РПЦ в Україні

УПЦ КП, УПЦ МП, УАПЦ

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Патріарх Кирило відзвітував Медведєву про свій візит...

Повідомлення o.Mykil » 10 серпня 2009, 11:27

Предстоятель Російської православної церкви зустрівся з президентом Росії Дмитром Медведєвим і поінформував його про результати своєї поїздки до України, повідомляє прес-служба Кремля.

«Мені цікаво дізнатися Ваші враження від відвідування України. У нас останнім часом досить складні відносини, і нас це не тішить. Звичайно, для нас дуже важливі Ваші оцінки для того, щоб вибудовувати свої стосунки і в державній лінії в тому числі», – заявив на початку зустрічі Медведєв.

Зі свого боку, патріарх відзначив, що поїздка до України стала, «мабуть, одним з найяскравіших вражень в пастирському житті».

За словами Кирила, він відчув, що «велика духовна спільність, яка створювалася нашими народами впродовж тисячоліть, стала базисною цінністю, яку неможливо похитнути політикою». І, відштовхуючись від цієї спільності, треба робити все «щоб, поважаючи суверенітет і беручи політичні реалії, робити все, щоб люди відчували себе близькими, єдиними», зауважив Кирило.

Медведєв погодився з такою позицією. «Незважаючи на поділ, братські почуття повинні зберігатися незалежно від того, хто стоїть при владі, і тієї, часто кон’юнктурної політики, якій віддаються ті чи інші керівники», – заявив російський президент.

Під час своєї поїздки Україною патріарх Кирило запевняв, що його візит до України має пастирський, а не політичний характер.


Джерело http://www.radiosvoboda.org/archive/new ... id=1794538
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 10 серпня 2009, 12:07

І знову безкінечні розмови про "братськість" народів, спільну історію, мову, культуру. І це при тому що північні "брати" назавжди зарезервували за собою статус старших.

Засмучує лише одне - дані слова звучать з уст церковного ієрарха, який приїхав на чужу для нього землю, не в статусі пастиря, на чому він так наполегливо наголошував, а в статусі політика і господаря, причому не дуже вмілого, про що свідчать його слова і дії.

І взагалі складається враження, що Росією править троє братів близнят: один - президет, другий - прем"єр, третій - патріарх РПЦ. Всі однаково говорять, поводяться, мають ті ж ідеї. Єдине чим відрізняється останній від перших двох - носить рясу. Ось і усе, імхо
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 10 серпня 2009, 13:20

Бог їм суддя (Кирилу і російському керівництву)
Все це грязна політика шкода що прикривається такими гарними словами як "братерство, єдність, пастирський візит, велика духовна спільність"... все це лиш бутафорні слова й більше виглядає на те, що вовк заліз в чужу кошару, щоб хапнути чуже.
На цю тему є думка російської журналістки і справді доброго друга України Валерії Новодворської, з якою я також погоджуюсь, ось вона: http://christusimperat.org/uk/node/16908
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Simeon
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 12 травня 2009, 08:51

неПОЛІТИЧНИЙ візит патріарха Киріла з ПОЛІТИЧНИМИ гаслами!!!

Повідомлення Simeon » 10 серпня 2009, 20:22

це ж був неПОЛІТИЧНИЙ візит патріарха Киріла з ПОЛІТИЧНИМИ гаслами, тому потрібно відзвітуватися!!!
Востаннє редагувалось 10 серпня 2009, 20:29 користувачем Simeon, всього редагувалось 2 разів.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 10 серпня 2009, 21:33

Направду, дивує що у нашому Львові, зокрема в його центральній частині, були бігборди з тієї нагоди зі словами московського патріярха, типу - "я їду до свого народу..." чи "хочу бути зі своїм народом". Як кажуть, без коментарів!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 10 серпня 2009, 22:21

А брати римо-католики в особі Мокшицького радо вітали Кирила в нас на Україні. І біля памятника Володимиру і в Печерській Лаврі. А також у Рівному чекали католики з розпростертими обіймами Кирила, якого більшість українського народу сприймає не дуже позитивно.

