Дух і душа

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Дух і душа

Повідомлення vitalko » 14 березня 2012, 09:57

Не хотів створювати окрему тему, тому запитаю тут:

В чому різниця між "духом" і "душею" якщо говорити про людину, бо в Катехизмі якось незрозуміло написано?
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення andrivovk » 14 березня 2012, 15:14

vitalko писав:Не хотів створювати окрему тему, тому запитаю тут:

В чому різниця між "духом" і "душею" якщо говорити про людину, бо в Катехизмі якось незрозуміло написано?

Наскільки розумію, то дух - це "вища" частина душі.Тварини мають душу, але не мають духу.Дух відповідає за розум, а душа - за чуття (нюх, смак, зір...).Коли людина помирає, то нічого не відчуває.Хоч має очі, вуха, ніс, проте не бачить, не чує...Бо в тілі вже нема душі.Не знаю чи правильно написав. :oops:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 14 березня 2012, 17:43

andrivovk писав:
vitalko писав:...В чому різниця між "духом" і "душею" якщо говорити про людину, бо в Катехизмі якось незрозуміло написано?

Наскільки розумію, то дух - це "вища" частина душі. ... .Дух відповідає за розум, а душа - за чуття (нюх, смак, зір...)...

хм... Зустрічав і такий погляд (дух - розумна частина душі, часами навіть зі знаком рівності між дух і розум/нус) але... Тут нмсд все дещо складніше, бо патристична трихотомія (людина є дух/душа/тіло, наскільки пам'ятаю, такий спосіб роздумів про людину почерпнутий від Платона) розглядає розумною і душу, а дух - це скоріше Дар, Благодать Божа.., якщо вже про розум, думаю, в цьому сенсі дух може бути названий, правдоподібно, "мудрість"
Мені чомусь пригадується, що я грішний вже десь писав про це. От лише віднайти не можу, а коротко не получиться... Може... спробуймо почитати роздуми на цю тему http://www.vehi.net/luka/oduhe.html
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 14 березня 2012, 22:31

перепрошую - у мене поганий Інтернет і не можу переглянути, але з мого досвіду спілкування з о.Планчаком - пропоную
http://askoldova-mohyla.org/uk/item,1186
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Yur » 28 березня 2012, 03:35

andrivovk писав:В чому різниця між "духом" і "душею" якщо говорити про людину
Спрощено, душа як ідентичність людини; дух, як її спрямування. Кожна людська душа неповторна, як особистість. Душевна спорідненість, це якби єдність за духом.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей