Як маємо молитися?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

wpab
дописувач
дописувач
Повідомлень: 52
З нами з: 01 травня 2009, 20:39

Re: Чи можна молитись за неохрещених людей?

Повідомлення wpab » 08 червня 2009, 00:12

stekona писав:Сестра, вітаю на нашому форумі!
я можу також зробити розсилку по нашому православному братству (Київ).
Ці люди охрещені чи ні? Ну, просто за охрещених ще можна в церкву записочки
подати, а за інших - лише дома помолитися
.

Ось як пояснюють це православні:
Я из Москвы. Скажу о православной традиции. Об иноверцах, конечно же, молитсья можно. Дома, на улице, в храме - как угодно. И свечку, пожалуйста. Хотя свечка сама по себе ничего не решит, она только символизирует жертву, которую Вы отдаете Богу (например, 10 руб.), тем самым подтверждая, что готовы что-то от себя урвать ради Вашей просьбы.
Исключение только одно - иноверцев не пишут в записки, которые подаются в алтарь за христиан, потому что священник не имеет права вынимать за нехристианина частичку из просфоры, и затем омывать ее Кровью Христовой. Потому что это таинство, которое Христос приготовил для любящих его. А если человек не христианин, то он - не Христов. И со стороны священника дерзостью будет решать за другого то, что сам человек еще не решил.
А молиться за какого-то конкретного иноверца священник, конечно же, может, и обязательно будет, если примет к сердцу чью-то судьбу.

Я сам був свідком, як одній православній жінці в Києво-Печерській лаврі відмовили у прийнятті записки, через те, що нібито це католики судячи з імен. Хоча насправді це були православні. Справа в тому, що ця жінка як виявилось вказувала імена дітей не так як це має вимовлятись старослов’янською мовою а звичайно "Іванка, Кирилко, Діанка..."

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 08 червня 2009, 06:59

Ну, з православними доходить до абсурду. Не Світлана а Фотинья, ну а якщо подам імя Ерос, наприклад, як ви думаєте візьмуть??? А таке імя є серед святих, також православних. Чого вони, наприклад, беруть записку з іменем Віра, хай пишуть Пістіс.

Аватар користувача
kris15
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 12 жовтня 2008, 13:05

Повідомлення kris15 » 08 червня 2009, 12:09

Зверніть увагу, що навіть нема точного вчення, щодо находження нехрещенних дітей по смерті.


Ви б менше часу проводили за "дослідженнями і розкопуваннями" в науці, а просто молились за тих нехрещених, то й таки більше користі з того буде!!! :wink:
Єдине, що має значення – це глибина і сила твоєї любові.
(М.Куаст)

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 08 червня 2009, 20:25

Ісус Христос наш Відкупитель і Бог прийшов у світ щоб спасти усе людство почавши від своїх (Християн - охрещених в імя Христове) і закінчуюми останнім поганином. А наш християнський обовязок якраз і полягає в тому (беручи приклад з самого Христа) молитись за УСІХ , Щоб жертва Христова Була недаремна! І Богородиця - мати усього людства, цьому нас також навчає.
Девятниця до Божого Милосердя цьому яскраве підтвердження.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 09 червня 2009, 08:14

Я так зрозумів, що ви духовна особа. Поясніть тоді, будь ласка, нащо тоді хрестити людей, якщо Боже Милолсердя все покриває. Я не сумніваюся в цьому, але тоді виходить що хрещенния це тільки так, хрестився добре, якщо ні, ну то все одно.

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 09 червня 2009, 10:16

romanm писав:Я так зрозумів, що ви духовна особа. Поясніть тоді, будь ласка, нащо тоді хрестити людей, якщо Боже Милолсердя все покриває. Я не сумніваюся в цьому, але тоді виходить що хрещенния це тільки так, хрестився добре, якщо ні, ну то все одно.


Давайте я спробую пояснити на прикладі мирського закону.
Якщо мирський кримінальний кодекс порівняти з Божими Законами(дуже наближено), то в обох випадках Ви перебуваєте під їх захистом. Чи Ви їх визнаєте, чи ні, чи дотримуєтесь, чи ні, але усе одно Ви перебуваєте під їх опікою.
Хрещення в даному випадку означає свідоме (або несвідоме) визнання цих Законів Божих, їх правильності і взяття на себе зобовязань з їх дотримання.
Душу - Богові, життя - Батьківщині, честь - собі...

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 09 червня 2009, 11:59

Дякую за пояснення. Цікаво.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 09 червня 2009, 15:15

Igor писав:Давайте я спробую пояснити на прикладі мирського закону.
Якщо мирський кримінальний кодекс порівняти з Божими Законами(дуже наближено), то в обох випадках Ви перебуваєте під їх захистом. Чи Ви їх визнаєте, чи ні, чи дотримуєтесь, чи ні, але усе одно Ви перебуваєте під їх опікою.
Хрещення в даному випадку означає свідоме (або несвідоме) визнання цих Законів Божих, їх правильності і взяття на себе зобовязань з їх дотримання.


А як тоді в вашу систему вписується Первородний гріх? Перша судимість? :lol:
Святе Хрещення – це Тайна, в якій людина водою і Божим словом очищується від первородного гріха і від всіх гріхів, поповнених перед хрещенням, дістає освячуючу ласку, одержує на душі незатертий знак християнина, стається Божою дитиною і членом Христової Церкви.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 09 червня 2009, 15:51

Олюнька писав:А як тоді в вашу

Це не моя система.

Олюнька писав:систему вписується Первородний гріх?

А Ви мені поясність, як він вписується хоч кудась? Чи можете Ви бути засуджені за вчинок, який Ви не робили і впливу на який Ви не мали?
Чи це від мого доброго і люблячого Бога?
На мою думку, первородний гріх, це поняття, яке перейшло до нас через Старий Завіт, з метою применшити творіння Бога і заставити його увесь час почуватись винним.

Олюнька писав:Перша судимість? :lol:

Але ж людина не родиться з судимістю?
Чи Ви знаєте прецеденти?

Олюнька писав:Святе Хрещення – це Тайна, в якій людина водою і Божим словом очищується від первородного гріха і від всіх гріхів, поповнених перед хрещенням, дістає освячуючу ласку, одержує на душі незатертий знак християнина, стається Божою дитиною і членом Христової Церкви.

Ви так багато гарних слів наговорили, але вибачте у них так мало змісту, що кожну фразу треба окремо і довго пояснювати. Давайте будемо попростіше.
Хрещення - це переусім визнання над собою Вищої Влади Бога, покора його законам і правилам. Хрещення - це передусім відповідальність, обовязок, який покладається на тебе Богом і добровільно тобою приймається. Хрещенням ти обіцяєш Богові чітко відповідати його критеріям християнина і дотримуватись Його Законів.
Душу - Богові, життя - Батьківщині, честь - собі...

wpab
дописувач
дописувач
Повідомлень: 52
З нами з: 01 травня 2009, 20:39

Повідомлення wpab » 09 червня 2009, 21:13

Igor писав:На мою думку, первородний гріх, це поняття, яке перейшло до нас через Старий Завіт, з метою применшити творіння Бога і заставити його увесь час почуватись винним.

Ми є вічними боржниками перед Богом, незалежно від того скільки зробили добрих діл.

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 10 червня 2009, 08:19

wpab писав:
Igor писав:На мою думку, первородний гріх, це поняття, яке перейшло до нас через Старий Завіт, з метою применшити творіння Бога і заставити його увесь час почуватись винним.

Ми є вічними боржниками перед Богом, незалежно від того скільки зробили добрих діл.


То нащо тоді узагалі добрі справи робити, якща просвіту не видно і так і залишишся боржником?
Хоча я не про це. Кожна людина повинна сама визначатись чи вона є перестрашеним рабом божим, чи його гордим творінням.
Вам обирати, чи постійно плакатись які ми грішні, чи з надією на Бога і його підтрикою творити добрі справи.
А уже Бог розсудить.
Востаннє редагувалось 10 червня 2009, 11:13 користувачем Igor, всього редагувалось 1 раз.
Душу - Богові, життя - Батьківщині, честь - собі...

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 10 червня 2009, 09:53

Igor писав:
wpab писав:
Igor писав:На мою думку, первородний гріх, це поняття, яке перейшло до нас через Старий Завіт, з метою применшити творіння Бога і заставити його увесь час почуватись винним.

Ми є вічними боржниками перед Богом, незалежно від того скільки зробили добрих діл.


То нащо тоді узагалі щдобрі справи робити, якща просвіту не видно і так і залишишся боржником?
Хоча я не про це. Кожна людина повинна сама визначатись чи вона є перестрашеним рабом божим, чи його гордим творінням.
Вам обирати, чи постійно плакатись які ми грішні, чи з надією на Бога і його підтрикою творити добрі справи.
А уже Бог розсудить.


Зустрічне питання. Відносини дітей з батьками. Чи діти коли небудь віддадуть "борг" своїм батькам, які їх народили і виховали?
З ваших слів виходить, що не треба напрягатись.
Ваша помилка в тому, що ви чіпляєтесь за одну буквочку і робите свої висновки, а вчення Церкви потрібно сприймати в його цілісності.
Неможливо розглядати окремо тему первородного гріха і окремо Жертву Ісуса Христа.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 10 червня 2009, 11:19

Олюнька писав:Зустрічне питання. Відносини дітей з батьками. Чи діти коли небудь віддадуть "борг" своїм батькам, які їх народили і виховали?

Так. Коли батьки зістаряться і діти зможуть повернути їм борг турботи і любові.

Олюнька писав:З ваших слів виходить, що не треба напрягатись.

Якраз з моїх слів(і в інших гілках теж) виходить що треба добре напрягтися, щоб щось досягти, а не списувати все на те, що цього не хоче Бог.

Олюнька писав:Ваша помилка в тому, що ви чіпляєтесь за одну буквочку і робите свої висновки, а вчення Церкви потрібно сприймати в його цілісності.

А якщо ця цілісність спотворена цією буквою?
Як тоді бути?

Олюнька писав:Неможливо розглядати окремо тему первородного гріха і окремо Жертву Ісуса Христа.

Ви за пакетне голосування?
Наведіть слова Христа про первородний гріх. Хоча б одну фразу.
Душу - Богові, життя - Батьківщині, честь - собі...

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 10 червня 2009, 12:04

Тут у своєму молитовнику знайшов таку молитву за нехрещених дітей (які померли чи в лоні матері, чи через аборти):

Молитовна формула для охрещення ненароджених (Передана Ісусом для всіх вірних через вибрану душу в Німеччині у вересні 1973р.) Охрещення робити не в кімнаті, а на відкритому просторі.

Перехрестіться і промовте наступне: "Господня ж Постанова стоїть повіки; помисли Його серця — від роду й до роду, щоб рятувати їхні душі від смерті і живити їх і у голоді." (Псалом 33 - 11, 19).
Відмовте: "Вірую...". Промовте такі слова: "Ви всі, котрі народились мертвими підчас ночі і підчас дня, і далі будете народжуватися мертвими; ви всі, котрі були вбиті в лоні вашої матері і далі будете вбивані. - Для того, щоби ми осягнули вічне життя через Ісуса Христа (тут назвіть якнайбільше імен для охрещення, починаючи з імен МАРІЯ, ЙОСИФ, ІВАН і СВЯТОГО.чий день святкуємо), я охрещую вас в ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа."
При тих словах щедро кропіть в усі сторони Свяченою водою.
Тепер відмовте "Отче Наш...", "Богородице Діво...", "Під Твою милість...".
На закінчення промовте наступне: "Я покликав тебе твоїм ім'ям і ти є Мій." (Ісая, 43, 1).
Співайте Господеві нову пісню, бо великі діла Він вчинив! (Псалом 98,1). Алилуя, алилуя, алилуя. О любов, о найбільша любов, о безмежна Божа любов! Амінь. В ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь."