Юра
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 29 липня 2009, 11:33
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Юра » 11 серпня 2009, 10:27

В нас (Івано-Франківську) теж все місто засіяне біг-бордами з патріархом РПЦ. Але я не ставлюся так радикально до цього візиту і вам не раджу. Ніхто не знає істинну ціль цього візиту - чи була вона озвучена чи ні. Потрібно любити і поважати наших братів незважаючи ні на що. Якщо я не помиляюсь, то це форум Греко-Католицької Церкви. :Rose:
любіть один одного бо ненависті в цьому світі і так вистачає, а якщо і ми будемо її показувати то що залишається???
Покажімо хороший приклад - нехай служителі чи прихожани РПЦ нас не визнають і ображають (хоча далеко не всі!). А ми їх любимо. Щиро і гарно. І молімося за те, щоб і вони полюбили нас. :friends:

така моя думка, інакше не може бути. Бо така наша ментальність ще з давна - брат на брат (князь на князя). це є зло. І його потрібно викорінювати. Хіба не Христос, Бог наш, вчив нас "підстав праву щоку"???? Ну і приїхав Кирило як пастир чи не як пастир. Хіба нам це вирішувати??? А самі ще ображаємось на православних, коли ті щось на Папу Римського говорять. Але ми ж так само робимо!!! Я їх не прирівнюю і не копаю в історію хто правий, хто ні, хто що робив і як, чи щоб вони нас прийняли до себе, чи ми їх. Ні... але задумайтесь над цим. Побільше любові один до одного, браття!
"Люби Господа Бога твого, всім серцем твоїм, усією твоєю душею і всією силою твоєю і всією думкою твоєю" (Лука: 10,27)

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 11 серпня 2009, 10:52

mykil писав:Направду, дивує що у нашому Львові, зокрема в його центральній частині, були бігборди з тієї нагоди зі словами московського патріярха, типу - "я їду до свого народу..." чи "хочу бути зі своїм народом". Як кажуть, без коментарів!


Тут нічого дивного не має. Одним словом хто платить гроші той і заказує музику. В нашій дем. країні все купляється за бабло. Проплатили хлопці з Москви біг морди тож дивіться галичани по всіх обласних центрах західної україни і не тільки на "свого" патріарха Кирила а завтра як нам заплатять ще більше бабла то й антихриста на біг мордах розклеємо - головне гроші і чим по більше грошей. Мамона сьогодні править Україною.
Ви подивіться що твориться в наших западенських УКРАЇНСЬКИХ газетах (наприкл.Тимошенквівська газета "Високий замок" та й інші), на кожному кроці реклами на пів сторінки цілителів, ворожок і МАГІВ ІЛХАМА й інших слуг лукавого - то вже наші доморощені патріоти, які купляються за гріш від лукавого й сприяють одурманенню народу.
Так шо бігборди Кирила то ще квіточки... Головне щоб ще свої душі за цей лукавий гріш ми неповіддавали!
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 11 серпня 2009, 11:18

Бо така наша ментальність ще з давна - брат на брат (князь на князя). це є зло. І його потрібно викорінювати. Хіба не Христос, Бог наш, вчив нас "підстав праву щоку"???? Ну і приїхав Кирило як пастир чи не як пастир. Хіба нам це вирішувати??? А самі ще ображаємось на православних, коли ті щось на Папу Римського говорять. Але ми ж так само робимо!!! Я їх не прирівнюю і не копаю в історію хто правий, хто ні, хто що робив і як, чи щоб вони нас прийняли до себе, чи ми їх. Ні... але задумайтесь над цим. Побільше любові один до одного, браття!


Та не брат на брата. Коли приїжджав вселенський патріарх Варфоломей, радий був за наших православних братів, бо дійсно приїжджав пастир. Не маю ніц проти патріарха Філарета, навіть і митрополита Володимира....

Але коли стороння людина заходить до тебе до хати, ніби щоб помолитися і подивитися як в тебе справи, а натомість досить прозоро дає зрозуміти що хата не твоя а її власна, і ти мусиш спільно її з нею ділити, то вибачте мені, невже в тебе це не викличе занепокоєння. Більше того, вона ніби напівжартома говорить, я знаю, що ти там прописаний, але може пропиши ще й мене, бо я також твоєю хатою керувати хочу.... І це на фоні того, що сприймають тільки тебе, і то як молодшого брата, а всю решта твою сім"ю просто ігнорують.... Про яку толеранцію може йти мова? На посягання на чуже ніколи мовчати не треба.

А розмови про Папу Римського.... ну що ж, він принаймні ніколи і ні на що не посягає в країнах до яких приїжджає з візитом, тому розмови залишаються розмовами, тут же є підгрунтя для даного типу розмов.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Юра
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 29 липня 2009, 11:33
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Юра » 11 серпня 2009, 11:42

vitalko писав:

Але коли стороння людина заходить до тебе до хати, ніби щоб помолитися і подивитися як в тебе справи, а натомість досить прозоро дає зрозуміти що хата не твоя а її власна, і ти мусиш спільно її з нею ділити, то вибачте мені, невже в тебе це не викличе занепокоєння. Більше того, вона ніби напівжартома говорить, я знаю, що ти там прописаний, але може пропиши ще й мене, бо я також твоєю хатою керувати хочу.... І це на фоні того, що сприймають тільки тебе, і то як молодшого брата, а всю решта твою сім"ю просто ігнорують.... Про яку толеранцію може йти мова? На посягання на чуже ніколи мовчати не треба.Я з цим згідний, розумію, і їхнє відношення до нас знаю... Не потрібно мовчати але і різні заклики агресивного типу не повинні бути. Я не знаю як до кінця пояснити свою думку. Забагато політики в наших стосунках з Росією. І в цьому приїзді патріарха теж. Проте якщо ми не можемо полюбити наших одних з найближчих братів по вірі (я знаю що це важко враховуючи нашу історію) то що говорити про весь інший світ?? як помогти всім решта, якщо ми не можемо помогти самим собі???
"Люби Господа Бога твого, всім серцем твоїм, усією твоєю душею і всією силою твоєю і всією думкою твоєю" (Лука: 10,27)

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 11 серпня 2009, 12:01

Забагато політики в наших стосунках з Росією. І в цьому приїзді патріарха теж. Проте якщо ми не можемо полюбити наших одних з найближчих братів по вірі (я знаю що це важко враховуючи нашу історію) то що говорити про весь інший світ?? як помогти всім решта, якщо ми не можемо помогти самим собі???


А шо поробиш, коли навіть приїзд духовної особи несе в собі посягання на чуже. Навіть не так, ставлення до чужого як до свого. Якби це був дійсно приїзд пастиря, ніхто би не заперечував, але тут приїхав політик в рясі, імхо. То як же даний візит оцінити по іншому?

P. S. До братів по вірі питань ніяких нема. І ненависті до них також нема. Бо якщо людина дійсно у Христі, то з нею завжди можна знайти спільну мову. Та й до патріарха Кирила нелюбові також нема, як до людини. Є тільки оцінка його діяльності, є вболівання за своє, рідне. І якщо хтось на нього посягає, то й з"являється відповідна реакція....
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Юра
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 29 липня 2009, 11:33
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Юра » 11 серпня 2009, 12:19

vitalko писав:P. S.
..........І ненависті до них також нема. .......Та й до патріарха Кирила нелюбові також нема, як до людини. ....


Це і я хотів, щоб було, чого і всім бажаю! :)
"Люби Господа Бога твого, всім серцем твоїм, усією твоєю душею і всією силою твоєю і всією думкою твоєю" (Лука: 10,27)

Тарас_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 217
З нами з: 17 квітня 2009, 14:33
Звідки: м Калуш, Івано-Франківська обл., Західна Україна
Контактна інформація:

Миротворчий лист Патріарха Кирила Президентові Ющенку

Повідомлення Тарас_ » 14 серпня 2009, 23:32

Патріарх Кирил прислав листа Ющенку, який починається з подяки за увагу і співдію в організації візиту на Україну. В тексті написано багато єднальних і миролюбивих речей. Пишучи статтю, я дав свою оцінку, але хочу почути й думку відвідувачів цього форуму. Можливо це вас зацікавить. Російська держава поводить себе абсолютно протилежно до всякого взаємовигідного єднання. На що сподівався Кирил описуючи гарне майбутнє в єдності, коли реалії розділяють агресією неукраїнською, а російською.

