Чому саме греко-католицизм?

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 28 червня 2009, 07:53

mykil писав:Знову стрічаються православні католики http://www.byzcath.ru/index.php?branch= ... ook_id=255
:)


молодці, там "виростають" справжні "бійці". Вони, можу судити бачивши дописи деяких росіян - католиків, стають католиками не по народженню, як більшість з нас, а після довгого пошуку. Що потім і відбивається дуже позитивно, на їхзнаннях і позиції щодо КЦ.

Католики і є справжні Православні, так , що все ок:)

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 28 червня 2009, 14:21

romanm писав:
Католики і є справжні Православні, так , що все ок:)


Безумовно, одне другому у суті не суперечить відповідно до одності Христової Церкви. Адже маємо найперше Православ*я (вселенське, у вірі) Боже, потім "московське" та інші види-сурогати... :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Смачно
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 28 червня 2009, 15:59

Поясніть будь ласка...

Повідомлення Смачно » 28 червня 2009, 16:09

Чим відрізняється греко-католицизм від православ"я?
І чим від просто католицизма? :)

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 28 червня 2009, 16:11

Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 30 червня 2009, 00:29

Напишу про традиційних греко-католиків, традиціоналістів (бо більшість сучасних греко-католиків помилково вважає, що то є православний обряд з Папою на чолі Церкви, тобто православні, які підпорядковують Риму). Ця біда виникла через те, що греко-католицька Церква майже століття перебувала у підпіллі, асимільовувалася із православними і тому зявився такий вінегрет. Насправді греко-католицизм пояснюється особливістю його формування двома великими церковними діячами - Свмч. Йосафатом Кунцевичем і Веніямином Рутським, які зрештою і формували обряд.
Свмч. Йосафат дотримувався східно-церковного обряду, тобто літургія, монаші правила, суворість і строгість східного обряду, традиції святкування і т.д.
Рутський запозичив у Римо-католицької Церкви практики, молитви, набожества, зокрема зявилася практика молитви на Вервиці, набожества до Пресвятих Сердець Ісуса і Марії і т.д.
Тому не можна казати, що греко-католицизм - це православний обряд. У студитів він справді чистокровний православний обряд, зате стриженем нашого обряду (попри те, що студити також греко-католики) являється саме Василіянський Чин, який скомпонував традицію східної і західної Церков.

На жаль, сучасна Церковна Влада все більш налаштовується на проросійські чи проправославні позиції, бачу, останніми роками у все більшої кількості церков зникають свята, зокрема ті, що нещодавно відбулися, а саме Свято Євхаристії, Найсвятішого Серця Ісуса, про ці свята все більше замовчується і дуже рідко коли священиками на проповіді згадуються.

Тому зараз у повній мірі дати відповідь на питання, чим відрізняється греко-католицизм від православ"я дуже складно, тому що у чистому вигляді, такому, якому він був у минулому столітті, його не збереглося, він мутував під впливом православя і зараз зберігається у Василіянському Чині та у декількох парафіях.

Найбільша проблема УГКЦ - це питання патріархату, за що я молюся, щоби він не утворився. За що був виключений Ковпак? - Так, він був лефевристом, побудував без дозволу і благословення семінарію, підтримував звязки із лефевристським кардиналом, захопив церкву чи церкви, точно не знаю, - за це справді він несе заслужену кару, але це не справжня причина його виключення, його відлучили за ідею збереження і розвитку традицій того підпільного обряду УГКЦ, який існував до переслідувань, адже це становило серйозну проблему у переході УГКЦ на виключно православний обряд. Патріархат був задуманим ще давно, але особливо сповнення цього "плану" дуже чітко проглядається в останні роки.

Це моя особиста позиція і можливо має провокаційний характер, але я на противагу ковпаківцям і підгірянцям не бунтую проти Церкви і не закликаю це робити, бо обряд - це матеріальне відображення віри, а тому немає якогось виключно-спасительного характеру, спасіння в Церкві відбувається через послух Церкві, церковній владі, а не через обряди. Я лише констатую - греко-католицький обряд мертвий, помер, вічна йому память! :cry:

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 30 червня 2009, 08:53

Я лише констатую - греко-католицький обряд мертвий, помер, вічна йому память!


Не помер, а навпаки повертається до своїх східних традицій. Не бачу нічого поганого в тому, що греко-католицизм поступово позбувається деяких латинських практик, вони ж бо були перейняті набагато пізніше від утвердження нашого обряду як такого, і в чистому вигляді він був значно раніше. З іншої сторони, хто ж вам, шановний, забороняє молитися вервицю, чи вправлятися в якихось інших духовних практиках перейнятих з заходу? Але в той же час, чи ви пробували попрактикуватися в певних східних практиках, побачити їхню красу?
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Mandrivnyk
дописувач
дописувач
Повідомлень: 69
З нами з: 18 серпня 2008, 19:16
Звідки: Львів

Повідомлення Mandrivnyk » 30 червня 2009, 09:37

Мої думки на цю тему в дечому співзвучні із позицією Anatolija. Щоправда не можу погодитися із тим, що Ковпак аж такий ревний католик, що зберіг греко-католицький обряд у "підпільній" формі. Я думаю, він використав це як метод залучення громади і створення "культу особи" священика. Люди пішли за ним, бо він вміло оперує тими традиціями, які сьогодні не практикуються в УГКЦ. Цьому сприяв ще й некваліфікований судовий процес довкола його особи, що й підсилило його позиції і авторитет в очах парафіян. А вони, як ті сліпі кошенята, і далі йдуть за ним, не усвідомлюючи, що чим більше в УГКЦ буде розколів, тим більше страждатимуть людські душі...

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 30 червня 2009, 10:47

vitalko писав:
Я лише констатую - греко-католицький обряд мертвий, помер, вічна йому память!


Не помер, а навпаки повертається до своїх східних традицій. Не бачу нічого поганого в тому, що греко-католицизм поступово позбувається деяких латинських практик, вони ж бо були перейняті набагато пізніше від утвердження нашого обряду як такого, і в чистому вигляді він був значно раніше. З іншої сторони, хто ж вам, шановний, забороняє молитися вервицю, чи вправлятися в якихось інших духовних практиках перейнятих з заходу? Але в той же час, чи ви пробували попрактикуватися в певних східних практиках, побачити їхню красу?


Постає питання, для чого ціле століття греко-католиків переслідували? чому вони одразу ж не переписалися на православя, а чекали аж по ці часи? чому вони дозволяли собі бути переслідуваними, мученими? Наше минуле покоління гнило в таборах, щоби зберегти обряд, традиції, а ми, продажні шкури, плюємо на їхню кров і повертаємося до москальського болота. У переході на православний обряд я вбачаю виключно політичні мотиви, а не "повернення до якогось там хто-зна ким придуманого чистого греко-католицького обряду".

Давайте, попрактикуємося у читанні мантр, а що, також східна практика! І чому ми повинні позбуватися практик, які беруть свій початок від обявлень самого Господа і Богородиці: адорації, культ Пресвятих Сердець, практики, що зявилися після обявлень Богородиці, передані святими?

Чому ми переймаємо східні практики, створені людьми, а Божественні відкидаємо? Яка східна практика була "продиктована" Господом чи Богородицею?

Маю признатися, я страшний українофоб, не тому що я не люблю Україну - вважаю себе патріотом, а тому, що не люблю українців як націю, бо це скажу, культурно, найгірша нація в світі. Вона готова душу дяволу продати, щоби лиш бути злученою з Росією, як бачимо і в релігійній сфері. Вона завжди є підстилкою москалів, так було завжди - влада виконує вказівки москви, а тут і церковна влада чомусь шукає зближення з москалями, не з православям, а саме з москалями! Ще в минулому столітті у греко-католиків була чітка позиція не асимілюватися жодною практикою чи рисою з православним обрядом, бо вони знали, що як і в культурно-політичній площині, це загрожує втратою самобутності чи обряду чи держави.

Я практикую ісихазм, тобто молитву Ісусову, але аж ніяк не вважаю її східною практикою. Візьміть компас і перевірте. Це південна практика, бо походить від Балканів, Афонів, пустинь, а не від москалів чи китайців.

Я дотримуюся позиції, - якщо мої родичі і мій нарід покоління-два тому назад проливало кров саме за "цей" обряд, за цю традицію, значить, якщо я їм зраджу і перейду на інший обряд, я стану українцем, а цього робити я не хочу. Я стану зрадником, я потопчу їхню кров і духовно їм скажу: "ну мучились ви, ну то й що? піддобрили землю і все, зараз інші часи, нам ваших прикладів, подвигів не потрібно. Ми вертаємося до тих, хто вас знищував, переймаємо їхній обряд, а того обряду, за який ви страждали, потрібно позбуватися, бо він не правильний. "

Можливо, якби подібна ситуація була в іншій країні, можна було б погодитись. Але у нашій країні, у наших геополітичних умовах, знаючи нашу історію, не можна допускати асиміляції з москалями на всіх рівнях. І саме бажання зберегти західні практики є результатом не прийняття східних практик.

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 30 червня 2009, 10:54

Mandrivnyk писав:Мої думки на цю тему в дечому співзвучні із позицією Anatolija. Щоправда не можу погодитися із тим, що Ковпак аж такий ревний католик, що зберіг греко-католицький обряд у "підпільній" формі. Я думаю, він використав це як метод залучення громади і створення "культу особи" священика. Люди пішли за ним, бо він вміло оперує тими традиціями, які сьогодні не практикуються в УГКЦ. Цьому сприяв ще й некваліфікований судовий процес довкола його особи, що й підсилило його позиції і авторитет в очах парафіян. А вони, як ті сліпі кошенята, і далі йдуть за ним, не усвідомлюючи, що чим більше в УГКЦ буде розколів, тим більше страждатимуть людські душі...


Можливо так, але його судили не через "культ особи", а через намагання, бажання і загрози зберегти обряд чи традиції, навіть якщо він їх у повній мірі не зберігав, навіть якщо він і не мав це метою свого бунту, сам термін "традиціоналісти", якого він дотримувався і став цому вироком у цій справі.

Старі священики-підпільники зараз головами махають і кажуть, що сучасна молода церковна влада знищила УГКЦ, той обряд, яким вони жили все життя, за який переслідувались, але цих священиків "списали" і ніхто не дає їм голосу щось сказати, інші мовчать.

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 30 червня 2009, 11:49

Anatolij писав:Можливо так, але його судили не через "культ особи", а через намагання, бажання і загрози зберегти обряд чи традиції, навіть якщо він їх у повній мірі не зберігав

ну це просто катастрофа!

бідний, нещасний, обмовлений Ковпак... він хотів в Церкві на колінах причащатися і вервичку молити, а його взяли і погані, злі церковники вигнали... :shock:

п.с. закликаю всіх перед тим, як щось писати на форумі, спочатку хоч трохи думати -- всі від цього виграють.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 30 червня 2009, 12:55

Наше минуле покоління гнило в таборах, щоби зберегти обряд, традиції, а ми, продажні шкури, плюємо на їхню кров і повертаємося до москальського болота. У переході на православний обряд я вбачаю виключно політичні мотиви, а не "повернення до якогось там хто-зна ким придуманого чистого греко-католицького обряду".


Навіть і слів не знаходиться.... :shock: І при чому тут москальске болото? Чи мова йде про те шоб бути як РПЦ? А чи може щоб повернути церкву в обрядовій її складовій до того вигляду, який вона мала до Берестейської унії. Чи вона тоді була "москальською"? А чим тоді УГКЦ взагалі має самоідентифікуватися в лоні католицької, якщо вона все те саме буде мати? Це буде та сама латинська церква, тільки з відправами на українській мові. Якщо вам так їх прагнеться, то будь-ласка, на даний момент в Україні латинники вже відправляють меси на українській мові, сам був, цікаво, але чому я маю звертатися до чогось чужого коли в мене є своє рідне, яке створювалося віками, з часу коли князь Володимир охрестив Русь.

І вмирали не за обряд, а за можливість служити рідною мовою, за можливість висловити своє бачення щодо українства як такого і за любов до рідного народу, і, напевно, найголовніше - за можливість належати до католицької церкви. Чи католицьких священиків латинського обряду не переслідували і не мордували? Можливо і менше ніж греко-католицьких, бо саме в УГКЦ, яка була саме національно-патріотичною церквою, причому східного обряду, бачили комуняки найбільшу загрозу. Бо приручити так як московське православ"я їм не вдалося б ніколи, і священик там не розкрив би таїнство сповіді навіть під загрозою розстрілу.

Маю признатися, я страшний українофоб, не тому що я не люблю Україну - вважаю себе патріотом, а тому, що не люблю українців як націю, бо це скажу, культурно, найгірша нація в світі. Вона готова душу дяволу продати, щоби лиш бути злученою з Росією, як бачимо і в релігійній сфері. Вона завжди є підстилкою москалів, так було завжди - влада виконує вказівки москви, а тут і церковна влада чомусь шукає зближення з москалями, не з православям, а саме з москалями! Ще в минулому столітті у греко-католиків була чітка позиція не асимілюватися жодною практикою чи рисою з православним обрядом, бо вони знали, що як і в культурно-політичній площині, це загрожує втратою самобутності чи обряду чи держави.


То навчіться любити людей, тим більше своїх, бо як не полюбите своїх, то як навчитеся любити чужих? І хто з ким зближення шукає? І, взагалі, звідки вся ця паніка? Церква гине, бо замість читаної Служби Божої відправляється вечірня? А замість вервиці акафіст до Матері БожоЇ?

Я практикую ісихазм, тобто молитву Ісусову, але аж ніяк не вважаю її східною практикою. Візьміть компас і перевірте. Це південна практика, бо походить від Балканів, Афонів, пустинь, а не від москалів чи китайців.


Може вам і не відомо, але Афон завжди вважався важливим центром християнського сходу, і традиція східна туди прийшла з Константинополя як і до нас. Як і до московитів, врешті решт, тільки вони якраз тут ні при чому. І, взагалі, коли говориться про східну традицію, то не чув, шоб до неї хтось десь ліпив РПЦ, тільки у нас додумалися.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 30 червня 2009, 16:18

Те, що в українців була завжди проблема з ідентифікацією - не секрет. Згадайте москофілів, серед тогож таки духовенства УгкЦ ( більш всього мені подобається опис бл. Леоніда Фьодорова в його листах до митр. Шептицького). Так що ця не тільки щойно народжена "мода" асоціювати РПЦ з ортодоксальним Сходом. Це вже було.

По моєму особистому досвіду "ревнителі" чистоти обряду УгкЦ не зовсім розрізняють віру від обряду. Обряд показує мою віру в Бога, виражає її. Отже я не бачу проблеми, чому б тим же бабцям не приймати причастя на колінах, не відмовляти Хресні дороги і т.д. Дякуючи ім, церква вистояла в підпіллі. Тим паче не забувайте, що і в часах коли храми були РПЦ, все рівно служби йшли так, як було прийнято серед народу. Принаймі говорю про Тернопільську обл. А не по чітких еталонах требника РПЦ( по якому до речі й зараз ніхто слово в слово не слідує в тій же РПЦ)

Пардон за офтоп.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 30 червня 2009, 16:31

Та всі ми в даній вітці вже давно в оффтопі. Вічно хтось затягне розмову не в те русло і нема достатньої сили волі щоб втриматися від відповіді :)
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення viter » 30 червня 2009, 18:34

vitalko писав:І вмирали не за обряд, а за можливість служити рідною мовою, за можливість висловити своє бачення щодо українства як такого і за любов до рідного народу, і, напевно, найголовніше - за можливість належати до католицької церкви.


Підримую на 100%. Обряд не є чимось сталим. Він трансформувався протягом століть і буде далі трансформуватися під впливом різних факторів. Головне це Віра. Не за обряд вмирали а за Віру, за Церкву. Хіба перші християни мали такі обряди, які зараз маємо ми? Ні. А правди Віри в них були ті самі, що і в нас.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Marat
дописувач
дописувач
Повідомлень: 99
З нами з: 01 січня 2007, 17:09
Звідки: Львів

Повідомлення Marat » 30 червня 2009, 19:13

Anatolij писав:Давайте, попрактикуємося у читанні мантр, а що, також східна практика! І чому ми повинні позбуватися практик, які беруть свій початок від обявлень самого Господа і Богородиці: адорації, культ Пресвятих Сердець, практики, що зявилися після обявлень Богородиці, передані святими?
Тобто, східні практики створені людьми, західні — Божественні? Ну і ну... Порівнювати читання мантр з практиками Східної Церкви — негарно...
Anatolij писав:На жаль, сучасна Церковна Влада все більш налаштовується на проросійські чи проправославні позиції, бачу, останніми роками у все більшої кількості церков зникають свята, зокрема ті, що нещодавно відбулися, а саме Свято Євхаристії, Найсвятішого Серця Ісуса, про ці свята все більше замовчується і дуже рідко коли священиками на проповіді згадуються.
Це неправда, ви що , не були в храмі дві останні неділі? :(

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 30 червня 2009, 20:17

Взагалі то би не мали ні чим відрізнятися греко-катоцилизм від православя. Якщо би унія збереглася до тепер в первісному своєму стані, року 1596-го. Тільки підпорядкування змінилося від Київської митрополії до Римського архієпископа. І поминалося імя Папи на літургії замість Митрополита Київського. А решта все те саме мало залишитися за тодішніми умовами - чисто українське Православя.
Та латінізація з часом зробила свою справу і тепер маємо те, що маємо.

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Повідомлення orest » 30 червня 2009, 20:47

І поминалося імя Папи на літургії замість Митрополита Київського.
- і цього не було. тоді поминалось на богослуженнях лише імя місцевого єпископа, місцевий єпископ поминав митрополита, а вже той - папу. :Yahoo!:
і я б змінив слово "підпорядкування" на слово "сопричастя" з єпископом Риму. :oops:

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Повідомлення enginer » 01 липня 2009, 10:28

viter писав:
vitalko писав:І вмирали не за обряд, а за можливість служити рідною мовою, за можливість висловити своє бачення щодо українства як такого і за любов до рідного народу, і, напевно, найголовніше - за можливість належати до католицької церкви.


Підримую на 100%. Обряд не є чимось сталим. Він трансформувався протягом століть і буде далі трансформуватися під впливом різних факторів. Головне це Віра. Не за обряд вмирали а за Віру, за Церкву. Хіба перші християни мали такі обряди, які зараз маємо ми? Ні. А правди Віри в них були ті самі, що і в нас.


Це не так! Бо хіба в РПЦ немає Віри? Але москалі нищили УГКЦ власне за обряд, а не за віру. Їм не розходилось у що вірить та чи інша людина, а розходилось про традицію. мову, обряд, спосіб мислення і т.п.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення viter » 01 липня 2009, 11:21

enginer писав:
viter писав:
vitalko писав:І вмирали не за обряд, а за можливість служити рідною мовою, за можливість висловити своє бачення щодо українства як такого і за любов до рідного народу, і, напевно, найголовніше - за можливість належати до католицької церкви.


Підримую на 100%. Обряд не є чимось сталим. Він трансформувався протягом століть і буде далі трансформуватися під впливом різних факторів. Головне це Віра. Не за обряд вмирали а за Віру, за Церкву. Хіба перші християни мали такі обряди, які зараз маємо ми? Ні. А правди Віри в них були ті самі, що і в нас.


Це не так! Бо хіба в РПЦ немає Віри? Але москалі нищили УГКЦ власне за обряд, а не за віру. Їм не розходилось у що вірить та чи інша людина, а розходилось про традицію. мову, обряд, спосіб мислення і т.п.

Уточню свою думку: нас нищили за Католицьку Віру. Хоча те що, Ви кажете також правда. Москалі нищили нашу Церкву, бо вона була живим прикладом як, зберігши східний (не московський) обряд, можна бути в єдності з Римом.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 01 липня 2009, 11:35

Уточню свою думку: нас нищили за Католицьку Віру. Хоча те що, Ви кажете також правда. Москалі нищили нашу Церкву, бо вона була живим прикладом як, зберігши східний (не московський) обряд, можна бути в єдності з Римом.


Підтримую. Чому не нищилася РПЦ, адже в Союзі "Бога Нет!"(с), і, відповідно, такої установи як Церква не потрібно взагалі. І не має значення яка православна чи католицька. Але комуняки швидко допетрали до фрази Аль Капоне: "Якщо корупцію неможливо подолати, то її треба очолити", і фактично очолили РПЦ.

Чи могли вони очолити, наприклад, УГКЦ з главою в Римі? Відповідь - ні не могли, тому й загнали в підпілля.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 01 липня 2009, 12:08

І одразу ж на противагу приклад Миколая Чарнецького, Йосипа Сліпого, Володимира Стернюка. Ні один з них не пішов на компроміс з совєтами, а якшо не пішли провідники, то не пішла і ціла церква. Результат - всім відомий.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 01 липня 2009, 12:11

Упс! Дописав не в ту тему. Тому звиняйте :oops:
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 01 липня 2009, 12:14

Підтримую. Чому не нищилася РПЦ, адже в Союзі "Бога Нет!"(с),


Дозвольте звернути увагу , що це не зовсім так. Нищили і РПЦ. Хрущов обіцяв показати по телевізору останнього попа.

Але РПЦ, як вони говорять, пішли на пакт з безбожною владою, щоби, як вони думають, змогти зберегти церкву. Але ціна яка? того збереження.

В 1946р. ніхто з УгкЦ єпископів не підписав унію з РПЦ, ні ОДИН! Хоча Сліпий міг би, і може все було би по другому.

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 01 липня 2009, 22:23

На мою думку лише Xrystia спробувала відповісти на поставлене питання, бо людину, можливо, цікавив наш особистий вибір, вибір кожного окремо. Ми не змогли сказати йому (і з ним іншим) нічого, що людину зацікавило би в Українській греко-католицькій Церкві, нічого особливого. Чи нам немає що сказати?

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 02 липня 2009, 10:42

Коли Володимир хрестив Русь, то й поняття не мав, як християн в майбутньому буду ділити на конфесії й патріархати. БОГ- один і віра - одна. Поділи, які виникли з тих чи інших історичних причин, не мають права вносити ворожнечу, навіть кровопролиття. А такий жахливий інцедент, як підпал 100-ї церкви на Франківщині.Певні проеставники православної церкви найняли колишнього односельчанина і він злакомився... підпалити унікальну стару церкву, але Бог все бачить... Додому в Крим він не доїхав -всю дорогу палала йому у вікні церква, як наслідок - аварія. Перед смертю він втиг все розповісти.
Жахливо,коли в Полчаєві чи Києвській лаврі при слові греко-католик тебе мало анафемі не віддають, не сповідаюсть і навіть на службу за здоров"я відмовляються брати, бо ім"я - западенське. Це страшно. А будучи греко-католиком, можна й при необхідності Бога прославляти як і православному, так і католицькому храмі.

Аватар користувача
caballero
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 06 червня 2009, 20:47
Звідки: Lьviv
Контактна інформація:

Re: чому саме греко-католицизм?

Повідомлення caballero » 02 липня 2009, 11:37

duncan писав:чому саме греко-католицька церква, а не, скажімо, синагогальний юдаїзм?.. :wink:


Висловлю свою скромну думку.
Я греко-католик і сприймаю це швидше як данність, ніж як вибір, що має конкретні причини.
Разом з тим, я переконаний що є багато причин для людей, які стоять перед вибором, зробити цей вибір саме на користь нашої церкви.
Я спробую деякі з них назвати. Буду вдячний, якщо шановне товариство мій перелік скоригує і доповнить.
Наша церква веде людей до спасіння. Я так розумію, що не лише наша, але особливість греко-католицької церкви в тому, що вона "уніатська" (можливо краще сказати "унійна"), саме існування якої спрямовано на відновлення церковної єдності, при збереженні різноманітності. Нажаль я не знаю церковної історії, але коли створювалась наша церква, на це очевидно були вагомі причини і перед створеною церквою стоять серйозні завдання.
За час існування греко-католицька церква показала високі взірці служіння, зокрема під-час комуністичного режиму. І зараз церква активно здійснює свою місію, шукає адекватні до сьогодення способи наближати людей до Бога.

Аватар користувача
katolik
дописувач
дописувач
Повідомлень: 61
З нами з: 18 травня 2007, 03:19
Звідки: Січеславщина

Слава Ісусу Христу!

Повідомлення katolik » 05 липня 2009, 03:09

Пробачте, що втручаюся у Вашу теплу розмову, але, на мою думку, вислів:"КАТОЛИЦЬКА ВІРА" - це такий же "словесний понос", як подібний вислів: "ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА", а ще краще:"ПРАВОСЛАВНИЄ ЗЄМЛІ", тобто вселенською може бути лише Церква, а віра - християнською або православною...
"Наша основна мета - наближення до Бога!"
С. Бандера

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 13 липня 2009, 16:45

Інструкція для бажаючих, як перейти в Католицизм http://www.cerkva.od.ua/index.php?optio ... &Itemid=78
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 14 липня 2009, 09:02

Інструкція для бажаючих, як перейти в Католицизм http://www.cerkva.od.ua/index.php?optio ... &Itemid=78


Посилання не працює... І чи доцільно займатися прозелітизмом?

Говорив з одним отцем з собору св. Юра. Туди заходять багато туристів зі сходу України, і дехто з них приступає до сповіді. В багатьох залишає приємне враження близькість наших священиків до народу, і часто вони мають намір долучитися до УГКЦ. Так ось він говорив, що постійно їх від цього відраджує. Тому що така позиція: "а там краще, то я піду до них", не має бути умовою переходу в католицизм взагалі. Він каже, що якшо вже ти сам своїм розумом, читаючи багато відповідної літератури, дійшов до правильності католицького вчення - тоді переходь, а якщо проблемою є тільки віддаленість священика від народу - то бери священика за бороду і сам його роби ближчим, там на своїй території.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 14 липня 2009, 09:17

vitalko писав:
Інструкція для бажаючих, як перейти в Католицизм http://www.cerkva.od.ua/index.php?optio ... &Itemid=78


Посилання не працює... І чи доцільно займатися прозелітизмом?




У мене працює, щойно перевірив знову. Це, швидше, порада для охочих, а не прозелітизм із психологічним тиском, наприклад. :)

Луди шукали, запитували тощо у справих віри-обряду, тож і виникла така "інструкція"...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 14 гостей