Заувага. Бог невидимо для нас дозволяє водам Хрещення спадати на голівки ненароджених дітей і надає ім'я кожній окремій душі. Відповідно до заслуг вашої молитви ці маленькі душі будуть віддані вам, - душі, котрим ви відчинили Небо.
Абортування дітей - найбільша з існуючих трагедій. Ці сотворені Богом найневинніші душі завжди лишаються в Умі і Серці Предвічного Отця. Він знає кожного, кого Він сотворив, і не дозволить, щоб вони терпіли далі. Аборт є звичайним- вбивством. Всі мусять відповісти перед Богом, бо вбивство йде проти Божих Заповідей.
На землі ці маленькі душечки дуже страждають. Вони чекають на охрещеная, щоб перейти до Неба. Близько Трону Бога Отця для них є особливе місце з садами, ігровими майданчиками. Про них піклуються ангели, Пречиста Діва їх відвідує щоденно, щоб пригорнути до Свого Серця. Вони всі там дуже життєрадісні.
Але їм потрібна наша допомога. Будь-ласка, охрещуйте, скільки зможете. Спочатку своїх, потім своєї родини, а тоді всіх інших. Якщо ви зможете охрещувати щодня три-чотири ненароджені немовлята, це дуже допоможе, щоб допустити до Неба ці маленькі душі. Не роздумуйте дуже над правильністю процедури. Про сто розбризкуйте свячену воду, коли вимовляєте слова охрещення.
Обов'язково треба висповідатися і на покуту читати 40 днів "Акафіст покаянних жінок...", жертвувати Хресні Дороги, Набоженство до Святої Божої Крові.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 10 червня 2009, 19:23

Викиньте цю молитву і молитовник. Ми ж не мормони якісь.

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 10 червня 2009, 21:57

Викиньте цю молитву і молитовник. Ми ж не мормони якісь.


Не поняв, що за фігня?

"За дозволом Церковної влади"

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 11 червня 2009, 07:08

Anatolij писав:
Викиньте цю молитву і молитовник. Ми ж не мормони якісь.


Не поняв, що за фігня?

"За дозволом Церковної влади"


Та то не ф...ня, зверніть увагу на те, що церковна практика не має такого поняття, про яке пишеться в цьому тексті, який ви привели. Та й потім, що то за вибрана душа, через яку Ісус говорить в 1973р? Вже Церква не має нічого сказати, аж тільки вибрані душі? Ще раз повторюся, викиньте цей "молитовник", думаю, це вам підтвердить любий священик. Ну і напис "За дозволом влади", хм.... ну ви ж розумієте.

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 11 червня 2009, 11:36

Як на мене, то у таких випадках я керуюся вірою, а не сумнівами чи пошуком доказів правоти того чи іншого питання. Якщо це не суперечить моїй вірі, якщо тут не пропагується якісь єретичні псевдовчення догматичного характеру, то чому б не використати можливість можливості допомогти. Щось Церква не дуже балакуча за "4 вимір" посмертного існування душі людини, окрім пекла, чистилища та Раю, - якщо замовчує, значить не заперечує, якщо не заперечує, значить це дозволено. Якщо душа людини через певні обставини "зависла" на Землі, тут, то чому б не спробувати їй допомогти чи визволити? Чомусь в приватних молитвах дозволяється згадувати душі самогубців? А якщо приватні молитви не відносяться до церковних практик, значить в цьому нічого поганого немає.

Багато святих перед сном розбризкували свячену воду на душі в чистилищі, для полегшення їхніх страждань... що, також абсурд? хіба ті каплі доставалися тим душам? - це питання примітивного мислення. Віра, - вона не має обмежень, якщо не суперечить християнському вченню.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 11 червня 2009, 18:54

Шановний п. Анатолію, ну як не говорить? Говорила. Лімб, відомо вам таке вираження? а моїй вірі багато чого не противорічить, але вчення Церкви є зовсім друге. :)

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 11 червня 2009, 19:06

Лімб, - це одне, а є зовсім інше, про це майже ніде не говориться, це виявили екзорцисти. Детальніше можна ознайомитися у книжці о. Габріеля Аморта, забув точну назву, вроді "Психіатрія і екзорцизм".
Якщо Церква не може толком розібратися з тим, що нам не відомо, то чому "це невідоме" не використовувати у благих цілях, як суміжня ланка нашого віросповідання?

Душі нехрещених немовлят можуть іти безпосередньо до раю, а не в якесь окреме місце. Цей факт днями підтвердила Ватиканська міжнародна теологічна комісія.

Переконання, що душі нехрещених дітей відправляються до раю, існувало давно, і Церква тільки підтвердила його документально.— Відмовляти в спасінні дітям, які не мають свого особистого гріха, не відповідає Божому милосердю, — розповідає тернополянин, отець-доктор богослов’я Володимир Ковалковський. — Це специфічно догматичне питання і багато хто про нього навіть не задумувався. Але, можливо, тепер віруючі більше задумаються про Боже милосердя.У документі “Надія спасіння для немовлят, що померли нехрещеними” йдеться, що традиційне уявлення про спеціальне місце для душ нехрещених дітей “неналежним чином передає уявлення спасіння”.Досі Католицька Церква офіційно сповідувала, що душі нехрещених немовлят до раю не потрапляють, а перебувають в окремому місці, яке називали Лімбом.

http://20minut.ua/news/63727

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 12 червня 2009, 17:28

romanm писав:Я так зрозумів, що ви духовна особа. Поясніть тоді, будь ласка, нащо тоді хрестити людей, якщо Боже Милолсердя все покриває. Я не сумніваюся в цьому, але тоді виходить що хрещенния це тільки так, хрестився добре, якщо ні, ну то все одно.


На жаль я не духовна особа (священик, монах тощо) , але я людина яка має духа що оживляє й душу (як і всі).

Хрещення - це особлива Ласка-Благодать Божа - завдаток Святого Духа!
Це велика відповідальність яку несемо ми Християни - обовязок поширювати своїм поводженням, життям і любовю до ближнього Добру Новину - науку Христової Любові!
Багато є на світі людей не хрещених по різних причинах (незнання, неспроможність, небажання....) ми не знаємо - але знає Бог !
Краще помолимось за тих хто нехрещений щоб і на них зійшла (і сходить) благодать спасіння Божого.
Ми Христові то й поступаймо як Христос - у безумовній любові до ближнього ким би він не був. А Бог, як справедливий суддя, істинно розсудить. Не нам же судити?!
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 12 червня 2009, 21:42

Igor писав:Наведіть слова Христа про первородний гріх. Хоча б одну фразу.

Крім слів Христа з Євангелія є ще наука Апостолів, передання святих отців, Христологія іт.п. які й навчають вірних про Містерію відкуплення людства Христом в якій перворідний гріх Адама і Єви й є цим початковим вектором з якого пішов упадок людства у гріх - і його спасіння через Ісуса Христа!
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 13 червня 2009, 07:56

Рим 5,19 непослухом через одну людину, зробилися ми грішними.
Немаю української біблії. Переклад мій.

По вченню Церкви, вини, первородного гріха на нас особисто немає, є наслідки цього гріха, який ми несемо як люди і через те, ми є співучасниками гріха Адама.


1263 Через Хрещення відпускаються усі гріхи - первородний і всі особисті


1264 Але деякі земні наслідки гріха залишаються і після хрещення - хвороби, страждання, смерть... а також схильність до гріху, яку Передання називає , метафізично "джерелом гріха" (fomes peccati).



А також
ККЦ, 1261

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 13 червня 2009, 09:29

Переконання, що душі нехрещених дітей відправляються до раю, існувало давно, і Церква тільки підтвердила його документально.— Відмовляти в спасінні дітям, які не мають свого особистого гріха, не відповідає Божому милосердю,


Звичайно милосердя Боже більше ніж справедливість. Нема питань. Але хрестити , як написано в молитовнику, це безглуздо. Ось чому я так про це говорив. Про подальшу долю цих дітей залишаємо "думати" Богу. А всякі квазіобряди, тут ні до чого.

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 13 червня 2009, 11:06

romanm писав:
Переконання, що душі нехрещених дітей відправляються до раю, існувало давно, і Церква тільки підтвердила його документально.— Відмовляти в спасінні дітям, які не мають свого особистого гріха, не відповідає Божому милосердю,


Звичайно милосердя Боже більше ніж справедливість. Нема питань. Але хрестити , як написано в молитовнику, це безглуздо. Ось чому я так про це говорив. Про подальшу долю цих дітей залишаємо "думати" Богу. А всякі квазіобряди, тут ні до чого.

Я може крамолу скажу, але обряд узагалы значення немає, значення має тільки віра. На цьому ще Христос наголошував.
Душу - Богові, життя - Батьківщині, честь - собі...

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 13 червня 2009, 11:16

Я може крамолу скажу, але обряд узагалы значення немає, значення має тільки віра. На цьому ще Христос наголошував.


Тут, бачите, при такому ми скочуємся в пртестантизм. В традиції КЦ, обряд - вираження нашої віри. Але звичайно, не треба робити з цього ідола. Тут так, звичайно.

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 13 червня 2009, 11:26

Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 13 червня 2009, 15:22

romanm писав:
Я може крамолу скажу, але обряд узагалы значення немає, значення має тільки віра. На цьому ще Христос наголошував.


Тут, бачите, при такому ми скочуємся в пртестантизм. В традиції КЦ, обряд - вираження нашої віри. Але звичайно, не треба робити з цього ідола. Тут так, звичайно.


Давайте подивимся як Ісус творив чуда.
Клав сліпому на очі болото, тоді казав йти вмитись в Сілоамській купелі. Також глухонімому клав пальці у вуха. А інших зціляв одним словом, а інколи і мовчки.
Цим Ісус показав, що людина є слабка істота, яка потребує видимої дії - обряду.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 13 червня 2009, 17:28

romanm писав:
Звичайно милосердя Боже більше ніж справедливість. Нема питань. Але хрестити , як написано в молитовнику, це безглуздо. Ось чому я так про це говорив. Про подальшу долю цих дітей залишаємо "думати" Богу. А всякі квазіобряди, тут ні до чого.


Як же Ви поясните той факт, що у хвилину смерті нехрещеного Церква дозволяє будь-якому хрещеному (мирянину) водою охрестити вмираючого? І це також міститься в молитовнику! "Безглуздя" - це і є риса християнської віри! Адже усю "мудрість світу Господь зробив дурною", "Богові вгодно спасти лвіруючих глупотою проповіді", "немудре Боже - мудріше людської мудрості" (І Кор 1:20-25).

"Як не навернетесь і не станете як ці діти - не війдете в Царство Боже"! Тож кажу ще раз, - не можна бути настільки закоренілим у "пунктиках", "правилах", цитуючи Церковні закони... Написано: "Хто не проти нас - той за нас", тобто можна сказати - те, що не суперечить вірі - добре і його можна використати на добро, якщо намір добрий і це є виявом милосердя до ближнього і любові до Бога.
А щодо первородного гріха, то всі люди згрішили і лише вибрана Діва Марія була без гріха, Непорочно Зачата, а всі інші люди - чи немовлята чи старі, до Хрещення перебувають у грісі, тобто фактично належать по праву дяволу. Господь нас відкупив від цієї влади дявола але не навяззує кожному можливість звільнення, тобто якщо людина не хоче належати дяволу і хоче належати Христу, вона охрещується на знак "очищення" від гріха (згадайте в Законі Мойсея сказано щоби очищалися люди водою перед святами, споживанням їжі і т.д.), це ритуал як матеріальне вираження відречення від дявола.

Ви саме писали
1263 Через Хрещення відпускаються усі гріхи - первородний і всі особисті
- отже гріх таки є, бо "відпускається", отже "перворідний гріх у нас таки є особисто" хоча б тому, що ми належимо до роду Людського, який згрішив не залежно чи це була дві людини (Адам і Єва) чи це усе людство взагалі, як Ви і написали...

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 13 червня 2009, 18:27


Як же Ви поясните той факт, що у хвилину смерті нехрещеного Церква дозволяє будь-якому хрещеному (мирянину) водою охрестити вмираючого? І це також міститься в молитовнику! "Безглуздя" - це і є риса християнської віри! Адже усю "мудрість світу Господь зробив дурною", "Богові вгодно спасти лвіруючих глупотою проповіді", "немудре Боже - мудріше людської мудрості" (І Кор 1:20-25).


Ось то то і воно. У хвилину смерті, а не після смерті. Не в кімнаті, призиваючи іменя святих і кроплячи водою наліва і направо.

"Як не навернетесь і не станете як ці діти - не війдете в Царство Боже"! Тож кажу ще раз, - не можна бути настільки закоренілим у "пунктиках", "правилах", цитуючи Церковні закони... Написано: "Хто не проти нас - той за нас", тобто можна сказати - те, що не суперечить вірі - добре і його можна використати на добро, якщо намір добрий і це є виявом милосердя до ближнього і любові до Бога.

Ніхто не забороняє, навіть мови нема. Річ не йде про закореніння, а йде про те, що хрещення вводить нас в Троічність Бога. Крути тут не крути, але хто не хрещений, не може увійти в Царство небесне. Милосердя може бути і евтаназія, але чи це так?

Напевно ви рахуєте, що церковні закони самі по собі і для нас вони не придатні. Ну що ж , ваше право.



А щодо первородного гріха, то всі люди згрішили і лише вибрана Діва Марія була без гріха, Непорочно Зачата, а всі інші люди - чи немовлята чи старі, до Хрещення перебувають у грісі, тобто фактично належать по праву дяволу. Господь нас відкупив від цієї влади дявола але не навяззує кожному можливість звільнення, тобто якщо людина не хоче належати дяволу і хоче належати Христу, вона охрещується на знак "очищення" від гріха (згадайте в Законі Мойсея сказано щоби очищалися люди водою перед святами, споживанням їжі і т.д.), це ритуал як матеріальне вираження відречення від дявола.


Згрішили прародителі. Тут також є тонкощі в слові "вина" = culpa, думаю отці, які тут є присутні зможуть пояснити чіткіше, що це значить. Господь відкупив, але хрещення НЕОБХІДНЕ, щоби зєднатися з ним. Все решта , звичайно віддаємо Богу. Але ставити усіх під одну гребінку, не бачу резону.

Ви саме писали
1263 Через Хрещення відпускаються усі гріхи - первородний і всі особисті
- отже гріх таки є, бо "відпускається", отже "перворідний гріх у нас таки є особисто" хоча б тому, що ми належимо до роду Людського, який згрішив не залежно чи це була дві людини (Адам і Єва) чи це усе людство взагалі, як Ви і написали...


Як буде час, відкриємо тему про первородний гріх. Щоби не мішатися і не флудити.

Повторюся. Звичайно Бог сам знає що і як. Але говорити що церковне вчення це проти милосердя, не знаю.


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 19 гостей