Подаю повний текст листа, розпізнаний і передрукований з фотокопій розміщених на офіційному сайті Президента України.


Патриарх Московский и всея Руси
Кирилл

Президенту Украины
В. А. Ющенку


Уважаемый Виктор Андреевич!


Благодарю Вас за оказанное мне внимание во время моего посещения Украины и за содействие в его осуществлении. Признателен Вам за понимание важности пастырского слова, обращенного к людям. Наши откровенные беседы, как представляется, могут послужить лучшему восприятию нужд и чаяний верующих со стороны государственной власти. Верю, вместе с властями Украины мы сможем найти ответы на непростые проблемы, которые все еще мешают Украинской Православной Церкви в полной мере осуществлять свою миссию любви и примирения.

Наше совместное посещение мемориалов, посвященных воинам, погибшим в Великой Отечественной войне, и жертвам массового голода, произвело на меня глубокое впечатление. Нельзя вспоминать трагические страницы истории XX века без внутреннего трепета. При этом я убежден, что правдивое понимание трагедий прошлого поможет избежать их в будущем. Наши народы, несмотря на общее горе 1930-х годов, смогли сплотиться против страшнейшего зла XX столетия - нацизма - и вместе со всем миром отправить его в небытие.

Во время своей поездки я воочию убедился, что большинство граждан Украины - от Донецкой до Волынской области и от Киева до Крыма - объединены глубокой верой. В ходе посещения Украины я также еще раз убедился в том, что Украинская Православная Церковь и её Предстоятель Блаженнейший митрополит Киевский и всея Украины Владимир доказали свою преданность делу Божиему и содействию гражданскому миру в стране.

Хотел бы с удовлетворением отметить, что, невзирая на все трудности, Украина успешно утверждает свою государственность. Иначе и не может быть, ведь украинцы обладают прекрасными качествами - духовностью, искренностью, рачительностью, трудолюбием. Украинский народ занял достойное место в семье славянских народов. Как и во всякой другой семье, в ней бывают распри. Убежден, что они мимолетны. Верю: настанет время, когда волны недобрых разделений, накатившее на славян отступят, а вместо них придут братство и взаимопонимание. Выражаю глубокую надежду на то, что особое внимание Украина будет уделять отношениям со странами, с которыми украинский народ связан общностью веры, культуры и истории. Народы Руси духовно родились и крестились на днепровских берегах, в одном из центров европейской цивилизации – древнем Киеве. Помня об этом, мы и сегодня должны утверждать свою роль в Европе как важнейших участников всех процессов, происходящих на континенте. И вместе мы можем сделать гораздо больше, чем порознь, не только отстаивая свою идентичность, но и помогая решить все те экономические, нравственные, духовные проблемы, которые Европа сегодня переживает.

Верю, что Украина, как святая земля восточных славян, всегда останется для нас общей Родиной. Божие благословение да пребывает с народом прекрасной Украины с ее властями и воинством и со всеми нами!


Патриарх Московский и всея Руси

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 15 серпня 2009, 00:23

Розумний чувак Кірілл. шкода шо не в нас. Серйозно.

oremus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 97
З нами з: 11 вересня 2008, 20:02

Повідомлення oremus » 15 серпня 2009, 18:32

Написано же, що будьте мудрі, як змії та чисті, як голуби. Зміїна мудрість є, а решта ????

Тарас_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 217
З нами з: 17 квітня 2009, 14:33
Звідки: м Калуш, Івано-Франківська обл., Західна Україна
Контактна інформація:

Повідомлення Тарас_ » 16 серпня 2009, 09:48

romanm писав:Розумний чувак Кірілл. шкода шо не в нас. Серйозно.


З опгляду тільки релігійної політики-з листа видно що наче так. Проте що прикриває ця релігія? Кіріл говорить про єдність з вовками і як це добре буде коли усі разом травичку щипатимуть.

Тарас_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 217
З нами з: 17 квітня 2009, 14:33
Звідки: м Калуш, Івано-Франківська обл., Західна Україна
Контактна інформація:

Повідомлення Тарас_ » 16 серпня 2009, 09:50

oremus писав:Написано же, що будьте мудрі, як змії та чисті, як голуби. Зміїна мудрість є, а решта ????


Не до кінця вас зрозумів, але щось нечистого побачили-я згоден.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 17 серпня 2009, 08:52

Юра писав:

Не потрібно мовчати але і різні заклики агресивного типу не повинні бути. Я не знаю як до кінця пояснити свою думку.


А хіба хтось із керівництва нашої Церкви, закликав, наприклад, жбурляти у Кирила в час візити камінням чи ще щось подібне?
Як кажуть, любімо Бога, але й любімо правду.
Коли у 2001 році мав приїхати на рідну Україну світлої пам*яті Іван Павло II з першими та останніми папськими відвідинами, то до деякі московські батюшки закликали свою паству "молитися" за те, щоб літак із Римським Архиєреєм упав, охрестивши це "хрестоносним походом" Понтифіка. Слава Богу, така ворожість у нас зайва.

Мали, як відомо, акції протесту від інших православних конфесій, напр., Київського Патріархату. В рамках допустимого ніби.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 17 серпня 2009, 11:06

Святой Франциск Ассизский "Об истинной и совершенной радости" (рос).

...Он (брат Леонард) там же повествует, как однажды блаженный Франциск возле Святой Марии призвал брата Льва и сказал: "Брат Лев, пиши". Тот ответил: "Я готов". "Пиши", - сказал, - "что есть истинная радость. Прибывает вестник и говорит, что все профессора из Парижа вступили в Орден, пиши, это не истинная радость. То же самое, если все прелаты из-за Альп, архиепископы и епископы; то же самое, если король французский и король английский, пиши, это не истинная радость. То же самое, если бы братья мои пошли к неверным и обратили бы их всех в веру; то же самое, что Бог даровал мне милость исцелять больных и совершать много чудес: говорю тебе, что во всем этом нет истинной радости. Но какова же истинная радость? Я возвращаюсь из Перуджи и глубокой ночью прихожу сюда, и зима слякотная и до того холодная, что на рубашке намерзают сосульки и бьют по голеням, и ранят так, что выступает кровь. И весь в грязи и во льду, замерзший, я подхожу к дверям, и, после того как я долго стучал и кричал, подходит брат и спрашивает: "Кто там?" Я отвечаю: "Брат Франциск". А он отвечает: "Иди прочь, уже поздний час; не войдешь". И когда я продолжаю настаивать, отвечает: "Иди прочь, ты простак и неграмотен, не подходишь нам; нас так много и мы такие важные персоны, что мы не нуждаемся в тебе". А я все стою под дверью и говорю: "Из любви к Богу приютите меня этой ночью". А он ответит: "Не буду. Поди в обитель к крестоносцам и там попроси". Говорю тебе, что если сохраню терпение и не разгневаюсь, вот в этом и есть истинная радость, и истинная добродетель и спасение души".

Але як не розгніватись? Мабуть тільки усвідомлюючи і відчуваючи свою власну гріховність.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 19 серпня 2009, 21:00

Не знав, що є сайт, присвячений патріархові Кирилу http://patriarh.in.ua

Цікава вийшла розмова з Ігорем Возьняком, Архиєпископом Львівським http://patriarh.in.ua/ru/node/659

Назва явно вирвана з контексту і видає дещо бажане за дісне. Імхо.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 24 серпня 2009, 10:25

Стаття ще одна в контексті нашої теми http://tsn.ua/ukrayina/moskovskii-patri ... ribna.html
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 25 серпня 2009, 11:49

нещодавно, бувши в поїздці, мала унікальну можливість продивитися багато хороших фільмів: про отця Піо, про Папу Іоіна двадцять третього і звичайно, Кароля Войтилу... Вразило! Які потужні особистості! Яка сила віри! А головна їхня зброя - любов, мирні перемовини, всепрощення і покірність Божій волі... Знаєте, переоцінила багато поглядів на життя... Агресія породжує агресію, зло примножує зло... Деколи спокоєм і усмішкою можна перемогти набагато сильнішого противника, бо він в душі - слабодух і невпевнений у собі, а людина,яка з Богом страху немає...
Любов і милосердя врятує світ...

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 27 серпня 2009, 11:23

Кирил шукає нове місце для Московського патріархату?


В останній день візиту в Україну Московського Патріарха Кирила в Почаєві, відповідаючи на пропозицію перебувати півроку в Києві і пів року у Москві заради єдності церкви, він висловив досить несподівану позицію. Зокрема Патріарх зазначив, що розкол, який відбувся в Україні, викликала неправильна церковна політика Москви і що він готовий був би прийняти українське громадянство.

Звичайно, до цих слів Патріарха не варто ставитися занадто серйозно, оскільки перенесення, а точніше повернення Патріархату з Москви до Києва у близькій перспективі є нереальним. Разом з тим, у дальшому майбутньому, ця перспектива може з'явитися. Адже в Росії не видно перспектив відновлення своєї потужності, яка хоча повільно, але неухильно зменшується, не видно перспективи припинення депопуляції передовсім православного населення. Тоді, як в Україні, хоча вона зараз переживає гостру кризу, після виходу з цієї кризи, перспективи позитивного розвитку є досить великими. Тому ця заява може бути своєрідним пробним каменем на можливі в майбутньому пошуки Московським патріархатом свого нового місця у християнському світі. З іншого боку висловлена позиція Патріарха може істотно приглушити бажання до повної автономії значної частини прихожан і кліру, особливо серед молодшого покоління Української Православної Церкви підпорядкованої Московському Патріархату.

У будь-якому випадку, з цього видно, що єдність і сила Московського патріархату далеко не такі великі, як це намагаються показати його владики.


http://ciptnews.blogspot.com/2009/08/blog-post.html
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 31 серпня 2009, 09:33

"Москва вводить в оману православних українців" - інтер"ю патріарха Філарета.
http://www.christusimperat.org/uk/node/17660

Мудрий чоловік Філарет, імхо.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 02 вересня 2009, 11:49

У нашому храмі на Успення -празник. Було гарно, людей багато, священики-гості. Один з них мав проповідь. Не все було добре чути, але наскільки я зрозуміла( можливо, хтось знаю про це більше, то поділіться). "Той"хоче внести розкол у УГКЦ, тобто є вже висвячений якийсь єпископ УГКЦ під патронатом ПЦ МП

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 08 вересня 2009, 15:13

до мене дійшло! Думаю, мова була про "підгорцьку" ситуацію

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 08 вересня 2009, 15:16

прочанка писав:до мене дійшло! Думаю, мова була про "підгорецьку" ситуацію


І я так раніше, якщо чесно, бувало подумав, тільки не хотів реагувати відразу... Бо про це новітнє лихо немало зараз говориться. :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 08 вересня 2009, 16:02

не хочу судити про те, чого не знаю, але як проста мирянка, я - шокована. Чому люди в погоні за славою й грошими не бояться посягати на Боже?!
На скільки ще можна роздерати розп"ятого Христа?! Хіба не Божа заповідь - один пастор - одне стадо, зате той, кого не варто згадувати вчить інакше - розділяй і властвуй... Висновки напрошуються самі собою...
Але як на мене, то варто шукати Бога душею, а не кумирів на землі.

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Повідомлення solist-vokalist » 15 вересня 2009, 23:02

Кіріл є непоганим виконавець втілення плану реалізації імперіалістичних претензій Росії щодо України... Путін виконує тут свою роль, Медведев свою і Кіріл свою. Одна команда, назначена на продовження гнилої та огидної імперіалістичної політики Рос. Федерації.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 16 вересня 2009, 09:05

Що що, а говорити гарно Російський Патріарх уміє( політичних керівників підготовлюють так як треба), куди там римським "цицеронам"-ораторам. Але чому гарні слова розходяться з ділом? Тому й дороги у нас різні, бо нам - до решти християнського світу.
Не бійтеся!


Повернутись до “Українські традиційні Церкви”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей