Єврейські корені християнства

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Vladislav1968
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 08 серпня 2007, 21:05

Єврейські корені християнства

Повідомлення Vladislav1968 » 08 серпня 2007, 21:09

Пропонуємо вам інтернет-курс про єврейські корені християнства.

http://messianicministry.info/anketa.htm

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 18 листопада 2009, 15:12

Головне не забувати, що божественність Христа стоїть понад усякими національностями...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 11 грудня 2009, 22:56

Те, що Ісус вийшов із єврейського народу ще нічого не означає. Адже Син Божий не має жодної національної належності, він радо проходить до всіх, хто відкриває йому душу й серце.

Читаючи Старий Завіт звернула увагу на таку фразу...Второзаконня9.4,5
...не за твою заслугу Господь, Бог твій, дає тобі цю гарну землю в посідання, ти бо народ тугошиїй.
... за беззаконня тих народів Господь,Бог твій, проганяє їх перед тобою...

Серед євреїв були справді святі й вибрані люди, але були й такі що розп"яли Христа, бо були жорстокими й грішними. Може інший народ і не спромігся б так катувати Спасителя світу? А Ісус ішов свідомо на ЖЕРТВУ РАДИ ЛЮДЕЙ. Це моя думка... Адже Ісус сказав Пилату, що має над ним владу, бо це йому дозволено звище...
Не бійтеся!

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Re: Єврейські корені християнства

Повідомлення Kaktus » 26 березня 2010, 15:13

Те, що Ісус вийшов із єврейського народу ще нічого не означає. Адже Син Божий не має жодної національної належності... Серед євреїв були справді святі й вибрані люди, але були й такі що розп"яли Христа, бо були жорстокими й грішними. Може інший народ і не спромігся б так катувати Спасителя світу? А Ісус ішов свідомо на ЖЕРТВУ РАДИ ЛЮДЕЙ. Це моя думка... Адже Ісус сказав Пилату, що має над ним владу, бо це йому дозволено звище.


Звичайно, означає, бо Месія міг вийти тільки з вибраного народу Божого - без юдейства не було б і християнства. Біблія ясно каже, що Христос як людина був стопроцентним євреєм, походив від славного єврейського царя Давида. Євреї Христа не розпинали, бо навіть не мали на це права - взагалі, кара смерті в окупованій тоді римлянами Палестині могла призначатися тільки римським прокуратором Понтієм Пилатом - хрест був римською карою для бунтівників. Наприклад, після придушення повстання Спартака римляни розп'яли понад 6 тисяч полонених рабів.
НАСПРАВДІ ЦЕ НЕ ЄВРЕЇ КАТУВАЛИ ХРИСТА, А НЕЄВРЕЇ-РИМЛЯНИ КАТУВАЛИ І РОЗП'ЯЛИ ЄВРЕЯ ЙОШУА ГА МАШІАХ - "ІСУСА ХРИСТА" грецькою мовою.
І тепер деякі злі люди Його розпинають, наговорюючи на той народ, який дав світові Спасителя - на Його власний народ, який у своїй історії також був розп'ятий і воскрес. Куди не крути, наш Бог - єврей, тому всі антисеміти є й антихристами.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Єврейські корені християнства

Повідомлення Злий Іван » 26 березня 2010, 15:21

Євреї сказали: "Його кров на нас і на наших дітях"

Розіп'яли Його юдеї, а римляни тільки виконали страту.

Проте, згадайте історію про Лота, який шукав праведників.
За скількох праведних Бог готовий був зберегти решту???

Я думаю, моя думка зрозуміла.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Re: Єврейські корені християнства

Повідомлення Kaktus » 26 березня 2010, 18:55

Євреї сказали: "Його кров на нас і на наших дітях"

Розіп'яли Його юдеї, а римляни тільки виконали страту.

Проте, згадайте історію про Лота, який шукав праведників.
За скількох праведних Бог готовий був зберегти решту???

Я думаю, моя думка зрозуміла.


Деякі казали, а інші там стояли і плакали, двидячись, як розпинають одного з них. Хіба розп'яти не те ж саме що й виконати страту ? Думка зрозуміла, але тим не менш хибна: Бог не карає цілий народ зa діяння кількох негідників, бо тоді Він був би несправедливим.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Єврейські корені християнства

Повідомлення о.Олег » 28 березня 2010, 16:12

Kaktus писав:Деякі казали, а інші там стояли і плакали, двидячись, як розпинають одного з них. Хіба розп'яти не те ж саме що й виконати страту ? Думка зрозуміла, але тим не менш хибна: Бог не карає цілий народ зa діяння кількох негідників, бо тоді Він був би несправедливим.

Так ніхто, якщо всі дописи прочитав, і не говорить про вину всього народу. Тут, боюся, у нас непорозуміння: говорю не про національність, а саме про юдеїв (тих, що сповідують юдаїзм у різних його виявах), предки по вірі яких колись і кричали "розпни!", а не плакали. Кричать, нажаль, і сьогодні, оправдовуючи те вбивство... Чи Ви твердите, що це сучасний юдей плаче?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Єврейські корені християнства

Повідомлення luksander » 28 березня 2010, 16:35

Kaktus писав:Бог не карає цілий народ зa діяння кількох негідників, бо тоді Він був би несправедливим.

а хіба те, що людське коріння Ісуса Христа було єврейським робить цей весь! народ святим/праведним?

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: Єврейські корені християнства

Повідомлення ljubomyr_ps » 28 березня 2010, 23:00

Kaktus писав: Бог не карає цілий народ зa діяння кількох негідників, бо тоді Він був би несправедливим.


А як назвати, як не покаранням, митарства, нищення, голокост жидівського народу протягом майже двох тисячоліть після смерті Христа?
Читайте добре Біблію й Старий Заповіт зокрема (якого й дотримуються євреї). Слова клятви велелюдного жидівського натовпу, який вимагав у Пилата засуду на смерть Христа "Розпни його розпни... кров його на нас і на наших дітях", мають глибокі корені у Старому Заповіті.

Але в кінці єврейський народ навернеться...
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Єврейські корені християнства

Повідомлення Злий Іван » 29 березня 2010, 08:05

Kaktus писав:
Євреї сказали: "Його кров на нас і на наших дітях"

Розіп'яли Його юдеї, а римляни тільки виконали страту.

Проте, згадайте історію про Лота, який шукав праведників.
За скількох праведних Бог готовий був зберегти решту???

Я думаю, моя думка зрозуміла.


Деякі казали, а інші там стояли і плакали, двидячись, як розпинають одного з них. Хіба розп'яти не те ж саме що й виконати страту ? Думка зрозуміла, але тим не менш хибна: Бог не карає цілий народ зa діяння кількох негідників, бо тоді Він був би несправедливим.


Думка не про те, що за кількох негідників винні всі, а, якраз, навпаки, за кількох (сотень, тисяч) не можна звинувачувати всіх!!! Інакше можна дістатися всіх народів. Хіба кожен з нас своїми гріхами не розпинає Христа???
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Єврейські корені християнства

Повідомлення Олюнька » 29 березня 2010, 11:31

Kaktus писав:Думка зрозуміла, але тим не менш хибна: Бог не карає цілий народ зa діяння кількох негідників, бо тоді Він був би несправедливим.

А як тоді пояснити суть Первородного гріха ?! (viewtopic.php?f=9&t=1331)

Насправді в ставленні українців до єврейського народу все простіше, і ніхто тут не думає про Ісуса та розп'яття.
Думаю, що неприязнь до євреїв - це з тих часів, коли вони мали корчми та крамниці по всій українській землі, а нерідко вони навіть церкви на ключ закривали і від їх ласки залежало чи буде в неділю відправа чи ні.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Єврейські корені християнства

Повідомлення Злий Іван » 29 березня 2010, 11:53

Олюнька писав:
Kaktus писав:Думка зрозуміла, але тим не менш хибна: Бог не карає цілий народ зa діяння кількох негідників, бо тоді Він був би несправедливим.

А як тоді пояснити суть Первородного гріха ?! (viewtopic.php?f=9&t=1331)

Насправді в ставленні українців до єврейського народу все простіше, і ніхто тут не думає про Ісуса та розп'яття.
Думаю, що неприязнь до євреїв - це з тих часів, коли вони мали корчми та крамниці по всій українській землі, а нерідко вони навіть церкви на ключ закривали і від їх ласки залежало чи буде в неділю відправа чи ні.



А в мене ще й власний досвід спілкування з деякими представниками цього народу.
Пробую усвідомити, що вони бувають різні.
Успіх --- так собі :cry:
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Re: Єврейські корені християнства

Повідомлення Kaktus » 02 квітня 2010, 08:56

Так ніхто, якщо всі дописи прочитав, і не говорить про вину всього народу. Тут, боюся, у нас непорозуміння: говорю не про національність, а саме про юдеїв (тих, що сповідують юдаїзм у різних його виявах), предки по вірі яких колись і кричали "розпни!", а не плакали. Кричать, нажаль, і сьогодні, оправдовуючи те вбивство... Чи Ви твердите, що це сучасний юдей плаче?

Поняття «юдей» і «єврей» у часи Нового Завіту ще були фактично ідентичними. Я не думаю, що сучасні юдеї в своїй більшості радіють про розп‘яття Ісуса, а знаю і таких, що вважають Його великим святим. А в Ізраїлі існує навіть відроджене юдеохристиянство. Юдеї є також нашими предками по вірі, бо всі ми є дітьми Авраама за вірою.

а хіба те, що людське коріння Ісуса Христа було єврейським робить цей весь! народ святим/праведним?

Звичайно, що не кожний єврей є святим, як і не кожний християнин. Взагалі, святих народів немає, та й грішних також, бо гріх і святість відносяться до людської особи, а не до спільноти. Особливістю єврейського народу була його віра в Єдиного Бога та очікування Месії – Христа. Це було служіння Ізраїля цілому світові, всім іншим народам. Звідси моя повага до цього народу – як християнин, я багато йому завдячую, а як українцеві, мені соромно за той дикий антисемітизм, з яким, на жаль, доводиться зустрічатися. Передусім перед тими євреями, які ще живуть поміж нами, предки яких часто чудом пережили Голокост. Як вони себе почувають, стикаючись із таким негативним ставленням до їхнього народу ? Що вони думають про українців ? Надіюся, що вони розуміють - багато українців також усвідомлюють, що проблема антисемітизму посеред нас – це передусім проблема нашої нації, бо вона показує рівень нашої цивілізованості.

А як назвати, як не покаранням, митарства, нищення, голокост жидівського народу протягом майже двох тисячоліть після смерті Христа?
Читайте добре Біблію й Старий Заповіт зокрема (якого й дотримуються євреї). Слова клятви велелюдного жидівського натовпу, який вимагав у Пилата засуду на смерть Христа "Розпни його розпни... кров його на нас і на наших дітях", мають глибокі корені у Старому Заповіті.

А як назвати страждання і смерть Господа ? А як назвати Голодомор ? Є лиха, які неможливо збагнути – проблема теодицеї є такою старою, як і сама віра в Бога. Але ми знаємо, що після кожної ночі обов’язково настає день, і найкращим виявом цього є наша віра у Христове Воскресіння. Не треба все у Старому Завіті сприймати дослівно, як і в Новому. Адже в Старий Завіт увійшли не тільки теологія, а й місцеві закони та звичаї.

Але в кінці єврейський народ навернеться...


Бог євреїв – це наш Бог, єдиний правдивий Бог. Ніхто не скасовував Старого Завіту. А якщо Ви маєте на увазі, що він увірує в Ісуса Христа як свого Месію і Спасителя світу, то давайте принаймні не робити нічого, що відштовхувало б євреїв від християнства. А на все інше воля Божа.

А як тоді пояснити суть Первородного гріха ?! (viewtopic.php?f=9&t=1331)


Існують трохи відмінні поняття первородного гріха на Сході і на Заході. Думаю, Ви маєте на увазі вчення св. Августина, за яким провина прабатьків Адама і Єви переходить на кожну новонароджену дитину, чому вона й потребує Хрещення. Думаю, тут Августин трохи перегнув палицю, а можливо, його не зовсім правильно зрозуміли, зокрема Лютер. Втім, це тема для окремої дискусії.

Насправді в ставленні українців до єврейського народу все простіше, і ніхто тут не думає про Ісуса та розп'яття.
Думаю, що неприязнь до євреїв - це з тих часів, коли вони мали корчми та крамниці по всій українській землі, а нерідко вони навіть церкви на ключ закривали і від їх ласки залежало чи буде в неділю відправа чи ні.

Існує також соціальний антисемітизм. Не всі ж євреї були корчмарями, купцями чи орендарями. Подивіться тепер навкруги – існують ті ж проблеми, і винні в них не євреї, а представники нашої титульної нації.

А в мене ще й власний досвід спілкування з деякими представниками цього народу.
Пробую усвідомити, що вони бувають різні.

У мене є тільки позитивний особистий досвід спілкування з євреями.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Єврейські корені християнства

Повідомлення Олюнька » 02 квітня 2010, 18:16

Kaktus писав:Існує також соціальний антисемітизм. Не всі ж євреї були корчмарями, купцями чи орендарями. Подивіться тепер навкруги – існують ті ж проблеми, і винні в них не євреї, а представники нашої титульної нації.

Якщо ви уважніше подивитесь, то помітите, що багато наших чиновників мають єврейське коріння, починаючи з пані Тимошенко. :wink:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Єврейські корені християнства

Повідомлення luksander » 02 квітня 2010, 18:33

Господь Бог вибрав єврейський народ для того, щоб вони створили монотеїстичну релігію. В чому тут їхня заслуга? І скільки ще Богу прийшлось морочитись з ними?
Як на мене, то з цією «вибраністю» (не тільки євреїв) у нас сама морока: людей вибирають для виконання певної роботи, а вони ту вибраність ототожнюють зі зверхністю, пишаються-кохаються самі собою, надувають щоки і здається їм, що над їхніми головами вже і німби можна роздивитись решті людей, якби та решта не була такою нікчемною
щож до нелюбові до когось - то скоріше оцінюємо діла, а не національність

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Єврейські корені християнства

Повідомлення о.Олег » 03 квітня 2010, 18:07

Kaktus писав:
Так ніхто, якщо всі дописи прочитав, і не говорить про вину всього народу. Тут, боюся, у нас непорозуміння: говорю не про національність, а саме про юдеїв (тих, що сповідують юдаїзм у різних його виявах), предки по вірі яких колись і кричали "розпни!", а не плакали. Кричать, нажаль, і сьогодні, оправдовуючи те вбивство... Чи Ви твердите, що це сучасний юдей плаче?

Поняття «юдей» і «єврей» у часи Нового Завіту ще були фактично ідентичними. Я не думаю, що сучасні юдеї в своїй більшості радіють про розп‘яття Ісуса, а знаю і таких, що вважають Його великим святим. А в Ізраїлі існує навіть відроджене юдеохристиянство. Юдеї є також нашими предками по вірі, бо всі ми є дітьми Авраама за вірою.

християни - це християни. Як і, коли вважають Його "великим святим" - хоч це замало, як для Бога, але - дякуємо хоч за таке розуміння...
А от те що Ви думаєте про євреїв-юдеїв... Можливо Ви стикалися з дуже толерантними людьми, які не хотіли Вас образити, але почитайте їх Талмуд. Мені якось доказували, що не можна у відношені до Ісуса Христа путати Агаду (висміює Ісуса - вся талмудійська традиція не називає Імені, а пише щось на зразок "імярек", але чітко зрозуміло, про Кого йдеться) і Талмуд (набагато толерантніший). Згодився. Але і в Талмуді названо Ісуса Христа "бен Стада" і "бен Пандіра" (в народній етимології євреїв (від "стад-га", тобто "зрадила мужеві") несе на собі значення "незакононароджений"; загально трактують юдеї, що "мама в нього Стада а батько легіонер Панфера або Стада його легальний батько а Панфера реальний"; Пандіру пізніше перекладали як Панферу, чи то єгиптянина, чи то грека, чи римлянина). Офіційно - так: офіційно талмудисти мовчать і уникають пояснення та закликають не роздумувати над цим питанням взагалі. Але також офіційно пишуть, що (наш Ісус Христос!!) "імярек" був псих, ненормальний. Талмуд не те що обходить мовчанкою, а навіть підкреслено закликає читачів не згадувати Ісуса і робити вигляд що його небуло, тому що це - "аномалія" (аналог нашого сучасного "психічно хворий"). Талмуд вимушено містить про Ісуса наступні біографічні відомості (надаю їх, здається, вичерпний перелік): "син двох батьків", "син (чи нащадок) Стада", "син (чи нащадок) Пандіра", "нащадок царів по прямій лінії", "близький до царського двору (Юдейського)", "вчився і вчив у суботу", "підбурював", "не був бунтарем", "побитий камнями", потім "повішений на дереві в навечір'я пасхи"; "думав про самарян", вивіз магію з Єгипту; вчив наносити на тіло знаки; мав на всьому тілі татуювання; один раз попрохав і отримав відмову, а другий раз сам відмовився від "приняття" (благословіння під час молитви) від рабіна-тезки Йешуа бен Перахайя; володів магією; за життя отримав анафему (анафема (герем) описана як такий ось випадок: Равін подорожував з "імяреком" і перебував з ним у таверні. Сказав, що "ця таверна дуже непогана", на що Ісус відповів "в неї очи слезяться". Гебрейською "таверна" та "трактирниця" одне й те слово. "Так от про що ти думаєш", сказав равін і зібравши людей, прокляв його. Потім він хотів зняти прокляття, але "імярек" відмовився від цього.) ; мав друга Якова з Секаньї; рабі Акіба ледь не прийняв його вчення; рабі бен Дома вжалений зміюкою хотів вилікуватися в Ісуса, але вмер як тільки зазбирався до нього; перед тим цей рабі називав його дурнем; його прихильники казали що "є багато властей на небі".
Взагалі-то мені неприємно згадувати і перечисляти весь цей бруд (хоча в іншій талмуд.літературі справи ще гірші), але зробив це з конечної потреби: Ви надто викривлено подаєте юдеїв. Викривлення в бік позитивний і я грішний зазвичай у таких випадках "за", але тут ми маємо явного ворога Христового...
Соціальні претензії ("соціальний антисимітизм" здається Ви їх десь називали) мають, звичайно, місце і є як правдивими, так і ні, але у питанні вірування і відношення до Ісуса Ви нмд не праві аніскілечки - там жах Богохульства...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення kvantum » 20 грудня 2011, 15:17

У нашу хату знову увірветься вертепний Жид
http://www.istpravda.com.ua/articles/2011/12/19/65501/
коротка цитата зі статті - Євреями в історичному бутті були не тільки міняйли, торговці та лихварі. Євреями були, зокрема, апостоли, члени найдавнішої християнської спільноти та майже всі автори Нового завіту (за винятком Луки). Єврейською була Пресвята Родина – Йосиф та Марія. Врешті-решт, по Своїй земній Матері євреєм був і Сам Ісус, Різдво Якого ми готуємось тепер зустрічати.
Християнство наше вийшло з лона юдаїзму, переймаючи від нього віру в єдиного Бога. Отож, хто, як не ми, мали б прибрати поставу вдячного смирення й усвідомити той надзвичайний факт, що, кажучи словами Ап. Павла, будучи дичкою оливною, защеплені були між святе галуззя та стали співучасниками кореня та оливного соку (пор. Рм 11:16 – 17). На основі цього ще Папа Пій ХІ стверджував: "Духовно усі ми семіти".
Тому не дивно, що свого часу Папа Іван ХХІІІ, осмислюючи духовні причини Голокосту єврейського народу, звернувся в молитві до Ісуса: "Прости, що ми знову розіп’яли Тебе в їхньому тілі!". У цю передріздвяну пору ми запрошуємо вас піти за цим духовним прикладом і сповідально звернутися до Христа: "Прости, що ми знову зневажаємо Тебе в цьому знущальному образі"!
автори
о. Борис Ґудзяк, ректор
о. Юрій Щурко, керівник Духовно-пасторального відділу
Мирослав Маринович, віце-ректор з питань призначення та місії Університету
P.S. гадаю почали відробляти тридцять срібних жида Фірташа!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення о.Олег » 20 грудня 2011, 19:42

kvantum писав:...
P.S. гадаю почали відробляти тридцять срібних жида Фірташа!

а чим неоднозначна (окрім Ваших підозр, звичайно)? І Фірташ... зобов'язав щось такого писати УКУ?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення kvantum » 20 грудня 2011, 19:58

о.Олег писав:
kvantum писав:...
P.S. гадаю почали відробляти тридцять срібних жида Фірташа!

а чим неоднозначна (окрім Ваших підозр, звичайно)? І Фірташ... зобов'язав щось такого писати УКУ?
З повагою, о.Олег

Бо насамперед це наш фолькльор якому багато років народ формував з життя, а вертеп в жодному випадку не предендує бути визитівкою УКУ за який вони так турбуються. В статті, прямим текстом, славно християнську Церкву асоціюють з Жидами навіть Ісуса Христа незабули. Нагадали про вибачення Папа Іван ХХІІІ,за Голокост, "Прости, що ми знову розіп’яли Тебе в їхньому тілі!",але яким чином тут Ватикан венин, так був пасивний підчас 2світової, але не учасником. І на останок, я маю просити вибачення "Прости, що ми знову зневажаємо Тебе в цьому знущальному образі" за те що мій, український народний фолькльор є одним з найбагатших у світі...
Якщо для вас ця стаття вважається правельною і перші особи УКУ ведуть відповідну навчальну роботу з студентами, далеко ми зайдемо...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення о.Олег » 20 грудня 2011, 21:08

kvantum писав:Якщо для вас ця стаття вважається правельною і перші особи УКУ ведуть відповідну навчальну роботу з студентами, далеко ми зайдемо...

стаття як стаття - можна дискутувати і з чимось не погоджуватись чи погоджуватись. Люди висловились. Бачать проблему в перенаголосі жид=зло. Знайомі мені грішному старші люди переважно в тій чи іншій мірі антисиміти. Не в значенні расовому, а на побутово-економічному рівні. У Вас це нмсд також простежується у поєднанні жид=Фірташ. Але в кожному разі не знаю, нащо воювати проти образу Жида. Ту істину, що Ісус Христос/Апостоли були з цього народу, фолькльорний Жид не заперечував - фолькльорний Жид є саме тим жидом, який обдурював хлопа, ставив корчми, гендлював... (збірний образ) і, якщо колись цей образ ніс у собі яскраво виражену національність, нині Жидом є кожен, хто обдурює хлопа, ставить корчми, гендлює... (збірний образ, але далеко позбавлений національності). Про Христа/Апостолів там не йшлося і не йдеться
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення kvantum » 20 грудня 2011, 21:30

о.Олег писав: Про Христа/Апостолів там не йшлося і не йдеться
З повагою, о.Олег

Власне пригадуючи всі вертепи, які переглядав чи мав на щастя приймати участь, жид ніколи не асоціюався з одноіменною нацією, а швидше додавав веселості і сміху...
а от, що ви мали наувазі, щодо-"Про Христа/Апостолів там не йшлося і не йдеться" ви про статтю?!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення о.Олег » 20 грудня 2011, 21:41

kvantum писав:а от, що ви мали наувазі, щодо-"Про Христа/Апостолів там не йшлося і не йдеться" ви про статтю?!

ні - про фолькльорного Жида: ніхто і не вписував у цю особу висміювання Христа чи перших християн. Ну... хіба дійсно - нехристияни та жидофоби. Але... в українців так вже повелося, що ненавидимо рівно і жидів, і антисимітів :) тому не думаю, що українського фолькльорного Жида потрібно конче розглядати в контексті світової напасті антисимітизму.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення kvantum » 20 грудня 2011, 22:01

о.Олег писав:
kvantum писав:а от, що ви мали наувазі, щодо-"Про Христа/Апостолів там не йшлося і не йдеться" ви про статтю?!

ні - про фолькльорного Жида: ніхто і не вписував у цю особу висміювання Христа чи перших християн. Ну... хіба дійсно - нехристияни та жидофоби. Але... в українців так вже повелося, що ненавидимо рівно і жидів, і антисимітів :) тому не думаю, що українського фолькльорного Жида потрібно конче розглядати в контексті світової напасті антисимітизму.
З повагою, о.Олег

Тобто, як ви самі бачити, прочитавши дану статтю, навіть через призму максимальної о"єктивності виникає доволі багато значних питань, крім того авторами є високопоставлені особи, освітяни які бачуть не так як ми з вами...
крім того і я думаю ви не будете заперечувати, що дана стаття у співавторстві трьох осіб теж видається дивною, так як представляє однодумців які підписалися під кожним словом і будуть сповідувати і нав"язувати свою точку зору у педагогічно-виховній роботі зі студентами УКУ, які навпаки мають одні з перших і пліч опліч зі студентами Могилянки творити, розбудовувати і плекати українське.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення о.Олег » 20 грудня 2011, 22:18

kvantum писав:Тобто...

співавторство? Ні, що Ви - такого навіть уявити важко знаючому зайнятість кожного з цих трьох: автор хтось один, а інші згідні. Так воно переважно буває. І статті такого роду пишуться саме для того, щоб зав'язати дискусію, а не для нав'язання своєї точки зору. Тим більше в УКУ - там проблем з воцерковленням вистарчає, не те, щоб була можливість "нав'язування своєї точки зору у педагогічно-виховній роботі". Не претендую на "максимальну об'єктивність", звичайно. Ні стосовно оцінки воцерковленості, ні стосовно переглянутої по-діагоналі і не зацікавившої мене грішного статті. Вас зацікавило - вона написана, щоб Ви з нею спромоглись дискутувати. Такий собі педагогічний-визиваючий на реакцію крок. Потуга побудити народ "плекати українське" :) Подібне пророблювали в, наприклад, журналі "Патріархат" і нічого, окрім гнівних вигуків "як таке можна було надрукувати в католицькому журналі!" не було, тому і не здивуюся, якщо і Ви ні на що не спроможетеся і не осуджу. Якщо ж зможете відповісти - дасте посилання: цікавлюсь мисленням людей, вмінням розкривати власну думку і охоче Вас почитаю.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення прочанка » 21 грудня 2011, 17:57

http://www.archangel.kiev.ua/library/st ... 58-17.html
Знайшла гарну статтю, хочу нею поділитись.
Моя думка, що слів з пісні не викинеш, тому й не варто рухати вертепні персонажі, які символізують і віру, і традиції українського народу. Варто любити ближнього, навіть ворога, але не варто забувати про себе, любити себе, як свого ближнього.На 1667 р. припадає перша документальна згадка про вертепне дійство, або різдвяну драму, яке влаштовувалося на щорічне свято народження Ісуса Христа. Існують й інші припущення щодо першого вертепу: це 1591 і 1639 рр. Вертепна гра на довгий час стала традиційною різдвяною, святковою розвагою українського народу.

В українському вертепі – старовинному театрі ляльок, дуже подібному до польської шопки або до білоруської батлейки - вистава за змістом і насиченістю дійства поділялася відповідно до ярусної структури вертепної скриньки на світську та духовну частини. На другому поверсі двоярусного вертепу відбувалися події, пов'язані з народженням Ісуса Христа. В основі сюжетів були релігійно-містерійні, різдвяні тексти. На нижній сцені жили персонажі різних національностей: українські селяни – дід і баба, запорожець, солдат-москаль, жид, поляк, циган. Усі вони раділи народженню Спасителя і смерті Ірода, танцювали під гру троїстих музик, затівали бійки. Троїсті музики – це скрипка, бубон і цимбали, які поєднували мелодію різдвяних колядок і популярних народних пісень. Демонстрування різних епізодів, тогочасних соціальних звичаїв відображено в наївних і узагальнених образах, створених за стильовим принципом маски.
Звичай колядувати на Різдво із обрядовою зіркою і козою, переодяганням, використання масок коріниться у культурі Київської Русі, а практика театралізованого відтворення біблійних сюжетів під час церковної служби (літургійна драма) стає поширеною в добу середньовіччя. Але спосіб споруджувати різдвяні ясла з персонажами різдвяної драми має, очевидно, західноєвропейське походження, пов'язане з обрядом Католицької Церкви, яка дозволяє фігурувати зображення святих. Таким чином, автентичний національний характер, поєднаний із західними впливами і літературною та фольклорною традицією, породжує унікальне явище українського вертепу.
Не бійтеся!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення andrey s. » 21 грудня 2011, 18:32

kvantum писав: "Духовно усі ми семіти".

Світися- світися, Новий Єрусалиме..... :)
Так, приймаючи Христа як Спасителя, ми є Юдеями(вибраним народом) за Духом, що само по собі ніяк не впливає на Українську Духовність негативно.
Правда щоб це розуміти суто з Богословскої т.з., треба трошки почитати... :pardon:
А ближнього потрібно Любити, і хочаб почати з того, щоб не паносити його, якщо це навіть негативний праобраз Єврея.
Бо навіть у негативному ми нічим не кращі, а особливо коли "паносим" їх.
Всетаки того Фірташа так люблять :) , але зізнатись у цьому соровно, що інших також люблять :wink: , тому і засуджують інших поєднуючи як заманеться з ним.
Не комплексуйте :D , зверніться до фахівців, вони поможуть. Від ненависті до Любові один крок, або хто сварить-той Любить :Yahoo!: .(сам не зрозумів останню тезу :D :oops: )
Дякую. :Search:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Петро Тесля
початківець
початківець
Повідомлень: 43
З нами з: 12 лютого 2011, 10:27

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення Петро Тесля » 21 грудня 2011, 19:45

Окрім суму і обурення ці заяви нічого не можуть викликати.
Імпортні прохвеСОри не володіють елементарними знаннями:

Євреї - народ від Авраама до Мойсея і часів Зруйнування Храму
Юдеї - народ від Повернення з Вавилону до Христа
Жиди - частина Юдеїв котрі не прийняли Ісуса Христа від Його часів і до часів Антихриста. Вірні Юдеї стали першими Християнами, жиди упродовж наступних 2000 років прагнули знищити їхнє ім"я з лиця землІ.

ЖИДИ, ЄВРЕЇ І ЮДЕЇ ЦЕ далеко не одне й те ж!

Існує у жидів особлива молитва на прокляття Ісуса з Назарету, в котрій є слова "нехай зітреться ім"я його"....це вони про нашого Спасителя.

Читайте Талмуд дорогенькі прохвеСОри!

Ось чому Ап. і Євангелист Іоан Богослов у Апокаліпсисі пише : "Є такі що звуть себе Юдеями а насправді зборище сатанинське." (грецькою SYNAGOGA SATANOU)
І Господь Ісус Христос каже жидам "Ваш батько - Диявол"

Читайте Євангелію дорогенькі пастирі!

Галичина не знала слова "ЄврейҐ до Совєцької окупації - в СССР в 1920-і роки за слово "жид" згідно ще ленінського (Володє Лєнін-Бланк і Лейба Бронштейн-Троцький автори) закону по боротьбу з антисемітизмом за слово "жид" розстрілювали на місці без суда і слідства....От після 1939 і на Галичині і з"явилося слово "єврей".
Називати жида євреєм так же смішно як сучасного українця з Поділля називати "роксоланом" :-)))

Читайте підручники з історії України - дорогенькі гості із США!

Пану Гудзяку читати лекції по гісторії ? Немає у нас часу....

пройдемося коротко по цитатах:


Цитата:

"""Папа Іван ХХІІІ, осмислюючи духовні причини Голокосту єврейського народу, звернувся в молитві до Ісуса: "Прости, що ми знову розіп’яли Тебе в їхньому тілі!""""


То Ронкаллі утотожнює язичницький Третій Райх з Католицькою Церквою????? Ну що ж флажок йому в руки ! а до якого Ісуса звертався він невідомо ... еге-ж!

Цитата:
"ще Папа Пій ХІ стверджував: "Духовно усі ми семіти"."

Семіти це не обов"язково жиди. Палестинці, серед них доволі багато Християн (хоча це масмедіа старанно замовчують) яких від мала до стара чоловічої і жіночої статі вирізав у 1970-х роках у поселеннях Сабра і Шатіла майбутній лауреат Нобелівської Премії Миру Менахем Бегін були також семітами, рівно як і першомученик Стефан, котрого жиди забили до смерти камінням....
і наступні мільйони Християн...

Але факт що , і 75 дсотків ЦК ВКП(б) на чолі з Лєніним (Бланком по матері) і Лазар Каганович, котрий організував Голодомор на Україні були семітами, але далеко не арабами і не палестинцями :-))))

Видно панові Гудзяку не доводилося часто зустрічатися з розумними людьми янакше таких дурниць, як він пише, не написав би.

Автору теми:

Цитата " P.S. гадаю почали відробляти тридцять срібних жида Фірташа!"

Ну, тут Фірташ ні до чого, я думаю, срібняки поступають прямо з каси Синедріону :-))))

Побачите як модератори швиденько приберуть цю тему. Причому цілком безплатно!
++++++++++++

Прохання до американських прохвеСОрів : будь ласка пишіть українською, а не калькуйте з ідишу, щоб вас можна було краще зрозуміти, а то таких слів наша мова не знає - "знущальний образ" (див.: "Прости, що ми знову зневажаємо Тебе в цьому знущальному образі"!)

Не знущайтесь ані зі слухачів, ані з правді, ані з мови, хоча Ви й у такому " знущальному образі"!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення andrey s. » 21 грудня 2011, 20:51

Петро Тесля писав:Імпортні прохвеСОри не володіють елементарними знаннями:


Юдеї - народ від Повернення з Вавилону до Христа

Вавилона???? І доречі, знання то ще не все, головне як ці знання вживати, за ради чого і для чого.
Жиди - частина Юдеїв котрі не прийняли Ісуса Христа від Його часів і до часів Антихриста. Вірні Юдеї стали першими Християнами, жиди упродовж наступних 2000 років прагнули знищити їхнє ім"я з лиця землІ.
ЖИДИ, ЄВРЕЇ І ЮДЕЇ ЦЕ далеко не одне й те ж!


Так само як купа "Тих хто згадує Ісуса" роблять те саме на протязі цього ж часу. (тут про вовків у овечих шкурах, про яких згадує Святе Письмо)
Християнин це теж не одне розуміння чи назва, а має купу значеннь.(символічно тотожно з Жидами, Євреями, Юдеями)

Існує у жидів особлива молитва на прокляття Ісуса з Назарету, в котрій є слова "нехай зітреться ім"я його"....це вони про нашого Спасителя.
Читайте Талмуд дорогенькі прохвеСОри!

Дивно, Ісус прохав Отця пробачити їм, а ще казав йти Його дорогою, бо Він дорога правди і життя.
Цікаво, а хто зарахував до праведників мт.Андрея???(невже Юдеї, з Вашої т.з.). Чи до кого приїзжав бл.Іван Павло !!, і чому???

Ось чому Ап. і Євангелист Іоан Богослов у Апокаліпсисі пише : "Є такі що звуть себе Юдеями а насправді зборище сатанинське." (грецькою SYNAGOGA SATANOU)
І Господь Ісус Христос каже жидам "Ваш батько - Диявол"
Читайте Євангелію дорогенькі пастирі!


п.Петре, то нам сказано, і Вам і мені. Тобто про нас, які зовуть себе Християнами. І Хто наш Батько, то є наш вибір.
То можимо піддаватись хитрощам і мудростям зміїним, а можимо йти дорогою Переможця над світом цим , Правдивого Сина виконавшого Волю Отця і вказавши нам шлях, всім нам, і Євреям включно.(доречі, а послання до Євреїв, то до яких саме??? :) )
Побачите як модератори швиденько приберуть цю тему. Причому цілком безплатно!

:) , Я Вас прошу, ну чесне слово, перестаньте собі прибавляти віднімаючи у когось. Будьте скромніші, і це Вам ніяк не нашкодить, а навіть навпаки.
На разі все. Доречі я не модейратор і у "заговорі" не приймаю участі. :pardon:
Дякую.
Востаннє редагувалось 21 грудня 2011, 21:05 користувачем andrey s., всього редагувалось 2 разів.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення о.Олег » 21 грудня 2011, 21:02

Петро Тесля писав: Окрім суму і обурення ці заяви нічого не можуть викликати.
Імпортні прохвеСОри не володіють елементарними знаннями:"...

Отець Юрій Щурко і пан Мирослав Маринович місцеві.
Петро Тесля писав:Пану Гудзяку читати лекції по гісторії ? Немає у нас часу.... ...

священик, отець Гудзяк. Радий, що завітали до нас, пане Петре, однак прошу не забувати, що говорите про священика Церкви Христової навіть, якщо з ним не згідні.
Петро Тесля писав:... То Ронкаллі утотожнює язичницький Третій Райх з Католицькою Церквою????? Ну що ж флажок йому в руки ! а до якого Ісуса звертався він невідомо ... еге-ж!:"...

ні - не утотожнює. Поряд з цим - Ви грубо говорите про Папу Івана 23 і Вам Попередження і бан терміном на 7 днів
Петро Тесля писав: ...Цитата:
"ще Папа Пій ХІ стверджував: "Духовно усі ми семіти"."
Семіти це не обов"язково жиди. ...

безперечно. На мою думку в ці тонкощі в статті, що Вас обурила, ніхто не входив, позаяк фолькльор є надбанням народним, а зазвичай до жидів народ відносить дуже різних людей
Петро Тесля писав: ...Палестинці, серед них доволі багато Християн (хоча це масмедіа старанно замовчують) яких від мала до стара чоловічої і жіночої статі вирізав у 1970-х роках у поселеннях Сабра і Шатіла майбутній лауреат Нобелівської Премії Миру Менахем Бегін були також семітами, рівно як і першомученик Стефан, котрого жиди забили до смерти камінням....
і наступні мільйони Християн... ...

невже це я грішний не в статті, на яку відповідаєте (правда - не зовсім зрозуміло, чому тут, а не там, де розміщена) читав? Щось про Христа та перших/тощо християн - вихідців з жидівського народу? Саме цей факт (не хочу перечитувати ще раз, але хіба ні?) і став однією зі спонук виступити проти фолькльорного Жида
Петро Тесля писав: ...Побачите як модератори швиденько приберуть цю тему. Причому цілком безплатно!...

Ви просто сваритеся... :(
Петро Тесля писав: ...Прохання до американських прохвеСОрів"...

нема тут таких
Петро Тесля писав: ... " знущальному образі"!

думаю, зустрічалося мені грішному і слово знущальний, і слово образ. Невже незрозумілий вислів? Комусь ще звучить неприродньо? Просто я багато читаю різного, щоб те, що мені звучить нормально, мало добру традицію в українській мові... Дійсно незрозумілий вислів??
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення kvantum » 22 грудня 2011, 10:42

Дякую. :Search:[/quote]


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 24 гостей