Чи можна читати Емануїла Сведенборга?

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Чи можна читати Емануїла Сведенборга?

Повідомлення neoxgeforce » 27 липня 2009, 08:51

Мені цікаво як Греко-Католицька Церква ставиться до Емануїла Сведенборга. Найбільше цікавить думка про "О Небесах,
Мире духов и аде". Дякую за увагу.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 27 липня 2009, 10:13

Церква не видає на кожну книгу своє якесь вчення, від імені Церкви. Можуть бути якісь думки окремих єпископів, або послання папи і т.д.

Стосовно Вашого питання! Якщо не помиляюсь, то його вчення було (теорії) осуджено Лютерянською церквою Швеції. Особливо цікавим, як на мене, його теорія про Трійцю. Я думаю ви в курсі, що для Сведенборга догматичне формулювання про Трійцю(Кирила Олександрійського - раджу прочитати про нього, мене, скажем так, зачаровує ця постать) є помилковим.

Як на мою думку, протиріччя з наукою КЦ( в даному випадку УгкЦ є КЦ) очевидні. Добавимо його теорію про те, що люди не можуть увійти в небо, бо вірять в одного Бога, а думають про три особи, це є протиріччя, отже в небо такі не війдуть (якщо не помиляюся). Тому, що в небі не є дозволено думати про три, а називати тільки одну особу. ( "Небо і Пекло" глава 49)

Ну і потім про Христа - звичайно, його теологія не є настільки єретична, як наприклад Сервета, але більше уподібнюється до

модалізму- де стверджується що особи Трійці, не були нічим іншим як тільки "способами" існування і діяння одного Бога.
і патріпассіонізму - так як Христос, є тільки спосіб, який вибрав Отець щоби показатися людям, в реальності воплотився Отець який був розпяий і терпів за нас.

Ангели - досконалі люди, і т.д.

Тобто можна ще багато писати. Тут є специ більші , думаю може вони ще щось додадуть або підправлять мене, якщо я десь помилився.

Вистарчить взяти Катехизм і вчення Сведенборга, щоби зрозуміти позицію Церкви і його теологію.

Розвиток теорій Сведенборга, про що варто нагадати, переходять в теософію і в спіритизм, ну і також в "церкви" які сповідують ідєї Сведенборга, як от наприклад "General Church of the New Jerusalem"
Востаннє редагувалось 27 липня 2009, 18:08 користувачем romanm, всього редагувалось 5 разів.

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення neoxgeforce » 27 липня 2009, 13:19

Все таки не буду читати цю книгу.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 27 липня 2009, 14:26

Моя особиста думка така, спочатку вартує прочитати ктехизм,як говориться, з олівцем в руках. Я, наприклад, роблю навіть ментальні карти (див. в інтернеті Тоні Сюзен і Ментальні карти) що дуже допомагає запамятовуванню "сухого" тексту катехизму(сенсу).

Ну і не бачу, чому не можна подивитисяі другі книги, лиш би це не зробило мікс в думках. Читати других, часами корисно. :)


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей