Відмінності Західної та Східної церков 11 ст.

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Валентин
новик
новик
Повідомлень: 25
З нами з: 24 лютого 2011, 22:12
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Відмінності Західної та Східної церков 11 ст.

Повідомлення Валентин » 20 лютого 2013, 13:32

Доброго дня!

Можливо, хтось може підказати, де можна знайти матеріали про догматичну та обрядову відмінність між Західною та Східною церквами на початку ХІ ст.?

Аватар користувача
отець Роман
дописувач
дописувач
Повідомлень: 88
З нами з: 16 листопада 2008, 15:40
Звідки: м. Кременчук
Контактна інформація:

Re: Відмінності Західної та Східної церков 11 ст.

Повідомлення отець Роман » 20 лютого 2013, 23:25

При найближчому пошуці можу запропонувати отаке:
http://www.religion.in.ua/main/bogoslov ... otcya.html
І тут: http://refs.co.ua/67130-Vetvi_hristians ... chiiy.html
http://refs.co.ua/67130-Vetvi_hristians ... chiiy.html

А взагалі запитання не зовсім коректне. Тому що поділ сформувався ще задовго до 11ст. (зауважте не уточнюю який саме зумисно). 1054 рік став фактично просто офіційною датою.
Тому певно все ж таки уточніть запитання - що саме Ви хочете знати, бо тут не може йти мова скажімо про окреме 11ст.

Успіхів у пошуках правди!
Сину! Ти є позичений! - слова бл. памяті митрополита Андрея

Валентин
новик
новик
Повідомлень: 25
З нами з: 24 лютого 2011, 22:12
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Відмінності Західної та Східної церков 11 ст.

Повідомлення Валентин » 25 лютого 2013, 19:20

Дякую за надану інформацію, отче!

Власне кажучи, мене цікавили саме відмінності, які були між церквами саме в 11 столітті. Так, поділ був і раніше. Але, мені для диплому саме ця інформація (по 11-му століттю) потрібна. Дещо знайшов :) Як виявилося, більшість цих відмінностей прописані у буллі, покладеній у соборі св. Софії кардиналом Гумбертом у 1054 р.
Російською мовою з http://www.lialine.narod.ru/history/humbert.htm, оскільки я не можу зробити переклад українською:


1. подобно Симонианам, они продают дар Божий;
2. подобно Валезианам, оскопляют пришельцев и производят их не только в клириков, но даже и в епископов;
3. подобно Арианам, перекрещивают тех, кто уже был крещен во имя Святой Троицы, в особенности Латинян;
4. подобно Донатистам, утверждают, что за исключением лишь Церкви Греческой, Церковь Христова и подлинные Жертва и Крещение исчезли из всего мира;
5. подобно Николаитам, позволяют и защищают плотские браки служителей священного алтаря;
6. подобно Северианам, называют злословным закон Моисеев;
7. подобно Пневматомахам или Феумахам, отсекают в Символе Веры исхождение Духа Святого от Сына;
8. подобно Манихеям, кроме прочего, утверждают, что хлебная закваска одушевлена;
9. подобно Назореям, соблюдают телесную чистоту Иудейскую до такой степени, что отказывают умирающим новорожденным детям в крещении ранее восьми дней по рождении и не подают Причастия женщинам, которым угрожает смерть, в месячных истечениях или при родах, а если они язычницы, то запрещают им креститься; и, растя волосы на голове и лице, не принимают в общение тех, кто стрижет голову и бреет бороду, следуя установленной практике Римской Церкви.

Як я розумію, якщо Східну церкву звинувачують у цьому, то на Заході такого не було?.. Відповідно, це саме відмінності, що були на момент 11-го століття?..

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Відмінності Західної та Східної церков 11 ст.

Повідомлення о.Олег » 26 лютого 2013, 11:23

Валентин писав:Дякую за надану інформацію, отче!

Власне кажучи, мене цікавили саме відмінності, які були між церквами саме в 11 столітті. Так, поділ був і раніше. Але, мені для диплому саме ця інформація (по 11-му століттю) потрібна. Дещо знайшов :) Як виявилося, більшість цих відмінностей прописані у буллі, покладеній у соборі св. Софії кардиналом Гумбертом у 1054 р.
Російською мовою з http://www.lialine.narod.ru/history/humbert.htm, оскільки я не можу зробити переклад українською:


1. подобно Симонианам, они продают дар Божий;
2. подобно Валезианам, оскопляют пришельцев и производят их не только в клириков, но даже и в епископов;
3. подобно Арианам, перекрещивают тех, кто уже был крещен во имя Святой Троицы, в особенности Латинян;
4. подобно Донатистам, утверждают, что за исключением лишь Церкви Греческой, Церковь Христова и подлинные Жертва и Крещение исчезли из всего мира;
5. подобно Николаитам, позволяют и защищают плотские браки служителей священного алтаря;
6. подобно Северианам, называют злословным закон Моисеев;
7. подобно Пневматомахам или Феумахам, отсекают в Символе Веры исхождение Духа Святого от Сына;
8. подобно Манихеям, кроме прочего, утверждают, что хлебная закваска одушевлена;
9. подобно Назореям, соблюдают телесную чистоту Иудейскую до такой степени, что отказывают умирающим новорожденным детям в крещении ранее восьми дней по рождении и не подают Причастия женщинам, которым угрожает смерть, в месячных истечениях или при родах, а если они язычницы, то запрещают им креститься; и, растя волосы на голове и лице, не принимают в общение тех, кто стрижет голову и бреет бороду, следуя установленной практике Римской Церкви.

Як я розумію, якщо Східну церкву звинувачують у цьому, то на Заході такого не було?.. Відповідно, це саме відмінності, що були на момент 11-го століття?..

чесно кажучи, відразу подумав, що питання ставиться рефератне (а не, як зазначив отець, для шукання правди) і спершу не думав, що знайду час допомагати (перепрошую - маю дещо поганий досвід у такого роду занятті :( ) - найчастіше автори "рефератів" просто щось-там списують одне в одного, і зводять все до "борід", "опрісноків" тощо :( . Проте... якщо йдеться про написання диплому (чи :) хорошого реферату) і з огляду на те, що Ви вирішили базуватись на коротко поданого Кардинала Гумберта (некоротко :) в оригіналі і паралельному перекладі погляньте: знайшов в Дмитра Ляліна http://www.lialine.narod.ru/history/humbert.htm ), пропоную закачати собі Олексія Барміна "Полеміка і Сизма" http://www.lbooks.ru/57304-polemika-i-skhizma.html (де йдеться про 9-12 ст.) і постаратись описати "відмінності" не в шуканні формальних відмінностей, а звернувши увагу на:
- підпорядкування півдня Італії (там жило багато греків і одночасно співіснували різні обряди) Константинополю (ще іконоборцем імператором Львом 5) і неохота Керулярія повертати їх в підпорядкування Римові (звідси ростуть ноги взаємних претензій і, відповідно, пошук "богословських" "відмінностей") - фінанси, якщо коротко;
- симонію (продаж церковних посад), з якою боровся Папа Лев 9 - знову фінанси;
- конгломерат народів (лангобарди, греки, італійці, нормани, шваби) і використання непорозуміння на рівні мов - політика;
- протистояння Керулярія з своїм Імператором (нормани нападали і на греків, і на латинян, що об`єднало Імператора і Папу) - політика;
- і ще багато всього різного, але фінансово-політичного, що огорнулось через специфіку тодішньої доби в "гарні" фрази про різницю віри шляхом перенаголошення тих чи інших обрядових різниць :(
тобто, коротко: якщо писати про "відмінності", то нмсд саме про відмінності політичних і фінансових імперських інтересів.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Валентин
новик
новик
Повідомлень: 25
З нами з: 24 лютого 2011, 22:12
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Відмінності Західної та Східної церков 11 ст.

Повідомлення Валентин » 02 березня 2013, 15:51

Дякую за допомогу, отець Олег! Книга чудова, знайшов там багато цікавої інформації й зміг використати її. Сподіваюся, що у світі буде ще багато таких чудових дослідників як п. Олексій Бармін.
Та й після роз'яснень зрозуміліше стали причини подій 1054 р.


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей