Сторінка 1 з 1

Потаємні роки Ісуса Христа

Додано: 10 жовтня 2007, 04:05
Mirik
Недавно натрапив на можливість скачати фільм "Потаємні роки Ісуса Христа" І в описі фільму прочитав про дослідження того, що не описується в Святому Письмі. Життя Ісуса від юності до початку Його проповідей. Фільм не скачав, бо вважав єрессю. Але думка закралася, що було в ті роки...
Хто може прокоментувати? Що говорить про це Церква?

Додано: 16 жовтня 2007, 12:58
demetris
Остання згадка перед початком місійної діяльності, після віднайдення в Храмі: "... Ісус же зростав мудрістю, і був їм послушний..."

Додано: 16 жовтня 2007, 20:20
robie
Але думка закралася, що було в ті роки...


Невідомо. Крім того, що написав demetris нічого не знаємо. А домислів на цей рахунок - скільки завгодно. Від таких, що стверджують, ніби Христос вчився у єссенів, до набагато менш пристойних.

А насправді, ми навіть про ті 3 роки, що описані більш менш в євангеліях, знаємо дуже мало достовірного. У екзегетів навіть є таке поняття, як виключення історичної правди, коли базовим приймається ідея, що більшість епізодів історично не достовірні, а тільки шляхом вилучення можна дійти певних історичних епізодів. Наприклад, епізод коли жінки першими свідчать про Воскресіння.

Додано: 18 жовтня 2007, 15:51
demetris
robie писав:Наприклад, епізод коли жінки першими свідчать про Воскресіння

І в оригінальному тексті писало "... пішли й нікому про це не казали, бо боялися." Відповідальність за поширення Доброї Новини лягала на читача. На нас із вами. Потім (кажуть десь у середньовіччі), дописали продовження. Це остання вірші Євангелія, почитайте.
не знаю :oops: як, але якось це там вже дослідили.

Додано: 19 жовтня 2007, 00:17
ola
Недавно побачила книжку, видану "Свічадо". Назва, здається, "Ісус: віра і факти". Там точно є розділ про дитячі роки Ісуса... :oops:
Не можу зараз нічого зацитувати, бо не читала її, тільки гортала :oops:
Коли думаю про цей період у житті Ісуса, то собі згадую, як казала моя тітка: ніхто не знає таємниці людського народження і виховання...
Може, у цьому причина того, що Євангеліє скупо описує цей період... :wink:

Додано: 28 січня 2008, 17:58
Олюнька
Читаю зараз книжку "Богочоловік" Марії Вальторти, там є багато цікавого, в тому числі про приховане життя Ісуса, крім того - описуються події починаючи від Непорочного Зачаття Марії. Книга написана на основі об'явлень, які бачила Марія Вальторта. Раджу всім почитати, хоч це і займе досить часу (книжка має 8 томів).

Додано: 28 січня 2008, 21:06
Anna
Про дитинство Христа ми знаємо небагато, чи, навіть, можна сказати нічого. Цікаво чому?
-Але вже коли Ісус почав проповідувати, пишеться, що люди дивувалися Йому. З цього треба розуміти, що до Хрещення Ісус "був" звичайною дитиною...
Надмірне приділення уваги дитинству віддаляє нас від вже відомого, того, що з таким старанням писали для людства Євангелисти...

Додано: 29 січня 2008, 09:39
Олюнька
Anna писав:Надмірне приділення уваги дитинству віддаляє нас від вже відомого, того, що з таким старанням писали для людства Євангелисти...

Не розумію, чому воно повинно нас віддаляти, там же нема ніяких суперечностей, навпаки, в кожному конкретному випадку можна взяти для себе якусь науку.

Додано: 16 квітня 2008, 14:43
kamamberta
Олюнька писав:Читаю зараз книжку "Богочоловік" Марії Вальторти, там є багато цікавого, в тому числі про приховане життя Ісуса, крім того - описуються події починаючи від Непорочного Зачаття Марії. Книга написана на основі об'явлень, які бачила Марія Вальторта. Раджу всім почитати, хоч це і займе досить часу (книжка має 8 томів).

порівняй з книжкою Життя Пречистої Діви Марії на основі обявлень Анни Катерини Емеріх і скажеш результати.ок?

Додано: 12 грудня 2008, 18:38
Ланько Назар
Раджу всім почитати "Богочоловіка" Марії Вальторти,як уже тут хтось наголошував,сам зараз читаю 3 том.

Додано: 12 грудня 2008, 19:34
ljubomyr_ps
Читаю Марію Вольторту і Анну Катерину Емеріх і інших про земне життя Ісуса й Марії всі книжки чудові і корисні. Бувають деякі розбіжності, але вони несуттєві головне дух книжок однаковий - правдивий Божий.

Додано: 03 січня 2009, 12:21
Історик
Дитинством Христа цікавились із самих ранніх періодів християнства і існує ряд апокрифів на цю тему, які Св. Церква не прийняла і ніколи не вважала їх Св. Письмом.
Яка ж цьому причина?
Ціль Євангелій - донести людству вчення Христове і вислітити Його місію спасіння світу, довести, Що Христос справді Месія, про Якого свідчили пророки Старого Заповіту. Отже, інформація про дитячі роки Христа на думку Церкви не є корисною для нашого спасіння. І нам не слід забувати, що Євангеліє не просто гарна історія, а свідчення Св. Духу про вополочене Слово.

Додано: 04 січня 2009, 12:16
ljubomyr_ps
Історик писав: Отже, інформація про дитячі роки Христа на думку Церкви не є корисною для нашого спасіння. І нам не слід забувати, що Євангеліє не просто гарна історія, а свідчення Св. Духу про вополочене Слово.


Тут я з Вами не згідний. Взагалі звідки Ви взяли що "інформація про дитячі роки Христа на думку Церкви не є корисною для нашого спасіння" По моєму це брехня.
Беру книгу Марії Вольторти "Богочоловік" дивлюсь на другій сторінці пише "За дозволом Церковної Влади", на третій сторінці є схвальні відгуки про цю прекрасну книгу високодостойників нашої Церкви (кардиналів, архієпископа, Пап, отця Піо).
Друже ніхто не заперечує особливого значення Євангелія для нашого спасіння але й інші богонатхненні книги особливо про життя нашого Господа Ісуса Христа є дуже важливими для пізнання Бога і нашого духовного вдосконалення.
Будь ласка почитай ці книги.

Додано: 04 січня 2009, 21:55
Історик
Шановному ljubomyr_ps.
Ви пишете: "Взагалі звідки Ви взяли що "інформація про дитячі роки Христа на думку Церкви не є корисною для нашого спасіння" По моєму це брехня."
Я мав на увазі думку Церкви в ті часи, коли формувався канон Нового Заповіту, коли апокрифи про дитячі роки Христа не були визнані як богодухновенне письмо. Особисто я і притримуюсь такого судження стосовно більш пізніших і сучасних свідчень про потаємні роки Христа.

Додано: 05 січня 2009, 12:48
Олюнька
Ніхто і не сумнівається про те, що Святе Письмо є Книгою книг, яка є основою для християн.

Маргареті Алякок Ісус на її запитання, чому Бог рашіше не об'явив набоженства до Серця Христового, відповів, що в перші віки християнство черпало свою віру у Святому Письмі, з уст живих свідків, через передання, а тепер, коли віра людей остигла, Бог дає людям пізнати Його нову рису. Напевно так і з книгою "Богочоловік", для себе почерпнула там багато корисного, по-новому почала сприймати Євангелію і своє життя також.

Додано: 06 січня 2009, 00:02
ljubomyr_ps
Олюнька писав:Маргареті Алякок Ісус на її запитання, чому Бог рашіше не об'явив набоженства до Серця Христового, відповів, що в перші віки християнство черпало свою віру у Святому Письмі, з уст живих свідків, через передання, а тепер, коли віра людей остигла, Бог дає людям пізнати Його нову рису. Напевно так і з книгою "Богочоловік", для себе почерпнула там багато корисного, по-новому почала сприймати Євангелію і своє життя також.


Цілком з Вами згідний. Це великі Одкровення Господні і через них ми через століття наново пізнаємо і бачимо образ Живого Бога, який освітлює шлях спасіння багатьом душам.
Ще хотів би тут згадати прекрасну книгу-одкровення «Жива Євангелія» Анни Катерини Емеріх про останні дні і страсті Господа нашого Ісуса Христа на землі, які однозначно позитивно позначились на мому духовному житті.

Додано: 05 лютого 2009, 16:52
на шляху навернення
я також читаю "Богочоловік". Чудова книжка, але там також мало сказано про цей період життя Ісуса. Причиною цьому, як я зрозуміла з книжки, була необхідність тримати в таємниці божественну природу Ісуса Христа, тому що дочасне відкриття його як Спасителя могло зашкодити.

Додано: 08 лютого 2009, 23:40
ljubomyr_ps
Добре є пізнавати й старе й нове. Наука Христова не є щось статичне, а як на мою думку, динамічне - постійно розвиваюче й пізнаваюче вчення. Знання, таємниці Божі безмежні. Все дається нам людям у свій час відповідно по тому скільки ми здатні проковтнути