Дар іноземних мов і глоссолалія

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Савонарола2009
дописувач
дописувач
Повідомлень: 120
З нами з: 06 січня 2009, 12:55
Звідки: Україна

Повідомлення Савонарола2009 » 13 жовтня 2009, 19:11

Святе Письмо свідчить, що апостоли отримали дар мов. Мова має структуру і зміст, завдяки їй передають інформацію.

На противагу істинному Божому дару бурмотіння є безглуздою імітацією, де немає ні структури, ні змісту. Воно й не дивно - який автор цього дару, таким є і його дар. Шкода тільки людей, які на жаль часто просто не хочуть звільнитися від цієї одержимості. Але якщо людина щиро шукатиме істину, Бог їй обов'язково відкриє, що бурмотіння є від лукавого.

Сергію, а ви колись були свідком, як п'ятидесятники чи харизмати бурмочуть?
Ісус Христос є дорога, і правда, і життя!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 02 листопада 2009, 16:07

Слава Ісусу Христу!
не можу прочитати все - багацько написано, тому: чи було тут перекладене з греки слово глосса (від якої, якщо правильно пам`ятаю, походить глосолалія)?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Лука
гість
гість
Повідомлень: 6
З нами з: 20 жовтня 2009, 21:41

Повідомлення Лука » 08 листопада 2009, 21:57

о.Олег писав:Слава Ісусу Христу!
не можу прочитати все - багацько написано, тому: чи було тут перекладене з греки слово глосса (від якої, якщо правильно пам`ятаю, походить глосолалія)?

Термін "глоссолалія" походить від грецьких слів "glossa" - "мова" і "lalia" - "пустослів'я".

Зверніть увагу на те, що слово "lalia" відмінне від слова "laleo", що означає звичайну мову. Тому більшість словників представляють глоссолалію як психічну патологію, яка має місце не тільки в релігійних групах, але і серед хворих людей, далеких від релігії.

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: Дар іноземних мов і глоссолалія

Повідомлення Yuriy D » 30 січня 2010, 15:37

Про "дар" говорити іноземними мовами, або як це ще може бути у вигляді жарту :D
http://www.youtube.com/watch?v=VpH5EHEF ... re=related

Аватар користувача
Palatinus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 01 лютого 2010, 11:53

Re: Дар іноземних мов і глоссолалія

Повідомлення Palatinus » 01 березня 2010, 11:57

Тут так багато сказано...
А от практична сторона питання загубилась.
Цікаво: чому (якщо мови справжні) порушується прямий припис Апостола Павла. Сказано-ж "Коли хтось говорить мовами, нехай буде їх двоє, а щонайбільше троє, і нехай один пояснює, і то по черзі. Коли ж немає кому пояснити, нехай мовчить у церкві; нехай собі й Богові говорить. (1Кор.14:27,28)". Можна заперечити, що це не проповідь або яке проголошення, а лише молитва. Тоді слід відповісти на це: "...коли благословлятимеш духом, - то як проста людина скаже «Амінь» на твою подяку, коли вона не знає, що ти кажеш? (1Кор.14:16)". Мови є - виясненя нема. Дивні речі відбуваються: жінки в церкві (храмі) проповідують, читають молитви на "мовах" (деколи "ангельских"). Скоро пророкувати будуть, ну зовсім як в харизматів - ти їм "Вірую" читаєш грецькою, а вони тлумачать: "Слово Боже - Бог тебе любить, ти в Його руці..." Зовсім не до жартів. А з якої мови перекласти гавкіт, чи завивання. Один "пророк" кмітливо на "ку-ку-ріку-у-у" проголосив: "Бог каже, що настав ранок!".
Пильнуймо, щоб відцідивши комара не ковтнути верблюда!
Άγιος ο Θεός, άγιος ισχυρός, άγιος αθάνατος ελέησον ημάς

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re:

Повідомлення Вова » 07 квітня 2010, 21:03

Савонарола2009 писав: Воно й не дивно - який автор цього дару, таким є і його дар. Шкода тільки людей, які на жаль часто просто не хочуть звільнитися від цієї одержимості. Але якщо людина щиро шукатиме істину, Бог їй обов'язково відкриє, що бурмотіння є від лукавого.
Сергію, а ви колись були свідком, як п'ятидесятники чи харизмати бурмочуть?


Вiд Луки 11:9 І Я вам кажу: просіть, і буде вам дано, шукайте і знайдете, стукайте і відчинять вам! 10 Бо кожен, хто просить одержує, хто шукає знаходить, а тому, хто стукає відчинять. 11 І котрий з вас, батьків, як син хліба проситиме, подасть йому каменя? Або, як проситиме риби, замість риби подасть йому гадину? 12 Або, як яйця він проситиме, дасть йому скорпіона? 13 Отож, коли ви, бувши злі, потрапите добрі дари своїм дітям давати, скільки ж більше Небесний Отець подасть Духа Святого всім тим, хто проситиме в Нього? 14 Раз вигонив Він демона, який був німий. І коли демон вийшов, німий заговорив. А народ дивувався. 15 А деякі з них гомоніли: Виганяє Він демонів силою Вельзевула, князя демонів... 16 А інші, випробовуючи, хотіли від Нього ознаки із неба. 17 Він же знав думки їхні, і промовив до них: Кожне царство, само проти себе поділене, запустіє, і дім на дім упаде. 18 А коли й сатана поділився сам супроти себе, як стоятиме царство його? А ви кажете, що Вельзевулом вигоню Я демонів. 19 Коли ж Вельзевулом вигоню Я демонів, то чим виганяють їх ваші сини? Тому вони стануть вам суддями. 20 А коли перстом Божим вигоню Я демонів, то справді прийшло до вас Боже Царство.

Матв.12:32 І як скаже хто слово на Людського Сина, то йому проститься те; а коли скаже проти Духа Святого, не проститься того йому ані в цім віці, ані в майбутнім!

MOD: писати червоним на форумі можуть лише модератори. Дуже прошу не порушувати це правило
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Святослав87
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 29 вересня 2013, 17:08

Re: Дар іноземних мов і глоссолалія

Повідомлення Святослав87 » 29 жовтня 2013, 19:22

Дуже цікаво було почитати цю тему, бо мене це питання також дуже хвилює. Наприклад у моєму місті харизматичну спільноту вже з трьох греко-католицьких церквів вигнали. На рахунок слів Сергія, що якщо написано про ангельські мови, значить вони існують. Зі мною колись спілкувався один Єговіст і запитав як ти молишся Отче наш що єси на небесах - "значить Бог сидить на небі", нехай святиться ім'я Твоє - "яке імя? - Єгова". Тут треба добре дослідити писання щоб до кінця розібратися. Наприклад що про ангельські мови пише Іоанн Золотоуст, правда на рос. мові

И смотри, с чего начинает (апостол): прежде всего с того, что они почитали удивительным и великим, то есть с дара языков, и, говоря об этом даре, представляет его не таким, какой они имели, но гораздо большим. Не сказал: "если я говорю языками", но: "если я говорю языками человеческими" (13:1). Что значит – человеческими? Языками всех народов вселенной. Не довольствуясь и этим увеличением, прибавляет еще другое, гораздо большее, и говорит: "и ангельскими, а любви не имею, то я – медь звенящая или кимвал звучащий". Видишь ли, как он возвысил этот дар и как после низвел и ниспроверг его? Не просто сказал: тогда я ничто, но: "то я – медь звенящая", нечто бесчувственное и бездушное. Как – медь звенящая? Издавая звук, но напрасно, попусту и без всякой нужды. Далее, кроме того, что не приношу никакой пользы, для многих кажусь беспокойным, тягостным и несносным. Видишь ли, как не имеющий любви уподобляется вещам бездушным и бесчувственным? Говоря о языке ангельском, (апостол) не приписывал ангелам языка, но выражает следующее: хотя я буду говорить так, как обыкновенно беседуют ангелы между собой, без нее (любви) я ничто и даже тягостен и несносен. Подобным образом и в другом месте, когда говорит: поклонится Ему "всякое колено небесных, земных и преисподних" (Флп.2:10), он не приписывает ангелам колен и костей, – да не будет, – но подобием нашего поклонения желает выразить усердное поклонение ангелов. Так и здесь говорит о языке, означая не орган телесный, а известным нашим способом собеседования выражая взаимное собеседование их между собой. Далее, чтобы слова его скорее были приняты, он не останавливается на даре языков, но указывает и на прочие дары, и, показав ничтожность их без любви, потом уже начертывает ее изображение. А так как он хотел постепенно усиливать речь, то восходит от меньшего к большему; то, что поставил последним при исчислении даров, то есть дар языков, теперь поставляет на первом месте, восходя, как я сказал, мало-по-малу от меньшего к большему. Сказав о языках, он тотчас переходит к пророчеству и говорит: и "если имею дар пророчества" (ст.2). И это также (представляет) в превосходной степени. Как там указал не на языки только, но на языки всех людей и даже ангелов, и потом уже сказал, что этот дар без любви ничто, так и здесь говорит не о пророчестве только, но о пророчестве самой высшей степени. Сказав: "если имею дар пророчества", присовокупляет: "и знаю все тайны, и имею всякое познание", представляя и этот дар в превосходной степени.


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей