Церковні чи (поганські) звичаї, обряди

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
СЯВА
новик
новик
Повідомлень: 12
З нами з: 05 лютого 2009, 19:08
Контактна інформація:

Церковні чи (поганські) звичаї, обряди

Повідомлення СЯВА » 03 вересня 2009, 20:40

В мене недавно народився СИН! :Yahoo!: . Так от з перших днів йього життя починається таке: Кожен хто перший раз (знайомі, родичі) побачить дитинку плюють на нього що б не врікти (не сглазить по рус.), надівають дитині червону нитку на річку чи ножку, і таке інше. Церква здається не практикує таких обрядів. Є поливання водою під час Тайни Хрещення, але не плювання. Я сам так робив (тричі легенько поплював). Це вже якісь механічні рухи закладені інстинктно. А можливо справді воно допомагає (тільки від чого?).

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 03 вересня 2009, 21:05

Я читав у єврейській демонології, що завязування червоної нитки дитині на руку захищало цю дитину від "ангола смерті", це єврейська забобонна традиція і вважаю, що з християнською немає нічого спільного.

гість
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 04 грудня 2008, 00:07
Контактна інформація:

Повідомлення гість » 03 вересня 2009, 21:29

Забобони, прикмети - вираз окультизму - http://christusimperat.org/uk/node/16953

Червона нитка - символ посвячення Злому - http://christusimperat.org/uk/node/14462

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 05 вересня 2009, 08:18

Хто сліпо вірить у нерозумні гріховні забобони, той в них і потоне...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Palatinus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 01 лютого 2010, 11:53

Re: Церковні чи (поганські) звичаї, обряди

Повідомлення Palatinus » 04 лютого 2010, 21:55

Скажу коротко - забобон це марновірство, марновірство це даремна віра. Згадаймо слова апостола: "Щождо нечистих, бабських байок - то ти їх вистерігайся. Вправляйся у благочесті... (1Тим.4:7)". Але варто задуматьсь, чи не є марновірство однією з граней "віри" лукавого. Йому вигідно відвертати людей від Божої віри. Не треба звертати увагу на ці речі тому, хто твердий в довірі Гоподу. "Чого боїться злий (євр. rasha- нечестивий) те й спадає на нього (Прит.10:24)". Тож "Господа, Бога твого, бійся, йому служи, його держись... (Втор.10:20)"
Άγιος ο Θεός, άγιος ισχυρός, άγιος αθάνατος ελέησον ημάς

Аватар користувача
donatanvova
дописувач
дописувач
Повідомлень: 140
З нами з: 10 грудня 2009, 21:55
Звідки: Львів

Re: Церковні чи (поганські) звичаї, обряди

Повідомлення donatanvova » 04 лютого 2010, 22:15

Такі речі настільки ввійшли в наш повсякденний побут, що багатьом є дуже важко
звільнитися від них.
Побачив чорну кішку яка перебігла тобі дорогу і підсвідомо вже знаєш що може бути
якась непреємність.
Це смішно але це факт який просочився в нашу реальність і таких є дуже багато.
Боротися з цим є важко,простіше просто ігнорувати .
Володимир

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Церковні чи (поганські) звичаї, обряди

Повідомлення ShMariam » 12 листопада 2010, 23:47

І сміх і гріх...
Забобони на похоронах
З коментарів:
Коли після Великодня я приїжджаю у с.П., Вінницької області, навідати могили рідних мені людей, на них завжди красуються крашанки, цукерки, паски... На моє обурення маю відповідь: "ЇМ ТАКОЖ ТРЕБА ПОЇСТИ, І ВИПИТИ, І ЗАКУСИТИ!!!!!!!!!"

:ROFL:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Церковні чи (поганські) звичаї, обряди

Повідомлення о.Олег » 13 листопада 2010, 07:55

ShMariam писав:І сміх і гріх...
Забобони на похоронах
З коментарів:
Коли після Великодня я приїжджаю у с.П., Вінницької області, навідати могили рідних мені людей, на них завжди красуються крашанки, цукерки, паски... На моє обурення маю відповідь: "ЇМ ТАКОЖ ТРЕБА ПОЇСТИ, І ВИПИТИ, І ЗАКУСИТИ!!!!!!!!!"

:ROFL:

мені найбільше запам'яталося (не знаю, чи про це тут говорив), як ховав на Голосківському кладовищі когось, а там сім'я (?) навколо сусіднього гробівця зібралася за тостом: "давайте выпьем, потому что Вася ето любил" (так декілька разів, з виливанням стакана горілки безпосередньо "Васі" в грунт) :(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Церковні чи (поганські) звичаї, обряди

Повідомлення romanm » 13 листопада 2010, 08:32

о.Олег писав:[quote="ShMariam"І сміх і гріх...


Мій швагро двірник на кладовищі, росказує такі речі, що волосся дибом. Про те, що п ють на гробах- сама менша дурниця. Не пам ятаю точно коли, але тут ставлять цілі столи на кладовищі з напиткамиі наїдками. Бомжі, пянь, щурі і т.д. в ті дні також "поминають". Обов язковий атрибут на могил і, це стіл і лавка,шоби було де пам януть. Біда. Вже не кажу про похорони людей як псів, закопали і все. Або посиплять землею покійника, яку возьмут в храмі і то вже прогрес.
Я , своїй дружині, провів "виховний момент" як в разі чого мене ховати:):) Хрест в голові, бо тут ставлять в ногах, і някої жратви :) в мене на голові, обов язкова присутність католицького попа :) , шоб запечатав гріб, а то , як не зробить всього того, то ще вилізу з могили :D Сміх сміхом, але "мементо морі", ну ні?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Церковні чи (поганські) звичаї, обряди

Повідомлення ShMariam » 13 листопада 2010, 09:15

Минулого року була на Великдень на Личаківському цвинтарі. Що мене здивувало - весь цвинтар всіяний пасочками і крашанками (Галичина!). От я думаю: там поховано так багато "східняків" чи то вже наші переймають традиції? Голуби не могли натішитися :D .
Через якийсь час (здається, на Провідну неділю) пасочки і крашанки були на стадії гниття. :bad: (А ще перед тим був дощ).
І чи це розумно так марнувати продукти (багато з них освячені :( )?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 15 гостей