі правильно. Мене на таку думку колись наштовхнула одна недільна проповідь в церкві Св. Андрія. Отець розповідав, що два праведні монахи любили обговорювати, як буде на тому світі. Кожен доводив правильність свого бачення, якось його аргументував і т.д. Зійшлися на тому, що хто швидше помре, з"явиться іншому і скаже, як насправді. Деталей не пригадую, але з"явився по смерті один із монахів і дав зрозуміти, що ніхто не мав рації. Тобто ТАМ все виглядає не так, як будь-хто собі уявляє. І Бог, впевнена, не такий, яким ми звикли його малювати в нашій свідомості. Але незнання мене в принципі влаштовує, бо знання навряд чи змінило б що-небудь.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення andrey s. » 08 червня 2012, 21:03

Та я звісно не знаю напевне, але підозрюю що для кращого розуміння не зашкодить згадати за Пресвяту Трійцю, доречі Триєдину.
Тобто саме наповнення цієї сутності ніяк не може бути нам зрозумілим, ну ніяк, хто би як не намагався осягнути цю повноту яка власне наповняє навколишню пустку...одним словом я і не намагаюсь (так, наскільки мені є у цьому потреба) Думаю для того і є вчення про Трійцю, бо так зрозуміліше для нас. Чи Бог добрий який народи винищував, втопив всіх у воді(крім Ноя звичайно), спалив сіркою Гомору з Содомою, і ще, і ще. Чи могли би ми роздумувати про Доброту і Ласку Бога якби Син не вооплотився , думаю ні, а тим паче Дух Святий якби не зійшов на Апостолів. Тобто раніше це був дар пророкам і праведникам, вибранним Ним, хто Бога боявся,..а після Воскресіння це трішки вдосконалилось. Для мене перше свідчення Божої Доброти - це в Едемі, коли після всього Адам з Євою отримали другий шанс (якщо просто, то не розчавив їх там на місці пустивши на добрива для дерева пізнання добра і зла)))))), бо порох ми.
Але маю підозри що марно розважати про Божу Доброту( намагатись зрозуміти Бога) на загал(тобто покласти на це життя і нічого не зрозуміти, а й можливо в блуд зайти забувши про свою душу), це є дуже не розважливо, і навряд чи відповідає нашому покликанню. Можна, а й я вважаю дуже необхідним для спасіння, пізнавати який Бог через своє життя (і всього що стосується нашого життя), думаю це самий досконалий спосіб, наскільки нам можливо, зрозуміти(прийняти ЇЇ) Божу Доброту, а якщо точніше Любов. Святі кажуть, що якщо хто почне, підгляне в глибини, то вже зупинитись не зможе. Решта буде якось мало важливе на цьому фоні, світло блискавки видасться тьмянним, як світло сірника на фоні блискавки ( маю всі підстави, а навіть бажання, вірити Божим Святим у їх поясненнях Божої Любові). Бог нам дав всі засоби щоб ми могли бути при Ньому тут, тут на проклятій через нас землі, і без Ісуса Божа Доброта є недосяжною для нашого розуміння. Звичайно це все ради нашого спасіння і виконання Божої Обітниці. А Дух Святий тут просто не замінний у цьому процесі.
Такі мої думки, і тут є різниця, якщо не відповісти собі на питання: А навіщо взагалі мені Бога намагатись зрозуміти, зокрема Його Доброту? Або простіше: А навіщо мені Бог? (як на мене ця відповідь є відправною точкою).
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення andrivovk » 08 червня 2012, 22:36

Я собі Божу доброту пояснюю ще й так.Бог є Всемогутній.Його ніхто не обмежує.То чи злий бог чекав би кінця світу, щоб покарати непокірне людство? І чи би він так просив нас постійно до навернення.Сумніваюсь.Та злий бог би в один момент знищив ту людину і крапка.Знищив би землю і не просив би нас. :( Тому якщо Він нас терпить, чекає нас, то це від його доброти і довготерпеливості.Хіба не так?

Крім того, мені здається, що нам допускаються терпіння не тому, що Бог хоче нам зла, а хоче нас випробувати, чого ми варті.Через терпіння виявляється чи любить людина Бога.Поясню.От наприклад хтось сидить собі на шкіряній канапі, їсть бутерброд з чорною ікрою і каже "Боже як я тебе люблю".Ага любиш? Зараз перевіримо.Відбирається ікра, шкіряна канапа, здоров'я.І дивимося на реакцію.Якщо людина і далі дякує і подібно до Йова каже "Бог дав, Бог забрав", то іспит складено.А якщо починає нарікати на Бога, то значить любить не Бога, а Його дари.Все так просто.

Люблять атеїсти подібно говорити, що коли є Бог, то чому так багато зла у світі.Але ж Він не обіцяв нам все-таки спокій тіла як найбільшу мету. Він сказав "У світі будете страждати". Для Нього набагато важливіша наша душа, тому ми бачимо як він дає можливість покаятися перед смертю навіть різним тиранам, диктаторам, атеїстам.От відомо, що перед смертю ленін просив вибачення в столів, стільців.Вольтер (здається) перед смертю просив, щоб йому прислали священика.А сталін коли помирав, то кілька годин пролежав в себе в кабінеті сам.Мав час покаятись. То що, Бог - злий??? А як часто буває, що різні злочинці живуть по 90-100 років. Бог чекає їхнього навернення.

Колись, здається св.Фаустина Ковальська спитала Ісуса чому він терпить різні зневаги людей і не карає їх.Ісус відповів приблизно таке "Для покарання я маю вічність, а тепер нехай користають з Мого милосердя".
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення Talya » 09 червня 2012, 19:00

Just_me писав:Мені основне, щоб Бог був милосердний. Маю на увазі до нашої душі після смерті. Бо те, що тут, то я впевнена, що вся інтерпретація Бога і всього, що Його стосується неточна. Впевнена, що жодна людина, жодна не трактує такі речі правильно.

А як тоді щодо нашого життя тут. Життя яким живемо і яке певно не варто сприймати як річ другорядну. Бо якби так було, на нащо б то життя було нам дано?
Тим більше молячись просимо не лише за спасіння душі, але й про повсякденні речі, які потрібні нам в житті яке зараз живемо. а не яке ми чекаємо.
От для роздумів молитва Отче Наш

Отче наш, Ти що єси на небесах,
нехай святится ім’я Твоє,
нехай прийде царство Твоє,
нехай буде воля Твоя,
як на небі, так і на землі.
Хліб наш насущний, дай нам, сьогодні;

і прости нам провини наші,
як і ми прощаємо винуватцям нашим;
і не введи нас у спокусу,
але визволи нас від лукавого.
Бо Твоє є царство, і силa і слава, на віки вічні.

Думаю тут, в виділених місцях, йдеться про життя яким зараз живем, а не те, до якого прагнемо.
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення Talya » 09 червня 2012, 19:16

Певно в мене можна кидати камінням, але...
andrivovk писав:Колись, здається св.Фаустина Ковальська спитала Ісуса чому він терпить різні зневаги людей і не карає їх.Ісус відповів приблизно таке "Для покарання я маю вічність, а тепер нехай користають з Мого милосердя".

Є один уривок в Євангеліє від Св. Матвія. 21
18 А вранці, до міста вертаючись, Він зголоднів.
19 І побачив Він при дорозі одне фігове дерево, і до нього прийшов, та нічого, крім листя самого, на нім не знайшов. І до нього Він каже: Нехай плоду із тебе не буде ніколи повіки! І фігове дерево зараз усохло.
20 А учні, побачивши це, дивувалися та говорили: Як швидко всохло це фігове дерево!...
21 Ісус же промовив у відповідь їм: Поправді кажу вам: Коли б мали ви віру, і не мали сумніву, то вчинили б не тільки як із фіговим деревом, а якби й цій горі ви сказали: Порушся та кинься до моря, то й станеться те!
22 І все, чого ви в молитві попросите з вірою, то одержите.

За що покарано дерево? Бо Ісус був голодний? Бо дереву не час було ще родити? Чесно кажучи ті слова мені виглядають, як повчання чомусь поганому. Якось дивно, і зразу ж після них наука про те що слід мати віру в молитві...
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення andrivovk » 09 червня 2012, 19:56

Talya писав:...просимо не лише за спасіння душі, але й про повсякденні речі, які потрібні нам в житті яке зараз живемо. а не яке ми чекаємо.
От для роздумів молитва Отче Наш
...
нехай буде воля Твоя,
як на небі, так і на землі.
Хліб наш насущний, дай нам, сьогодні...
Думаю тут, в виділених місцях, йдеться про життя яким зараз живем, а не те, до якого прагнемо.


Ви впевнені, що саме про матеріальне тут йдеться? Щодо першого виділеного, то можливо, тут йдеться, щоб люди на землі виконували Волю Божу, так як ангели в небі.
А в другому уривку, можливо, мова насамперед про Пресвяту Євхаристію, а вже потім про тілесне. (Згадайте "Я - хліб живий, що з неба зійшов")


Talya писав:Певно в мене можна кидати камінням, але...
Є один уривок в Євангеліє від Св. Матвія. 21
...


Камінням кидати не буду, бо через екран цього зробити не можна. :D А щодо цього уривку, то може тут показане відношення Бога до безплідності невірного Ізраїля.Хіба Бог прийшов рослини рятувати. (Порівняйте з цит. з ІКр 9:9-10 "Бо в Законі Мойсеєвім писано: Не в'яжи рота волові, що молотить. Хіба за волів Бог турбується? Чи говорить Він зовсім для нас?")
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення о.Олег » 09 червня 2012, 20:37

Talya писав:
За що покарано дерево? ...

та неможливо дерево покарати, Наталю. Дерево є деревом. Насаджене Богом для користі людини. І тут також служить для користі людини - завдяки йому показана сила віри
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення Just_me » 09 червня 2012, 22:33

Talya писав:А як тоді щодо нашого життя тут

Не знаю. Направду, не знаю. Чесно, про доцільність тутешнього життя аніскілечки не тямлю. Воно нам ні до чого не пригодне. Колись мені думалося, що людина покликана до туземного щастя, щоб потім перейти до щастя вічного. Та думка не пройшла верифікації (значить - не виправдала себе на практиці). Часто думаю про те, що мій негативний життєвий досвід в багатьох випадках зашкодив мені прийняти правильні рішення і в багатьох випадках зараз не дозволяє мені бути такою, як я хочу бути і йти тою дорогою, якою хочу йти. Але я не можу ігнорувати досвід, навіть попри негативні наслідки. Пишу як є, те, що відчуваю, сподіваюся на ваше розуміння.

Часто мені видається, що я є тим, ким не мала б бути і поводжуся так, як не мала б поводитися. Ніби я - це не я, а хтось інший в мені. вже неодноразово згадувала, що дивним чином до деталей пам"ятаю своє дитинство - як мені думалося, як я реагувала на ті чи інші події. Ціла нарізка з уривків, які точно відтворюють все, що відбувалося. Може, в когось теж таке є - буду рада, якщо розповісте. Пригадую все дуже яскраво, так, ніби воно відбувалося вчора. Різні сюжети від півторарічного віку. Мені спливає в пам"яті те відчуття безтурботності і одночасно відповідальності, яке мене супроводжувало. Важко це пояснити, але я ніби народилася вже цілісною особою, ідеальною в своєму бутті. Зараз мені не дають спокою спогади з дитинства і відчуття, що події, які відбувались в моєму житті все зіпсували, ну просто тотально перекреслили все моє подальше існування. Те моє колишнє "я" не покидає мене, більше того, часом мені згадують, якою я була класною малою і вимагають від мене того ж зараз, не розуміючи, що моє вроджене "я" і набуте розділяють роки і роки досвіду, який вчив мене протилежної поведінки.

Це все не оффтоп. Це я просто змалювала фон, на якому я роздумую про тему даної розмови. Чи добрий Бог? Знаєте, в той період, період раннього дитинства, для мене це питання не стояло. Воно не виділялося мені взагалі як проблема. Все було добре. Бог для мене - це також все. Питання виникло, коли розпочався процес соціалізації, коли я почала дізнаватися про якісь важливі і не дуже поняття, в тому числі про Бога. Думаю, проблема у тому, що самою постановкою питання ми її створюємо. Так мені досвід підказує :) Ми задумуємося про речі, про які нічого не знаємо і не дізнаємося, тим самим все ускладнюючи. Думаю, якби ми не задумувалися про існування Бога взагалі, то Він від того б не зник, але ми б водночас уникнули помилок неправильного трактування поняття про Бога. Вибачте, то може звучати дивно, але маю відчуття, що всі роблять помилку, якось описуючи чи оцінюючи Бога, бо всі ми, коли помремо, зрозуміємо, що наші уявлення тотально не відповідали дійсності, лише викривляли її. І всі умовності здадуться зайвими. Якби ми менше думали про те, як нам жити, що робити, чи це добре, а чи зле, то все б нам здавалося логічно поукладаним, а чим глибше копаємо і вигадуємо якісь умовності, тим більше від Нього віддаляємося. Думаю, найближчими до Бога є ті, хто про нього не знають, живуть собі в джунглях Амазонки і не читають книг, об"явлень, просто живуть, як їм подобається - безтурботно і за своїми поняттями відповідально :)
Вибачте за складний вираз думок.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення о.Олег » 10 червня 2012, 11:13

Just_me писав:...Чесно, про доцільність тутешнього життя аніскілечки не тямлю. Воно нам ні до чого не пригодне...

ну а... наприклад, про доцільність навчання в школі? Розумію всю складність аналогій, але вживаю цю саме для того, щоб унаявнити - ми у тутешньому житті готуємося/вчимося, складаємо іспити
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення Just_me » 10 червня 2012, 13:07

о.Олег писав:ну а... наприклад, про доцільність навчання в школі?

Аналогії потрібні. Школа - то дужжжжже вдала аналогія, чесно, дивуюсь, як точно Ви потрапили в ціль, самі того не відаючи. Зараз поясню.

Йдучи в перший клас, я вже вміла читати, писати і рахувати, перші два роки для мене були просто тратою мого чудового часу. Потім я побачила, що програма в школі неефективна, все розтягнуте, спрямована вона не на розвиток, а на бездумне проходження якогось відрізку. Я ходила в найкращу на той час школу в місті. Вона надалі залишається найнегативнішим досвідом в моєму житті. Вчителі, які не пропускали будь-якої нагоди принизити гідність малої людини, ровесники, які мали інше виховання та інші цінності, серед яких я себе почувала чужою. Я з чудового чистого сотворіння в школі перетворилася на те, ким я не хотіла і не хочу бути. Я назбирала стільки негативу, що мені на все життя його вистачить.

То тепер про життя. Життя - та сама школа, де ми, чисті і непорочні, потрапляємо під вплив негативних потоків, які вимивають із середини добре і заміщують озлобленістю, гіркотою, відчуттям втрати. Так само в житті - подивіться на немовля, яке ще не встигло ввібрати в себе "науку" життя, це зовсім не табула раса, це особистість, вона ідеальна. Його псує саме та "наука", вона нікому не потрібна і мало від неї доброго овочу. Так, отче.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення Talya » 10 червня 2012, 13:26

От і в мене подібне враження. Життя, соціалізація, стосунки, лиш псує людину. Піддає її випробуванням, які вона часто не проходить. Це як іспит, який складаєш, а результат абсолютно не такий як мав би бути. Не те, що не такий на який ти сподівався, а й не такий яким його бачив екзаменатор. І хто в такому випадку є екзаменатором?
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення andrey s. » 10 червня 2012, 13:37

о.Олег писав:
Just_me писав:...Чесно, про доцільність тутешнього життя аніскілечки не тямлю. Воно нам ні до чого не пригодне...

ну а... наприклад, про доцільність навчання в школі? Розумію всю складність аналогій, але вживаю цю саме для того, щоб унаявнити - ми у тутешньому житті готуємося/вчимося, складаємо іспити
З повагою, о.Олег

Як на мене, отче, то дуже доречний приклад, і так вийшло що я його розумію з життя. І та память(про яку згадувала п.Оля стала мені в нагоді у цьому розумінні). Дуже добре памятаю ті думки і решта всього (чого саме описувати не буду, бо ітак класифікую це своїми, мало зрозумілими іншими, термінами :Search: ) Ну так ось, а зараз памятаючи це все і вже розуміючи трішки(крапельку :oops: :wink: ) більше, ніж тоді, можна отримати якісь досвід (інакше він не з"являється). Звичайно, це не єдиний варіант, але доволі непоганий початок, а якщо цей досвід Дає Бог, то це чудовий початок.
Тут при житті маємо переваги, бо наприклад мені вчитись (освіта) ще не пізно (хоч тоді в 90-их , бачив це безглуздим і безперспиктивним, і це при тому що наука ніколи для мене не була тягарем, легко давалось навчання, були всі умови для здобуття престижної освіти). А вже коли відійдем у вічність, ну незнаю :oops: , але вона визначається саме у цій земній школі (якось так підозрюю).
П.Олю, минуле існує не для того щоб нас гальмувати чи обмежувати, зоовсім навпаки (якщо у Бога повчимось користати з досвіду, а якщо коротше, то навчатись у Нього), якщо звичайно розуміти (а ще люди кажуть ВІРИТИ) що все найкраще попереду, і це якщо навіть прийдеться пройти через долину смертної тіні, де темінь і пустка, то так тому і бути, лиш би Господь був зі мною і Світив вказуючи напрямок (щоб там не залишитись :wink: )
Думаю, проблема у тому, що самою постановкою питання ми її створюємо.

Дуже добре сказано, п.Олю. Просто на мою думку суть у тому що я ніколи розумом (змисловістю) не зрозумію Божої Доброти, але ось відчути, пережити її я (кожен) здатен (це так коли в душі виривається назовні. Який Добрий Господь...Алилуя!, Алилуя!, Алилуя!), як у Псалмах, і це відчувається завжди по різному, то коли тебе Бог рятує, то коли ти помічаєш Його красу в творіннях, і ще, і ще, і ще багато різних ситуацій в яких переживаєш Бога . І якщо порівняти перше і друге(змислове сприйняття з розумовою мотивацією, і духовне переживання Господньої Любові, Доброти ), то навіть дивитись в сторону першого не захочеться, ну хіба ради свого призначення (чи священничого покликання, наприклад) чи чогось такого, звичайно за Божим Благословенням, то вже хоч-не-хоч, а мусиш. :wink: Тобто всетаки потрібно, але щоб Вчителем був Він.
Десь так це все підозрюю. :) Дякую.
Востаннє редагувалось 10 червня 2012, 16:36 користувачем andrey s., всього редагувалось 3 разів.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Андрій85
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 22 червня 2010, 22:16

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення Андрій85 » 10 червня 2012, 13:55

Talya писав:От і в мене подібне враження. Життя, соціалізація, стосунки, лиш псує людину.

Якщо б переліченого Вами вище не було, то ми не були б Людьми, а ангелами. Не варто забувати, що Син Божий став людиною, соціалізувався, спілкувався із великими грішниками, жив між нами. Він їв і пив вино, був на весіллі разом із своєю Мамою, не дав каменувати грішницю і зробив головою Церкви людину, яка тричі від Нього відреклася. Для мене якось дико - відкидати наше земне життя, як щось не варте уваги, якщо б це було було так не важливо, то ми б не жили тут. Якщо слідувати вашій логіці, то треба одразу після народження людину замкнути в келії і не давати навіть через вікно на вулицю дивитися. І не варто думати що хтось провалив екзамен, якщо він жив не так, як хтось собі уявляє праведне життя. Один Бог може зазирнути в серце людини і сказати добре чи не добре хтось жив. Лише Він зважить всі без винятку обставини полегшення чи утяжнення того чи іншого гріха чи просто вчинку, який іншим людям видається гріховним. А що до поганого яке людина переймає від цього життя, то це те саме, як набутий імунітет. Я кщо б його не було, то перший кращий вірус убив би нас. Коли європейці прийшли у не досліджені райони Африки і дали місцевим племенам алкоголь, якого до того вони ніколи не бачили, то ті спилися майже всі. А чому так? Та тому, що вони жили майже в стерильній обстановці без жодних зовнішніх впливів і не змогли протистояти навіть найменшому негативу. А що до школи, то саме завдяки школі ми маємо великих людей і я не розумію, як школа може стати марнуванням часу. Більшість батьків не дадуть своїй дитині таких знань, які дасть школа. Якщо вважати це життя марнотою, то можна скласти руки і чекати смерті. Все залежить від того, що батьки намагаються вкласти в свою дитину, які моральні принципи, та навіть і це не завжди допомагає, але хоча б дає якісь застанови. Я не палю, але пробував і відчув, що це погано для мене, я не зловживаю алкоголем, але знаю, що таке "обнімати унітаз" після перебору і знаю як соромно після того перед рідними і більше цього не повторювалося ніколи.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення andrey s. » 10 червня 2012, 14:05

Talya писав:От і в мене подібне враження. Життя, соціалізація, стосунки, лиш псує людину. Піддає її випробуванням, які вона часто не проходить. Це як іспит, який складаєш, а результат абсолютно не такий як мав би бути. Не те, що не такий на який ти сподівався, а й не такий яким його бачив екзаменатор. І хто в такому випадку є екзаменатором?

Та ну, я так не бачу, нічого такого не помічаю про що не задавалось в передуючих тому екзамену уроках. Просто я це сприймаю не як екзамен(в більшості), а як уроки..Екзаменів в житті не так багато, а ще це люди називають роздоріжжя.
Суть у тому що я не знаю який буде результат вирішального екзамену, а від так ні на що не сподіваюсь, окрім як стати перед Екзаменатором, і навряд(хоча це не факт) що я зможу підвести голову(очі) до Нього, але Вірю, Вірю, Надіюсь, Сподіваюсь, що Він скаже, підвидись, подивись на Мене.
І чи псує мене щось зовнішнє....це вже зовсім інше питання, це задавалось на попередніх уроках. Є всі умови щоб не псувало, і навіть набагато більше. Чи хтось від "фанаря" придумав, що Бог не дає понад змогу нести!!!!
Навряд...тобто Вірю що це не від "фанаря", а від Духа Святого. І урок про Покаяння і Прощення неварто прогулювати, бо інаше персектив мало. Тобто краще цей урок пройти в дитинстві, ніж у зрілому віці.(але суть у тому, що поки ми тут...то ніколи не пізно почати, але і відкладувати є злочином проти себе, тобто тупо)
Користаймо... :Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення о.Олег » 10 червня 2012, 14:23

Just_me писав:
о.Олег писав:ну а... наприклад, про доцільність навчання в школі?

Аналогії потрібні. Школа - то дужжжжже вдала аналогія, чесно, дивуюсь, як точно Ви потрапили в ціль, самі того не відаючи. Зараз поясню. ... Так, отче.

аналогії страждають неповною тотожністю. Зрештою... на те вони і аналогії - від них цього і не вимагається. Так ось різниці: школу (у значенні певної навчальної установи) можна і не проходити (чи серед учбових закладів можна старатися вибрати ту, якій можемо довірити власне дитя) - життєву школу оминути не можна; в школі-установі є той, хто вчить і ті, кого вчать - в житті ми вчимо і вчимося одне в одного; в навчальному закладі знаємо предмет, кабінет, в якому іспит, білети, екзаменаторів, час - в житті складаємо іспит повсякчасно, повсюдно, а екзаменує кожен ("випадковий") ближній...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення Just_me » 10 червня 2012, 18:01

о.Олег писав:Так ось різниці:

Так, це просто дрібні нюанси, вони в нашій дискусії не у фокусі. У фокусі те, що спільне у обох - вони повільно але впевнено псують замість покращувати.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення vitalko » 11 червня 2012, 11:10

Just_me писав:Так, це просто дрібні нюанси, вони в нашій дискусії не у фокусі. У фокусі те, що спільне у обох - вони повільно але впевнено псують замість покращувати.


Хм... кого псують, а кого підносять. Все, знову ж таки, залежить від вибору конкретної людини. Треба дивитися на життя святих, нмсд. Навіть найбільше зло Бог вміє перетворити на добро, якщо людина відгукнеться на його заклик.
Приклад - св. апостол Павло, зіпсований суспільством на ніц, фарисей з фарисеїв, гонить Церкву, бере участь у вбивстві Стефана. Згідно вашої логіки - краще би не родився, а якшо вже родився - то хай би вмер дитиною. Але якби не родився(чи вмер би в дитинстві), то хто би Євангеліє по цілій південній Європі і малій Азії поширив? Чи виглядало б християнство таким як є тепер чи ні? Те ж саме можна сказати про св. Августина, св. Марію Єгипетську і т.д. До пори до часу - великі грішники, що не завадило їм стати великими святими. І хоча мову веду про святих, думаю, що з рештою люду Божого так само, бо Він не дивиться на особу, а кожного любить так, якби той був в нього єдиний.
І, знову повторюсь, Бог дивиться на життя цілісно, а не ділить його на теперішнє і вічне, тому і зрозуміти Його нам-земним важко. Хоча чим більше Бога пізнається, тим більше довіри з"являється.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення Just_me » 11 червня 2012, 18:46

vitalko писав:Хм... кого псують, а кого підносять

Сам Господь вчить бути, як діти. Ви не задумувалися, чому Він вчить бути тими, ким ми вже були? І хіба не логічно, що раз Він вчить такими бути, то ми вже не такі, а гірші, бо якби ми піднеслися на вищий щабеь, навряд чи б мали науку опуститися до попереднього.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення andrivovk » 11 червня 2012, 19:09

vitalko писав:Приклад - св. апостол Павло, зіпсований суспільством на ніц, фарисей з фарисеїв, гонить Церкву, бере участь у вбивстві Стефана.

Хіба.Скоріше навпаки, думав, що не підвластний загальному зіпсуттю.Він просто старався в усьому виконувати закон Мойсея, думав що цим він служить Богові.Щодо цього совість його була чиста.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення andrey s. » 11 червня 2012, 22:10

andrivovk писав:
vitalko писав:Приклад - св. апостол Павло, зіпсований суспільством на ніц, фарисей з фарисеїв, гонить Церкву, бере участь у вбивстві Стефана.

Хіба.Скоріше навпаки, думав, що не підвластний загальному зіпсуттю.Він просто старався в усьому виконувати закон Мойсея, думав що цим він служить Богові.Щодо цього совість його була чиста.

Як сказати, Не Вбий теж є у Законі, а він власне цього шукав. Розумію, що тоді каменували на раз-два(власне як з дияконом першим, але не факт що він кидав каміння, тобто він фарисей в природі був, бо завжди знайдеться кому кидати каміння, а ось організувати їх..це вже інше))))), але це ціла процедура. Думаю Римське громадянство тут багато чого додало йому, розвязувало руки(і фарисеї зовсім не проти цим користати), і Павло тільки хотів стати фарисейом, як батько його.
Так що преображення Павла на "ліцо"...як не крути. :)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення andrey s. » 11 червня 2012, 23:20

Just_me писав:
vitalko писав:Хм... кого псують, а кого підносять

Сам Господь вчить бути, як діти. Ви не задумувалися, чому Він вчить бути тими, ким ми вже були? І хіба не логічно, що раз Він вчить такими бути, то ми вже не такі, а гірші, бо якби ми піднеслися на вищий щабеь, навряд чи б мали науку опуститися до попереднього.

Та все просто, коли ми діти то цього не розумієм і хочимо стати дорослими(що вже свідчить про зіпсуття), а коли стаєм дорослими нам бракує дитячої не зіпсутості, і це доречі ніяк не чистота, це просто це не встигли зіпсуватись, світ ще не зробив свою справу.(іто, не варта сприймати "як діти" в прямому сенсі..зара діти стають дорослими дуууже рано, можливо вже в річному віці, як тільки починають ходити)))))))
Якби світ був не зіпсутий то Ісус би не Вооплочувався і від так не згадував дітей(Він прийшов рятувати дітей, бо з Дітей Божих стали зміїними) . І у Святому Письмі часто згадуються діти, і не завжди як нам хотілось би..... Якщо взяти старий заповіт, то для прикладу:
5 Огидні діти - грішників діти, а й ті, що перебувають в оселях безбожників. 6 Загине спадщина дітей грішників, завжди ганьба тяжітиме на їхньому потомстві. 7 Нечестивому батькові власні діти докоряють, бо саме через нього вони в неславі. 8 Горе вам, мужам нечестивим, що Бога Всевишнього закон полишили! 9 Народившись, ви на прокляття народжуєтесь, а вмираючи, матимете прокляття як долю. 10 Усе, що з землі, знов піде у землю, - тож нечестиві йдуть від прокляття на погибель.

То як, який рятунок від цього??? Це Закон, і тут Божа Доброта інакше бачиться, типа, Хто бє той Любить.
Далі:
1 Будьте, отже, послідовниками Бога, як любі діти, 2 і ходіть у любові, за прикладом Христа, що полюбив вас і видав себе за вас, як принос та жертву приємного Богові запаху.

А як це можливо якщо дітей не пускати до Ісуса?, якщо не стати дитиною ради Нього, а як саме, то інша тема.
Ісус сказав їм: “Пустіть дітей! Не бороніть їм приходити до мене, бо таких Царство Небесне.”

Тобто якщо стаємо дітьми Божими, то так. Дітей приводили до Ісуса, батьки приводили також, щоб спасти їх, бо капец інакше, і привівши вони стали дітьми Божими, бо Ісус не відторгає, а приймає. Власне тому і Спаситель, щоб стали дітьми Божими.
...............
Щоб хто не казав, але з досвіду бачив різницю між дітьми які родились в побожних сімях, і тих які в атеїстичних. І ті, і ті діти, а чому така різниця. Я балакаю за вік до 5 років(приблизно).
Суть у тому, що "старий пердун" може стати дитиною Божою, звичайно і Дитина Божа може "постаріти", але Господь омоложує Своєю Жертвою.
Та як не крути, навіть розумом розумію, Бог Добрий. :)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення vitalko » 12 червня 2012, 13:39

Just_me писав:
vitalko писав:Хм... кого псують, а кого підносять

Сам Господь вчить бути, як діти. Ви не задумувалися, чому Він вчить бути тими, ким ми вже були? І хіба не логічно, що раз Він вчить такими бути, то ми вже не такі, а гірші, бо якби ми піднеслися на вищий щабеь, навряд чи б мали науку опуститися до попереднього.


Все вірно говорите, але я трохи не про те. Я маю на увазі те, що ані суспільство, ані його злий вплив, ані негаразди, вибробування, терпіння, ба й навіть смерть(словом, все що ми називаємо злим), не є перешкодою людині, щоб бути дитиною Божою. І, якщо глянути на святих, то дійсно не є....
Хто з них не терпів? Можу сказати впевнено - ніхто! Але це не тільки не завадило їм стати святими, але, що парадоксально, навпаки їх підносило. І все вони сприймали за милість Божу! Ось тут і вся суть! Бо... "...всякий звершений є дар з висоти, що сходить від Тебе - Отця світла, і тобі славу, і подяку, і поклін засилаємо - Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки-вічні. Амінь.". Ось за цим принципом, осмілюсь ствердити, і жили святі, тому і все витримували і синами Світла стали в результаті.

Ми, в той же самий час роздумуємо над тим: Чи Бог - Добрий?(Не подумайте, що ставлю в докір вам(чи будь кому) за цю тему і за роздуми, бо сам такий, на жаль :( ) Бачите яка різниця? І думаю, що тут бракує нам правдивого покаяння, тобто зміни способу мислення. І вважаю, що саме над тим треба працювати. Адже маємо думку Церкви від заснування світу аж до сьогодні незмінну, в старому Завіті: "Прийдіть і подивіться, який добрий Господь. Блаженний, хто до Нього прибігає", а в новому: "Бог є любов! І хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі". Чого нам грішним ще треба? Тільки повірити, "бачачи таку хмару свідків....", але і на це ми не спроможні на жаль.... :(

Треба просити благодаті, щоб вміти правдиво каятися, і пізнавати Бога. Без того - ніяк.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення vitalko » 12 червня 2012, 13:43

andrey s. писав:
andrivovk писав:
vitalko писав:Приклад - св. апостол Павло, зіпсований суспільством на ніц, фарисей з фарисеїв, гонить Церкву, бере участь у вбивстві Стефана.

Хіба.Скоріше навпаки, думав, що не підвластний загальному зіпсуттю.Він просто старався в усьому виконувати закон Мойсея, думав що цим він служить Богові.Щодо цього совість його була чиста.

Як сказати, Не Вбий теж є у Законі, а він власне цього шукав. Розумію, що тоді каменували на раз-два(власне як з дияконом першим, але не факт що він кидав каміння, тобто він фарисей в природі був, бо завжди знайдеться кому кидати каміння, а ось організувати їх..це вже інше))))), але це ціла процедура. Думаю Римське громадянство тут багато чого додало йому, розвязувало руки(і фарисеї зовсім не проти цим користати), і Павло тільки хотів стати фарисейом, як батько його.
Так що преображення Павла на "ліцо"...як не крути. :)


Ще додам до слів Андрія, що фарисеї цілу купу всяких приписів до Закону Божого пододавали, і так його викрутили, звівши все до чистого формалізму, що того правдивого духу Закону і близько не лишилося в тому, що хотів виконати Савло. Тому таки зіпсуття "на ліцо", нмсд. :)
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення Just_me » 12 червня 2012, 16:01

vitalko писав:Все вірно говорите, але я трохи не про те. Я маю на увазі те, що ані суспільство, ані його злий вплив, ані негаразди, вибробування, терпіння, ба й навіть смерть(словом, все що ми називаємо злим), не є перешкодою людині, щоб бути дитиною Божою.

Думаю, вони перешкоджають, але не роблять неможливим. Тобто у всіх ситуаціях можна "зберегти лице", якщо цього справді хотіти. Все, що ми називаємо злим, є перешкодою, яку ми покликані (і можемо) подолати, як християни. Я в цьому сумнівів не маю. Я кажу, що впевнена, що жодна людина (навіть Святі) не стала вкінці кращою, ніж була на початку (бо не можна покращити ідеальне), а якщо і навіть стала такою самою, як була, то все, що вона пережила, всеодно не має сенсу, бо це зайва ланка. Тому доцільність туземного життя викликає значні сумніви в здорової логіки.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення ShMariam » 12 червня 2012, 19:39

Just_me писав:Я кажу, що впевнена, що жодна людина (навіть Святі) не стала вкінці кращою, ніж була на початку (бо не можна покращити ідеальне), а якщо і навіть стала такою самою, як була, то все, що вона пережила, всеодно не має сенсу, бо це зайва ланка. Тому доцільність туземного життя викликає значні сумніви в здорової логіки.
Я колись теж так думала! Святість (невинність) немовляти можна порівняти з чистим сніжно-білим одягом (крижма :) ), гріхи (і не лише конкретні вчинки, а й усе зло, що налипає за життя) - з плямами на ньому. Таке враження, що для спасіння варто просто очистити душу. Тільки часто забувають про прикраси на тому одязі - наші добрі вчинки: те і те - перлина, те і те - діамант чистої води і т. д. :) :) А якщо серйозно... Десь читала, що наприкінці життя будемо суджені не стільки за те, що ми робили, чи не робили, а стільки за те, скільки в нас було любові в той чи інший момент і чи (як) любимо взагалі. Отож ціль туземного життя - любити і зростати у любові. Немовля не вміє нічого, в т. ч. не вміє любити. Далі дитина, яка має добрих батьків, вчиться любити. Чи можна назвати цю любов досконалою? Якщо вона чиста, самовіддана, в ній не має лукавства (і далі по тексту І Кор. 13). Однак досконалість має ще інший вимір - відомий приклад (з життя св. Терези) про дві доверху наповнені склянки: жодна з них не є повніша, але в одна вміщує більше, ніж друга. Ми часто справедливо виправдовуємо провини дітей через їх несвідомість, але точно так само буде справедливо применшувати їх добрі вчинки. Погоджуюся з кимось з попередніх дописувачів, що невинність дітей - це скоріше їх неспокушеність. Менше знаєш - ліпше спиш, а я думаю, що коли менше знаєш, то й менше грішиш (менше нагод до гріха і менша важкість гріха). Але й нагод до добрих вчинків також менше... Отож, нмд, з віком людина зростає у чеснотах - принаймні у деяких з них, принаймні так би мало бути:
Лука 2:52 писав: Ісус же зростав мудрістю, літами й ласкою в Бога та людей.
Мене колись дуже дивували ці слова: як це Ісус (!) може ставати ще досконалішим...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення ShMariam » 12 червня 2012, 20:15

Talya писав:Раніше висловлювання про те, що Бог - добрий я прймала як аксіому. А от тепер дивлячись на всі болі і проблеми сучасного світу якось почала роздумувати над цим питанням. Може Він надто вже дав волю людям, або зовсім не втручається, так би мовит, усунувся. Не засуджуйте мене швидко, але... якось все не так. :(

Провокативне питання. :) Знаєте, останнім часом розумію, що маю вірити і любити Бога, тому, що кожна норомальна людина зобов'язана любити добро, а Бог і є Безконечне Добро. Тобто вірю не в Бога, який є може добрий, а може, може... (роздумувати можна багато), а вірю в досконале Добро, досконалу Любов, що є в Трьох Особах і є джерелом любові і зразком добра в принципі.

Відносно невтручання Бога у життя світу... Чесно - я сама не можу прийняти, що Бог не втручається більше, але розумію чому - найбільший дар від Бога розумним створінням - це свобода вибору. Виходить, це справді дуже цінний дар, якщо заради цього можна ризикувати щастям Своїх дітей, вони самі мають вибирати - небо чи пекло, і на тому світі, і на другому.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей