Щодо Причастя

літургічні тексти, переклади, устав Богослужень

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 07 вересня 2009, 11:36

mykil писав:Папа Бенедикт XVI закликав католиків ставати на коліна під час Причастя:
http://85.214.59.160/site/?act=news&id=72343


"Ми, християни, стаємо на коліна перед Святим Причастям, тому що знаємо і віримо, що знаходимося у присутності Єдиного істинного Бога", - пояснює Папа...

дивна стаття, а ще дивовижніше першоджерело! не впевнений, що інформація правдива.
особливо, якщо звернути увагу на це
http://christusimperat.org/uk/node/17477

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 07 вересня 2009, 11:52

Папа Бенедикт XVI закликав католиків ставати на коліна під час Причастя:
http://85.214.59.160/site/?act=news&id=72343


"Ми, християни, стаємо на коліна перед Святим Причастям, тому що знаємо і віримо, що знаходимося у присутності Єдиного істинного Бога", - пояснює Папа...

дивна стаття, а ще дивовижніше першоджерело! не впевнений, що інформація правдива.
особливо, якщо звернути увагу на це
http://christusimperat.org/uk/node/17477


Подібну статтю недавно опублікувала "Нова зоря"... Там також багато покликань у тексті на різні інтернет-ресурси, але всі вони практично переповідають слова Папи, а не докладно цитують.
На "ю-тубі" можна знайти трансляцію з Папської Літургії на свято Євхаристії, де польський священик подає коментар про те, що Папа у промові цього дня зауважив, що, на його думку, варто приймати Причастя на колінах і в уста. Цікаво було би почитати цю промову Папи в оригіналі, може, хтось знає, де можна знайти?
І ще. Що тепер робити простому мирянину в тих парафіях, де вже довгий час священики навчають вірних про Східний обряд УГКЦ і роздають Причастя настоячи. Папа ніби каже, щоби не чекати на вказівку священиків, а вже тепер практикувати Причастя тільки на колінах... Уявляєте, як це виглядає на практиці у конкретній парафії. Я сама сумніваюся, чи я католичка східного обряду чи просто католичка, яка уважно вслухається в слова Папи, чи робити у церкві, "як усі", та й не думати забагато?
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 07 вересня 2009, 12:12

ola писав:Папа ніби каже, щоби не чекати на вказівку священиків, а вже тепер практикувати Причастя тільки на колінах... Уявляєте, як це виглядає на практиці у конкретній парафії.

от власне це і викликає подив і недовіру!

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 08 вересня 2009, 00:34

Пошукала проповіді Папи на день Пресвятих Тіла і Крові Господніх 2008 року. Не знайшла вказівок Папи про те, щоби приймати Причастя навколішках всім вірним, навіть якщо настоятель не просив про це:

http://www.benediktxvi.ru/index.php?opt ... &Itemid=53
http://www.vatican.va/holy_father/bened ... ni_en.html

Не думаю, щоби ті коментарі, вміщені в неті та газеті, зовсім вигадали... Але як знайти першоджерело?
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 08 вересня 2009, 01:10

ola писав:Не думаю, щоби ті коментарі, вміщені в неті та газеті, зовсім вигадали... Але як знайти першоджерело?

ще й не таке вигадають! подивіться на підгорецьких чого варті!?
ще лефевристи полюбляють брехню поширювати...
просто ЗМІ як наші, так і іноземні, багато заказів пишуть або взагалі дурь поширюють.

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 08 вересня 2009, 10:46

Ще раз перечитала на порталі кредо-ру і в "Новій зорі" :) Процитовано ті слова Папи, які він дійсно сказав у проповіді ще 2008 року :)
Ось ширший контекст (вибачте, що російською. Якщо хтось має українською, скиньте, будь ласка, лінк):

"И здесь нельзя не вспомнить о начале "Декалога", десяти заповедей, где говорится: "Я Господь, Бог твой, Который вывел тебя из земли Египетской, из дома рабства; да не будет у тебя других богов пред лицем Моим" (Исх 20,2-3). В этих словах мы находим смысл третьего установительного элемента торжества Corpus Domini: коленопреклонение в любовном обожании пред Господом. Поклоняться Богу Иисуса Христа, сделавшегося из любви преломленным хлебом – вот самое радикальное и действенное средство против вчерашнего и сегодняшнего идолопоклонничества. Преклонять колени перед Евхаристией – значит исповедовать свободу: кто поклоняется Иисусу, тот не может и не должен простираться ниц ни перед какой земной властью, сколь бы сильной она ни была. Мы, христиане, преклоняем колени лишь перед Богом, перед Пресвятым Таинством, поскольку в нем – мы знаем и веруем – присутствует единственно истинный Бог, Который сотворил мир, и Он его так возлюбил, что отдал Своего единородного Сына (ср. Ин 3,16). Мы простираемся ниц пред Богом, Который первым склонился к человеку, как Добрый Самарянин, чтобы помочь ему и вернуть его к жизни, и встал на колени перед нами, чтобы омыть наши нечистые ноги. Поклоняться Телу Христову – значит верить в то, что там, в этом куске хлеба, действительно есть Христос, придающий истинный смысл жизни, огромной вселенной, так же, как и самому маленьком творению, всей человеческой истории, так же, как и самому краткому существованию. Адорация – это молитва, продолжающая богослужение и евхаристическое причастие, и душа продолжает питаться в этой молитве: она питается любовью, истиной, миром; она питается надеждой, ибо Тот, перед Которым мы простираемся ниц, не судит нас, не подавляет, но освобождает и преобразует".

Інші моменти:
1. Упродовж усієї процесії Тіла і Крові Господньої Папа стояв навколішках.

2. На Папських Літургіях дійсно просять приймати Євхаристію тільки на колінах. Не знаю, чи було так і раніше під час Папських Літургій (може, хтось знає?) У "Новій зорі" та на порталі "кредо-ру" написано, що "по словам ватиканского литургиста монсеньора Гвидо Марини, Папа пытается установить нормы принятия причастия для всей Церкви, поэтому причастников на папских мессах теперь просят встать на колени и открыть рот". Це означає, можливо, що для конкретних римо-католицьких парафій Папська Літургія є ідеалом, тобто кожна Літургія має бути відслужена максимально так само, як її служить Папа. Я правильно розумію?

3. Найдискусійнішим, на мою думку, є висновок: "многочисленные католические епископы и издания призывают верующих не ждать одобрения клириков своей епархии или прихода, а поддержать Папу Римского и принимать причастие на язык и только стоя на коленях уже сегодня". Хто саме з єпископів і коли саме так проінтерпретував дії та слова Папи?

І щодо кожного пункту в мене виникають "обрядові сумніви" як католички власне східного, а не західного обряду. Бо у східному обряді, наскільки розумію, немає як такої практики Адорації Святих Тайн (Папа адорував на колінах впродовж урочистого ході); Літургія візантійского обряду суттєво відрізняється від Літургії в латинському обряді, тобто такої, яку відправляє Папа, тому не знаю, чи можна наслідувати Папську Літургію "шматками"; що кажуть католицькі єпископи східного обряду (як свідчить газета і портал, коментарів є вже дуже багато :) ) щодо того, як греко-католикам послухати наведені вище слова Папи?
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

Oksanaoksana
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 05 вересня 2009, 22:01

Повідомлення Oksanaoksana » 10 вересня 2009, 09:10

Ісус Христос дав нам свою Церкву, аби та провадила нас і у нас не виникало жодної непевності у душі. Глава нашої Церкви Папа! Він закликає приймати причастя на колінах і причина ту, як бачимо зі слів Папи, не у традиції. Тому що тут думати? Папа сказав на колінах, отже на колінах.

"Ми, християни, встаємо на коліна перед Святим причастям, тому що знаємо і віримо, що знаходимося у присутності Єдиного Бога", - пояснює Папа. УНІАН

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 10 вересня 2009, 12:20

Oksanaoksana писав:Ісус Христос дав нам свою Церкву, аби та провадила нас і у нас не виникало жодної непевності у душі. Глава нашої Церкви Папа! Він закликає приймати причастя на колінах і причина ту, як бачимо зі слів Папи, не у традиції. Тому що тут думати? Папа сказав на колінах, отже на колінах.

"Ми, християни, встаємо на коліна перед Святим причастям, тому що знаємо і віримо, що знаходимося у присутності Єдиного Бога", - пояснює Папа. УНІАН


Зверніть увагу, що в наведеній цитаті йде мова про адорування. Можна прийняти Причастя стоячи, відійти і клякнути. Думаю, що не варто доводити ситуацію до абсурду і повчати священиків, бо "так Папа казав".
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 10 вересня 2009, 12:56

Думаю, що не варто доводити ситуацію до абсурду і повчати священиків, бо "так Папа казав".

я теж так думаю. Папа щодо обрядових моментів говорить завжди так, щоби не вносити поділу. Поділ вносять ті, хто на свій лад тлумачить наміри слів Папи... А тут, як добре підмітив дописувач
причина, як бачимо зі слів Папи, не у традиції

Текст проповіді свідчить про те, що Папа говорить про зміст поклоніння (адорації) Єдиному Богові, а не про те, як приймати Причастя. Принаймні я не можу в словах Папи знайти вказівку про те, як - настоячи чи навколішках - приймати Причастя.

Пригадую дискусію в Польщі про те, що Папа дозволив будь-коли без спеціального додаткового дозволу служити Тридентську Літургію (латинською мовою). Було стільки галасу! Мовляв, одна Церкви - дві Літургії... А що тут такого в дозволі Папи? Тридентська Літургія латинського обряду - це та сама безкровна Жертва. Цікава по-своєму, там використано більше символів, ніж у новій. Папа дозволив служити її священикам, коли захочуть (раніше потрібен був дозвіл єпископа), а почали пояснювати, ніби він когось зобов'язав cлужити месу латинською мовою і відмінив рішення ІІ Ватиканського Собору.

Як на мене, такі "інтерпретації" - це спроби маніпулювати свідомістю. Шкода, що подібні "висновки" поширюють релігійні, зокрема католицькі ЗМІ.
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 10 вересня 2009, 21:23

І справді повчати священників не варто. Притримуюсь такої думки: приймати Святе Причастя, як заведено в даній парафії, а після прийняття Святих Божественних Дарів бажано адорувати їх на колінах з любові до Ісуса й пошани до Його жертовної смерті за нас грішних – що й зазвичай чиню.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 11 вересня 2009, 09:52

Ставити чи ні... Є немічні люди(хоч воно так і не виглядає), яким дуже важко фізично стати на коліна( оступиться людина чи, не дай Бог, священика зачіпить з Дарами - такі наслідки набагато гірші, просто недопустимі), але вони з трепетом приймають Божі Тайни. Головне, я так відчуваю, стати перед Господом на духовні коліна, відкрити йому душі, щиро каючись і просячи прощення за гріхи, відчути в собі ту всеперемагаючу силу Божої Любові і прощення.
Не бійтеся!

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Повідомлення solist-vokalist » 16 вересня 2009, 00:00

Думаю, той факт, що Папа закликає приймати причастя на колінах, як мінімум, дає право тим греко-католикам, які цього бажають і вірять, що це правильно, приймати причастя навколішки. Дивно, що у церкві нічого про не сказали... Хоча, відтепер, мені думається, священики не мають морального права забороняти приймати причастя на колінах.

Цікаво буде далі спостерігати за розвитком ситуації...

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 16 вересня 2009, 00:12

solist-vokalist писав:Думаю, той факт, що Папа закликає приймати причастя на колінах, як мінімум, дає право тим греко-католикам, які цього бажають і вірять, що це правильно, приймати причастя навколішки. Дивно, що у церкві нічого про не сказали... хоча, відтепер, мені думається, священники не мають морального права забороняти приймати причастя на колінах.

Цікаво буде далі спостерігати за розвитком ситуації...

згоден такий факт дає право!
але вкажіть на цей факт? бо я щось не зауважив такого.
нічого дивного, що в церкві про це мовчать, бо все це висмоктане з пальця.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 16 вересня 2009, 07:27

solist-vokalist писав: Хоча, відтепер, мені думається, священики не мають морального права забороняти приймати причастя на колінах.



А єпископи, мабуть, наказувати священикам... Добре коли є хоч якась альтернатива в цьому з поваги до людини та її щирого відношення до особи Божественного Спасителя!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Повідомлення solist-vokalist » 16 вересня 2009, 11:04

Не знаю точно чи є цей факт, однак дуже багато ЗМІ все-таки розмістили цю інформацію. Диму без вогню не буває. У всякому разі поговорю зі своїм священиком нехай розкаже, або взнає у церковної влади про це інформацію. Якщо ця інформація правдива, то треба, щоб в церкві її оголосили вірним, адже не всі мають доступ до інтернету, якщо брехня, то відповідно мало би бути спростування, аби в нас з вами не виникало сумнівів та суперечок.

Кенгуру
дописувач
дописувач
Повідомлень: 73
З нами з: 06 вересня 2009, 20:48
Звідки: Від того самого нашого світу

Повідомлення Кенгуру » 16 вересня 2009, 14:49

Майже завжди, коли РИМ (Святіший Отець, архєпископи, єпископи) видають накази про рубрики і приписи з поясненнями про зміни і повернення до традиції у літургічних обрядах (відправах) це стосується католиків лише римо-католицької традиції. Спілкуючись навіть з римо-католиками (духовенством) коли говоримо про римо-католиків, вони переважно не додають приставки "римо-". От тому виходить часто замішання. Так що у даному випадку це є лиш до римо-католиків.
Друге. Папа Венидикт добре знає, що ми є Церква свого права і тим більше такі внутрішні приписи мають проходити через наш Святішій Синод Єпископів УГКЦ (і Літургічну комісію). Та інше - він також добре знає, що це не є у нашій східній традиції.
А тепер лише людські спотереження: у західному світі, у латинських храмах, незавжди вірні зберігають сьогодні достойні форми і правила прийняття Святих Тайн. Щоб якось зупинити цю :Yahoo!: неохайність :shock: (зовнішню) і щоб троха збудити глибші внутрішні відчуття, Святіший Отець добре зробив для римо-католиків: БРАТЕ і СЕТРО ТИ КРАЩЕ ПРИЙМАЙ СВЯТЕ ПРИЧАСТЯ НА КОЛІНАХ

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Повідомлення solist-vokalist » 16 вересня 2009, 15:39

Традиція це добре, однак така річ як прийняття причастя навколішки чи стоячи - це особиста традиція для кожного. Наскільки я зрозумів із спілкування з різними людьми, що ті, хто приймають причастя стоячи найчастіше посилаються на рекомендації священика або на дотримання традиції. Ті ж, хто приймає причастя навколішки говорять про вираження своєї поваги, адже знаходяться в присутності живого Бога. Як повідомляє УНІАН, саме цю причину Папа називає основною, рекомендуючи католиками ставати на коліна перед причастям.

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Повідомлення solist-vokalist » 16 вересня 2009, 15:45

Зрозуміло, що ніхто тепер не зможе змусити тих греко-католицьких священників, які роками пропагували Причастя настоячи, говорити про необхідність вставати на коліна перед Святими Тайнами чи змусити тих, хто завжди приймав настоячи, встати тепер на коліна. Говорю звісно не за всіх, однак про переважну більшість.

Але тепер, коли Папа закликав приймати причастя на колінах, не чекаючи дозволу своїх єпископів чи отців на місцях, вірні, що бажають приймати причастя навколішки - можуть спокійно це робити. Адже їхні аргументи вагомі. Я вважаю, що відтепер священники не мають права забороняти будь-кому приймати причастя навколішки, незалежно від переконань священники чи традицій певної церкви. Якщо ж таке продовжується, вірним неварто мовчати, а боротись за свої права, адже вони також є частиною Церкви, тому їхня думка має враховуватися.

Така моя думка.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 16 вересня 2009, 15:52

solist-vokalist писав:Традиція це добре, однак така річ як прийняття причастя навколішки чи стоячи - це особиста традиція для кожного. Наскільки я зрозумів із спілкування з різними людьми, що ті, хто приймають причастя стоячи найчастіше посилаються на рекомендації священика або на дотримання традиції. Ті ж, хто приймає причастя навколішки говорять про вираження своєї поваги, адже знаходяться в присутності живого Бога. Як повідомляє УНІАН, саме цю причину Папа називає основною, рекомендуючи католиками ставати на коліна перед причастям.


Не може бути це особистою традицією кожного. Уявіть ситуацію, коли священик прищащає сотню людей і один клякає, інший ні, виникає така суматоха, що пошаною тут і не пахне. %) А ще з'являються ревні бабульки, які смикають за штани чи спідницю, щоб ви клякали, а в іншій церкві такі ж ревні парафіянки будуть тобі в вухо шептати що ти не там клякаєш.
Пошана найперше виявляється в концентрації уваги на Святих Тайнах, у злуці з Богом.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 16 вересня 2009, 15:59

до доброго це не приведе! Ще не відомо, чи інформація достовірна, а вже які гарячі дебати, що ж воно буде, коли дійде до рядових мирян, які вийшли з "інтернетного" віку? Нашим людям не можна давати волю, бо це стане причиною ще одного розбрату й конфлікту.
Не бійтеся!

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Повідомлення solist-vokalist » 16 вересня 2009, 16:09

Чимало людей стверджують, що їм справді важко зосередитись, коли ти собі чимчикуєш в черзі, не маючи можливість спокійно помолитись, потім приймаєш святі тайни і знову не маєш можливості нормально молитись, адже продовжуєш чимчикувати... Вагомий аргумент як на мене. Нобовязково з ними погоджуватись, однак заперечити справді важко.

Думаю, що до конфліктів призводитимуть якраз категоричні заборони священників. Тому справді неварто створювати проблему. Для прикладу, частина церкви стає собі перед причастям на колінах і священник їх причащає, а ті які хочуть стояти, нехай підходять до священика у черзі і приймають святі тайни. Як на мене, то справді не має проблеми, адже дві сторони кожна по-своєму і кожна сама для себе має рацію. Тому варто поважати думку кожного і прислухатися.

vovan
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 01 березня 2009, 18:09
Звідки: Коломия

щодо причастя

Повідомлення vovan » 16 вересня 2009, 20:10

Читаючи дискусію про те як приймати причастя ми часто забуваєм про саме головне-ПОКОРУ.Сказав священник на колінах-значить на колінах,сказав настоячи- значить настоячи.Дискусія закінчена.Наша справа молитись ,а не вказувати священникам як давати ПРАВИЛЬНО причастя.В нашому храмі всі приймають причастя настоячи,в іншому -на колінах.Це абсолютно неповинно турбувати.Безнастанна праця в упокоренні себе перед Богом і щирий жаль за свої гріхи-от що насправді має непокоїти.Вибачте, що не змовчав.
vovan

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Re: щодо причастя

Повідомлення Мaлuй » 16 вересня 2009, 20:58

vovan писав:Читаючи дискусію про те як приймати причастя ми часто забуваєм про саме головне-ПОКОРУ.Сказав священник на колінах-значить на колінах,сказав настоячи- значить настоячи.Дискусія закінчена.Наша справа молитись ,а не вказувати священникам як давати ПРАВИЛЬНО причастя.В нашому храмі всі приймають причастя настоячи,в іншому -на колінах.Це абсолютно неповинно турбувати.Безнастанна праця в упокоренні себе перед Богом і щирий жаль за свої гріхи-от що насправді має непокоїти.Вибачте що не змовчав

100% згоден
п.с. щодо дискусії. не забуваймо, що сказене Папою було сказане під час Адорації Найсвятіших Тайн і, по великому рахунку, до прийняття Євхаристії під час Літургії не має прямого відношення. От якби Папа оголосив "ex catedra", що від нині, скажімо, всі вірні зобов"язані приймати Причастя на колінах... тоді інша справа, а так ми знову переливаємо з пустого в порожнє.

Ainalain
гість
гість
Повідомлень: 8
З нами з: 13 вересня 2009, 03:56

Повідомлення Ainalain » 17 вересня 2009, 02:14

100% згоден з Вованом!!! Але проблема нашої церкви криється глибше! Відколи ми прийняли унію, від того часу почалася масова латинізація нашої церкви. І те, що було насильно запроваджене, це тепер рахується як наше, як наша традиція. Маємо добре памятати, що ми є православними ( але не московськими), тобто Східною Церквою, але на жаль златинізовані! Ще піливають масла у вогонь різні монаші чини які з Латинської Церкви перейшли до нашої, також багато наших молодих священиків вчились за межами України. От і маєте поясненя, чому в одній церкві клякають, а в іншій - ні. Ми не маємо ідентичності, бо навіть наші семінарії різняться по виховані молодих душпастирів.

Кенгуру
дописувач
дописувач
Повідомлень: 73
З нами з: 06 вересня 2009, 20:48
Звідки: Від того самого нашого світу

Повідомлення Кенгуру » 17 вересня 2009, 03:10

ДОРОГІ СПІВРОЗМОВНИКИ!
ЦЕ РІШЕННЯ СВЯТІШОГО ОТЦЯ Є ЛИШ ДО РИМО-КАТОЛИКІВ: БО ВОНИ НІКОЛИ НЕ ГОВОРЯТЬ ПРО СЕБЕ; ЩО ВОНИ РИМО-КАТОЛИКИ; АЛЕ ПРОСТО ВЖИВАЮТЬ НАЗВУ КАТОЛИКИ.
В Україні, так, римо-католики називають повну свою назву, але у решта світі інакше. Папа говорить до всього світу до римо-католиків.
Навіть зустрічав, що деякі римо-католики і не знали, що для кращого окреслення хто вони є, їм треба вживати приставку РИМО-. Поки греко-католик їм цього не пояснив.
ЩО ВИ ДУМАЄТЕ НА ЦЕ? тоді ця дискусія має проводитись лише між вірними римо-католицької церкви.

Чи хтось може мені допомогти і назвати назву документу і дату коли Святіший Отець виніс це рішення? Попробую покопатися у деяких сайтах
вдячний усім

Ainalain
гість
гість
Повідомлень: 8
З нами з: 13 вересня 2009, 03:56

Повідомлення Ainalain » 17 вересня 2009, 03:21

Коли ми говоримо "католик" - то розуміємо "римо-католик"! Але католики по усьму світі мало вживають назву римо-католик, питання про ідентичність Церкви.

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 17 вересня 2009, 09:02

Чи хтось може мені допомогти і назвати назву документу і дату коли Святіший Отець виніс це рішення? Попробую покопатися у деяких сайтах


Кенгуру, подивіться, будь ласка, у тій же гілці на попередній сторінці http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php? ... c&start=90
:)
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

Кенгуру
дописувач
дописувач
Повідомлень: 73
З нами з: 06 вересня 2009, 20:48
Звідки: Від того самого нашого світу

Повідомлення Кенгуру » 17 вересня 2009, 14:18

Дякую, OLA
Цей веб-сайт, звідки походить ця інформація, не виглядає на офіційний. Та інформація якось передана у тій статті і якось через третю особу. Там не має офіційного тону, а ось так лише допис.
Офіційний голос Ватикану на інтернеті www.zenit.org
На цьому сайті переважно є інформація до римо-католиків, хоча вживається лише слово католики.

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Повідомлення solist-vokalist » 17 вересня 2009, 16:10

Ось цитата із проповіді Папи, взята із офіційного сайту Ватикану:

"We Christians kneel only before God or before the Most Blessed Sacrament because we know and believe that the one true God is present in it."

http://www.vatican.va/holy_father/bened ... ni_en.html

"Ми, християни, встаємо на коліна перед Святим причастям, тому що знаємо і віримо, що знаходимося у присутності Єдиного Бога" . -

УНІАН подає українську версію цитати. Фактично суть послання зберігається! Це все говорить, що інформація про послання Папи є правдивою, а не видуманою якимись ЗМІ.

Більше того, зауважте, що Папа говорить не католики, а християни, тобто маючи на увазі очевидно і нас з вами, а не лише римо-католиків, як було сказано вище в коментарях.

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 17 вересня 2009, 20:41

solist-vokalist писав:Ось цитата із проповіді Папи, взята із офіційного сайту Ватикану:

"We Christians kneel only before God or before the Most Blessed Sacrament because we know and believe that the one true God is present in it."

http://www.vatican.va/holy_father/bened ... ni_en.html

"Ми, християни, встаємо на коліна перед Святим причастям, тому що знаємо і віримо, що знаходимося у присутності Єдиного Бога" . -



і? де тут заклик або зобов"язання?


Повернутись до “Літургіка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей