Бути собою...

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Бути собою...

Повідомлення Олюнька » 10 вересня 2008, 13:59

Ми прагнемо до зростання, працюємо над собою, своїми негативними рисами і часто в тому процесі самі перестаємо сприймати реально, а так, як хочемо себе бачити.
В той час, важливо залишитися собою, зберегти власну життєву позицію, свою точку зору.
Як бути собою?

oremus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 97
З нами з: 11 вересня 2008, 20:02

Повідомлення oremus » 11 вересня 2008, 21:04

А хто сказав що важливо залишатися собою ? Навпаки хочу бути кращим. І я вже кращий..Хочу бути сам собою новим, воскреслим, одягнутим у Христа. А старий чоловік що у мені хай зникне..Бути самим собою - це дати центральне місце своїй душі, котра на образ і подобу Божу...Бути самим собою це своє божество, що перебуває у моєму Я показати світові. Кітч, чи якась внутрішня гнилизна , це якраз відвернення від того що означає бути самим собою..ШВИДЖЕ СТАЄМО ВСІ САМИМИ СОБОЮ - ЛЮДЬМИ БОЖИМИ ! :)

Інквізитор
дописувач
дописувач
Повідомлень: 59
З нами з: 22 жовтня 2008, 12:04
Звідки: Перлина Поділля

Повідомлення Інквізитор » 30 жовтня 2008, 14:51

Не путайте смирення і сомовіречення!!! Це єресь! :evil:
Як би БОГ хотів нас всіх зробити такими гарненькими і добрінькими він би створив не рай, а ботанічний сад. Рекомендую Вам "Листи Баламута" почитати і ви зрозумієте, що ви були не праві. :)
Я є лиш чверть буття
Три чверті мене, то свобода
А те що бачиш ти не я
А двері крізь які немає входу
І коли щось я говорю, то не слова, а вітер
Я там де небо п'є зорю
Я вихід із всього на світі

Інквізитор
дописувач
дописувач
Повідомлень: 59
З нами з: 22 жовтня 2008, 12:04
Звідки: Перлина Поділля

Повідомлення Інквізитор » 30 жовтня 2008, 17:25

Зимою 1777 года, в унылый час между черной ночью и хмурым утром, миссис Даджен бодрствует в своем доме на окраине городка Уэбстербриджа, штат Ныо-Хэмпшир, в кухне, которая в то же время служит и жилой комнатой. Миссис Даджен нельзя назвать привлекательной. Ночь, проведенная без сна, не красит женщину, а миссис Даджен и в лучшие минуты своей жизни кажется угрюмой и мрачной от суровых складок на лице, которые говорят о крутом нраве и непомерной гордости, обуздываемых окаменелыми догмами и традициями отжившего пуританства. Она уже немолода, но жизнь, полная трудов, не принесла ей ничего, кроме полновластия и одиночества в этом неуютном доме да прочной славы доброй христианки среди соседей, для которых пьянство и разгул все еще настолько заманчивее религии и нравственных подвигов, что добродетель представляется им попросту самобичеванием. А так как от самобичевания недалеко и до бичевания других, то с понятием добродетели стали связывать вообще все неприятное. Поэтому миссис Даджен, будучи особой крайне неприятной, почитается крайне добродетельной. Если не говорить о явных злодеяниях, ей все дозволено, кроме разве каких-либо милых слабостей, и в сущности она, сама того не зная, пользуется такой свободой поведения, как ни одна женщина во всем приходе, лишь потому, что ни разу не преступила седьмой заповеди и не пропустила ни одной воскресной службы в пресвитерианской церкви.

Бернард Шоу "Учень Диявола"
Я є лиш чверть буття

Три чверті мене, то свобода

А те що бачиш ти не я

А двері крізь які немає входу

І коли щось я говорю, то не слова, а вітер

Я там де небо п'є зорю

Я вихід із всього на світі

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 31 жовтня 2008, 13:00

oremus писав:А хто сказав що важливо залишатися собою ? Навпаки хочу бути кращим. І я вже кращий..Хочу бути сам собою новим, воскреслим, одягнутим у Христа. А старий чоловік що у мені хай зникне..Бути самим собою - це дати центральне місце своїй душі, котра на образ і подобу Божу...Бути самим собою це своє божество, що перебуває у моєму Я показати світові. Кітч, чи якась внутрішня гнилизна , це якраз відвернення від того що означає бути самим собою..ШВИДЖЕ СТАЄМО ВСІ САМИМИ СОБОЮ - ЛЮДЬМИ БОЖИМИ ! :)


Це все правильно, але дуже часто ми при цьому бачимо себе вже такими "новими" людьми, а насправді все залишається без змін, а ми ще й обурюємся, коли хтось нам про це говорить, тобто врачаємо відчуття реальності.
А в молитві перед Причастям ми себе визнаємо "найпершим з грішників". :unknown:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Інквізитор
дописувач
дописувач
Повідомлень: 59
З нами з: 22 жовтня 2008, 12:04
Звідки: Перлина Поділля

Повідомлення Інквізитор » 31 жовтня 2008, 13:43

Олюнька писав:Це все правильно, але дуже часто ми при цьому бачимо себе вже такими "новими" людьми, а насправді все залишається без змін, а ми ще й обурюємся, коли хтось нам про це говорить, тобто врачаємо відчуття реальності.
А в молитві перед Причастям ми себе визнаємо "найпершим з грішників". :unknown:

Існує таке поняття як первородний гріх. Єдина людина, яка його не мала - це Діва Марія. Тому всі ми грішні, навіть святі аж до смерті боялись визнати в своєму серці себе праведними, щоб не підхопити гординю.
Тим більше самовдосконалення немає меж. Не потрібно думати над тим, що я зроблю і стану краще це пихоаналізи і тому подібна єресь. Потрібно жити не майбутнім, Бог дає благодать на цю конкретну мить, що є точкою дотику з вічністю. Мені набридло повторювати "Богослов"я\Листи Баламута" зайдіть подивіться НЕ ПОШКОДУЄТЕ. Серйозно книжка бомба!
Я є лиш чверть буття

Три чверті мене, то свобода

А те що бачиш ти не я

А двері крізь які немає входу

І коли щось я говорю, то не слова, а вітер

Я там де небо п'є зорю

Я вихід із всього на світі

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 31 жовтня 2008, 15:01

Інквізитор писав:Існує таке поняття як первородний гріх. Єдина людина, яка його не мала - це Діва Марія. Тому всі ми грішні, навіть святі аж до смерті боялись визнати в своєму серці себе праведними, щоб не підхопити гординю.
Тим більше самовдосконалення немає меж. Не потрібно думати над тим, що я зроблю і стану краще це пихоаналізи і тому подібна єресь. Потрібно жити не майбутнім, Бог дає благодать на цю конкретну мить, що є точкою дотику з вічністю. Мені набридло повторювати "Богослов"я\Листи Баламута" зайдіть подивіться НЕ ПОШКОДУЄТЕ. Серйозно книжка бомба!


"Те чого я прагну" і "те чим я є" досить різняться між собою, я вже не кажу про "те як мене сприймають інші". Прочитала в журналі "Господь і я" цікаву статтю про те, що насправді світ складається з дзеркал (звичайно, в переносному значенні) - в яких ми бачимо своє відображення.
"Ми ж кожного разу, коли дивимося будь-де та в будь чому намагаємося побачити своє відзеркалення, - привид самого себе, який і формує самооцінку, маніпулює нами та провокує до певних дій. Що ж таке авторитет? Це те саме масове відзеркалення..."

ПЕС. Може досить спамити тими листами? Чи вам кожен моє відзвітувати про зацікавлення тою книжкою?
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Інквізитор
дописувач
дописувач
Повідомлень: 59
З нами з: 22 жовтня 2008, 12:04
Звідки: Перлина Поділля

Повідомлення Інквізитор » 31 жовтня 2008, 16:04

Олюнька писав:ПЕС. Може досить спамити тими листами? Чи вам кожен моє відзвітувати про зацікавлення тою книжкою?

Тому що ця книга краще за мене відповість на ваші питання. :)
Я ж не фокусник, я тільки вчусь... :roll:
Я є лиш чверть буття

Три чверті мене, то свобода

А те що бачиш ти не я

А двері крізь які немає входу

І коли щось я говорю, то не слова, а вітер

Я там де небо п'є зорю

Я вихід із всього на світі

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 02 листопада 2008, 23:58

Давайте поміркуємо над поняттями бути собою і бути (жити) у Господі.
Бути собою - жити своїм ЕГО. Можна своє оголене ЕГО прикривати гарними вивісками - я добра, я чуйний, щирий, незалежна від інших.. я не такий як всі, я - ОСОБИСТІСТЬ.

Бути (жити) у Господі - це вмерти для себе(для світу, для гріха, який є в нас з первородного кореня починаючи), покласти на Вівтар перед Господом свою особистість, своє ЕГО - цілого себе. Бог наш - Бог ревнивий (Бог бо так полюбив нас, що віддав за нас, заради нашого спасіння Сина свого) тому й вимагає від нас цілу Особистість. І я, як християнин, повинен би постійно жертвувати себе Богу - всі свої почуття, слова, вчинки - цілого себе. То як же я можу бути собою. Чесно кажу, я прагну вмерти для себе(гріха, світу) і відродитись, воскреснути в Господі, та тяжко зідхаю і разом зі св.ап.Павлом промовляю:"Нещасна я людина! Хто мене визволить від тіла цієї смерти?... від закону гріховного , що знаходиться в членах моїх.. Дякую Богові через Ісуса Христа, Господа нашого. Тому то я й сам служу розумом Законові Божому, але тілом закону гріховному"(Рим.7,23-25).
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Інквізитор
дописувач
дописувач
Повідомлень: 59
З нами з: 22 жовтня 2008, 12:04
Звідки: Перлина Поділля

Повідомлення Інквізитор » 05 листопада 2008, 12:27

Це все правильно, але ж не жертви Бог хоче, а милосердя :)
Я є лиш чверть буття

Три чверті мене, то свобода

А те що бачиш ти не я

А двері крізь які немає входу

І коли щось я говорю, то не слова, а вітер

Я там де небо п'є зорю

Я вихід із всього на світі

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 07 листопада 2008, 23:18

Милосердя Божого (ласки) потребуємо (прагнемо) саме ми люди без нього ми ніяк спастись не можемо і Бог його нам з лишком дає, але як ми ним розпоряджаємось використовуємо чи марнуємо...
Що людина може дати Люблячому Господу взамін - свою любов, певного роду жертву у формі присвяченому Богу часу в молитві, добрі діла, та й зрештою свою боротьбу проти спокус цього світу, власного тіла та нашіптувань дявола - оце буде милою Богові жертвою від нас люблячих його дітей.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 15 жовтня 2009, 11:01

Вчорашня дискусія про пошуки власного я нагадала мені про цю тему, яку я розпочала рік тому. Хочу поділитись своїми висновками за цей рік.
Як це дивно не звучить, але витрачати час на пошуки себе - марнотратство, яке вганяє в депресію. Порівнюю цей період з перебуванням Ісуса в пустелі перед своїм Хрещенням, протистояння спокусам... очищення від сумнівів.
Коли починаєш шукати Бога, тоді справді життя має сенс. Робиш добру справу і тобі є добре, ти бачиш, що це справді тобі подобається і тут, саме в цей момент, ти є справжнім, є собою.
Тоді виникає бажання іти назустріч людям і казати, "яким добрим є Господь".
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 15 жовтня 2009, 15:58

Інквізитор писав:Не путайте смирення і сомовіречення!!! Це єресь! :evil:
Як би БОГ хотів нас всіх зробити такими гарненькими і добрінькими він би створив не рай, а ботанічний сад. Рекомендую Вам "Листи Баламута" почитати і ви зрозумієте, що ви були не праві. :)

Слава Ісусу Христу!
мені ось цей запам`ятався: http://psylib.org.ua/books/lewis01/txt25.htm
Мой дорогой Гнусик!
Самое плохое в том круге, где вращается твой подопечный, то, что они только христиане. Разумеется, у всех у них есть и индивидуальные интересы, однако связывает их вера. Мы же, если люди становятся верующими, хотим держать их в том состоянии, которое я называю "христианство и...". Ты понимаешь? Христианство и кризис, христианство и новая психология, христианство и новое общество, христианство и исцеление верой, христианство и вегетарианство, христианство и реформа орфографии. Если уж приспичило быть христианами, пусть будут христианами с оговоркой. Пусть для них заменой самой веры будет какая-нибудь мода с христианской окраской. ... Твой любящий дядя Баламут.

тут би ще додав: християнство і "бути собою"
все складно, звичайно, але варта задуматись
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 15 жовтня 2009, 16:16

Жодна людина не знайде спокою
До тих пір, доки Бога не пізнає
Ціле життя здаватиметься грою –
Пустою грою, де життя немає.
Куди б не завела тебе дорога
Завжди слід пам’ятати лиш одне –
Якщо ти серце не віддаш для Бога –
То щастя вічне мимо обійде.
(Пісня «Одинока чайка» - вик. Гурт «QUO VADIS»
Сл. Лілія Яремків; муз. о. Ярослав Лозовий)
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Mateus
гість
гість
Повідомлень: 6
З нами з: 20 серпня 2008, 16:48

Повідомлення Mateus » 04 листопада 2009, 22:29

"Шукати себе" - це вже несе в собі лицемірство. Постійно "корчити" зі себе іншого, навіть добру людину, призводить тільки до розчарувань та депресії... Я не можу довго перебувати у мріях, бо я живу в реальності! А ви?

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 05 листопада 2009, 09:28

"Шукати себе" - це вже несе в собі лицемірство. Постійно "корчити" зі себе іншого, навіть добру людину, призводить тільки до розчарувань та депресії... Я не можу довго перебувати у мріях, бо я живу в реальності! А ви?


Шукати себе - не значить видавати себе за іншого, а навпаки знайти себе реального, без маски. І лицемірства тут якраз нема..... Шукати себе - знайти себе для Бога, а через нього і для людей..... Знайти своє внутрішнє духовне "Я", яке, при всіх недоліках характеру і темпераменту, здатне злагіднювати їх, керувати ними, врешті решт любити.... Хто навчився любити всіх і все - той себе знайшов....
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 05 листопада 2009, 11:19

Яе казав філософ Сковорода, щоб пізнати Бога, треба найперше пізнати (тобто знайти) себе... :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 05 листопада 2009, 11:58

Шукати себе, то найперше означає сформувати свій світогляд, своє бачення. Ми дуже часто в житті слухаємо поради інших, тому інколи приймаємо чужі думки за свої власні, томі стаємо "маріонетками" в чужих руках. А Ісус, коли питав апостолів казав: "А ви що думаєте?", отже для Бога важлива наша особиста точка зору.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 05 листопада 2009, 13:04

в нашому суспільстві й при нашій українській ментальності дуже важко бути собою. Часто живемо так, аби люди нічого не казали. А люди завжди будуть казати, на те вони й люди. Знаю по собі, що намагаючись бути собою, наштовхуюсь на непорозуміння чи бувало й відкриту ворожість. Не така як всі, біла ворона...
Колись було боляче й не зрозуміло,чому, за що?
Але розум приходить з віком... Якщо бачу, що переконати марно, просто мовчу. Якщо мої погляди чи життя - для когось виклик? Мене це вже не хвилює. Мене хвилює чи мої вчинки й думки прийнятні для Бога. А взагалі залишаючись сам на сам з Богом я можу спражньо бути сама собою, відкриваючи Йому свої думки,переживання, болі чи сумніви, хоч знаю, що Він і так все знає. Але виказавши все вголос, стає легше жити далі.
Не бійтеся!

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 05 листопада 2009, 23:15

Я думаю, що у земному житті людина не може бути собою. Принаймі, так випливає з притчі про блудного сина. Тільки наблизившись до Бога можемо стати собою. І ще Господь каже: "будьте святі, бо і Я Свят". Але це діло усього життя.
"...досконало надійтеся на ту ласку, що вам приноситься об’явленням Ісуса Христа." (1 Пет 1:13)

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 01 грудня 2009, 08:19

"Щасливий той, хто може бути самим собою..."
(Ф. Гагедорн)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Повідомлення ієром. Діонисій » 01 грудня 2009, 11:25

Sotnik писав:Я думаю, що у земному житті людина не може бути собою.

А ким тоді є?
Людина має ту перевагу над оточуючим світом, що Бог дав їй здатність не лише пізнавати, але і мислити, аналізувати. І, як це не парадоксально, перед людиною стоїть завдання пізнавати себе, бо і сама себе вона не знає. Аналізуючи себе, свої дії, свої прагнення, думки, ставлення до інших, ми вчимося розуміти, якими ж ми є.
Шукати себе -- це не тільки пізнавати себе, але і питати: де мені бути, чим мені займатися, який вибір мені зробити?
Тільки пробуючи щось робити, ми усвідомлюємо, що чогось не вміємо, а до чогось маємо більші чи менші дарування, таланти. Тільки діючи, ми можемо розвивати ті чи інші дані нам Богом якості.
Одним словом, жити, як виходить, -- не цілком правильно.
Потрібно шукати, як краще жити, як свій єдиний шанс, життя, найкраще використати.
Без пізнання себе, своїх здібностей, свого покликання у житті (в ширшому значенні слова) цього не здійснити.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 01 грудня 2009, 11:40

ієром. Діонисій писав:
Sotnik писав:Я думаю, що у земному житті людина не може бути собою.

А ким тоді є?


Часами уподібнюється через діла святості до Христа... :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 01 грудня 2009, 12:15

o.Mykil писав:Часами уподібнюється через діла святості до Христа... :)


А в більшості випадків є "сірою масою", що пливе за течією. :(
Дивно, що в суспільстві існує такий парадокс: одягом прагнуть вирізнятися, бути індивідами, а вчинками і поглядами треба бути як всі. %)
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 01 грудня 2009, 12:29

Iєром. Діонисій написав:
"А ким тоді є?
Людина має ту перевагу над оточуючим світом, що Бог дав їй здатність не лише пізнавати, але і мислити, аналізувати. І, як це не парадоксально, перед людиною стоїть завдання пізнавати себе, бо і сама себе вона не знає. Аналізуючи себе, свої дії, свої прагнення, думки, ставлення до інших, ми вчимося розуміти, якими ж ми є.
Шукати себе -- це не тільки пізнавати себе, але і питати: де мені бути, чим мені займатися, який вибір мені зробити?
Тільки пробуючи щось робити, ми усвідомлюємо, що чогось не вміємо, а до чогось маємо більші чи менші дарування, таланти. Тільки діючи, ми можемо розвивати ті чи інші дані нам Богом якості.
Одним словом, жити, як виходить, -- не цілком правильно.
Потрібно шукати, як краще жити, як свій єдиний шанс, життя, найкраще використати.
Без пізнання себе, своїх здібностей, свого покликання у житті (в ширшому значенні слова) цього не здійснити."


Так, і якщо все, що Ви зараз сказали привести до єдиної тези, то ми - подорожуючі, які йдуть до своєї небесної Батьківщини. І більше того, св. ап. Павло каже: "Не знаете ли, что тела ваши суть храм живущего в вас Святого Духа, Которого имеете вы от Бога, и вы не свои? Ибо вы куплены дорогою ценою" (1Кор.6:19-20). Тож виникає питання: чи варто шукати себе? Чи це взагалі можливо для християн? На мою думку, варто шукати виключно того, що Бог нам дає і тоді знайдемо себе.[i][/i]
"...досконало надійтеся на ту ласку, що вам приноситься об’явленням Ісуса Христа." (1 Пет 1:13)

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

ВМІТИ БУТИ СОБОЮ

Повідомлення o.Mykil » 01 грудня 2009, 12:44

БУТИ СОБОЮ!

Хтось подумає, що це – наполегливо відстоювати свою думку, свої переконання, не міняти свого способу мислення, захищатися перед кожною критичною думкою. Робити все, що завгодно. Жити таким чином, щоб лише мені було добре. Чи воно насправді так?

НЕЗРІЛА ОСОБА

Чи може бути зрілою особа, яка всю увагу зовнішнього світу зосереджує на собі? Яка звинувачує майже кожного в недружньому ставленні до своєї особи? Яка не бажає виявити на зовні того, що бачить, думає і переживає? Чи може бути зрілою людина, яка хоче всім подобатися, яка заради святого спокою до всіх підлещується і не висловлює своєї критичної думки?

НАШ СЬОГОДНІШНІЙ СВІТ

Живемо в світі, який на різні лади у засобах масової інформації маніпулює нами, деформує нашу свідомість. Крім того, часто зустрічаємо в житті, а навіть і в наших родинах осіб, які, іноді приховано, підступно, з ніби-то лагідною усмішкою на устах, хочуть нами володіти, маніпулювати. І все це вони роблять з таким наміром, щоб змінити саме нас, нашу поведінку, а не самих себе. Недарма у Євангелії Ісус Христос звертає увагу на неприпустимість того, щоб бачити скалку в оці ближнього і не помічати колоди у своєму.
До маніпулювання, як правило, вдаються особи, які не усвідомлюють свого внутрішнього світу. Вони далекі від свого серця. Вони ранять нас, нищать те, що в нашому житті делікатне, ніжне та беззахисне. Незріла людина і ніколи не скаже тобі прямо про що їй ідеться, про що вона думає.

Сучасна людина в погоні за ілюзійною та приманливою красою зовнішнього світу не усвідомлює собі того, що вона неспроможна бути собою, нездатна поглянути у своє нутро, увійти в мирі в своє серце. Сучасна людина боїться бути оригінальною, неповторною та автентичною. Людина сьогодення займається всім і думає, що все робить правильно, але не помічає того, що насправді мабуть таки не знає, ким вона є. А це означає, що людина, яка не усвідомлює свого внутрішнього світу – позбавляє себе почуття власної життєвої мети, основних життєвих начал: віри, надії та любові. А її життя стає лише зовнішньою оболонкою.

ЯКИМИ НАМ БУТИ?

Будьмо людьми автентичними та щирими щодо інших осіб. Нещирі люди говорять, спілкуються з нами лише тому, щоб нас обдурити. Їхня мова облесна, позбавлена гідності, чесності та пошани. Хто не шанує самого себе, той не здатний пошанувати інших. Неавтентична людина спілкується нещиро, обманливо, корисливо, вона в усьому шукає користі для себе. Це людина нарцисист – закохана в собі, і тому вона неспроможна побачити своє справжнє обличчя. Нещира людина обманює саму себе та інших. Спілкуючись роками із нещирими та неавтентичними людьми ми самі мимоволі стаємо жертвою їхньої маніпуляції, можемо загубитися у своєму житті. Якщо не будемо собою, не усвідомлюватимемо свого внутрішнього життя, і якщо нехтуватимемо істинними цінностями в нашому особистому житті, тоді можемо стати жертвою маніпуляторів – нелюдів-хижаків, які висмоктуватимуть нашу життєву енергію, без якої вони нездатні самостійно жити.

Будьмо також обережні щодо тих осіб, які ніколи нас не критикують, не дискутують з нами, і не виражають своїх емоцій, але постійно обдаровують нас компліментами, щоб нас обманути й володіти нами. Будьмо подальше від людей, які постійно намагаються задовольняти інших. Вони не знають самих себе і живуть у нереальному світі ілюзії, мрій, і в цей світ хочуть запроторити також інших.
Неавтентична, нещира людина вбиває наше духовне життя, не дозволяє нам розвиватися. І з такими людьми ми ніколи не зможемо бути собою, бути насправді щасливими.

ПІДСУМУЙМО

Бути собою означає:
Бути автентичною людиною, яка щиро ставиться до самої себе та інших.
Бути особою, яка усвідомлює своє внутрішнє життя, яка свідома свого серця.
Бути людиною, яка усвідомлює своє емоційне життя, свій внутрішній світ.
Мати повагу і пошану до себе.
Мати почуття власної гідності.
Бути собою означає мати свою думку, вміти відстоювати її, але також коректувати її відповідно до нового пізнаного.
Бути собою – це жити згідно з нашими думками, переконаннями та цінностями. Жити в мирі із своєю совістю. Поводитися згідно з тим, що думаємо і в що переживаємо. Наприклад, якщо хтось сумний, пригнічений, хай не робить вигляду людини веселої, тому що інші з боку це зразу помітять. Маємо право й потребу бути сумними, радіснимим та веселими.
Бути собою – означає жити вірою, плекати духовне життя, свідомо перебувати духом у своєму серці.
Лише зріла людина спроможна бути собою, тобто, такою особою, якою вона насправді є. Зріла людина не живе поверховістю зовнішнього світу, який манить нас ілюзією вигідного щастя, псевдощастя – без Бога, без жертви, без праці над собою. Зріла людина послідовно будує свій внутрішній світ у дусі любові до Бога і ближнього. Зріла людина – це сумлінна людина, яка усвідомлює свою моральну відповідальність за свою поведінку і вчинки перед Богом, самим собою та суспільством.

Зріла людина зуміє будувати реальні, здорові відносини, здорові емоційні реляції в сім’ї, на роботі та в будь-якому середовищі.

БУТИ СОБОЮ – ЦЕ ЗБЕРІГАТИ ВНУТРІШНІЙ МИР І ТИШУ СЕРЦЯ.

Джерело: http://www.bazylianie.pl/index/uk_index ... p&news=334
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

yaruk
новик
новик
Повідомлень: 19
З нами з: 16 березня 2010, 02:39
Звідки: chicago,illinois

Re: Бути собою...

Повідомлення yaruk » 21 березня 2010, 04:04

Bog stvoruv nas na podoby svoyu,ale nashe guttya vse dalshe i dalshe nas vidkidaye vid NYOGO,chob statu asmum soboyu ,ne hvatut mabyt guttya.bytu soboyu tse bytu takum yak nash tvorets, tak samo lyubutu,prochatu i tak dalshe.zgadayte sobi, yak vu lyubulu v dutunstvi,yak vu drygulu, yaki vas bylu pochyttya ,chusti i nezaymani.z plunom chasy vse minyayetsya i mu vtrachayemo sebe.nasha meta guttya-povernytu sebe.i nikolu i nikomy potim ne piddavatus.
mogluvo ya pomelyayus, abo mogluvo ne chitko vuslovuvsya proshy vubachennya.ale tse moya dymka yaka sformyvalas dyge chitko.i ya bydy raduy yakcho ya zmogy skazatu cho ya tsyogo dobuvsya.ale che ya vid sebe daleko,a vu.........

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Бути собою...

Повідомлення luksander » 31 березня 2010, 20:48

Кожна людина приречена бути самим собою, в усякому разі – в цьому житті. Тут швидше питання я к и м ? собою.
А щодо: християнство і «бути собою» можна ще додати:
християнство і УГКЦ; християнство і УПЦ МП і т.д. і т.п. ? :)

Альтанка
новик
новик
Повідомлень: 10
З нами з: 23 січня 2008, 13:05
Звідки: смт.Запитів
Контактна інформація:

Re: Бути собою...

Повідомлення Альтанка » 01 квітня 2010, 10:58

Бути собою, для мене, говорити те, що думати і думати, що говорити. Думаєте, просто? А дзуськи %)
"несказане лишилось несказанним"

Аватар користувача
donatanvova
дописувач
дописувач
Повідомлень: 140
З нами з: 10 грудня 2009, 21:55
Звідки: Львів

Re: Бути собою...

Повідомлення donatanvova » 05 травня 2010, 07:10

Бути собою
бути з Богом
бути собою і постійно у бою
бути собою для когось є важко
не бути собою і здатись у бою
вибір за нами ,чи сильна в нас воля? :Rose:
Володимир


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 16 гостей