Пресвята Трійця.

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Пресвята Трійця.

Повідомлення andrivovk » 25 лютого 2015, 21:10

Питався в о.Олега про природу Божих Осіб. Подаю тут.

andrivovk писав:В Символі Віри говориться "Єдиносущного з Отцем".

То в Отця і Сина однакова природа чи та сама? Тобто одна на двох чи кожна Особа має свою Божу природу?


о.Олег писав:Три Особи Одна Природа. Давай порозважаємо про це на Форумі


andrivovk писав:тобто одна і та сама природа на Три Особи? Так?


о.Олег писав:Одна Природа на Три Особи. Тринітарна формула: "В Троице всё едино, если нет сопротивления отношений" (перепрошую - російською запамяталося) Тобто про різницю говоримо лише тоді, коли вирізняється Особа. Загально: Отець Родить - Син Родиться, Дух Ісходить - Отець (через Сина) Зсилає... Все решта - повна тотожність ("хто бачив Мене бачив Отця")


Я колись читав. приблизно так розумів, але вагався. але нагадав собі. дякую вам. :)

а в людей інакше - кожна особина - інакша природа (хоч і людьська). Так?
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Пресвята Трійця.

Повідомлення andrivovk » 25 лютого 2015, 21:18

А ще читав таке. Кожна Особа володіє тим, чим володіє інша Особа. Але чим же тоді Вони відрізняються, коли вони мають те саме? Відповідь - тільки походженням.
І ще таке чув. От ми говоримо, що Отець сотворив світ, Син - його відкупив, а Дух - просвітив. Насправді це тільки так говориться для розрізнення Осіб. А сотвореня, відкуплення і просвічення - це діло Пресвятої Тройці, а не окремої Особи. Тобто, коли Отець творив світ, то Син і Дух не сиділи "склавши руки" і не чекали своєї черги діяти. І так далі (маю на увазі відкуплення і просвічення)... Якщо я щось не так розумію, то поправте мене. :)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Пресвята Трійця.

Повідомлення ShMariam » 25 лютого 2015, 22:02

На Школі християнського життя і євангелізації порівнювали з різними станами води... Чесно кажучи, мене то тільки заплутало...

Я ж розумію так: слово "Бог" (коли автоматично "хочеться" уявляти одну особу - як загалом уявляли Бога в СЗ, і як уявляли поганських божків) заміняю словом "Любов" або "Добро" (більш абстрактні поняття і ними легше оперувати). Отже, наша віра - це віра в Любов (чи Добро), яка є не (лише) абстрактним поняттям, Вона створила цей світ, є вічною, всюдисущою, всемогутньою і... в трьох Особах. Ця фраза, як не дивно, вкладається в мене в голові. Звичайно, розрізняю Бога-Любов і абстрактне поняття "любов".
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Пресвята Трійця.

Повідомлення Міра » 26 лютого 2015, 11:54

А мені роз"яснилось, коли я Льюіса почитала
"ЗА ПРЕДЕЛАМИ ЛИЧНОСТИ,
ИЛИ ПЕРВЫЕ ШАГИ В УЧЕНИИ О ТРОИЦЕ
СОТВОРИТЬ--НЕ ЗНАЧИТ РОДИТЬ http://krotov.info/library/12_l/yu/is_20.htm
гарно пояснює.
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Пресвята Трійця.

Повідомлення andrivovk » 26 лютого 2015, 14:06

ShMariam писав:На Школі християнського життя і євангелізації порівнювали з різними станами води... Чесно кажучи, мене то тільки заплутало...

Або як пояснював цю Тайну місіонер Ірландії св.Патрік. За допомогою листка конюшини. Листок один але має три частини.Зображення

Або подібно св.Спиридон на 1 Вселенському Соборі. Пам'ятаєте? "Фокус" з цеглою. :)

А св.Августину взагалі було сказано, що це не людського ума діло. :D Щоб старатись таке зрозуміти.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Пресвята Трійця.

Повідомлення Злий Іван » 19 березня 2015, 23:52

Я колись одному знайомому свідкові пояснював на аналогіях (ох, люблю я це - аналогії 8) ), на прикладах ортогональних векторів... Куцо вийшло тоді, звичайно, але той хлопака був вчений (математично), от я йому таке і завернув. :)
Результат, звісно, нульовий. %)
А потім пробував собі пояснити-зрозуміти...
І дійшов до таких висновків: нічого пертися зі своїм нікчемним розумінням Божої суті до пояснення таких питань!
:crazy: %) :cry:
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Пресвята Трійця.

Повідомлення ShMariam » 23 березня 2015, 19:11

andrivovk писав:
ShMariam писав:Або як пояснював цю Тайну місіонер Ірландії св.Патрік. За допомогою листка конюшини. Листок один але має три частини.Зображення


Або як одна особа в інтернет-спільноті має три акаунти. :D

Звісно, це далеке від реального образу Пресвятої Трійці - там три окремі Особи, а не одна, що по різному себе виражає.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Пресвята Трійця.

Повідомлення о.Олег » 23 березня 2015, 21:10

ShMariam писав:Або як одна особа в інтернет-спільноті має три акаунти. :D ...

і хто то в нас такий трисвятий??
:)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Пресвята Трійця.

Повідомлення ShMariam » 23 березня 2015, 22:43

о.Олег писав:
ShMariam писав:Або як одна особа в інтернет-спільноті має три акаунти. :D ...

і хто то в нас такий трисвятий??
:)

На мене не дивіться - в мене тільки два акаунти. :D
:lol:

Народ, хто не в курсі - тільки не повторяйте того :D, це було необхідно і з дозволу адміністрації.
ShMariam не буде розблоковувати Fleur, чесне слово :wink:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: Пресвята Трійця.

Повідомлення igormaks » 20 березня 2016, 21:39

Злий Іван писав:Я колись одному знайомому свідкові пояснював на аналогіях (ох, люблю я це - аналогії 8) ), на прикладах ортогональних векторів... Куцо вийшло тоді, звичайно, але той хлопака був вчений (математично), от я йому таке і завернув. :)
Результат, звісно, нульовий. %)
А потім пробував собі пояснити-зрозуміти...
І дійшов до таких висновків: нічого пертися зі своїм нікчемним розумінням Божої суті до пояснення таких питань!
:crazy: %) :cry:

Слава Ісусу Христу!
Цікава тема розуміння Пресвятої Трійці. Колись у темі Христові учні (закрита зараз тема - в розділі смітник) пробував пояснити своє розуміння сутності Пресвятої Трійці.
Ось цитата з цієї теми : "Візьміть , будь-ласка папір , ручку і олівець. Тепер намалюйте рівносторонній трикутник (найбільш стабільну фігуру у Всесвіті). Сторони трикутника - це Бог Отець , Бог Син , Бог Дух Святий . Вони рівні у Славі своїй. Тут не можна заперечити , що одна сторона "рівніша " за іншу . Бог триєдиний -Бог Отець , Бог Син , Бог Дух Святий - немає синів більше одного , як і сторін у трикутнику. Тепер уявіть себе що Ви - то малесенька точка . Помістіть цю точку в центр трикутника . Тепер уявіть , що сторони трикутника це дзеркала. Попробуйте поглянути у ці дзеркала . Що Ви побачите? Не забувайте , що Ви точка , а Ваш погляд - це промінь і кут падіння променя рівний куту його відбивання. Ви побачите , що є тільки три точки , з яких промінь повернеться до Вас - це точки під прямим кутом до площини. Замітьте три точки Бог Отець , Бог Син , Бог Дух Святий . Але є ще три точки , від яких Ви відображення ніколи не отримаєте- це три кути трикутника -Триєдиний Бог є безконечний, непізнаний! Бога пізнати неможливо. що і є прекрасно! Безконечний процес пізнання! Ну і на кінець є безконечна кількість відображень променя від бокових поверхонь під кутом відмінним від 90 градусів."
З повагою Ігор
Помагати Ісусові двигати хрест!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Пресвята Трійця.

Повідомлення ShMariam » 20 березня 2016, 23:05

Дякую :Rose:

Багато гарних повідомлень загубилося хто-зна де.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей