Центр - Бог чи людина?

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Центр - Бог чи людина?

Повідомлення Just_me » 24 квітня 2013, 22:44

Зав"язалася в чаті дискусія:
Just_me: Людина перестала бути в центрі, бо в центрі стали ідеї. Це причина кризи форуму, суспільства, Церкви, світу

ShMariam: Людина не може бути в центрі

Just_me: Може, бо у ній Бог. Може і мусить.

ShMariam: Тільки не треба підміняти Бога людиною. Часом треба розділяти

Just_me: Не треба розділяти. Бог - не в центрі. Бог - це і центр, і периферія, те що міряє і те, чим міряють. Не треба запихати Бога в якусь систему цінностей. В тій ієрархії - все, крім Бога. І головна в ній людина, а ми постійно про це забуваємо

ShMariam: Знаєш, що я бачу під словом бог з малої (і з великої) букви? Найбільшу цінність в принципі.

Just_me: Мар"яно, цінність - це щось відносно чогось, для чого робити Бога відносним?

ShMariam: І виконати першу заповідь - найважче, бо це означає, зробити Бога найціннішим ДЛЯ СЕБЕ
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення ShMariam » 24 квітня 2013, 23:00

Якщо цінність - річ відносна, то Бог є найбільшою цінністю для всього, що існує. Але якщо можна рзсунути межі поняття, то Бог - абсолютна цінність.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення viter » 25 квітня 2013, 07:55

Уточніть, будь ласка, що мається на увазі під словом "центр"? Центр чого?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення Just_me » 25 квітня 2013, 12:53

viter писав:Уточніть, будь ласка, що мається на увазі під словом "центр"? Центр чого?

Будь-чого. Суспільства, народу, ієрархії цінностей, світу зрештою. Це неважливо - почитайте фразу, з якої розпочалася дискусія. Криза наступає тоді, коли людина як найвище Боже творіння перестає вважатись за цінність, а до уваги береться вся сукупність людей без жодних інфивідуальних особливостей. Тоді індивід втрачає відчуття власної доцільності і перетворюється на частину аморфної маси. Щоб зрозуміти, то треба було читати дискусію в чаті, вона витерлась, але ідеї основні я продублювала.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення Міра » 25 квітня 2013, 15:20

Just_me, це ідея "Хижини", а тут її розкритикували ( і я не кажу, що не заслужено)
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення ShMariam » 25 квітня 2013, 17:18

Міра писав:Just_me, це ідея "Хижини", а тут її розкритикували ( і я не кажу, що не заслужено)
Для "рівноваги" треба ще почитати книгу Томи Кемпійського "Наслідування Христа" (якщо це дійсно ідея "Хижини", я її не читала)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення luksander » 25 квітня 2013, 18:24

Якщо говорити про порівняння, то Бог, це - Еталон. І в НЗ, напевно, недаремно наголошуєьбся, що Бог - Еталон Любови і Милосердя. Маємо можливість порівняти себе з Ним... :shock:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення о.Олег » 25 квітня 2013, 19:20

Боголюдина
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення viter » 25 квітня 2013, 19:29

Людину в центр ставити не можна. В Європі вже поставили. Що з того вийшло читайте у темах "Гендерна політика в школах" і "Гомосексуалізм".
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення Міра » 25 квітня 2013, 21:44

Ну, там поставили людину без Бога всередині.
В "Наслідування Христа" добре сказано - не треба вважати себе кращим за іншого, а нижчим. упокоритись
А Бог "всюди є і все наповняє"
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення andrey s. » 25 квітня 2013, 21:59

Міра писав:Ну, там поставили людину без Бога всередині.
В "Наслідування Христа" добре сказано - не треба вважати себе кращим за іншого, а нижчим. упокоритись
А Бог "всюди є і все наповняє"

От якраз якщо балакати за Тому Кемпійського і застосувати до цього обговорення.., то Бог є не частиною чогось, не центром, а просто Всім. Це якось дуже легко й незатійливо звучить...., але таки має продовження у Ісусі.
І не аргумент.., що типа подивіться на реалії, воно насправді не є так.
Я кажу за те.., як мусить бути.
За устремління кажу. І Бог є справді всюди, навіть там де Його нема , на перший погляд, Він всерівно присутній... .
Думка про відсутність Бога.., насправді свідчить про Його присутність.
:beer:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення ShMariam » 25 квітня 2013, 22:48

Коли я пишу тут про високі матерії, то переважно маю на увазі вирішення практичних питань (зрештою, це основне моє зацікавлення на форумі). Якщо б людина мусила б зробити вибір між Богом і людиною, то що би треба було вибрати? (я розумію, що ситуація гіпотетична і в дуже багатьох випадках людина служить Богові саме через служіння людині). Тому я й кажу, що перше - Бог, потім людина.

А чому я згадала "Наслідування Христа" - там є заклик не прив'язуватися до людини і жити однією мрією - бути ближче до Бога.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення Just_me » 25 квітня 2013, 23:59

ShMariam писав:там є заклик не прив'язуватися до людини і жити однією мрією - бути ближче до Бога

Людина не може бути ближче чи далі від Бога. Вона може або тішитися і стреміти більше відповідати Ідеалу, або всіляко відсторонюватися. Але Бог, на мою думку, це якесь УСЕ, і якщо ми стаимо Його у центр, Він перестає бути всім і стає лише центром а решта всього іншого з тим центром ніяк не пересікається і знаходиться він нього на якісь відстані. А це не так. Центром є людина, а Бог - усім. Але існує ще й ніша, де Його немає. Місце, де Його немає, називається злом.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення andrey s. » 26 квітня 2013, 00:11

ShMariam писав:А чому я згадала "Наслідування Христа" - там є заклик не прив'язуватися до людини і жити однією мрією - бути ближче до Бога.

Так.., там про це відкривається , настановляє Бог через Тому Кемпійського. Реальна книга.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Bohdan_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 151
З нами з: 21 вересня 2011, 11:53

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення Bohdan_ » 26 квітня 2013, 07:16

Слава Ісусу Христу!

Ну я незнаю чи правильно зрозумів але центром мав би бути Бог. Поясню чому так думаю:
Ось перший пункт цитата з Біблії

«Хто любить батька або матір більше, ніж Мене, той Мене недостойний. І хто любить сина або дочку більше, ніж Мене, той Мене недостойний. Хто не бере свого хреста і не йде за Мною, той недостойний Мене» (Мт. 10, 37-38)

ось другий:

В ті дні один законовчитель приступив до Ісуса і спитав Його, спокушаючи: Учителю, котра найбільша заповідь у законі? Він сказав до нього: Люби Господа, Бога твого, всім серцем твоїм, усією душею твоєю, і всією думкою твоєю: це найбільша і найперша заповідь. А друга подібна до неї: Люби ближнього твого, як себе самого. На цих двох заповідях стоять увесь закон і пророки.


Потрібно усвідомити одну річ коли Господь є на першому місці (в центрі) всі інші речі стануть на свої місця... Неможна взяти на місце Бога поставити щось інше. Знову таки якщо людина каже що має на першому місці людину і вірить в Бога треба розрізнити в якому розуміні ця людина це все робить може просто використати навіть Бога під свій лад. Якщо Господь на першому місці людина небуде думати щоб використати в своїх цілях. Невже може людина вірувати в Істиного Бога і нелюбити ближнього? Якщо так то вона непізнала Істиного Бога або просто зробила з Бога собі божка який відповідає тій людині.

Ігор В
дописувач
дописувач
Повідомлень: 106
З нами з: 27 вересня 2012, 10:33
Звідки: м. Тернопіль

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення Ігор В » 26 квітня 2013, 14:32

Напевно Бог має бути в центрі, в центрі думок, поступків, всього. Якщо я починаю бути в центрі чого б не було, то в мене скоро зявиться наприклад гордість

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення о.Олег » 26 квітня 2013, 14:43

зваживши на те, що ми всі мали б приблизно одинаково розуміти "Бог" і "людина", складається враження... що варта визначитись з "центр": що означає "бути в центрі" і чи не заходить у нас небезпека підміни на "бути центром"?
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення ShMariam » 26 квітня 2013, 15:05

Just_me писав: і якщо ми стаимо Його у центр, Він перестає бути всім
А чому ж не може бути одночасно центром і всім? (стосовно "всім" - я не зовсім зрозуміла) Ми ж говоримо про Бога, а Він понад закони логіки
Людина не може бути ближче чи далі від Бога. Вона може або тішитися і стреміти більше відповідати Ідеалу

Я в першу чергу бачу Бога не як Ідеал, а як Осіб, які є в безпосередніх стосунках з людиною. Тому й вживаю слова "бути ближчим до"
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення Olya » 28 квітня 2013, 16:50

В центрі всього має бути Бог, тобто бути завжди на першому місці. Бо навіть, якщо взяти кожну людину зокрема, то найперше їй потрібно прийняти Бога у своє серце (відчинити, коли Христос стукає). А коли Господь перебуває у серці людини, то людина перебуває з Богом і дозволяє Господу діяти через неї, тобто бути промінчиками Божими , які приносять у світ радість, мир, любов, милосердя, світло… Тоді людина відноситься з повагою до ближнього і саме тоді вона віддає перевагу людині над ідеями і голослівними словами, вона ніколи не пройде повз тих хто плаче і потребує допомоги, вона почне чути і бачити довкола себе все – і Божу красу і страждання світу… Христос теж ставив людину вище традицій, коли оздоровлював у суботу, коли захищав блудницю, коли вечеряв у митаря… Він бачив серця людей, бо Він був Богочоловіком. Та самі ми не почнемо так діяти, бо ми гріховні, любимо часто осуджувати, не розібравшись у ситуаціях, котрі можуть бути зовсім іншими, ніж нам здається на перший погляд.. Ми не будемо осуджувати, ми будемо радше виправдовувати лише тоді, коли у наших серцях буде Божа благодать, а отже зі всього висновок – Бог на першому місці, у центрі, у серці…
І як казав св. Августин "Де Бог на першому місці, там усе на своєму місці "
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення igormaks » 28 квітня 2013, 20:04

Слава Ісусу Христу!
Є такий вислів "Жити в Бозі" . Бог - це усе , він всюди , біля кожного з нас одночасно. І ми всі з Богом . Бог нікого не полишає до останньої секунди життя , даючи можливість навернення. На питання "Центр - Бог чи людина?" , на мою думку однозначної відповіді немає...
З повагою Ігор
Помагати Ісусові двигати хрест!

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення Sputnik » 29 квітня 2013, 14:50

viter писав:Людину в центр ставити не можна. В Європі вже поставили. Що з того вийшло читайте у темах "Гендерна політика в школах" і "Гомосексуалізм".

Якщо поставимо людину на перше місце, то цим самим признаємо "істинною" фразу відомого софіста Протагора: "Людина - мірило всіх речей...".
В такому разі, нам слід поставити питання наступним чином: А з яких позицій відбувається власне сам процес оцінювання? :wink:
Cogito, ergo sum

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення Sputnik » 29 квітня 2013, 14:52

о.Олег писав:зваживши на те, що ми всі мали б приблизно одинаково розуміти "Бог" і "людина", складається враження... що варта визначитись з "центр": що означає "бути в центрі" і чи не заходить у нас небезпека підміни на "бути центром"?
ОООО

Звісно існує така небезпека. Правильно підмітили, о. Олеже! Оскільки, висхідною точкою чисто підсвідомо ставимо саму людину :wink:
Cogito, ergo sum

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення Sputnik » 29 квітня 2013, 14:53

Ігор В писав:Напевно Бог має бути в центрі, в центрі думок, поступків, всього. Якщо я починаю бути в центрі чого б не було, то в мене скоро зявиться наприклад гордість

Угу, читаючи Ваші думки, одразу ж згадав про "егоцентризм". Думаю, саме воно влучно відображає "ставлення людини на перше місце".
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення ShMariam » 29 квітня 2013, 21:13

Sputnik писав:
Ігор В писав:Напевно Бог має бути в центрі, в центрі думок, поступків, всього. Якщо я починаю бути в центрі чого б не було, то в мене скоро зявиться наприклад гордість

Угу, читаючи Ваші думки, одразу ж згадав про "егоцентризм". Думаю, саме воно влучно відображає "ставлення людини на перше місце".
Якщо правильно розумію Олю, то в центр світу (нашого земного) вона ставить людину (типу того, як в раю Адам був призначений господарем), а Бог - над центром, над сенсом життя і т. п. , так?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення Just_me » 29 квітня 2013, 23:30

ShMariam писав:Якщо правильно розумію Олю, то в центр світу (нашого земного) вона ставить людину (типу того, як в раю Адам був призначений господарем), а Бог - над центром, над сенсом життя і т. п. , так?

Саме так :)
Просто якщо ми закладаємо Бога у якусь градацію, то Він стає відносним, а я певна, що Він абсолютний, а все інше - відносне до Нього. Тобто все інше стосовно Нього стоїть на якихось місцях, у нього ж самого місця нема, бо Він усюди, Він наповнює всі речі, явища та істоти змістом.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення ShMariam » 30 квітня 2013, 15:21

Just_me писав:
ShMariam писав:Якщо правильно розумію Олю, то в центр світу (нашого земного) вона ставить людину (типу того, як в раю Адам був призначений господарем), а Бог - над центром, над сенсом життя і т. п. , так?

Саме так :)
Просто якщо ми закладаємо Бога у якусь градацію, то Він стає відносним, а я певна, що Він абсолютний, а все інше - відносне до Нього. Тобто все інше стосовно Нього стоїть на якихось місцях, у нього ж самого місця нема, бо Він усюди, Він наповнює всі речі, явища та істоти змістом.
Вже повторюю раніше сказане: а чому обмежувати Бога тим, що Він мусить бути всюди, а одночасно не може бути в якомусь місці (центр)? Я розумію - це понад логіку, але ж йдеться про Бога
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення о.Олег » 30 квітня 2013, 19:30

ShMariam писав:...Вже повторюю раніше сказане: а чому обмежувати Бога тим, що Він мусить бути всюди, а одночасно не може бути в якомусь місці (центр)? Я розумію - це понад логіку, але ж йдеться про Бога

більше того: чому це не пантеїстичне чи панінтеїстичне твердження, Олю? Якщо ж Бог таки окрім "того всього" ще й не обмежується у Вашій тезі всім, в чому він є, тоді чому б саме Йому не бути Центром?? :)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення Just_me » 30 квітня 2013, 20:04

Якщо навіть припустити, що Бог на першомі місці, а на другому людина, то Бог тоді і на другому місці теж, бо Бог - у кожній людині, потім щось на третьому місці, то Він і там на третьому буде. А хто по місцях розставляє?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення ShMariam » 30 квітня 2013, 20:08

Just_me писав:Якщо навіть припустити, що Бог на першомі місці, а на другому людина, то Бог тоді і на другому місці теж, бо Бог - у кожній людині, потім щось на третьому місці, то Він і там на третьому буде. А хто по місцях розставляє?

тоді... те, що "Боже" в людині хіба не можна поставити на перше місце?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Центр - Бог чи людина?

Повідомлення о.Олег » 30 квітня 2013, 20:15

Just_me писав:Якщо навіть припустити, що Бог на першомі місці, а на другому людина, то Бог тоді і на другому місці теж, бо Бог - у кожній людині, потім щось на третьому місці, то Він і там на третьому буде. А хто по місцях розставляє?

Ви майже повторюєте цитату з Одкровення :)
"Я альфа і омега" (1,8; 10; 21,6; 22,13) :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 13 гостей